LAWNTENNIS VOETBALNIEUWS R.K. VOETBAL CRICKETBESCHOUWINGEN De Overgangsklasse. Het eenige jairen geleder» genomen be sluit van Ihet 'bestuur van den Ned. Cricket bond om de sterke tweede-klasse elftallen iii de zoogenaamde ..Overgangsklasse" te vereenigen, üiobben wij destijds reeds met veel vreugde begroet Nu tevens het degra- datlebesluit voor de drie laagst geplaatste Eerste-Klassers oen feit is, wordt de Over gangsklasse een nog veel belangrijker in stelling. Hoewel er naar onze meening nog steeds een belangrijk spelpeil-verschil be staat, tusschen de middelmatige eerste-klasse ploegen en de zeer sterfte teams uit de Over gangsklasse, zal de spoedige opneming van drie geroutineerde cricketteams er zeker toe bijdragen om het algemeene spelpeil in deze tusschenklas.se te verbeteren, resp. het on derlinge krachtsverschil spoedig te nivel- lecren. Momenteel steken twee clubs met kop en schouders boven de andere uit. Zoowel het herboren Hilversum-elf tal als onze kranige stadgenoote R.CJL beschikken over een uit nemend spelend cricket-elftal. Ligt bij de eerste ploeg hoofdzakelijk de kracht in het batten, bij R.C.H. moet die gevonden worden in werkelijk uitstekend aanvalswerk, ge steund door goed fielden. Ondanks het fedt dat dit seizoen reeds eenlge behoorlijke scores gemaakt werden, achten wij de verdediging qua geheel nog onvoldoende Slechts een goede cricketcoaoh zou hier wonderen kunnen ver richten en van de R.CH.-ploeg een all-round team kunnen maken. In tusschen volgen wij met veel bélang- stellinik de nek aan nek race tusschen Hil versum cn Scheen c.s. De Rood on Wit-reserves maken het in deze sterke afdeeling niet al te best. Het eerste elftal heeft weer eenige goede spelers opgeslokt, zoodat het voor Mr. Davidson ca. zeer moeilijk zal worden om zich te hand haven. Gelet op het zooveel betere spelpeil in de Overgangsklasse zou een, zij het dan ook, vrijwillige degradatie naar de tweede klasse zeer te betreuren zijin. Het eens zoo beroemde Ajax te Leiden gaat steeds meer bergafwaarts. De oude club van ELgeman steunt op slechts een paar cricketers met capaciteiten. De tot nog toe bereikte resultaten zijn zeer negatief, zoodat het ons niet verwonderen zal, indien het cricket iin de sleutelstad eèn vroegtijdi'gon dood sterft Uit Utrecht komen betere berichten. Kam pong herleeft! Door eenige versterkingen van andere clubs, 'bezit de Domstad een goed spelend elftal, dat met een weinig meer routine nog veel van zich zal doen spreken. De ploeg 'heeft een kern van zeer goede cricketers, waardoor de toekomst is verze kerd. De V.R.A.-reserves steunen hoofdzakelijk op de veteraan Van der Ohijs. De rest van het team herbergt geen enkelen cricketer zoodat wij binnenkort een terugkeer in de tweede klasse moeten verwachten. Quick (Nijmegen) speelt nog even wissel vallig als destijds in de hoogere regionen. Een goede aanval, prima fielden, doch over het algemeen matig batten. Drijft wat het laat ste onderdeel betreft, hoofdzakelijk op den veteraan Den Hartog en BurJd. Voor het Oosten is het te hopen, dat spoe dig eenige veelbelovende jongere spelers, de zwakke plaatsen zullen aanvullen. Tenslotte heeft het derde elftal der Groote Haagsche tengevolge van opschuiving naar de hoogere elftallen veel van haar vroegere ■kracht ingeboet. Het team 'bestaat evenwel voor het imeerendeel uit jonjere spelers zoo dat binnen enkele jaren, mede dank zij hun coach Warburton, het elftal in staat zal zijn, als voorheen goede partij te geven. UMPIRE BUITEN DE COMPETITIE. Noord. Elftal-Zuid. Elftal. Begunstigd door fraai weer werd Zondag op het Rood en Wit-terrein de match Noord- Zuid gespeeld. Van Manen won voor Zuid de toss en koos batten. W. v. d. Bosch begon reeds dadelijk zeer vrij te spelen. Met den aanval van Noord die door enkele afschrijvingen van spelers danig verzwakt was, had hij weinig moeite. Schill daarentegen stond zeer voorzichtig te spelen en scoorde daardoor uiterst lang zaam. Captain v. d. Bosch vergastte een ieder op fraai cricket, vele boundaries kwamen van zijn bat. Toen het scoringbord 70 aanwees had v. d. Bosch er 50! Herhaaldelijk werd er gechanged. De 100 ging op zonder wicketverlies en nog altijd dachten de batsmen er niet aan heen te gaan. Op 140 echter word v. da Bosch op een rechten bal van Oliver te wild en duikelden al zijn palen (1—140. In zijp 89 zaten 13 vieren en 1 zes. P. Flith scoorde 10 runs en werd toen door v. d. Togt op het bowlen van Schnitger ge vangen. Van de overige batsmen kwamen alleen nog van Manen met een stijlvolle 31 en Ter- wiel met een harde 26, in de dubbele cijfers. Op 270 voor 9 verklaarde Van Manen de Innings voor Zuid gesloten. Wie het toen voor Noord een hopelooze taak vond om de runs te maken, nadat ze ruim 3 12 uur in het veld gestaan hadden, kwam bedrogen uit. Schnitger en Hageman openden voor Noord. Reeds in de eerste over van v. d. Bosch sloeg Schnitger hem 2 maal voor vier en eenmaal voor 2! Hagenaar had intusschen ook niet „stil gezeten" en speelde met veel vertrouwen. Tiental na tiental verscheen op het scoring bord. Op 41 echter deed Terwlel een formi dabele vang. Een geweldige sprong, waarna een duik cn Schnitger kon voor een zeer fraaie 25 vertrekken. Hagenaar zette zijn innings voort met Wittebol. Terwijl Wittebol zijn wicket op hield zorgde Hagenaar voor de runs. Toen het theetijd was, was de stand 91—2. Na de hervatting werd cr weer lustig door belden het hout opgelegd. Zoo sloeg Witte bol Jansen in 1 over eenmaal voor 6 en een maal voor 4. Op 113 werd Hagenaar voor een nuttige en fraaie 65 door v. d. Bosch achter de palen gevangen. Spoedig hierop verdween ook Wittebol voor 15 Hartog kon nadat hij er 5 gescoord had. vertrekken. Glerum en De la Mar hielden weer ccnigen tijd stand. Van 4—123 werd het 5—165 waarop De la Mar voor een kalme 14 l.b.w. ging. Glerum volgde met een stijlvolle 37. Capt, Hamburger sloeg er 13 büecn eo\ jyerd toen. door Nolet gevangen. JL^l 11 J JJL 9 Oliver bleef ten slotte met 13 not out en Van de Togt werd met een snelle 12 runs fraai door W. v. d. Bosch op cover point uit- gevangen. Noord had dus met een zwak team kans gezien op den sterken aanval van Zuid nog 215 runs te maken. (De scores worden in ons volgend nummer gepubliceerd.) HAARL CRICKETBOND Haarlem 3Rood en Wit 3. Het Rood en Wlt-totaal, dat uiterst kalm gescoord wordt, ls 69, waarvan W. F. Bok 20, H. van der Togt 17, J. Goossens 13 en H. Everard 12, not out. Van de Haarlembowlers veroorzaakte vooral A. Heimig Sr. met 725 verwarring bij Rood en Witters. Verder Bowlden: H. Boeree 122, J. J. de la Mar 07, W. Onkenhout 29 en J. P. van Balen Blanken 04. De Haarlemmers overschrijden dan spoe dig de score van Rood en Wit en maken 125 runs: B. Kammeijer 16. A- Heimig Sr. 11, J. Bolle 17, waaronder een uitstekende zes, W. On kenhout 16, in één over gescoord, J. J. de la Mar 15, H. van Keulen 14 not out en J. P. van Balen Blanken 13. Voor Rood en Wit bowlden: J. Chapon 4—54, J. Goossens 425 en J. Francken 240. Haarlem wint dus met 56 runs op de eer ste innings. Haarlem 4Haarlem 5. De jeugdige cricketers van Haarlem 5, die nog geen wedstrijd gewonnen hebben en zelfs al een keer met innings verloren, hebben te gen Haarlem 4 goed van zich afgebeten. Bei de partijen maakten 54 runs. met welk re sultaat Haarlem 4 nog zeer tevreden mag zijn Van het totaal van Haarlem 5 kwam alleen A. Hartog met 17 in de dubbele cijfers. Voor Haarlem 4 bowlden: R. de Vries 526, O. Abendanon 413, L. J. Harms 010. Bij Haarlem 4 was het alleen W. Langeraar die zich met 14 van de anderen onderscheidde Bowlingcijfers van Haarlem 5: H. D. Wessel 4—23, A. Heimig Jr. 6—29. Haarlem 4 wil het dan nog eens op de tweede Innings probeeren. maar als'Haarlem 5 31 runs heeft voor het verlies van drie wickets (A. Hartog 13), wordt opgegeven. Nu bowlden: R. de Vries 213, L. J. Harms 0—7, A. Roggebrood 00, C. Dekker 12 en O. Obcndanon 0—6. De wedstrijd eindigt dus in een tie R. C. H. 2—A. V. O. S. R.C.H. wint met 14 runs. A.V.O.S. moet eerst batten, maar van het begin af heeft de Racing-aanval de over hand. Vooral Radsma is moeilijk te bespelen. Brauckman met 11 en Schipper met 17 not out, zorgen ervoor dat het totaal nog 53 wordt. Paape bowlde 127, Radsma 712 en Mulder 1—8. In het begin lijkt het er geenszins op dat R.C.H. dit totaal zal halen; op 20 zijn al 4 wickets neer. Paape draagt zijn bat door de innings om met den laatsten man in, toch nog te sneuvelen. Zijn 24, hoewel uiterst, nuttig, werden ontsierd door eenige knasen. Het totaal van R.C.H. was nog 67 geworden; niemand kwam verder in de dubbele cijfers. Brauckman hield dc heele innings een goede lengte en nam 5 wickets voer 30 runs. Hetem bowlde' 525. u. V. V. 1—c. V. H. 1. C.V.H. wint het 25 runs op de eerste innings. In een buitengewoon onaangenamen wed strijd heeft C.V.H. haar overwinningreeks voortgezet en ook U.V.V.geslagen. Roodt wint de toss en kiest fielden. F. Tap en C. Gra- vendaal openen, Roodt en Middelink bowlen. Gravendaal, Van Beest en oud-Haarlemmer J. Pino laten behoorlijk batten zien, maar de rest brengt er niet veel van terecht. Zeeuwe was met den bal buitengewoon op dreef. Hij bowlde een schitterende lengte en zijn mooie cijfers zijn dan ook wel ver diend. Totaal U.V.V.60 waarvan C. Gravendaal 10, J. Pino 13. Bowlingcijfers C. V. H.: A. Roodt, 224, J. Middelink 2—11, G. Zeeuwe 6—5. C.V.H. laat in den beginne óók niet veel moois zien en op 13 zijn reeds 5 wickets down. Roodt en D. de Vos brengen dan wat leven in de brouwerij en weten door gedurfd spel en uiterst scherp runnen in recordtijd een 30-tal runs te scoren. Roodt gaat voor een harde 20 c. and b.v. Beest. De Vos blijft rustig doorslaan en ziet ook W. de Vos ver dwijnen als Slingerland op cover point een mooie vangt doet. Kwantes scoort het een. harde 4 de winninghit. Ook Kievit houdt nog geruimen tijd stand maar op 85 is het einde daar en blijft D. de Vos met een keurige 28 not out. A. Roodt 20. Bowlingcijfers U.V.V.: C. Gravendaal 3 35: J. van Beest 734, G. Slingerland 0—2. U.V.V. wil het nog eens probeeren, maar zonder resultaat, want ook nu blijkt het bowlen van Zeeuwe de heeren te machtig, zoodat ze deze keer een totaal van slechts 50 kunnen bereiken. Nu werd een andere oud- Haarlemmer n.l. Th. van Zutphen top scorer met9. U.V.V. ziet hierna van verdere strijd af en C.V.H. heeft weer één harer concurrenten naar de bovenste plaats achter zich gelaten. Bowlingcijfers C.V.H.: J. Middelink 3—22, G. Zeeuwe 718. C. V. H. 3—R. C. H. 3. R.C.H. gaat batten en scoort na een aan vankelijk goed begin 36 runs waarvan J. Sigerist met 11 topscorer wordt. A van Roon 3—10, L. Servaas 519. Dit totaal blijkt voor C.V.H. nog te hoog. Hoewel F. Witkamp een dappere poging waagt, wordt hij juist onder het R.C.H.-totaal voor een harde 16 door Sigerist in de slips uitgevangen. R.C.H. heeft op de eerste in nings met 3 runs de leiding. H. Zonneveld 6—12, G. van Musscher 421. R.C.H. besluit het nog eens te probeeren, met t' gevolg dat we de scores als maar lager zien worden. Thans komen er 23 uit de diverse bats. A. van Roon met 5—10 en L. Servaas met 57, veroorzaakten deze collapse. Wie ge dacht had dat C.V.H. hier gemakkelijk over heen zou komen kwam bedrogen, want bij 5—8 leek het daar niet veel op.Van Orden 10 n.o. en Leyendekkers 8 n.o. weren zich geducht en weten de kans zoodanig te doen koeren dat C.V.H. bij een stand van 337 sluit en hiermede den wedstrijd wint op de 2de innings. H. Zonneveld 47; G. van Musscher 118; F, v c} Mej de Blo 0—6. CRICKET IN ENGELAND De met veel belangstelling tegemoet gezie ne proefwedstrijd tusschen Noord en Zuid is ten slotte in een draw geëindigd. Had men aanvankelijk het op papier sterkere team der Noordelijken een winstkans gegeven, de wedstrijd zelve toonde een volledige batting- meesterschap van D. R. Jardine c.s., waar tegen de Noordelijke aanval van Larwood, Slbbles, Voce en Mitchell niet opgewassen bleek. Voor het verlies van slechts 8 wickets kon de Surrey en vermoedelijk ook All-Eng land aanvoerder Jardine op 447 runs sluiten. Tate en Allen (Middlesex) deden daarna fraai werk door de Noordelijke ploeg voor 242 aan den kant te zetten. Slechts Sutcliffe speelde den zeer goeden aanval met vertrouwen, had ook hij gefaald, dan kon van een debacle worden gesproken. In het gezicht van zijn century werd hij na 96 runs gescoord te heb ben op een extra snellen bal van den Middlesex fastbowler door zijn clubgenoot, Peebles ge vangen. Ook in de tweede innings domineer de het batten van den Yorkshirecrack. Dit maal bleef hij met 110 not out op een totaal van ruim 200 voor 4 wickets. Sutcliffe heeft wel een schitterend seizoen. In vier achtereenvolgende innings maakte hij een totaal van bijna 800 runs t.w. 313 runs tegen Essex 96 en 110 not out in de trial- match Noord-Zuid en ten slotte 258 not out in de wedstrijd tegen Sussex gespeeld in de 2e helft der afgeloopen week. De Australiër Macartney heeft in 1921 een dergelijke prestatie geleverd door in even eens 4 achtereenvolgende innings 758 runs te scoren. Het record staat nog steeds op naam van W. G. Grace, die in 1876 in 3 innings circa 830 runs maakte, een prestatie die des tijds in verband met den slechten toestand der wickets nog aanmerkelijk hooger moet wor den aangeslagen. Het tweede belangrijke feit van de afge loopen week is, dat de eeuwig jonge Hobbs er voor de zooveelste maal in geslaagd is de duizend te maken. De Surrey crack scoorde tegen Somerset zijn derde achtereenvolgende century (123). Ondanks het feit dat Jack den wensch heeft te kennen gegeven dat hij niet voor de komende Australische tour in aanmerking wil. komen, zal de keuzecommis sie zich nog wel eens bedenken om de meest geroutineerde Engelsche cricketer uit de ploeg te laten. Nu de wickets steeds harder worden, heb ben de bowlers een zeer zware taak. Slechts Notts wist in 2 dagen tijd Leicester te slaan, de andere wedstrijden zullen voor het groot ste gedeelte in draws eindigen. Zoo scoorde Yorkshire tegen Sussex 452 voor 4 wickets, Middlesex 339 voor 7 (Hearne 106, Hendren 119) tegen Derbyshire, Hamp shire 286 tegen Lancashire 81 voor 1 wicket. Cambridge 335 tegen Surrey 443. Dit laatste elftal was hoofdzakelijk uit reserves samen gesteld. Slechts Sandham en Barling verleen den steun van het regelmatige county-team. Oxford 311 tegen M.C.C. enz. enz. De strijd om het kampioenschap is door het wisselvallige batten spannender dan ooit. Een zestal counties n.l. Yorkshire, Notting hamshire, Kent Middlesex, Sussex an Glou cestershire zijn alle in de running, hoewel het de algemeene opinie is, dat de strijd ten slotte door de drie eerstgenoemde counties zal worden uitgevochten. UMPIRE. WIMBLEDON. Na de eersfe week. De All England Lawntennis Club, die het tournament te Wimbledon organiseert, ver staat de kunst om volgens programma af te werken, wanneer althans slecht weer niet te veel roet in het eten gooit. Toen de Zaterdag van de eerste week was afgeloopen en de wedstrijden tot Maandag werden verdaagd, was men waar men wezen wilde, bij de laat ste acht heeren en de laatste acht dames voor het enkelspel. Om dit resultaat in de heerenafdeeling te bereiken, is er nog een niet geringe sensatie noodig geweest. Jean Borotra heeft zijn partij tegen den Span- jaard-met-den-Duitschen-naam Maier ver loren. Weliswaar is Jean een veteraan verge leken bij den Spanjaard en het verloop van den wedstrijd wees ook uit, dat het uithou dingsvermogen van den populairen Fransch- man tekort schoot. De veerkracht was er niet meer heelemaal en zonder erbarmen sloeg de Spaansche jongeling den uitgeput- ten Franschman. De score werd voor Maier 6—3, 6—2, 26, 6—2. Verder won Perry van Allison met 64, 61, 46, 62. Crawford sloeg Oliff met 63, 64, 36, 61, Shields wist in een zeer zware partij den bijzonder vooruitgega- nen Tsjech Menzel te slaan, 63, 64, 1012, 64. Wood, de winnaar van het vorig jaar sloeg Mangin, zijn landgenoot 61, 9—7, 6—3. We zijn dus aan de laatste acht en. daar is geen enkele Franschman meer bij, een ongewoon resultaat in het Wimbledon van de laatste 8 Jaar. Aangebleven zijn, voor Amerika: Vines, Shields en Wood, voor Enge land Austin en Perry, verder de Japanner Satoh, de Australiër Crawford en de Span jaard Maier. Wij hebben reeds eenige dagen geleden uw aandacht gevestigd op Crawford, thans moeten we ook speciale attentie vra gen voor Austin, die op het moment buiten gewoon in vorm is. Of hij, met zijn niet al te sterk physiek tegen de robuster Ameri kanen den eindstrijd zal kunnen bereiken is een tweede. Ook Vines en Wood worden met den dag beter. Zij spelen echter niet zoo fijn ais Austin. Er zal in deze afdeeling nog me nige spannende party gespeeld worden, voor de uiteindelijke winnaar victorie kan kraaien. Vervolgens de dames. In haar afdeeling zijn verrassingen vrijwel geheel uitgebleven en bovendien twijfelt niemand aan de over winning van Helen Wills Moody, of Moody Wills, zooals u verkiest. De laatste acht zijn van Engeland de da mes Nuthall, Round, Whittingstall en Heeley, van Amerika Mrs. Moody en Miss Jacobs, verder de Fransche Mme. Mathleu en de Duitsche Frl. Krahwïnkel, die het vorig jaar in den eindstrijd van haar landgenoote Aus- sem verloor, toen de groote Helen er niet was. Toch hebben wij zoo'n idee dat HeleD het dit jaar in den eindstrijd weieens wat moeilijker zou kunnen krijgen, dan voor de zen het geval is geweest. Gelukkig maar, want elke hegemonie begint spoedig te ver velen. Van het gemengd dubbelspel moeten wij nog vermelden dat Timmer en Mej. Belzer werden uitgeschakeld door Mangin en Miss Palfrey met een score van 62, 62. Knot tenbelt werd in de All England Plate uitge schakeld door Crossley met een score van 9—7, 6—1. Wimbledon is alweer half achter den rug. Tournament Wimbledon (Overveen). ZATERDAG. Hoe meer de eindstrijden naderen, hoe hooger telkens het spelpeil klimt in de ver schillende A-nummers. De Cracks blijven immers over; allemaal of bijna allemaal le klasse competitie-speelsters, die tot nu toe alleen de Pinksterwedstrijden van de H. L. T. C. bezochten, doch thans in een nieuw gecreëerd Haarlemsch tournament, hetwelk naar alle zijden een doorslaand succes heeft mogen genieten, hebben ingeschreven. De gedetailleerde uitslagen van Zaterdag zijn: Heeren-enkelspel A: Halve eindstrijd: Wetselaar slaat Drees- man 63, 63. Dames-enkelspel A: halve eindstrijd: Mej. v. d. Stadt slaat me vrouw Wetselaar 60, 62. Heeren-dubbelspel A: Halve eindstrijd: Modlich en Opwyrda slaan Schelling en Dreesman 6—3, 1012. 6—3. Gemengd dubbelspel A: le ronde: Mej. v. d. Stadt en Dreesman slaan mevr. v. Snaar en Mac Neill 64, 7—9, 6—2. 2e ronde: Mej. v. d. Stadt en Dreesman slaan mej. Leeuwenberg en de Wilde 6—1, 61. Mevr. Wetselaar en Wetselaar slaan Jkvr. L. v. Riemsdijk en Kern 57, 6—3, 6—2. Heeren-enkelspel B: 3e ronde: Hermans slaat Putz 62 62. 4e ronde: Hermans slaat Borgerding 62 6—0. Halve eindstrijd: Dingemans slaat Kermer 60 62. Gemengd dubbelspel B: 3e ronde: Mej. Uitenhage de Mist en Ter- laag slaan mej. Haring en Verwaal 5—7, 64, 61. Halve eindstrijd: mevr. Nielsen en Nielsen slaan mej. Uitenhage de Mist en Ter Laag 86, 63: mevr. Kamerbeek en der Kinde ren slaan mevr. v. d. KLashorst en v. d. Klas horst 61 61. Heeren-dubbelspel B. 3e ronde: K. J. Aanstoot en G. F. Aan stoot slaan J. A. Smit en W. Smit 75, 36, 60. Halve eindstrijd: Verwey en Verwaal slaan K. J. Aanstoot en G. F. Aanstoot 75, 64, v. Hees en Dingemans slaan de Ruiter en Melse 63, 62. Finale: Dingemans en v. Hees slaan Ver wey en Verwaal 62, 63. Dames-enkelspel B: Halve eindstrijd: Mej. Uitenhage de Mist slaat mej. Smits 61 63. Dames-dubbelspel B: 2e ronde: Mevr. Meyer en mej. v. d. Haar slaan mej. v. Beaumont en mej. Haring 6—1, 64. Halve eindstrijd: Mej. v. Gelder en mej. v. Laar slaan mevr. de Ruiter en mej. Honing 61, 64, mej. v. d. Haar en mevr. Meyer slaan mevr. Kühn en mej. Uitenhage de Mist 68 61 63. Heeren-enkelspel C: 2de ronde: Gehenrouw slaat Henkeshoven 8—6 4—6 6—4. halve eindstrijd Haverman slaat de Groot 60 60 Gehenrouw slaat Schalekamp 68 6—3 6—3 ZONDAG. Spannende finales, Wetselaar wint drie nummers. Het zoo vlotte Wimbledon-tournament is Zondag gesloten met spannende finales waar in goed spel gegeven werd met vrije rallies. In het A-tournooi won Wetselaar den eind strijd van het heeren-enkelspel in 3 sets van H. A. C. van Riemsdijk. Wetselaar begon nog al onvast; van Riemsdijk plaatste zijn harde drives voortdurend in de hoeken, dan links, dan rechts en ook zijn netspel was vast. Scherpe gesneden volleys op de zijlijnen. De eerste set kwam zoodoende met 6—3 in zijn bezit. Ook in de tweede set bleef van Riemsdijk zijn scherpte behouden tot 2—0. Toen zakte zijn spel af door het voortdurend pressen van Wetselaar. Nadat Wetselaar eenmaal 22 gelijk was gekomen, won zijn spel voort durend hoe van Riemsdijk zich ook trachtte te ontworstelen aan eigen inzinking. Na met 2—0 voorgestaan te hebben, verloor van Riemsdijk met 26 de set. In de derde set bleef Wetselaar op dreef. Geen game scheen van Riemsdijk meer te zullen winnen, want bij de zes achtereenvolgende games van de tweede set, won Wetselaar 5 games in de derde set (11 games dus achtereen, op zich zelf al eens prestatie tegen een speler als van Riemsdijk!) Eerst toen kreeg van Riems dijk op eigen service een game (1—5), maar Wetselaar bezwoor tijdig het opkomend spel van Van Riemsdijk door de laatste game. waarin overigens niet sterk gespeeld werd (een double fault van Wetselaar en tot slot een netbal van Van Riemsdijk) te winnen en daarmede de set en de partij Jkvr. L. van Riemsdijk won het dames-en kelspel A in de finale van mej. Van de Stadt. Jkvr. van Riemsdijk sloeg er lustig op los met haar flinke, hoog genomen drives op de base-line. Toch had mej. Van de Stadt onge twijfeld een betere score bereikt als haar fi nale mixed partij niet vóór deze finale ge speeld. was. Een wat zonderlinge uitslag gaf de finale van het dames-dubbelspel B. Mevr. Bangert en mevr. Nielsen begonnen zoo stevig, dat Jkvr. L. van Riemsdijk en Jkvr. J. van Riemsdijk als het ware geen tijd kregen tot spelen. Met 61 verloor de familie van Riemsdijk dan ook de eerste set. Daarna was het evenwel gedaan met de periode van hoog conjunctuur van mevrouw Nielsen en mevr. Bangert. Zij verloren de tweede set met dezelfde score waarmede de eerste set gewonnen was. En ook in de beslis sende derde set gaf het toch betere, meer ge routineerde spel van de dames van Riemsdijk aan hen de overwinning. De derde overwinning van Wetselaar lcwam in het gemengd dubbelspel waar hij met me vr. Wetselaar combineerde. Hier domineerde het sterke spel van Wetselaar, terwijl mevr. Wetselaar zeer goed aanvulde. De combinatie mej. v. d. Stadt-Dreesman haperde zoo nu en dan. Het gemengd dubbelspel B werd door mevr. Kamerbeek en der Kinderen gewon nen zonder strijd, daar mevr. Nielsen en Nielsen gewonnen moes-ten geven wegens ongesteldheid van Nielsen. Het damesen'kel B werd door mevr. Meyer gewonnen. Pas in de finale tegen mej. Uiten hage de Mist, ontmoette zij voor het eerst goeden tegenstand, welke tot nu toe voor haar ontbroken had. Mej. Uitenhage de Mist was in dit tournament goed op slag en had zich op ongeveer gelijke wijze ais mevr. Meyer, dat wil zeggen, zonder extra hevige moeite, tot de finale doorgewerkt. Zij begon met de eerste set te winnen (62), doch toen mevr. Meyer in de tweede set steeds beter op dreef kwam. ook enkele niet sterke punten, van mej. Uitenhage de Mist speciaal ging uit buiten, ontstond een spannende wedstrijd, welke mevr. Meyer met 86 in haar voordeel besliste. In de derde set was mevr, Meyer de betere speelster en won de set en de partij (2—6, 8—6, 6—3). Mevr. Meyer verwierf haar tweede eerste prijs in het damesdubbelspel B met mej. v. d. Haar na een niet moeilijke zege op mej. Van Gelder en mej. v. Laar (60, 6—3). De laatste uitslagen van Zondag zijn: Heerenenkelspel A Halve eindstrijd. H.A.C. van Riemsdijk slaat Opwyrda 6—1. 6—4. Finale. Wetselaar slaat H. A. C. van Riemsdijk 3—6, 6—2, 6—1. Damesenkelspel A, Finale. Jkvr. L. van Riemsdijk slaat mej. v. d. Stadt 6—2. 6—1. Heerendubbelspel A. Finale. Wetselaar en van Galen Laat slaan Modlioh en Opwyrda 63, 64, Damesdubbelspel A. Finale. Jkvr. L. van Riemsdijk en Jkvr. J. van Riemsdijk slaan mevr. Bangert en mevr. Nielsen 1—6, 6—1, 6—3. Gemengddubbelspel A. Finale. Mevr. Wetselaar en Wetselaar slaan mej. v. d. Stadt en Dreesman 63, 64. Heerenenkelspel B. Hermans slaat Verroen 63, 46, 64. Finale. Dingemans slaat Hermans 63. 63. Gemengddubbelspel B. Finale. Mevr. Kamerbeek en der Kinderen slaan mevr. Nielsen en Nielsen w.o. (Nielsen retired wegens ongesteldheid). Heerendubbelspel B Finale. Van Hees en Dingemans slaan Verwey en Verwaal 62. 63. Damesenkelspel B Finale. Mevr. Meyer slaat mej. Uitenhage de Mist 26, 8—6. 6—3. Damesdubbelspel B Finale. Mevr Meyer en mej. v. d. Haar slaan mej. v. Gelder en mej. van Laar 6—0, 6—3. Ileerenenkelspel C Finale. Haverman slaat Geheniouw 36, 64, 6—2. Damesenkelspel C Finale. Mej. Lam our slaat mej. Bosch 62, 62 Gemengddubbelspel C Finale. Mej. Hage en Henkeshoven slaan mevr, Tijsseling en Matla 7—5, 4—6, 6—2. Heerendubbelspel C Finale. Haverman en Roggeboer slaan de Groot en Henkeshoven 75, 62 Damesdubbelspel C Finale. Mej M. Eldering en mej. B. Eldering slaan mej. Nol'ting en mej. Zeegers 86, 62. Tournament Kennemer Lyceum. Zondag begon het jaar lij ksche tennis- tournament op de banen van het Kennemer Lyceum. Reeds den eersten dag vielen verrassingen en bijzondere uitslagen. In het heerenenkelspel A slaagde de Roos er in Verroen te elimineeren. Bij 42 in de derde set voor de Roos gaf Verroen den ver deren strijd op. In het damesdubbelspel A verraste mevr. Kramer door een overwinning op mej. Vlie ger in 3 sets. Hadden mej. Vlieger en Verroen in hun singles dus al weinig succes; ook de mixed bracht hen geen zege. Mevr. Ktihn en Dries- sen brachtten hen een 3-sets nederlaag toe in het gemengddubbelspel A. In het heerenenkelspel B speelde Tiessens en Dantsius een urenlange partij.. De eerste set kwam ver in de dubbele cijfers; Dantsius won deze eindelijk met 1816! De tweede set geleek een gelijk lot beschoren maar nu maakte Tiessens bij 68 er een eind aan. De derde set was kort en besliste in het voor deel van den speler met wat meer ausdauer; 63 voor Dantsius. De gedetailleerde uitslagen van den eersten dag worden in ons volgend nummer opge nomen. Stoop's Tennistournament. Het populaire tennis tournement op het fraaie complex van Stoop's tennisbanen zal dit jaar worden gehouden van Zondag 3 tot en met Zondag 10 Juli a.s. Dit tournooi alleen voor de op Stoop's ba nen spelende clubs georganiseerd heeft in den loop der jaren volkomen haar bijzonder geanimeerd karakter weten te behouden en ook dit jaar wordt weer op groote deelne ming gerekend. De inschrijving voor dit tour nement sluit Woensdagmiddag 29 Juni a.s. 6 uur. Inschrijvingen te zenden aan den se cretaris van het wedstrijd-comité, A. M. Tijsseling, Kieverlaan 181. Haarlem. Ons Racing Nieuws. We ontvingen No. 3 (achtste jaargang) van „Ons Racing Nieuws", het orgaan der Racing Club Haarlem. Het bevat de volgen de artikelen en rubrieken: Hacing-notities, door I.; De ZomercampagneOnze verrich tingen tegen fruiten la ndsche clubs, door H. S.; Oude Herinneringen door Gerrit Fris; Training, door W. van L.; De vijfde compie, door L.; Crioketrubriek, enz. De I. V. O.-Bode. Tevens ontvingen we het nieuwste num mer van De I.V.O.-Bode. Het bevat de vol gende rubrieken en artikelen: Maand-over zicht; Eind goed,, al goed (in verband met het behalen van het kampioenschap van den H. V. B.); Radiobericht; en een plattegrond teekening van het nieuwe terrein van I.V.O. Seriewedstrijden „Heemstede". Uitslagen van 26 Juni: Eere-afdeeling: Zandvoort II—EJD.O. III 0—3 le Afdeeling. D.O.A. IZeemeeuwen II 1—2 2e Afdeeling. Heemstede I—V.V.B. 4-0 3e Afdeeling. Damiaten nVI. Vogels n 2—4 4e Afdeeling. V.S.V. V—Swastika III 3—2 OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. T.Y.B.B.MULO 0—3 SantpoortSJD.O.U.C. 3—2 OM DEN SPORTPARKBEKER H. B. C.B.S.M. (Bennebroek) 35 BESLISSINGSWEDSTRIJD, le klas D.H.VJ3. Santpoort H—Victrix I uitgesteld'

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10