Het Mysterie der Eeuwige Jeugd FEUILLETON C.LUZIFERS' ENDE") Een emotioneele roman door WALTHER KLOEPFPER. 13» Op hetzelfde oogenbllk schoof ae de zahn- foode carneool onder haar decolleté, zoo. dat slechts het plaüna-kettinkje zichtbaar bleef. „Dan heb dk me verbist, senorita", ant woordde hij schertsend. In werkelijkheid was hij woedend. ,-Groote goedheid, wat kan die vrouw liegen! Geen graveering, waar ik het ding toch gisteren met mijn loupe heb on derzocht Verder kwam hij niet met zijn gedachten. Op den hoek stond een groepje dames en heeren, gasten van Pension Diana. De dan seres trad op hen toe en liet Klaus alleen staan. Dodh voor ze zich verzenderde, had hem een zoo vljanddgen blik toegeworpen, dat het hem werkelijk een beetje onbehaag lijk te moede werd. „Misschien ben ik wel te vroeg met de deur dn huis gevallen", peinsde Klaus. Doch daar is nu eenmaal niets meer aan te veran deren. Het staat echter vost, dat die duive lin me twee keer heeft voorgelegen: met ..den heer van Genua" en met de .graveering". Ais ze een rustig geweten heeft behoeft ze niet te liegen. Die vrouw kent vast en zeker den eigenaar van den verloren manchetknoop en daarmede den man. die Peter heeft ont voerd. Hij nam zich voor, de danseres geen secon de uit het oog te verliezenBij het souper ontbrak ze echter aan de table d' hóte. Vol gens mevrouw Boris voelde mademoiselle zich onprettig en gebruikte ze haar maaltijd op haar kamer. Klaus wilde zekerheid hebben. Hij sloop naar de eerste verdieping en vernam de stem der danseres, die het dienstmeisje eenige bevelen gaf. Gerustgesteld liep hij naar zijn kamer. t Den volgenden morgen was hij de eerste' aan het ontbijt; de senorita mocht hem niet door vingers glcppen. Toen ze echter om- half negen nog niet versahenen was, inter viewde hij madame Bois. Deze scheen zeer verbaasd. „Weet u dan niet. dat de senorita reeds in alle vroegte vertrokken is? ..Neen. Waarheen?" .Dat, zou ik u niet kunnen zeggen". ,Doch Klaus wist, waar en wanneer hij de danseres terug kon vinden: over vijf dagen te Hamburg op de .Albert Ballm". Hij was geduldig en kon wachten, HOOFDSTUK VI. Het roeibootje met de drie mannen was ongeveer een halve zeemijl van de kade verwijderd, toen de Japanner op een signaal- fluitje blies, dat hij uit zijn zak haalde. On middellijk daarna verscheen in de verte een rood licht, dat als een spookachtige schijn over de golven scheen te dansen. Met iederen riemslag werd het licht grooter en toen men vlakbij was gekomen, herkende de professor het als een electrische gloeilamp, bevestigd aan een stang, die steilrecht oprees uit een zwarten, cylindervormigen koepel. Hei roei bootje stiet tegen een hard voorwerp: een stalen tros werd in zee geworpen. De Yankee bukte zich en greep den kabeL Het was stik donker. ..Een onderzeeboot!" mompelde de profes sor verbaasd. .Hoe komt Mr. Devil aan een onderzeeboot?" Ze lagen nu onbeweeglijk naast het stalen monster en de Japan neer riep: ,.Vlug, vlug!" Die vervloekte havenpolitie heeft argwaan gekregen en begint Jaoht op ons te maken". Inderdaad gleed op hetzelfde oogenblik een machtige lichtkegel over de zwarte op pervlakte der zee. Peter werd door een paar ruwe handen beetgepakt en een minuut later stond hij in een helverlichte ruimte, vol bedrijvig heen en weer loopende menschen Door de opening van een buis klonk de stem van den Jap. Een heftig sidderen ging door het schip. De reservoirs vulden zich met water. Een oorverdoovend geruisch van wentelende schroefbladen en stampende machines. De onderzeeboot begon te zinkencentimeter voor centimeter eerst, dan vhigger en vlug ger. Peter had het gevoel, als werd hem de grond onder de voeten weggetrokken. Als een razende torpedo boorde zich de Satan n door de grijsgroene materie van het haar tegemoetstroomende water. Vijf minuten later joeg ze met een snelheid van twee en twintig mijlen in zuidwestelijke richting langs de Italiaansche Riviera Professor Sander verhief zich tuimelend van den divan en waggelde gebukt naar een stoel teneinde zijn hoofd niet aan het lage plafond te s too ten. Zijn gevangenis was een kleine kajuit, die verlicht werd door een lamp van minstens twee honderd kaarsen Het gelaat van den professor had een geelgroene kleur, welke niet alleen het gevol? was van den sterken lichtschijn doch even eens van de doorstane zeeziekte. Zou iemand hem gevraagd hebben, hoelang hij nu al in deze, op een kooi gelijkende, schaarsch ge meubileerde ruimte woonde, twee, vier of zes dagen, hij had er met geen mogelijk heid eenig antwoord op kunnen geven. Peter was rich hoegenaamd van geen Öjd bewust hij wist niet of het dag, nacht, avond of ochtend was. Zijn horloge was verdwenen. Sedert hij rich iets beter voelde bracht een neger hem geregeld wat te eten: soep, con serven brood en water. Het liet hem alles- koud en onverschillig. De deur werd geopend. Sander keok niet eens om. „Het zal de neger zijn. die het eten brengt", tiaciht hij. Doch het was de neger niet. Het was Mr Devil, die de deur sloot en zwijgend tegen over Peter op den divan ging zitten. De Amerikaan keek Peter aan met zijn koele staalgrijze oogen. Bij wijlen saheen het, alsof er vloeibaar metaal uit zijn oogen drupte. Eindelijk verbrak hij het zwijgen: .Hier is uw horloge, mister Sander. En hier hebt u eveneens een vulpen benevens papier Ik geef u tien uur tijd; precies tien uur. U zult in dien tijd uit uw geheugen het volgen de opschrijven: lo. de nauwkeurige structuurfornruie van het door u ontdekte ..Vitalin". 2o. de bereidingsmethode van deze st-of. te beginnen met de deriijke klieren tot het als serum te gebruiken extract. 3o. Een tabel uwer proefnemingen met de bereikte resultaten. Ik herhaal. Peter boog het hoofd voor dezen machti gen wH. Het was doelloos, er zich tegen te willen verzetten. Hij kon slechts gehoorzamen zelfs al moest hij er bij ten gronde gaan. De kajuitdeur viel weer in 't slot: Petei was alleen... Hij streek zich de haren van het voorhoofd dat met zweet was bedekt Een rising voer hem door de leden als hij aan de oogen van den Yankee dacht, oogen. waarin de wilde wreedheid van een tijger flikkerde. In zijn achterhoofd tikte het als in een electriciteitsmeter. Werktuigelijk wierp Peter een buk op zijn horloge: het was kwart over tien; „Om acht uur vijftien moet ik Waar rijn", ging het hem door het hoofd. Hij ging recht zitten m begon ,-chrij- .enhoe meer hij cchreef, hoe hekkxacz zijn gedachten werden. Reeds bij de eerste pennestreek had het tikken in zijn achter hoofd opgehouden. Hij schreef bladzijde na bladzijde. De letters vlogen hem uit de pen. Ze groepeerden zich tot lettergrepen, tot woorden Toen de kleine wijzer van zijn horloge op de acht knielde, begon Dr. Sander met het laatste experiment ie beschrijven, een zestien jarige ram. die na een serte „Vital^"-injec ties weer Jong en krachtig was geworden. Sedert eer. uur schreef hij met de voile vulvt, daar zijn rechterwijsvinger door heftige schrijfkramp onbruikbaar geworden was. Om veertien minuten over acht deed hij een laatste pennestreek en zette daar achter een punt. zoo groot als een paarde vlieg. Toen viel hij van u;tput.ting in elkaar. Professor Dr. Peter Sander, buitengewoon hoogleeraar in de physiologic, aan de uni versiteit van München, had binnen taen uur een stuk werk afgemaakt, waarvoor hij onder normale omstandigheden vier dagen noodig gehad zou hebben. Hij had in dien tijd gegeten noch gedronken, noch gerust of geslapen; hij was door geen enkele bijge dachte afgeleid; hij had gewerkt als een denkmachine, gedreven door een vreeenden wil. Toen Peter de oogen opende, zat Mr. Devil tegenover hem en las bedaard de geschiede nis van het „Vitalin". Eindelijk was hij er mede klaar, stopte de papieren in den bin nenzak van zijn Jas en vroeg: „Wilt u Iets gebruiken. Mr. Sander? Mis- -hien een glas wijn?" Peter knikte. Op Mr. Devil's bevel bracht de neger een ;ias Bordeaux. De Yankee nam een klein fleschje, met roode vloeistof gevuld, uit rijn vestzak en goot drie druppels van den In houd in den wijn. Wordt nerroiedV SPORTPRESTATIE. Mevrouw Bronncr Is Dinsdagmorgen te 8 uur 45 van Hoek van Holland gestart en heeft vandaar gezwommen naar Scheve ningen waar rij om 11 uur 30 Is aangekomen. Bij aankomst werd haar door een nichtje bloemen aangeboden. DE UNIVERSITEITSEEESTEN TE AMSTERDAM. Dinsdagmiddag is In het Concertgebouw een plechtige scnaa tsiitling gehouden. Een overzicht van de zaal tijdens de zitting. HET BERGINS- VAARTUIG „ARTIGLIO" is met het goud van de „Egypt" te Plymouth aange komen. Een kijkje aan boord. KLM ..ssljL...... - DE UNIVERSITEITSFEESTEN TE AMSTERDAM. - Dc hoog leeraren begeven zich naar het Concertgebouw ter bijwoning van de plechtige Senaatszitting. HET VIERMOTORIG JLNKERVL1EGTUIG, DE D. 2500. van de Deutsche Lufthansa, dat op de luchtlijn naar Lon den in dienst is gesteld, kwam deze week op Schiphol aan. DE NEDERLANDSCHE IN ZENDING op de internatio nale broodtentoonstelling, wel ke dezer dagen te Rome gehouden is. WERK VOOR WERKLOOZEN. - Het gemeentebestuur van Angeren heeft een aantal werkloozen aan den arbeid gesteld om bet aloude lort ai te graven en het gedeelte, dat langs de Oude IJssel loopt, gclijkstraats te maken.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9