T.T. Assen F.N. ROEIEN ZWEMMEN HONDENSPORT. ATHLETIEK OLYMPISCHE SPELEN WATERPOLO. HANDBAL MOTORSPORT. wuring srr::*./; De wedstrijden van „Nereus'. Zaterdagmorgen werden de wedstrijden van „Nereus" op de Amstelbaan voortgezet. Te elf uur werd begonnen met het num mer Jonge Vier, waarvoor alleen ploegen mochten uitkomen, die nog geen prijs hebben gewonnen. In de le heat zouden uitkomen de Hoop, A. R. C., Rhenus en de Laak. De hoop kwam echter niet aan den start. De Dultschers namen dadelijk de leiding, die zij tot het einde behielden. De stuurman van de Duitschers had echter het ongeluk bij de doorvaart-pikellen aan het Amstelkanaal ■door de verkeerde pikel te gaan, waardoor de ploeg dus van verdere deelneming was uitgesloten. De Laak werd ook niet al te best bestuurd, de ploeg ging echter door de goede pikellen en werd dus overwinnaar, hoewel Rhenus met een paar lengten verschil in 8 min. 2 1/5 sec. het eerst door de finish ging. Om half twaalf wordt de tweede heat ge roeid tusschen Triton, Amstel en de Cadet ten. Triton begint met de leiding te nemen, Amstel is op de tweede plaats. Bij het schui tenhuis van Nereus zijn Amstel en Triton gelijk; kort daarna heeft de Amstel de lei ding. Zoo blijft het tot het einde, waar de Amstel met ruim 1 lengte voorsprong in 7 min. 52 3/5 sec., als eerste aankomt. Voor de Amstel roeide dezelfde ploeg, die tot dusver met succes de overnaadsche vier heeft geroeid. Door onoplettendheid van den stuurman van de cadetten kwam diens ploeg kort vóór de finish in botsing met een duc- dalf. waardoor de boot werd beschadigd. Na de pauze volgde de Overnaadsche Vier. De eerste heat ging tusschen Argo, Triton en de Cadetten, Argo nam dadelijk de leiding met Triton op de tweede plaats. Zoo bleef de volgorde tot het einde. Toen was het ver schil tusschen Argo en Triton drie lengten. De Cadetten waren ver achter. Tijd van Axgo 8 minuten 12 1/5 sec. De tweede heat ging tusschen Aegir en Ne reus. Nereus nam dadelijk de leiding en heeft 'die tot het eind behouden. Aegir had nog vol doende kracht voor een flinken eindspurt, doch daarmede kon de ploeg de nederlaag niet ontkomen. Nereus won met ruim een lengte in 8 min. 19 sec. In de volgende heat blijkt, dat de over naadsche vier van de Amstel, die des mor gens reeds met succes een heat voor het nummer jonge vier had geroeid, voor een overnaadsche ploeg wel wat al te sterk is. t>e ploeg wint ten minste met groot gemak van Laga en Poseidon, Tijd van de Amstel 8 min. 17 sec Hierna bomt de Jonge vier. Eerst geven Argo, Triton en Laga elkaar partij. Over vrijwel de geheele baan is het een spannende strijd tusschen Triton en La ga, waarbij Argo steecs verder achter raakt. Triton had op de helft van de baan de lei ding en, ondanks krachtige aanvallen van Laga, wisten de Utrechtenaren den voor sprong tot het einde te bewaren. Ze wonnen in 7 minuten 53 3/5 sec De volgende heat voor dit nummer brengt aan den start A.R.C. Rhenus, de Hunze en Ne reus. Dit is een fraaie strijd geworden, waar bij Rhenus dadelijk de leiding nam met de Hunze op de tweede plaats. De Duitsche ploeg, roeiende met 32 lange slagen per mi nuut, laat goed werk zien. Bij Poseidon komt Nereus op de tweede plaats en daarna gaan de Amsterdammers de leiders bedreigen. Ze loopen regelmatig in doch de Duitsche ploeg gaat met 1 meter verschil het eerste door de finish. Tijd van Rhenus 8 min. 2 2/5 sec. Hierna roeien voor datzelfde nummer de Akademischer R. C. Berlin, de Hoop en S.R.V. Anversoise. Na een goeden start roeide de Berlijnsche ploeg met 36 slagen per minuut, waardoor ze spoedig een lengte voorsprong had op de Hoop. Goed en krachtig roeiend' liep de Berlijnsche club steeds meer uit om in 7 min. 57 3/5 sec. met 3 lengten verschil van de Hoop te winnen. De Anversoise was ver acthter. Jonge acht. Te zes uur wordt het programma voortge zet met de heats voor de jonge acht, waar voor eerst uitkomen Aegir en Njord. Op de helft van de baan liep Njord wat uit, ook doordat Aegir niet al te best werd gestuurd. Het slot bracht een overwinning voor Njord met 11/2 lengte in 7 min. 9 1/5 sec. In de volgende heat ging het tusschen Ne reus, Dare Devils en Laga. Dit werd hoofd zakelijk een strijd tusschen Laga en Nereus, hoewel ook aanvankelijk Dare Devils goed partij gaven. Laga behield geruimen tijd een kleinen voorsprong. Op het laatste gedeelte liep Laga nog iets verder uit, om met 11/4 lengte verschil in 7 min. 11 3/5 sec. te win nen. Dare Devils was vier lengten achter. In de derde heat kwamen uit de cadetten, Argo en de Kölner Ruderverein von 1877. Na dat de Duitsche ploeg eerst te vroeg is ge start gaan de drie ploegen mooi gelijk weg. De Duitschers roeien wat wild. Bij de Amstel- brug gaat de Keulsche ploeg spurten, waar door zij krachtig op Argo inloopt. Bij het clubgebouw van de Amstel liggen de ploegen gelijk. In vollen spurt schieten de beide ploe gen op de finish toe. Daarbij ziet blijkbaar de stuurman van de Duitschers den gevaar lijken ducdalf vlak bij het Amstelhotel niet en juist wanneer zijn ploeg de leiding zal nemen, vaart hij in volle vaart bovenop de ducdalf. De punt van de boot is vrijwel ver brijzeld, zoodat de boot dadelijk zinkt. Ge lukkig is de politieboot onmiddellijk bij de hand om de roeiers uit het water te halen. Intusschen was Argo doorgeroeid en als eer ste de finish gepasseerd. De tijd van dit nummer was in verband met het ongeluk niet opgenomen. Oude acht. Met een kleine vertraging wordt de eerste heat van het nummer de oude acht geroeid. Daarvoor starten Laga. A. R C. Berlin en Nereus. Bij de Berlagebrug heeft Laga de leiding met de Berlijnsche ploeg op de twee de plaats. Laga loopt aanvankelijk nog ver der uit. doch bij de Amstelbrug komen de Duitschers krachtig opzetten. Ze spurten goed, doch Laga slaagt er in.de leiding te be houden en met een halve lengte te winnen in 6 min. 49 4/5 sec. De tweede heat gaat tusschen de Maas, Kölner Cl. für Wassersport en Njord. De Duitsche ploeg heeft de leiding en passeert de Berlagebrug met bijna een halve lengte voorsprong op de Maas. Kort daarna zijn alle drie de ploegen vrijwel gelijk. Dan slaagt Njord er in de leiding te nemen, waarbij de Maas op de derde plaats komt. Bij de Hoop is de voorsprong van Njord door een gewel- Qgm spurt een volle lengte geworden, WaoA spurt verder; de ploeg loopt nog meer uit en wint met twee lengten verschil in 6 min. 53 sec. De tijd van de Kölner Verein für Wasser- sport was 6 min. 59 sec., waardoor de Ber lijnsche ploeg, die in de vorige heat tweede was, als snelste tweede in de beslissing komt. Jeugdroeien. Voor het jeugdroeien had men twee num mers op het programma gereserveerd en wel één voor jongens tot en met 16 jaar en een voor jongens van 17 tot 18 jaar. Het eerste nummer werd gewonnen door ploeg A van het St. Ignatius College met Amstel als twee de, waarna het nummer voor de oudere jeugd gewonnen werd door Famos met Am stel als tweede. Stijlroeien voor dames juniores. Hiervoor werden drie heats geroeid. De eerste werd gewonnen door de Vliet, de twee de door Nereus en de derde door de Laak. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. Het vierdaagsche roeifestijn van Nereus is Zondag besloten met de finales der gestuur de nummers. Deze wedstrijden zijn een groot succes geworden voor de Nederlandsche ploegen. Begonnen werd met het nummer Overnaadsche vier. 1. Argo. 2. AmsteL 3. Nereus. Uitslag: 1. Amstel 7 min. 26 4/5 sec.; 2. Ar go; 3. Nereus (ver). Jonge Vier. 1. Triton. 2. Rhenus. 3. Berlin. Uitslag: 1. Triton 7 min. 9 3/5 sec.: 2. A. R. C., Berlin; 3. Rhenus (op vele lengten). Oude Vier. 1. Njord. 2. A. R. C. Berlin. (Nereus trok zich terug). Njord blijkt zijn vorm geheel te hebben herwonnen en loopt met rustige, lange slag successievelijk uit om met drie lengten tc winnen in den tijd van 7 min. 16 1/5 sec. Uitslag: 1. Njord 7 min. 161/5 sec.; Z A. R. C. Berlin. .Het nummer Stijlroeien voor dames, juniores- Overnaadsche Vier. werd gewonnen door De Vliet. Niet geplaatst: Nereus en De Hunze. Stijl- en snelroeien dames gladde vier De uitslag luidt: 1. Argo. 2. De Hoop. Niet geplaatst: De Laak. Jonge Twee 1. S. R. N. Anversoise. 2. Triton. 3. Njord. Uitslag: 1. Triton 8 min. 30 4/5 sec.; 2. S. R. N. Anversoise; 3. Njord. Jonge Vieren welke nog geen prijs hebben gewonnen. 1. Triton. 2. De Laak. 3. Amstel. Uitslag: 1. Triton 8 min. 30 4/5 sec.; 2. Amstel; 3. De Laak (eenige bootlengten)! Oude Twee 1. Triton. 2. Willem m. Uitslag: 1. Willem III 8 min. 34 4/5 sec.; 2. Triton. Oude Acht 1. A. R. C. Berlin. 2. Njord. 3. Laga. Laga is het eerste weg, en verdwijnt even eens het eerst onder de Berlagebrug. De beide andere ploegen liggen vrijwel boord-aan boord. Als de brug gepasseerd is, blijkt Njord iets te zijn afgezakt. De Berlijners spurten dan flink bij en hebben bij Nereus de leiding met 3/4 lengte. Tusschen Njord en Laga is het verschil 1/2 lengte, ten gunste van de Delftenaren. Zoo gaat het onder de Amstel brug door. De Duitschers leiden dan nog maar met een taflengte. Er ontwikkelt zich een prachtige eindsput. Njord schiet naar voren, gevolgd door Laga, dat eveneens een zeer hoog tempo slaat. Op de laatste 100 Meter zijn we dan getuige van een onstuimig feilen strijd, tusschen de drie ploegen, die onder ling een afstandsverschil hebben van nog geen Meter. De Duitsche stuurman, ver stuurt zich even en het scheelde zeer weinig, of hij kwam in aanraking met de Njord-acht. Als de eindstreep onder grootste spanning is bereikt blijken de Leidsche studenten de winnaars te zijn in 6 min. 44 4/5 sec. Tweede Laga en drie: A. R. C. Berlin (beide binnen 1 Meter). Een prachtrace. De uitslag luidt: 1. Njord 6 min. 44 4/5 sec.; 2. Laga; 3. A. R. C. Berlin Srijl- en snelroeien dames achtriemsgieken. Uitslag: 1. De Vliet. 2. Nautilus. Niet ge plaatst: Nereus. Overnaadsche Twee 1. Poseidon. 2. Spaarne. 3. Nereus. Hoewel dit nummer veelal in aantrekke lijkheid onder doet voor de races voor gieken met grootere bemanning, is deze race een van de meest spannende geworden van den geheelen dag. Spaarne loopt het eerst uit, gevolgd door Nereus. Peseidon heeft een te langzame start en komt daardoor achteraan. Bij de Berlage brug komt er meer vaart in hun boot en zij loopen zienderoogen in. Bij het bootenhuis van de Amsterdamsche studenten, zijn zij zoowel Nereus als het Spaarne gepasseerd en nemen zij met een halve lengte de leiding. Aangemoedigd door hun clubgenooten loopt Poseidon bij het eigen clubhuis nog een halve lengte uit. Spaarne zakt af tot op de derde plaats. In den „kom" geeft Nereus een prach tige eindspurt te zien. Poseidon spant zijn uiterste krachten in en blijft tot het aller laatste moment krachtige tegenstand bieden. Als de finish is gepasseerd blijkt Nereos met slechts een taflengte Ie hebben gewonnen. Tijd: 8 min. 59 4/5 sec. Uitslag: 1. Nereus 8 min. 59 4/5 sec.; 2. Poseidon. 3. Het Spaarne. Als laatste nummer werd gestart voer de Jonge Acht. 1. Argo. 2. Laga. 3. Njord. Uitslag: 1. Njord 6 min. 43 2/5 sec.; 2. Laga; 3. Argo. Hiermede waren de wedstrijden ten einde. Successen van Haarlemmers te Zaandijk. Bij de Zondag te Zaandijk gehouden na tionale zwemwedstrijden heeft de Zwemclub Haarlem de estafettes 5 maal 50 en 10 maal 50 M. gewonnen. Jan van Hemsbergen won de 100 M. vrije slag in 1 min. 53 5 sec. In ons volgend nummer komen we hierop nader terug. KYNOLOGENCLUB „HENNE.HERLAND". Zondag 24 Juli a.s. zal bovengenoemde Vereeniging in „Boekenrode" haar tweede Clubmatch houden. Als Keurmeester zal wederom optreden de heer G. Krebs. Op deze match wordt de Roest Wissel beker weder uitgeloofd voor den besten hond, terwijl er verder behalve een aantal gewone prijzen, eereprijzen beschikbaar zullen zijn voor: den besten jachthond, den besten hond van een der groote rassen, met uitzondering van jachthonden, het beste dameshondje, en den besten terrier, afle variëteiten, Nurmi loopt den Marathon in 2 uur 22 min. 3.8 see. Uit Helsingfors: Op een alhier gehouden atletiekwedstrijd ter voorbereiding van de Olympische Spelen liep Nurmi den Marathon van 40.2 K.M. in den tijd van 2 uur 22 min. 3.8 sec. De Marathon over een afstand van 42.194 KM. werd gewonnen door den Fin Toyn in 2 uur 35 min. 50.2 sec. Wedstrijden van A. V. 1923. Haarlem wint den hoofdprijs der estafettes. Visser gooit 55.30 M. speer. Begonnen werd met de 4 maal 400 Meter estafette. Haarlem lootte de ongunstige bui tenbaan. Brandenburg was vierde toen hij Figee aantikte. Ook deze kon A.A.C. en A.V. 1923 niet passeeren. Jan v. d. Booren deed goed werk op de derde plaats, doch evenmin als Voogd wist hij een plaats op te schuiven, zoodat Haarlem hier als derde eindigde. Inmiddels had Visser zich met 1.65 M. te vreden gesteld bij het hoogspringen om ge heel fit te blijven voor het hoofdnummer speerwerpen. Het discuswerpen telde weinig deelnemers. Eysker had nog last van zijn blessure en moest met de tweede plaats genoegen ne men. Postuma A.P.G.S. was met ruim 39 M. goed op dreef. Op de 200 M. klasse B. had de Haarlem mer Hogenkamp zich met 24.6 sec. in de serie geplaatst voor de finale. Deze ging hem ech ter te sneL Na de goed bezette 1500 M. voor B-klassers kwam als extra nummer de 800 M. juniores van A.V. „1923" en „Haarlem". Direct na den start nam F. Lindeman de leiding. Als er nog 200 M. te loopen is komt Mans krachtig naar voren met een A. V. 1923'er op zijn hielen. Doch Frits weet deze de tweede plaats afhandig te maken. Het polshoogspringen was voor den Haar lemmer v. d. Zee. Over 3.70 M. ging hij zeer ruim heen. Het scheelde zeer weinig of het record was verbeterd geworden. Met veel belangstelling werden de verrich tingen van de speerwerpers Visser-Knol en de Keyzer gevolgd. Aanvankelijk had Visser eenige ongeldige worpen die echter dicht bij het recordvlag getje neerkwamen. In de finale wist hij het tot een schitterende worp van 55.30 Meter te brengen. De 3000 Meter nieuwelingen bracht 30 loo- pers in het veld, die bijna allen hun zeven rondjes frisch eindigden. De eerste plaatsen waren nl. voor AVJV.C-leden. De 4 maal 100 Meter kostte ettelijke valsche starts. AA..C. moest gedisqualificeerd worden daar Eisman tweemaal ,.te vroeg" was. De Haarlem"-ploeg Moolenaars. v. Welsenes, Benz, Berger, was bij het eerste wisselpur.t reeds voor en won dit nummer onbedreigd. De tweede ploeg van Haarlem waarin Blik, Rinkel, Voogd en Hogenkamp meeliepen, be zette de vierde plaats. Hierna werd de 110 M. horden geloopen. A. Kaan tikte even de eerste horde aan doch nam de andere negen zeer goed en won tus schen iedere horde meeri 'op do „Hellaan" Be interna. A. Kaan en Be interna werden respectieve lijk 1 en 2 in de goede tijden 16 sec. en 16 4 seconde. De Olympische estafette moest de beslis sing brengen in de puntentelling voor den H. v. Leeuwen-beker Haarlem stond toen 1 punt bij A. V. 1923 achter. Effern liep de 800 M. buitengewoon goed Na 400 M. was hij 2e achter Robert A. V. 1923 doch in de laatste bocht nam hij resoluut den kop en gaf 4 M. eerder over aan J. v. d. Booren die echter de meerderheid van Sier huis moest erkennen op de 400 Meter. Benz liep een zeer goede 200 M. en bracht de ploe gen weer bijna gelijk, zoodat Berger aan Haarlem de overwinning kon brengen. De Amsterdamsche 5 K.M. loopers hadden weinig vertrouwen in de jury en zorgden voor een eigen rcndeteller op de publieke tribune. Er werd echter geen abuis gemaakt. Jan Zee- gers Bakker en A. v. d. Booren namen spoe dig den kop. doch voor den Haarlemmer was het tempo te snel. Zeegers liep een goede race en won met mim 200 Meter voorsprong. Het laatste nummer was de 10 maal 100 M. Helaas had de Haarlem-ploeg pech toen Blik en Sierhuis van A. V. 1923 elkaar raakten bij het 4e wisselpunt. De wedstrijdleiding had verzuimd een jurylid met het toezicht te be lasten zoodat het protest van „Haarlem" niet in behandeling kwam. Haarlem haalde den achterstand mooi in en bracht het tot de tweede plaats met de ploeg: Moolenaars, Rinkel, Voogd, Blik, v. Welsenes, Brandenburg, Hogenkamp, v. Huys- tee, Benz, Berger. Na afloop kwam de P-E.C.'er W. Peters no" in actie om onder controle van Prof. Snapper eenige sprongen te doen. Mogelijkerwijze zal hij toch nog naar Amerika afgevaardigd worden. Peters heeft daar stellig een goede kans. z De gedetailleerde uitslagen worden in ons volgend nummer gepubliceerd. Eerste samenkomst der Nederlandsche deelnemers. Zaterdag heeft in het Central-Hotel te Am sterdam de eerste samenkomst plaats gehad van alle Nederlandsche deelneemsters en deelnemers aan de Spelen der Xe Olympiade die a.s. Zaterdag de reis naar Los Angeles zullen ondernemen. Aan de N. R. Crt. ont- leenen we hierover het volgende: Niemand ontbrak op het appèl 'behalve natuurlijk de deelnemers die reeds eerder naar Los Angeles vertrokken zijn). Dus wa ren present de heer C. f. Kellenbach, chef de mission, mevrouw P. van Wuyckhuise— Groen, assistente van den chef de mission voor de dames: dr. C. Wchlburg. coach der roeiers; B. Swaab de Beer, begeleider van de wielrenners; mevrouw M. J. BraunVoor winde, coach der zwemsters en de volgende deelneemsters en deelnemers: Athletiek, de dames T. W. Schuurman, C A. Gisolf, J. Dalmolen, E. du Mée, C. Aalten en M. Klaver en de heer Chr. Berger. Moderne vijfkamp en schieten: W. J. van Rhijn. Roeien: Jhr G. L. Roëll en P. A. Roelofscn Schermen: Mejuffrouw J. J. de Boer. i Wielrennen: J. J. van Egmond en B. P. Leem. Zeüen: X. I». J. Maas én J. Maas. Zwemmen: mevrouw M. J. Philipsen— Braun en de dames M. Vierdag. M. P. Over- sloot, C. Laddé en W. den Ouden. Toen allen plaats genomen hadden heeft de heer K. J. Lotsy. die met de heeren P. W. Waller en Jhr. L. J. Quarles van Ufford, en de assistente van den secretaris, mejuffrouw Wijnands. het N. O. C. vertegenwoordigde, het woord genomen. In een geestdriftige peroratie heeft de heer Lotsy er op gewezen welk een mooie taak de Nederlandsche ver tegenwoordiging wacht, doch tevens hoe het N. O. C. en de geheele Nederlandsche sport wereld groot vertrouwen heeft in deze af vaardiging. Gij representeert inderdaad het beste wat wij bezitten op sportgebied. In volle overeenstemming met de betreffende bonden is de keuze gedaan en wij weten, dat gij inderdaad de besten zijt die te kiezen waren. Neemt geen notitie van het geschrijf over enkelen: wij weten, dat de bonden vol komen neutraal de besten kozen, die te kie zen waren! Spreker zei overtuigd te zijn, dat de dames en heeren het groote vertrouwen, dat in hen gesteld is, niet zuilen beschamen. Houdt voor oogen, dat gij Nederlanders zijt en dat allen in uw vaderland overtuigd zijt, dat gij alles in het werk zult stellen om de Nederland sche vlag eer aan te doen. Moge die vlag aan den Olympischen mast verschijnen en daar in Los Angeles het Wilhelmus aange heven kunnen worden. De heer Kellenbach heeft daarna nog ver schillende wenken in verband met de reis gegeven; hij huldigde het bestuur van het N. O. C. voor alle zorgen, die aan deze kleine doch naar zijn meening uitstekende afvaar diging besteed waren. Men bleef daarna nog geruimen tijd bijeen en al spoedig heerschte er een prettige stem ming. die het beste vernachten doet voor de sportieve missie, die onze Nederlandsche Olvmpianiker te vervullen hebben. Het vertrek Is bepaald op Zaterdag 2 Juli per s.s. Statendam van de Holland-Amerika- lijn. De Inscheping geschiedt des avonds tus schen 8 en 10 uur. Den 9en Juli is men te New York, van waar men na een kort op onthoud naar Washington vertrekt, waar men twee dagen vertoeven zal. Den Hen Juli wordt dan de reis vervolgd van Washing ton naar St. Louis en na een kort oponthoud te St. Louis vertrekt men van daar naar Grand Canyon waar men op 15 Juli aan komt. Na een oponthoud van enkele uren ln dit schitterend oord wordt doosgereisd naar Las Angeles, waar men Zaterdag 16 Juli des namiddags 12.30 uur arriveert. Zij nog vermeld dat 17 Augustus de terug reis aanvaard wordt, via San Francisco, Salt Lake City, Chicago. Niagara Falls en New York en dat men op 4 September weer te Rotterdam voet aan wal hoopt te zetten. De Uitslagen. H.P.c.S.VJL 2—1 DJJC.—Dolfijn 2—5 ZianMaas 82 g.z.c. n—U.Z.C. n o—6 Zian nMaas n 70 Nereus IIHP.C. n 22 Dames: HZ. en P.C.—RD.Z. 2—3 ZwemlustWaterlelie 05 MerwedeS.VH. o6 In ons volgend nummer zullen we eenige verslagen opnemen. De Sportparken te Heemstede. Het dageliiksch bestuur gekozen. Tot leden van het dageHJksch bestuur der Hecmsteedsche Sportparken (onder voorzit terschap van wethouder Jhr. A. van de Poll) zijn met Ingang van 1 Juli gekozen dc hee ren W. A. de Tello Jr.; C. A. Schipper, secre taris. Jacob van Compenstraat 55 te Heem stede: A. J. J. Verspoor, penningmeester, een en ander krachtens besluit van B. en W. Turnkring Noord-Holland's Zuiderkwartier. LIJNDEN II—RAPIDITAS (3—4) Direct na den uitworp wordt het HJnden- doel bestookt, doch voorloopig retourneert de doelverdediger Van Rijn alles. Toch weet Pal uit een goed aangegeven bal de score te openen (0—1). Het spel gaat daarna gelijk op; uit een der talrijke aanvallen van Lijn den scoort Van Bladeren tegen (1—1). Lijn den komt nu opzetten en scoort door middel van haar midvoor kort na elkaar tweemaal. (3—1». Kort voor de rust verkleint Pal na samen-- spel met Herbs;, den achterstand «3—2». Na dc hervatting zijn de rollen omgekeerd. Rapiditas is nu steeds ln den aanval, terwijl Lijnden alle zeilen bij moet zetten om scoren te beletten. Toch kan zij niet beletten, dat Pal met een harden worp de partijen op ge lijken voet brengt. De partijen wegen nu goed tegen elkaar op. Voor terugspelen kent scheidsrechter v. d. Pol aan Lijnden een 13 M, worp toe, die door invaller doelverdediger Hartendorp Sr. keurig gestopt wordt. De bal komt. vla Gobcl bij Pal, die na een soloren den wlnnenden goal maakt (34) Kort daarna blaast de scheidsrechter inrukken. De compctitlcstand luidt nu als volgt: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. gem. Lijnden I 6 6 0 0 12 47— 6 2 Raplditas 5 4 0 1 8 22—16 1.60 Kr en Vlugh. 1 6 4 1 1 9 26—20 1.50 Odin 5 3 0 2 6 26—10 1.20 Lijnden n 5 3 0 2 6 24—13 1.20 Alsmeer 6 2 0 4 4 10—19 0.66 Olympla 7 115 3 9—33 0.43 Kr. en Vlugh. n 5 0 0 5 0 8—39 0.00 NIEUWE HANDBALCLUB TE HOOFDDORP. Ook te Hoofddorp is als onderafdeeling eener Gymn. vereeniging een Handbalclub opgericht, die met ingang van 1 October aan de officleele K.N.G.V.-competltle zal deel nemen. LIJNDEN IOLYMPIA (12—0). Olympia verscheen met tien spelers, waar van enkele nog invallers waren. Voor rust was er van een mooien strijd dan ook geen sprake. Met rust was de stand door Buis en Lievaart opgevoerd tot 10—0. Na de rust had Lijnden voordeel van den wind en de zon. maar beter aanpakken van Olympia was aanleiding dat Lijnden zijn voorsprong slechts met twee doelpunten kon vergrooten. ODIN—KRACHT F,N VLUGHEID II (13—0). Hier was het klasseverschtl wel zeer duide lijk. Met geregelde tusschenpoozen voerde Odin den stand tot 13—0 op en herstelde hiermede z'n nederlaag van 51 tegen Kr. en VI. I op Dinsdag j.l. De Drentsche T. T Engeland über alles. De Engelschen hebben in de Drentsche T.T.-races weer over de geheele linie geze gevierd. Het begint van jaar tot jaar een beetje eentonig te worden. Luister maar: 175 kub. c.M.: 1. Fernihough. 250 kub. c.M.: 1. Mellors, 2. Gleave, 3. Da venport-. 4. Nott. 350 kub. c.M.: 1. Woods, 2. Hunt, 3. Terrell Smith. 500 kub. c.M.: 1. Hunt, 2. Woods, 3. Walker. Een merkwaardig Brltsch succes dus. In de zwaarste klasse gunde Woods, die al in de 350 kub. c.M. had gewonnen zeer dui delijk de race aan zijn „stalgenoot" Hunt. Wat de Nederlanders betreft werd Chr. van Egmond tweede ln de lichtste klasse en daar mee kampioen van Nederland. In de 250 kub. c.M. werd Timmer zesde en daarmee nationaal kampioen. In de 350 kub. c.M. was van Wijngaarden vijfde en hij vorwierf den natlonalen titel. Nederlandsch kampioen der zwaarste klas se werd tenslotte v. d. Pluym, die de vijf do plaats bezette. Tenslotte zullen u de gemiddelden der win naars in de verschillende klassen Interessee ren: 175 kub. c.M.: 89.6 K.M. 250 116.8 350 123.3 500 132 En dan, als u zich soms mocht afvragen, of er nu heusch zooveel belangstelling voor dit soort wedstrijden bestaat, kunnen wij nog mededeelen, dat er 40.000 toeschouwers ge weest zijn. Aan de uitslagen ontleenen wc de volgen de: 135 c.M.3 klasse: 1. E. Fernihough, Wey- bridge, Excelsior 2 u. 18 min. 30 sec. 2. Chr. v. Egmond, Den Haag, James, 2 u 32 min. 4. G. v. d. Ploeg, Amsterdam, D.K.W. 2 u. 38 min. Ned. kampioen: v. Egmond. 250 c.M.3 klasse: l. Mellors. Birmingham, New Imperial 2 u. 4 min. 17 sec. 2. Gleave, Birmingham, New Imperial 2 u. 4 min. 31 sec. 6. G. Timmer, Assen. New Imperial 2 u 14 min. 57 sec. 7. B. E. M. Quaglieni. Amster dam, Moto-Guzzl, 2 u. 18 min. 48 sec. 9. G. A. de Ridder, Haarlem, Cotton, 2 u. 22 min. 53 sec. Ncd. kampioen: G. Timmer. 350 c.M.3 klasse: 1. S. Woods, Birmingham, Norton, 2 u. 14 min. 53 sec. 2. P. Hunt, Bir mingham. Norton. 2 u. 14 min. 56 scc. 5. P. v. Wijngaarden, Rotterdam. Norton, 2 u. 23 min. 20 sec. 7. H. Davids, Rotterdam. Velocette, 2 u. 30 min. 54 sec., 8. F. J. Binder, Harllngcn, Rudge-Whitworth 2 u. 36 min. 28 sec. Holl. kampioen: P. van Wijngaarden. 500 c.M.3 klasse: 1. P. Hunt, Birmingham, Norton, 2 u. 21 min. 40 3 5 sec. 2. 8. Woods, Dublin, Norton, 2 u. 21 min. 41 sec. 5. A. R. K. v. d. Pluym, Rotterdam, Norton, 2 u. 31 min. 33 3/5 sec. 7. W. v. Gent 2 u. 32 min. 36 1/5 sec. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Tachenij op F.N. 5 P.K. bezet de zesde plaats, snelheid 123 per uur. Uit werd gedaan met een gewone 5 P.K. standaard machine van I 575.— Een in aubbelen zin daverend moment is steeds de start ln de Drentsche ITOmolPcracea, - -

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 11