„RICHE" FOTO ART. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAC 23 JUNI 1932 OLYMPISCHE SPELEN. MEJ. SCHUURMAN NIET NAAR LOS ANGELES. Inzake de quaestie van het niet meegaan van mej. Schuurman naar Los Angeles, kun nen wij nog het volgende mededeelen: Mej. Schuurman heeft te kennen gegeven, bij haar besluit te blijven, dat zij niet zonder haar trainer, den heer Britstra, naar Los An geles wil gaan. Zij heeft zich in een schrijven tot de K.N.A.U. gericht, waarin zij alsnog verzocht om een onderhoud met het bestuur in tegenwoordigheid van de heeren Peters en Britstra. Of dit onderhoud zal plaats vinden, kon den wij nog niet vernemen. Tot zoover dit bericht. In de Tel. lezen we. dat nu zeer waar schijnlijk de heele dames-estafette 4 maal 100 M. niet zal worden uitgezonden, omdat zoowel mej. Schuurman als de K.N.A.U. op hun standpunt blijven staan. WIMBLEDON. TIMMF.R F.N KNOTTENBELT UITGESCHAKELD. Het programma te Wimbledon vermeldt altijd op den derden wedstrijddag de eerste heeren dubbelspelen. Ook ditmaal is deze tra ditie gehandhaafd en het resultaat dat ons in deze afdeeling het meest interesseert Is. dat Timmer en Knottenbelt verloren hebben van de Amerikanen Wood en Mangln met 62. 62. 63 Dit is niet verwonderlijk Wood en Mangln vormen een geoefende dou ble. terwijl de Nederlandsche spelers voor de eerste maal samen uitkwamen. In de om standigheden hebben zij zich nog kranig ge weerd. In het dames-enkelspel verloor mej. Belzer nog van de Engelsche Miss Webb, met 6—4, 6—2. In deze afdeeling was nog een verrassing dat Frl. Jedzzejowska uit Polen de bekende Joan Ridley versloeg met 62. 64 Overigens wonnen alle favorieten. Voor de tweede ronde van het heeren-enkelspel wer den nog eenlge partijen gespeeld, die geen aanleiding tot bijzonder commentaar geven. ATHLETÏEK. peters weer fit. Mag toch niet naar Los Angelos. ZWOLLE, 22 Juni. Naar wij vernemen heeft de Zwolsche chirurg. Dr. E. A Spanjaard een schriftelijke verklaring gezonden aan het be stuur van de K.NA.U, en aan professor Snapper te Amsterdam over den toestand van Wim Peters. Dr. Spanjaard geeft daarin als zijn meening te kennen, dat Peters volkomen In staat mag worden geacht om deel te ne men aan de Olympische Spelen. Een Rönt- genologisch onderzoek heeft o.a. aangetoond, dat Peters weer geheel fit is. Dr. Spanjaard heeft dan ook aangedrongen op herroeping van het besluit om Peters niet te Los Angeles te laten uitkomen. Peters heef Dinsdag met goed succes getraind. Met gemak sprong hij meer dan 12 Meter ver. Tot zoover dit. bericht. Uit Zwolle wordt nader aan de N. R. Ct. gemeld: Op het verzoek van P.E.C. om den record houder hlnkstap-sprong W. Peters eenige da gen voor het vertrek van de boot naar de Olympische Spelen nog eens aan de keuring te onderwerpen, heeft de K.N.A.U. afwijzend beschikt. Ook startvergunning voor eigen re kening is hem geweigerd. LAWNTENNIS TOURNAMENT WIMBLEDON—O VERVEEN Woensdagavond vielen er geen extra ver rassingen op de banen. Wel was hier en daar een kleine verrassing, doch het weer talrijk» opgekomen publiek bleef van „Schlagers" gespeend. Toch was er in sommige partijen weer aardig tennis te zien. In het heerenenkelspel A is de eerste ronde thans geheel afgespeeld. Bakker verdedigde zich op uitnemende wijze tegen Opwyrda en bereikte de eervolle score 5—7, 4—6. Met Nielsen (niet de „groote" Nielsen) kwam Bakker tegen een Paar andere eerste kiassers n.l. Schelling en Dreesman. En ook hier werd een alleszins goede score behaald (36, 5—7). In het heerenenkelspel B heeft Verroen reeds een halve eindstrijd gehaald. Daartoe versloeg hij in de kwart-finale v. d. Stadt met 8—6, 75. Laatstgenoemde geleek niet goheel op dreef tc zijn, terwijl hij moeite had met het hem niet liggende spel van Verroen, die intusschcn een goede prestatie leverde. In het lieorcndubbelspel B kwalificeerden de Ruiter en Melze zich voor den halven eindstrijd na een overwinning op Verhagen en v. Bellen. De uitslagen van Woensdagavond luiden: Heerenenkelspel A. Ie ronde. Opwyrda slat Bakker 7—5, 6—4. Schelling slaat Nielsen 6—3, 61 Damesdubbelspel A: 2e ronde. Jkvr. L. van Riemsdijk en Jkvr. J. van Riemsdijk slaan mej. Kraay en mej. de Clercq 62. 62. HeerenenkeLspel B: le ronde. Kermer slaat Hymans w.o. 2e ronde. Kermer slaat Oudes 63, 64. Houtman slaat Westerling w.o. 3c ronde: Kermer slaat Gatsomdes 62, 63. G. F. Aanstoot slaat Houtman 64, 6—3. 4e ronde: Verroen slaat v. d. Stadt 86, 75. Gemengd dubbelspel B, 2e ronde. Mej. Haring en Verwaal slaan mevr. Reiger en Nleman 6—2, 6—3. Mevr. Huystec en Hermans slaan mej. de Bock en Bitter 75, 63. Mevr. Nielsen en Nielsen slaan mej. v. d. Haar en de Grauw 6—2, 6—2. Mevr. v. d. Klashorst en v. d. Klashorst slaan mevr. Kramer en Houtman 46, 62, 6—4. Mej. v. Gelder en Dantsig slaan mevr. Hessels en Hessels 61, 62). Heerendubbelspel B: 2o ronde. Venvey en Verwaal slaan Kermer en Dü- sterbeck 75. 7—5. Nleman en.v. d. Lee slaan v. d. Klashorst en der Kinderen 5—7. 7—5. 6—3. De Ruiter en Melsc slaan Hessels cn Boerrigter 6—1, 60, Hermans en v. d. Stadt slaan Houtman cn Doemen 62, 60. v. Hees en Dingemans slaan Hymans cn Nielsen w.o. 3e ronde: De Ruiter en Melse daan Verhagen cn van Bellen 6—2. 6—3 Damesenkelspel B. 2e ronde. Mevr. v. d. Klashorst slaat mej. v. d. Stadt 6—4. 64. 3e ronde: Mej. Smits slaat mej. Levy 63, 60. Damesdubbelspel B. le ronde. Mevr. Meyer en mej. v. d. Haar slaan mevr. Kraoner en mej. v. d. Horst 61, 6-1. 2e ronde. Mevr. de Ruiter en mej. Honing slaan mej. Leeuwenberg en mevr. Berthling w.o. Mej. v. Gelder en mej. v. Laar slaan mej. v. d. Kolk en mej. Blikslager 63, 64. Heerendubbelspel C. le ronde. Haverman en Roggeboer slaan Matla en de Vilder 3—6. 6—2. 6—2. De Groot en Henkeshoven slaan Freeken en Kam me r 75, 63. DamesdiubbeLspel C. le ronde. Mej. Nol ting en mej. Zeegors slaan mej. A. Eldering en mej. Kuiper 7—9, 6—1, 6—3. WATERPOLO h. p. c. m—dolfijn rn (z—n. Het spel gaat aanvankelijk op en neer. Aan belde kanten worden enkele aanvallen onder nomen doch worden allen afgeslagen. Geheel onverwacht ziet Schutter zich gepasseerd door een zuiver schot van den Dolfijn-midvoor Nicolaas. (01). Dit is het sein voor de H.P.C.'ers om de za ken beter aan te pakken: bij een goed op gezetten aanval schiet Collet tegen de bo venlat. Als keeper Schutter nog juist een bal stoot, breekt de rust aan. Na de hervatting komt H.P.C. enthousiast opzetten. Een Dolfijnverdediger „neemt" Col- let ongeoorloofd binnen de 4 Meterlij n, zoo dat laatstgenoemde een strafworp krijgt toe gewezen. Deze wordt benut en de partijen staan op gelijken voet. Een hardnekkige strijd om het winnende doelpunt volgt nu met Dolfijn een weinig in de meerderheid. De H.P.C.-achterhoede houdt echter kranig stand en weet de gevaarlijke Dolfijn-aanval len te breken. Na korten tijd weet H.P.C. door deze num- merieke meerderheid te doelpunten. Collet geeft zijn club met een onhoudbaar schot de leiding. (2—1). Nu zet de Dolfijn er alles op om gelijk te maken, goed combineerend gaat het op het H.P.C.-doel af, doch keeper Schutter laat zich niet meer passeeren en met groote spanning komt het einde. If, r. C.-WEDSTRIJDEN. Hedenavond 8 uur speelt het eerste dames zevental tegen Zignea I in den zwemvijver Groenend aal. Een spanende wedstrijd is zeker te ver wachten. Zaterdagavond 8 uur speelt het eerste hee- ren-zevental tegen S.V.H. I uit Hillegersberg eveneens aan den Glipperweg en zal vermoe delijk volledig verschijnen. haarlem—ii.v.g.b. (3—0). Woensdagavond werd deze wedstrijd ge speeld in de gemeentelijke Inrichting aan de Houtvaart. De opstelling der zeventallen was: Haarlem Th. Hölsken, v. Ellinckhuyzen, v. d. Bogaardt, W. Hölsken, Zeeman, Liezenberg, v. Hemsbergen. h.v.g.b.: Schouw, Bouwer, Rol, van Ommeren, Loos, Bongertman, Boeree. Direct ontwikkelt zich een enthousiaste strijd, waarbij de achterhoeden de voor hoeden volkomen in bedwang houden De rust gaat dan ook in met blanken stand. Daarna weet de Haarlem-voorhoede zich eenige kansen te scheppen, die Zeeman al spoedig in een doelpunt omzet (1—0). Hier door aangemoedigd valt Haarlem steeds meer aan; Van Hemsbergen zwemt den tweeden bal in liet doel. Eén der H.V.G.B.-spelers is volkomen uitgezwommen en verlaat het water, waardoor Haarlem zonder moeite nog een derde doelpunt scoort. (0—3). De stand van de competitie is nu: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Haarlem 3 3 0 0 6 112 H.Z. cn P.C. 2 10 12 10— 4 H.V.G.b. 2 0 1111—4 D.WR. 3 0 12 1 3—15 haarlem 2—DAV.r. 2 (5—0). De Haarlemmers zijn veel sneller dan de Waterratten waardoor zij zich meer kansen weten te vormen. De score wordt voor de rust geleidelijk tot 3—0 opgevoerd. Na de hervatting nam Haarlem weer het initiatief, en wist nog 2 doelpunten aan het totaal toe te voegen. Einde 50. dav.r—h.z. cn p.C. (1—9). In dezen wedstrijd, die Woensdagavond in de zweminrichting aan de Houtvaart plaats had, hebben de Waterratten tegen de veel snellere Hagenaars een groote nederlaag ge-' leden. De Waterratten stellen zich als volgt op: A. C. de Bruyn, I. de Vries, A. H. de Bruyn, Th. v. Koningsbrugge, J. Seubrlng, N. de Vries, C. H. Vrugt. Reeds direct is H.Z. en P.C. in den aanval; het blijkt dat zij veel sneller is dan de Haar lemmers. Het duurt dan ook niet lang of zij neemt door Schrleder de leiding. De Vries breekt door, maar zijn schot gaat naast. Even later laat Vrugt zijn man vrij en het is 02. H.Z. en P.C. is verreweg in de meerderheid: steeds is het Waterratten-doel in gevaar, zoodat de achterhoede handen vol werk heeft. Dan maakt H.Z. en p.C. kort achter elkaar twee doelpunten, waarmede de rust aanbreekt (0—4) Na de rust is de H.Z. en P.C. weer onmid dellijk in den aanval en drukt dit al gauw ln oen doelpunt uit <0—5). IJen goed schot van N. dc Vries weet dc keeper nog net- te stop pen. Dan is het weer de beurt, aan dc gasten, dij aan De Bruyn geen schijn van kans geven (0—6). Van Koningsbrugge en Vrugt INGEZONDEN MEDEDEELINGFN a 60 Cts. per regel. Jubileumporfreften 169 CR. HOUTSTR. t TEL 13472 ruilen nu van plaats. Spoedig weet eerstge noemde de eer te redden (16). Kort achter elkaar scoren de Hagenaars nog twee doelpunten (18). Dan belandt een doorslagbal van Van Koningsbrugge in de veilige handen van den Haagschen kee per. Nog een maal weten de Hagenaars het doel te vinden en dan is het einde (1—9). VOETBAL. DAGBLAD-COMPETITIE. HAARLEM'S DAGBLAD—N. ROTT. CRT. (8-0) Gedurende de zomermaanden zal een heele competitie worden gespeeld tusschen elftal len, bestaande uit personeel van dagbladen, Voor dezen zomer wordt daaraan deelgeno men door de Nieuwe Rott. Crt., het Leidsch Dagblad en Haarlem's Dagblad. Door de ge zamenlijke directies is een fraaie beker als wisselprijs beschikbaar gesteld. Woensdagavond is deze competitie begon nen met den wedstrijd Haarlem's Dagblad— Nieuwe Rott. Crt. Door de welwillendheid van het E.D.O.-bestuur kon deze wedstrijd op het terrein aan de Kleverlaan gespeeld worden. Haarlem's Dagblad trapte af. Aanvankelijk gingen de partijen gelijk op; de verdedigingen bleken sterker te zijn, dan de aanvallers. Het duurde dan ook ongeveer 25 minuten, eer de thuisclub door middel van haar linksbinnen onhoudbaar kon scoren (10). De Haarlem- sche middenvoor maakte er daarna, onbe reikbaar voor den vallenden keeper. 20 van Een minuut later vergrootte dezelfde speler den voorsprong (30). De Rotterdamsche voorhoede zag geen kans, om de verdediging van Haarlem's Dagblad te passeeren. De en kele schoten, die door haar werden afgezon den, werden goed door den keeper der Groen tjes weggewerkt. Met onge-wijzigden stand kwam rust. Een kwartier na de hervatting scoorde de linksbinnen der thuisclub weer op fraaie wijze (40). De Rotterdammers gaven den moed nog niet op; zij konden echter het net niet vin den. De Groentjes voerden den stand suc cessievelijk tot 80 op. Een hun toegestane penalty werd door hen niet benutt Met dezen stand kwam, het einde. De heer W. Westhof leidde den uiterst fair gespeelden strijd onberispelijk. SERIEWEDSTRIJDEN „HEEMSTEDE". Programma voor 26 Juni: Eere-af deeling: 10 uur: Zandvoort II—E.D.O. m. 2e 'afdeeling: 12 uur: Heemstede I—V.V.B. I. 3e afdeeling: 1.30 uur:Damiaten II—VI. Vogels ET. 4e afdeeling: 3.15 uur: V.S.V. V—Swastika in. le afdeeling: 5 uur: D.O.A. I—Zeemeeuwen n. A s. Vrijdagavond zal op het terrein Sta tionsweg te Velscn oen wedstrijd worden ge speeld' tusschen V. G. S. II—Plaatwellerij (Gonnerman). HONKBAL HAARLEM I—A. M. V. J. I Woensdagavond ontving Haarlem bezoek van het eerste negental van de Amst. Maat schappij voor Jonge Mannen. Haarlem verscheen met alweer een heel veranderd negental, bestaande uit: J. Veen- hof, C. Hunik, H. Vrugt, J. Mazee, C. Kloos, L. Dijkhuizen, J. Roosen. P. Parson en P. Hinze. Voor Roosen viel later E. Zwart in. Als gewoonlijk verliep ook deze thuiswed strijd tegen A.M.V.J. niet normaal. AM.V.J., die het eerst aan slag gaat. maakt namelijk een beurt van negen runs. Het wemelde dan ook bij Haarlem van fouten. Dijkhuizen miste een harden grondbal van den eersten slag man, Vrugt wierp even later hoog over het thuishonk. ook eenige aangooien naar het eerste honk zijn slecht, terwijl Hunik den af stand naar het tweede honk slecht schat. Eindelijk, bij den twaalfden man aan slag, vangt Hunik een hoogen foutbal. Den der- tienden gaat het evenzoo en als Roding dan nog uitgetikt wordt vóór het thuishonk, zijn de drie nullen daar. Wie dacht dat Haarlem ook zoo'n beurt in slaan zou maken, kwam bedrogen uit. C. Hunik komt wel door 4 wijd op het eer ste honk en hij weet zelfs het tweede te ha len door de velders in de war te brengen. Veenhof geeft een goeden tik, die Hunik thuis brengt, terwijl hij zelf door een slag van Dijkhuizen thuis komt. Maar dan is het afgeloopen. Door een verkeerde beslissing van den scheidsrechter gaat Vrugt uit op 3 slag, waarna Roosen en Hinze de volgende nullen zijn. Stand dus 92. De rest van den wedstrijd, nog acht in nings, heeft Haarlem noodig gehad om de zen achterstand in te halen. En dat ls nog maar ternauwernood gehikt. Veenhof wierp dezen keer verbazend veel wijd. Zijn spel naar de honken was veel be ter dan zijn werpen. Vandaar dat het den Amsterdammers niet gemakkelijk viel naar het tweede te komen. En de reis naar het, derde viel ook niet mee, want C. Kloos speel de als 3de honkman een keurige partij. Het veldwerk der A.M.VJ.'ers was echter ook goed. Hun eerste honkman is een buiten gewoon goede vanger en Roding op het derde honk gaf ook zoo goed als nooit pardon Het heeft Haarlem dan ook groote moeite gekost eenige runs bij elkaar te krijgen. De beslissing viel dan ook pas in de negende beurt. Toen Haarlem voor het laatst aan slag ging. stond A.M.V.J. met 13—11 voor. Dan liaalt Kloos door de eenige fout van den Amsterdamsche len honkman, het eer ste honk. Hunik geeft- i -.eden tik. waar door Kloos binnen kan ko^.in. Veenhof haait op zijn slag ternauwernood het eerste honk en terwijl de werper en de honkman daar over delibereeren passeert C. Hunik het thuis honk. waardoor de stand 1313 wordt. Als Dijkhuizen dan ook nog den bal raakt, kan Veenhof binnen loopen, waarmede de wed strijd door Haarlem gewonnen is, Dat was het spannende einde van oen bijna hcele- maal spannenden wedstrijd. De inningscijfers zijn: A.M.V.J. I: 9. 0. 3. 0. 0. 0. 0. 0. 1 is 13. Haarlem I: 2, 0. 2, 0, 3, 0, 4, 0, 3 is 14. SCHOOLXEGENTALLEN. Zaterdag 25 Juni hebben de eerste wed strijden tusschen schoolnegentallen plaats. Om half drie wordt gespeeld: R.-K. Ly ceum (Haarlem)R.H3.S. (Velsen) en om half vier HB.S. (B) Haarlem—Gem. Lyceum (Haarlem). De R.-K. H.B.S. uit Hilversum Is deze ronde vrij. De wedstrijden worden gespeeld op het Sportterrein aan dc Kleverlaan en duren elk een uur. UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE HET JUBILEUM VAN DR. DROOG. Wegens een sterfgeval in de familie zal de receptie, die Dr. E. A. M. Droog as. Zaterdag ter gelegenheid van zijn 25-jarig -Jubileum als raadslid zou houden, een week worden uitgesteld. De receptie zal dus plaats hebben op Zaterdag 2 Juli, des namiddags van 3—5 uur, te zijnen huize, Raadhuisplein 8 te Heemstede. AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. De oproeping om auto's voor het uitstapje heeft tot gevolg gehad, dat er nu reeds vol doende auto's beschikbaar zijn. Er is een heel mooi plan voor den tocht gevormd, dat een verrassing moet blijven. Voor 't verstekken van versnaperingen mocht het comité reeds de volgende giften ont vangen: van de dames A. en S. f2,50, de heer B. f5, mevr. F. f2,50, N. N. f 1, mej. D. M. f2,50, Huize B. f10, mevr. v. H. f2.50, N. N. f5,—. Het comité doet alsnog een beroep op de genen die voor dit g-oedc doel iets over hebben. Er zullen ongeveer 100 oudjes aan het uitstapje deelnemen. Giften, (ook in natura als koek, biscuits, sigaren e. d. zijn welkom) zullen gaarne in ontvangst genomen worden door mevr. Quar- les v. Uffort, Binnenweg 98 cn Zuster Derks, Havenstraat 21, gebouw wijkverpleging. TERAARDEBESTELLING VAN J. H. STOUTJESDIJK. Onder zeer groote belangstelling had Woens dagmiddag op de openbare begraafplaats te Heemstede de teraardebestelling plaats van wijlen den heer J. W. Stoutjesdijk, gepensio neerd Gene raai-Majoor tdt. der infanterie van het O.-I. leger. Onder de belangstellenden merkten wij o.m. op den Commandant der Genie te Am sterdam J. SliCher, den 'heer Daniëls, oud- Koloned van het O.-I. leger, de lieer C. C. E. d'Engelbronner, gepensioneerde Kolonel van het O.I.-leger, den heer v. Rietschoten, leger commandant van het O.-I. leger, den heer Van Haften, oud-Marine-officier, de heeren H. M. v. Bemmelen en Jhr. O. v. Lennep, bestuursleden van ,.Onze Vloot" fMr. G. Sluis, President der Rechtbank, vertegenwoordigers van verschillende organisaties, waarvan de overledene lid was; de heeren Ouderetsch, Westra en mej. Bergman namens de Wo- ningbouwvereeniging „Heemstced's Belang", Jhir. v. Styrum en de heer Beets, namens de Sociëteit ,.Trou moet BI ij eken, bestuur en bewoners van huize „Spaarn en Hout Verder Jhr. J. P. W. v. Doorn, burgemeester en Jhr. van Mu-hlen, ontvanger te Heem stede. Mr. J N. J. E. Heerkens Thijssen, lid der Eerste Kamer, de heer E. H. Krelage, Voorz. van de Vcrccnigimg voor Bloembollen cultuur. Nadat het stoffelijk overschot onder een schat van bloemen in de aula geplaatst was, voer de allereerst het woord den heer Van Bem melen. Spr. schetste de hartelijke deelneming van zijn vele vrienden, tijdens de ziekte. De ontslapene streed 'tegen zijn kwaal, die hem tenslotte -ten grave sleepte. Hij wist steeds een sfeer van vriendschap te scheppen, wist vriendschap aan andere te geven. Dank voor die vriendschap, aldus besloot spr.. Hij richtte nog eenige hartelijke woorden tot mevr. Stoutjesdijk. Namens den bond van Oud-Officieren afd. Haarlem sprak kolonel d' Engelbronner, die den overledene schetste als een trouw lid met een goed humeur, de verzekering gevend, dat er steeds een aangename herinnering in den bond zal blijven voortleven. Een neef van den overledene sprak woor den van troost tot de weduwe en schetste het lijden van den ontslapene. Als tenslotte het stoffelijk overschot aan de aarde is toevertrouwd, dankt een zoon der overledene voor de laatste eer aan zijn vader bewezen. huldiging dirigent chr. gem. koor „bennebroek Het ligt in het voornemen van boven staand koor den directeur, den heer H .T. Arisz, bij diens 5-jarig dirigentschap te hul digen. In begin Juli zal daartoe een uitvoering worden gegeven, waaraan deelnemen de di verse koren waarvan de heer Avisz leider is. Men wil op dien avond den hes,r Avisz dan ken voor alles wat hij in die 5 jaren voor mhet koor deed een blijvend souvenir aan bieden. IJMUIDEN BENNEBROEK HET POMPSTATION DER PROV. WATERLEIDING. GEVAAR VOOR UITDROGEN VAN DEN GROND? Woeüsdag had op de secretarie der ge meente de zitting plaats, waarin door Burg. en Weth. aan belanghebbenden gelegenheid werd gegeven bezwaren in te brengen tegen het verleenen van vergunning aan het Prov. Waterleidingbedrijf voor het stichten van een pompstation in deze gemeente. Een zestigtal personen bad schriftelijk be zwaren ingebracht. Namens deze personen werd door Mr. Th. Donner, directeur van het Centraal Advies bureau voor Administratief recht te Den Haag, een uitvoerig gedocumenteerd bezwaar schrift verdedigd. Daarin werd gezegd, dat er vrees bestaat voor verdrogen van den cul tuurgronden cn voor verdroging van de veenlaag met als gevolg gevaar voor gebouw de eigendommen. Voor het waterl.bedrijf trad op de direc teur. de heer Ir. J. van Oldenborgh, die toe gelicht met kaarten en tabellen dc bezwaren bestreed. Door dc heeren J. F. van Lierop en F. C. Lommerse werden eveneens bezwaren toege licht. Van het gesprokene werd een proces-ver- baal opgemaakt. De beslissing in deze zaak. welke de gemoe deren dezer dagen in de gemeente wel zeer heeft beroerd, zal eerlang door de Kroon wor den gegeven. SCHOLENBOUW Geen geld beschikbaar. Burgemeester en Wethouders zijn er niet in geslaagd een geldleening af te sluiten, uit d^ opbrengst waarvan zou worden betaald de bouw van een Christelijke- en van een openbare school. BESOMMINGEN. Trawlers: Olympia IJm. 111 160 manden f 1200. Maria IJm. 95 230 m. f 2300 Gezina IJm. 140 160 m. f 1200 Neptunus IJm. 87 175 m. i 1100 Zwaluw IJm. 90 100 m. f 1100 Kotters: O 116 f 270. E 157 f 610, E 337 f 450, E 527 f 770. Loggers- Sch. 341 f 660, Sch. 379 f 830, KW 22 f 660 KW 69 f 790, MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 0,75—0,60 Griet per 50 K.G. 142—14 Tongen per K.G. f 1.60—1 Middelschol per 50 K.G. f32—24 Zetschol per 50 K.G. f 2719 Kleine schol per 50 K.G. f23,502,30 Schar per 50 K.G.f 10,50—8 Tongschar per 50 K.G. f2826,50 Vleet per stuk f2,50 Pieterman en poon per 50 K.G. f18—1 Groote schelvisch per 50 K.G. f27 Middelschelvisch per 50 K.G. f2518,50 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 17,50 —12.50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 11,50—4,20 Kabeljauw per 125 K.G. f7227 Gullen per 50 K.G. f 101 Leng per stuk f 1,75—0,80 Heilbot per K.G. f0,85 Wijting per 50 K.G. f2,40—3,10 Koolvisch per stuk f 1,10—0,05 STADSNIEUWS VERDUISTERING. Bij de politie te Rotterdam heeft zich aan gemeld een 30-jarige kellner uit Haarlem, die bekend heeft ten nadeele van een hotel houder alhier f 30 te hebben verduisterd. Procesverbaal is opgemaakt. HENRI VAN IIOOFF. Naar de Tel. meldt zal Henri van Hooff, de kampioen in de welsprekendheid, Vrijdag avond in de algemeene jaarvergadering van de Maatschappij tot Bevordering der Woord kunst mededeelingen doen over zijn ondervin dingen in Amerika. TOONEELVEREENIGING VRIENDSCHAP ZIJ ONS DOEL Bovengenoemde vereeniging organiseert op Zondag 26 Juni een boottocht naar Utrecht met de .,P. v. d. Hoog". Medewerking wordt verleend door dc muziekvereeniging Voor waarts, directeur A. Vermeer. De afvaart is 7.15 uur aan den Koudenhorn. WEEK-END DER VEREENIGING VOOR JONG-HERVORMDEN Van 2527 Juni organiseert de afdeeling Haarlem van de V. J. H. een week-end in de „Boschkamp" bij Loosdrecht. Behalve de le den, zullen Ds. en Mevrouw H- E. Beker, als mede de heer H. Bijkerk hieraan deelnemen. PERSONALIA Benoemd is tot onderwijzeres in de licha melijke oefening voor meisjes bij het open baar lager onderwijs te Arnhem met ingang van 1 September 1932 Mej. D. M. Volbeda te Haarlem. NUTSKWEEKSCHOOL HAARLEM. Examen handenarbeid. Geëxamineerd 9 candidaten. Geslaagd de dames: A. R. A. Blad, M. Milatz, A. H. G. van der Burg, F. A. Betzema, S. G. Huender, A. A. J. Krabbendam, C. Schipper en H. Smits. VERKEERSONGELUKKEN. Op de Amsterdamsche Vaart. Gisteravond omstreeks 8 1/2 uur reed op de Amsterdamsche Vaart in dc richting stad een 25-jarig motorrijder uit Aalsmeer, die plot seling zonder teeken te geven naar links overstak. Achter hem kwam in dezelfde rich ting een Belgische auto. bestuurd door den heer H. uit Antwerpen, tijdelijk te Zandvoort verblijf houdend. Door remmen en uithalen trachtte deze nog een aanrijding te voorko men, wat echter niet gelukte. De motorrijder werd aangereden en kreeg een wondje aan voorhoofd, schaafwonden aan de beenen en vermoedelijk een hersenschudding. Hij is voorloopig door een lid van den ongevallen - dienst verbonden en per auto naar het St.- Elisabethsgasthuis vervoerd. De auto heeft bij het ongeval een hardsteenen paaltje en een boompje omgereden en is ernstig bescha digd, evenals de motor. ONAFHANKELIJK SOCIALISTISCHE PARTIJ. Men schrijft ons: Vrijdagavond 24 Juni a.s. houdt de O.S.P. in samenwerking niet dc andere bonden een demonstratie inzake de wenschen, aan den Raad voorgelegd. Om 6.30 is het opstellen aan de Nassaulaan. Vertrek 7 uur. Daarna zal de stoet gaan naar Ged. Oude Gracht, Vcrwulft, Gcd. Oude Gracht, Turfmarkt, Z.B. Spaarnc, Bakker straat, Voorhelmstraat, Bloemhofstraat, KI. Houtweg, Gasthuisvest, Raamvcst, Geel. Raamgracht, Ged. Voldersgracht, Jacob- straat. Vestestraat, De ontbinding der betooging vindt plaats voor het gebouw van den Protestantenbond, waarna om pl.m. 8.30 de openbare vergade ring met als spreker de heer P. J. Schmidt, hoofdbestuurder der 03.P., gehouden wordt. Ingeval alle bezoekers niet in den Protes tantenbond zouden kunnen worden toege laten, zal een 2e vèrgadering worden gehou den in „Olympia', Kinderhuissingel, waar als spreker zal optreden de heer Disselkoen, lid van den Raad te Heemstede. Vele doeken met leuzen zullen worden mede gedrag en. De zaal zal niet eerder worden opengesteld dan na ontbinding der bctooging.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10