SP©PTT EM SPEL 1 MIJNHARDT'S KINDERZALF EEN SPORTDAG VAN DE R.H.B.S. HAARLEM'S DACBLAD WOENSDAG 22 JUNI 1932 V ROEIEN DE WEDSTRIJDEN VAN „NEREUS". HET RESULTAAT DER LOTING In hot clubgebouw van dc A. S. R. V. „Nereus is dc loting gehouden voor de Internationale roeiwedstrijden die op Don derdag 23 Juni en Vrijdag 24 Juni te Sloten en op Vrijdag 24, Zaterdag 25 en Zondag 26 Juni op den Amstel gehouden zullen worden. Het resultaat der loting was: Donderdag 23 Juni te Sloten. Voorwedstrijden. Jonge skiff: 4 uur lc heat boei 1 Laga, boei 2 Willem n. Oude skiff: 4 uur 15 le heat boei 1 Spaarne boei 2 Amstel. Jonge skiff: 4 uur 30 row over Njord en Amstel. 4 uur 35 row over Triton en Nautilus. 4 uur 40 row over Soc. Nautique Anver- soisc en De Laak. 4 uur 45 row over Die Leythe. Oude skiff: 5 uur row over Arsa en Laga. 5 uur 5 min. row over Viking. Overnaadsche skiff: 7uur le heat boei 1 Willem ITT. boei 2 Arsa. Jonge skiff: 7 uur 20 tweede heat, boei 1 winn. lc heat, boei 2 Njord. 7 uur 40: derde heat, boei 1 Amstel, boei 2 Triton. Oude skiff: 8 uur: tweede heat (halve be slissing) boel 1 winnaar le heat, boei 2 Arsa. 8 uur 20: derde heat (halve beslissing) boel 1 Laga. boei 2 Viking. Jonge skiff: 3 uur 40: vierde heat, boei 1 Nautilus, boei 2 De Laak. 9 uur: vijfde heat: boei 1 Soc. Royale Nau tique Anversoisc, boei 2 Die Leytc. Vrijdag 24 Juni te Sloten (halve beslissingen). Jonge skiff: 11 uur: zesde heat boei 1 Winn. 2c heat. boei 2 winn. 2e heat. 11 uur 20: Zevende heat, boei 1 winn. 4e heat, boei 2 winn. 5e heat. Vrijdag 24 Jun! op den Amstel. Jonge vieren: eerste heat, boei 1 Willem III, boel 2 De Hoop, boei 3 Soc. Royale Nau tique Anversolse, 3 uur: tweede heat. boei 1 kad. Ruderklub Berlin, boei 2 Njord. Vrijdag 24 Juni te Sloten. (Eindwedstrijden) Twee zonder stuurman: 7 uur: boei 1 Bayer. Leverkusen, boei 2 Soc. Royale Nau tique Anversolse. Jonge skiff: 7 uur 15: boei 1 winn. 6e heat, boei 2 winn. 7e heat. Oude skiff: boei 1 winn. 3e heat, boei 2 winn. 2e heat (8 uur 45). Overnaadsche skiff: 8 uur 15: boei 1 Deut sche Sport, boei 2 winn. le heat. Vier zonder stuurman: 8 uur 45: boei 1 Nereus, boei 2 Laga. Double scull: 9 uur 15: boei 1 Soc. Royale Nautique Anversoisc, boei 2 De Hoop. Zaterdag 25 Juni op den Amstel. (Voorwedstrijden). Jonge vieren (die gedurende het seizoen nog geen prijs hebben gewonnen). 11 uur: eerste heat: boei 1 Dc Hoop. boei 2 Akad. Ruder Club Rhenus (Bonn), boei 3 De Laak. 11 uur' 30: tweede heat: boei 1 Triton, boei 2 Amstel, boei 3 Cadetten. Overnaadsche vieren: 2 uur 20: eerste heat boei 1 Argo, boei 2 Triton, boei 3 Cadetten. Jonge vieren: 2 uur 40: derde heat, boei 1 winn. 2e heat, boei 2 winn. le heat, boei 3 snelste tweede (van den voorwedstrijd van Vrijdag). Overnaadsche vieren: 3 uur: tweede heat, boei 1 Dc Trekvogels, boei 2 Nereus, boei 3 Acgir. Jonge vieren: 3 uur 20: vierde heat, boei 1 Laga, boei 2 Argo, boei 3 Triton. Overnaadsche vieren: 3 uur 40: derde heat, boei 1 Dc Amstel, boel 2 Poseidon, boei 3 Laga. Jonge vieren: 4 uur: vijfde heat. boei 1 Akad. R. C. Rhenus (Bonn), boel 2 De Hun- ze, boei 3 Nereus. Jeugdroelen voor jongens tot en met 16 jaar (eindstrijd): boei 1 St. Ignatius Col lege (A), boei 2 idem (B), boei 3 Famos. boei 4 Dc Amstel (4 uur 20 min.) Jeugdroelen voor jongens van 1718 jaar: 4 uur 40: boei 1 St. Ignatius College, boei 2 Famos, boel 3 De Amstel. 7 uur: tweede heat boei 1 Laga, boei 2 Akad. R. C., Berlin, boei 3 Nereus. 7 uur 20: le heat boei 1 De Maas, boei 2 Njord. boei 3 Koelner Club für Wassersport (Keulen). Stijlroeien dames juniores: 5 uur: eerste heat: Die Leythe, De Trekvogels en De Vliet. 7 uur 40: tweede heat: Willem III en Nereus. 8 uur: derde heat: Dc Hunze en De Laak. Jonge acht: 8 uur 20: tweede heat: Cadet ten, Argo, Koelner Ruder Verein 1877. 8 uur 40: derde heat: Aegir, Njord. 9 uur 20: eerste heat: Nereus, Dare Devil Club, Laga. Zondag 26 Juni op den Amstel. (eindstrijden). Overnaadsche vieren: 12 uur: winn. le heat, winn. 3e heat, winn. 2e heat. Jonge vieren: 12 uur 20 winn. 4e heat, winn. 5c heat, winn. 3e heat. Oude vieren: 1 uur: Njord, Akad. Ruder Club, Berlin, Nereus. Stijlroeien voor dames Juniores: 1 uur 30. winn lc heat, winn. 2e heat, winn. 3e heat. Stijl-'cn snclroeien voor damesvlercn: 2 uur: De Laak, Argo, De Hoop. Jonge twee: 2 uur 30: Soc. Royale Nat. Anversoisc. Triton. Njord. Jonge vieren (zonder prijs): 3 uur: snel ste tweede, winn. le heat, winn. 2e heat. Oude twee: 3 uur 30: Triton, Willem III. Oude acht: 4 uur: snelste tweede, winn. le heat, winn. 2e heat. Stijl- cn snelvoelen voor dames achten: 4 uur 30: De Vliet, Nautilus, Nereus. Overnaadsche twee: Poseidon, Spaarne, Nereus. Jonge acht: 5 uur 30: winn. 2c heat, winn. Je heat, winn. 3e heat. OLYMPISCHE SPELEN. NEDERLAND—BELGIë (OUD-INTERNATIONALS). AMSTERDAM, 21 Juni. Aangezien voor de uitzending van dc dames-estafetteploeg naar de Olympische Spelen te Los Angelos nog niet voldoende gelden aanwezig zijn (de kosten bedragen totaal f 7500 met inbegrip van een trainer) zal a.s. Zaterdagavond half acht op het V.U.C.-terrcin, dat voor dat doel geheel belangloos is afgestaan, een voetbalwedstrijd worden gespeeld tusschen een Nederlandsch veteranen-elftal en een dito Belgisch elftal. Van de netto-opbrengst zal vijftig procent worden gestort in het Olympisch Fonds van den K.N.V.B. cn de andere helft in dat van de Kon. Nederlandsche Athletiek Unie. De heer Mutters zal den wedstrijd leiden. De samenstelling van de elftallen is als volgt: Nederland Doel: Dc Boer (Ajax). Achter: De Bruin (Hermes D.V.S.), en Ruffelse (Sparta). Midden: Hörburger (Unitas), Grijseels (V.U.C.), en Krom (R.CU.) Vóór: Petterson (Feijenoord), Pijl (Feijen- oord), Formenoy (Sparta), Dr. Thomee' (Con cordia) en J. de Natrix (Ajax) België: Doel: Fischlin. Achter: Ruysseveldt en Van der Gracht. Midden: Fierens, Andre Firens en P. Braine, Vóór: Mertens, Thys, Larnoe, v. d. ELst en Hendriks. MEJ. SCHUURMAN NIET NAAK LOS .ANGELES? AMSTERDAM21 Juni (VD.) In ver band met verschillende geruchten als zou mej. Schuurman o-iet naar Los Angeles gaan om deel te nemen aan de Olympische Spelen, kunnen wij het volgende mededeelen: De heer J. G. Britstra heeft zich in ver band met het besluit van de K.NA.U., om den heer Van der Putten op kosten der K.N-A.U. als trainer mee uit te zenden naar Los Angelos, teruggetrokken om voor eigen rekening als trainer-masseur mee te gaan. De ouders van mej. Schuurman nu hebben in den heer Britstra, die mej. Schuurman trainde, het volste vertrouwen gehad en rekenden er als het ware op dat genoemde heer mee zal gaan. Nu dit niet het geval is, hebben de ouders van mej. Schuurman zich per brief tot de KN.A.U. gericht, waarin zij mededeelen, dat zij zich hun beslissing in zake de toestemming aan hun dochter om naar Las Angeles te gaan, in de gegeven om standigheden voorbehouden. Naar men ons verder mededeelde, zullen besprekingen worden gevoerd om deze aan gelegenheid alsnog tot een oplossing te brengen. Tenslotte vernemen wij nog, dat me). Schuurman uitsluitend was ingeschreven op de 100 Meter hardl«oopen, terwijl zij even tueel mee zou loopen in de estafette. 4 x 100 Meter. VOETBAL. JAARVERGADERING „STORMVOGELS". Onder voorzitterschap van den heer C. G. Carst hield Stormvogels Dinsdagavond in „Kennemerhof" te IJmuiden haar jaar vergadering. In zijn openingswoord herdacht de heer Carst o.a. het overlijden van de oud-leden der vereeniging Jac. Stolp en Piet Sprok- kreeff. Daarna gaf hij naar aanleiding van de bekende Ajax-Storm vogelskwestie te kennen geen hooge dunk te hebben van de rechtspraak in dén K. N. V. B. Een bijzonder woord wijdde spreker aan het overleden bestuurslid J. Michels. Bij de ingekomen stukken waren o.a. tele grammen van gelukwensch van de oud bestuursleden Uitzinger en Slikkeveer. De volijverige secretaris, de heer Chr. Wij- mer. had voor een uitnemend jaarverslag zorggedragen. Hieruit stippen we aan het memoreeren van het heengaan van de leden Stolp, Sprokkreef en Schilling, woorden van dank aan de elftalcommissie en de leiders der junioren en adspiranten, de straf berechting in den K.N.V.B, de verrichtingen der elftallen enz. Ook de penningmeester, de heer W. Chr. Suwerink. kwam met een keurig verzorgd jaarverslag. Ondanks het feit, dat ook de financiën den terugslag van de Ajax— Stormvogels-kwestie hadden ondervonden, kon toch e envoordeelig saldo geboekt wor den. Nadat besloten was de contributie onge wijzigd te handhaven, was de bestuursver kiezing aan dc orde. Dc aftredende heeren Cupido en a. G. Lindhout werden herkozen In plaats van de heeren Carst en Graven - kamp, die zich niet meer herkiesbaar had den gesteld, werden gekozen de heeren C. F. p. J. Nuyens cn h. a. p. vcugcr. Den aftredenden bestuursleden werd resp. door dc heeren Suwerink cn Carst hartelijk dank gezegd voor alles, wat zij in het be lang van Stormvogels hadden verricht. Tot leden der kascommissie werden be noemd de heeren Keizer, Carst en Bremer kamp, tot leden der elftalcommissie de heeren G. Heilig, C. van Leeuwen en J. Bruin. Na een korte rondvraag werd dc vergade ring gesloten. Een sympathieke geste van het Stormvogels-bestuur. Gisteren werd door het Stormvogelsbc- stuur ter gelegenheid van het 20-jarlg be staan aan mevr. de wed. Michels een prach tige door het bestuurslid Koopmans getee- kende oorkonde overhandigd, waarop ver meld staat: „Aangeboden uit waardeering voor de vele buitengewone verdiensten van wijlen Uw echtgenoot Jan Michels jegens IJ. V. V. „Stormvogels". Mevr. Michels toonde zich met dit ge schenk van de vereeniging. die haar man zoo lief was, ten zeerste ingenomen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN i 60 Ct*. pcï regel. geneest het huidje van Uw kindje. - Doos 25, Tube 40 cent. - Bij Uw Drogist. LAWNTENNIS TOURNAMENT WIMBLEDON OVERVEEN. HOEKE EN HERMANS SLAAN MAC NEILL EN KERN. Het is zeker een der belang rijkste zoo niet de belangrijkste uitslag van Dinsiagavond De tweede klasse heerendubbel van Advantage heeft na buitengemeen gaaf tennisspel de eerste klasse heerendubbel van Haarlem in 3 sets kunnen slaan. Toen de eerste set vrij vlot door Hoeke en Hermans gewonnen werd (62) geloofde niemand dat zulks stand zou houden. Hoeke cn Hermans waren zoo goed op dreef en Mac Neill toonde nog onvastheid, verloor zijn beide service games, dat de terugslag in de tweede set verwacht werd en ook kwam. Maar niet zoo hevig. Zelfs begSfï «iern met zijn service game te verliezen. Ook Mac Neill verliest weer zijn service; maar de psychologische zevende game op het ser veeren van Mac Neill, wordt dan door hem gewonnen. De laatste games worden nog fel bestreden, worden eenige malen deuce, maar de Haar lem-dubbel wint de tweede set met 6—3. One set all. In de derde set loopen de beide eerste klassers direct met twee games uit, doch dank zij vooral het secure spel van Hoeke wordt de achterstand weer ingehaald na een tweetal moeilijke games. Even een inzinking van de Advantage dubbel en vlot spel van Haarlem en het is 42; het einde dus in zicht. Maar Hoeke en Hermans denken er anders over: spelen hun beste spel. al weet Kern uit de harde drives van Hoeke aan het net uitstekende vollies te halen; het wordt 44 gelijk. Met wisselende kansen gaat de score dan omhoog. Het publiek, dat talrijk aanwezig is, krijgt van prachtig tennis te genieten, smashes die toch nog gehaald worden en beantwoord met fraaie diepe lobs. Met 97 winnen Hermans en Hoeke deze fraaie partij. In het enkelspel heeft Hoeke lang niet het spel ontwikkeld als in het dubbelspel. Daar voor had H. A. C. van Riemsdijk een te ge makkelijk tegenstander in hem, al zal deze speler toch ook wel van Hoeke op zijn best weten te winnen. Maar dan niet met 61, 62, zooals thans. In het heerendubbel B heeft Verroen zich bij v. d. Stad gevoegd in de laatste acht. Dat kan straks in den kwart-eindstrijd een aardige partij geven. Mevr. Kühn vervolgt na haar overwinnin genreeks op Rijnegom nu op Wimbledon. De T.C.S.B.-speelster mej. v. d. Haar was hier haar eerste slachtoffer met 62, 63. De uitslagen van Dinsdagavond luiden: HeerenenkelspelA le ronde: Modlich slaat Wilde 6—3, 9—7. 2e ronde: Van Galen slaat De Veer 60, 63. 3e ronde: H. A. C. van Riemsdijk slaat Hoeke 61, 6—2. Heerendubbelspel A: le ronde: Hermans en Hoeke slaan Kern en Mac Neill 6-2, 3-6, 9-7. Damesdubbelspel A; 2e ronde: Mevrouw Bangerft en mevr. Nielsen slaan mevr. Wetselaar en mevr. Bertling G—2, 6—2. Heerenenkelspel B: le ronde: De Ruiter slaat Van Bellen 75, 64. 2e ronde: Verroen slaat Der Kinderen 64, 86; De Ruiter slaat J. A. Smit 61, 61. 3e ronde: Verroen slaat v. d. Vliet 62, 63. Dingemans slaat W. Smit 60. 62. Gemengd dubbelspel B. le ronde: Mej. v. d. Haar en de Crauw slaan mej. Grimberg en Cassee 1—6, 6—2, 75; mevr. Nielsen en Nielsen slaan mevr. Kühn en Melse 6—8, 7—5, 6—3. 2e ronde: Mej. Uitenhage de Mist en Ter Laag slaan mej. Blikslager en Dantzius 60, 62. mevr. Kamerbeek en Der Kinderen slaan mevr. De Ruiter en De Ruiter 63, 16, 6—4. Heerendubbelspel B. 2e ronde: Verhagen en Van Bellen slaan Levy en Kleekamp 75, 63. Damesenkelspel B. 2e ronde: Mej. Smits slaat mej. Leeuwenberg 6—1, 64; mej. Uitenhage de Mist slaat mej. Ha ring 64. 64. mevr. Kühn slaat mej. v. d. Haar 6—2, 6—3. 3e ronde: Mej. Van Beaumont slaat mej. Wolff 63, 2—6, 6—3. Damesdubbel B: le ronde: Mevr. v. d. Klashorst en mevr. Huystee slaan mevr. Melse en mevr. Frekenhorst 6—3, 6—2. Heercnenkelspel C. 2e ronde: Haverman slaat Steger 6—1, 6—1. POSTDUIVEN. GEVLEUGELDE VRIENDEN HEEMSTEDE Wedvlucht van Montargis 502 K.M. Aan het concours namen 20 duiven deel, die los platen werden om 6 uur. De 6 prijswinnaars werden als volgt getoond: 1. A. v. Zadel, 3 u 41 min. 42 sec., 2. L. Kramer, 3 uur 50 min. 56 sec., 3. N. Leuven. 4 uur 12 min. 30 sec... 4. A. v. Zadel, 4 uur 49 min- 23 sec., 5. A. v. Za del, 4 uur 50 min. 47 sec., 6. L. Kramer 5 u 50 min. A.s. Zondag is de groote vlucht van Or leans, afstand 534 K.M. Voor deze vlucht is een fraaie beker beschikbaar gesteld. H. A. K. Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Montargis (Frankrijk) 506 KM, De uitslag was als volgt: J. Doornbosch 1 15 20; N. Peetoom 2 4 16; D. Joppe 3 7; P. van Andel 5. L. Meurs 6; C. Meurs 8 19; G. H. Stouten 9 12; C. Koning 10 17. A. Terol 11. J. Terhorst. 13, H. van Alphen 14, H. J. Pet ter 18, Aankomst eerste duif 3 uur 31 min. GYMNASTIEK. VAARDIGHEIDSPROEVEN K. T. K. De officieele uitslagen van de voor meis jes van den Kennemer Turnkring gehouden vaardigheidsproeven luiden als volgt: Jongste meisjes. Van de 250 ingeschreve nen 209 opgekomen, waarvan 142 geslaagd, en wel van Bato 13, Concordia 32, Gratia- Plato 24, T. V. Santpoort 10, Sparta 3, Turn- lust H. 18, Oiympia 17, O. S. S. 17, T. V IJmuiden 3. Vereenigings-gymnastiekwedstrijd: 1. Olym pia 190 p. 2. Gratia-Plato 185.5 p., 3. T. V. IJmuiden 185 p. Oudste meisjes. Van de 168 ingeschreve nen 115 opgekomen, waarvan 58 geslaagd en wel van Bato 10, Concordia 17, Gratia-Plato 7, T. V. Santpoort 5, Turnlust H. 8, Oiympia 4, O. S. S. 4, T. V. IJmuiden 3. Vereenigings-gymnastiekwedstrijd: 1. Bato 195 p., 2. O. S. S- 194 p.. 3. Concordia 188.5 p. Persoonlijk werd bij de jongste meisjes de eerste plaats ingenomen door 4 deelneem sters, n.l. E. MalUberg (Gratia-Plato). A Zwaai en W. Demmers (Oiympia), en T. v. Leeuwen (T. V- IJmuiden), en wel met 39 van de 50 - No. 1 bij de oudste meisjes was M. Duyff van Concordia met 42.5 van de 50 punf en. Het aantal eeslaaeden bij de oudste meis jes bleef beneden de verwachting (50 per cent). Van de jongste meisjes, jongste jon gens en oudste jongens slaagde bijna 70 percent. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN „HAARL. DAMCLUB". Maandagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1931/32 der „Haarl. Damclub" voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: P. G. van Engelen remise met J. v. d. Giessen. Promotie-degradatie 2de3de klasse: F. W.de Pater wint van H. Berghuis Derde klasse: J. J. Groenewoud wint 2 maal van G. Molenaar. BESLISSINGSWEDSTRIJD 4DE KLASSE CLUBKAMPIOENSCHAP. Daar de Haarlemsche Damclub IV en de Damvereeniging Jozef Blankenaar IV mei; gelijk aantal bord- en wedstrijdpunten in de 4de klasse competitie van den Neder- landschen Dambond op de eerste plaats wa ren aangekomen, werd Maandagavond te Haarlem een beslissingswedstrijd tusschen deze beide tientallen gespeeld om den kam pioenstitel. De gedetailleerde uitslag volgt hieronder? Haarlemsche Damvereeniging Damclub IV Jozef Blankenaar IV H. C. OnkenhoutT. Hoeksema 11 P. G. M. Ottolini Sr.J. Hoeksema 2—0 P. A. NÓoiJG. Westerberg 20 P. J. BijrijJ. F. Stengs 2—0 Th. C. v. d. SluijsA Remmer 0—a Ph. G. Amelung Jr.W. Stroom 11 N. J. H. KoersW. Westendorp 20 L. J. FroonhofC. Lammers 20 J. ZurelR. Lammers 20 H. de RuiterJ. N. H. Kennedig 0—3 Totaal 14—6 voor Haarlem. WIMBLEDON. timmer wint, cochet verliest. a heeft de tweede ronde van hef heerenenkelspel al dadelijk een geweldige sensatie gebracht.Coehet. die weer sterk fa voriet was voor den titel, is verslagen door den zeer middelmatigen Schotschen speler Collins. Wij hebben hiermede een herhaling van het vorig jaar, toen Cochet zelfs al in de eerste ronde moest verdwijnen. Deze er varing ihad den nummer een van de wereld ranglijst moeten leeren, dat men geen enke len tegenstander mag onderschatten. Hij is blijkbaar tegen Collins weer in deze fout vervallen. Cochet speelde ver beneden zijn vorm, Collins vond in zijn steeds stijgend zelfvertrouwen een vorm, oden hij nog nooit heeft bereikt. De kansen van Perry, Wood, Vines e.a. worden nu plotseling veel roos kleuriger. De score voor Collins werd 62, 8—6. 0—6, 6—3. Timmer won door uitstekend spel van Gilbert, een vroegere Engelsche Davis Cup- speler, die al wat in de veteranenklasse is gekomen, met 63, 62, 63. Een verrassing was nog dat Boussus van] von Cramm won in vier sets. Verder wonnen o.a. Vines, Shields, Wood, Austin, Satoh, Borotra, Perry, van Rijn, Allison, Crawford. Bij de dames verloor mej. Rollin Couquerque natuurlijk van Helen Moody en wel met de afdoende cijfers 61, 61. De Amerikaan- sche speelde in topvorm en hoe uitstekend onze kampioene zich ook teweer stelde, zij kon tegen dit spel weinig uitrichten. De bekende speelsters overleefden allen de eerste ronde. ZWEMMEN. DE WEDSTRIJDEN TE ASSEN In „Sport en Spel" van Maandag stond onder het hoofd Nationale Kampioenschap pen te Assen abusievelijk vermeld, dat H.V.G.B. bij de 3 maal 50 Meter wisselslag een tijd gemaakt had van I minuut 54 4/5 sec., dit moet 10 seconden minder zijn of wel 1 min. 44 4/5 sec. Een goede organisatie en aardige prestaties. De Sportdag, die Dinsdag op het fraaie sportterrein achter de school als ..napret" van de jubileumfeesten werd gehouden voor de leerlingen der RH.B.S. is, dank zij de goede organisatie uitstekend geslaagd. De jongens en meisjes hebben zich vol energie op de athletiek geworpen, zoodat er ver schillende spannende nummers te zien wer den gegeven. De algemeene leiding berustte bij den heer Duverge, gymmastiekleeraar der school. Ais tijdopnemers fungeerden mej. UihMg en de heeren GrootmuUer, Ir. Sprayt en Kleef - stra. Verder maakten verschillende andere? leeraren zdch verdienstelijk bij de verdere nummers. Hieronder volgen de gedetailleerde uitsla gen: nardloopen: 80 M. meisjes: 1. A. Blom, 2. L. Daan. 100 M. jongens van 12 en 13 j.: 1. Poethuma 2. Ferment., 3. Blom. 100 M. jongens van 14 tot 15 j., 1. Plugboer 13 sec., 2. Klomp 13 1/5 sec. 3. Staller (geen tijd opgenomen). 100 M. jongens van 16 j. en ouder: 1. Buis 12 2 5 scc. 2. Kylstra. 3. Leythe (geen tijd). 400 M. 1. Herfst 60 2/5 sec. 2. Sluiters 61 1/5 sec.. 3. Mans. Estafette 4 x 100 M. meisjes. 1. J. Prins, W. EekhuQS, R. Meerman en °W. Blankenberg. Estafette 4 x 100 M. jongens le en 2e klas. 1. Groep Dil, 54 3/5 scc. Estafette 4 x 100 M. jongens 3e en 4e klas. 1. Groep Herfst. Hoogspringen. Jongens 12 en 13 jaar 1. W. Bakker, 2. Rijkeboer. Idem 14 en 15 jaar. 1. Wezenaar, 2 Van Malsen. Idem 16 jaar ouder, 1. B. Mans, 2. P Leythe, 3. M. Herfst. Meisjes: 1. A. Blom, 2. L. Daan. Ilink-stap-sprong. Jongens 12 en 13 jaar: 1. Terment, 2. Dierx Idem 14 en 15 jaar. 1. W. van Malsen 9.80 M. 2. Klomp 9.55 M. 3. Baar da 9.45 M. Meisjes: 1. Lia Daan, Dilly Blankenberg. Jongens 16 jaar en ouder. 1. Van Caloar 11.40, 2. Van Nifterick 11.25 M. 3. Herfst 11.15 Baldrijven Meisjes: 1. Han Doorn, 2. Roos Terment, 3. Gerda Hopman. Jongens: 1. Plugboer, 2. Rifobius, 3. A. Ro denberg, Discuswerpen: Jongens: 1. C. van Ndeujwenhuizcn, 2. E. Bunte. Speerwerpen. Jongens, 12 en 13 j. 1. Stada 27.80 M. 2, Ferment 23.30 M. Idem 14 en 15 jaar 1. A. Stam, 3 P$ug- boer. Idem 16 jaar en ouder: I. C. van Niewwen- huizen: 2. Brandhoff. i) Meisjes: 1. R. Ferment, 2. Berry Mrlata. Paalvechten. •1 Jongens tot 15 jaar: 1. Boogaard, 3, Boon, 3. Oostveen. 4. Schol. Idem 15 jaar en ouder. 1. Smit, 2. Kijlstra 3. de Weens. Dit laatste nummer trok buitgewoon veel belangstelling. Het was dan ook een bijzon der vermakelijk spel. althans voor de toe schouwers. Over een met water gevuld zeil waren twee palen gelegd, ongeveer 2 M. boven het water. Op deze palen namen twee paren jongens plaats, elk gewapend met een zak, waarin stevig gebonden een hoeveelheid hooi was gestopt. Het spel bestond nu daar in, dat ieder moest trachten z'n tegenstan der met dien zak, die spoedig doordat het hooi nat werd, een flink aan vals- of ver dedigingswapen werd, van den paal te wer ken. Soms duurde het gevecht een paar mi nuten, soms zag een der jongens kans met den eensten of tweeden goed geplaatsten slag, zijn tegenstander uit het zadel te lich ten. of beter gezegd, van den paal te slompen met het gevolg, dat de versiagene in het water plonsde natuurlijk tot groot vermaak van de omstanders. De prijzen, die bestonden uit luxe voorwer pen enz werden na afloop van de wedstrij den uitgereikt door den directeur Ir. Sprayt,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 12