FINANCIEELE KRONIEK. BINNENLAND {.RFTEMEYlR's ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. DE OOLIJKE OESTERS. HAARLEM'S DACBLAD MAANDAG 27 JUNI 1932 Een tollinie tusschcn de kleine sta ten? Haar betcckenis voor het economisch herstel. Nog altijd slechte bedrijfsberichten uit de V. S. Betere vooruitzichten voor de suikercultuur:-1 Industrieele aandeelen iets hooger. Herstel voor Nederlandsche en Nedcr- Iandsch-Indische obligaties. Nog altijd stijgende rente voor leeningen op langen termijn. De tolconventie tusschen Nederland eener- zijds en Bclgië-Luxemburg anderzijds, welke j.l. Maandag te Ouchy i.s geparafeerd, is van groote beteekenis. België en Nederland zijn economisch zeer aan elkaar verwant en heb ben beide ernstige schade geleden van het S'.erke protectionisme, dat zich in Frankrijk. Engeland en Duitschland baan brak. De waardevermindering van het Engelsche pond heeft ook België zwaar getroffen, aangezien dit land voor een goed deel, op zijn export is aangewezen. De pogingen, welke thans worden gedaan, om tusschen Nederland. België en Luxem burg tot een geleidelijke verlaging der ta riefmuren te komen, zijn derhalve in de eerste plaats voor de betrokken landen van groote beteekenis en dat het België met deze pogingen ernst is, blijkt wel uit het schrij ven van koning Albert aan den minister president, waarin hij met kracht en klem de noodzakelijkheid van een vrijhandelspolitiek verdedigt. Voor België was Nederland steeds een be langrijk afzetgebied, met name voor ijzer en ijzeren werktuigen, textiel en cement, terwijl omgekeerd Nederland belangrijke hoeveelheden van zijn producten op de Bel gische markt kwijt kon. België voerde uit Nederland in 1931 nog voor B.frs. 3 51 mil liard in, bij eeij uitvoer van B.frs. 2.97 mil liard, zoodat de handelsbalans tusschen België en Nederland voor België passief was. Wat den in- en uitvoer betreft, stond Ne derland voor België op de derde plaats, na Frankrijk en Duitschland. waaruit wel blijkt van hoe groote beteekenis een verla ging der douanetarieven voor de drie betrok ken landen zijn kan. Indirect blijft vermoedelijk de tot stand- koming van bedoelde tolunie zoo zij al thans in verband met de meestbegunsti- gingsovereenkomsten, welke er ten opzichte van andere landen bestaan, uitvoerbaar blijkt ook niet zonder invloed op de hou ding van andere staten. Zoo is er reeds sprake van dat ook Noorwegen en Zweden tot de overeenkomst zullen toetreden en wanneer men de Duitsche bladen leest, is duidelijk le merken, dat men ook bij de be paling dor Duitsche handelspolitiek met de voorgenomen tolunie der kleinere staten re kening zal moeten houden en zeker niet zal nalaten ernstige pogingen te doen om in die richting ontplooiing te brengen. Al moge hier slechts worden gesproken van een wolkje als eens mans hand, zoo kan toch niet worden ontkend dat voor het wereld- herstel op deze wijze nieuwe perspectieven worden geopend. De beurzen kunnen deze week dan ook een vrij vaste stemming handhaven, waartoe allicht ook de nieuwe boodschap van Hoover inzake de verlaging der militaire uitgaven heeft bijgedragen. Overigens was er voor de beurzen In de ontwikkeling van den economischen toe stand nog weinig aanleiding voor een ver dere hausse. De berichten over de Ameri- kaansche industrie luiden slecht, de bedrij vigheid is tot 18 a 20 pet, ingekrompen en nog steeds neemt het aantal ondernemingen toe, dat de dividendbetaling vermindert of geheel stopzet. De uitvoer der V. S.. die in de eerste vijf maanden van 1929 nog S 2230 mil- lioen beliep, is in de overeenkomstige periode van 1932 tot 728 millioen gedaald. Het is daarom geen wonder dat de spoorwegont vangsten bij vele maatschappijen verder te- rugloopenalleen de laatste weken ls het aan tal leegstaande wagens eenigermate ver minderd. Op de Amsterdamsche Beurs is na de krachtige koersstijging der vorige week een kalmere stemming ingetreden. Voor suiker- aandeelen zijn de koersen meerendeels iets teruggeloopen in sympathie met een lichte reactie op de suikermarkt. Niettemin worden de naaste vooruitzichten van de suikercul tuur gunstiger beoordeeld, als gevolg van de drastische beperking der productie op Java en Cuba. Uit de verslagen der Javasche sui kercultuurmaatschappijen blijkt dat de pro ductiebeperking in vele gevallen aan een ver laging van den kostprijs niet in den weg be hoeft te staan en dat vele maatschappijen nog over voldoende geldmiddelen beschikken om betere prijzen voor hun product af te wachten. Zoo beschikt bijv. de Javasche Cul tuur Maatschappij die een kapitaal heeft van f 5 millioen over een bedrag van meer dan f 9 millioen geldmiddelen, dat is weinig minder dan 200 pet. van haar kapitaal, ter wijl haar aandeelen omstreeks pari no tee ren. De conclusie ligt dus voor de hand. dat bij een verdere stijging van den suikerprijs der gelijke aandeelen in korten tijd een groot koersavans zullen behalen. Van de overige cultuurwaarden valt wei nig te zeggen- Het is intussehen verblijdend, dat de beurs in het algemeen meer weer stand toont en dat er deze week ook voor industrieele aandeelen eenige vraag aan den dag is getreden. De hoogere koersen voor aandeelen Philips werden gemotiveerd met allerlei nieuwe vindingen en de totstandko ming van een radioiampen-kartel, waarover echter positieve mededeelingen zijn uitge bleven. Ook voor aandeelen Unilever bestond eenige vraag. Het spreekt wel vanzelf dat de in den aanhef bedoelde tolunie voor de Nederlandsche industrie een nieuw lichtpunt zou zijn. Op de beleggingsmarkt hebben de Neder landsche staatsfondsen zich Ietwat kunnen herstellen; voor Indische dollarleeningen kon een belangrijk koersredres worden ver kregen, in verband met de krachtige bezui niging. waartoe de Indische regeering heeft besloten. Duitsche fondsen hebben zich op de ietwat, verhoogde koersen kunnen hand haven, Men schijnt in Duitschland alles in het werk te willlen stellen om een stopzet ting van de rentebetaling op particuliere schulden te voorkomen. De geldmarkt blijft abnormaal ruim voor zoover het leeningen op korten termijn be treft. Overigens hebben de resultaten der jongste emissies wel doen zien dat men van obligaties op langeren termijn nog weinig gediend is. Enkele provincies, die zich ge noodzaakt zien een beroep op de geldmarkt te doen, hebben zich derhalve laten mach tigen om met. de rente tot hoogstens 6 pet. te gaan. Wie zal dat betalen OPWINDEND SMOKKEL- AVONTUUR. l'aESTIEN SMOKKELAARS GEVANGEN GENOMEN. De Tel. verneemt uit Nijmegen: In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft zich in het grensgebied wederom een opwindend smokkelavontuur afgespeeld. Bij Borkcn-Raesfeld namelijk had zich een aan tal commiezen in hinderlaag gelegd. Al spoe dig hoorden zij het geronk van een naderen den motor en even later kwam een motorrij der, die met gedoofde lichten reed, in zicht, De douaniers in het grensgebied zijn echter met de smokkoltrucs van lieverlede uitste kend op de hoogte gekomen en zij lieten den motorrijder passeeren, nagenoeg zeker als zij er van waren, dat het hier een voorrijder gold van een naderende smokkelbende. Hun vermoeden zou juist blijken, want nog niet lang was het geronk van den gepasseerden motor weggestorven, of daar naderde in snelle vaart een vrachtauto. De douane-pa trouille kwam nu uit haar hinderlaag te voor schijn en sommeerde tot halt houden. In- plaats van hieraan te voldoen, gaf de auto bestuurder nog meer gas. Ook hierop waren de commiezen echter voorbereid want op 100 meter afstand van de eerste, lag een tweede patrouille in hinder laag. Ook hier weer sommaties tot stoppen: ook hier reed de auto door. waarop echter aanstonds do douane het vuur uit haar ka rabijnen opende, en dat met. goed succes, want spoedig was de wagen tot stilstand ge bracht. Waarschijnlijk heeft de bestuurder door de schietpartij de macht over zijn stuur verloren, althans de wagen reed met volle vjiart tegen een boom. Een van de inzittenden bleek zwaar ge wond terwijl de benzinetank van den wagen was lekgeschoten. Vier inzittenden sprongen uit den auto en zochten hun heil in de vlucht, achtervolgd door de kommiezen. die er in slaagden drie van de vier vluchtelingen te vatten, Bij onderzoek van den auto bleek deze verscheidene honderden kilo's tabak te bevatten. De douanebeambten begaven 2lch met, hun arrestanten naar Raesfeld. doch waren nog niet lang op weg. toen zij weder om op een bende smokkelaars stuitte. De bende werd omsingeld en niet minder dan 16 sluikers konden worden gevat Ook hier werd een groote partij tabak in beslag genomen. HET VOORSTEL-HOOVER EN DE BESTUURDERSBONDEN Naar Het Volk meldt heeft het N. V. V. de aangesloten Bestuurdersbonden opgewekt om zich allen telegrafisch tot de Ontwapenings conferentie te wenden en bij die conferentie, gelijk het N. V. V. zelf dit. reeds deed met klem aan te dringen op ernstige behandeling en spoedig aannemen van het ontwapenings voorstel van den president der Vereenigde Staten Hoover. SODALITAS MEDICORUM. CASSATIEBEROEP VAN BURGERS EN Co. VERWORPEN. De Hooge Raad heeft naar het Handelsblad meldt, arrest gewezen in een zaak tusschen Burgers Co.'s Bank en jhr. mr. van Asch van Wijck in zijn pretense hoedanigheid van nieuwbenoemde trustee van de obl.-houders der Sodalitas Medicorum Oblatoram Ordinis Sanctie Benedicti. Het Haagsche Hof had de uitspraak van het gerechtshof in Boedapest bindend ge acht, dat conform de imperatieve bepalingen van het Grundbuch hypotheken alleen en uitsluitend kunnen en mogen staan ten name van de obligatiehouders. Het Hof had overwogen, dat deze uispraak niet door den Nederlandse hen rechter onge daan kan worden gemaakt Van deze beslis sing voorzag de Banken zich in cassatie, doch de Hooge Raad heeft heden haar cassatiebe roep verworpen. DE REGEERINGSPERSDIENST. De Commissie van Advies voor de instel ling van een Regeeringspersdienst onder pre sidium van prof. mr. J. P. A. Frangois, chef van de afdeeling Volkenbondszaken van het departement van Buitenlandsche Zaken, wel ke commissie in het najaar van 1931 werd ingesteld, heeft thans haar rapport aan den minister van Buitenlandsche Zaken uitge bracht. KON. HOLL. LLOYD. REORGANISATIE. De steun, dien de staat bereid is aan de scheepvaart te verleenen, zal, als ook aan de Kon. Holl. Lloyd ten goede komen. In ver band hiermede is een reorganisatieplan door deze Mij uitgewerkt, waarover het „Amsterd. Eff. blad" het een en ander weet mede te dee- len. Het volgende is er aan ontleend: De aand.. pref. zoowel als gew., worden ge lijkelijk behandeld en gereduceerd tot 1 pet. hunner tegenwoordige waarde. De obl. worden gesplitst in verschillende groepen. De eerste hyp. ontvangen 5 pet. in contanten plus 30 pet. in aand. De tweede hyp. krijgen uitsluitend 5 pet. in aand. De vrije obl. (d.z. de oude 7 pet en 4 pet) zijn in de balans opgenomen voor 100 pet. plus rente. Dit is geschied, omdat men vreest dat het bekende vonnis van den Hooien Raad door niets aanvechtbaar zal blijken te zijn. De crediteuren De Engelsche scheepsbou wers zoowel als de Nederlandsche bankiers, die tot de schuldeischers behooren. nemer, genoegen met 35 pet. aand. in het nieuwe kapitaal. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. urtuwtfe ts goed besteed Koopt daarom altyd GROOT HALF ONS Slechts 20 cents DE ACTIE BIJ VAN GEND LOOS HET PERSONEEL MOET BESLISSEN. Naar „De Transportarbeider" meldt is in de actie bij van Gend en Loos, voor welk be drijf per 1 Juli het oude contract afloopt de stand van zaken aldus: .De directie is van gevoelen dat zij met een vermindering van het percentage van 10 op 7 pet., tot het uiter ste gegaan is en dat ook betreffende de nieu we regeling voor de jeugdige arbeiders, geen enkele concessie verwacht mocht worden. Indien de loonsverlaging door het perso neel wordt aanvaard, is de directie bereid, met handhaving van alle bestaande bepalin gen betreffende de overige arbeidsvoorwaar den, eén collectieve arbeidsovereenkomst tot 1 Juli 1933 aan te gaan. Daarmede zijn de onderhandelingen vol ledig uitgepu: en blijft niet anders over dan aan de leden voor te leggen de beslissing: aanvaarden of staken. Een andere keuze is er niet. Over deze keus wordt thans onder de leden een referendum gehouden. CONGRES VOOR KLEUTERZORG. De opening van het tweede congres voor kleuterzorg in de zaal van „Diligentia", werd bijgewoond o.a. door den burgemeester van 's-Gravenhage, jhr. mr. dr. L. H. N. Bosch Ridder van Rosenthal, den directeur-gene raal van de volksgezondheid, mr. Lietaert Peerbolte, den voorzitter van den Gezond heidsraad, dr. N. M. Josephus Jitta en den directeur van den G. G. D. alhier dr. Boland. De congxesvoorzitter, mr. C. de Vries Czn„ sprak een kort welkomstwoord, waarna mi nister Ruys de Beerenbrouck, eei-e-voorzitter van1 het congres de openingsrede hield. Prof. G. Scheltema, te Groningen, hield vervolgens een rede over „Achterstand in kleuterzorg, nationaal en internationaal" en de heer H. J. Heybroek, kinderarts te Am sterdam, sprak over „De Voeding en klee ding van den kleuter". DE „ZEPPELIN" OP SCHIPHOL? In verband met het bericht betreffende de pogingen, die worden aangewend om de Zeppelin ook te Amsterdam te krijgen, deelt het weekblad „Het Leven" aan de Tel- mede, dat dr. M. de Hartogh een telegram daarover heeft verzonden in overleg met bedoeld week blad om de actie daarvan te steunen. Het weekblad „Het Leven" was reeds in onder handeling met het gemeentebestuur van Groningen, om het luchtschip te Eelde eerst te doen landen, dah een tocht om ons land te doen en 's middags op Schiphol te komen: dr. Eckener wil op het oogenblik wel (op 2 Juli) een vlucht over Amsterdam maken, maar hiermede is men niet tevreden en over de eventueele landingen worden juist na dere berichten afgewacht. DE CRISISZUIVELWET 10 JULI IN WERKING. Naar het Handelsblad verneemt zal het in verband met het feit, dat de algemeene maatregelen van bestuur, die volgens de cri- siszuivelwet noodig zijn nog niet zijn ver schenen, zeer moeilijk zijn die wet op 4 Juli a.s. in werking te doen treden.. Vermoedelijk zal dit op 10 Juli het geval zijn. DE HAAGSCHE GEMEENTEBEGROOTING. EEN GROOT TEKORT? In verband met geruchten over een tekort op de gemeentebegrooting van 's Gravenhage over 1933 van ruim 51/2 millioen gulden, verneemt de Tel. van zeer bevoegde zijde, dat thans nog met geen mogelijkheid kan wor den vastgesteld hoe groot het tekort zal zijn. Wel is uit voorloopige cijfers gebleken, dat de uitgaven de inkomsten stellig met vier millioen zullen overschrijden, aangezien reeds vaststaat, dat alleen voor „Maatschap pelijk Hulpbetoon" 31/2 millioen gulden meer zal moeten worden uitgegeven dan in 1932. Intussehen is bij B. en W. de begrooting nog niet ter sprake gekomen, zoodat ook van een dekking van het tekort door eventueele verhooging van belasting of bezuiniging nog geen middelen zijn aangegeven. ONRECHTMATIG OPNEMEN VAN RADIO-TELEGRAMMEN. INVAL IN EEN PERCEEL TE AMSTERDAM. Vrijdagmiddag omstreeks 5 uur is op last van de justitie een huiszoeking geschied in een perceel in de Dintelstraat te Amsterdam op grond van de vermoedelijke overtreding van art. 63 van het Radio-reglement. Bij dit artikel is het verboden radio electrische sei nen op te nemen en daarvan aanteekening te houden, wanneer het betreft telegrammen welke niet voor den ontvanger zijn bestemd De huiszoeking geschiedde op grond van het vermoeden, dat in dit perceel beurstelegram- men werden opgenomen, die door den ontvan ger aan verschillende bankinstellingen in d: hoofdstad werden doorgegeven. De bezitter van het ontvangtoestel werd op heeterdaad betrapt bij het opnemen van bedoelde tele grammen. De justitie heeft, behalve het toe stel een groot aantal opgenomen telegram men. voornamelijk beurstelegrammen in code, in beslag genomen. GOEDKOOP REIZEN EN GOEDKOOP LOGEEREN De Nederlandsche Spoorwegen stellen po gingen in het werk om het maken van vacan- tiereisjes in ons eigen land zoo aantrekkelijk mogelijk te doen zijn. In overleg met de A. N. V. V. en „Horecaf" stellen de Nederlandsche Spoorwegen van 1 Juli tot en met 15 September a.s. goedkoope couponboekjes beschikbaar voor verschillen de reizen. De prijzen van de couponboekjes zijn on geveer 1 3 lager dan men volgens de gewone tarieven voor deze reizen zou moeten betalen Om ook de hotels te doen profiteeren van deze reclame-prijzen voor het reizen In eigen land. bevatten deze couponboekjes bovendien hotelcoupons, welke den reiziger recht geven tot overnachten en gebruiken van maaltij den tegen verminderd tarief. SCHEEPVAARTBERICHTEN Cap Norte 23 te Montevideo van Amster dam. Damsterdijk 23 16 u. 15 m. van Liverpool. Pacifickust n. Rotterdam. Heemskerk 24 te Dar-es Salaam. Beira n. Rotterdam. Kota Inten 24 v. Rotterdam n. Batavia. Maasdam 23 v.m. v. Tampico, Rotterdam n. New-Orleans. Nebraska 23 van Kingston J., Rotterdam n. Pacifickust. Pernambuco 22 v. Rio Janeiro, Amsterdam n. Zuid-Amerika. Springfontein 24 te Dar-es-Salaam v. Rot terdam. Sibajak 24 13 u. van Marseille, Rotterdam n. Batavia. Veendam 24 22 u. v. Rotterdam n. New- York. Arendskerk 24 te Hamburg van Antwer pen. Amstelkerk 24 van Antwerpen, Rotterdam n. Beira en p. VHssingen. Aludra p. 23 Las Palnias, Buenos Ayres n. Rotterdam. Barneveld 22 te Buenaventura van Cor ral. Binnendijk, 24 vm. te Rotterdam v. New port News. Deucalion 22 te Kingston J. v. Puerto Bar rios. Gaasterkerk 23 te Marseille, Japan n. Rotterdam. Houtman 23 van Tamataive naar Beira. Kota Pinang 23 19 u. te Suez, Batavia n. Rotterdam. Kata Radja 24 van Singapore, Batavia n. Rotterdam. Leerdam p. 13 Dungoness,, Rotterdam n. N. Orleans. Laertes p. 24 Perim, Batavia n. Amster dam. Modjokerto 24 v. Batavia naar Rotter dam. Nijkerk p. 14 Gibraltar, Beira n. Rotter dam. Orion 22 van Kingston J. n. Port au Prince. Oranda 24 6 u. van Southampton, Amster dam n. Buenos Ayres. Simon Bolivar 23 van Curacao n. Puerto Cabello. Springfontein 23 van Zanzibar, Rotterdam n. Beira. Saleier 23 te Belawan Deli van Ba tavia. Tjibadak 22 te Batavia v. Honkong. Tawali 23 te Hamburg van Amster dam. Tapanoeli p. 23 24 u. Kaap del Aimi, Bata via n. Rotterdam. Tjileboet 22 v. Hongkong n. Amoy. Tjinegara 23 van Sjanghai n. Batavia. Zuiderkerk 23 te Singapore, Japan naar Rotterdam. Costa Rica 27 njn. v. W.-Indië te Amster dam verwacht. Irene 24, 5 u. te Havre, vertrekt 25, 12 u. van Havre, W.-Indie n>, Amsterdam.. Mars, 24 te Hamburg van Amsterdam. Theseus 24 te Aalborg van Kopenhagen. Van Rensselaer 24 te Plymouth verwacht, W.-Indië naar Amsterdam. RADIO-PROCRAMMA DINSDAG 28 JUNI. HILVERSUM. 296 M. Avro. 8,Tijdsein. 8.01 Gramofoommuziek 9.Orgelconcert door Piet van Egonond Jr. m.m.v. Marie OLen zang. 10.Morgenwij ding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Het Avro- klein-orkest o.l.v. Nico Treep11.45 Mevr. R Lotgering Hiilebrandd: .Kinderkostjes" 11.45 Avro-klein-orkest. 1230 Gramofoonmu- ziek. 1.30 Causerie door Jhr. J. van Vreden- burgih: „Trekpaardfokkerij in Nederland". 1.45 Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam: Uitzending van de offïcieele opening der feestelijkheden ter gelegenheid van net 300-jang bestaan der Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam. 3.40 Gramofoon muziek, 4 Avro-kamer-orkest o.bv. Lotus Scihmidt; 4.30 Kindenuur tje door Mevr. Antoinette van Dijk. Tussohen 5.15 en 5.30 Aanscluiting met het concertgebouw „Io Vivat", door de aanwezigen te zingen. 5.30 Het Avro-kamer-orkest o.l.v. Louis Schmidt. 6 30 Onderwijsfonds binnenscheepvaart: Radio Volksuniversiteit. 7.Europeesch con cert door ihet Residentie-orkest o-l.v. Albert van Raalfce m.m.v. Benriette Bosnians, piano Thom Denijs, bariton en Sam Swaap viool. 9.Causerie door W. Vogt. 9.10 Kovacs Lajos en zijn orkest, refreinzang Bob Scholte m. m. v. May en June zang. 10.Vaz Dias. 10.15 Kovacs Lajos. 11.10 Gramofoonmuziek. 12.Tijdsein en sluiting. HUIZEN. 1875 M. K. R. O. 8.— Morgenconcert. 10.Gramo foonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin; 12.Tijdsein. 12.01 Politieberichten. 12.15 Het instrumen taal trio -Dos Madrilenos". 1.45 Gramofoon muziek. 2.Vrouwenuurtje. 3.Gramofoon muziek. 3.30 Verzorging zender. 4.Gramo foonmuziek. 5.30 Haarlems Salon-orkest o.l.v. Jack Stoffer. 7.10 „Een wolvenjacht in Rusland", door Ir. A. S. Franssen v. d. Putte; 7.30 Politieberichten. 7.45 Verbondskwar tier- tje. 8.Het K.R,O.-orkest o.l.v. Johan Ger ritsen m.m.v. Joss Gandel sopraan; 9.Vaz Dias. 11.Gramofoonmuziek. 12.Tijdsein en sluiting. BRUSSEL. 509 M. 1.30 Gramofoonmuziek (Aïda). 8.20 Gramo foonmuziek. 9.20 Uitzending van een concert uit de Kurzaal te Ostende o.l.v. Toussaint de Sutter. 11.Gramofoonmuziek. KALUNDBORG 1153 M. 12.20 Orkest oJ.v. Herald Anderson. 3.20 Het omroeporkest o.l.v. Launy Gröndahl, 8.20 Hongaarsche muziek door het omroeporkest Dansmuziek o.l.v. Heinz Jaarth. BERLIJN, 419 M. 7.30 Vocaal concert. 7.55 Gramofoonmuziek 9.30 Kamermuzek door het St rub-kwartet. HAMBURG. 372 M. 6.40 Concert door het klein orkest oJ.v. Adolf Seeker. 2.30 Gramofoonmuziek. 7.40 Concert door het Noragorkest van Hannover o.l.v. Otto Ebel von Sosen. 10:40 Concert door het klein Noragorkest o.l.v. Gerard Maasz. KÖNIGSWUSTERHAUSEN 6.35 Populair concert. 212U Gramoioonmuzieic 4.50 Concert uit Leipsig-. 11.10 Programma uit Hamburg. LANGENBERG, 472 M. 7.25 Concert o.l.v. BertlhoW Sander: 12.20 Populair concert door het omroeporkest o.l.v. Görüeh 1.20 Concert o.l.v. Wolf. 8.50 „Tobias Heimkehr" oratorium van Hayden DAVENTRY, 1554 M. 12.20 Orgelconcert door Reginald Foort: 1.20 Concert door Leonard Kemp en zijn orkest. 4.20 Concert door het Grosvener House orkest o.l.v. Jesph Meeus. 7.40 Concert door het B.B.C. theater-orkest o.l.v. S. Kneale Kelley. PARIJS (Eiffel), 1446 M. 850 Solistenconcert PARIJS (Eiffel) 1725 M. 8.05 Gramofoonmuziek. 12.20 Gramofoon muziek. 8.20 Cabaretliedjes. Georges Chepfer Paul Weil en mevr. Denise Cam. MILAAN, 331 M. 8.50 „De Dollarprinses. operette in drie actes. Muziek van Leo Fall. ROME. 441 M. 8.25 Gramofoonmuziek. 9.05 Concert m.m.v. Arrigjo Serato viool. 10.20 Voortzetting con cert. WEENEN, 517 M. 7.55 Concert door het Weensche symphonic orkest o.l.v. Hogo Reichenberger m m.v. Fritz Wolff. 9.Populair concert. 10.25 Concert door het stedelijk operaorkest van Graz o.l.v. Fritz Volgar. WARSCHAU. 1412 M. 5.20 Concert door het Philhrmonischorkest o.l.v. J. Niiiwinski. 6.40 Dansmuziek. 8.20 Popu lair concert. 9.30 Voortzetting concert. BEROMÜNSTER, 460 M. 10.05 Populair concert. Dc jongens kiezen een dikken boom als toevluchts oord: moeder Oester ziet in de baast niet dat een dikke wortel van een boom uit den grond opsteekt cn ploft daarover omlaag. Arme Ocsteriamilie Wat zijn er ook op dc menschcnwcreld toch veel ongedachte gevaren. Och, die arme moeder Oester 1 Ze heeft door den val een bloedneus gekregen, die haar flauw cn dui zelig maakt. En ondcrtusschen kijkt ze angstig om naar dc overige leden van de Oestcrfamilic. Waar zijn zc toch gebleven? Vader Oester is niet ver weg. Maar dc arme ziel is bij het wegrennen in een konijnenhol gestapt cn zijn rechterbeen zakt daarin zoo ver weg. dat hij dc grootste moeite heeft om het weer terug te vin den. Mopperend sjort hij en sjort hij. maar het duurt ccn heel tijdje voor hij zichzelf heeft bevrijd.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 6