DE HERSTELCONFERENTIE. De Vrouw in de XXe eeuw. BUITENLAND. Moeder en Kind Mijnhardt's Kinderzalf HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 27 JUNI 1932 TWEEDE BLAD Herriot en Paul Boncour over de besprekingen in Lausanne Een Italiaansch memorandum betreffende de reparaties De geweldlooze omwenteling in Siam Koning Prajadhipok aanvaardt de constitutioneele monarchie HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Zaterdagmorgen tien uur, aldus meldt Reu ter uit Parijs, had een ministerraad plaats, onder voorzitterschap van den president van de Fransche republiek, die meer dan drie en een half uur duurde. Herriot, en Paul-Bon- cour brachten verslag uit respectievelijk over wat te Lausanne en wat te Genève in de af- geloopen week was gebeurd. De ministerraad sprak zijn goedkeuring uit over de houding die Herriot en Paul-Boncour hadden aangenomen. Paul-Boncour las nog een telegram voor van Stimson, waarin de laatste hem bedankte voor Paul-Boncours antwoord op Hoovers voorstel en waarin hij voorts de hoop uitsprak dat het door samen werking van de Fransche en de Amerikaan- sche delegatie mocht gelukken, practisohe re sultaten te bereiken, die de wereld van nut zouden zijn. Herriot heeft na afloop van den minister raad een verklaring verstrekt aan de Fran sche pers, waarin hij o.a. zegt dat de onder handelingen te Genève werkelijk op springen hadden gestaan, totdat op voorstel van Paul Boncour een Franscïi-Britsch accoord tot stand werd gebracht, dat reeds het gevolg heeft gehad dat de onderhandelingen werden voortgezet. Toen Herriot hoorde over het Amerikaan- sche ontwapeningsvoorstel, had hij reeds te genover de Amerikaansche delegatie uiting gegeven aan zijn twijfel omtrent de goede, ontvangst van het voorst-el en vooral over de methode van procedure. Toch werd Hoovers boodschap gepubliceerd. E>e Fransche regee ring kan aan alles wat van Hoover komt. haar aandacht wijden. Bij een nieuwe be'studeering van de boodschap zou men misschien kunnen constateeren dat er eenige voorstellen m zijn opgenomen, waarbij aan de Fransche eischen Is gedacht, zoo bijv. de passage over de ver dedigingswerken. Wellicht is ook een fout wat betreft de cijfers ingeslopen bij de overbren ging van de boodschap, want volgens het do cument bestaat de Duitsche weermacht slechts uit 100.000 man! Men moet zich af vragen, of dit programma de mogelijkheid van compromissen openlaat. Hij, Herriot, zou in elk geval het plan-Hoover in ernstig» stu die nemen. In Lausanne hadden de besprekingen een goedgeordend verloop. Eén groote gedachte beheerschte de conferentie: een Europeesche regeling zonder een internationale wereldre geling is onmogelijk. De Fransch-Duitsche besprekingen hadden goeden voortgang. Thans zijn de deskundigen aan het woord. Voorts verklaarde Herriot betreffende de onderhandelingen te Genève nog, dat Frank rijk beslist blijft en zal blijven vasthouden aan een internationale organisatie en con trole. Aangaande het Italiaansche memorandum in zake de reparatiekwestie verneemt Reuter nog de volgende bijzonderheden. Italië verlangt. zooaLs gemeld, de volledige schrapping der reparaties, doch als het daar toe niet komt, behoudt het zich zijn aanspra ken voor. Wat de Zuid-Oost-Europeesche lan den betreft, verklaart Italië, dat elk land. dat voor een eventueele leehing in aanmerking wil komen, te voren tot een regeling moet geraken met zijn crediteur-staten. Daardoor wil Italië vermijden, dat Italiaansch geld wordt gébruikt voor de betaling van schul den. waarmede het niets te maken heeft. Zulk een leening zou ook in geen geval voor bewa peningsdoeleinden mogen worden aangewend en het verstrekken der leening mag naar Italiaansch oordeel niet in handen van eeni ge politieke' instanties berusten, maar moet uitgaan van de Bank voor Internationale Be talingen. Uit Bangkok wordt bevestigd, dat de revo lutie in Siam heeft geleid tot de invoering van een constitutioneel monarchistische grondwet. Naar de Koninklijke zomerresi dentie Huahin is een oorlogsschip gezonden om den 38-jarigen Koning Prajadhipok. die £ich daar bevindt met de Koningin, naar Bangkok terug te brengen. De opstandelin gen hebben te Bangkok het paleis van justi tie bezet en twee koninklijke prinsen en den hoofdcommissaris van politie te Bangkok als gijzelaars gevangen genomen. Tot nog toe is de chef van den generalen staf, die wegens verzet werd doodgeschoten, het eenige slacht offer van de revolutie. De opstand is tot uitvoering gekomen bij de marine met steun van een deel van het leger, die tezamen een nieuwe Volkspartij hadden gevormd, welke thans bereikt doel was, den Koning zijn absolute macht te ont nemen. De revolutionaire beweging heeft als achtergrond de ernstige economische crisis, die het land op het oogenblik doormaakt. Teneinde de crisis te bestrijden wérden eenige maanden geleden maatregelen genomen, die in de eerste plaats bestonden uit het ver- leenen van ontslag aan een groot aantal of ficieren en ambtenaren, teneinde op deze wijze te bezuinigen. Deze maatregelen wek ten in militaire kringen groote ontevreden heid. De ontevredenheid greep pas onder de bevolking om zich heen. toen de belastingen aanzienlijk verhoogd werden. Niettemin waagde niemand het openlijk stelling te ne men tegen den Koning, die in Siam vereerd wordt als een vertegenwoordiger van hei ligen. Men verklaart thans, dat koning Prajadhi pok zijn positie zelf heeft ondermijnd door dat hij zich vaak te toegevend heeft getoond tegenover de eischen die men hem in som mige kringen stelde, waardoor hij zich bloot heeft gegeven. De voornaamste fout zou hij hebben gemaakt door in onderhandeling te treden met de ontslagen officieren over de eischen. die dezen stelden. Ook het finan cieel beleid van het Koninklijk Huis was niet smetteloos, wat eveneens onder de bevolking groote ontevredenheid veroorzaakte- De toe stand was tenslotte onhoudbaar geworden, zoodat zelfs de financieele adviseur der re geering, Sir Edward Cook, zich genoodzaakt had gezien zijn functie neer te leggen en den Koning mede te deelen dat zijn aanwe zigheid te Bangkok overbodig was geworden. Reuter meldt uit Bangkok d.d. 28 Juni: De koning van Siam, die heden te Bangkok aankwam met een oorlogsschip, dat de nieu we regeering naar Huahin had gezonden om hem af te halen, werd door het publiek har telijk toegejuicht. De bevolking schijnt zich ternauwernood rekenschap te geven van het feit, dat het oude régime door een revolutie, waarbij geen bloed werd vergoten, is om vergeworpen. Dc mededeeling van den koning, dat hij be reid is, als constitutioneel vorst te regeeren, werd met levendig applaus ontvangen door de officieren van leger en vloot, die in ver gadering bijeen waren gekomen, om kennis te nemen van 't konings boodschap Tusschen den vorst en de leiders der revolutionnaire beweging bestaan goede betrekking. Te Bangkok is het heden volkomen rustig. De prinsen en prinsessen, die als gijzelaars gevangen worden gehouden, worden goed be handeld. Zij zullen echter eerst in vrijheid worden gesteld, wanneer de nieuwe regeering haar bewind zal uitoefenen. Genève. Plan voor stichting van een Europeesche credietorganisatie Een plaatselijk blad dat Fransche kringen na staat deelt mede, dat een hooge Volken bondsfunctionaris, achter wien men den Franschen plaatsvervangenden secretaris generaal Svenol zou kunnen vermoeden, een groot financieel plan heeft ontworpen en een desbetreffend memorandum na ruggespraak met verscheidene Europeesche ministers van Buitenlandsche Zaken aan alle deelnemers der conferentie van Lausanne heeft doen toekomen. Het plan zou voorstellen de stichting van een gemeenschappelijke Europeesche crediet organisatie. Deze „kas" zou ten deele bestaan uit het saldo der Duitsche herstelbetalingen zoodra Duitschlands economische toestand herstelbetalingen weer veroorloven zal -en voor de rest uit stortingen van alle andere landen en wel uit een vast te stellen percen tage hunner douane-ontvangsten en uit de overschotten van de handelsbalansen Deze sommen zouden dan worden gebruikt voor credietverschaffing aan financieel zwak staande landen en worden ondergebracht bij een corporatie welke onder den Volkenbond ressorteert. China. Japansch protest tegen het ontslag van Foekoemoto. De Japansche regeering heeft te Nanking gepresteerd tegen het ontslag van Foekoe moto, dat zij in strijd acht met artikel 3 van de Chineesch-Japanséhe overeenkomst van 1907, waanbij wordt gestipuleerd, dat de gouverneur van Kwantoeng in dergelijke quaesties zou moeten worden geraadpleegd. De Japansche regeering verklaart dat zij öa Chineesdhe regeering verantwoordelijk stelt voor de mogelijke gevolgen. Duitschland. Mecklenburg krijgt een nat.- soc. Landdagpresident. In den landdag van MecklenburgSchwe- rin heeft een mterfractioneele bespreking plaats gevonden tusschen den fractieleiders der verschillende partijen. Besloten werd. dat de president van den nieuwen landdag zal worden aangewezen door oe N.SDAP. en de vice-president door de S. P. D. De eerste plenaire zitting van den landdag zal 13 Juli plaats vinden. Dan zal tevens behandeld worden- het nat.-soc. voorstel, tot verminde ring van het staatsiministerie van 3 op 2 ministers. Vuurgevecht in het gebouw van de „Vorwarts". Zaterdagmiddag om 4 uur werd een kran- tenverkooper in de nabijheid van het gebouw van de „Vorwarts"„ die reeds vroeger door nationaal-socialisten was lastig gevallen, weder door dertig tot vijftig nationaal- socialisten aangevallen en mishandeld. De man vluchtte het gebouw van de „Vorwarts" binnen en werd tot de binnenplaats achter volgd door zijn belagers. Daar bevonden zich echter een aantal leden van de Reichsban- ner, die de nationaal-socialisten wilden ver wijderen. waarop een geweldige vechtpartij ontstond gedurende welke ook ran vuurwa pens gebruik werd gemaakt. Drie personen van wie een nationaal-socialist en een Reichsbannerman, werden zwaar gewond. Door de inmiddels gealarmeerde politie werd een gedeelte van de straat voor het Vorwartsgebouw afgezet. Acht nationaal- socialisten zijn naar het politiebureau over gebracht, om nadere inlichtaigen te geven. Politieke botsingen door het geheele land HAMBURG, 26 Juni (VD.) Hedenmorgen onstond aan de Helgolander Allee te Ham burg een schietpartij tusschen Nazi's en communisten, die daar een bijeenkomst, zouden houden. Een nationaal-sociaiisl werd aan de hand gewond. Of er communisten gewond werden is niet bekend. Ook op de politie, die van haar vuurwapenen gebruik maakte, werd geschoten. BOCHUM, 26 Juni (VJ3.) - Hedenmiddag ontstond in de SommerdeUenstrasse te Wattenscheid een botsing tusschen commu nisten en nazi's. Er werd met steenen ge gooid en met revolvers geschoten, waarbij twee nationaal-socialisten levensgevaarlijk gewond werden en eenigen lichtere kwet suren opliepen. Een der nationaal-socialis ten. die een schot in het hoofd had gekregen, is in den loop van den avond in het zieken huis overleden. Eén communist werd gear resteerd. LEIPZIG, 26 Juni (VD.) Hedenmorgen werden bij een gevecht tusschen commu nisten en nazi's te Leipzig verscheidene nazi's gewond. BERLIJN. 26 Juni (VD.) In der. hfge loopen nacht en gedurende een Zondag as het te Berlijn verscheidene malen tot botsin gen gekomen tusschen nationaal-socialisten eenerzijds en communisten en Reichsbanner- ieden anderzijds. Tot ernstige Incidenten kwam het echter nergens. Op verschillende plaatsen werden ruiten van nationaal-socia- listische en communistische partij -locaien Ingeworpen, terwijl ook eenige malen schoten werden gelost. In totaal werden acht perso nen gewond, waaronder een politie-agent In de afgeloopen 24 uur werden in totaal 70 personen gearresteerd. LANDSBERG. 26 Juni 'VD.) In den af geloopen nacht is de leider van den Rooden Anti-Fasclstiséhen Strijdhond te Landsberg aan de Warthe na het verlaten van het bondslocaal der K. P. D. door onbekender., vermoedelijk nationaal- socialisten, dood geschoten. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. ESSEN. 26 Juni (VD.) In den afge loopen nacht tegen half drie zijn 2 in uniform gekleede SA-mannen in het stads deel Altendorf van achteren beschoten. In totaal vielen ongeveer 8 schoten. Een der beiden werd door een schot in den rug getrof fen. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht. Van de daders ontbreekt ieder spoor. Beieren wijst het verzoek van Von Gayl af. De zitting van den Pruisischen Landdag, die Vrijdagmorgen te elf uur begon, werd Zaterdagmorgen te half zes gesloten., waarmee een in de geschiedenis van het Duitsche parlementarisme nog nooit bereikt record van een zitting van' 18 12 uur werd bereikt. Tegen het. einde van de zitting heerschte in het Huis. waar nog ruim twee honderd afgevaardigden het den geheelen nacht door hadden volgehouden, een merk waardig grappige, stemming, die tot uiting kwam door schertsende toeroepen van de eene naar de andere zijde van de zaal. Tegen vijf uur werd met het laatste punt van de agenda begonnen, namelijk een natlonaal- socialistisch voorstel betreffende progres sieve belasting op de hooge en hoogste in komens. Het voorstel werd met de stemmen van nationaal -socialisten en communisten aangenomen-. De volgende zitting werd vast gesteld op 6 Juli a.s. Pruisische Landdag verdaagd tot 6 Juli. In de zitting van Zaterdagmorgen van den Beierschen Landdag heeft minister-president Held namens de Beierse he regeering een ver klaring afgelegd waarin hij o.a. zeide: „Ge leid door het oprechte streven om zoo mo gelijk een grondslag voor overeenstemming te vinden, heeft de Beiersche regeering het verzoek van den Rijksminister voor Binnen- landsche Zaken, overeenkomstig den ernst van den toestand, zorgvuldig en zonder eenige vooringenomenheid onderzocht. Het geheele kabinet heeft na uitvoerige beraad slaging eenstemiming besloten, dat het niet in staat is.aan het verzoek van het Rijks- ministerie van Binnenlandsche Zaken ge volg te geven." Bij de geweldlooze omwenteling in Siam ..Rechts koning Prajadhipok. Links: een der indrukwekkende pagoden van de hoofdstad Bangkok. Haar gevoel voor détails een gevaar? Eenigen tijd geleden sprak voor de Haag- sdhe afdeeling van de Vereendginig voor Vrouwenbelangen" een vrouwelijk predikan te, die zoo objectief mogelijk haar meening gaf over de vrouwelijke dominee, d.wz. wat de studie en het beroep voor de vrouw kan zijn; waarvoor de meisjes zich hebben te wachten, als zij dit beroep kiezen, wat voor haar de bijzondere bezwaren en moeilijkhe den vormen. De rede kon mij maar gedeelte lijk bevredigen, omdat ik daarin zoo miste het echt vrouwelijke. Het was de rede van eene, die het nuchter bekeek en waarschuw de tegen valsche illusie, als zou de vrouwe lijke dominee de geestelijke verpleegster zijn. De meisjes, die met die gedachte de studie begonnen, werden meestal teleurgesteld, en deden beter maatschappelijk werk te zoe ken en zich daarvoor te bekwamen. Ik begrijp, dat de vrouwelijke predikante zich moet wachten voor sentimentaliteit, dat zij inzicht in problemen moet bezitten, en een flinke dosis verstand noodig heeft, zoo goed als een opvoedster der jeugd, als iedere vrouw, die in. welk beroep of welke levens omstandigheden ook, leiding moet geven en met den levenstrijd in aanraking komt. Maar al zou het onbillijk zijn te beweren, dat spreekster geheel vergat te wijzen op wat de vrouw als zoodanig in dit ambt kan beteeke- nenr, voor mijn gevoel lag er in haar rede toch te veel de gedachte aan nivelleering. te wei nig het besef dat de vrouw haar eigen weg moet gaan, en hier als vrouw iets bijzonders heeft te geven, dat haar arbeid een andere, maar zeker niet een mindere waarde dan dat van den man kan verleenen. Zoo wees zij op het gevaar dat de vrouw het te veel in de kleine gezélligheid bij het huisbezoek te veel in bezoekjes zou zoeken, waardoor haar blik zou worden verengd. Ik begrijp, dat zij hier een struikelblok voor haar geslacht zag. vooral ook. omdat zij zelf in een kleine gemeente werkte en men daar allicht meer tijd heeft om in het kleine op te gaane dan in steden, waar zoo veel te coen is. En toch zal men wel degelijk onder scheid moeten maken tusschen het gelei delijk meegaan van de predikante in de klei ne ijdelheden en kwaadsprekerijen, welke in elke menschengemeenschap dreigen en bij vrouwen nog sterker schijnen voor te ko men dan bij mannen en het belangstel lend aanhooren van kleine grieven en kleine zorgen, welke soms met kleine troostwoor den en kleine middelen kunnen worden ver holpen. en die te zamen toch een last vor men voor haar. die er onder gebukt gaat. Het vrouwelijk begrijpen door intuitie, het vrou welijk geduld venmogen hier iets. terwijl mannelijk verstand en mannelijke objectivi teit soms kunnen te kort schieten. Als de gematigde feministen ik gebruik met eenige aarzeling het woord, dat tot zooveel misverstand kan leiden vragen om openstelling van alle beroepen voor de vrouw, geschiedt dit, omdat zij iedere vrouw haar persoonlijken aanleg willen laten vol gen, maar ook vooral, omdat zij mcenen, dat ae vrouw overal de vrouwelijke zijde kan ge ven. Daardoor behoeft het beroep niet te worden naar de laagte gehaald, mits de vrouw door haar vorming voldoende wijsheid hebbe gekregen om niet te vervallen in de vrouwelijke zwakheden, welke vaak aanhan gig zijn aan haar qualiteiten. Ik spreek van vorming en niet van oplei ding, van wijsheid en niet van kennis, om dat de begrippen vorming en wijsheid veel ruimer zijn. meer menschelijks bevatten dan de beide andere, die thuishooren in een maatschappij, welke te sterk in het intellec- tueele is vervallen, door eenzijdig mannen- beleid, en daaruit slechts kan worden gered, door bij de voorbereiding van jongelui tot welke levenstaak ook, te letten op de vorming van den vollen mensch, op ontwikkeling van verstand en gemoed beide. De vrouw, die te veel in haar kleinen kring opgaat, loopt gevaar bekrompen en daardoor onredelijk en vijandig aan al het andere en nieuwe te worden. De vrouw, in wie een ruime belangstelling werd gewekt, die logisch leerde denken, voorzichtig leerde oordeelen, het klassieke „hoor en wederhoor" leerde toepassen, kan rustig in haar arbeid thuis of buitenshuis haar vrouwelijk gevoel laten spreken, haar vrouwelijke intuïtie vertrou wen, haar belangstelling schenken aan dé tails, die een vriendelijke sfeer scheppen in huiskamer en vergaderzaal, in atelier en bureau. Met een bloem, met een glimlach, met een woord van sympathie, met tact en met medegevoel kan zij zorgen, dat het dage lij ksch werk in opgewekte stemming wordt vervuld, dat hier de zorgen worden verlicht, daar een twist wordt bijgelegd, dat een moe- delooze weer zelfvertrouwen vindt, dat een overmoedige zich over zijn voetstukje schaamt. Natuurlijk mag zij haar krachten niet versnipperen, mag zij kleinigheden niet overschatten, maar „trifles make up the sum of life", schreef niet een vrouw, maar Dickens, en het is dikwijls moeilijker zich over kleinigheden heen te zetten, dan te be rusten in een groot onafwendbaar leed. De man ziet de groote lijnen, dc vrouw ziet de uitwerking van details en zoo vullen zij over het algemeen elkaar aan, al zijn er mannen met een meer vrouwelijken en vrou wen met een meer mannclljken aanleg, wat niet valt te loochenen. Maar dan moet de vrouw zichzelf durven en mogen zijn, dan moet haar werk. hoewel anders, niet als minderwaardig worden be schouwd. Wel is het goed, dat zij wordt ge remd als zij te veel zichzelf en haar arbeid gaat versnipperen, evenals het noodig is. dat de man even weerstand ontmoet, als hij terwille van de beginselen, de geheele kolonie ten gronde zou richten. Man en vrouw hebben beiden „les défauts dc leurs qualités" en ze zijn er om elkaar, met waardeering van elkanders goede eigen schappen, de uitwassen daarvan te toonen. Dit klinkt zeker eenvoudiger dan het is, maar het moet het streven zijn. Het gekibbel over feminisme en antifeminisme is zoo onvrucht baar. De samenwerking tusschen man en vrouw moet groot zijn, met onderling ver trouwen, en edelmoedigheid van zijn kant bij het prijsgeven van zijn souvereiniteit, ter- wille van het algemeen belang. Hebben de staten in den Volkenbond niet ook hun sou vereiniteit een beetje moeten offeren? Het gaat daar nog langzaam door gebrek aan vertrouwen. Hoe meer de man de vrouw ver trouwt en tegemoetkomt, hoe minder ér wordt gestreden over feminisme, hoe meer gestreefd naar redding van de beste quali teiten van de vrouw door haar vrije en har monische ontplooiing, des te minder gevaar is er voor ontwrichting der maatschappij. EMMY J. BELINFANTE. INGEZONDEN MEDEDEELING EN. a 60 Cts. per regel. STOFZUICERHUiS MAERTENS BARTELJORISSTRAAT 16 TEL. No. 1075» PHILIPS' RADIOTOESTELLEN Portugal. Het kabinet Costa Oliveira afgetreden. De Portugeesche ministerpresident da Costa Oliveira heeft Zaterdagmiddag presi dent Carmona een verzoek om ontslag van het geheele kabinet gedaan. Dit verzoek werd aangenomen Het kabinet kreeg opdracht tot het afwikkelen der loo- pende zaken tot de begroot ing zal zijn aan genomen en een nieuw kabinet zal zijn be noemd. HET PROCES TEGEN EX-KEIZER WILHELM. EISCH TOT SCHADEVERGOEDING AFGEWEZEN. PARIJS. 25 Juni. (VD.) Do civiele kamer van de rechtbank te Peronne heeft uitspraak gedaan in de zaak betreffende de aanklacht. Ingediend door de ouders van Pauletto Lin den, die in Juli 1916 op 12-jarigen leeftijd overleed als slachtoffer van den eersten Franschen granaat, welke viel tijdens het bombardement door do Fransche troepen van het door de Duitschers bezette dorpje Athies in het- departement van de Somme De ouders baseerden hun aanklacht op het feit, dat de Duitsche bezetting verzuimd had de civiele bevolking tijdig te waarschuwen en het dorp te doen ontruimen. De aanklacht was gericht tegen den Duitschcn cx-koizer en hield o.a. een oisch tot schadevergoe ding in. De rechtbank heeft gisteren geconcludeerd dat de ex-keizer voor het ten lastege legde slechts verantwoordelijk kon worden gesteld als vertegenwoordiger van het Duitsche Rijk en opperste leider van den Duitschcn gene ralen staf, welke functie hij echter in 1918 had neergelegd, zoodat. hij sedert dien ook het Duitsche Rijk niet meer vertegenwoor digde De ouders van het meisje werden ver oordeeld tot de kosten van het geding. GEHEELE STAD DOOR BRAND BEDREIGD. VLAMMENZEE OP TRINIDAD. PORT OF SPAIN (Trinidad). 25 Juni. 'Reu ter). De geheel stad werd door vernieling be dreigd. als gevolg van een brand, die heden middag om 1 uur was uitgebroken in de za kenwijk. In een oogwenk vormden talrijke gebouwen w.o. die van de regeering en een opslagplaats van alcohol een vlammenzee. Spoedig zag de brandweer in. dat zij de rc- geeringsgebouwen niet kon redden, zoodat zij al haar krachten concentreerde op de bc- veliliging van de aangrenzende wijkon. De bevolking volgde met spanning het verloop van den brand Ten slotte kon men verdere uitbreiding voorkomen. BERTRAM EN KLAD SM ANN DOOR EEN INBOORLING GEDOOD? LONDEN, 26 Juni De „Times" meldt uit Windham, dat volgens een mededeeling van Australische inboorlingen een wilde inboor ling de verdwenen Duitsche vliegers Bertram en Klausmann op een plaats ln de nabijheid van het vliegtuig .Atlantic" met een speer zou hebben gedood. Een politie-patrouille is uit Windham vertrokken om te onderzoe ken of dit gerucht juist is. Verder heeft de missie aan de Forestrlvier een expeditie uit gezonden om langs de kust nasporingen naar de Duitsche vliegers te doen. INGEZONDEN MEDED EEL IN G EN a 60 Cts. per regel. lachen beiden van tevredenheid, wanneer de roode, ontstoken of gesmette plekken van baby's huidje zijn ingewreven met Doos 25, tube 40 ct. Bij Uw Drogist. AGENDA MAANDAG 27 JUNI Tijdingzaal Haarlem's Dagblad: Fototen toonstelling van de Kennemer Fotokring. 8 uur v.m.6 uur nam. Palace: ..Een vrouw van slechte reputatie" Op het tooneel: Henri Wallig en Liddy Berg- mann. 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „Zijn terugkomst". Op het tooneel: eerste klas variété. 8 15 uur. Rembrandt Theater: „Bommen op Monte Carlo". Op het tooneel: The Paotzold's, het komische ensemble op rijwielen. 7 en 9.15 u. Kunstzaal Recker, Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 10—7.30 uur. DINSDAG 28 JUNI Tijdingzaal Haarlem's Dagblad: Fototen toonstelling van de Kennemer Fotokring. 8 uur v.m6 uur nam. Groote Kerk. Orgelconcert. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. Kunstzaal Reeker. Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 107.30 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Firma Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69. Tel. 11596 Firma Begemann en Sneltjes, Jansstraat 27. Tel. 10043.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5