I SPOILT EM SPi L BBl FINANCIEELE KRONIEK. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 11 JUNI 1932 - VOETBAL. H. F. C. EN H. V. V. WENSCHEN GEEN BEVOORRECHTING. GOED OORDEEL VAN EERE-VOORZ1TTER W. H. MUL1ER. Met instemming publiceert de „Sportkr." het volgende artikel van den heer W. H, Mu iier, eerevoorzitter van den K.N.V.B. en van H. F. C.: „Reeds wekenlang is er: om in de „Sport kroniek", het officieele orgaan van onzen Bond, sprake geweest van een mogelijk naast de Westelijke Eerste Klasse spelend aantal zwakkere clubs, die bij wijze van goed gunstige beschikking door het bestuur van den K.N.V.B., dan wel op initiatief van eenige oud-collega's uit de eerste klasse 'n onder onsje zouden mogen spelen, dan wel par droit de naissance(?) uit piëteitsgevoeK?) of uit traditie-overweging weer kalmweg in die eerste klasse zouden worden hersteld, om dathet zulke beste, brave, oude clubs zijn met zoo'n mooi, oud verleden. Ik heb daarover met moeite gezwegen,/ ho pende dat dit alles wel- weer zou weg-ebbèn. en men er niet meer over zo;u hoor en. Nu be vat echter "de „Sportkroniek" van 2 Juni wederom een ingezonden "stuk 'terzake', waar uit ik lees, dat de D. F. C. het goed bedoelde, uiterst vriendschappelijke en collegiale voor stel heeft gedaan om H. V. V. en H.F.C. weer mir nichts, d.ir nachts,, in die eerste klasse, op te nemen en nu: acht ik 't toch wel ge-' wenscht pm/hief ;'n A'oofdje over in ?t midden te brengeih.V..„. -/ - Reeds op 25 April heb ik mij gewend tot het bestuur van den K.N.V.B. in een schrij ven, waarin ik meedeelde, hoe onzinnig ik die bevoorrechting van mijn club achtte en den wensch uitte dat men ons dit .genade brood toch vooral niet zou aanbieden, wijl de H. F. C. zich sterk genoeg voelenmoet om zich weer uit 'n lagere klasse op te wér ken maar de eerste klasse, zooals zij dit reeds eerder gedaan heeft. Één paar dagen latei- heb ik den K.N.V.B. kunnen meedeelen, dat de H. F. C. daar precies zoo over denkt en dat ik kon berichten dat ook de H.V.V. ter zake hetzelfde standpunt wenscht in te ne men. Alle medelijden en alle bevoorrechting wordt door de beide clubs, beleefd dankzeg gend voor de uitmuntende bedoeling van de hand gewezen. Daarmede vervallen dus alle beschouwingen over historische clubs (waar is de grens?!) en clubs met en zonder tra dities (eilieve, waar is de grens?!). Als oprichter van den Bond en samenstel ler van de competitieladders die wij nu nog steeds gebruiken, zijn mij dergelijke zij deurtjes en bijpaden bovendien in hevige mate onsympathiek. Wij hebben onze regle menten en de indeeling van onze voetbal maatschappij niet gemaakt en gepolijst om een en ander zoo af en toe maar eens ter zijde te schuiven. Ik zou mij, wanneer iets dergelijks t.z.t. weer eens ter sprake kwam, daartegen steeds weer zoo krachtig mogelijk ver zetten." Tot zoover de heer Muiier. Ook wij vinden dit de juiste houding. P. S. V.—STORMVOGELS Stormvogels trekt Zondag met het vol gend elftal naar P S V.: De Waard, N. N., Koster, Effern. Langbroek, v. d. Velde, v. d. Steen, Struys, Prins, Ketting, Boekelaar. De kans bestaat, dat Haak ook van de partij is, zeker is zijn spelen op het moment dat we dit schrijven, echter nog niet ÏJMUIDEN-WESTR.C.II.-COMBINATIE. De Woensdag 15 Juni a.s. op het Olympia- terrein te spelen wedstrijd tusschcn IJmui- den-West en een R.C.H.-combinatie belooft een interessant partijtje voetbal le zullen zullen worden. De volgende elftallen zullen elkaar bekam pen: R. C. H.: J. Verkerk. P Krom. Preyosi Sr.. Prevost Jr.. Nieuwenhuis, Geutskens. A. v. d. Berg, W. Kedae, P. Hanse, P Verkerk J. Paape. IJmuïdch K, de Jong, W. Snoek, W. van Es. J. v. Es, S. Aptroot, Zwaan. A. Söhoorl. M. de Boer. j Groen. K. Groen, P. Hollenberg. E.D.O. NAAR HOORN. E.D.O. neemt deel aan de negerlaagwed- strijden tegen Hollaridia en speelt a.s. Zondag tegen deze club in Hoorn. De winnaars ont vangen elf gouden medailles. Met het volgen de elftal gaat E.D.O. naar Hoorn: Van Ropn, Boerée. Swart. Koppen, Dinkla, Oomen. Peruke! Sr.. Van Gemen, Vrenegoor. Perukel Jr., Koene. SERIEWEDSTRIJDEN „HEEMSTEDE" Zondag a.s. zal ook een begin gemaakt wor den met de eere-afdeeling. Het programma voor deze dag luidt: Eereafd. Ie ronde: 10 uur: Damiaten iD. I. O. 1 Afd. 1 2e ronde: 12 uur: Swastika 1—Schoten 3- Afd III 2e ronde: 1.30 uur: V. O. G- 3Spaarndam 2 Afd. IV le ronde: 3.15 uur: Kenau 3Beverwijk 4 Afd. IV 2e ronde: 5 uur: Heemstede 3Spaarnestad 3 V.G.S. I—IJ.F.C. De voebalwedstrijd V.G.S. I—IJ.F.C., die aanvankelijk was vastgesteld op Woensdag 15 Juni, zal op verzoek van IJ.F.C. gespeeld worden Woensdag 14 Juni des n.m. 7 uur. E.H.S.—RIPPERDA. Zondagmorgen 10 uur heeft op het R.C.H.- terrein plaats de beslissingswedstrijd tus- schen E.H.S. en Ripperda. De vorige wed strijd eindigde in een 2—2 gelijk spel. WEDSTRIJD TEN BATE VAN DE UITZEN DING VAN MEER ATHLETEN NAAR DE OLYMP. SPELEN. Donderdagavond 16 Juni, te half acht. zal in het Olympisch Stadion te Amsterdam een voetbalwedstrijd gespeeld worden tusschen twee elftallen, bestaande uit oud-interna tionals uit Amsterdam en Rotterdam De opbrengst van den wedstrijd komt na afdracht van een percentage aan het Olym pisch Fonds van den K.N.V.B. geheel ten goede aan de uitzending der Nederlandsche athleten naar Los Angelos, zoodat het moge lijk zou zijn eventueel meer dan twee afge vaardigden van de athletieksport uit te zen den. De elftallen zien er als volgt uit: Doel: De Boer (Ajax). Achter: De Bruin (Hermes) en Ruffelse (Sparta), Midden: Krom (R.C.H.), Jan Grijseels (V.U.C.), Hoerburger (Unit-as). Vóór: Petterson (Feijenoordh Formenoy (Sparta), Pijl (Feijenoord). Dr. Jan Thomee (Concordia), Jan de Natris (Ajax). Vóór: Delsen (Ajax). v. Dort, (Ajax). Bïes- haar (Haarlem), Addicks (Aja), Homburg (BI. Wit)'. Midden: Schetters (Ajax), De Kruyff. (Ajax), Mazurei (BI. Wit). Achter: Van de Kluft (BI. Wit), F. Pelser (BI. Wit). 'Doel: Schindeler (BI. Wit). GEEN GOED VOORBEELD! Men schrijft uit Gouda aan de N. R. Ct.r De Donderdag te Gouda gespeelde beslis singswedstrijd om het kampioenschap der Westelijke afdeeling van den Nederland- schqn Politie-Sportbond tusschen Herman dad'(Rotterdam) en U. P. S, (Utrecht) is al lesbehalve prettig verloopen. In de eerste helft, toen zich een vrij lak- sche strijd ontspon, verkregen de Rotter dammers, die steeds iets in de meerderheid waren, de leiding toen een Utrechtsche ach terspeler in eigen doel trapte. Uit een snelle doorbraak maakte U. P. S. op fraaie wijze gelijk. Het spel begon gaandeweg een forsch karaktèr aan te nemen. Na de pauze werd het hoe langer hoe ru wer. Hermandad toonde zich opnieuw de sterkste en zij slaagde er in zich door eenige doelpunten van Lagendaal, die als midvoor bij de Rotterdamsche agenten stond opge steld, en een doelpunt van den linksbuiten een voorsprong van 51 te veroveren. Toen ontaardde de ontmoeting in een ware gooi en smijtpartij, waarbij naar hartelust ge scholden werd De scheidsrechter slaagde er niet in de orde te herstellen en daarom maak te hij aan de droevige vertooning een einde door den strijd 20 minuten voor het einde te staken. O.m. was de hoofdconsul van den K. N. V. B:, de heer L. Boeljon, van de gebeurtenis sen getuige, terwijl zich onder de aanwezi gen eveneens bevond de heer Weyburen, hoofdinspecteur van politie te Utrecht. ROEIEN DE INT. WEDSTRIJDEN VAN „NEREUS". DE INSCHRIJVINGEN. Naar wij vernemen zijn de navolgende in schrijvingen voor de Internationale Roeï- wedstrijden van „Nereus" ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan der instelling van Hooger Onderwijs te Amsterdam op 23, 24, 25 en 26 Juni a.s. ingekomen: Tweeriemssculling booten. Juniores: De Laak. Laga, Amstel A, Ar-.stel B, Die Leythe, Soc. Royale Naut.ique Anversoise, Danske Studenters Rokclub, Nautilus, Triton, Njord, Willem lil. Tweeriemssculling booten. Seniores: Danske Studenters Rokclub. Laga, Amstel, Viking, Arsa, Het Spaarne, Willem III. Tweeriemsgieken zonder stuurman: Bayer Leverkusen, Soc. Royale Nautique Anversoise. Vierriemsgieken zonder stuurman: Laga, Nereus. Vierriemssculling booten: Danske Studen ters Rokclub, Delftsche Sport. Arsa, Willem m. Vierriemsgieken Juniores: Akademischêr Ruderclub Berlin. Akad. Rud. Club „Rhenus". Bonn, Soc. Royale Nautique Anversoise. De Hoop, De Hunze, Njord, Triton, Argo, Laga, Nereus, Willem III. Vierriemsgieken: Akad. Rud. Club „Ber lin", Laak, Njord, Nereus. Vierriemsgieken geroeid door Juniores die gedurende het seizoen nog geen prijs gewon nen hebben: Akad. Rud. Club „Rhenus" Bonn, de Hoop, Cadetten, Amstel, Triton, Nereus. Vierriems outrigged overnaadsche gieken: De Hoop, Cadetten, Argo, Laga, Amstel, Po seidon, Trekvogels, Aegir, Triton, Nereus. Tweeriemsgieken junior:.-: Soc. Royale Nautique Anversoise, Laak. Njord, Triton. Tweeriems outrigged overnaadsche gieken: Poseidon, Nereus. Spaarne. Tweeriemsgieken: Laak. Willem III. Achtriemsgieken juniores: Kölner Ruder- verein von 1877, Cadetten. Argo, Laga, Dare Devil, Njord, Aegir. Nereus. Achtriemsgieken: Akad. Rud. Club Berlin, Kölner Club für Wassersport. Laga, Maas. Njord. Nereus. Stijlroeieh voor dames Juniores: Laak, de Hunze, die Leythe, de Vliet, Trekvogels, Ne reus. Willem in. Stijl- en snelroeien in Damesvlerriemsgle- ken Seniores: De Hoop. Laak, Argo. Stijl en snelroeien dames achtriemsgieken: Nautilus, de Vliet. Nereus. De loting zal plaats hebben op Zondag 19 Juni. ATHLETIEK INTERNATIONAAL ATHLET1EKCONCOURS. A.s. Zondag staat de heer Burger aan her hoofd van de jury voor dezen wedstrijd in het Stadion te Amsterdam. Scheidsrechter is de heer Huizinga en de heer v. d. Lee zal evenals te Haarlem het pistool hanteeren. Verder is de heer Hollander bereid gevonden om op de hem eigen vlotte wijze het publiek over de prestaties in te lichten. Aan het terrein en materiaal wordt alle zorgbesteed, zoodat wij gelet op de uitgelezen collectie Enropeesche athleten. kunnen ver klaren dat dit concours de belangrijkste at letiekwedstrijd van Europa in 1932 is. Het chronologisch overzicht luidt: 1 45 Vertrek Marathon. 2.— Series 100 M. dames; polshoog. vèr- springenhink-stap-sprong. 2.10 Series 400 M 2,25 Series 110 M. horden. 2.40 Series 100 M. heeren. 2.453.pauze. 3.Finale springnunvmers. Hoogspringen dames. 3.10 Finale 110 M Horden 3.15 Finale 100 M. dames. 3.20 Finale 100 M. heeren. 3.25 Finale 400 M. heeren. 3.30 800 Meter; 3 25 1500 Meter. 3.55 4 x 100 M. dames. 4 10.000 Meter. 4.35 4 x 100 M. heeren. DE STADIONWEDSTRIJDEN VAN ZONDAG A.S. Omtrent de deelneming aan de Interna tionale Athletiek wedstrijden op Zondag a.s. in het Stadion te Amsterdam worden ons nog de volgende bijzonderheden gemeld: Tsjechoslovakye wordt vertegenwoordigd door Engel (100 Meter). Knenicky (800 M.) en Dr. Drozdas (1500 Meter», alles nationaal kampioen op genoemde afstanden. Denemarken zendt Markersen op de 1500 Meter en Anders Axelsen (10.000 Meter) beiden eveneens kampioen van Denemarken België zal vertegenwoordigd zijn door de volgende athleten: Brouwer. Leemans, Burg (10Ö Meter) Binet (110 Meter horden), Ver- haert en Roulent (400 Meter). L'Hoste <800 Meter). Geeraert en van Rumst (1500 Meter) Maréchal (10.000 Meter) Noël (polshoog), Linsen. van der Steen en Verschaeren (ma rathon). De beide Duitschers, die aan den Mara thonloop zullen deelnemen zijn de Berlij- ners Hempel en Geissier, Zonder uitzondering zullen voorts de beste Nederlandsche athleten uitkomen. Wij noe men ó.a- Berger, v. d. Berge, Benz. van Wel- senes, W. Kaan, A. v. d. Zee. Beintema, Nieuwland, J. Zeegers, Geurts, Bijlstra. Dop, H. de Boer, Sierhuis. J. Blankers, H. de Key- zer, Prins, Baars, Steineman, Ramoree. van Genne, Oorschot en de reeds bij de estafette ploegen genoemde dames, benevens mej. Gi- solfin totaal 135 deelnemers, van wie 54 buitenlanders. ryÊ LAWNTENNIS De Competitie. RIJNEGOM HET EERSTE VAN EEN REEKS TOURNAMENTS. Het competitie-programma is deze week slechts klein. Het gros der teams is uitge speeld en werpt zich op de tournaments. De minderheid heeft echter nog wat voor den boeg. De beide eerste klasse teams van Haarlem zijn uitgespeeld. Ook de tweede klassers zijn zoover gevor derd. met uitzondering dan van T.C.H. 3. hetwelk nog een uitwedstrijd tegen Deuce 2 tegoed heeft. De derde klasse heeft het nog wat drukker, zooals uit onderstaand programma kan blij ken: Tweede klasse: Deuce 2—T.C.H. 3. Derde klasse: Animo 2Duinlust. T.E.D. 2Enthousiasten. Game and SetSpirit. T.E.D. 3Tw. Bank 2. T.C.S.B 3—Sharp 2. TryGroenendaal 3. T.C.H. 4—V.V.G.A. 2. Game and Set 3Joy 2. Westrust 4.Deuce 4. Behalve echter deze competitiewedstrijden, welke bijna alle op Stoop's banen. Kennemer Lyceum banen en op Wimbledon gespeeld worden, is er nog wedstrijd-tennis op het tennispark „Rijnegom" te Aerdenhout, waar Zondag a.s. het jaarlijksche tournooi een aanvang neemt. Rijnegom opent dit jaar de reeks van Haarlemsche tournamenten. Ten gerieve van de tennislezers volgt hier onder een volledige lijst van Haarlemsche tournaments in dit seizoen: 1219 Juni: Rijnegom, Aerdenhout. 18—26 Wimbledon, Overveen. 263 Juli: Kennemer Lyceum. 3io Stoop's tournament. 1017 Groenendaal. 21—24 Kennemer Golfclub, Zand- voort. 24—31 Vijverboek, Caspar Fagellaan. 27 Aug.4. Sept. Duinwijck. OM DEN DAVIS CUP Duitschland-Tcrland Uit Berlijn: Vrijdag begon de landen wed - strend Duitschland-Ierland voor den Davis- Cup. Prenn (Duitschland) sloeg Mac Guire (Ierland6—1. 6—1. 6—1. Von Cram (Duitschland) verliest van Ro gers (Ierland) 4—6. 810. 64, 75, 46. Stand na den eersten dag 11. JapanDenemarken (30) Uit Kopenhagen: Satoh en Kuwabara (Japanslaan Jacobson en ULrich (Dene marken) 6—3, 46, 62, 62. Japan heeft den wedstrijd reeds gewonnen, de stand is 30. EngelandPolen (20). Uit Warschau: Lee (Engeland slaat M. Stolarow iPolen» met 6- 4. 63, 64. Perrv (Engeland) slaat Tloczynski (Polen) 7—5. £—6. 6—2. Engeland leidt dus op den eersten dag met 2—0. Dc anomalie op de geldmarkt neemt grootorc proporties aan. Het resultaat van de inschrijving op de Nederlandsche staatslee- ning. Een waarschuwing aan gemeentebesturen. De nieuwe willigheid in de V. S. Valorisa tie van obligaties? Het nieuwe Duitsehe kabinet en zijn invloed ter beurze. De economische strijd. Nog altijd houdt de anomalie op de geld markt aan. Van geld bij banken gedeponeerd ontvangt men 14 a 12 pet. rente en van schatkistpapier van den Nederlandschen Staat c.a. 2 pet., maar als dezelfde Staat met een leening van langeren termijn voor den dag komt en een rente van 5 pet. biedt, gaan de beleggers schoorvoetend op die offerte In. zoodat de Staat zijn nieuwe f 100 milloen nauwelijks heeft kunnen verkrijgen. Dit verschijnsel moet onder de aandacht blijven, omdat het den hoogst abnormalen toestand demonstreert, die op de geldmarkt bestaat. Het is de vrees voor de toekomst, die de bezitters van geld van belegging weer houdt. Ware die toekomst iets minder on zeker, dan zouden Staten en Gemeenten in dezen tijd voor 3 a 4 pet. geld kunnen leenen. Vandaar dat. we een vorig maal reeds op merkten, hoe onverantwoordelijk het is. als gemeenten in dezen tijd geld leenen wanneer het niet strikt noodig is. Enschedé heeft 5 1 '2 pet. geboden bij een emlsslekoers van 98 1 2 pet. en de leening is slechts voor de helft volteekend. Er is in dezen tijd nauwe lijks een zakenman, die in zijn bedrijf 5 1 2 oct. kan verdienen en die er over denkt tegen dien koers geld op te nemen, tenzij in bij zondere omstandigheden. Zijn die er voor de eemeenten, dan kunnen ze niet anders dan betalen wat thans gevraagd wordt. Maar ze hebben te bedenken dat de publieke licha men zelf niets bezitten, maar alles van de gemeentenaren moeten halen. Die gemeen tenaren zitten reeds op zware lasten, zien hun inkomsten voortdurend dalen en zullen in vele gevallen hun belastingen straks uit vermogen, inplaats van uit inkomen moeten opbrengen. Vandaar dat een waarschuwing tegen licht vaardig geldleenen door gemeenten thans zoo op haar plaats is. Die waarschuwing moet telkens worden herhaald, omdat er steeds nog tal van gemeenteraden zijn. die de werkelijkheid van het leven niet willen zien Die nog alti.id politieke stokpaardjes berijden, om hun kiezers tevree te houden. En die zoolang doordraven totdat de Riiks- regeering het hek op den dam plaatst, gelijk hier en daar reeds het geval is. Intusschen wordt het geM nog steeds rui mer. Dit is ook geen wonder, want voor een zelfde hoeveelheid grondstoffen is thans een veel kleiner kapitaal noodig. Goed beheerde en financieel sterke ondernemingen zitten met groote sommen overtollig kasgeld. Het vindt in het bedrijf geen emplooy meer. En men ziet het in deze dagen, dat sommige directies, die voor hun aandeelhouders geen bankier willen spelen, eenvoudig een deel van het kapitaal terugbetalen. Dit doet bijv. ook de Kwatta Chocoladefabriek, die over 1931 nog een behoorlijk resultaat wist te behalen, maar haar groote bedrijfskapitaal niet meer noodig heeft. Zij betaalt aan aandeelhouders per aandeel van f 1200 een bedr»10- van f 200 en per aandeel van f 600 een bedrag van f 100 terug en laat de statuten wijzigen in dien zin, dat zij de aandeelen ter beurze mag inkoopen. Een Indische handelsonderneming handelt in gelijken geest. Er komt dus steeds meer geld vrij en het wachten is nu maar op den terugkeer van het vertrouwen, dat den weg naar een nieuwe ontplooiing van het bedrijfsleven moet- openen Helaas is van dien terugkeer nog weinig te bespeuren en er zijn ook nog weinig of geen steunpunten voor dat vertrouwen. De vraag komt op. of in de Vereenigde Staten, waar de effectenbeurs In het begin van deze week vast was en beduidend hoo- gcre koersen werden genoteerd, van terugkec' rond vertrouwen geen sprake is. Voorzichtig heid is hier wel geboden. Men heeft zich in den loop der New-Yorksche koersen den Kaat sten tijd nogal eens vergist. Amerika is het land der technische wonderen, maar de fl- nancieele techniek heeft nimmer bewonde ring kunnen wekken. Ook de Jongste maatre gel om het vertrouwen der beleggers te doen terugkeeren, nl. de oprichting vap de Secu rity Investment Corporation brengt in het wezen van den toestand geen verandering. De nieuwe maatschappij zal obligaties opkoo- Den en daartegen eigen debentures afgeven. Een soort valorisatie dus. zooals men dit ook heeft toegepast op koffie, graan en katoen, maar waarvan de resultaten telkens teleur stellend waren. In het zakenleven komt ook in de Unie nog geen verbetering. En deze moet toch aan een terugkeer van vertrouwen voorafgaan. Terwijl het zakenleven alleen kan verbeteren, als de nog steeds toenemende kunstmiddelen als onnut terzijde worden ge steld. Hierop lijkt het nog allerminst. Men zal. naar het zich laat aanzien, eerst de ellende nog grooter moeten zien worden, alvoren de ..common sense" bij de reegerlngen terug keert. In welk land die ommekeer het eerst zal plaats vinden, wee't niemand. Maar het vel opmerkelijk, dat terwijl men ook in de fir.ancieele wereld steeds be ducht was voor een verdere zwenking naar rechts van het bewind in Duitschland. thans het optreden van het kabinet Von Papen zoowel op de B' rüjnsche. als op dc andere beurzen een willige stemming Ln het leven heeft geroepen. Duitsehe obligaties waren le New-York en ook ten onzent, op hoogere koersen gevraagd en doordien ook dollarleeningen in verband met de betere stemming te New-York, hoo ger waren, had de Amsterdamsche beurs vooral in het begin der week een beter as pect. Op de aandeelenmarkt kwam dit voorna melijk tot uiting in de Industrleele waarden, maar van langen duur was deze kleine hausse niet. New-York zond al spoedig weer lagere koersen en toen het verslag der A.K.U. uit kwam, raakte heel de beurs weer uit haar humeur, 't Is ook bedroevend, dat een mpij met. f 130 millioen kapitaal een exploitatie- winst behaalt van f 1 1/2 millioen. die. met het winstsaldo van vorige jaren, door nood zakelijke afschrijvingen verdwijnt. De beurs betaalt voor de gewone aandeelen dan ook nog slechts c.a. 20 pet. Het zal ook bij de A. K. U. tot een drastische kapitaalrecon structie moeten komen! Voor Culturen houdt de nacht van verlies gevende exploitatie aan. Het aant«' onderne mingen dat tot stopzetting en liquidatie wordt gedwongen neemt toe. De koersen van vele aandeelen naderen het nulpunt, en wer ken zich uit het moeras der nonvaleurs ver moedelijk niet weer los. In den struggle for life hcerscht nog al tijd de ijzeren natuurwet van the survival of the fittest. LETTINGA. BILJARTEN NOBELSBEKER. Na een zeer spannenden strijd slaagde D.E.S. er Vrijdagavond in met gering ver schil van K.E.T.S. (A'dam) te winnen. De Amsterdammers gaven uitstekend partij en wisten hun achterstand van 60 car. bijna geheel in te loopen. Hieronder de cijfers: K.E.T.S.: Teuerzeit 150 24 14 6.25 Engels 121 27 18 450 Kokslag 100 33 13 303 Mets 80 47 7 1.07 v. Beek 59 50 9 1.20 Krijtenberg 40 52 4 0.77 Totaal 550 car. D. E. s. J. Nobels 115 23 27 5.00 A. Brauckman 125 27 18 4.13 v. Terwisga 85 32 20 2.65 Roosen 64 46 5 1.40 J. de Nijs 80 50 8 1.60 W. de Korte 37 50 5 0.72 Totaal 506 car. De volledige uitslag is: Vorige uitslag Laatste uitslag K.E.T.S 633 550 DES. 695 506 WATERPOLO D.W.R. IV—n.P.C. VI (1—1) De Waterratten zijn het eerst bij den bal; al gauw vplgen eenige aanvallen op het H.P.C.-doel. De veel lichtere Waterratten hebben het tegen het H.P.C.-zevental, waarin verschillende veteranen medespelen, niet ge makkelijk, maar toch weten zij het eerst te doelpunten (10). Na de rust krijgt Broer.se eenige kansen, maar het beslissende schot ontbreekt. H.P.C. werkt hard om gelijk te maken; eindelijk wordt haar werk met een doelpunt beloond (1—1). In dezen stand komt geen verandering meer. HANDBAL. Daar zoowel „Rapiditas" als „Odin" uitstel hebben gevraagd voor de competitie van den Turnkring „N.H. Zuiderkwartier" in verband met de internationale athletiekwedstrijden in het Stad:on op a.s. Zondag, gaat de wed strijd Rapiditas—Odin Zondag niet door. Voor de Competitie worden dan gespeeld: Kracht en Vlugheid I—Lijnden I. Kracht en Vlugheid II—Lijnden II. In Haarlem wordt Zondagmiddag drie uur op het Rapiditas-terrein aan den Vergierde- weg gespeeld de wedstrijd Rapiditas—Han delsschool (Mixed). POS TPf TT VF.N. DE SNELPOST Bovengenoemde vereeniging hield cm wedvlucht van Compiègne. Afstand 354 K M. Duiven los 8.35 uur. De prijzen werden be haald als volgt: M. Luijken 1, J. Zomerdijk 2 28. P. Martens 3 71 21 22, J. v. d. Linden 4 10 Zaavsma 5 12 13 25. Eed om 6 14 G. AkoolJ 7 19 27 B. v. d. Meer 8 23 30. G- Dothé 9 18, H. Keerwolf U, Venbroek 15 31. J. Kuperus 16. v, d. Bosch 20. C. Face 24. D. Schuurman 26, Boogaard 29 Eerstgotoonde duif 4.10.17 uur. Lootst ge toonde duif 5.24.13 uur. EEN NATIONALE INZAMELINGS DAG. CRISISCOMITcS PREPARF.F.REN ZICH OP DEN WINTER. Het Nationaal Crisiscomité heeft aan de voorzitters der plaatselijke crisis-comités een brief gezonden, waarin hei constateert dat de arbeid Ir. het eerste halfjaar van zijn be staan niet onvruchtbaar is geweest. De ko mende zomermaanden kunnen min of meer voor verdere studie en onderzoek worden ge bruikt. Voorts wordt het denkbeeld geopperd om een gelijktijdige nationale inzameling te doen houden door alle plaatselijke comités omdat oen nationale Inzamelingsdag meer effect zal kunnen hebben dan verspreide plaatselijke collectes. Voorgesteld wordt deze inzamelingsdag op Zaterdag 8 October te stellen. DE ROTERPRIJS STIJGT WEER. In het Handelsblad vinden wij vermeld, dat dc Leeuwarder Commissie-noteering klaar blijkelijk door het opslaan van boter door particulieren en den handel gestegen is met 55 1 2 pet. n.l. van 75 cent op 20 Mei tot thans f 1.15 per kilo. een fluctuatie die de mobilisatie buiten beschouwing gelaten bij menschenheugen&s nog nimmer is voorge komen. In Kopenhagen was de boiornotccring nog 10 kronen Lager. DE GEVLUCHTE AUTOBESTUURDER. Zooals gemeld is heeft een dezer dagen op len hoek van de Nassaukade en de De Clercq- straat te Amsterdam een botsing plaats ge had tusschen een particuliere auto en een wittè-band 'axi. waarbij twee personen wei den gewond. De bestuurder van de luxe-auto. die de botsing veroorzaakt had. was direct na het ongeval met achterlating van zijn wagen gevlucht. Thans heeft de man. een 42-jarige aannemer, zich bij de politic aangemeld.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 7