Het Mysterie der Eeuwige Jeugd Leidekkers op hun hoogen post. Felle brand te Londen. mm HMüi DIE DE HOOFDSTAD VAN EEN RUIM STANDPUNT BEZIEN. Leidekkers doen hun werk aan de TE SLOTEN HADDEN VRIJDAG DE ROEIWEDSTRIJDEN PLAA TS, welke gehouden werden (er gelegenheid van hef 50-jarig bestaan van de roeivereeniging „Willem III". De ploeg van „Willem III" (vl erriemsgieken overnaadsch beginnelingen) brengen hun boot zegevierend torens van een der kerkgebouwen te Amsterdam. binnen na hun over winning op „De Hoop", FEUILLETON C.LUZIFERS' ENDE") Een emotioneele roman door WALTHER KLOEPFFER Of deze toestand seconden of kwartieren duurde wist Peter niet. Doch gaandeweg verdween dc pijn in het achterhoofd, kreeg hij weer gevoel in de ledematen, viel de matheid van hem af als een bezoedeld Jüeedingstuk en hernamen de omringende voorwerpen weer' hun oude vormen. Peter slaakte een diepen zocht, als had men hem een een te na ars last van de borst genomen. Zijn blikken gleden langs de mu ren van het vertrek. Ofschoon zijn bril op het nachtkastje lag, zag hij alle voorwerpen met. een wondere klaarheid. Tenslotte bleven zijn -blikken hangen op den Yankee, die met op de tafel leunende ellebogen tegenover 3iem zat en hem onophoudelijk fixeerde. Stil en geluidloos zat de Amerikaan daar en keek hem aan. zooals men een zeldzame kever in een terrarium gadeslaat. Nog nooit le voren had Peter twee zoo gevoelloozee oogen gezien. HU streek zich met de hand over het voorhoofd als om een laatste gevoel van matheid te verjagen. Dr. Sander had het onbestemde gevoel, alsof de man. die gelijk «en steenen beeld tegenover hem zat. zijn vijand was. die zijn eer op een hemeltergende manier had be zoedeld Uit. dit Instinctieve gevoel ontwik kelde zich bij hem de gedachte: «weg. weg met dien kerel!"* En Peter besloot, het hem te zeggen op een manier, die aan duidelijk heid niets te wenschen overliet. Doch on danks zijn voornemen bracht hij er slechts stamelend uit: „Ik zou nu eindelijk willen gaan slapen. Mr. Devil en ik hoop. dat u dezen wensch niet onbillijk zult vinden. Bovendien voel ik me niet erg prettig". De woorden, die van zijn bloedlooze lip pen kwamen, klonken mat en onbeholpen. Hoe kwam dat? Hij had dien onbeschaam- den rekel toch iets dreigends, iets hards willen zeggen? Hij begreep zichzelf niet meer Ergens in zijn gedachtengang bestond een gaping. Zijn gewone vastberadenheid was verdwenen en had plaats gemaakt voor een vreemd, smartelijk gevoel, waarvoor hij geen verklaring wist Mr. Devil vertrok zijn smalle lippen tot een spottenden grijnslach en antwoordde: „Wat interesseert mij uw slaap 1 Ik heb u nog wat ie zieggen. verstaat u?" Peter kromp in elkaar bij het Ihooren dezer machtige, wreedc stem, die geladen scheen met. do energie van honderd man nen Toen 'hij hulpeloos „ja knikte, vervolg de de ander: „Om tien minuten over zeven zult u met het stoomschip „Tinclno" naar Pon te Tresa varen en aan den steiger een heer met rooden baard en gouden bril ontmoeten, die zich aan u bekend zal maken met het woord „Devil", u zult met niemand spreken over de gebeurtenissen van hedennacht! Eu evenmin zuit u een bericht achterlaten voor uw vrouw! Hebt u alles goed begrepen, Peter Sander?" Sander knikte als een beweegbaar Indisch beeldje. Geheel in elkaar gedoken zat hij op zijn stoel. Als de haken van een harpoen boorden de woorden zich in zijn hersens. Hij deed geen enkele poging, zich te ont rukken aan dessen machtigen wil, aan deze stem die met duizenden echo's in zijn brein ■weerklonk cn onophoudelijk deoelflöc woor den sprak Zijn schedel was als het. ware gevuld met een dorstige massa, die zich be- geerig volzoog aan de bevelen van den Yankee. Peter was doodsbleek en voelde zich ver nederd als een getrapt dier. Een oogenblik kwam de gedachte bij hem op: „Sla hem toch neer, dien vervloekten hond! 't Is je laatste kans!" Hij probeerde inderdaad, zijn hand op te heffen. Doch ze stak in een taaie, kleverige massa. En het bleef bij een krachtlooee, stumperige poging. Van leed en schaamte boog Peter Sander het hoofd Toen hij weer opkeek was de Amerikaan verdwenen. Na het vertrek van den onbekende was Peter niet meer naar bed gegaan Urenlang liep hij zijn kamer op en neer of ging een oogenblik rusten op den rand van het ledi kant. Eerst voelde hij zich als verdoofd. Doch langzamerhand kwam hij tot koel en nuchter nadenken. Tegen den morgen ge lukte het hem, de gebeurtenissen van den afgeloopen nacht tamelijk goed te overzien Dus deze Mr. Devil overigens al een heel eigenaardige naam verlangde niets meer of minder, dan in het bezit van zijn „Vi- talin" te komen. Natuurlijk had hij gewei gerd Toen was er plotseling een onbeschrij felijk gevoel over hem gekomen, waarvoor hij nog geen verklaring wist. Peter had de gewaarwording, dat hier een gaping was in zijn gedachtengang. Zoodra hij over deze gaping heen was, voelde hij weer vasten grond onder de voeten. Tenslotte had de nachtelijke bezoeker er bij hem op aange drongen, naar Pon te Tresa te varen Peter lachte. Er was dus geen twijfel mo gelijk: de man, wien hij dezen slapeloozen nacht dankte, was dus toch gek! Want. slechts een waanzinnige kon zulke dingen verzoeken. Wat, hij zou naar Ponte Tresa varen? Een doellooze reis van minstens vier uur. Terwijl Gassy tegen twaalf uar wui haar uitstapje terug keerde! „Die idioot kan in Ponte waohlten tot hij blauw ziet!" bromde Peter tusschen de tan den. Hij ging zich wasschen. Het water was lauw en weinig verfrisschend. Ergens op zijn achterhoofd voelde hij nog altijd een lichte druk. Hij nam een pyramidenpoeder en maakte toilet Toen 'hij orp zijn horloge keek was het kwart voor zeven. Een sluipend gevoel van onrust dreef hem de kamer uit. In de eetzaal van het hotel bestelde hij direct zijn ontbijt. Hij keek de ochtendkranten eens door, doch wierp ze weer direct ter zijde. Het gevoel van onrust werd met de minuut sterker. „Zal ik een weinig broom nemen?", vroeg hij zich af, terwijl een razende woede bij hem opkwam. Die vervloekte Yankee was de schuld van alles. Zonder dat hij er een ver klaring voor wist. keek hij naar de groote klok, die boven het buffet hing: drie mi nuten over zevenen. Zijn woede week plot seling, om voor een worgende angst, plaats te maken. Hij meende te zullen stikken het was niet meer uit te houden. Hij sprong op, greep zijn hoed van den kapstok en vloog den kelkier voorbij, die juist het ont bijt wilde serveeren. Met drie sprongen was hij op straat. De voornaam doende kcllner staarde hem na als een inktvisch, die plot seling op hert. droge komt te liggen Een mi niatuur waterval van chocolade en melk droop van zijn dienblad op het tapijt Juist toen de bemanning van het Stoom schip „Ticino" op het punt stond, de ver binding tusschen oever en schip te verbre ken, stormde een schraal, blondharig heer naar de loopplank, terwijl hij uit alle macht brulde: „Halt! Halt!" Professor Dr Peter Sander bereikte op het laatste oogenblik het stoomschip, dat over het. meer naar Ponta Tresa voer. Het was preóes »e*i mtooten HOOFDSTUK H. Gussy Saaider stond reeds bij de deur, toen de politie-commissaris van Lugano nog te* haar zei: „U kimt er van overtuigd zijn. mevrouw, dat ik alles in 't werk zal stellen om de raadselachtige verdwijning van. uw echtgenoot op te helderen. Maar u moet me 24 uur tijd laten. Ik hoop dan in ieder ge val eenig resultaat bereikt te hebben. Vittore Buzz! was een hoffelijk man; een beambte met ridderlijke manieren. Gussy Sander, Peter's jonge, mooie blondü vrouw, keerde met loomc schreden terug naar het hotel. Een angstig voorgevoel had zich van haar meester gemaakt. Zij, het gewoonlijk zoo energieke vrouwtje, voelde zich zwak tegenover al die vreemde gebeur tenissen Zc probeerde, alles nog eens in ge dachten na te gaan. Hoe was het toch eigen lijk gebeurd? Peter, haar correcte, voorkomende Peter was niet aan den steiger verschenen, toen ze in gezelschap van vrienden gisteren van Porlezza terugkeerde. Was 'het te verwon deren, dat zc gekrenkt was, en zonder te spreken onmiddellijk naar het hotel ging? Daar wachtte haar een nieuwe verrassing: de kamerdeur was afgesloten en van Peter was nergens een spoor te bekennen! Haar ergernis nam toe. Ze noemde haar man „een egoïst" en stond op het punt, te gaan hui len. Ze begreep Peter niet meer! Van Como uit had ze hem telegrafisch bericht gezon den, op welk uur en met welk schip ze zou aankomen en thans gedroeg hij zich zoo_! (Worcït vervolgd). IN HET GROOTE GEBOUW DER PRUDENTIAL ASSURANCE Co. TE LONDEN brak een felle brand aft. -» Tengevolge van dc sterke rookontwikkeling werden verschillende brandweerlieden bedwelmd en moesten naar hel hospitaal vervoerd worden. TE BAKEL (N.-B.) beeft Vrijdag een zware brand gewoed, waardoor een zestal woningen totaal ver woest werden. Een overzicht van de ruïuo. DE WERKZAAMHEDEN AAN DE SLUIS TE VREELAND voor het aan te leggen Hilversumsche kanaal, dat een belangrijke verbetering zal vormen voor den vaarweg naar het Zuiden van ons laud DE HEER A. VERDIJK, burgemeester van Eindhoven, viert 1 Juli a.s. zijn kope ren ambtsjubileum.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 16