DE HERSTELCONFERENTIE. De Britsche steenkool krijgt en kans. BUITENLAND. VICTOR lArWATER HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 29 JUNI 1932 TWEEDE BLAD Fransch-Duitsche onderhandelingen duren voort. Optimisme in Engelsche kringen. Gibson weer te Lausanne. Spoedige, definitieve bespreking der Amerikaansche voorstellen geëischt. Het Duitsche Rijksbegrootingspian 1932. Deficit van 1640 millioen mark. ons noodig voor de verdediging van het va derland. dan is de Stahlhelmman ieder oogenblik bereid. De Stahlhelm zal gaarne met alle natio nale groepen en partijen samenwerken, die hetzelfde als deze organisatie nastreven. Drie communisten bij een demonstratie gedood De begrafenis van een communist te Strass furt bij Maagdenburg die de vorige week Vrijdag door een nationaal-socialist uit nood weer doodgeschoten was. heeft aanleiding gegeven tot een communistische demonstra tie, aldus het W. B. Toen de politie den stoet wilde ontbinden verzetten de demonstranten zich, zoodat de politie van de wapenen ge bruik moest maten. Drie communisten wer den gedood, zevrn zwaar en ettelijken licht gewond HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. De tweede bijeenkomst van Mac Donald, Herriot en von Papen, Dinsdagmiddag ge houden in .aanwezigheid van den Duitschen minister van Buitenlandsche Zaken en "de ministers van financiën van Frankrijk en Engeland, welke vier uren duurde, werd te gen acht uur beëindigd. Overeengekomen werd dat Woensdag opnieuw een zitting der zes uitnoodigende mogendheden zal worden gehouden, zoomede directe onder handelingen tusschen de Duitsche en Fran se he delegatie en wel tusschen von Papen en Herriot, zoomede tusschen Schwerin Krosigk en Germain Martin. Betreffende het verlooo der zitting wordt officieel ver klaard: „Heden heeft de president der conferentie met de leiders van andere delegaties en de gedelegeerden van Frankrijk, Duitschland en Engeland de resultaten der besprekingen welke tusschen deze delegaties hebben plaats gevonden, geresumeerd. Woensdagmiddag zal de president der zes uitnoodigende mogendheden rapport uit brengen over den toestand. De bespreking tusschen de Duitsche en Fr? -che delegatie zal worden voortgezet." Dinsdagmiddag hebben voorts uitvoerige besprekingen plaats gehad tusschen de Duit sche, Engelsche en Fransche financieele ex perts. l Van Fransche zijde wordt thans gestreefd naar een actieve financieele deelname van Duitschland aan het „fonds commun" door middel van industrie- en spoorwegobligaties. Officieel werd later medegedeeld, dat <d<e tegen heden vastgestelde Duitsch FrAnsche bespreking naar het schijnt op grond van het volkomen negatief resultaat der bespre kingen van Dinsdag was afgezegd. In de zitting der zes uitnoodigende mogendheden zou de president der conferentie, Mac Do nald, Woensdag slechts een algemeen rap port uitbrengen over den huidigen stand der conferentie. Nader meldt V. D. echter uit Lausanne, dat ondanks het afzeggen der officieele Fransch-Duitsche besprekingen, Woensdag morgen toch nog persoonlijke besprekingen zullen plaats vinden tusschen den rijkskan selier von Papen en Herriot, benevens tus schen de Duitsche en Fransche ministers van financiën. Wat hierbij zal worden be handeld staat echter nog niet vast. In leidende Engelsche kringen wordt in tegenstelling met de buitengewoon pessi mistische stemming aan Fransche zijde de toestand geenszins hopeloos geacht. De onderhandelingen zijn gisteren volkomen vriendschappelijk verloopen. De onderhan delingen worden voortgezet en zullen waar schijnlijk tot het midden van de volgende week duren. Weliswaar zijn de moeilijkheden nog zeer groot, maar na de onderhandelin gen van vandaag heeft men den indruk, dat men, vergeleken met den stand van zaken der laatste dagen iets verder is gekomen. Men zal thans wederom de conferentie- machine in gang zetten en een subcommissie in het leven roepen teneinde in een nauw- omschreven kader een overbrugging der tegenstellingen te vinden. Voor de verklaring van Fransche zijde, dat thans een afbreken der conferentie onver mijdelijk is geworden, toont men aan Engelsche zijde weinig begrip. Men is veeleer optimistisch gestemd. Aan Engelschen kant schijnt men sceptisch te staan tegenover de Fransche houding. De Amerikaansche ambassadeur Gibson, de leider der delegatie van de Vereenigde Staten te Genève. is Dinsdagmiddag onver wacht in hotel Beau Rivage, het hoofd kwartier der Britsche regeering te Lausanne, aangekomen, waar hij een vrij langdurig onderhoud heeft gehad met MacDonald, waarbij, naar verluidt, de verdere behande ling van het nieuwe Amerikaansche ontwa peningsplan en de houding der Engelsche regeerlng nopens de Amerikaansche voor stellen is besproken. De Amerikaansche regeering eischt een spoedige definitieve bespreking der Ameri kaansche voorstellen, terwijl in vooraan staande kringen der Ontwapeningsconfe rentie het voornemen zou bestaan de con ferentie den 15 Juli voor eenige maanden te onderbreken, zonder dat een behandeling der Amerikaansche voorstellen zou plaats hebben. Het presidium der ontwapeningsconfe rentie zou, maar in het voornemen ligt, de volgende week bijeenkomen, waarna de hoofdcommissie haar werkzaamheden zou hervatten tot midden Juli. In zijn plenaire zitting van Dinsdag heeft de Rijksraad het Rijksbegrootingspian 1932 behandeld. De algemeene rapporteur, mi nisterial director Dr. Brecht. wees er op, dat het totaal deficit thans 1690 millioen R.M. bedraagt. Dit deficit behoeft in dezen crisis tijd niet zoo zeer te verontrusten, indien voor de toekomst slechts een gezonde ontwikke ling zou zijn gegarandeerd. Dit is evenwel ondanks alle bezuinigingsmaatregelen niet het geval. In het verder verloop van zijn uiteenzet ting zegt de rapporteur nog, dat „men in Duitschland de voorstelling, welke ook te Lausanne ingang heeft gevonden als zou den onze binnenlandsche schulden aan merkelijk lager zijn dan die van Engeland en Frankrijk en ons een bevoorrechte positie zouden geven bij de concurrentie op de wereldmarkt volkomen onjuist noemt". De binnenlandsche oorlogs- en vooroor logsschulden waren even hoog of zelfs nog hooger dan die van Engeland en Frankrijk. Milliarden goudmark aan dergelijke schul den zijn door de inflatie tot minimale waarden teruggebracht. Een aanzienlijk deel der schuldenlast keert bovendien terug in den vorm van ver hoogde crisislasten. In Duitschland is, aldus Dr. Brecht, veelvuldig de omgekeerde mee ning verspreid: Wij zouden beter kunnen concurreeren, indien wij onze binnenland sche schulden niet zoo meedoogenloos zou den hebben geschrapt. Dit gebeurde evenwel niet uit onwil, doch uit onmacht te betalen, aangezien wij niet in de gelegenheid waren, zooals in Engeland, meer dan 40% of, zooals Frankrijk meer dan een vierde der belas tingontvangsten ten goede te doen komen aan de binnenlandsche crediteuren. Het was. duidelijk gezegd, het binnenlandsche bank roeten gevolge van den oorlog en 't verdrag van Versailles. Een faillissement, kan onder zekere omstandigheden een voordeel zijn voor de debiteuren, maar het faillissement eener maatschappij is voor de aandeelhou ders zeer zeker geen voordeel, zelfs indien zij zelf de voornaamste crediteuren zijn en indien oudere vorderingen met prefertie worden behandeld. Wat de bezuinigingen betreft, deelde de rapporteur nog mede. voor de binnenland sche uitgaven van het Rijk zijn nog ongeveer twee milliard overgebleven. Hiervan komen 744 millioen op de nieuwe weermacht, 934 millioen voor sociale en 272 millioen voor economische doeleinden. Voor zijn binnen land heeft Duitschland derhalve, aldus Dr. Brecht, minder dan Frankrijk, Engeland of Amerika alleen reeds voor hun weermacht uitgeven". De Rijksraad heeft het begrootingsplan goedgekeurd. Legeruitgzven de helft der begrooting! De minister va: oorlog Paul Boncour legde gisteren een verkaring af over de voorgeno men bezuinigingmaatregelen. Hij verklaar de o.a. dat de beangen van het leger onder deze maatregelen niet mochten lijden. Maar dr*r de legeruitgven ongeveer de helft be draden van de ge.eele begrooting spreekt het vanzelf, dat zij net vrij kunnen blijven van bezuinigingsmaatrgelen. Men zal hier echter niet meer bezuinisn dan bij de andere mi nisteries. Wanneeide mogendheden mochten besluiten tot een algemeene beperking der legeruitgaven, zoden de reeds voltrokken Fransche beperkigen daarbij in rekening worden getrokker Men mag niet vergeten, dat Frankrijk in lit opzicht reeds veel ge daan had. Duitschland. Nazi's eischen reconstructie van de Beiersche regeering. De nationaal-socialistische fractie van den Beierschen Landdag heeft volgens een Wolff- telegram uit München een protest gericht tot den voorzitter van den Landdas. Hierin wordt met betrekking tot het uniform- en betoogingsverbod erop gewezen, dat de land dag zijn meening daaromtrent niet te ken nen heeft gegeven. Wanneer bijna de sterk ste fractie van het Huis door politiemaat regelen verhinderd wordt, aan een dergelijke wilsuiting deel te nemen, aldus het schrij ven, dan kan zulk een uiting in het geheel niet tot stand komen. Ten slotte wordt de eisch gesteld, dat onverwijld zal worden over gegaan tot de reconstructie van de Beiersche regeering, overeenkomstig de bepalingen der Beiersche grondwet. Seldte's radiorede over de Stahlhelm Dinsdagavond heeft de eerste bondsvoor zitter en stichter van den bond van front soldaten „Stahlhelm", Franz Seldte, voor de microfoon gesproken over den Stahlhelm en zijn wil voor staat en volk. In zijn inleidend woord legde Seldte er den nadruk op dat hij bewust den 28 Juni heeft gekozen om te spreken, aangezien op dezen dag het herstelverdrag van Versailles werd onderteekend, dat niet alleen de wortel be- teekent van het ongeluk van Duitschland, doch van de geheele wereldcrisis. Hij zeide voorts o-m.: De Stahlhelm heeft van het be gin af aan dit immoreel verdrag bestreden en zal het, zoolang het blijft bestaan, bestrij den. Want de Stahlhelm zelf is het leven dige protest tegen dit verdrag. Het bewind dat in 1918 na de omwenteling vrijheid en brood beloofde, heeft dit niet kunnen ver zorgen. Het levensrecht van de natie en de strijd om de binnen- en buitenlandsche vrij heid van Duitschland, blijft de kern van het Stahlhelmprogram. Wij willen niet aanvallen, wij willen slechts verzekeren wat ons toebe hoort. En wij moeten terug hebben, wat men ons ontnomen heeft. Wij willen geen nieu wen oorlog, juist omdat wij, frontsoldaten, hem hebben meegemaakt. Doch heeft men Frankrijk. België. Conflict in dtmijnen bijgelegd. De mijnwerkersaking in het gebied van Bergen,-die een wtk geleden is uitgebroken, is naar de Tel. veieemt gisteren geëindigd. De arbeiders hebtn het werk hervat, zon der dat een wijzigig is gekomen in de over- De staking was amgestookt door commu- eenkomst, wat aagaat de loonsverlaging, nistische elementei Ierland. De eedjan trouw. Het wetsontwerp «treffende de afschaf fing van den eed ui trouw van Ierland jegens Engeland isiaar Reuter uit Dublin meldt in een sterk geamendeerden vorm door den Ierschen maat aangenomen. De regeering is echter gjnszins voornemens het aldus gewijzigd te mvaarden. Nochtans zal het wetsontwerp mèt de amendementen aan sn Dail worden toege zonden. De Valera tch niet naar Ottwa? De ïera. Reuter verneemt uitevoegde bron dat De Valera de conferentie n Ottowa de volgen de maand niet zal bijmen wegens de vele binnenlandsche a an gigenheden, die zijn aanwezigheid in den lichen Vrijstaat noo dig maken. Spanje. Incident bij m parade. Tijdens een parade het legerkamp Ca- rabanchel, ongeveer 4K.M. van Madrid, heeft zich een merkwrdig incident afge speeld. De chef vanen generalen staf, generaal Goded, had i toespraak tot de troepen gehouden en «digde z.n rede met den kreet „Leve Spar", welke door de troepen enthousiast werd overgenomen. Een luitenant-kolonel der infanterie, don Julio Mangada. geraakte echter in zulk een woede omdat de generaal geen enkele toespeling had gemaakt op de republiek en niet had laten roepen „Leve de Spaansche republiek", dat hij den generaal aansprak en zich na een heftige woordenwisseling de epauletten van de schouders rukte met den uitroep, dat hij liever zijn rang zou willen verliezen dan gehoorzamen aan de bevelen van dezen generaal. Mangada werd werd onmiddellijk gearresteerd. Het incident heeft veel com mentaar uitgelokt omtrent de stemming in het Spaansche leger. Portugal. Salazar kabinetsformateur. Naar Reuter uit Lissabon meldt is Olivlera Salazar, oud-minister van financiën, dooi den president der republiek belast met de vorming van een kabinet. Hij nam de op dracht aan. China. Generaal Ma in het nauw. Uit Noord Mandsjoerije wordt gemeld, dat binnen enkele dagen een beslissende slag tusschen de Japansche troepen en de strijd krachten van generaal Ma wordt verwacht. Men gelooft, dat het Chlneesche leger defi nitie 1 zal worden verslagen. Vriendschappelijk accoord in het Mandsjoerijsch douanegeschil? De gezanten van Frankrijk. Italië en Sov jet-Rusland hebben volgens Reuter een be zoek gebracht aan den plaatsvervangenden minister van Buitenlandsche Zaken, ten ein de inlichtingen in te winnen over de Mands- joerijsche douane-kwestie. Evenals aan den Britschen gezant antwoordde de plaatsver vangende minister ook thans, dat Japan po gingen in het werk stelde om een vriend schappelijk accoord tot stand te brengen. VERZACHTING VAN HET FRANSCHE QUOTA-STELSEL? PLANNEN VAN DEN MINISTER VAN HANDEL. De Fransche minister van Handel, Durant, heeft een aantal plannen uitgewerkt tot verzachting van de quota-regeling voor den import. In sommige gevallen worden de li mieten met 10 pet. tot 30 pet. verhoogd, in andere gevallen blijven de limieten onveran derd, doch wordt een wijziging gebracht in de toepassing van het quota-stelsel. Tel. NIEUW PASSAGIERSSCHIP ZAL „PRESIDENT DOUMER GEDOOPT WORDEN. Reuter meldt uit Parijs dat het thans te Saint-Nazaire in aanbouw zijnde nieuwe pas sagiersschip, hetwelk den 29en October a.s. van stapel zal loopen, den naam van „Presi dent Doumer" zal krijgen. Het schip zou in het midden van 1934 op de lijn Le HavreNew-York in de vaart wor den gebracht. ONBEMANDE PROEFBALLONNEN NAAR DE STRATOSFEER. ZüRICH, 28 Juni. (V. D.) Van den tuin van het physicalisch instituut te Zürich uit heeft prof. Regnek drie ballonnen, door middel van een lijn op 4 M. afstand onderling aan elkaar verbonden, laten opstijgen. De ballonnen hadden een doorsnede van 2 M. en waren met waterstof gevuld. In een gondel waren zelf- registreeïende instrumenten geplaatst die bestand waren tegen een koude van min 60 graden. Na tien minuten waren de ballonnen niet meer zichtbaar en na twee uur en vijftig mi nuten daalden zij weer bij Gerstaettcn. De instrumenten waren licht beschadigd, doch niettemin kon geconstateerd worden dat de ballon tot in de stratosfeer was gestegen cn een hoogte van ruim 20.000 had bereikt. TWEE ARBEIDERS DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. WESTRHAUDERFEHN, (Oost-Friesland) 28 Juni (V. D.) Tijdens een hevig onweer, dat hedenmiddag boven Zuid-Oost-Friesland woedde zijn in Osterwegen 3 op het land werkende arbeiders uit Ostrhauderfehn door den bliksem getroffen. Twee hunner waren op slag dood, de derde werd zwaar gewond. Eert nieuw procédé brandstc Concurrent van de petroleum. (Van onzen Londenschen correspondent). LONDEN, 26 Juni. Sedert het wereldgebruik van steenkool zoo zeer is verminderd als gevolg van het toenemend gebruik van olie en benzine en ook van waterkracht voor de productie van electrischen stroom, heeft men in Engeland de hoop gekoesterd dat het groote economi sche voordeel, dat het land eens had gekoes terd in zijn steenkool-rijkdom, op een of andere wijze zou worden teruggewonnen. De vindingrijkheid in het land heeft zich lang gespitst op middelen, welke dit zouden kun nen bewerken. De regeering heeft met han denvol geld die technici gesteund, die in proefnemingen steenkool gebruikten als grondstof, waaruit een zindelijk distillaat voor brandstof werd gewonnen terwijl de bij producten ïn hun geheel voor andere doel einden werden aangewend. Het proces ge bruikte 100 percent van de praktische waar de van de delfstof, hetgeen wel zeer gunstig afstak bij het proces van massa-vermorsing, dat steenkool in het algemeen in Groot Brit- tannie nog ondergaat. Maar het nieuwe pro ces is in de praktijk nog zoo duur dat de productiekosten het voordeel van de 100 per cent-exploitatie van het product te niet schijnen te doen. Nieuwe hoop is nu gett door de reis van het Cunard-schip Scyt naar New York. Het vuur onder een vjde ketels van dit schip werd gestookt meen mengsel van steenkool ün den vornan poeder of fijn gruis) en petroleum. R- vertelt dat de scheikundigen en de {enieurs van de maatschappij verscheid' jaren in het ge heim aan de vervolmafc van deze brand stof hebben gewerkt. Deis van de Scythia verschafte gelegenheid >p de proef te stel len en in het rapport., thans van New York naar de directie vde maatschappij is gezonden, wordt verkld dat de nieuwe brandstof aan alle verhtingen heeft be antwoord. Deze uitsprr opent aantrekke lijke verschieten voor Britsche kolen mijnen, in het bijzonde5or die mijnen, die als die in Wales dïste steenkool leve ren. Deze mijnen zijn hevigst getroffen geworden door de intrctie van petroleum in de stookruimten vaiandelsschepen en oorlogsschepen. Indlenjkt dat een meng sel van de beste steenl en petroleum als brandstof voor transpeniet alleen ter zee maar ook te land, deiïreischten hoogen graad van geschiktheiczit (en het aange haald rapport doet vederstellen dat het inderdaad niet tekorUcU dan beteekent dit dat. Engeland een tweeledig economisch voordeel zal oogsten; het zal weer hoogere waarde ontleenen aan zijn natuurlijke rijk dommen en het zal het met veel minder pe troleum (die het van het buitenland moet betrekken) kunnen stellen. Bovendien moet de wereldvraag naar steenkool welke En geland voor een groot deel kan bevredigen grooter worden indien men internationaal van de geschiktheid van het nieuwe product overtuigd wordt. Men heeft hier nog slechts met een eerste geslaagde proef te doen; maar het zou niet de eerste maal zijn dat een nieuwe vinding of ontdekking het econo misch aspect van de wereld verandert. Men mag aannemen dat gebruik van het mengsel op zeer veel ruimere schaal dan thans heeft plaatsgehad noodig zal zijn voor dat men bepaald zal kunnen besluiten dat jaren van studie en onderzoek hun belooning hebben gekregen. Bij het experiment op de Scythia bestond 40 percent van het mengsel uit steenkool. De deskundigen verklaren dat er een redelijke kans is dat dit percentage tot 60 kan stijgen. Aangezien een groote stoomvaart-onderneming als de Cunard ten- naastenbij een millioen ton petroleum per jaar opstookt terwijl de Britsche Admirali teit wel vijf millioen ton noodig heeft in den zelfden tijd, zou inderdaad de ruimst moge lijke toepassing van de ontdekking een groo te meevaller zijn voor de Britsche kolen mijnen. Het heet verder dat de bestaande installatie voor petroleum-branders voor het gebruik van het mengsel niet behoeft te wor den veranderd en dat dit mengsel van 10 tot 15 percent goedkooper uitkomt dan zuivere petroleum. Hoezeer men een zekere reserve in acht moet nemen tegenover de hooge ver wachtingen waaraan de Engelsche pers na de reis van de Scythia uitdrukking geeft, dat men met een zeer belangrijke ontdekking te doen heeft is zeker. A. K. VAN R. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljorisstraat 16 Tel. No. 10756 Alle merken Stofzuigers ZWARE BRAND IN DE HAVEN VAN SKAGEN. GEHEELE WIJK IN GEVAAR. KOFENHAGEN. 28 Juni. (V. D.t In een groote vLschconservenfabriek aan de haven te Skagen is brand uitgebroken. Alle voorraad- loodsen zijn reeds afgebrand en ook de fa briek is niet meer te redden. Aangezien er een krachtige wind staat, loopen de geheele ha venwijk en verscheidene villa's langs de ha ven gevaar. Het vuur gestuit. De groote brand, die de havenbuurt van Skagen heeft geteisterd, is na drie uur door de brandweer tot staan gebracht. DR. NORDEN TE GENcVE OVERLEDEN. GENèVE. 28 Juni. (V. D.) De docent aan de Berlijnsche Universiteit Dr. Norden. die doel uitmaakt van de Duitsche ontwapen Sn gsdele- gatie te Genève en Zondag door een motor ongeval te Hormance bij Genève ernstig werd gewond, is zonder tot bewustzijn te zijn ge komen in het ziekenhuis te Genève overleden. EXTRA-TREIN IN FRANKRIJK GEDERAILLEERD. TIEN ZWAAR GEWONDEN. PARIJS. 28 Juni. (V. D.) Naar uit Toulouse gemeld wordt, is een extratreln waarin eenige honderden leden van een bond van oorlogs deelnemers zaten, dicht bij het station Lou- bère ontspoord. 10 Personen werden zwaar gewond. OPERA TE HANNOVER DOOR BRAND GETEISTERD. HANNOVER. 28 Juni. (W. B.) Hedenmid dag is door onbekende oorzaak brand uitge broken in de garderobe van de opera te Han nover. Het vuur verspreidde zich zeer snel, zoodat groot alarm gemaakt moest worden. De brandweer had groote moeite om het vuur te bedwingen. De schade is vrij groot. COMMUNISTISCHE CANDIDAAT VOOR HET PRESIDENTSCHAP GEARRESTEERD. LOS ANGELES. 28 Juni (Reuter). Wil liam Foster, communistisch candidaat voor het Amerikaansche presidentschap is ge arresteerd onder verdenking van misdadige samenspanning. OVERVAL IN EEN KANTOOR TE HAMBURG. BANDIETEN MAKEN 50.000 60.000 MARK BUIT. HAMBURG, 28 Juni (Wolff). Heden middag circa halféén drongen drie bandie ten de kasafdeeling van liet kantoor der Woermann-lijn binnen. Met de revolver in de vuist dwongen zijn den kassier de voor de uitbetaling van loon bestelde gelden, ten be drage van 50 000 a 60.000 mark, over te geven. De roovers stapten vervolgens in een voor de deur wachtende auto en wisten te ontkomen zonder herkend te zijn. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. OBERtflHN^TEIN NATUURLIJK BRONWATER. NederlancLche Ma*t»chappy, opgericht 1887. AGENDA WOENSDAG 29 JUNI N.V. Eerste Ned. Geluidsfilm Industrie „Po lygoon". Koudenhorn 8. Jaarl. algem, vergad. 20.30 uur. Palace: „Een vrouw van slechte reputatie" Op het tooneel: Henry Wallig en Liddy Berg- mann. 2.30 en 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „Zijn terugkomst". Op het tooneel: eerste klas variété. 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Bommen op Monte Carlo". Op het tooneel: The Paetzold's, het komische ensemble op rUwielen. 2.30, 7 en 9.15 uur. Tijdingzaal Haarlem's Dagblad: Fototen toonstelling van de Kennemcr Fotokring. 8 uur v.m.6 uur nam. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 10—7.30 uur. DONDERDAG 30 JUNI Gem. Concertzaal: Concert H- O. V. Soliste Ankie van WlckevoortCrommclln, sopraan 8.15 uur. Groote Kerk: Orgelconcert. 3—4 uur. Tijdingzaal Haarlem's Dagblad: Fototen toonstelling van de Kenncmer Fotokring. 8 uur v.m.6 uur nam. Bioscoopvoorstellingen. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 107.30 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Heemstede. Gemeenteraad. 8 uur. landvoor t: Gemeenteraad. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Firma Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69. Tel. 11596. Firma Begemann en Sneltles, Janisstraat 27- Tel. 10043.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5