BINNENLAND ONZE DAGEIJKSCHE KINDERVERTELLING. DE 00LIJKE OESTERS. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAC 29 JUNI 1932 HET DERDE EEUWFEEST DER AMSTERDAMSCHE UNIVERSITEIT. GESCHENK DER NEDERLANDSCHE REGEERING. Aan rede door minister Terpstra Dins dagmiddag in de plechtige Senaatszitting der Amsterdamse he Universiteit gehouden is het volgende ontleend: Voor mij, aldus de minister om. is het een aangenaam gevoel te bedenken, dat ik hier de gast ben van een zdo uitstekend inge richte universiteit en u meteen den lof te kunnen toezwaaien, dat gij voor al dit voor treffelijks nimmer een beroep doet op 's Rijks kas. Amsterdam mag trotsch wezen op zijn universiteit. Het besluit der vroed schap in het jaar 1629 om hier een Athe naeum op te richten, getuigde van een ge- voel van kracht en zelfstandigheid en niet minder van de cuitureele jszindheid van Amsterdam, van het zich-ervan-bewust zijn. dat met de maatschappelijke welvaart, welke in dien tijd groot, wa; (ik denk aan de Oost- en West-Indische Compagnie) geestelijke ontplooiing behmrt samen te gaan. De Regeering gevoelt den jlicht der dank baarheid zoowel jegens Anuterdam als je gens deze universiteit. Zij zou op dezen grooten herdenkingsdag het verleden willen eeren loor aan het stadsbestuur van Amsterdan vergunning te verzoeken om op haar kostm door een be kwaam beeldhouwer aan h<t gebouw dezer universiteit te mogen aan hengen de beel tenissen van haar eerste tvee hoogleeraren. Barlaeus en Vosslus, die em sieraad dezer school zijn geweest. Ik spreel de haop uitydat Amsterdam dit bewijs onztr erkenning en dankbaarheid wel zal willet aanvaabden. Oiderscheidingcn. Vervolgens deelde de miiister mede, dat het de Koningin behaagd heeft, bij het derde eeuwfeest der Universiteit te bevor deren tot commandeur inde orde van den Nederlaniischen Leeuw dr. V. de Vlugt. bur gemeester van Amsterdam en president curator der universiteit; oorts te benoe men tot commandeur in d- orde van Oranje Nassau dr. C. Ch. Delprt, curator dezer universiteit en prof. mr. I Scholten. rector magnificus; tot ridder inde orde van den Nederlandschen Leeuw d< hoogleeraren dr. B. Brouwer, dr. L. E. J. Brouwer, mr. Ph. Kleintjes, dr. W. J. Külhle, Th. Limperg Jr. en dr. A. E. H. Swaen. Tot officier in de oqe van Oranje- Nassau mr. W. L. Hendiks, directeur der afdeeling Onderwijs ter gemeente-secreta rie; tot ridder in dezelfe orde A. J. van Laren hortulanus aan len Hortus Bota nicus. Voorts zijn toegekend de eere-medaille der orde van Oranje-Nasau: in goud aan J. van der Zwaai, bedrijechef aan het La boratorium „Physica" zilver aan J. M. Redeker, amanuensis aa het Laboratorium voor Gezondheidsleer er P. Lemstra, ama nuensis-concierge aan het Anorganisch- Ohemisch Laboratorium in brons aan J. J. van der Voort en H. {chuurman, bedien den aan het hoofdgebow van de universi teit. seldorf gestaan, meldende dat daar een in ternationale bende van autodieven was ont dekt. welke stelselmatig de gestolen auto's naar Nederland bracht. Naar aanleiding van dit bericht heeft de Centrale Recherche zich in verbinding gesteld met de politie te Dus- seldorf, welke een hoofdagent naar Rotter dam stuurde om een onderzoek in te stellen. Dit onderzoek werd niet alleen daar ingesteld maar strekte zich ook uit naar Den Haag, Leiden, Haarlem, Utrecht en Scheveningen. En juist was men een gestolen Horch-auto op het spoor gekomen, toen de experts de medewerking van de politie kwamen inroe pen voor het in beslag nemen van een ande ren gestolen Horch-auto. Laatstgenoemde wagen bleek in het bezit te zijn geraakt van een volkomen te goeder trouw zijnden auto handelaar te Rotterdam. Hij had den auto van een collega in Düsseldorf gekocht. De auto is in beslag genomen, evenals den twee den genoemden auto, welke van denzelfden Duitsche autohandelaar afkomstig bleek te zijn. Het bleek, dat de autodieven zeer geraf fineerd te werk waren gegaan. Hun operatie terrein was Berlijn, waar zij geregeld auto's stalen, maar dan uitsluitend Horch- of Mer- cedes-Benz-wagens en dan altijd auto's, welke meer dan f 10.000 waard waren. Voor goeakoopere wagens waren zij te kieskeu rig. In vrij korten tijd hebben zij 20 auto's buit gemaakt. De gestolen auto's werden oogenblikkelijk van andere kenteekenen voorzien, het mo tor- en het chassis-nummer werd veranderd en dit geschiedde zóó snel. dat de auto's al heel kort na de diefstal naar Düsseldorf on der weg waren. Daar werden zy aan een paar mede in het complot betrokken autohande laars gegeven. Voor deze autohandelaren was het dan niet zoo moeilijk om geldige pa pieren voor de wagens te krijgen. Zoodra men de papleren had werden de auto's over de Nederlandsche grens gebracht, waar zij formeel werden ingevoerd. Dit kon, omdat men goede papieren kon toonen. Deze papie ren waren inderdaad geheel ln orde, alleen berustten zij op verkeerde gegevens. Doordat de auto's formeel werden ingevoerd, kregen zij een Nederlandsch nationaliteitsbewijs en op die manier konden zij aan bonafide Ne derlandsche autohandelaren worden verkocht Het eenige verschil tusschen de van diefstal afkomstige en andere auto's van dezelfde merken is dat de kenteekenen: chassis- en motornummer op andere plaatsen zijn aan gebracht. dan genoemde fabrieken dit plegen te doen. Het complot, bestaande uit 4 mannen is gearresteerd. Van deze 4 waren er 2 belast met het stelen van de auto's en het veran deren van de kenteekenen; de beide anderen waren autohandelaar in Düsseldorf. PRINS HENDRIK NAAR BOUWEESTER'S REVUE. Naar het Corr. Bureau verneemt is de Prins voornemens Woensdagavond in „Scala" de revue van Bouwmeester „Wat doe je in de kou" bij te wonen. JOSEPHINE BAKER TERUG NAAR PARIJS GEVLOGEN. Naar het Handelsblad verneemt, is Jo sephine Baker Dinsdagochtend per vliegtuig naar Parijs teruggekeerd. DE DIPHTERIE-EPIDEMIE TE WERKENDAM. TEGENSPRAAK. De geneeskunidge medewerker van de N.R.Ct. schrijft: In dit blad werd enkele dagen geleden de aandacht gevestigd op uitvoerige beschou wingen in Het Volk ever een diphterie-epl- demie te Werkendamdie sedert Novem ber zou woeden en al dertig sterfgevallen zou hebben geetscht en waarin harde noten wer den gekraakt over de Christelijke bevol king. over den burgemeester en over de zui nigheid. die de wijsheid zou hebben bedrogen ten aanzien van de zorg voor barakruimte.Ik was al van plan eens een kijkje ter plaatse te gaan nemen, toen de knipsels uit Voor waarts en Vooruit, die wel gelijkluidend met Het VoLk zullen zijn, mij bereikten en ik daarin vond. dat de „kinderdief een kleine vierhonderd kinderen" zou hebben gegrepen ln dat halve jaar en ongeveer dertig kinde ren bezweken zouden zijn. Een sterfte dus van 8 pet., wat wel kloppen kon. Maar toen ik aan de hand van de wekelij>ksohe opgaven van het Tijdschrift voor geneeskunde ging trachten de epidemie te construeerenvoor zoover de ma andelij ksche opgaven in de ver slagen en mededeelingen betreffende volks gezondheid nog niet beschikbaar waren toen klopte er van de heele sen sal iegesch ic - denns niets meer. Men oordeele: Het zou in November begonnen zijn: ln November geen enkel diphterlegcval, noch diptheriesterfgeval te Werkendwam. De gege vens over December heb ik toevallig niet, wel die over JanuaTi 1932: geen diphtheriegeval of sterfgeval te Werkendam. Dan komen er in Werkendam in Februari 4 gevallen 'geen overleden) en in Maart 8 gevallen '1 overle den). Verder heb ik alleen de wetoelijksch o'>gegeven ziektegevallen, op grond waarvan ik uitreken dat er in April een 2-tal gevallen geweest is, in Mei 17 en in Juni (eerste helft) nog 2 gevallen. Opgeteld en goed geteld zonder fantasie kom ik niet tot 400 (30 sterfgevallen), maar tot 30 (een enkele overleden', Van die „niet te verzadigen kinderdief', die een half jaar rondgeslopen heeft en „vrijwel iedere week ook haar dooden bracht" dus nul komma nul. Daarmede wil ik natuurlijk niet zeggen dat ook voor een kleine gemeente als Wer kendam met haar ruim 3600 zielen een der gelijk epidomietje niet van veel beteokenls Is, maar dat ls een zaak, die buiten deze gefan taseerde cijfers staat. Wel wil ik er nog op wijzen, dat zelfs de beschuldiging aan het adres van den burgemeester, die na een veertiend aagsche sluiting zonder nieuwe ziektegevallen weer tot openstelling zou zijn overgegaan naar beweerd wordt zonder de artsen daarin te hebben gekend dwaas is. In Maart telde men per week achtereen volgens 2, 2, 3, 1, ziektegeval. Vermoedelijk is de school ongeveer eind Maart gesloten. Daarop volgden drie weken zonder een enkel geval .toen is de school weer opengesteld naar ik vermoed daarop volgden eerst twee weken met resp 2 en 3 gevallen en toen eerst van 8—14 Mei de week met 9 gevallen: sedert telden de wekelijkse he opgaven achtereenvol geus 2. 1.2, 0. 2, gevallen. Daarom is het ge heel onzinnig met betrekking tot het. weer openen van de school na dTie weken zonder gevallen te spreken van: „Een ernstige op leving van de ziekte is het noodlottig gevolg van deze onverantwoordelijke daad geweest". Men moet maar durven Overigens ben en blijf ik van meenlmg met vele deskundigen, dat de school als zoodanig bij de verspreiding van de dlphterle een rol van ondergeschikte beteekenis speelt. Voor- loopig blijkt uit de beschikbare cijfers aller minst, dat de sluiting in eerste en tweede in> stantie een gunstige en de heropening oen ongunstige rol heeft gespeeld. Het zelfde ar tikel haalt ten slotte nog de „genezende in spuiting" blijkbaar doelende op de serum- behandeling en de inenting de voorbe hoedende vaccinebehandeling dooreenbe weerd wordt dat in zeer vele gevallen de ouders die inspuiting weigerden" en zich van de 1000 kinderen maar 30 voor de onvat- baarmaking hebben aangemeld. Gegeven de overtuigend uit het bovenstaande blijkende onbetrouwbaarheid van het geheole artikel, verdient het aanbeveling ook deze bewering niet zonder nader onderzoek als juist te aanvaarden. Onverminderd de vraag, welke waarde aan de onvabbaarmaking in epideml- tijd moet worden toegeschreven. Thans is zonder immnnisatie op eenige schaal en zon der bevredigende isolatie de epidemie spontaan weer binnen de perken terugge dreven. Wat zouden de voorstanders door dik en dun van deze kunstbewerking gejuicht hebben als de cijfers na een immunisatie op groote schaal direct even gunstig ge worden of gebleven waren als thans het ge val is. Beter dan juichen en concludeeren is afwachtenen niet fantaseeren. HET INTERNATIONALE TRAMCONGRES. In de middagzitting van Maandag van het inernationale tramcongres gaf de heer Patz 'Boedapest) een uiteenzetting van de ratlo- neele exploitatie van tramwegen, een lezing, welke met het oog op de huidige economische moeilijkheden bijzondere belangstelling ge noot. cn waarin verscheidene nieuwe denk beelden in zake een rationeel tarievenstelsel werden ontwikkeld. De heer Commendatore ir. d'Alo (Milaan) gaf vervolgens een uiteenzetting van de ontvang- systemen, welke te Milaan zijn bestudeerd, en van de bereikte resultaten. Daarop volgde een rapport van den heer Commant over het voor en tegen van diverse ontvangsystemen. Hij gaf een overzicht van de in verscheidene landen geldende stelsels en deelde nauwkeurige bijzonderheden mede over hetgeen men te Brussel ln dit verband tot. stand heeft gebracht. De heer Debarquln, directeur der Tramway Bruxellols. doelde eenige aanvullende details mode betreffende de controle van onregelma tigheden en bedrog en het gebruik van de door hem uitgevonden, zelf reglstreerende kniptang. De heer d'Alo nam vervolgens het woord om de te Milaan ingevoerde controle nader te schetsen. De heer Wceler, van de Tramways de Nan tes. zette uiteen op welke wijze dit vraagstuk voor de verschillende maatschappijen, welke onder zijn leiding staan, nl. te Havre, Duln- kTfcen en Nantes, is opgelost. De zitting eindigde met een discussie tus schen enkele sprekers en den vice-president, der. heer Fhouet, waarna zij werd geschorst tot Dinsdag. De dames van de gedelegeerden en een aan tal congressisten hebben in bussen van de H.T.M. en enkele reiswagens een rondrit door de stad gedaan, waarbij o.m. een bezoek aan het Vredespaleis werd gebracht, na afloop waarvan thee werd gedronken in het Paviljoen van de Witte Sociëteit te Scheveningen. Des avonds bood de regeering een maaltijd aan in het Kurhaus te Scheveningen, waarbij Prins Hendrik aanzat. De taalmoeilijkheden opgelost. Wat het volgen van de redevoeringen en discussies in de Ridderzaal betreft, zij opge merkt. dat men zich bedient van twee talen: Fransch en Duitsch. De in het Fransch ge houden besprekingen worden door middel van een groot aantal koptelefoons onmiddellijk, zin voor zin, in het Duitsch verstaanbaar ge maakt, voor diegenen, die geen Fransch ver staan. althans aan het volgen in de Duitsche taal de voorkeur geven, terwijl de in het Duitsch gesproken redevoeringen en cv. debat ten. door middel van dezelfde microfoons eveneens tijdens het uitspreken daarvan in het Fransch worden omgezet. Met deze directe vertaling hebben zich twee Polen belast, die ln een vertrek elders in het gebouw de de- sprekingen volgen en deze zin voor zin verta len. zonder dat diegenen in de vergaderzaal die geen gebruik maken van de microfoon-in stallatie, hen kunnen hooren M.a.w. zoodra iemand een redevoering in het Fransch of in het Duitsch heeft gehouden, is nagenoeg ter- zelfdertijd dc vertaling reeds voor den aan de microfoon luisterenden, afgevaardigde ge schied DE VELDWACHTER-BRANDSTICHTER. De rechtbank te Arnhem heeft heden uit spraak gedaan ln de zaak tegen den plm. 40- jarigen chef-veldwachter uit Zetten die 14 da. gen geleden terecht heeft gestaan als verdacht van brandstichting in zijn eigen woning. In den morgen van den Hen November 1931 was nl. brand ontstaan op een der slaapkamers van zijn kinderen, terwijl de verdachte alleen thuis was. Enkele kamers van het huis brand den geheel uit. De zaak is reeds eerder voor de Arr. Recht bank behandeld. Deze verklaarde de toen uit gebrachte dagvaarding nietig. Het O. M. bracht een nieuwe dagvaarding uit en eischte na de tweede behandeling verdachtes veroor deeling tot 1 jaar en 6 maanden gevangenis straf. De Rechtbank, heden uitspraak doende, ver klaarde den veldwachter schuldig aan brand stichting en veroordeelde hem tot een gevan genisstraf voor den tijd van 1 jaar. DE KINDERDOODSLAG TE MOORDRECHT. ZAAK TERUG VERWEZEN. UTRECHT. 28 Juni (VD.) De Arrondisse mentsrechtbank tc Utrecht deed heden uit spraak in de zaak tegen den schipper G. de V. en de koopvrouw G. van der W die te recht hadden gestaan, verdacht van verre gaande mishandeling van een 5-jarig meisje, dat tengevolge daarvan overleden is en door verdachten in den dijk bij Moordrecht be graven werd. De rechtbank verwees ten aanzen van beide verdachten de zaak terug naar den rechter commissaris om een nader onderzoek naar de schuldvraag in te stellen in verband met ccn Ingekomen brief van iemand, die tot dusver nog niet in de zaak gehoord was. De Officier van Justitie had resp tegen de jaar en acht maanden gevangenisstraf ge- jaar en acht maanden gevangensstraf ge- eischt. VOOR IIET NATIONAAL CRISIS COMITé. Het Haagsch Corr. Bur. meldt: Door de directie van de Zuiderzeewerken werd wederom een bedrag van f 1200 aan het Nat. Crislscomité ter hand gesteld als opbrengst van den toegang tot den afsluit dijk. In totaal werd een bedrag van f 6500 overgemaakt. OPLEIDING TOT VERKEERSVLIEGER. Maandag is onder leiding van den heer Van Ede van der Paltz bij ontstentenis vah don heer De Veer, directeur der af deeling Luchtvaart in een der zalen van de Kweekschool voor de Zeevaart te Am sterdam ccn persconferentie gehouden waar dc heer Van Ede van der Paltz een uitvoerige uiteenzetting gaf van de resultaten van het eerste jaar der opleiding. Bij deze conferentie waren mede aanwezig dc commandant der Kweekschool, de heer Van der Hiel de heer Roelofsen namens het departement van Financiën, de heeren Mathow en Buenlnck namens dat van Defensie, benevens de heer Aler, vliegleeraar tevens chef van den Vliegtechnischen Dienst der KX.M. De uitkomsten, aldus het rapport van den voorzitter., zijn tot nu toe bevredigend. Er waren drie adspirantvliegers met drie reserves. Een dezer laatsten vertoonde zulke goede quallteltcn dat hij werd toegevoegd, de belde andere reserves hebben na drie maanden de school verlaten. Eerstdaags zal de oproeping gedaan wor den voor nieuwe eerste Jaars, dat zullen er dan vier zijn met ëén reserve! Tijdens dc conferentie heeft dc heer Aler nog het ccn en ander meegedeeld over een bezoek, door hem en kapt. vlieger W. Ver- steegh gebracht aan de Deutsche Flieger- schule te Brunswijk, welke is ingericht voor 100 a 150 leerlingen, maar die thans ln alle leerjaren samen 50 leerlingen telt. Een vergelijking met deze school makende, kan men constatoeren, dat de elschen, welke te onzent aan de Jongelui worden ge steld. inderdaad gaan boven die welke men to Brunswijk vraagt. In dit opzicht is onze leiding dus zeker goed. De heer Van der Hiel deelde op een desbetreffende vraag nog mede. dat hij met deze naast elkaar loopende opleidingen heel aangename ondervindingen had opgedaan: bij de adspirant-vliegers was ook voldoende belangstelling voor het nautische gedeelte hunner opleiding zoodat de samenwerking heel prettig was. Nieuwe nderscheiding voor burgemeestf De Vlugt. Naar Wolff seint, heben de rector mag nificus en de senaat tn de Hamburgsche universiteit besloten an burgemeester dr. W. de Vlugt het eerelidtaatschap der Haan- burgsche universiteit ai te bie'ien. In de oorkonde, waanede deze onderschei ding aan dien burgenrsier wordt aange beden staat o.a. vermd dat de Hamburg - sche universiteit zich irwant voelt met de stad Amsterdam zoow- door de overeen komstige cultuur als cbr de internationale geaardheid en door desoverzeeschen handel der beide steden. Boveil ziet de Hamburg sche universiteit in on sterdam dezelfde idealen, dezelfde emgie en denzelfden ruimen blik, welke d» waren .mercator sapiens" karakteriseert, die niet alleen de wetenschappelijke, ecocmlsche en mate- rieele welvaart, maartok den geestelijken bloei van> zijn vaderfld. tracht te be vorderen. INTERNATIONAE AUTOIEVENBENDE. TWEE AUTO'S ROTTERDAM GEVOl)EN. De N. R. G'rt. meldt Een dag of tien gelen kreeg het Amster- damsche expertise-buau H. U. Schleurholtz Tichelaar w i. van oo Duitsche assurantie maatschappij berichtjat een in Berlijn ge stolen auto naar Nedjand was vervoerd en men werd verzocht tJtrachten den auto een Horchcabriolet -pp te sporen. Experts van genoemd bureau jngen aan het werk en zij slaagden er na vfloop van eenigen tijd in, den auto in Rotteiim op te sporen, waar na zij zich met do jtterdamsche Centrale Recherche in verbinng stelden. Daar had men inmiddels van <1 soortgelijke zaak be richt gekregen. Er Hl n.l. een paar dagen tevoren in de N. R. een bericht uit Dus- Zoo gauw ze kunneijn die Oesters naar huis gerend cn hebben de doérandweer gealarmeerd. En die haast zich met ladders en spuiten, met emmers cn slangen naar jplaats dc oniieils. Kijk zc loopen, Itoc spoedige^ brand bedwongen zal zijn, des te minder schadi SCHEEPVAARTBERICHTEN Astrea 26 te New York van West-Indië. Arendskerk 28 te Rotterdam van Amster dam. Delf id ijk 25 nm. van Los Angeles, Pacific- kust n. Rotterdam. Djambi 27 van Bremen, 28 17 u. van Australië te Rotterdam verw. FLandria 29 8 u. te Lissabon verwacht, Buenos Aires n. Amsterdam. Gaasterkerk p. 26 Gibraltar, Japan naar Rotterdam. Jason 24 van Antofagasta naar Mollendo. Kota Tjandi 28 6 u. 30 m. van Hamburg n. Rotterdam. Kota Gede 27 te Singapore von Calcutta. Klipfontein 28 van Amsterdam naar Per nis. Kota Nopan 27 te TjQatjaip van Rotter dam. Kota Inten p. 28 9 u. Gibraltar, Rotterdam n. Batavia. La Coruna 25 van Rio Janeiro, Amsterdam n. Zuid-Amerika. Marnix van St. Aldegonde p. 27 Lizard, Dublin n. Amsterdam. Nijkerk p. 27 8 u. van Ouessant naar Ant werpen, Beira n. Rotterdam. Nieuwkerk 26 te Kaapstad, 28 v. Kaapstad n. Port Elisabeth, Rotterdam naar Beira. Nebraska 27 te Colon, Rotterdam n. Paci- fickust. Orion 24 van Port an Prince naar Fto. Plata. Stuvesant 27 te New York van West- Indië. Tosari 28 van Batavia naar New York. Sale Ier 27 van Sabang naar New York. Tjileboet 27 te Sjanghai van Batavia. Tjinegara 26 te Hong Kong van Sjanghai. Tawoli 28 te Amsterdam van Hamburg. Tapanoeli 27 19 u. van Marseille, Batavia n. Rotterdam. Van Rees p. 24 Thursday Island. Zuiderkerk 27 van Penang, Japan naar Rotterdam Pietje Puk voelde zich ook verplicht te helpen. Hij heeft de schoenen, die hij te poetsen had. alle maal iu den «teek gelaten cn hier zie jc hem naar den brand vliegen met.... ee» zandemmertje vol water, waarvan hij de helft natuurlijk nog onder weg verliest. RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 30 JUNI. HILVERSUM. 296 M. AVRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 So listenconcert. door George Strasbourg, bas- bariton en Herta Rohrcr, piano. 11.00 Cursus in knippen van kinderkleeding door mevr. Ida de LeeuwVan Rees. 1145 Voortzetting solistenconcert. 12.15 AVRO-kamerorkest O.I.V. Louis Schmidt. Tusschenspel van gra mofoonmuziek. 2.00 Elias van Praag leest voor „De Dichter" en „Don Juan". Twee schetsen van J. Steynen. 2.30 Rustpoos voor het verzorgen van den zender. 2.45 Gramo foonmuziek. 3.00 Causerie door Max Tak: „Rossini, zijn leven, zijn composities". 4.00 Ziekenuurtje door mevr. Antoinette van Dijk. 5.00 Radio-kinderkoorzang o.l.v. Jacob Hamel. 5.30 Orgelconcert door Pierre Palla op het Standaart-orgel in het Kurhaus te Scheveningen. 6.30 Sportpraatje door H. Hol lander. 7.00 Strijktrio. 7.30 Ellen Forest: Antwerpen en Gent. 8.00 Tijdsein en Avro- opera uitzending: „Les Saltlmbanques" opera ln drie bedrijven; muziek van Louis Ganne. In de pauze: Xilofoonspel door de „Drei Nehrings", korte causerie door W. Vogt. 10.00 Dlas. 10.15 Kovacs Lajos en zijn orkest met medewerking van de „Drei Nehrings" (XUo- foon-virtuozen. Tusschespel van Gramo foonmuziek. HUIZEN, 1875 M. Tijdsein cn gramofoonmuziek. 10.15 Korte zlekendienst door Ds. H. L. Boerlijst. 10.45 Gramofoonmuziek. K.R.O. 11.— Gramofoon muziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin O. P. 12.00 Tijdsein en politieberichten. 12.15 KRO-orkest o.l.v. Jo- han Gerritsen. NCRV. 2.00 Cursus fraaie handwerken door Mej. G Ablij. 3.00 Vrouwen halfuurtje door mevr. J. C. van Amstel Löben Seis. Onderwerp: Persoonlijke verant woordelijkheid en de massa-mensch. 3.30 Verzorging zender. 4.00 Ziekenuurtje door Ds. H. Guittart. 5.00 Cursus handenarbeid voor onze jeugd door H. J. Stelnvoort. On derwerp: „Een Amerikaansche vlieger". 5.45 Liederenrecital door Louis Bogtman. bari ton. 6.45 Cursus in knippen en stof versieren. 7.00 Declamatie door N. Fuykschot. 7.30 Po litieberichten. 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Tijdsein en Ko raal. 9.30 Vervolg Concert. 10 00 Persberich ten van het Persbureau Vaz Dias. 10.30 Gra- mofaonmuziek. BRUSSEL. 509 M. 5.20 Concert door het Symphoni-orkest o.l.v. Jean Kumps. 6.50 Gramofoonmuziek; 7.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Populair concert door het Radioorkest o.l.v. Franz André. lil. Gramofoonmuziek. KALOUNDBERG 1153 M. 2.50 Concert door het omroepotfeest o.l.v. Launy Grondahl. 8.20 Deensche muziek doo* het Omroeporkest o.l.v. Launy Grondahl 10.45 Deensche militairen marschen door liet Omroeporkest o.l.v. Launy GroncLsüaL BERLIJN, 419 M. 4.50 Populair concert. 6.55 Concert op twee vleugels. 7.30 Vocaal concert. 8.20 „Der Frei- schutz" opera in drie bedrijven van Von Weber. HAMBURG. 372 M. 135 Gramofoonmuziek. 2.30 idem. 4.50 Con cert. 7.40 Populair concert door het Kleine Norag orkest o.l.v. Gerhard Maosz. 10.30 .Deutsche Tanzmuzik". Het Noragorkest o.l.v. Adolf Seeker. KöMGSWUSTERHAÜSEN 2.20 Gramofoonmuziek. 4.50 Concert. 8.20 Programma van Berlijn. LANGENBERG, 472 M. 1.20 Concert door een orkest van werklooze Beroepsmusici. 5.20 Vesperconcert- o.l.v. Wolf. 8.20 Concert o.l.v. Walf 10.50 Kamermuziek door 't Kölner Kunkel-Kwartet. 1L50 Gra mofoonmuziek. DAVENTRY 1554 M. 12.20 Orgelconcert. 1.20 Concert door Shepherd's Buh Pavilion Orkest o!.v. Harry Frijer. 2.20 Sonate recital. 4.05 B.B.C. dans- orkest oi.v. Henry Hall. 4.50 Concert door het Schotsche Studio Orkest o.l.v. Guy Dai- nes. 10.10 Concert. 11.20 BBC. dansorkest o.v.l. Henry HalL PARIJS (Eiffel) 1725 M. 8.50 Gramofoonmuziek. PARIJS R. 1725 M. 8.05 Gramofoonmuziek. 12.50 idem. 9.05 Ka mermuziek. MILAAN, 331 M. 8.50 „L'Amico Fritz" opera in drie actes van Mascagni. ROME, 441 M. 9.05 Concert. WEENEN, 517 M. 7.55 Concert op twee vleugels door Lily en Emy Schwarz. 8.20 ,Die Kreuzelschreiber" een boerenklucht in drie bedrijven van An- zengruber." 10.25 Dansmuziek door het David Mathé Jazz-orkest. 'VARffCBAIl 1411 M. 5.20 Concert. 6.40 Populair concert. 8.20 Con cert door het Philharmonieorkest van War schau o.l.v. St. Nawrot. 10.20 Dansmuziek. TUT oufiXSTKR 410 M 8.20 Programma van Berlijn. Geen wonder dat de brandgasten van zoo'n hulp heclemaal niets hebben moesten. En als Pi«-tje hun lang genoeg voor de voeten rcloopcn heeft, nemen zc ten einde raad hun brandslangen en.... spuiten den ijvcrigcn jongeling weg! Zie hem becncn maken.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 6