Per rijwiel door Mooi-Nederland. STADSNIEUWS HAARLEM'S DACBLAD DINSDAC 28 JUNI 1932 (Nieuwe serie.) Naar Nijmegen en omgeving. De omgeving van Nijmegen. Tem slotte nog iets over Nijmegen en de omgeving. Men kent uit vorige artikelen de route. Over AmsterdamUtrechtDrieber genWageningenArnhem is de route 134.8 K.M. Daarover moet men 1 1/2 of 2 da gen doen. In Driebergen (69.5 K.M.) of Doorn (74.5 K.M.) is uitstekend gelegenheid om te overnachten. Als men in Utrecht overnacht heeft men 55.1 K.M. te pakken, dan bewaart men dus den zwaarsten rit voor den twee den dag wat niet aan te bevelen is. Als men over Utrecht en Tiel en Druten gaat is de afstand 121,6 K.M. Dat is korter, maar niet mooier. In ons boekje (dat bin nenkort verschijnt) vindt men kaartjes van de verschillende wegen die naar Nijmegen leiden. Nijmegen is een mooie stad, een der meest- geliefde plaatsen om uitstapjes te maken. In de stad zelf zijn fraaie oude kerkgebou wen te bewonderen. Nabij de Waal een prachtig rivier-gezicht! heeft men de ruïne van het Valkhof, het kasteel van Ka- rel de Groote. De uitzichttoren is de moeite van het beklimmen waard. De panorama's die te bewonderen zijn, brengen den beklim- met tot enthousiasme. In 't Hunarpark zijn mooie fonteinen. Een bezoek aan het Stad huis, waarin zich de vierschaar bevindt, mag niet verzuimd worden. In het Gemeente museum zijn ook vele interessante dingen te yinden. Met gaat evenwel vooral naar Nijmegen om de schitterende omstreken. De mooiste plekken zijn op onze kaart aangegeven. Wie naar Berg en Dal wil wandelen moet daar voor 1 1/2 uur rekenen. Wie niet fietsen of wandelen wil, kan er ook per electrische tram heen. Van Berg en Dal is in een kwar tier de Duivelsberg op Duitsch gebied te be reiken. Velen zullen ook een bezoek willen bren gen aan de Heilige Landstichting, een na bootsing van Palestina. De toegangsprijs is f 0.25. Voor een uitstapje naar Kleef in Duitsch- land is geen pas noodig. Aan de grenspost kan men kosteloos een dagpas bekomen. (Tagesausweis)De voornaamste beziens waardigheden in Kleef zijn de Schwanen- burg, de Stiftskirche, de Linden-allee, de Kupfernerknopf, het Amphitheater en de Forstgarten. Een mooie rijwieltocht is te maken naar de Mookerheide, het uitzicht dat men daar heeft over Mooi-Nederland is inderdaad schitterend. Ook het dorpje Groesbeek is een bezoek overwaard. Trouwens welken kant mei. ook in Nijme gen kiest, alles is mooi, vooral de richting van de Duitsche grens op. Het dorpje Ubber- gen, het kasteel de Plak, enzoovoort. De wegen zijn op bijgaand kaartje duide lijk aangegeven. Het is geen kunst om in Nijmegen en'om geving een weekje zoek brengen. Dat wil niet zeggen, dat men ook niet in enkele da gen veel kan zien.. Ruïne op het Valkhof te Nijmegen. DE ROYEMENTSWOEDE IN DE MODERNE BONDEN. OPENBARE VERGADERING IN HET GEM. CONCERTGEBOUW. Maandagavond heeft in de bovenzaal van het Concertgebouw een vrij druk bezochte vergadering plaats gehad onder leiding van den heer v. d. Pligt. De vergadering was uit geschreven zooals de voorzitter zeide, om te komen tot een algemeen verweer tegen de royementswoede in de diverse vakbonden. Echter zou dit onderwerp niet voldoende zijn. Het comité zal ook nog voor andere actie bijeen blijven. Eerste spreker was de heer K. Roze, die een historisch overzicht gaf van het royee- ren in de vakbonden. Hij heeft zich steeds aangetrokken gevoeld door de vakbeweging, heeft er 25 jaren in gezeten en was gaarne lid gebleven. Hij betreurt het. dat de vakbe weging omgebouwd is tot eer bijwagen van politieke partijen en de economische kant op den achtergrond is gedrongen. Ook in de bouwvakbeweging is strijd ge voerd daartegen, die scherpe afmetingen heeft aangenomen. Hij zette uiteen, waarom hij geroyeerd was. Er zijn redenen voor ge- zócht, want ze waren er niet. redenen, die niets met de zaken uitstaande hadden. De heer v. d, Velde (Amsterdam), weidde uit over het tot stand komen van het nieuwe landelijke contract en den strijd daartegen Hoewel het conract door de leden der groote afdeelingen verworpen werd, heeft de orga nisatie zich daaraan niet gestoord. De oppo santen (vier personen waarbij ook spr.) wer den geroyeerd zonder dat een onderzoek noo- die werd geacht Hij hekelde de houding der O S P. in dezen. Er is noodig. aldus spr., een uitgebreide strijd tegen het royeeren. De heer v. d. Pligt, wiens royement van 3 jaar geleden dateert, zeide, dat men bij <ie Spoor- en Tramwegen eerst niet tornde aan de loonen, doch dat de prijzen van het stukwerk verlaagd werden en andere ver slechteringen ingevoerd. Zoo ontstond verzet ook tegen de organisatie, waarop de opposi tieleden geroyeerd werden. Zijn meening is, dat het comité in stand moet blijven, niet al leen tegen het royeeren ageeïen moet, doch ook de arbeidersklasse tot een eenheidsfront moet brengen, tegen verbrokkelingspolitiek. De heer Steenbergen (Amsterdam) ging uitvoerig de voorgeschiedenis der roye menten in het transportbedrijf na ln Am sterdam. Hij heeft verzet gevoerd tegen het bestuur, kwam met voorstellen, die hij voor las en die uit de zaal bijval verwierven, doch die op onjuiste wijze verworpen werden en becritiseerde de fascistische -wijze, waarop hij in zeer korten tijd geroyeerd is met vier ka meraden. En toch is hij nooit onorganisato risch te werk gegaan Nu pas. zei spr. begint de groote strijd. Het comité zal ook ijveren tegen steun- en loonsverlagingen, zal geen scheiding maken tusschen werkenden en werkloozen. Hij wekte de arbeiders op op te treden ook als de organisaties de doodloopen- de tactiek volhouden. Na de pauze was er gelegenheid tot debat. GEREFORMEERDE JEU GDCENTRALE. Donderdagavond 30 Juni hoopt de Ge reformeerde Jeugdcentrale te IJmuiden een openluchtsamenkomst te houden in het z.g. „Heereduin", deel van het Heerebosch bij IJmuiden. Spreker zijn: Ds. R. J. v. d. Meulen te IJmuiden over „Het Hemelsch voorbeeld", Ds. L. Oranje van Laren over „Gedenk 'te leven", terwijl Ds. J. W. Siertsema van Haar lem het slotwoord zal spreken. Door de Excursie-Commissie van de Geref. Jeugdcentrale voor Haarlem en Omstreken zijn twee gezamenlijke tochten naar deze meeting georganiseerd, nh een om 6.15 en een om 7 uur vertrekkend, beide van het Kennemerplein. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct*. p«r re*el Voor den Politierechter. Huisvredebreuk. Vader at in den leunstoel, rookt zijn pijp en leest de krant moeder zit aan den anderen kant van de tafel te breien; grootmoeder sluimert in haar rusts toed; de twee oudste kinderen teekenen of kleuren; de jongste zit op het haardkleedje en speelt met de poes; het theewater gonst. Dat is een voorbeeld van 'huiselijke vrede. Maar nu trekt de kleine de poes aan den staart en 'het gedierte krabt het kind dat gaat schreeuwen; poes vlucht voor de dreigende stem van vader die opspringt en de tafel doet wippen, zoodat Jantjes verf pot omvalt en de theepot gevaarlijk schom melt; moeder redt deze nog bijtijds, maar prikt met haar breipen opoe. die met een gil ontwaakt; de jongens jagen achter de poes, die onder de kast vlucht en blaast: de vrede is verbroken. Aan zoo iets denkt men bij het lezen van het woord huisvredebreuk en menigeen is ook in de veronderstelling, dat van huisvredebreuk gesproken kan wor den als iemand thuis de rust verstoord, zoo dat dan in huisgezinnen waar altijd ruzie is, geen huisvredebreuk zou kunnen bestaan en daar bestaat ze nog vaker dan bij anderen. De wet doelt niet op tooneeltjes als hierboven geschetst-, maar ontzegt slechts aan iemand het rech: bij een ander tegen diens wil in huis te zijn, al kwam hij daar als vrede stichter. De heer, die zich voor huisvrede/breuk had te verantwoorden, was niet als vredestichter gekomen, maar om een radiotoestel, waarvan de betaling zekere moeilijkheden opleverden terug te halen en hij vond het noodig, daar toe in huis te gaan, want het toestel kwam niet naar buiten. De juffrouw, die in het huis woonde zei niet, dat de man er uit imoest, maar wilde hem de deur voor den neus dicht doen, wat even duidelijke taal is; zij kon de deur niet sluiten, doordat de voet des imans tusschen deur en drempel stond, waarmee hij even duidelijk te verstaan gaf, dat hij in het huis wilde zijn en niet er buiten. De Officier van Justitie vond die gebaren taal zoo goed als woorden en vroeg veroor deeling tot f 25 boete, maar de rechter, eenigszins gehandicapt doordat twee getui gen, die buiten hadden moeten wachten, achter de bali waren gegaan, en daarom niet gehoord konden worden, vond geen voldoende bewijs aanwezig en sprak den radioman vrij. Het huishouden van Jan Steen. Eigenlijk bedoel ik met dit opschrift: het ■houshouden uit de Jan Steenstraat, maar er waren elementen, die wijlen Jan Steen wel licht geïnspireerd hadden tot het schilderen van een paneeltje. Daar had je eerst de „oude baas", zooals de verdachte hem noem de, die geen minnaar was van leege kruiken en kannen, iets wat ik niet zou zeggen, als alle medespelenden in het drama het er niet roerend mee eens geweest waren, alleen verschilden zij van meening over den graad van helderheid in den nacht van 26 Mei. Dan was er een juffrouw van wie ver dachte verklaarde, dat zij zoo gek had ge daan als hij nog nooit ©en vrouw had zien doen en ook beweerde de beklaagde, dat die juffrouw en de oude baas in het keukentje, zoo klein als een pakkist, aan 't vechten waren geweest en dat daarbij al het wand- garnituur naar beneden was gekomen. Men ziet het er ware stof geweest voor Jan Steen en zelfs de hond, dien de schilder zoo graag afbeelde, ontbrak niet. 't Ging eigenlijk om den hond, want ver dachte had dezen van Oübaas willen koopen voor f 25, wat Oübaas goed vond als en hij schoof vinger en duim over elkaar. De voorloopige besprekingen hadden in de kroeg plaats gevonden en vandaar was men huiswaarts getogen. „Ik ben alleen gegaan", zei de oude baas. „Wij hebben hem thuis gebracht", zei ver dachte, want hij was niet in staat zijn huis alleen te vinden. De kameraad van verdachte gaf de oplos sing in deze tegenstrijdigheid, door mede te deelen, dat zij hem gebracht hadden tot het begin van de Jan Steenstraat en dat hij toen alleen naar zijn deur was gezeild. „Hij had wel de heele straat noodig, zei getuige, maar hij kwam er toch". Zoo ziet men, dat beide parijen gelijk had den. Maar nu verder. Oübaas was binnen en maakte zich gereed om te gaan slapen, toen de twee thuisbrengers zich aan zijn deur ver voegden om den hond, want die moest, zoo 't heette aan een adspirant-kooper getoond worden, maar de juffrouw was tot die af gifte niet bereid, waaruit duidelijk 'blijkt dat hot verstandiger is een juffrouw zaken te laten doen dan een dronken mam. Nu wordt de zaak verward. Die twee van den hond zeggen, dat de oude baas wed dor hond wou geven en dat toen de vermelden vechtpartij is gevolgd, de tegenpartij zegt, dat de man van den hond dit dier wou halen met zijn armen is gaan zwaaien, waardoor de wand werd schoongeveegd en met zijn beenen. waardoor zij een trap tegen de buik en tegen de knie had gekregen, wat haar mi/et belette de pook ter hand te nemen waarop de indringers de vlucht namen. Verdachte verwijst alles wat hem ten laste wordt gelegd, naar het rijk der verbeelding en de rechter was blij dat de juffrouw ten slotte zei, dat ze nog een dochter had. die getuige van 't geval was geweest, waarop fluks een veldwachter naar de Jan Steenstraat trok om die getuige :e halen. Terstond bleek, dat deze dochter wel thuis had kunnen blijven en daarom schorste de politierechter de zaak om ze in handen te stellen van oen rechter-commissaris, die op z'n gemak zal hebben uit te zoeken, hoe 't met de helderheid en beenvastheid van Oübaas gesteld is geweest en of de juffrouw met hem dan wel met den hondenkoopers heeft gevoohien. Misschien loont 't ook nog de moeite om na te gaan of die hondenkooperij wel zuivere koffie was. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: v. d. Bijl, Pres. Steynstraat 96, armbandhorloge: Kleekamp, Prins Hendriklaan 168, bril in étui; Bur. v. Politie, Smedestraat 9, communieboek, .egen jas en muts, ring met sleutels: v. d. Hoef, Maarten v. Heemskerkstraat 33. handschoe nen; Kennel Fauna. Parklaan 119, 2 hondjes, 8 katten: Wieringa. Bilitonstraat 42. sigaret tenpijpje: Hazcleberg, Cederstraat 39. portc- monnaie; van Ling, Papentorenvcst 56, pet: Hurkmans, Oranjestraat 103, portemonnaie m. L; de Roos, Vrouwenhekstraat 74, idem; Mulder, Pegasusstraat 68, idem; Peters, Am- sterdamschevaart 128 rd., rijw.belast.plaatje; Hilbrands, Korte Margarethastraat 10. rol draadijzer: Zijp,. Ted. v. Berkhoutstraat 11. regenmantel: de Korte, Wijde Geldeloozepad. 28 rd.. kinderschoentje; Smit. Oranjestraat 159. schoenen; Smit, Schreveliusstraat 37, taschje; v. Zutphen, Indischestraat 29. werk pak; Jonker, Soutmanstraat 38, wandelstok; Overwerf, Eendrachtstraat 22, zwempak; Vos, Maarten v. Heemskerkstraat 21 rd., zakmes. PERSONALIA. Geslaagd zijn te 's-Gravenhage voor Di ploma Tesselschade A de dames H. Tell, E. van Es en M. S. Bruyns. JUBILEUM W. DE WINTER Den lsten Juli herdenkt de heer W. de Winter, hoofd-conductcur aan de Ned. Spoor wegen, alhier, den dag waarop hij voor 25 jaren bij de spoorwegen dienst trad. in PRO JUVENTÜTE. In de laatste vergadering van de vcreenl- ging Pro Juventute is tot voorzitter gekozen de heer Mr. C. Brlët. Aan het jaarverslag ontleenen wij dat allereerst het overlijden van Mr. Dr. J. Wac- kie Eysten wordt herdacht. Zijn heengaan was een groot verlies voor de verecniging. Het werk der vereeniging is in 1931 op den gewonen voet voortgezet Stelselmatig werden m-er door het Open baar Ministerie de processen-verbaal, opge maakt tegen strafrechterlijk minderjarigen, in handen van het bestuur gesteld met ver zoek om rapport en advies In totaal werd zoo een onderzoek ingesteld naar en rapport uitgebracht over 88 minder jarigen, onder wie 79 jongens en 9 meisjes Vergeleken met dat van vorige jaren, is dat een niet geringe daling in het aantal. Naar den aard der delicten betroffen de processen-verbaal 59 maal diefstal, 10 maal verduistering, 1 maal oplichting, 4 maal heling, 4 maal mishandeling, 5 maal ver nieling, 2 maal brandstichting, terwijl het in 3 gevallen een zedelijklieidsdelict gold. T enaanzien van de uitgebrachte adviezen is mede te deelen, dat in 21 gevallen door Pro Juventute in overweging werd gegeven, om tegen de betrokkenen nog strafrechter lijke vervolging in te stellen. Verder werd geadviseerd: 1 maal tot teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf, 4 maal tot voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de Regeering, 19 maal tot een voorwaar delijke tuchtschoolstraf. 11 maal tot een voorwaardelijke gevangenisstraf. 20 maal tot terbeschikkingstelling van dc Regeerlng, 5 maal tot tuchtschoolstraf, 6 maal tot. een geldboete, terwijl we in 1 geval adviseerden tot een combinatie van onvoorwaardelijke en voorwaardelijke tuchtschoolstraf. In de meeste gevallen viel de beslissing conform het uitgebrachte advies. Van de bij de vereeniging in behandeling genomen minderjarigen werd tegen 14 op nieuw proces-verbaal opgemaakt. Afgezien van deze 14 in den loop der jaren in behandeling genomen minderjari gen mag men overigens over het algemeen tevreden zijn over de vroegere delinquenten, aan wie nog een kans werd gegeven en die verder niet meer met politie in aanraking 'kwamen. De vereeniging had bij den aanvang van het jaar 79 voorwaardelijke veroordeelden onder toezicht. Van hen waren 55 tot een voorwaardelijke tuchtschoolstraf veroordeeld. 12 tot een voorwaardelijke gevangenisstraf, terwijl 12 voorwaardelijk ter beschikking van de Regeering waren gesteld. In den loop van het jaar werden 29 nieuwe voorwaardelijk veroordeelden toegewezen, van wie 20 tot een voorwaardelijke tuchtschoolstraf werden ver oordeeld, 6 tot een voorwaardelijke gevange nisstraf en 3 tot voorwaardelijke terbeschtk- king stelling van de Regeering. In totaal strekten de bemoeiingen in den loop van liet jaar zich dus uit over 108 voorwaardelijk veroordeelden. Voor 26 van hen liep de proef tijd af, tc weten: voor 21 met gunstig ver loop, terwijl voor 5 daarentegen wegens wangedrag omzetting van het vroeger uit gesproken voorwaardelijk vonnis volgde. Ook werd weer op dezelfde wijze als andere jaren doorgegaan met het werk onder de jeugd. Op de huisvlijtavonden werden weer vele, en dank zij de deskundige leiding vaak knappe werkstukjes afgeleverd, zoodat een aardige collectie nuttige gebruiksvoor werpen gereed kwam die als prijzen dieast moesten doen voor de verloting, welke na beëindiging van het seizoen als gewoonlijk werd gehouden. Na afloop van het huisvlijtseizocn werden gedurende de zomermaanden weer sport avonden gehouden. Ook betrok de vereeniging weer voor een week een kamp. Ditmaal ging de reis naar Nunspeet. waar we de beschikking kregen over het barakkenkamp „het Mosterdveen" van de N. C. S. V. Als van ouds was hot een zeer geslaagde week, die lang bleef na werken onder de deelnemers. DE DIETSCHE SPELERS. Aneta meldt uit Willemstad (Curasao): Zaterdagavond heeft het gezelschap „De Dietsche Spelers", dat onder leiding van Willem van der Veer een tournee door West- Indië maakt, zijn openingsvoorstelling ge geven. De voorstelling werd geopend met een rede van den voorzitter van het Algemeen Neder- landsch Verbond. De opvoering had een geweldig succes. Na afloop werd Willem van der Veer ter gelegenheid van zijn tooneeljubileum gehul digd Hij kreeg een krans en een album De andere spelers werden met bloemstukken gehuldigd. Mevrouw Rika Hopper had ccn bloemrn- huldc in ontvangst tc nemen van de ccht- genoote van den Gouverneur van Curacao, mevrouw Van Slobbe. Het gezelschap zal ook Aruba bezoeken. DIEFSTAL UIT DEN RIJKSMUNT. 1640 GOUDEN TIENTJES VERDWENEN. Naar wij verneemen is de Utrechtsche recherche de laatste dagen bezig met een onderzoek aan den Rijksmunt tc Utrecht, waar een hoeveelheid geld vermist wordt. Uit een bak met pas-gemunte gouden tientjes bleek bij onderzoek ruim 1600 stuks te ontbreken. De diefstal moet gepleegd zijn in de middaguren tusschen twaalf en twee uur, toen het grootste deel van het personeel naar huis was. De dader moet. het misdrijf hebben gepleegd in een zaal. die tijdens de middagpauze is afgesloten en waarvan de sleutel kan worden afgegeven bij den por tier. Toen men het nieuwe-gemunte geld cp den bewusten middag nawoog bleek er ln een der bakken een aanmerkelijk tekort te zijn aan gewicht, ongeveer 12 K.G. Bij na telling bleek, dat dit verschil ontstaan was door het gewicht van 1640 gouden tientjes. De recherche heeft reeds verscheidene per sonen gehoord. Ontwarring van de zaak is echter moeilijk, omdat men meent de schul digen niet onder het muntpersoneel te moeten zoeken. HOOFDCONDUCTEUR VER ON C. F.Ll' KT Zaterdagavond viel op het station te NU- megen, bij het vertrek van den trein van 8.59 naar Amsterdam, de hoofdconducteur H. Wilman, wonende te Amsterdam cn ge raakte onder den trein. De trein werd oogen- blikkelljk tot stilstand gebracht. Ofschoon W. niet overreden was, bleek hij het bewustzijn te hebben verloren. Dr. Moeys constateerde een hersenschudding. De man werd naar het Wilhelminaziekenhuis overgebracht, waar hij Zondagmiddag is overleden. TWEE KINDEREN ONDER ROLLENDE BALKEN GERAAKT. Maandagmiddag had op den Achterweg te Arnhem een ernstig ongeval plaats. Een twee tal kinderen was op een hoop balken cn plan ken aan het spelen, toen plotseling een ge deelte der balken aan het rollen ging. Het vijfjarig jongetje werd dood onder een der balken vandaan gehaald, terwijl het tweede kind. een driejarig meisje, ernstig werd ge wond. Zij Is naar het ziekenhuis overge bracht. De identiteit van de beide slachtoffertjes kon nog niet worden vastgesteld. FILMRONDREIS NEDFRLANDSCH FABRIKAAT. Gedurende de rondreis zijn nog verschil lende films toegevoegd, zoodat thans 14 fa brikanten hun films op den tocht, laten ver- toonen. Binnenkort zal nog hierbij gevoegd worden een filmpje over Lochem. waardoor ook de leus: ..Blijft in eigen land" in het programma tot uiting komt. Te Zaandam waren zeer velen getuigen van de voorstelling terwijl ln Schagen waar tengevolge van het slechte weer de film in een zaal moest wor den vertoond toch nog eenige honderden de films volgden. Door een doelmatige propaganda waren te Den Helder 3000 toeschouwers aanwezig. Vrij dag worden onder groote belangstelling te Hoorn de films vertoond. De belangstelling was hier zeer groot. Wel 2500 menschen wa ren hier op de kaasmarkt verzameld. Ook in Alkmaar volgde een groote schare belangstel lenden de films. Vele middcnstandsvcrcenl- glngen hebben het voornemen in den herfst Ncdcrlandsch fabrikaat-weken te organlsee- ren. De volgende weck worden Edam, Wor- mervoer. Purmerend. Leiden (ter gelegenheid van d alg. verg. van de Ver. Ncdcrlandsch Fabrikaat), Hillegom, en Zandvoort bezocht. nET TRAMWEGCONGRES GEOPEND. Te 's-Gravenhage Ls Maandag in de met palmen cn met de vlaggen van de 23 deelne mende landen getooide Ridderzaal begonnen het 23e Internationale Tramwegcongres, waar aan door ruim 450 afgevaardigden cn indivl- ducclc leden werd deelgenomen. De officieelc opening werd bijgewoond door den Prins, eenige diplomaten, voorzitter en algemeen secretaris van het Kon. Instituut van Ingenieurs, den Directeur-Generaal der Zuiderzeewerken en den burgemeester der re sidentie. De Minister van Waterstaat, Mr. Reymer, hield namens de regeering een begroetings rede waarin hij tevens naging de belangrijke evolutie, die gedurende de laatste halve eeuw In het verkeerswezen hééft plaats gevonden. Voorts wees hij op dc belangrijkheid van dc vraagstukken die aan het congres zullen worden voorgelegd cn waarvan zich wel de belangrijkste groepe» en om de tegenstelling: rail of weg? De Prins verklaarde daarop het congres voor geopend. Do President van dc Internationale Tram weg-Unie, de heer De Lancker, hield vervol gens een rede waarin hij den Prins dank zegde voor diens tegenwoordigheid, zijn er kentelijkheid betuigde aan de Ncderlandsche regeering voor de uitnoodiglng, liet congres in Den Haag te houden, een woord van be groeting, richtte tot de officieelc gedelegeer den van de regeering cn verdere autorltltcn en een overzicht gaf van don arbeid, die het congres wacht. DE „ANGRIFF" VOOR VIJF DAGEN VERBODEN. BERLIJN. 25 Juni (V.D.) Het BeriUn- sche Nationaal-Soclalistische blad „Der An- griff" Ls voor vijf dager, verboden in ver band met een in zUn laatste nummer ver schenen artikel over den vice-president vao politie Weiss. ELLY RF.INHORN TE BUF.NOS AIRES. NEW-YORK, 26 Juni (Reuter). Volgens oen bericht uit Buenos Aires is de Duitsche aviatrice Elly Beinhorn daar aangekomen op haar tocht over Zuld-Amerika. Nieuws uil Indië. EEN AMOKMAKER BANDJERMASIN (25 Juni) Aneta AaM boord van het stoomschip Ban IIo Guan, welk schip op Soerabaja vaart en dat voor de Barito-bank hoog water afwachtte, heeft zich hedenochtend om 2.60 uur een geval van amok voorgedaan. De amokmaker heeft 2 personen levensgevaarlijk gewond: verder oen zwaar en een licht gewond. Toen de eerste stuurman gewapend met een revolver op hem toeliep, sprong de dader over boord. De gewonden werden naar het hospitaal ver voerd.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 7