CRICKET. HENCELEN LAWNTENNIS. SCHIETEN KANO-SPORT ZEILEN". ZWEMMEN WATERPOLO. CRICKETBESCHOUWINCEN Fielden. Onlangs vroeg mij een bekend .sportlief hebber, overigens leek op crickctgebied. welke bekoring feitelijk van het cricketspel uit ging. Volgens zijn meening kon dit spel slechts dan bij den cricketspeler belangstel ling hebben, indien hij over voldoende capa citeiten beschikte om runs te maken of als bowler to worden aangewezen. Alleen fiel den leek hem saai en vervelend, kortom een matig genoegen Toen ik hem mededeelde, dat juist het fielden een der grootste attrac ties voor den cricketer beteekcndc. haalde hij ongeloovig de schouders op en vond zulks onbegrijpelijk. Inderdaad maakt op de niet-kenners van „the King of Sports" juist het fielden den minsten indruk. Hierin ligt ook m.l. het geheim, dat nog zoovele jonge ren aarzelen om cricket te leeren. Terecht kan de beginner in de eerste leerjaren geen. persoonlijk succes met het bat of den bal verwachten en is het fielden het. eenige on derdeel dat individueel voldoening kan ge ven. De adspirant-cricketer behoeft zich hierdoor evenwel niet le laten afschrikken. Immers zal een accuraat fielder vaak meer voor zijn elftal waard zijn, dan de behoor lijke batsman of bowler, die het missen van eenvoudige kansen paart aan zwak grond- fielden. Een gelukkig verschijnsel is overi gens. dat zonder iets te kort te doen aan cracks uit vroeger dagene als Feitli, Schroder Hisgen, Van Waveren, Koldert, Van Gogh e.d. het fielden over het algemeen belangrijk is vooruitgegaan. Steeds meer wint de meening veld, dat een elftal jonge prima fielders, te prefereeren is boven een ploeg waarin te veel ouderen en middelmatige fielders zijn opgenomen. Voorbeelden? Zie Engeland: Yorkshire cn Sussex, beide plenomenale fiel- dingteams, alle jongere spelers aangevuld met enkele zeer geroutineerde spelers als Sutcliffe. Mitchell, Holmes, Tate, Wensley ed- Wij vinden ditzelfde ook in ons land terug. Haarlem bijv. heeft na haar verjon gingskuur de beschikking over uitsluitend prima fielders. Dat eenige jaren noodig zijn om dit elftal qua batten op dezelfde hoog te als het veldwerk te brengen, lijdt geen twijfel, doch bij het Haarlembestuur geldt voor alles, de toekomst aan de jeugd. Met uitzondering van misschien V. V. V. die m.l. nog te veel oudere spelers in de ploeg heeft, opgenomen, doet zich in meer of mindere mate eenzelfde streven naar ver jonging bij onze andere eerste-klassers voor. V. R. A. is hierbij een sprekend voorbeeld. Zoo ben Ik overtuigd, dat een geregeld spe len van Van der Chijs in de Amsterdamse he ploeg van veel Invloed zou zijn op de positie van de club op de ranglijst. Niettemin is het toe te juichen, dat deze prima bowler gaarne zijn plaats voor een jongeren speler in ruimt. die eenige jaren praktijk noodig heeft om in de toekomst eenzelfde waarde voor ,V. R. A. te hebben. UMPIRE. NED. CRICKETBOND Rood en Wit-H. C. C. 2. Zondag speelde Rood en Wit haar twee den thuiswedstrijd, ditmaal tegen de Haag- sche reserves, die hun meerderheid bewezen door een voorsprong va.n 100 runs precies, op de eerste innings verkregen, welk resultaat hoofdzakelijk werd bereikt door het falen van het Rood en Wit batting te am met Kruyt en Schmeink als uitzonderingen (vooral Kruyt (met 28 w.o. 3 harde zessen, en 2 vieren was weer goed op dreef)verder door goed werk met de bat van de Hagenaars Jhr. W. v. d. Bosch met een prinxa 59; Ir. E. Neuer burg met een uiterst geduldige niet kans lonze 40 (dit paar opende de Haagsche in nings), Ir. O. Bouwmeester met 37 en E. Jansen met 22 runs. De overige 7 batsmen brachten er met 16 runs 'tezamen ook niet veel van terecht. Het totaal werd tenslotte 187 runs, waar de heeren nog ongeveer 3 1/2 uui* voor noodig hadden. Schmedmk was in de Rood en Wit-aanval weer de man. In 25 overs waarvan 5 maidens, nam hij 5 wickets voor 59 runs. Bruin met 3 voor 61 was er nog niet geheel in en A. v. d. Togt met 1 voor 35 bowlde beter dan zijn cijfers doen vermoeden. Hagenaar uiteindelijk zag In 6 overs 29 runs op zich slaan en veroverde hierbij 1 wicket en wel dat van W. v. d. Bosch die na een mislukte slag goed dloor Van Bueren werd gevangen Ook J. v. Baas-bank zagen wij een mooien vang doen waardoor J. A. Schill kon vertrekken voor 4 runs. A. van Dongen maakte zich heden ver dienstelijk door 2 vangen, waarmede hij Kessler en de Beus samen voor 5 runs liet verdwijnen. Aanvoerder van Eeghen, last mot least deed achter de palen goed werk en stumpte o.a. Neuerburg uitstekend op Schmeink's bowlen. Met hun 100 runs voorsprong stuurden om ruim 5 uur, met nog pl.m. 11/2 speeltijd dc Hagenaars Rocd cn Wit nogmaals in, doch de thuisclub deed het ditmaal beter en begon goed door een openingsstand van 50 runs door P. v. Bueren en W. Kramer, welke beide batsmen het bowlen volkomen meester waren en ioder een uitstekende innings speel den. Kramer bleef zelfs met 41 niet uit en Van Bueren scoorde een vlotte 27. Jhr. B. Th. Ellas kwam nu ook met 10 runs in de dub bele cijfers, terwijl J. van Baasbank met Kramer stand hield tot de benoodigde 101 runs bijeen waren en als zijn aandeel 7 runs aan het totaal toevoegde. Sodderland die in de eerste innings 4 wickets nam voor 17 runs, bleek ook nu weer de gevaarlijkste bowler met 3 voor 31. Jhr. W. v. d. Bosch nam het vierde wicket voor zijn rekening voor 34 runs. In de eerste innings nam deze Hagenaar 5 wickets voor 44 runs Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar onderstaande series. lstc Innings Rood en Wit. P. A. Lammerts v. Bueren bowled W. v. d. Bosch 4 Jhr. B. Th. Ellas idem b idem J. E. C. Schmeink c. K. Neuerburg b idem 14 W. Kramer c W. v. d. Bosch b. L. Sodderland 3 P. C. Hagenaar c. idem. b. idem 2 A. van Dongen c. M. Elte b. W. v. d. Bosch 7 J. v. Eeghen bowled W. v. d. Bosch J. Kruyt st. A. de Beus b H. Kessler 28 A. v. d. Togt bowled L. Sodderland J. v. Baasbank idem idem 5 M. Brum not out Extra's 10 Tcotaal 37 Bowlingcijfers O. M. R. W. Jhr. W. v. d. Bosch 7 1 34 1 L. J. Sodderland 9 3 31 3 K. Neuerburg 3 1 0 0 J. A. Schill 4 1 11 0 A. M. J. de Beus 4 14 0 Bowlingcijfers O. M. R. W. Jhr. W. v. d. Bosch 14 5 44 5 L. J. Sodderland 14 3/6 6 17 4 Mr. H. A. J. Kessler 1—81 lstc Innings H. C. C. II. Ir. E. Neuerburg st. J. v. Eeghen, b. J. Schmeink 40 Jhr. W. v. d. Bosch, c. P. v. Bueren, b. P. C. Hagenaar 59 Ir. G Bouwmeester bowled A. v. d. Togt 37 Mr. H. A. J. Ke&sler c. A. v. Dongen b J Schmeink 1 E. Jansen bowled M Bruin 22 Jhr. J. v. d. Bosch c. A. v. d. Togt 'o. J. Schmeink 0 J. A. Schill c. J. v. Baasbank b J Schmeink 4 L. J. Sodderland bowled M. Bruin 0 M. Elte not out 1 K. Neuerburg l.b.w. J. Schmeink 6 Extra's 13 Totaal 187 Bowlingcijfers O. M. R. W. M. Bruin 15 1 61 3 J. E. C. Schmeink 25 5 54 5 A. v. d. Tog;. 12 35 1 P. C. Hagenaar 6 1 39 1 2c Innings Rood en Wit. P. A. Lamme rt v. Bueren c. J. v. d. Bosch b. L. Sodderland 27 W. Kramer not out 41 A. v. Dongen c. G. Bouwmeester b L. Sodderland 7 Jhr. B. Th. Elias bowled L. Sodderland 10 J. v. Baasbank not out 7 P. C. Hagenaar did not bat J. E. C. Schmeink Idem J. Kruyt c and bowled W. v. d. Bosch 6 A. v. d. Togt J. van Eeghen did not bat. M. Bruin Extra's 3 Totaal 101 (4 wickets). Haarlem 2A. A. C. 2. Zooals te verwachten was, heeft Haarlem 2 gisteren een flinke overwinning op het ta melijk zwakke A. C. C. 2 behaald, een over winning, die niet in een inningsoverwinning omgezet kon worden, daar beide partijen nogal eenigen tijd noodig hadden om hun runs te maken. Vooral de batsmen van A. C. C. stonden geruimen tijd op de mat. zoo dat hun totaal van 109 runs, gescoord in ruim drie uur laag is te noemen. Tot deze score droegen bij: F. Kappelhoff 21, E. Inglis Arkell 20, C. Duson 27, en D. Prent 12, terwijl er 15 extra's waren, waaronder 6 no balls. De Haarlem bowlers hadden de volgende cijfers. A. Blok 233, F. van Dalsum 423, H. Boeree 2—19, J. de Boer 0—2 en W. F. van der Lee 1—17. Het openingspaar van Haarlem begint' kalm aan, maar Dalhuysen moet toch spoe dig verdwijnen, als hij voor zijn palen kruipt" Van de volgende batsmen scoren H. J. van Woerkom een zeer harde 24 en B. Smits 18. Als het totaal 183 is, voor het verlies van zeven wickets sluit de Haarlem-captain, waardoor B. Kammeijer met 104 (13 vieren) not out blijft. De bowlingcijfers van A. C. C. waren uit der aard niet fraai: D. Prent 049. E. Inglis Arkell 457, H. Wevering 030, ,T. Prent Jr., 130, J. J. van Steenbergen 112 en J. J. Furstner 04. Haarlem 2 wint dus met 74 runs en 3 wickets. Rest nog te vermelden, dat de wicketkee per van A. C. C. op een totaal van 183 runs slechts 1 bye doorliet. HAARL CRICKETBOND Haarlem 4—R. C. H. 3. In een wedstrijd met zeer lage totalen heeft Haarlem 4 Zaterdagmiddag op R.C.II. 3 een overwinning behaald van 27 runs. Haarlem bat eerst en scoort slechts 47 runs: R. de Vries 16, H. Boeree 13. De bowlingcijfers van R.C.H. waren als volgt; H. Zonneveld 421, A. van Roon 217, G. van Musscher 35, F. van der Mey de Bie 14. De bescheiden Haarlemscore blijkt voor de nog jeugdige R.C-H.'ers toch nog te veel: zij brengen het niet verder dan tot 20 runs, waaraan het bowlen van de beide Haarlem - bowlers R. de Vries en H. Boeree niet vreemd is. Vooral De Vries (710) was doodelijk. Boeree bowlde 38. C. V. H. 3Rood en Wit 5. C.V.H. gaat batten en scoort deels door goed bowlen, maar ook door zeer onoordeel kundig runnen slechts een totaal van 11. Drie goede batsmen gingen run out. M. Slingen- berg 5—2. P. Freui 28. Rood en Wit doet het hierna veel beter en scoort 82 runs voor het verlies van 5 wickets. Verschillende spelers lieten heel goed cricket zien o.a. J. Reus 15, M Kruyff 12. M. Slingen- berg 18x en C. H. Muller van Brakel 15x. A. v. Roon 215, L. Servaas 021, G. Jan sen 0—7, F. Buys 2—24. C.V.H. wordt, voor innings ingestuurd, maar bij een stand van 634 ziet Rood en Wit van verderen strijd af. In deze innings noteeren we nog een harde 6 van F. Wit kamp. F. Buys 10x en A v. Roon een keurige 24x J. Reus 2—26, P. Fréni 1—20. H. de Haan 0—8. BUITEN DE COMPETITIE. H. C. B.-elftalFlamingo's. Zaterdagmiddag is op het Rood en Wit- terrein ae jaarlijksohe wedstrijd tusschen het vertögenwo:rdige::de elftal van den Haarlemschen Cricketbond en een Flamingo combinatie gehouden. De toeristen wonnen weer met groot verschil. Het bondselftal begon met batten op W. v. d. Bosch en v. d. Togt. De Hagenaar was onbespeelbaar en toen na enkele overs de stand 3 voor 4 was, veranderde Veeghen den aanval. Verschillende spelers profiteerden hiervan en het totaal werd tenslotte nog 92. Kammeijer. 25, Keijser 12. Middelink 12. vd. Meij 15 en v.d. Togt 10 bereikten de dubbele cijfers. Extra's 13. W. v. d Bosch 515, v. Lem 10 K - 23 Ruythaver 1—12 cn DasicUoa 1—1 namen du. wicket De Flamingo's hadden met dén Haarlem schen aanval waarin te weinig verandering werd gebracht, niet de minste moeite. Ton- ney Kessler, die met E Schill de innings opende, werd in het begin, gemist en profi teerde hiervan om het totaal der tegenpartij te passeerenEerst op 104 deed Keijser een fraaien vang. waardoor Kessler (52) ken ver trekken. Schill (60) weid door Beijk ge- stumpt. waarna de wickets sneller vielen. W. v.d. Bosch (37) gaf enkele formidabele klap pen. Ruychhaver maakte er 21 en v.d. Togt bleef met 18 niet. uit. Op 220 voor 7 werd ge stopt. Keeper H. Beyk verrichtte uitstekend werk, v. d. Mey 133, Middelink 243, J. Beijk 2—52, Chapon 035, Hetem 017, Blankensteijn 1—24. Extra's 16. CRICKET IN ENGELAND Er begint langzamerhand in de Engelsche cricketcompetitie eenige teekening te komen, hoewel reeds nu kan worden vastgesteld, dat de strijd om de eereplaats heviger dan ooit zal worden. De pessimisten die Lancashire aan het begin van het seizoen een weinig groote rol toebedeelden, hebben ongelijk gekregen. Deze county gaat momenteel nl. aan den kop met 3 volle en 2 overwinningen op de cerate innings met totaal 66 punten uit 8 wedstrijden. Kent- is zeer goede tweede, eveneens met 3 overwinningen, die elk 15 winstpunten opleverden, terwijl de club van Tate met 2 volledige victories uit 6 wedstrij den de derde plaats bezet.. Dat Derbyshire als no. 4 volgt, moet geheel worden toege schreven aan het onverwacht goede bowlen van Townsend en Mitchell: niettemin wordt deze county als outsider beschouwd en zal binnenkort wel eenige sporten op de rang lijst zakken. De Londensche county Middle sex slaat, ondanks /.wak batten in de eerste wedstrijden als no. 5, een uitstekend figuur: een positie die door den terugkeer van den populalren batsman Pat Hendren nog kan worden verbeterd. Nottinghamshire dat slechts 5 wedstrijden speelde en om die reden oogenschijnlijk als no. 6 sleoht geplaatst is, wordt in Engeland nog steeds als de beste ploeg beschouwd. In derdaad zijn cr weinig ploegen aan te wijzen, die over een zoo varieerenden aanval be schikken als de menschen van A. W. Carr en waar bovendien de verdediging met Keeton aan het hoofd, bijzonder in vorm te, wordt reeds nu aan Notts de beste kans gegéven om als kampioen te eindigen. Surrey als no. 7 op de ladder, slaagde pr eerst deze week in, de eerste volle victorie te boeken. De club van Hobbs sukkelt nog steeds met den aanval; zelfs is de bekende oud-aanvoerder P. G. H. Fender te hulp ge roepen om de positie van. de county te ver beteren. Als zeer gevaarlijke concurrenten volgen no. 8 en no. 9 resp. Gloucestershire en Yorkshire, belden tengevolge van het klein aantal gespeelde matches (5) slecht ge plaatst. Wanneer Hammond bij Gloucester zijn ouden vorm herkrijgt, dan zien we deze county binnenkort weer in de hoogste gelederen. Yorkshire, het beste fieldingteam van Engeland, zal ook spoedig in de hoogste regionen aanlanden daar deze ploeg met Sutcliffe Holmes Mitchell en Leyland prachtige batsmen heeft. De rij wordt als van oude gesloten door resp. Warwickshire Glamorgan en Essex. Toch zal ook hier de strijd hevig worden, aangezien deze counties reeds verschillende winstpunten boekten en het onderlinge verschil momenteel uiterst gering is. - Als de belangrijkste feiten van de wed strijden in de afgeloopen week, memoreer en wij in de eerste plaats de overwinning van Surrey op Essex van 9 wickets. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, dat de Oval bespelers een zoo gemakkelijke vic torie zouden, behalen; Immers wisten de Es- sex-batsmen den eenvoudig en Surrey-aanval in de eerste innings gemakkelijk te weer staan en scoorden dank zij O. Conner (115) cn Cutmore (106) het fraaie totaal van 349 runs. Wel antwoordden Hobbs c.s. met 399, doch niemand verwachtte een debacle van Essex. De county werd voor ruim 100 aan den kant gezet en de eerste Surrey overwinning werd een feit, toen de benoodigde 54 runs voor een wicket werden verkregen. Leicester won vervolgens gemakkelijk van Worcesber met innings en 40 runs, terwijl Middlesex het sterke staaltje uithaalde om Lancashire met 111 runs te kloppen. De scores van deze laatste ontmoeting luiden: Middlesex 291 (Hearne 143) en 203—7 w. (Hcarne 65); Lancashire 136 en 247. De beide amateurbowlers G. O. Allen en I. A. R. Peebles bowlden zeer fraai. Yorkshire'speelde een draw tegen War wickshire; Yorkshire 229 en 326—6 (Sutcliffe 153 not out, zijn zes en negenste century) Warwickshire 285 en 54 voor 1 (tijd). All-India slaagde er ten slotte in met 9 wickets van Northamptonshire te winnen, dank zij fraai bowlen van Wasir-AU, die in dc 2e Northampton-innings 4 wickets voor slechts 3 runs veroverde. UMPIRE. Het Baarsje. Zondag hielden tijdens het concours van den Bond van Hengelsportliefhebbers van Haarlem en omstreken de overige leden van het vischcollege ,,'t Baarsje'' een onderlingen wedstrijd in de Ringvaart bij Fort de Lie. De vangst was heel goed. De uitslag luidt als volgt: lste prijs: B. Nlcolei met de grootste: 2de prijs C. v. d. Pol met de meeste. 3de prijs G. Veen. 4de prijs J Keijer; 5de prijs B. Veen. Door den voorzitter den heer H. Veen, werden de prijzen met een toepasselijk woord aan de winnaars uitgereikt. Bekerwedstrijd. Zondag hield de Bond van Hengelsport- liefhebbers voor Haarlem en omstreken zijn eersten wedstrijd in dit seizoen om een wis selbeker. Houdster van den beker was het college „Dc Grundel". Het wedstrijdterrein was dc Ringvaart tusschen Heemste.de naar Halfweg. Er werd gevischt op wlt-vlsch. De vangst was middelmatig. Dc uitslag was als volgt: lste prijs (beker) 't Baarsje, 2de De Rulschvoorn; 3de De Dageraad; 4de De Grundel; 5de De Vereenlgde Visschers. „Held van den dag" was Rosman, van het college 't Baarsje met 40 stuks. Na afloop van den wedstrijd ging men naar het clublokaal van het college „De Grundel" aan het Spaarne. waar door den voorzitter van den Bond de prijzen met eeni ge waardeerende woorden werden uitgereikt Het college „De Grundel" ontving voor het verlies van den beker een zilveren herinnc- rings-medaillc. De Competitie-uitslagen. DERDE KLASSE. AnimoDuinlust 43 T.E.D. 2Enthousiasten 34 Game and Set 3Joy 2 52 Try—Groenendaal 3 31 Game and eSt 3Joy 2 52 Westrust 4Deuce 4 43 Het tournooi van Rijnegom. Het tournament van het tennispark „Rij negom" is Zondag begonnen. Dank zij het ideale weer. kenden heel wat partijen afge speeld worden. Toch behoeft er geen te groote haast gemaakt te worden, daar de in schrijvingen dit jaar niet zoo talrijk zijn als andere jaren. Evenwel vragen de 2x5 num mers (er is een A-klasse en een B-klasse) nog een heele organisatie, welke de eerste dag reeds prachtig werkte. Als voornaamste uitslag valt te noemen de overwinning van mevr. Kühn op mej. v. d- Stadtj een spannende partij waarbij een derde long set pas de beslissing bracht. De uitslagen van Zondag zijn: A-tournooi Heerenenkelspel le ronde: Levy slaat Oremus 6—1, 7—5. Tetterode slaat Leeuwin 6—1, 6—3. v. Stederen slaat Constandse 6—1. 63. v. d. Stadt slaat Hoogeveen 64. 63. der Kinderen slaat Hop 6—0, 6—1, 2e ronde. Tetterode slaat Levy 6—4, 6—2. Damesenkelspel. Eerste ronde. Mevr. Kühn slaat mej. v. d. Stadt 46, 6—4, 75: mej. Bilderbeek slaat mej. Maks 64; mej. Wolff slaat mej. Levy 60. 62, mej. P. Voss slaat mej. Roozen 3—6, 64 63; mej. I. Smit slaat mej. M. Voss 63. 6-3. Gemengddubbelspel, eerste ronde. Mej. v. d. Haar en de Cramo slaan mej. Smit en v. Hasselt 60. 61; mej. v. d. Stadt en v. d. Stadt slaan mej. Wolff en Oremus 61, 61; mevr Huystee en de Kam per slaan mej. Roozen en Hoogeveen 6—0, 6—4. Heerendubbelspel, eerste ronde. Tetterode en Stederen slaan Hoogeveen en Seveke 61, 36, 60 de Cramo en de Kamper slaan Egas en Kleekamp 63, 63. B-tournooi. Heerenenkelspel, voor-ronde, Meyer slaat Nelissen 63, 61. Eerste ronde. Smit slaat Blokker 60, 61; Meyer slaat v. Heumen 60, 57, 62; Heukeshoven slaat v. Kampen 61, 86; v. Hasselt slaat de Laat 6—4—. 9—7. Damesenkelspel, voor-ronde. Mej. Schuttevaer slaat mevr. Heukeshoven 5—7, 7—5, 6—1. Eerste ronde. Mej. Smit slaat mej. Schuttevaer 64, 64. Heerendubbelspel, eerste ronde. Hop en Glasz slaan v. Heumen en v. Tijn 6—1, 7—5; Meyer en Smit slaan van Kampen en de Vries 6—3, 6—1. Tweede ronde. Hop en Glasz slaan Donselaar en de Laat 6—1, 36, 60; Meyer en Smit slaan Maschaupt en Müller 60, 62. Damesdubbelspel, eerste ronde. Mej. M. Driessen en mej. W. Driessen slaan mej. v. Essen en mevr. Oremus 6—4, 6—3. Tournooi Wimbledon Tennispark. Wij vestigen nog even de aandacht op het open A- en B-tournooi. dat op het Wimblc- don-Tennispark te Overveeu van 18 tot 26 Juni gehouden zal worden. Dit belooft in ver band met. het reeds ingekomen aantal in schrijvingen een succes te worden. De wed strijdleiding berust bij den heer G H. v. d. Klashorst. De inschrijvingen sluiten morgen Dinsdagavond zes uur. Door den heer M. Wet selaar is o.a. een wisselbeker beschikbaar ge steld voor heeren enkelspel tournooi B. Orn den Davis-Cup. ZwitserlandItalië i_2 PolenEngeland 1—4 DuitschlanidIerland 41 Generaal „Van Merlen". Dc uitreiking der prijzen, gewonnen ge durende de winteroefeningen en op den eind- wedstrijd zal plaats hebben Woensdag 15 Juni in het Schietgebouw, Kringwedstrijden. Zondag organiseerde de Haarl. Kano Ver- eeniging de kano-wedstrijden van den Z.A.H.- kring. Met veel deelneming en schitterend weer zijn zij weer ook dank zij de goede organi satie goed geslaagd. In de verschillende nummers ontbrak de spanning niet en werden de racers luide aan gemoedigd door de respectievelijke club leden. Heel wat belangstellenden hadden zich langs den Spaarnekant. verzameld en geno ten van de interessante races. Zeer de aandacht trok de 10-persoons kano, die met een vlug tempo langs het wed strijdterrein trok. De heer Verwilligen van de Viking was zoo bereidwillig zijn motorboot als volgboot be schikbaar te stellen, wat zeer op prijs werd gesteld. De wedstrijden hadden een vlot verloop, zoodat de prijsuitreiking vroegtijdig plaats had, waarna elke kanoïst zijn home weer opzocht, tevreden over den mooien kano-dag, dien de H.K.V. hun weer bereid had. De prijzen, lauwertakken en medailles werden als volgt toegekend: S.S.R. Junioren le serie: D. Doeven (Quo Vadis), M. v. Gelderen cn A. Brouwer (Plas sers). 2e serie P. J. Smit<HK.V.) cn J. v. Tongeren (Trekvogels). 3e serie: J. Kraayer en G. v. 't Hof (Dc Geuzen), l. RS. Junioren: le serie: W. Tromp (Viking), A. Kaper (Geu zen). 2e serie: J. Kraayer (Geuzen). J. W. Beek H.K.V.)(Deze twee series gingen in een nieuw type kano). I.R.K. Seniores: le pr. (lauwertak). E. Schramm (De Geuzen). 2c prijs D. J. Runeman (Z.A.H. Kring) l R.O. junioren: le prijs H. de Vries (Viking). 2e prijs H. Jonghof (Viking). T II P. Junioren le serie: P. Smit en C. v. Raay H.K.V.)D. Husslage en N. Schippers (De Geuzen 1 T II P 2e serie: H. Stoelman en J. W. Beek (H.K. V.) G. Leuning en J. Focker (Geuzen). T n P. Senioren le E. Schramm en G. v. 't Hof (Geuzen). 2e H de Vries en J. Haan (Viking). Finale S.S.R. junioren- le or. J. Kraayer Geuzen) lauwertak, 2e G. v."'t Hof (Geuzen), 3e P. J. Smit, «H.K.V Finale l RS Junioren: le pr. J. Kraayer (Geuzen2e pr. W. Tromp (Viking). Finale T II P Junioren: le H Stoel man en J. W. Beck (H.K.V,), 2e D. Husslage eii N. Schipper (Geuzen). Comité voor wherry wedstrijden. Op het Noordzeekanaal tusschen Velsen en Hembrug (ongeveer 15 K M.) zijn Zondag de jaarlijksohe zeilwedstrijden gehouden van het Comité van Wherrywedstrijden. Gestart, werd door een 16-tal wherries. Dc uitslag luidt: 1. Prinses Juliana (Ten Sythoff, „De Hoop in 1 uur en 21 min. 30 sec. De heer Ten Sythoff wordt dus voor een jaar houder van den zilveren Noordzee- kanaalbeker. 2. „Tour Ebout" (Hilarius, „Willem in"). 3 JSugénie tJ. Zeegers Sr., „De Hoop"). 4. „De Lizan" (mej. Franken, „Willem III"). Tweede seriewedstrijd HaarL Jachtclub. De uitslagen der Zaterdagmiddag ver zeilde 2e seriewedstrijden der H.J.C. luiden: 12-Voetsjollen seniores: 1. Anny D. Alberts 30-30. 2. Elf. T. de Visser 30-35. 3. Snor. C. Bernard 31.0. Daarna volgden Het Plompje, Vischarend en Lapwing. Marionet en Fries opgegeven. 12-Voets'jollen -juniores: 1. Elf. M. Klatzer 31.21. 2. Snor. H. Kaars Sijpestein 32.24. 3. Fries. L. Roodenburg 32.41. Daarna volgden Anny, De Plomp, Vischarend, No. 86 en Lap wing. 16 M2. klasse: le Race: I. Treub VI C. de Visser 28.31. 2e Race 1. Treub VI 32.11. De Nederlandsche Zwemploeg naar Los Angeles. De ploeg van den Ned. Zwembond, die naar de Olympische Spelen te Los Angelos zal gaan is, na een gehouden selectie wed strijd ln het gem. Zwembad Tilburg aldaar, als volgt samengesteld: M. PhilipsenBraun (O.D.Z.), Willy de* Ouden (R.D.Z.), Corrie Laddé (IJ.), Puck Oversloot (OD.Z.) en Marie Vierdog (IJ). H. P. C.—L. Z. C. (1—1) Onder leiding van den heer G. Bohlander stellen de volgende zeventallen zich op: H. P. C. I: J. Schutter, A. J. Braam, H. J. Leyenaar, F. W. Moolenaar, H. Eldering, J. Kooyman, J. UitendaaL L. Z. C. I: C. A. de Reede, J. J. de la Court, J. P. Buys, F. Hoofsteenge, J. Elzinga, F. Schevel, J. Meyer Van het begin af speelt L. Z. C. nogal een zwaar verdedigend spel, waarvoor H. P. C. een reeks van vrije worpen krijgt toegewe zen. Uit deze vrije worpen vermag H. P. C. geen voordeel te trekken. Het samenspel wil aan beide zijden niet vlotten, zoodat de kee pers geen bijzonder zwaar werk krijgen. Hoe wel H. P. C. steeds in den aanval is en steeds met vier man voor het L. Z. C.-doel ligt, weet zij dit niet in een doelpunt uit te druk ken. Geheel onverwacht komt er aan de andere zijde een doelpunt, waar De la Court op keurige wijze den keeper passeert (01). Het schieten bij de H. P. C.'ers is in dezen wedstrijd bepaald slecht te noemen, terwijl zij toch. herhaalde malen kans kreeg. De Leidenaars- probeeren nog van verre Schut ter te verschalken, doch laatstgenoemde is weder ln uitstekenden vorm en laat zich niet meer pasöeeren. De rust treedt in met 01 voor L. Z„ C. Als na een korte rust weder begonnen is,- komen Braam en Molenaar nogal eens opge- zwommen, doch na overplaatsen kan de voorhoede niet voldoende afwerken. Als Uitendaal tot kort voor liet doel op- zwemt, wordt hij binnen de twecmeterlijn „genomen", waarvoor hij een strafworp krijgt toegewezen en dezen omzet in een doelpunt (11). Kort hierop verandert Elzinga een hard schot van Uitendaal van richting, waardoor H. P. C. een bijna zeker doelpunt ont gaat. Na opzwemmen van Elzinga lost hij dicht voor Schutter een schot, wat laatst- noemde keurig stopt. Weinige seconden hierna fluit scheids rechter Bohlander, die keurig leidde, einde. De Uitslagen. D.J.K.Maas 3—1 D.J.K. 2—Maas 2 2—1 ZianDolfijn 2—5 Zian H—Dolfijn H 2—2 le klasse dames: H Z. en P.C.Inter Nos 4—3 Res. 2e klasse: H.Z. en PC. 2—H.P.C. 2 2—2 KON. NED. VOETBALBOND De Uitslagen. OM DEN NED. VOETBALBEKER: A .G.O.V .VHer mes -D.V.S. 1—4 D.W.S.DJ.C. 2—4 P.S.V.Stormvogels 42 Om den Ned. Voetbalbeker. P. S. V.Stormvogels (42) Stormvogels is uitgebekerd. want met 4—2 heeft zij het tegen de Zuidelijke kampioe nen moeten afleggen. Ongetwijfeld speelde P.S.V. wel beter dan Stormvogels de Eind- hovenaren speelden o.a. een tempo vlugger doch met een weinig geluk had Storm vogels het nog wel tot een gelijk spel kun nen brengen. Zulks ware mogelijk ook nog wel het geval geweest, als doelman De Waard beter in vorm was geweest. Na een afwezigheid van enkele weken was Haak weer van de partij. Hij speelde zeer zeker niet slecht, toch was het merkbaar, dat hij eenigen tijd rust had gehad. Koster was, de warmte en zijn corpulentie in aan merking genomen, goed op dreef. Alleen tegen het einde zakte hij wat af. De middenlinie was het zwakke punt. Vooral een krachtige spil ontbrak, want nóch Langbroek, nóch Van Gelder, die later inviel, konden op dezen naam aanspraak maken. In de voorhoede was Ketting weer het best op dreef. Hij zorgde voor de beide doelpunten. Nauwelijks is de bal aan het rollen ge dacht, of P.S.V. komt in een geweldig tempo opzetten. Voor de IJmuider defensie weet. war er gebeurt, ligt de bai reeds echter De Waard (1—0), zoodat het op een V.S.V.- hcrhaling begint te gelijken. Hierna wordt er geruimen tijd in kalmer tempo gespeeld, in welk tijdsbestek de Stoma vogels-voorhoede niet veel tegen Van Run cjs. te vertellen. Wanneer "de reciH

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10