B DICK GROENEVELD Het woord is aan Waterfietstocht. LORD BRENTFORD t Het Belangrijkste. randspiritys 49e Jaargang No. 15016 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Vrijdag 10 Juni 1932 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER. Hoofdrcielcor: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand 1.10, per 3 maanden f 325, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad; per week 0.05, per maand 0.22, per 3 mnd. 0.65, franco per post 0.72^1. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Telefoon Nos.: Directie 13082 Administratie: 10724, 14825 Drukkerij: Zuider Buitenspaame 12 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkery: 10122, 12713 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: 1—5 regels 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regel* 0-60. elke regel meer ƒ0.15. buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes (iederen dag) 1—3 regels 0.30, elke regel meer 0.10, uitsluitend a contant Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés. Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f 400.-. Duim f 250.-, W ijsvinger f 1 50.-. Elke andere vinger f 1 50.-, Arm- of Beenbreuk f 100.-. Idem voor Abonnés op het Geïll. Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid f2000.-. Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f400.-. Verlies Duim f75.-, Verlies Wijsvinger f75—, Verlies andere vinger f30.-. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 9 Juni. De Man uit Doorn Een Londensch dagblad kwam Woensdag met het bericht <een Reuter-telegram uit Amsterdam) dat de ex-keizer van Duitsch- land eerstdaags voor een maand in Zand voort zou gaan logeeren, bij den Duitschen bankier baron Von der Heydt. Hij heeft daar, zooals bekend is, al meermalen korte bezoeken gebracht. In de stads-oplage van ons vorige num mer konden wij dit bericht bevestigen. In derdaad wordt de ex-keizer te Zandvoort verwacht, blijkbaar reeds a.s. Maandag. En baron Von der Heydt zal ook nog eenige an dere gasten, die uit Duitschland komen, ont vangen. Wie dat zullen zijn, is niet bekend. Onze Haagsche correspondent heeft geïnfor meerd in regeeringskringen, maar men is daar wel zeer terughoudend in zijn uitla tingen. Wel werd opgemerkt dat voor een dergelijk langdurig verblijf buiten Doorn-en- omgeving de toestemming van onze regee ring vereischt wordt. Is die gegeven? Dat blijkt nog niet duidelijk. Het bewuste Londensche dagblad heeft het niet bij het bericht gelaten, maar er dade lijk commentaar aan vastgeknoopt en een en ander met geweldige „koppen" als het voor naamste nieuws-van-den-dag op zijn voor pagina vermeld. Het toont onmiskenbare on rust, en begrijpt niet wat er eigenlijk achter deze logeerpartij zit. Verder geeft het van- ouds-bekende verkeerde uitleggingen omtrent het verblijf van den ex-keizer in ons land. Dit alles moge ons eraan herinneren, dat de positie van den ouden man in Doorn in de laatste weken is veranderd. Hij is niet meer de vage figuur, de half-vergeten uit geweken, die hij zooveel jaren lang is ge weest. Sinds het optreden van het tusschen- kabinet-Von Papen, in hoofdzaak bestaande uit leden van den adel en dus aanhangers van de ex-monarchie, beseft iedereen de mo gelijkheid van een spoedig herstel van het Duitsche keizerrijk. En ofschoon niemand verwacht dat de oude man in Doorn opnieuw keizer zal worden, komt hij nu toch weer in het centrum van de aandacht. Want als het Duitsche keizerrijk hersteld mocht worden, zou het toch wel zijn Huis zijn dat weer tot den troon zou worden geroepen. En hij is hèt hoofd van dit Huis. Dat hij als zoodanig erkend wordt is nog kort geleden gebleken, toen de ex-kroonprins zijn goedkeuring moest vragen voor een eventueele candida- tuur. Dat prins August Wilhelm van Pruisen, zijn vierde zoon, als Hitleriaan lid van den Pruisischen Landdag en daarna van het se nioren-convent in den Landdag is geworden, is ongetwijfeld ook niet zonder zijn sanctie gebeurd. Wij in Nederland kunnen er ons op voor bereiden dat de aanwezigheid van den ex- keizer in ons land weer een onaangename zaak voor ons begint te worden. Waarom zou hij nu Doorn verlaten voor een langer afwe zigheid dan ooit tevoren? Maakt het soms verschil of die andere Duitschers, die mis schien verwacht worden, zijn gasten zijn in Doorn of de gasten van baron Von der Heydt in Zandvoort? Het is maar een vraag. Het Volk geeft het volgende bericht uit Wilhelmshaf en, dat, als het juist is, de ge zindheid van den ex-keizer weer scherp toont: „Hier ter stede heeft een zoogenaamde kameraadschapsbijeenkomst van gewe zen militaire zee-divisies plaats gevon den. De vergadering ontving een tele gram van den ex-keizer, dat als volgt luidde: „Den in Wilhelmshafen aanwezigen, in den strijd beproefde voormalige man schappen van mijn schepen Goeben en Bresiau zend ik mijn groet. Vol hooge erkenning herdenk ik de strijd-daden van de beide kruisers. Eere hun voor keizer en rijk gevallen helden. De door braak van de Bresiau en de Goeben zij een voorbeeld voor de toekomst. Slechts koene moed en opofferingsgezindheid kunnen voor ons vaderland een weg in de vrijheid banen en alle ketenen doen springen. Uw voornaamste taak moet zijn, deze gedachte bij de jeugd er in te hameren, naast kameraadschap en de herinnering aan het groote verleden. Voorwaarts met God voor u en de weer baarheid. WILHELM IJL" Het „vol hooge erkenning" herinnert merk waardig aan zijn keizertijd. Maar nog meer doet dat de snorkende taal in de laatste zin nen. De herinnering aan het groote verle denja, wij weten het nog. Tien millioen dooden, wereldontwrichting, algemeene el lende, wereldcrisisHet verleden? Och kom! Wij genieten immers allen nog steeds van hetgeen „met koenen moed en opoffe ringsgezindheid" door zooveel landen bereikt is! Afbraak, verwoesting, nameloos leed voor de gansche wereld. Anderen en wij beschou wen het als onze voornaamste taak, er bij de jeugd de gedachte in te hameren, dat het groote verleden 1914—1918 een gruwelijke beestenboel was, dat oorlog de kanker van het mensehdom is, dat de strijd daartegen de nobelste is die gevoerd kan worden en ge voerd móet worden. Omdat w ij althans den moed hebben, onze verantwoordelijkheid te genover onze kinderen te beseffen en alles zullen doen om te voorkomen, dat zij in kudden in den dood gedreven worden zooals de kudden menschelijk slachtvee uit het „groote verleden"! „Voorwaarts met God voor u en de weer baarheid!" schreeuwt het telegram. Heeft die oude man inderdaad nog den luguberen moed, zulke gevaarlijke ophïtserij uit te zenden? Durft hij den naam Gods nog steeds te verbinden aan een weerbaarheid, welker strijdmiddelen gifgassen, bacillen cul turen en ander duivelsch moordtuig zijn? De Duitsche minister van Binnenlandsche Zaken Von Gayl heeft gisteren in den rijks raad verklaard, dat aan het herstel der mo narchie niet gedacht wordt. Dat wil dan zeggen: op dit oogèniblik niet. Hetgeen heel iets anders is. Want Freiherr Von Gayl, die „opkomt tegen eiken twijfel aan zijn trouw jegens de grondwet" hij zal denkelijk maar enkele weken behoeven te regeeren zegt in dezelfde rede: „Ik zou in mijn eigen oogen een er barmelijk mensch zijn, wanneer ik als minister zou beproeven, mijn persoonlijke meening te verloochenen, een meening, welke niet slechts aangeboren en van jongsaf ingeprent is, doch welke in den loop der jaren ook mijn eigen over tuiging is geworden, hl. dat ik de monar chie voor den meest passenden staats vorm houdt voor een volk, dat in het hart van Europa zetelt en dat ik mij, ge schiedkundig beschouwd, de verdienste van het voormalige keizers- en konings huis steeds en warm bewust ben. Ik ben echter er van overtuigd, dat in deze periode van strijd om het zijn of niet zijn de kwestie van den staatsvorm republiek of monarchie, er niet een is, welke door onzen tijd, om nog te zwijgen van de thans aan het bewind zijnde rijks- regeering, moet worden opgelost. Eerst moeten de huidige drukkende lasten ver dwijnen, alvorens het mogelijk zal zijn. zich met den staatsvorm bezig te hou den". Dus: nu nog niet. Maar hoe lang nog, eer de Pruisische nachtmerrie moet herleven, met. de knet terende commando's, de saamklappende hie len en de gansche rest? Krijgen wij dat weer? Dat R. P. SPOORWEGDIRECTIE HAND HAAFT THANS DE 10 VERLAGING SPOEDIGE BESLISSING VERZOCHT AAN DEN MINISTER. .De directie der Nederlandsche Spoorwegen heeft aan den Personeelraad bericht, dat zij na de verwerping van baar nadere voorstel len aan den minister heeft medegedeeld, dat zij haar eerste voorstel (10 pet. loonsverla ging) handhaaft. Met het oog op den nade renden datum van invoering der wijzigingen heeft zij den minister verzocht om zijn be slissing zooveel mogelijk te willen ddgen. AANBESTEDING Hedenmorgen werd door den Rijkswater staat te Haarlem aanbesteed het verrichten en onderhouden van verf- en behangwerken aan de gebouwen en inrichtingen van het Staatsvisschershavenbedrijf te LJmuïden. Raming 4700. Er waren 24 biljetten ingeko men. Het laagst werd ingeschreven door de firma J. J. H. Telling te Amsterdam voor 2.999.—. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN met zijn orkest komt 11 JUNI a.s. weder om fn de BODEGA 3b. MUSTERT, te Zandvoort. Joseph Roux Een zeer groote vreugde brengt tranen tn de oogen, een zeer groote smart barst uit in lachen. (De Nederlander Schüperoort zal probeeren, per waterfiets het Kanaal over te stekenj Knettermotor of eleetrisch, En nu weer de waterfiets, Waarlijk op het stuk van fietsen Staat ons kleine volk voor niets. 't Rijwiel wordt vervormd tot drijfwie! Voor gebruik op 't zilte nat, 't Stalen ros wordt tot een zeepaard. Maar wie doet het diertje wat? Als de schepen opgelegd zijn Op een al te veil'ge rêe, Laat ons volk zich nog niet temmen, Dan gaan wij per fiets in zee. Waarom deze vaderlander Zich aan zulk een krachttoer waagt, Is iets, dat ik mij tot heden Tevergeefs heb afgevraagd. Maar, om eerlijk te bekennen Heb ik stiekum toch ontzag Voor zijn bandelooze fietstocht Onder Nederlandsche vlag. P. GASUS. JOSEPHINE BAKER BLIJFT LANGER. AMSTERDAM. 10 Juni. Gezien de groote belangstelling en het enorme succes, dat Jo- séphine Baker iederen avond in theater Carré oogst, heeft zij besloten met haar gezelschap haar gastvoorstellingen 2 dagen te prolon- geeren. Joséphine Baker geeft dus Dinsdag 14 Juni haar afscheidsvoorstelling. DE PROVINCIE EN DE WERKVERRUIMING. Een nieuw P. E. N. turbine-aggregaat van Nederlandsch fabrikaat? Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben werken op het programma staan die voor de werkverruiming van zeer veel beiee- kenis zijn. Alleereerst zal bij het groote gebouw van het Prov. Waterleidingbedrijf in het Kin- heimpark te Bloemendaal een nieuw ge bouw gesticht worden voor het Prov. Elec- triciteitsbedrljf- De grond is daarvoor ver leden jaar reeds gekocht. Het nieuwe ge bouw zal f 890.000 kosten. Voor den onder bouw vragen Ged. Staten reeds nu een cre- diet aan de Prov. Staten van f 150.000. Voor de bouwvakarbeiders in deze omge ving een verheugend bericht. Verder willen Ged Staten voor de nieuwe een:rale van het Prov. electriciteitsbedrijf te Velsen een derde turbine-aggregaat aan schaffen. Daarvoor wordt een crediet ge vraagd van f 1.250.000- De twee andere tur bines zijn, zooals men weet, gedeeltelijk in Engeland gemaakt. Ged. Staten deelen mede dat een contract aan de Provincie recht geeft om van den leverancier der twee eerste tur bines ook de levering van de derde turbine te verlangen tegen voordeelige voorwaarden. Indertijd is het evenwel sterk betreurd, dat het Nederlandsch fabrikaat in deze gepas seerd is. In een der brieven aan de Prov. Staten wordt medegedeeld, dat het een zaak van nadere overweging is. of van het optie- recht gebruik gemaakt wordt. Voor de werkverruiming in ons land zou het van veel beteeken is zijn als Ged. Staten de levering aan een Nederlandsche firma zouden kunnen opdragen. VORSTELIJKE VERLOVING IN ZWEDEN. STOCKHOLM. 9 Juni (VX>.) Bevestigd wordt, dat de Zweedsche prins Gustav Adolf de oudste zoon van den kroonprins, in de eerstvolgende dagen zich zal verloven me: prinses Sybiile van SachsenCoburg. Hij zal den 15en Juni te Coburg aankomen, waar de verloving 16 Juni zal plaats vinden. De behandeling van de Memelkwestie is dezer dagen voor het Hof van Permanente Justitie te Den Haag begonnen. Een blik in de zaal tijdens den eersten dag van de zitting. De loopbaan van „Jix". Londen, 9 Juni. (Van onzen correspondent.) De Engelsche maatschappij, voor zoover zij in de openbaarheid treedt in politiek en an dere zaken van algemeen belang en ruime belangstelling, heeft in Lord Brentford een man verloren, dien men een merkwaardig type zou kunnen noemen. Hij was in de be langrijkste jaren van zijn openbaar optre den veel beter bekend als Sir William Jovn- son Hicks of kortweg als „Jix"- Dat, men hem dien korten wat gemeenzamen bijnaam gaf bewijst dat hij een zekere populariteit ge noot van een soort welke vleiend moet zijn geweest voor den betrokkene, hoezeer men aan den bijnaam een persoon verbond dien men niet al te ernstig nam. Joynson Hicks was echter een man van zeer ernstige over tuiging en diepe en voor dezen tijd wat ouöerwetsche beginselen. Gedurende het conservatieve bestuur van 1924 tot 1929 leefde hij in het zenith van zijn politiek bestaan. Hij was toen Home Secre tary een post, die den bekleeder in nauwe aanraking brer.gt met het aliedaaesche be staan der bevolking en met behandeling van zaken van de ruimste en diepste openbare belangstelling. In dien tijd is hij vaak hevie aangevallen, heeft hij zich vele altijd tijdelijke vijanden gemaakt, ook onder zijn partijgenooten, die overigens in de kracht van hun conservatieve overtuiging gewoon lijk bij Jix tekort schoten. Maar hij maakte zich even goed veel vrienden, en zoo geen vrienden groote scharen aanhankelijkcn. Joynson Hicks had de ongelukkige neiging vele zaken met zijn uitlatingen, die niet van indiscretie waren vrij te pleiten, te beder ven. „He often put his foot in it", zooals men het in Engeland uitdrukt. Maar zijn goed gesternte, dat hem een levendig optre den, een frisch uiterlijk en beminnelijkheid van karakter had meegegeven, behoedde hem altijd voor vijandschap van de zijde van zijn medemenschen en bewerkte integendeel da+ men hem niets lang kwalijk kon nemen. Voor de rooden in het land was hij een aartsonderdrukker; voor de pleizier zoeken de jeugd of voor ouderen, die nog plezier vonden in het bezoek aan nachtclubs, een puritein van het zuiverste water, die niets liever deed dan het pleizier der menschen bederven. Hij heeft zelfs de Londensche taxihouders tegen zich in het harnas ge jaagd toen hii hun gebood de tarieven te ver lagen en hen bedreigde met de invoering van kleinere '.axis (voor twee personen), die spoedig in den volksmond als Jixies werden aangeduid maar die tot op den huidigen dag niet in de Londensche straten zijn ver schenen. naar men mag aannemen omdat de stroeve taxibestuurders Jix tenslotte zijn zin gaven. De. strijdbare linkervleugel van de Labour party vond uiteraard in den meest verknochten aanhanger van conservatieve beginselen (met uitzondering van het drank beginsel, want de overledene was geheel onthouder en vocht hard voor geheelont houding) zijn hevigsten tegenstander. Maar het was niet alleen deze linkervleugel, die hevig tegen hem fulmineerde toen hij bevel had gegeven voor den of Hekelen overval van het hoofdkwartier van de Arcos, dc officiate Russische handelsinstelling in de City van Londen. Maar afgescheiden van zulke en andere flaters kon Joynson Hicks een goed Home Secretary worden genoemd en hij heeft er zeker de ruimst mogehjke erkenning voor gekregen. Weinigen zullen zoo zeer den spot der ca- ricaturisten te doorstaan hebben gehad als Sir William Joynson Hicks. Weinigen ook zullen er zich zoo weinig van hebben aan getrokken. Hij was een dier ernstige natu ren wier ernst bestand is tegen spot en die gemakkeiyk kunnen verdragen dat men om hen lacht. De wreede Low heeft eens een allerpotsierlijkste teekenlng gemaakt met Joynson Hicks, in zijn van zyn persoon on- afscheideiyke gekleede jas, als „leading man" van een ballet van jongemeisjes. „flappers", in zeer korte jurken en met lan ge cigaretten-pijpjes. De teekening was ge- maak; in verband met de verleening van het kiesrecht, aan vrouwen van 21 jaar. Jix was grootendeel? voor de uitbreiding van vrou wenkiesrecht tot deze ..flapper vote" ver antwoordelijk. Dc bespotte Home Sccrretary was zoo zeer ingenomen met deze in al haar bespottelijkheid toch striemende voorstelling (die bovendien voor den puriteit zeer af keurenswaardige lijnen moe: hebben ge had) dat hU de oorspronkeiyke teekening kocht. Zijn laatste en grootste politieke over winning. politiek alleen in dien zin dat zij in het Lagerhuis werd bevochten (want overigens droeg de kwestie een niet-politiek Karakter) was zijn geslaagd verzet in zUn kwaliteit van kampioen van de Anglikaan- sche kerk. tegen de voorstellen tot herziening van het Gebedenboek, e*n zaak welke naar men zich zal herinneren, eenige jaren gele den de gemoederen in beweging bracht zoo als alleen godsdienst dab blijkbaar kan doen Toen hij als Lord Brentford naar het Iioo- gerhuis ging heeft hU weinig meer van zich laten hooren. Tweede Kamer: Dc kioestic van het verlies van het Nederlanderschap. Wordt dc ge neesmiddelen wet in get rok keu. (2e blad. 3e pag.) Eerste Kamer: Steun aan dc mclkvechandc- laren aangenomen. (2e blad. 3e pag.) De. mlkenbondsgedachtc cn onze jonge kinderen. (2e blad. 3e pag.) De doodelijkc aanrijding in de Haarlemmer meer. Behandeling voor dc rcch'bank (3e blad 2e pag.) De Duitsche minister Von Gayl over dc bin nenlandsche politiek. (2c blad. Ie pag.) Het P.E.N. Een derde turbine-installatie in de Centrale te Velsen. (3e blad. 2c pag.) ARTIKELEN. ENZ. R. P.; Dc man uit Doorn. (Ie blad. Ie pag.) Van onzen Londenschcn correspondent Lord Brentford. (2e blad. Ie pag.) Jhr. Mr. B. dc Jong van Beek en Donk: Dc week te Gcnève. (2e blad, Ie oag.) IN G EZON D EN M ED LCi) EE LING E N ZUINIG - ZUIVER - ZINDEI IJK Kompeeren 't ovondmool gomaUreUk on vlug bereid op onj ïO'.ritut-looktoej'el Spiritusverkooptant. „Bergen oo Zoom- Dolft" DE DUITSCHE EX-KEIZER TE ZANDVOORT. Onze regeering moet daarvoor vergunning gegeven hebben. In een groot deel van onze vorige oplaag hebben wij het volgende bericht opgenomen: .JDe Dui'.sche ex-keizer bracht in de afge- loopen jaren af en toe een bezoek aan Baron Von der Heydt, die te Zandvoort woont. Deze bezoeken, evenals de bezoeken aan mevrouw Von Panwltz beperkten zich tot een dag. Naar wij thans vernemen heeft de ex-keizer het. voornomen om gedurende ongeveer een maand te Zandvoort te vertoeven. Ook thans is hy de gast van Baron Von der Heydt, die een groote villa bewoont r.aby het strand in de omgeving van den watertoren. De ex-keizer zal op een der eerste dagen van de volgende week komen, vermocdciyk reeds Maandag. Het ligt in de bedoeling, dat in den tyd dat de ex-kcizer te Zandvoort vertoeven zal, ook eenige andere gasten uit Duitschland daar zullen logeeren." Onze Haagsche correspondent deelt mede: In regeeringskringen was men op onze informatie naar een spoedig verblijf van den voormaligen Duitschen keizer te Zandvoort zeer gereserveerd. Dit werd ons medegedeeld, dat, indien de Duitsche ex-keizer spoedig voor langeren tijd bulten Doorn verblijf zou houden, hy dan daarvoor vergunning moet hebben verkregen van de regeering. Het is aan elk vreemdeling - die overigens voldoet aan wettelyke en politioneele eischen vry in ons land te reizen. Het komt meer voor, dat de Duitsche ex-keizer bezoek van landgenooten ontvangt te Doorn. Mocht de Duitsche ex-keizer, zooals hy wel meer doet families bezoeken in de Haarlemsche omstre ken en daar landgenooten ontmoeten dan is dit dus niet iets bijzonders. Uiteraad zyn hun namen niet bekend. Nader vernemen wij, dat het bezoek in geen geval een volle maand zal duren Er is voor- lcopig bepaald, dat de ex-kcizer hier voor 5 a 6 dagen zal komen, maar de kans is niet uit gesloten. dat er eenige dagen zullen •bij ko men wanneer het mooi weer is. De datum van het bezoek wordt geheim gehouden. Aan vankelijk zou de ex-keizer reeds as. Zater dag gekomen zijn. maar de aankomst is in elk geval enkele dagen uitgesteld. Behalve dc ex-kolzer komt de ex-kelzcrln met haar belde dochters. Baron Von der Heydt. zal bij het bezoek afwezig zijn. Ook komt. het gevolg van den ex-keizer en ook de kapitein der mare chaussee is steeds bij de uitstapjes van den ex-keizer buiten Doorn tegenwoordig. De ex- keizerlijke familie komt incoenito. Hot ls in "een geval de bedoeling, dat er o'ficieclc feesten zullen gehouden worde» Aanvankelijk had de mannenzan gvereen ïcin g van „Onderling Hulpbetoon" te Zandvoort het voornemen om aan Baron Von der Heydt.. die haar be schermheer is. tijdens het bezoek var. de ex- keizerlijke familie een serenade te brengen. Daarvoor werd reeo's een Dultseh stuk inge studeerd Nu Baron Von der Heydt evenwel zijn jaarlijks verblijf te Zandvoort uitgesteld heeft tot het einde van Jul; zal ook deze se renade pas In dien tijd plaats vinden. De ex-keizer heeft aan dc politic verzocht om maatregelen te nemen, dat zijn incognito zooveel mogelijk geëerbiedigd wordt. Voor bet publiek zal dan ook heel weinig van het bezoek te zien zijn. De toegang tot de villa van Baron Von der Heydt is gelegen aan het pad naar den uit zichttoren. De atuo's rijden daar op een par ticulier binnenplaatsje, zoodat van de aan komst en het vertrek heel weinig te z!en zal zijn. Hoogstwaarschijnlijk zal de ex-k°izer- lijke familie tijdens haar verblijf te Zand voort zic.h uitsluitend bepalen tot. het bewo nen dezer villa, zoodat er geen wandelingen langs het strand zullen worden gemaakt. Aan den kant van de zee hoeft de villa een groot balcon, dat uitzicht geeft op dc zee.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 1