ATHLETIEK. INTERNATIONAAL ATHLETIEK CONCOURS TE AMSTERDAM. GYMNASTIEK. HONKBAL WANDELSPORT. WIELRIJDEN HANDBAC POSTDUIVEN BOKSEN DAMMEN Berger klopt Jonath en Körnig. W. Kaan loopt 15.2 sec. op 110 M. horden. Mei. Gisolf verbetert een wereldrecord. (Van onzen medewerker.) Mcj. Schuurman. In vele opzichten is deze wedstrijd een suc ces geworden. Do publieke belangstelling was zeer groot. De wedstrijden hadden onder de goede leiding van den heer Burger een vlot verloop, ondanks het feit dat het chronolo gisch overzicht wel wat krap was genomen. De starter, v. d. Lee. kweet zich uitstekend van zijn verre van makkelijke taak. Wij mis ten echter bij de jury de noodige medewer king of ambitie om middenterrein vrij te houden van overtollige officials en jury leden. Over de technische organisatie was een ieder tevreden, de baan was zeer goed en ook de spring gelegenheid bewees haar pri ma conditie door topprestaties. Wij geven bij de bespreking der verschillende nummers l'honneur aux dames en beginnen met: 100 Meter dames: De eerste serie won Mej. Aalten in 12.4 sec. met geringe voorsprong op de Duitsche sprintster Frl. Gericke. Ook <ic tweede se rie was voor de Hollandsche. Mej. Du Méé van A. D. A won in fraaie stijl in 12.4 sec. Vanzelfsprekend was de derde serie voor onze record houdster Tollina Schuurman Evenals te Haarlem had zij een enorme voor sprong en maakte eenzelfde tijd n.L 11.9 sec. zoodat zij hiermede zeker het record verlaagd heeft. Dit voor het geval de weersomstandig heden op 5 Juni niet normaal werden geacht De finale was uitermate spannend. Mej. Schuurman won in 12.0 sec. De wedstrijd van 12 Juni heeft duidelijk bewezen dat zij in de eerste plaats voor de O. S. in aanmerking komt. No. 2 Frl. Gericke, Dultschland 12.7. No 3 Mej. Aalten T. O. V. Zeist Hoogspringen dames. Onder groot en thousiasme van de staan tribune verbeterde Mcj. Gisolf hier een wereldrecord met een schitterende sprong van 1.623 M. Frl. Brau- miiller werd thans derde met 1.55 M. achter haar landgenoote Notte met 1.59 M. Mej. Gisolf is in uitstekenden vorm en maakt een goede kans om een, ons land waardige, plaats te bereiken op de Olympische Spelen. 4 X 100 M. estafette dames. Ook hier viel een nationaal record. Het viertal Dalmolen, Aalten, du Mée. Schuur man maakte 49.4 sec. hetgeen 0.4 sec. bene den het bestaande record is. ..Eintracht" Frankfurt was tweede in 50.2 sec. Alvorens wij de Heerenummers bespreken willen wij nog memoreeren de sublieme wijze waarop de heer Hollander de megafoon bediende. Vlug en rustig, kort en duidelijk deelde hij de prestaties mede cn wenkte hij de deelnemers naar hun plaatsen. Zijn mede werking was een groote steun voor de wed strijdleiding. En thans dc: 100 Meter: Jonath en Körnig wonnen hun series in 10-8 sec. en 10.7 sec Berger won na een goede start zijn serie gemakkelijk voor Müller, in 10.9 sec. Ook v. d. Berge had zich van een plaats in de fi nale verzekerd. Met 10.9 sec. was hij tweede achter Körnig. In de finale klopte hij Kör nig. Voorwaar een schitterende prestatie van dezen ge routineerden Haarlemmer. Dc uitslag finale luidde: 1. C. Berger „Haarlem" 10.5 sec. 2. Jonath Bochum 10.7 sec. 3. Muller. Charlottenburg. 4. v d. Berge „Haarlem". 5. Körnig. Charlot tenburg. Berger won met circa 20 c-M. Duidelijk zichtbaar leverde zijn overwinning hem een „opendoekje" bij het publiek! Het tijdver schil tusschen hem en Jonath Is niet aan te nomen. Er waren echter meer hiaten in de tijdwaarneming. 110 Meter horden: In de eerste serie kwam iedereen onder de bekoring die uitgaat van dc soepele elegan tie waarmede W. Kaan de horden neemt. Hij nam direct een groote voorsprong cn een daverend applaus weerklonk toen de heer Hollander den tijd 15-2 sec. bekend maakte. Dit is 0 3 sec- onder v. Rappards record. He laas hadden slechts twee juryleden op tijd afgedrukt. A. Kaan won zijn serie na felle strijd met Karman V. en L. in 16.6 sec. De Belg Noel werd derde. In do finale verbeterde W Kaan wederom het record thans echter met 15.4 sec- Tweede van Reynders G- A. C. cn derde A. Kaan ..Haarlem". 400 Meter. De eerste serie won Borch- me.vcr Duitschland in 51,1 sec. Oostermeyer A. V. „23" plaatste zich mof 51.2 sec. voor de finale cn liep Geurts er uit. De tweede serie won de soepele Tsjech Knenickey in 51.5 sec. De finale was een zeer fraaie strijd tus schen Borchmcyer en Knenickey. die de eer ste in 49.9 sec. won. Tijd no. 2 50 sec. Hier na volgden: "Nöllcr. Duitschland; Ooster meyer A. V. 1923 cn Bijlstra V. en L. Geurts gaf op na 300 Meter- 800 Meter: Een zeer harde strijd werd hier gestreden, hetgeen dc gemaakte tijden ten goede kwam. Vooral Dop. V. en L. liep uitstekend en werd derde met. 1 min. 59.8 sec No. 1 Kuzmicki. Polen in 1 min. 57-6 sec. No. 2 l'Hoste Belgié 1 min. 59.4 sec. 1500 Meter: Ook de 1500 M. stond op in ternationaal peil. Wij bepalen ons tot den uit 1. Wichman. Duitschland 3 min. 58 sec, 2. Markersen. Denemarken 3 min. 58 1 sec. 3. Schaumberg, Duitschland 4 min. 0.3 sec. 4. Kuzmichin Polen 4 min. 4.1 sec. 10.000 Meter: Jan Zeegers had geen geluk en moest na pl.m. 12 ronden den strijd staken Ook Baars liep het niet mede toen hij 1600 Meter voor het einde ineen zakte. Wij hopen dat deze sympathieke Hollander spoedig her. steld zal zijn van deze te groote krachtsin spanning. Siering liep phenomenaal cn won in 32 min. 7.6 scc. Zijn landgenoot dc Duitseher Petri was 2e in 32 min. 42.9 scc. 3e. Axel- sen. 4e Bakker. 5e. Toorenburg. Marathon. Reeds bij het vertrek kregen de deelnemers een luid applaus en toen kla roengeschal de aankomst van de eerste bin nenkomende bekend maakte. 1. Jean Linsen, België 3 u. 2 min. 52 sec 2. v. d. Steen België. 3 u- 10 min. 24 2 sec. 3. P. v Lecnen, D. O. S 3 u. 17 min. 136 sec. 4. Kreglinger, Duitschland 3 u. 17 min. 52.8 sec. 4 X 100 M. estafette. Eerst de uitslag. 1. T. H. S. Bochum in 43.1 sec. met Borch meyer en Jonath. 2e Charlottenburg 43.2 sec. 3. Nederland. De „Haarlem" ploeg werd gedisqualificeerd. Blik liep een goede eerste 100 M- doch v. d. Berge was te vroeg weg en de overgave vond buiten het wisselpunt plaats. Ook de derde overgave tusschen v. Welsenes en Berger was door te vroeg weg gaan van Berger zeer slecht. Polshoog: Onbedreigd, in fraaie krachtige stijl won de Duitseher Wegener evenals in 1931. Thans haalde hij 3-90 Meter. De A. V 1923 man de Keyzer werd met 3.55 Meier tweede. Oorschot Vianen was derde met 3.55 M. en de Haarlemmer v. d. Zee was vierde met 3.45 M. Hinkstapsprong. 1. Blankors A. V. 1923 14.64 M. 2. Lamoree. Houvast 14.07 1.2 M- 3 Fiedler A. V. 1923 13.18 M. Verspringen. 1. Kocherman, Duitschland 7.17 M. 2. H. de Boer. V. en L. 7.04 M- 3. Mölle. Duitschland. 7.04 M.. 4. Lamoree. Houvast 7.02 M. 5 v. Welsenes, Haarlem 6.95 M. En hiermede behooren deze groote betce- kenisvolle wedstrijden wederom tot het ver leden. Wij gelooven niet dat 1932 in Europa nog een dergelijke ontmoeting zal opleveren. Chris Berger. De Nederlandsche uitzending naar Los Angeles. Het Persbureau Vaz Dias verneemt van KN.A.U.-zijde het volgende: Door de Technische Commissie van de Ko- ninkl. Nederlandsche Athletiek Unie is Zon dagmiddag na afloop van de internationale atletiekwedstrijden in het Stadion te Am sterdam besloten de 'volgende Nederlandsche athleten naar de Olympische Spelen te Los Angeles te zenden: Christiaan Berger (H.A.V. „Haarlem") voor de 100 Meter hardloopen. Mej. Tollina Schuurman (U.D.L. Drachten) voor de 100 Meter hardloopen dames. Mej. Lien Gisolf („Hygiea", Den Haag) voor het hoogspringen dames. De hink-stap-sprong-athleet W. Peters van P.E.C., Zwolle heeft op medisch advies drie weken volkomen rust noodig in verband met het feit-, dat hij water in de knie heeft. Hierdoor is hij helaas! uitgeschakeld voor deelneming in dit numme r te Los Angelos. Voorts werd ons nog medegedeeld: In ver band met het feit, dat de Nederlandsche dames-estafetteploeg Zondagmiddag in het Stadion de 4X100 Meter estafette liep in 49.4 sec., waarmede zij tevens dc Europeesche kampioensplocg versloeg, in Nieuw Neder- landschen record-tijd. overweegt de Tech nische Commissie de uitzending van een ploeg dames voor dit nummer bestaande uit mej. Dalmolen (Brucnhilde, Groningen), mej. T. Aalten (T.O.V.. Zeist(, mej. Du Mée (Gymkhana, Amsterdam) en mej. T. Schuur man (U.D.I., Drachten). Hiervoor is noodig nog zes duizend gulden. A s. Donderdagavond wordt in het Olym pisch Stadion een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen twee elftallen, samengesteld uit oud-Internationals. De baten zijn voor de uitzending der damesplocg estafette nummer. De 100 M. in 10.2 sec. Uit Chicago wordt, aaar de Crt. gemeld: Zondag is de 22-jarige neger Metcalfe er in geslaagd de 100 meter in 10.2 sec. te loo- pen. Metcalfe, die eerst de laatste weken door zijn yrestaties de aandacht op zich heeft ge vestigd. verbeterde heden drie nieuwe we reldrecords en wei de 100 M. in 10 2 sec. (er kend wereldrecord Tolan 10.3 s.), 200 M. in 12.2 sec.. wreldrecord Locke 20.6 sec.) en 220 yards 20.5 scc., (wereldrecord Paddock 20.8 „Kracht cn Vlugheid" te Zandvoort Zondagmiddag hield de gymnastiekverce- niging „Kracht en Vlugheid" van Amsterdam een turndemonstratie op het strand voor het Noorderbad. In verband met de stand van het water werd een half uur te laat begonnen, maar toen werd in vlug tempo twee uur lang een prachtig overzicht gegeven van hetgeen de bekende Amsterdamsche turners prestoeren, Een 25-tal dames gaf in de vrije oefenin gen, bij het werken aan de brug en op het paard goede staaltjes gymnastiek te zien, hoewel 't werken van de heeren aantrekke lijker was door de met meer kracht en vlug heid volbrachte oefeningen. Een aardige afwisseling was het .swingbal, waarbij een bal aan een veerkrachtige lijn verbonden, tusschen twee tegenstanders heen en weer geslingerd wordt met 't doel „den ander" te raken. Het slotnummer, waaraan alle dames en heeren, een 50-tal, deelnamen was het gevecht tusschen de dames en hee ren. Onder de muziek uit een op 't strand op- gestelden loudspeaker kwamen de heeren knotszwaaiend in de richting van de dames, die in al haar bewegingen reageerden op die van de heeren. Langzaam kwamen de hee ren voortwaats, de dames gingen in twee groepen uii/een, maar kwamen ten slotte als overwinnaars uit den strijd. Een heel goed nummer. Kracht en Vlugheid had ver diend. dat de regeling op 't strand beter in orde was. Voor zoo'n massaal optreden dient toch een afgeperkt terrein te zijn open gela ten. Ongetwijfeld zal een volgende maal, er zullen naar we vernemen nog meer demon straties volgen, de directie van het Noorder bad haar aandacht daaraan wijden, al moet er rekening met het tij gehouden worden en met een vrije doorgang voor het publick. Er was veel belangstelling. Vaardigheidsproeven K. T. K. Zaterdagmiddag werden op het gemeente lijk sportterrein aan de Kleverlaan vaardig heidsproeven afgenomen voor jongens uit den Kennemer Turnkring onder leiding van den heer B. J. Wieland Los. Dank zij een doelmatige indeeling en een vlot werkende jury was het onderzoek van de bijna 200 deelnemers, die allen gymnas tische en athletische onderdeelen hadden te verwerken, in twee uur tijds geëindigd. Waren de proeven twee jaar geleden door het slechte werk een teleurstelling, vorig jaar was er algemeene vooruitgang te constatee- ren. en Zaterdag bleek zelfs een belangrijke stijging in de prestaties merkbaar. Ook het aantal absenten was nu kleiner dan vroeger. Van de 122 opgegeven jongste jongens wa ren er 102 opgekomen, van wie 72 in aanmer king kwamen voor een diploma, omdat zij hoogstens één onvoldoende kregen. Van de oudste jongens hadden zich 73 aangemeld: daarvan verschenen er 58 en van deze" waren er 41. die recht hebben op een diploma. Wat de jongste jongens betreft, ontvangt Bato (Haarlem) 6 diploma's. T. V. IJmuiden 5. Sparta (Velsen) 3. Olympia (IJmuiden) 7. O.S.S. (Zandvoort) 8. Turnlust (Haarlem) 7. Gratia-Plato (IJmuiden-Oost) 7. T. V. Sant poort 4 en Coricordia (Haarlem) 16. Voor de vereenigingsprijzen in gymnastiek kwamen in aanmerking de totalen van de 5 besten uit elke vereeniging. De clubs buiten Haarlem spanden dc kroon bij de jongste jongens, en de Haarlemsche vereenigingen bij de oudste jongens. Van de 9 vereenigin- gen. die voor een prijs bij de jongsten in aan merking kwamen, werd O.S.S. no. 1 met 210.5 p. Daarop volgden Olympia 187.5 p.. T. V. IJmuiden 184.5 p., en Gratia-Plato 182.5 p. Het hoogste persoonlijk totaal, nl. 46.5 van de 50 p., werd bereikt door W. Glas van O.S.S. Vijf vereenigingen dongen mede naar prij zen voor de oudste jongens. Bato cn Concor dia plaats-ten zich hier aan het 'hoofd met een gelijk aantal punten, nl. 195. Olympia werd no. 2 met 178.5 p. Persoonlijk waren hier de besten H. Toepoel van Bato en Duyff van Concordia, ieder met 42.5 van de 50 p. maximum. Voor de oudste jongens ontvangt de T. V Santpoort 3 diploma's. Soarta 3. Olympia 6. Gratia-Plato 4. Bato 5, Turnlust Haarlem 4 en Concordia 16. Wedstrijden te Krommenie. SUCCESSEN VAN O. S. S. (Van onzen mdeewerker). Zaterdag en Zondag werden in Krommenie wedstrijden en feestelijkheden gehouden ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van Lycurgus aldaar. Na een receptie op Zaterdagmiddag volgde een eere-avond, waarin opgenomen waren demonstraties van Lycurgus en van de da- mesvereeniging Hygiëa, alsmede een perso- neele wedstrijd. Hierin werden buiten mede dinging de internationals v. d. Vinden en Caranga resp. no. 1 en 2. Ver daarachter kwam als eerste uit den wedstrijd A. Groen (D.OE. Amsterdam), gevolgd door J. Schuu ring (Turnlust Alkmaar). Een bal-cham- pêtre was het slot van den Zaterdag. Zondagmorgen vingen de gewone wedstrij den aan. Om 12 uur hield het gemeentebe stuur een officieele ontvangst, waarna een marsch-wedstrijd door verschillende straten van Krommenie plaats vond. Om 2 uur wer den de wedstrijden voortgezet op verschillen de terreinen, die voor het publiek kosteloos toegankelijk waren en aldus sterk de propa ganda bevorderden. Als slot van de wed strijden werd op den openbaren weg een estafette-loop gehouden, die tengevolge van de nauwe en bochtige straat en het minder jeëigerde wegidek geen succes werd. Overi gens was de organisatie van het geheel onder leiding van den heer J. J. Poll, directeur van de jubileerende verceniging, voortreffelijk in orde. ondanks de groote deelneming (24 da mes en 22 heerenafdeelingen) en dc niet ge ringe verscheidenheid in wedstrijdvormen. Uit den Kennemer Turnkring dong O.S.S. (Zandvoort) onder leiding van den heer H. B. Dreijer mede. En met succes, wat trouwens wel te verwachten is. In vrije oefeningen met zestallen behaalden de Zandvoortsche dames den eersten prijs, met grootcn voorsprong op no. 2. De heeren werden no. 3 en in vrije oefeningen voor zestallen cn in toestel turnen 2en en 3en graad voor achttallen. De meeste successen behaalde Simson (Am- iterdam) onder leiding van den heer L. J. H St-iens. oud-lid der T. C. van den Kennemer Turnkring. Een groot aantal prijzen verkre- gen voorts D.OE. (Amsterdam). O. K K (Den Helden). en H-BS, (Wagenineen), Om den Zilveren Bal. Zondag werden op het terrein aan de Kle verlaan de seriewedstrijden gespeeld om den Zilveren Bal van de Honkbalclub Haarlem. Ingeschreven hadden vier negentallen, maar op het laatste oogenblik stuurde Blauw Wit bericht geen negental te kunnen formee- ren. Toen werd door de drie overblijvende negentallen besloten een enkele competitie te spelen. Eerst kwamen in het veld H.H.C. II Haarlen n. Voor H.H.C. werpt Panman bijna den geheelen wedstrijd en voor Haarlem wordt dit gedaan door Wagcmans. Beide partijen spelen niet op hun best, maar in de meeste opzichten is Haarlem toch een beetje beter. Het slot is dan ook dat Haarlem dezen wedstrijd met 138 wint. De inningscijfers zijn: Haarlem II: 1310143 13. H.H.C. n: 1—0—0—2—1—1—3 8 Vermeld moeten worden een hecie serie keurige vangen van Jaap Hartog en het keurige aangooien van achtervanger Bock naar het tweede honk, waardoor nogal eens een H.H.C.'er sneuvelde. De tweede wedstrijd was: H.H.C. II—Ajax n. Ajax verscheen met acht man en leed dus herhaaldelijk aan de automatische nul. Ook dezen keer werpt Panman voor H.H.C. In het begin is hij er echter niet „in". Dc Ajaxwerper begint echter juist uitstekend. Het gevolg is dat er van Ajax in de eerste beurt al vijf binnenkomen en H.H.C. voor nul aan den kant gaat. In de tweede beurt keert H.H.C. de rollen echter al om. Tien H.H.C.'ers komen in deze beurt aan slag en mede door slecht veldwerk van Ajax (vooral de achtervanger speelde zwak) kwamen er zeven binnen. Dank zij de nul van Ajax stond H.H.C. nu voor. Door goed slaan bleef deze voorsprong behouden en werd gaande weg grooter. Toen Ajax 6 beurten had gesla gen en H.H.C. 5 gaf Ajax dezen wedstrijd op om krachten te sparen voor Ajax II—Haar lem II. H.H.C. won met. 187. De inningscijfers zijn: H.H.C. n: 0—7—5—2—4 18. Ajax II: 5—0—1—0—0—1 - 7. De beslissing moest dus vallen door den wedstrijd Ajax nHaarlem II. Veel moeite heeft Haarlem het winnen van dezen wedstrijd niet gekost. Wagcmans wierp nog wel eens vier wijd. maar veel hielp het den Ajaxieden niet. Alleen in de laatste beurt, toen Haarlem er een beetje een grapje van maakte, zijn er acht spelers aan het slaghout geweest. In de overige beurten waren het er steeds drie, vier of vijf. De meeste sneuvelden op het eerste honk en wat daar over heen kwam sneuvelde bij Kloos op het derde honk. Op een enkele fout na heeft deze speler op die plaats keurig werk gedaan. Ajax haalde in acht beurten drie maal één run. Haarlem kreeg geweldig zin in slaan Door goed veldwerk der Ajaxieden bracht elke goede slag echter nooit meer dan één of twee honken op. Dijkhuizen sloeg in de zesde beurt den bal het verst van allen. Een bij staande Ajaxied was te lui om den bal op te halen en Dijkhuizen liep op z'n gemak een home run. Ook in dezen wedstrijd ving De Bock uit stekend en wierp hij buitengewoon zuiver naar het tweede honk. Mazee was daar ech ter niet heelemaal safe. De inningscijfers zijn: Ajax H: 1—0—0—0—0—1—0—1 3. Haarlem II: 0—7—0—3—1—8—4 23. Na afloop dankte de voorzitter yan Haar lem allen, die meegewerkt hadden aan hef welslagen van den dag en reikte hij met een gelukwensch voor de tweede maal den bal over aan den aanvoerder van Haarlem II. De Uitslagen. Voor de eerste klasse won Blauw Wit met 11—10 van H.H.C., Togo met 30—14 van Z.R.C. en V.V.G.A. met 34—9 van Quick. In de tweede klasse bleef A.M.V.J. II met 23—17 de meerdere van V.V.G.A. II. Zaterdag kwam, voor de I-Iaarlemsche Competitie Oosterkwartier niet op tegen Gem. Lyceum A en Zondag won aan den Middenweg de Rijks H.B.S. uit Velsen met 2411 van Swastika. Dudok de Wit. De H. W. S. V. „Dudok de Wit" heeft Zon dag met haar leden den 35 K.M. marsch in goede conditie volbracht. Ofschoon het een zeer warme dag was. volbracht men den tocht in 5 uur. In Aalsmeer heeft men een half uur rust genoten. Als een mooie presta tie vermelden we nog. dat mej. J. Kraan geheel ongetraind heeft medegeloopen zon der hier eenige nadeelige gevolgen van te hebben ondervonden. Ook kunnen wij de 16- jarige mej. A. Doezi nog noemen als een flinke wandelaarster. Als E. H. B. O. fun geerden weer vier leden van de Roode Kruis Transportcolonne afd. Haarlem. HaarlemRotterdam en terug. Zaterdagavond j.l. 11 Juni. vertrok A. Hol lander (lid van de wandelsportvereeniging Dudok de Wit) te half elf van het Hout plein om een wandeltocht te maken naar Rotterdam, vergezeld door drie fietsers voor controle. Zondagmorgen arriveerde hij te Rotterdam, waar gerust werd. Te kwart voor tien werd de terugweg aanvaard via Over- schie. Delft. Den Haag. Gouda. Boskoop, Al phen, Leiden, Haarlem, plm. 148 K.M. Kwart over 7 arriveerde de flinke looper op het Houtplein in goede conditie. Deze marsch is bedoeld als training voor den wandeltocht Brussel—Haarlem, dien A. Hollander in Augustus a.s. maakt. H. S. V. „De Kampioen". De H. S. V. „De Kampioen" hield haar tweeden wedstrijd voor de weekcompetitie, bestaande in 5 K.M. Handicap waarvoor de volgende renners met 5 sec. verschil starten: Otter. N. Heyboom. Heyne. v.d. Hoeven; Hes sels, de Vries. Kersten, M. Heyboom. v.d. Vos sen. Fabel. Moerkerk. Schijivenaar, Fruitema en Rij neve ld van meet. De uitslag was; No. 1 v.d. Hoeve. 2. Heyne, 3. Fabel, 4. Moerkerk, 5. Rijneveld, 6. Kersten, J. M. Heyboom. Zondag werd 1 K.M. sprint gereden. Dc A-klasse reed matches a deux met den volgenden uitslag; v. Dijk. 10 p. v .Baak, 9 p. v. Duvnen 8 p., Fruitema 7 p.. Fabel 6 p Rij neveld 5 p. De uitslag van de B-klasse was na verschil lende series repêchages en demi-finales; Nol Molenwijk, 2. Heijne. 3. Kersten, 4 v.d. Vos sen, RapiditasHandelsschool (136) 1 Het Handelsschoolelftal. dat onvolledig was., werd met eenige Rapiditas speelsters aangevuld. Het spel is nog geen minuut aan den gang, of Pal geeft Henskes reeds het na kijken (l0), weldra gevolgd door een doel punt van G. Sarlet (20). Bij een volgenden aanval van de Han delsschool brengt Poederbach den stand op 2—1. Voor rust brengt Pal den stand op 61 waarna een kleine inzinking de Handels school gelegenheid geeft om den achterstand te verkleinen, tot 63 Na de rust is ae Handelsschool-opstelling sterk gewijzigd, hetgeen wel een verbetering blijkt, want de aanvallen worden talrijker. Nadat door Pal en Roest de stand op 3—3 is gebracht, weet de Handelsschool tweemaal achtereen te scoren (85). Rapiditas komt nu steeds meer in de meer derheid. Henskes in het Handelsschool-doel wordt nog vijfmaal door Pal gepasseerd, terwijl wanneer de stand 115 is. de Han delsschool uit een tegenaanval dc stand op 116 brengt. Einde komt met 13—6 De Bonte Duif. Uitslag van de wedvlucht van Orleans op Zondag 12 Juni 1932, afstand 540 KM. W. J. der Kinderen 3 4 6: F. Kuyken 2 3; P. Brakcl 5; F. Heerkens Thijssen 7; J. J. Kan 8; Joh. L. Heemskerk 9 11 12 13; M. v. Norde 10. Van KlaverenLocatelli. Naar wij vernemen hebben de onderhan delingen over den te houden bokswedstrijd om den titel van Europa in het licht ge wicht tusschen den titelhouder Van Klaveren cn Cleto Locatelli tot een overeenkomst ge leid volgens welke deze wedstrijd in Neder land zal gehouden worden. Hij is thans vast gesteld op Zondag 17 Juli op den Wielerbaan te Rotterdam. DE MATCH DUKEL—LIGTHART. Vrijdagavond werd in Hotel „Kennemer Hof" de eerste partij van bovengenoemde kamp gespeeld. Dukel. die wit lootte, opende met 3430 waarop zwart met 20—25 ant woordde. Dukel ging over met 30—24 cn leidde de Damme-variant in. Zooals meestal het gevolg is na een levendige opening, be zorgde Dukel den kampioen van Groot- IJmuiden de beruchte randschijf. De partij ging verder gelijk op en Ligthart toonde zich een tegenstander. Dukel waardig. Bij den 24en zet maakte de wit-speler een blunder, door Ligthart een éénzet-diepen damzet aan te binden, doch ook de kam pioen faalde. Bij den 42en zet stond Ligthart door fraai spel van wit zeer slecht. Hij liep in 'n uiterst fraaie combinatie, waarna zwart opgaf. Ligthart toonde zich een waardig tegenstander en voor de tweede partij, die Dinsdagavond a.s. in het Koning Willems huis zal aanvangen, durven wij geen uitslag te voorstellen. IJmuiden zal spoedig in Ligt hart een tweeden Meester bezitten. Haarlemsche Damclub. Voor -de nederlaagwedstrijden ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan der „Haarlem sche Damclub" hebben de volgende tiental len ingeschreven: Hoofdklasse: Damclub Haarlem I; Dam- vereendginig Het Zuiden I, 's-Gravenlhage; Damvereeniging D.O.S. I Amsterdam; Dam- vereeniging Mutua Deleetatio I. 's-Gravcn- hage; Damvereeniiging Jozef Blanken aar I, Amsterdam en Damvereeniging „Gezellig Sa menzijn I, Amsterdam. Tweede klasse: Damvereeniging „Mutua Deleetatio n 's-Gravenhage; R. K. Damclub Amsterdam I en H: Damclub Leiden 1; Damvereeniging Ons Genoegen I Utrecht. Derde klasse: Damclub Haarlem n m; Damvereeniging D.O.S. III Amsterdam; Dam club IJmuiden I; Damclub Huizen I. Huizen N.H.: en Damvereeniging Gezellig Samen zijn III, Amsterdam. Vierde klasse: Damclub Bennebroek I, Damclub IJmuiden II; Damclub Huizen II, Huizen <N.H.) en Damvereeniging „Het Zui- ren" IV 's-Gravenhage. Voor deze wedstrijden zijn vele prijzen beschikbaar gesteld, o m. door den Priios der Nederlanden. Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijs sen, Lid van de Eerste Kamer. Haarlem's Dagblad, Opr. Haarl. Courant, Nieuwe Haarl. Courant enz. enz. Prijsuitreiking. Donderdagavond 23 Juni zal in het club lokaal der Haarl. Damclub de prijsuitreiking plaats vinden van de in de afgeloopen wed strijden om de kampioenschappen van Haar lem en omstreken behaalde prijzen. Ter gelegenheid hiervan zal door den Haarlemschen kampioen J. B. Sluiter Jr., een. simultaanséance gegeven worden. Competitie 4e kl. Ned. Dambond. Door de arbitrage commissie van den Ne- derlandschen Dambond werd de hieronder volgende partij als volgt arbitrair beslist: Haarl. Damclub IVWeesper Damclub II. Haarlem. Weesp. Voorl. uitslag 711 8. J. ZurelJ. W. Krijtkamp 1—1 Totaal 812 Hieronder publiceeren wij den eindstand van bovengenoemde competitie. Deze luidt als volgt: gesp.gew.gel.verl.v.-t.pt. Haarl. Damclub IV 7 5 1 1 94—46 11 Jozef Blankenaar IV 7 5 1 1 94—46 11 Weesper Damclub II 7 5 0 2 7367 10 C.D.A. III Amsterdam 7 3 2 2 7070 8 Damclub Oostzaan II 7 3 1 3 7664 7 Crescendo H. A'dam 7 3 1 3 75—65 7 C.D.A.N. II. A'dam 7 1 0 6 41—99 2 Diemer Damvereen. II 7 0 0 7 37—103 0 De Haarl. Damclub en de Damvereeniging Jozef Blankcnaar (Amsterdam) zijn met ge lijk aantal bord- en wedstrijdpunten op dc eerste plaats geëindigd. Maandagavond 20 Juni zal te Haarlem tus schen deze beide tientallen een beslissings wedstrijd gespeeld worden om het clubkam pioenschap dezer afdeeling.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 12