Het Mysterie der Eeuwige Jeugd t FEUILLETON („LUZ1FERS' ENDE") Een emotioneele roman door WALTHER KLOEPFFER. 9^ - „Gussy, wie woont hier eigenlijk bene den?" ..Twee Engelsche dames, die al jaren lang geregeld hier logeeren". ,JEn boven deze kamer?" ..Voor zoover ik weet: hotelpersoneel". Klaus boog zich weer over de balustrade en liet zijn blikken langs den bliksemaf leider omlaag dwalen. Er h'i dacht: een geoefend athleet zou gemakkelijk langs dat ding van uit den hct e.tuin naar boven kun nen klimmen, dat wil zeggen, indien de man af en toe een steunpunt zocht op de vele vooruitspringende gedeelten van den gevel. Deze ouderwetse!» architectuur is het ideaal voor een hotelrat! Terwijl hij zoo dacht, gleden zijn blikken langs den muur, dicht bij het ba!com. Plot seling werd hij opmerkzaam. Op oen der vooruitspringende gedeelten, ongeveer een halve meter naast en onder het bal con, lag een klein, blinkend voorwerp. ..Een ring!" was Klaus' eerste gedachte. Het volgend oogenblik maakte hij een ware acrobatische krachttoer: het gelukte hem Inderdaad, het blinkend voorwerp machtig te worden. Gusty kwam nleurwsgieng nader- bü. ..Een manchetknoop!" riep ze verbaasd, "oen Klaus het voorwerp in de hand hield. En wat eten zeldzame knoop!" Haar verbazing was alleszins gerechtwaar- digd. Het was werkelijk een bijzonder vreemd sieraad. Een zalmroode carneool. zoo gToot aLs een cent, door kleine brillatten omge ven en in platina gezet. De carneool was bij wijze van camee verwerkt en stelde ee? mephistokop voor. Op de keerzijde van het vreemde voorwerp stond, het volgende ge graveerd: QUITO. 12.12.12. Het kleine juweel gaf stof tot nadenken. Hoe kwam het op dit vooruitspringend ge deelte van den muur? Verloren door een vroegeren bewoner der kamer? Onmogelijk! Zou iemand iets van het balcon laten val len. dan kon dit nooit een zijsprong maken van meer dan zestig centimeter. Ook kom het niet uit een venster der vierde verdie ping zijn gevallen, daar heit in dit geval regelrecht in de diepte was verdwenen Had iemand het sieraad opzettelijk daar neergelegd?Of eigenlijk een uiterst zwakke veronderstelling had iemand het sieraad verloren, toen hij langs den bliksem afleider naar boven klom? Er waren hier twee mogelijkheden. Men had de keus. In stinctief helde Klaus tot. de laatste veron derstelling over, alhoewel deze de minst waarschijnlijke was. daar hotelratten, die langs bliksemafleiders hun fortuin gaan zoeken, in den regel niet zulke kostbaar heden bij zich dragen. Ten slotte wilde hij het vinden van den diamanten knoop in verband brengen met Peter's verdwijning. Doch hij haalde de schouders op en stopte het sieraad in zijn portefeuille. Tot z'n schoonzuster zei hij echter: Duister eens. Gussy: voorloopig zullen we met niemand over dat ding spreken. We gaan nu naar hec hoofdbureau van politie. Ik ben nieuMsggaeng. was de Trltgevtedht. De heer Vittore Buzzi. politiecommissaris van Lugano, ontving zijn beide bezoekers met echt Itakaansohe hartelijkheid, die ech ter niet geheel -vrij was van zelfgenoegzaam heid. .,'giorno! We hebben nieuws. vero - veel nieuws!" Daarbij wees hij naar een stapel telegrammen op zijn schrijftafel. ..Uw echtgenoot, signora. heeft de stoom boot „Ticono" genomen, die 's morgens om 7 uur 10 van Lugano vertrekt. Hij bereikte het schip net op het nippertje. Aan dek kreeg hij een lichte zonnesteek, herstelde zich echter spoedig, ging Ce Pon te Tresa van boord, ontmoette daar een roodharig heer met gouden bril en gekleed in donker blauw colbert. Arm in arm, dus volkomen vriendschappelijk, gingen de beide heeren over de Italiaansehe grens. Zooals u ziet hebben we tamelijk vlug gewerkt. signer Sander". De laatste woorden golden Klaus. Deze moest dat beamen. Doch Gussy vroeg ongeduldig: ..En wat weet u verder. Mijnheer?" „Het verdere, signora. bestaat uit berich ten van mijn Italiaansche collega's. De beide heeren dus. uw echtgenoot en de heer met rooden baard, stapten te Tresa in een auto mobiel en reden naar Milaan ,.Wat moet Peter in Milaan doen?" vroeg Gussy zich angstig af. daar de Fiatwagen in een razend tempo door dorpen en over wegen vloog, viel hij iedereen op en konden wij zijn spoor volgen tot Genua. Doch van Genua af. ver liezen we hem uit het oog: het is alsof de auto daar van den aardbodem verdween..." Op hetzelfde oogenblik rinkelde het tele foontoestel. De Commissaris nam de hoorn van den haak en.Aha, bent u het, collega Priuli?zoo. zooja. ja dus niets? Welnu, ik dank u in ieder ge valEn zich woer tot zijn bezoekers «tendentie: ..Mïfn <v>TV»gn te O»™ bertdhf, me mr>- even. dat men bij nader onderzoek geen spoor meer gevonden heeft van den Fiat wagen. Ook van de inzittenden is niets te bekennen. Hiermede zijn we aan het eind van ons Latijn. Ik zou u ten slotte den raad willen geven, een flinke detective met het verder onderzoek te belasten". Waarop K'.aus antwoordje: „Ik deel ge heel uw meening, mijnheer de commissaris En ik dank u, ook namens mijn schoonzuster voor alles wat u in de aangelegenheid hebt gedaan. Zou ik nog mogen vragen, of u hier in Lugano iets bijzonders hebt ontdekt?" Niets. We hebben helaas niet kun nen vaststellen, op welke wijze professor Sander in relatie is getreden met den rood- baardigen heer. Want het is toch voor de hand liggend, dat de professor slechts na een mondelinge of schriftelijke afspraak naar Pon to Tresa is gereisd. Dat hij zelf op die gedachte is gekomen, houd ik. na hetgeen mevrouw mij verteld heeft, voor onmogelijk Er moet hier een verband zijn, waar we op het oogenblik nog niets van weten, 't Is hoogst raadselachtig We hebben op het postkantoor geïnformeerd: niets. Geen en kele brief, geen enkel telegram voor den professor. Het hotelpersoneel weet niets. In den loop van den dag, voorafgaande aan de verdwijning, heeft de professor niet getele foneerd. althans niet in het hotel We staan hier voor een raadsel. Zooals gezegd: geef de zaak in handen van een bekwaam detective Mocht u mij verder noodig hebben, dan blijf ik gaarne ter uwer beschikking". Op straat vroeg Klaus aan Gusey: .Had Peter reeds lang een Italiaansch visum in zijn passxxart?" „Voor zoover mij bekend is: neen! Wat zou hij er ook mee moeten d'oen?" „Dan begrijp ik niet, hoe hij over de grens is gekomen. Zijn paspoort had hij natuur lijk bij zich, nietwaar?" „Dat aal wel, want ik kam het neqgens v+nd«*n Ml vltn t-ttvw* w- durende mijn afw dgheld laten visecren". .Dat cal ik eens informeeren". Doch in de Via Gaggini da Blssone, op het Italiaansch con. laat, was niets bekend, van een visum voor een Duitschen profes sor Sander. „Dot begrijp ik niet", zei Klaus tot zij a schoonzuster. „Of", liet hij er op volgen, .Peter moest een vaisch visum hebbenT*. „Waarom niet? Herinner Je maar, wat die commissaris ons verteld her ft van het ver valsen te autonummer. Adh, Klaus: ik vrees maar al te zeer. dat Peter in handen van een bentic schurken is gevallen". Ze stonden juist op het punt. het Itali aansch consulaat te verlaten, toen de vesti bule betreden werd door een Jonge dame, die de bewondering van Klaus en Gussy gaan de maakte. Een bewondering orihter. de bij bedden een verschillende oomaak had. Klaus de achter Gussy stond, had bijna een kreet van verbazing loten hoeren. Terwijl me- rouw Sander als betooverd roar tic Japon der dame staarde een gedicht van crêpe Marocain met een droom van OhantiUykan- ten ontdekte Klaus aan het coffiier der schoone onbekende, het pendant van het zich in zijn portefeuille bondodend .«teraad. Weliswaar iets grooter, doch overigens pre cies hetzelfde. De zalmroode carneool, de omlijsting van brillonten, de uitgesneden mephistokop alles klopte als een bus. Klaus' hersenen werkten koortsachtig. De onbekende liep de marmeren trap op en verdween achter de deuren van het con- suiaats-bureau, zonder notitie van Klaus of Gussy te hebben genomen. Klaus stiet zijn schoonzuster aan en fluisterde: „Heb je gezien?" „Ja. zeker; een beauté! En haar japon een droom!" Nonsens, Gussy: ft bndorJ bot penntoni van haar collier CWorol vervol ?d). HENRI VAN HOOF, die te Washington den eersten prijs voor welsprekendheid behaalde, arriveerde Donderdagavond aan het station te Haarlem, waar hij door zijn familie hartelijk verwelkomd werd. EEN KIJKJE OP DE CACTUSTENTOONSTELLING, door den „Kring Haarlem" van de Nederlandschc Ver- eenlglng van Vefplantenverzamelaars „Succulenta" georganiseerd In het Krclagehuls te Haarlem. WIE EEN GOED FIGUUR WIL SLAAN MOET OOK OEFENEN. Zoo dachten ook de deelnemers aan de T.T. races die Donderdag te Assen gingen oefenen voor de Zaterdag te houden wedst rijden. DE JAARLIJKSCHF, PAARDENMARKT werd Donderdag te Middelburg gehouden. DE NIEUWE HARMONICA TRAM, die een proefrit door Den Haag maakte, trok uit den aard der zaak op zijn weg meer dan gewone be langstelling. De tram op den hoek van den Gevert Deynootweg en de Haring kade. OP ZIJ! IK SCHIET! De 21-jarige Ewen Spencer uit Victoria, Canada, zal de eerste Canadeesche wouw zijn, die deelneemt aan de groote schietwedstrij den, welke ieder jaar te Bislcy gehou den worden. De jeugdige Canadeesche met haar oom Fred. Richards. DE OFFICIEELS ONTVANGST VAN DEN FRANSCHEN PRESIDENT OP HET STADHUIS TE PARIJS. - De president, Albert Lebrun, op de trappen van het 6tadhuis,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9