BUITENLAND. Herriot's regeeringsverklaring. DE STRIJD OM WATERLOO BRIDCE. Afbreken of niet? STA TEN- GENERAAL Alle steun-moties verworpen. VICTORIA-WATER HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAC 8 JUNI 1932 TWEEDE BLAD Stofzuigerhuis MAERTENS Barfeljorisstraat 16 - Tel. No. 10756 Alle merken Stofzuigers De premier verklaart het economisch begrip en de moreele ontwapening te zullen bevorderen. De Kamer spreekt haar vertrouwen in de regeering uit. De socialisten stemmen vóór, de groep Tardieu tegen Herriot. Het Duitsche Rijk en de tinancieele toestand van Pruisen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Herriot. In zijn Dinsdagmiddag afgelegde regeerings verklaring, zeide Herriot o.m.: „Wat de binnenlancLsche politiek betreft, staat de regeering voor een ernstigen finan- oieelen toestand. Zoowel de financieele toe stand moet worden verbeterd als het ge- heele Fransche bedrijfsleven. De regeering zal in de naaste toekomst een in bijzonder heden gaand rapport uitwerken en de Kamer een wetsontwerp voorleggen. De afhandeling van dit voorstel zal in het land het vertou wen doen terugkeer en en den kapitaals-om- loop bevorderen. Voorts ligt het in het voor nemen een grooitsöh werkprogram op te stel len ten einde de werkloosheid te beperken. De spaarders die dikwijls gedupeerd en ont goocheld zijn. zullen van de regeering ge legenheid krijgen hun inlagen veilig te depo- noeren. Het verkeerssysteem moet grondig worden herzien ten einde in overeenstem ming te worden gebracht met de ontwikke ling der moderne techniek en anderzijds de noodige besparingen mogelijk te maken. Zoowel uit economisch als uit buiten landsch politiek standpunt dwóngen de wet ten der geciviliseerde wereld tot een inter nationale samenwerking Een isolatie van het nationale bedrijfsleven door het Fransche koloniale rijk ia onmogelijk. Wij waarborgen de arbeid zijn recht en houden ons streng aan de achting voor de vakvereenigingsrechten en aan het werk van een Waldeck-Rousseau. De internationale organisatie van den arbeid heeft behoefte aan verbetering. In het belang van een algemeene pacifi catie zal de re geer mg voorts een wetsontwerp indienen betreffende amnestie voor politieke vergrijpen. Nopens de buitenlandsche politiek verklaarde Herriot dat zijn regeering alles zal doen ter bevordering van de politieke ont spanning, het economisch begrip en de mo reele ontwapening Wat de herstelkwestie be treft, aldus Herriot, kan Frankrijk zich niet de rechten laten ontnemen, welke niet al leen uit de verdragen voortvloeien, doch ook in het wederzijdsch verdrag door het belang en de eer der handteekendngen zijn be schermd. Een wereld welke zich onttrekt aan den invloed van het recht, zal vroeg of laat vallen onder de macht van het geweld. Dc Fransche regeering, welke deze principes verdedigt is zich er van bewust geen zelfs- zuchtige privilegies, maar internationale be langen te dienen. Zij is bovendien bereid over ieder voorstel en ieder initiatief te on derhandelen. dat geschikt schijnt den wereld toestand te verbeteren of een oprecht begrip in den zin van den vrede mogelijk te maken. In overeenstemming met het V. B.-pact zui len wij de veiligheid niet alleen voor ons, doch voor alle groote en kleine staten zoeken welke in onze oogen de zelfde aanspraken hebben. Krachtige pogingen zullen ten min ste de moreele onrust beperken. Voor dit werk bieden wij onze medewerking aan. Bij de opening der algemeene debatten in de Kamer over de regeeringsverklaring had den Tardieu en de meeste leden der vroegere regeering plaats genomen op de banken der afgevaardigden. De communist Doriot ver weet Herriot, de politiek van Tardieu voort te zetten en in zijn kabinet mannen, te hebben opgenomen, die, zooals Paul Bon cour, reeds onder Poincaré hadden gediend. De Elzasser afgevaardigde Michel Walter sprak den wensch uit dat de nieuwe regee ring een politiek van binnen- en buiten landsche pacificatie zou volgen, overeen komstig den wil van het Elzasser volk. De leider der socialisten, Léon Blum ver klaarde welke motieven zijn partij heeft voor de regeering te stemmen. Al bestaan op ver schillende punten nog meeningsverschillen. aldus Blum, zoo bestaat niettemin dc hoop dat deze in den loop van den tijd zullen worden bijgelegd. Zijn partij behoudt zich voor de toekomst de volle vrijheid van han delen voor. Tardieu richtte ten slotte tot Herriot rechtstreeks de vraag: Hebt U de bedoeling het door mij in Geneve verdedigde ontwape- ningsstandpunt te handhaven of te wijzi gen. Herriot beantwoordde de verschillende sprekers en dankte den socialisten voor de door hen toegezegde steun. Zijn partij moet zich evenwel iedere vrijheid van handelen voorbehouden. Wat de vraag vin Tardieu betreft, verklaarde Herriot dat zijn opvatting inzake ontwapening in de regeeringsverkla ring is uiteengezet. Hij zal de tot nu toe ge volgde houding der Fransche regeering. zoo wel die van Tardieu, als die van Briand trouw blijven. Bij de gehouden stemming bleef de re- georing-Herriot met 390 tegen 152, dlc der rechterzijde, in de meerderheid. Dc groep Tardieu heeft tegen de regeering Herriot gestemd. Duitschland. Rijkssteun aan Pruisen. Dinsdagmiddag werd een bespreking ge houden, waaraan eenerzijds deelnamen Rijks kanselier Von Papen en de Rijksminister van Financiën, graaf Von Schwerin Krosigk en anderzijds de Pruisische minister voor So ciale Zaken Hirtsiefer en de Pruisische mi nister van financiën Klepper, teneinde te beraadslagen over het "ekort op de Pruisi sche begrooting. Het Rijk heeft zich bereid verklaard in ruil voor Pruisische aandeelen in eenige bankinstellingen Pruisen de noo dige middelen ter beschikking te stellen BERLIJN. 7 Juni (VD.) In Pruisische re- geeringskringen zou naar verluidt het plan bestaan om de nieuwe Pruisische begrooting bij noodverordening af te kondigen. Vervroegde bijeenroeping van den Pruisischen Landdag? Rijkskanselier Von Papen heeft een brief gericht aan den president van den Pruisi schen Landdag, waarin hij adviseert den landdag eerder bijeen te roepen dan oor spronkelijk de bedoeling was. aangezien het noodzakelijk is dat het kabinet in Pruisen handelend kan optreden. Kerrl, heeft den Rijkskanselier op diens schrijven inzake de regeeringsvorming in Pruisen geantwoord, dat het seniorencon vent van den Landdag tegen Vrijdag is bij eengeroepen, ten einde zijn houding te be palen nopens het schrijven van Rijkskanse lier von Papen. Een zakelijke stelling neming van den Landdagpresident ls niet in het antwoord vervat. Nog ingrijpender bezuini gingen aangekondigd. Het rijkskabinet nam Dinsdag principieele beslissingen omtrent de waarborging der rijksfinanciën. Aan de ministerieele departementen is, volgens Wolff, opdracht gegeven mededee- ling te doen van nog uitgebreider bespa ringen op de begrooting. 1932 dan in het ontwerp reeds zijn aangebracht. De delegatie van Lausanne. BERLIJN. 7 Juni (Wolff) De Duitsche delegatie voor de conferentie van Lausanne zal waarschijnlijk Dinsdag a.s. naar Zwitser land vertrekken. Deel er van zullen ver moedelijk uitmaken: de rijksminister van Buitenlandische Zaken Freiiherr von Neu- rath, onderstaatssecretaris von Biilow, de rijksminister van Financiën graaf Schwerin Krosigk, de rijksminister van Economische Zaken professor Warmbold en onder staatssecretaris von Trendelenburg. Of ook rijkskanselier von Papen de confe rentie zal bijwonen, staat nog niet vast. De delegatie zal in het Savoy-Hotel haar intrek nemen. N ationaal-Socialistisch leider veroordeeld. De nationaal-socialistischè leider Goering Ls naar Wolff uit Miinchen seint wegens schending van de wet tot bescherming der republiek tot een> boete van 300 Mark ver oordeeld. Goering had op 3 Augustus 1930 op een vergadering in beleedigend geachte bewoordingen over de rijksgrondwet gespro ken. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. Gcnève. Gelijktijdige behandeling der ontwapenings- en herstel kwesties? De president der Ontwapeningsconferentie Henderson, Ls voornemens het presidium der conferentie den 13 of 14 Juni, derhalve di rect voor de herstelconferentie van Lausan ne, bijeen te roepen. Men verwacht dat be halve Herriot, Grandi en Simon ook de Duit sche minister van Buitenlandsche Zaken, freiherr von Neurath, kort voor de herstel conferentie aan de besprekingen te Genève zal deelnemen, waaraan met het oog op den huidigen stand der Ontwapeningsconferentie vérgaande beteekenis wordt gehecht. Voorts bestaat het voornemen tegelijk met de con ferentie van Lausanne binnen het kader der Ontwapeningsconferentie in de Hoofdcom missie de groote Ontwapeningskwestie in behandeling te nemen. Onder deze omstandigheden zou des mor gens te Genève en des morgens te Lausanne worden onderhandeld. Op deze wijze zou practisch een gelijktijdige behandeling plaats hebben van ontwapenings- en her stelkwesties. De internationale pers zal der halve waarschijnlijk gedwongen zijn voort durend tusschen Genève en Lausanne heen en weer te reizen. Chili. De Staatspresident gevlucht. Volgens berichten uit Santiago de Chili is de vroegere staatspresident in de Argen- tijnsche ambassade gevlucht. Do voorloopige socialistische regeering spreekt do berichten tegen, volgens dewelke zij de inbeslagne ming van buitenlandsch kapitaal zou be oogen. Zij geeft evenwel toe oen reorgani satie te willen doorvoeren bij het „Cosach"- concern. Griekenland. Venizelos neemt de grondwet van Weimar als voorbeeld. Het nieuwe Grieksche kabinet Venizelos is Maandag voor dc Kamer verschenen. In de regeeringsverklaring welke door Michalako- poelos werd voorgelezen, daar Venizelos nog ziek is, wordt gezegd, dat de regeering er naar zal streven veranderingen in de grondwet aan te brengen naar het voorbeeld van art. 48 der grondwet van Weimar. De Kamer sprak daarop haar vertrouwen in de regeering uit. Argentinië. Regeering grijpt in het spoorwegconflict in. Een presidentieel besluit heeft volgens Reu ter de interventie van de spoorwegdirectie bevolen in het conflict tusschen de Trans- Andinospoorwegmaatschappij en haar per soneel. De regeering heeft de maatschappij en het personeel bevolen den dienst te her vatten binnen 48 uur. De regeer ing erkent niet het recht van het personeel om publieke diensten te verstoren door een staking. Ierland. De Valera zal MacDonald bezoeken. De Engelsche minister voor de Dominions Thomas en de minister van Oorlog, lord Hailsham. zijn gisterochtend te Dublin gear riveerd, waar zij. zooals bekend, met De Valera over de kwestie der Engelsch-Iersche betrekkingen besprekingen zullen voeren. V De ontmoeting tusschen Thomas en Dc Valera droeg een hartelijk karakter. Over het verloop der Dinsdagochtend ge voerde onderhandelingen schenen de drie staatslieden voldaan te zijn. (Van onzen Londensclien correspondent) Het lot- van Waterloo Bridge, waarover men nu reeds negen jaar heeft beraadslaagd en gestreden, is ook thans nog niet beslist. Het jongste voorstel van 'het bestuur van het Londensche Graafschap, waarbij de brug zou worden afgebroken om plaats te maken voor een nieuwe, breed genoeg om zes verkeers- lijnen te nemen, is juist door het Lagerhuis verworpen, klaarblijkelijk in dit stadium om redenen van bezuiniging. Men zal zich af vragen waarom een graafschapsbestuuT. bij de volksvertegenwoordiging van het land moet aankomen om zijn plannen goedgekeurd te krijgen Dit zit zoo: de kosten van het plan voor afbraak van Waterloo Bridge en het bouwen van een nieuwe brug zijn zoo hoog dat het bestuur van Londen ze niet alleen kan dragen. Het was daarom naar de re geering gegaan om te vragen om bijdragen in de kosten, waarvoor het wegfonds zou kun nen worden aangewend. Dc regeering ging hiermede in beginsel accoord maar aangezien in lataste instantie het Lagerhuis over het •besteden van ij.ksgelden beslist moest' dit het laatste woord hebben. En dit laatste woord ls geweest dat de Schatkist haar aan deel in de kosten niet kan dragen. De financieele factor heeft thans oogen- schijnlijk den doorslag gegeven. Maar er zijn verscheidene andere factoren welke Waterloo Bridge zulk een hardnekkig probleem hebben gemaakt. Voor den Londenschen GraafsQhapsraad staat de oude brug aan een praktische op lossing van de huidige en nog meer van de in de toekomst te verwachten verkeersmoei lijkheden in den weg Als zoodanig is voor d:t bestuur de vervanging van de niet alleen bouwvallige maar thans ook te nauwe brug door een nieuwe, welke veel meer verkeer zou kunnen dragen, het eerste noodzake lijke werk in een grootscheepsoh plan, dat eens uitgevoerd, vrije ruimte zou moeten ver schaffen aan het kolossale verkeer dat van bezuiden de rivier komt en zich vertakt over het belangrijke noordelijke stadsgebied. Zij, die de brug willen behouden, argumenteeren dat de plannen van de I. C. C. in dit op zicht wat „hersenschimmig" zijn en dat het niet het minste nut heeft een brug te bouwen, waarover het verkeer in 6 rijen kan gaan. wanneer deze 6 rijen niet kunnen worden gehandhaafd zoodra het verkeer de brug heeft verlaten. Maar zoowel het financieele als dit laatste verkeersargument staan in dienst van die in vloedrijke menschen in de gemeenschap die de Waterloo-brug om aesthet-ischc en histo- rirsche redenen, als een nationaal monument willen bewaren. De oude brug is verreweg de fraaiste brug van Londen en er zijn zelfs ver maarde kenners van architectuur buiten Engeland geweest, die de brug de schoonste van Europa hebben genoemd. Het is de oudste van de betsaande Theems-bruggen. werd eebouwd door John Rennie en op 18 Juni 1817. den tweeden verjaardag van den slag van Waterloo, geopend. Zij ls van gra niet en heeft 9 half-eliptische bogen, elk met een spanning van 36 meter. totale lengte tusschen de hoofden ls 372 M. Er is echter slechts 8 M. breedte beschikbaar voor voertui gen. In den strijd tusschen hen. die bereid zijn veel zoo niet alles aan moderne doeltreffend heid op te offeren, en hen die van meening zijn dat oude schoonheid desnoods tot eiken prijs bewaard moet blijven al was het slechts om een wat vulgair en oppervlakkig modern mcnschdom voorbeelden te kunnen aan wijzen. m oude schoonheid van diepere waar den dan die welke dc moderne tijd erkent TWEEDE KAMER. De financieele toestand laat uitvoering n«et toe. Belangrijke verklaring van minister Verschuur. De begrooting 1933 biedt een bar slecht beeld. Rapport Welter komt ter inzage te liggen 7 Juni. Ook vandaag kunnen wc over het in de Tweede Kamer gesprokene kort zijn. Alle moties zijn verworpen, geen enkele uitgezon derd. Zooals men weet is een motie van Dr. Vos, welke een geheel nieuw stelsel voor de so ciale verzekering wilde opbouwen en voorts het ouderdomspension in den vorm van staatspensioen wilde veranderen, voor later behandeling gereed gehouden. Een motie- Wijnkoop, welke ook staatsoudordomspen- sioen voorstaat, op 60-jarigen leeftijd, werd eveneens naar later verschoven. Ook de motie-Duijs ls gevallen. Er is nog heel wat critiek tegen ingebracht. De replie ken hadden niet veel om 't lijf. nieuwe argu menten werden niet ingebracht men trok met de oude argumenten tegen elkaar te velde. Wa^ nog wel eens een lachsalvo uit lokte en vooral veel presidiaal gehamer, toen de heer Braat niet ophield tijdens anderer redevoeringen voortdurend te Interrumpee- ren: „Trek dan toch een hooger percentage van de ambtenaars-salarissen af". De motie-Duys is gevallen met 5526 stemmen. De heer Schouten en de heer Loerakker waren de opponenten van hedenmiddag. En even ook de heer Snoeck Henkemans. De heer Schouten zag de grens van f 1500 wel heel willekeurig getrokken. De heer Schouten betoogde voorts, daft, voor de boerenbedrijven waterschaps- en polderlasten heel wat meer bedroegen, dan de sociale verzekering. De heer Loerakker vreesde, dat de heer Duys de heele sociale verzekering op losse schroeven zetten zou. Intusschen heeft bij de repliek de heer Braat een opmerking gemaakt, welke dc heer van Rappard alreeds had uitgesproken en ook door de heeren Snoeck Henkemans on Weitkamp werd gedeeld. Deze opmerking, dat de smid. de wagenmaker enz. ten platte- lande hun sociale verzekeringslasten op de boeren kunnen afwentelen, maar dat de boe ren. die voornamelijk Immers voor den ex port werken, daartoe in het geheel niet in staat zijn. Ook de heer y. Rappard sloot zich bij de motie-Weitkamp aan, welke nog eens verdedigd werd door den heer Snoeck Hen kemans. Deze motie vroeg (na wijziging) een onderzoek naar het tegemoetkomen van land bouwers, welke do sociale lasten nie*- konden afwentelen, en zelf niet. in staat waren tot bijpassen uiteen suppletiefonds, dat gevormd kon worden uit wat er ln de verzekcrings- fondscn te veel ls. MinLster Verschuur, die de motie-Duys on uitvoerbaar noemde vooral ook. omdat dc heer Duys heelemaal niet berekende op welke lasten zijn motie den Staat zou komen te staan zei datzelfde van de motle-Wcit- kamp De motic-Weitkamp wenschte alleen de landbouwers en de veetelers te helpen, maar vroeg de bewindsman' waarom ook niet vele anderen, door de crisis gedupeer den? Ten slotte achtte de minister het vol ledig onmogelijk aan de motie-Weltkamp te voldoen, wijl de financieele toestand voor 1933 zóó uitermate slecht zou zijn wat wel gebleken is, nu de staaisbegrootlng voor 1933 Ls opgemaakt dat alles wat de Staat maar ter beschikking zou kunnen stellen om de kloof tusschen inkomsten en uitgaven te overbruggen zou aangevoerd moeten worden. En daarom zouden er ook geen suppletie- fondsen uit overschotten gevormd kunnen worden. Het zou dus volstrekt onmogelijk zijn. aan de gedachte-Weitkamp tegemoet te komen. De motie-Wei-tkamp viel met 6416 stem men. Dc motie-Kersten viel na ook nog door den heer Amelink te zijn bestreden) met 77—3 stemmen. De belde aanwezige Staatk. Gereformeerden ontvingen de hulp van den hoor Braat. wiens motie op haar beur:, den steun van de heeren Zandt en van Dis had ontvangen. De motie-Braat viel met 783 stemmen. En zoo was dan ook deze middag zonder resultaat weer voorbij. Morgen lnterpcllcerl de heer De Visser over het geval-Reudcrink. De minister van Arbeid deelde mede. dat vermoedelijk het rapport der commissie- Welter voor de Kamerleden ter inzage zal worden gelegd. INTIMUS. Omtrent het onderhoud verklaart het offi- cieele communiqué lacondsch, dat de beide staatsmannen gedurende een uur een voor loopige gedachten wisseling hebben gehou den, ter voorbereiding van de bespreking, welke Vrijdag as. te Londen zal plaats heb ben. De Valera zal tijdens zijn verblijf te Lon den ook een bezoek brengen aan MacDo nald. VIERJARIG MEISJE DOOR EEN AREND ONTVOERD OSLO. 7 Juni. Te Ytre. Ln het Namdal in Noorwegen, was een familie met een vier jarig dochtertje op een boerenhofstede op bezoek voor het bijwonen van een doopplech tigheid. In den namiddag hadden de volwas senen een kleine wandeling gemaakt en het kind alleen op het erf achtergelaten. Toen zij na tien minuten terugkwamen, was het meisje verdwenen. Vier uur lang werd tever geefs naar het kind gezocht, tot een dei- boeren zich herinnerde, dat toen het ge zelschap de boerderij verliet, een arend hoog boven het erf had gezweefd. Terstond ging men opnieuw aan het zoe ken en na vele uren, kort vóór middernacht, vond men het kind op een bijna ontoegan kelijke moerassige hoogvlakte in de nabij heid van het arendsnest. Aangezien de rot sen hier bijna loodrecht omhoog liepen neemt men aan dat de adelaar niet de kracht had, om het ongeveer 18 KG wegende kind over het. laatste gedeelte naar het nest te sleepen. Afgezien van eenige schrammen aan het hoofd was het meisje ongedeerd gebleven. Het kind vertelde dat een groote vogel haar had meegenomen de lucht in. Dergelijke ge vallen hebben zich in Noorwegen reeds vaker voorgedaan doch voor zoover bekend, is oen adelaar er nog nooit ln geslaagd een kind tot in de nabijheid van zijn nest te sleepen. hebben de aanbidders der nieuwe „effi ciency" opnieuw het onderspit gedolven. Beide opvattingen vindt men verdedigd in de pers van het land. Er zijn kranten die uiterst verbolgen zijn op het Lagerhuis, zoo verbolgen dat zij spre ken van sabotage, omdat het met „lichtzin nige veronachtzaming van de werkelijkheid een reeds ondragelijken verkeerstoestand heeft heeft bestendigd; en die jammerend uitroepen dat de burgers van Londen al die negen jaren waarin het conflict reeds aan den gang is 10.000 per jaar hebben moeten opbrengen om het onderhoudswerk te be kostigen, dat „het meesterwerk van Rennie" voor ineenstorting moet behoeden. Daartegen over wordt in andere kranten dankbaar hulde gebracht aan het Lagehuas, dat door de zui nigheid te dienen tevens weer heeft gewaakt voor het behoud van dit prachtig hoezeer dan ook voor moderne toestanden niet geheel doel treffende voorbeeld van ouden bruggen bouw Op het oogenblik lijkt het alsof de aesthe tic! do eindoverwinning zullen behalen. De L. C. C. zou uit eigen fondsen zUn pkin kun nen doorzetten maar dat zou zoo duur te staan komen dat zij zich nog wel eens za'. bedenken. En de uitkomst zal wel zijn dat Waterloo-Bridge zal worden hersteld met be houd van het architectonisch karakter en dat later wellicht op een andere plaats over de rivier een moderne brug zal worden gebouwd, die zou beantwoorden aan moderne verkeers- elschen. John Rennie, die van zijn nageslacht de eer heeft gekregen voor dit bouwwerk, was meer ingenieur dan architect en een histori cus heeft thans in de Daily Telegraph de meening uitgesproken dat ..Rennie's meester werk" weliswaar door Rennie ls uitgevoerd maar dat het ontwerp waarscchijnlijk was gemaakt door een zekeren George Doöd. die dan als de architect van de brug moet wor den aangemerkt. De schrijver vraagt of aan dezen obscuren man. die later in zijn leven aan den drank raakte en in 1827 in vreese- lijk verarmden toestand op straat werd aan getroffen en wat later in een der huizen voor dakioozon aan uitputting overleed, niet de haver moet worden gegeven, zij hot wat laat. welke het paard heeft verdiend maar niet heeft gekregen. A.. K. VAN R. ACHT DOODEN BIJ HOTEL BRAND IN CLEVELAND. VELE VERMISTEN. CLEVELAND, 7 Juni (Reuter). Bij den brand in het acht verdiepingen hooge hotel „Elegant" te Cleveland in Ohio zijn, voor zoo ver thans vaststaat, acht personen om het leven gekomen. Verscheiden personen wor den nog vermist. De dooden konden tot dus ver niet geïdentificeerd worden. KROATISCIÏ JEUGDLEIDER OP STRAAT VERMOORD. Te Agram is gistermiddag de bekende ad vocaat dr. Budak op straat door drie jonge lieden overvallen en met stokslagen zoodanig mishandeld, dat hij naar het hospitaal moest worden overgebracht, waar hij kort daarna aan de gevolgen is overleden. Twee der aanvallers zijn er in geslaagd te vluchten. De derde kon worden gearresteerd. Hij is lid van de fascistische organisatie „Jong Joego-Slavië". Dr. Budak heeft in de Kroatische politiek een bijzondere rol gespeeld. Hij behoorde tot de federalistische richting en had grooten aanhang onder de Kroatische nationale jeugd. GEZIN DOOR VERSTIKKING OMGEKOMEN BAGDAD. 7 Juni «Reuter). Een moeder is met haar vijf dochters waarvan de oud ste twaalf jaar was door verstikking om het leven gekomen. De vrouw was met haar kin deren naar een kelder gevlucht, toen er in haar woning brand uitbrak en het huls dreigde in te storten. De blinde vader is aan den dood ontsnapt. De brand heeft zich uit gebreid tot drie belendende huizen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. NATUURLIJK BRONWATER. In kwaliteit en smaak onovertroffen. AGENDA. WOENSDAG 8 JUNI Palace: „Madchen in uniform". Op het tooneel: „Ness and Ness", moderne equi libristen. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Twee gelukkige har ten". Op het tooneel: Reverko's. een jong- leur-draadact zonder weerga. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De weg naar Rlo" Op het tooneel: eerste kias variété-attractie. 8 15 uur. Kunstzaal Rocker. Wagemyeg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemschc beel dende kunstenaars. Alle dagen geopend Firma Joh. Enschedé Zonen. Klokhuis plein Vergadering Mij. v. Weldadigheid te Frederiksoord. 4.30 uur. El. Luxe Broodfabriek „Dc Zeeuw" Kou- denhorn 24. Jaarl. Alg. Verg. 7 uur. DONDERDAG 8 JUNI Groote Kerk. Orgelbespeling 34 uur. Bioscoopvoorstellingen. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. Alle dagen geopend Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) P Th. A. van Rijn. KI. Houtweg 15. Tel. 10539. Firma C. G. Loomeycr en Zn., Zijlwcg 34. Tol. 12495. Schoterbosch-Apotheek, Rijksstraatweg 19 Tel. 12711.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5