BINNENLAND DE OOLIJKE OESTERS. ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. HAARLEM'S D AC BLAD DONDERDAG 30 JUNI 1932 OVERHEID EN WERKLOOZENSTEUN. PRAEADVIEZEN VAN DE HEEREN DE MIRANDA EN SMEENK. Woensdagmorgen werd de laatste dag van het samenzijn der congressisten van de Ver- ceniging van Nederlandsche Gemeenten te Hilversum geopend met een welkom van den voorzitter, mr. W. C. Wëndelaar, aan den vertegenwoordiger van den minister van Binnlandsche Zaken, den heer D. G. W. Spitzen. In behandeling kwamen vervolgens de prae-adviezen, uitgebracht door de heeren S. Rodrigues de Miranda, wethouder van Amsterdam en C. Smeenk, wethouder van Arnhem: „Op welke wijze moet, gegeven de bestaande regeling der werkloosheidsver zekering, de bij die regeling aansluitende steunverleening voor valide werkloozen wor den georganiseerd; moet daarbij aan het rijk, aan de gemeenten en aan de organen van armenzorg een taak worden toegekend en zoo ja. welke? Naar welke beginselen moeten de overheidsklassen met de uit die steunverleening voortvloeiende kosten wor den bezwaard?" De heer S. Rodrigues de Miranda conclu deerde. blijkens het verslag in het Handels blad. na uitvoering prae-advies tot de vol gende stellingen a. De werkloozensteun, in den ruimsten zin opgevat, worde onderwerp van rijkszorg, b. Bij de wet en voor zooveel noodig bij algemeenen maatregel van be stuur, worden de grondslagen van de steun regeling vastgelegd, volgens welke aan valide werkloozen, zoowel verzekerden, die geen recht op uitkeering kunnen doen gelden, als niet-verzekerden, ondersteuning wordt ver leend. c. Met de uitvoering van de onder b bedoelde wet en de daaruit voort-vloeiende algemeene maatregelen van bestuur worden de gemeentebesturen belast; de organen van armenzorg worden bij de toepassing van de wet op den werkloozensteun uitgeschakeld, d In de wet worde vastgelegd dat de uit de steunverleening voortvloeiende kosten voor 5 6 deel door het rijk en voor 1 6 deel door de gemeente worden gedragen; het rijk ver schafte zich de middelen, benoodigd voor den werkloozensteun, door een speciale naar draagkracht te heffen economische wur- baarheidsbelasting; den gemeenten worde het recht toegekend op de in het vorige lid bedoelde belastingopcenten te heffen. De heer C. Smeenk kwam na zijn prae- advies tot de conclusies: dat 't rijk in zake werkloosheidsvoorzieningen leiding en steun geve en dat bij het bepalen van dien steun gelet wordt op den omvang van de crisis in de bedrijven en op de financieele draag kracht der in aanmerking komende ge meenten. Dat hierbij gewaakt moet worden tegen een, althans in theorie, mogelijke willekeur en ongelijke behandeling met het oog waarop overleg tusschen de regeering oneen door de Vereeniging van Nederland sche Gemeenten in tc stellen commissie wenschelijk wordt geacht, en wel over de normen, die voor de toekenning van een be paald subsidiepercentage zullen gelden, als mede over mogelijke afwijking van de nor men in concrete gevallen. Dat tenslotte rijk en gemeenten ernstig behooren te streven naar samenwerking en er geen sprake moet zijn van elkander te beschouwen aLs „vijan delijke mogendheden" en dat, waar hier te lande ook de gemeentelijke autonomie stevi ger staat dan in vele andere landen, haar behoudt niet alleen afhangt van den inhoud der wettelijke regelingen; deze autonomie staat of valt met het verantwoordelijkheids besef van degenen, die tot besturen geroepen zijn. JAARVERGADERING VEREEN. VAN NED. GEMEENTEN. Dinsdagmorgen werd te Hilversum de al gemeene Jaarvergadering van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten gehouden, waar vertegenwoordigers van ongeveer drie honderd leden aanwezig waren, geopend met een rede van den voorzitter, mr. W. C. Wen- delaar. In de vacatures, ontstaan door het uittre den van de heeren mr. T. de Jong Tzn. cn A. Jongbloed en door het aftreden van de hee ren mr. W. C. Wendelaar, burgemeester van Alkmaar cn M .W J. Coenders, burgemeester van Sittard. welke heeren niet herkiesbaar waren werden gekozen de heeren G. H. A. Habets, burgemeester van Kerkrade, W. J H. Hoen. burgemeester van Warffum, mr. J Bothenius Lohman, burgemeester van Assen cn P. van Rees, burgemeester van Papcn- drecht. Woensdagmorgen begon het congres met de behandeling van de praeadviezen door de heeren S Rodrigues de Miranda, wethouder van Amsterdam en C. Smeenk, wethouder van Arnhem over de organisatie der steun verleening bij werkloosheid. DE STRANDING VAN DE „RHEA". De Raad voor de Scheepvaart deed uit spraak inzake de stranding van het motor schip .Jthea" op de kust van Haiti. Do Raad is van oordeel, dat deze stranding ls veroorzaakt door een daad of nalatigheid, zoowel van den kapitein als van den eersten stuurman. De eerste stuurman had tijdens het ongeval de wacht en hij had, door zich behoorlijk te vergewissen van de positie van het schip en dien overeenkomstig tijdig de *oodige maatregelen te nemen en met klem den kapitein de gevaarlijke positie van het schip onder het oog te brengen, het ongeval kunnen en moeten voorkomen. Op den kapi tein rust echter verreweg de grootste schuld, nil hij zich daadwerkelijk met de navigatie bemoeide en deze geheel persoonlijk leidde. Dat deze stranding aan onvoldoende naviga tie is te wijten springt in het oog. Het schip is. zonder dat sprake was van eenige onze kerheid of onverwachte omstandigheid, volle kracht den wal ingeloopen, waarvoor geen enkele verontschuldiging is aan te voeren. Wat den eersten stuurman betreft, de door hem gemaakte fouten zijn even erg als die van den kapitein, wat echter niet wegneemt, dat zijn verantwoordelijkheid sterk is ver minderd door de omstandigheid, dat de ka pitein zelf de leiding der navigatie op zich had genomen. Mitsdien straft de Raad den gezagvoerder van de „Rhea" door hem de bevoegdheid te ontnemen om als gezagvoerder te varen op een schip als bedoeld bij artikel 2 der Sche penwet voor den tijd van twee maanden en den eersten stuurman van dat stoomschip fcioor het uitspreken van een berisping. HET DERDE EEUWFEEST VAN DE AMSTERDAMSCHE UNIVERSITEIT. EEN WATERCORSO. Men meldt aan. de Tel.: Op initiatief van rar. Merkelbach, directeur van den Stads schouwburg en van den Senaat van het Am- sterdamsch Studentencorps, zal Zaterdag 2 Juli a.s. te twaalf uur in het Carlton Hotel een nachtfeest worden georganiseerd voor alle deelnemers aan de uitvoeringen ter ge legenheid van het derde eeuwfeest der uni versiteit. Het officieele corpslustrum zal heden, Don derdag, des namiddags te 2.45 uur geopend worden in de aula van de universiteit met een rede van den rector van den I.S.S.A., den heer M. W. Jolles, gevolgd door een rede van den reunie-praeses, mr. B. C. J. Loder en een van den rector magnificus, prof mr. Paul Scholten. Hieraan zal voorafgaan de feestelijke intocht van de reünisten van het Centraal-Station naar het universiteits gebouw. Des avonds zullen Prins Hendrik en eenige andere gasten om kwart voor tien uur in de hal van het Amstel-Hotel door den I.S. S.A. ontvangen worden en zich vandaar naar de gala-opvoering van S.P.Q.A. '32 begeven. „Het Koggeschip heeft de aardige gedachte gehad de burgerij der hoofdstad ter gelegen heid van de Universiteitsfeesten een water corso aan te bieden. De havenmeester de heer W. N. v. d. Poll, voorzitter der werkcommissle, had de leiding. Tegen twee uur Woensdag middag vormde de Amstel, ter hoogte van het Amstel Hotel een alleraardigsten aan blik. Tal van met bloemen en vlaggen versierde vaartuigen lagen daar gemeerd. Een drietal muziekkorpsen liet om beurten vroolljke marschen over het zonbelichte water schal len. Ranke kano's, zacht voortglijdend onder haar kleurige bloemenlast, wherries in gele en blauwe Irispracht of wel in andere kleur- schakeeringen, voortbewogen door roeiers In het wit met stuurvrouwen in dezelfde bloem- kleurcombinaties gekleed, metorbooten van een grootscher allure vulden het wateropper vlak bij de Hooge Sluis. Schijnwerpers tusschen gloeilamp en guir landes prijkten reeds in afwachting van het avondcorso, dat te halfticn terzelfder plaatse zou beginnen. Bij het clubgebouw van „De Hoop" ligt het hoogtepunt van het waterfeest n.l. de Ko ningssloep, een vaartuig uit den jare 1818, waaraan kosten noch moeite bij den bouw wer den bespaard. De marine verheugde zich in die dagen in het bezit van enkele goede beeldhouwers en dezen vervaardigden de fraaie, vergulde Neptunusgroep, welke in het galjoen is aangebracht, alsmede de hekver siering die aan stuur- en bakboord gedragen wordt door een vergulde faam, en waarin ook het Nederlandsche wapen is verwerkt. Een motorboot-eigenaar had de rupstram in miniatuur nagebootst. Langs de oevers van den Amstel hadden zich honderden belangstellenden geschaard om het watercorso te aanschouwen. Boottocht voor professoren. Voor Woensdagmorgen vermeldde het pro gramma der Universiteitsfeesten een boot tocht voor professoren door de Amsterdam- scho haven cn naar IJmuiden. Om elf uur lag de „Prins Hendrik" van de Alkmaar Packet reeds bijna volgeladen aan de De Ruyterkade te wachten op het vertreksein. Een groot aantal dames was onder de passa giers voor dezen tocht, terwijl verschillende studenten, blijkbaar niet afgeschrikt door de professorale exclusiviteit, van deze bootreis welgemoed aan boord stapten. DE TE NIJMEGEN GEARRESTEERDE DUITSCHERS. EEN GOEDE VANGST. De beide Duitschers die te Nijmegen we gens inbraak zijn gearresteerd, werden naar Arnhem overgebracht in verband mot een inbraak aan den Kemperbergerweg aldaar, waar in den nacht van Zondag op Maan dag een groot aantal buitenlandsche goud stukken, gouden zegelringen cn een aantal gouden tien- en vijf-guldenstukken, benevens zilveren cn gouden sieraden enz. werden ge stolen. De Nijmeegsche inbrekers werden in het bezit van het grootste gedeelte der te Arnhem bij bovengenoemde inbraak ont vreemde voorwerpen cn gelden bevonden. Het onderzoek der Nijmeegsche recher che heeft naar het Handelsblad meldt, het vermoeden bevestigd dat men erin geslaagd is een paar gevaarlijke individuen onscha delijk te maken, die reeds heel wat op hun kerfstok hebben. Het blijkt, dat de beide mannen door het oostelijk gedeelte van. ons land een waren strooptocht hebben ondernomen. Zoo heb ben zij thans bekend, in den nacht van 20 op 21 Juni ln een villa bij Hengelo te heb ben ingebroken, waar zij een fototoestel, een verrekijker cn een bedrag aan geld wegna men. Het fototoestel en de kijker hebben zij ln een nabijgelegen bosch verstopt. Den volgenden nacht drongen de mannen een restaurant te Delden binnen, waar zij 25 doozen cigaretten, een gerookte ham, een flesch advocaat en een partij 21/2-cent- stukken bult maakten. Den daarop volgen den nacht was Apeldoorn het terrein van hun operaties, waar zij twee restaurants bezochten. Hier ontfermden de heeren zich over een aantal eieren, een stuk vleesch en vier hemden. De hemden werden weer ln een bosch verstopt. Van Apeldoorn trokken de inbrekers naar Amersfoort, waar zij een zomerverblijf met een nachtelijk bezoek vereerden. Hier eigenden zij zich een hee- reneostuum cn een paar schoenen toe. Een goede slag werd ln den nacht van Zondag op Maandag te Arnhem geslagen. Van Arnhem trokken de Inbrekers naar Nij megen. waar zij bij een poging tot inbraak, als gemeld, werden gearresteerd. Een der aangehoudenen heeft oen volledige beken tenis afgelegd. De andere ontkent hardnek kig zich aan do inbraken te hebben schul dig gemaakt, doch hij was bU de arresta tie gekleed ln het heerencostuum, dat te Amersfoort ontvreemd werd. DE WAPENSMOKKELARIJ TE VAALS. GEEN ROTTERDAMMERS BIJ BETROKKEN? De N. R. Crt. schrijft: Naar aanleiding van het bericht betreffen de de smokkelarij van wapens en munitie te Vaals, hebben wij ons tot de Rotterdamsche politie om nadere inlichtingen gewend. Daar deelde men ons mede, dat men Dinsdagmor gen een telegram uit Vaals had gekregen, meldende, dat men een auto had aangehou den, welke uit België kwam en naar Duitsch land onderweg was, in welke auto wapens zouden worden vervoerd. In die auto zijn echter geen wapens gevonden. De bestuurder, de Rotterdammer B., een caféhouder van Katendrecht, die was aangehouden, ls weer op vrije voeten gelaten. Verder was er bij de Rotterdamsche politie niets bekend van een aandeel, dat Rotterdammers in een smokkel affaire van wapens naar Duitschland zouden hebben. Het Persbureau Vaz Dias bericht nog het volgende: Ook de Duitsche grenspolitie was reedü een'jge weken ingelicht, dat wapens uit België naar Duitschland werden gesmokkeld. In België zouden groote 'bestellingen gedaan zijn ten behoeve van een politieke partij. Aanvankelijk bleek eth plan te bestaan, die wapens en munitie in kleine vrachtwagens en auto's te brengen tot dicht bij de Belgi sche-, Duitsche- en LuxemburgsChe grens. De grenswachten aldaar bleken echter spoedig Ingelicht, zoodat naar nieuwe uitwegen ge zocht werd, o.a. te Vaals. Het complot is daarbij systematisch te werk gegegaan en had in een breede strook langs de grens hand langers, waaraan paketten werden afgegeven, die dan des nachts over de grens gebracht moesten worden naar een bepaalde verza melplaats op Duitsch gebied. 'De te Vaals gesignaleerde auto was een Nederlandsche en droeg het nummer H 32581, een Zuid- Hollandsche dus. Deze wagen is dn den nacht van Dinsdag op Woensdag nabij de grens teruggevonden door de politie. Alle wapens en minitie waren evenwel verdwenen. De personen, die gearresteerd waren, zijn weer vrijgelaten. Twee van hen waren afkomstig uit Vaals, twee uitAmsterdam en twee uit Rotterdam. Proces-verbaal is opgemaakt. De rijkspolitie leidt het onderzoek ver der. In verband met deze zaak komt het Pers bureau Vaz Dias nog ter oore, dat het meer dan eens is voorge komen, dat op verschil lende plaatsen in het binnenland van Ne derland dergelijke zendingen van kleine wapenen uit België zijn aangekomen om hier hun eindbestemming te vinden. Dat derge lijke zendingen van België naar Wuitsoliland plaats vinden, is in het licht hiervan niet onwaarschijnlijk. HET I. V. V. EN DE ONTWAPENING. EEN BEROEP OP DE CONFERENTIE. Het Intern. Vakverbond heeft de ontwape ningsconferentie een telegram gezonden waarin de te Genève vergaderde staatslieden uit naam van meer dan 14 millioen arbeiders opnieuw worden uitgenoodigd de door de regeeringen gedane beloften tot ontwapening organisatie en verzekering des vredes tus schen de volken eindelijk in daden om te zetten. FRANKRIJKS KOLENINVOER. MILDERE TOEPASSING DER CONTINGENTEERING? Naar de Tel. uit Heerlen verneemt zal er binnenkort wijziging komen in den kolenin- voer in Frankrijk. Men kon nog niet officieel mededeelen welke verbeteringen verwacht kunnen worden, maar officieus meenen de mijndirecties. dat de beperking van den In voer milder zal worden toegepast, aange zien in Frankrijk juist de invoer van die kolerisoorten is gecontingenteerd die de Fransche mijnen niet opbrengen en waaraan nu juist een groot gebrek schijnt-te komen. NOODLANDING VAN EEN ZWEEDSCH VLIEGTUIG Het nachtpostvliegtuig S.E.-A.B Z. van de Zweedsche Luchtvaart Mij. A. B. Acro-Trans- port, heeft Woensdagmorgen om 6 uur, toen het vliegveld Schiphol door mist ontoeganke lijk bleek, ee nnoodlanding in de onmiddellij ke omgevin van het vliegveld uitgevoerd. De landing verliep normaal, doch bij het uitrollen werd het landingsgestel van het vliegtuig beschadigd. Het aansluitende postvliegtuig van de K. L. M. naar Londen kon met de post uit de Zweedsche machine met eenige vertraging vertrekken. geworden van schrik. Zc liggen allen tc bed, met koorts en zc woelen door hun bedden, ondanks drankjes en aspirine cn dc verzekering, dat dc brand al lang weer gcbloscht is. UIT DE PERS. MR. MOK EN ZIJN RAADSLIDMAATSCHAP. In ons nummer van Woensdag namen wij onder „Uit de Pers" een stukje polemiek tus schen Het Handelsblad en Het Volk op over het aanvaarden van het Amsterdamsche raadslidmaatschap door Mr. S. Mok. Mr. Mok schrijft nu aan Het Volk: De redactie van het „Algemeen Handels blad" weet het klaar te spelen het duidelijke redactioneele stukje, dat „Het Volk" wijdde aan mijn aanvaarding van het raadslidmaat schap, op een volkomen onjuiste manier te interpreteeren. Het „Handelsblad" doet het voorkomen, alsof ik van meening zou zijn veranderd, terwijl het ook den indruk wekt, al wordt dit niet met zooveel woorden gezegd, alsof ik mijn stukje van 27 Mei zou hebben ingetrokken in verband met de aanvaarding van het raadslidmaatschap. Het. een nog het ander is waar. Zooals de redactie van „Het Volk" heeft medegedeeld, ben ik steeds een tegenstander geweest van loonsverlaging en ik ben dit ook nu nog. In ..De Strijd" van Februari en Maart heb ik in een polemiek met mr Mauritz mijn stand punt dienaangaande zeer scherp geformu leerd. Als de redactie van het „Handelsblad" hiervan zou kennis nemen, zou ze zeker ril len! Ten aanzien van het bindend mandaat is het al niet anders. Mijn stukje van 27 Mei was mij in de pen gegeven op grond van mededeelingen, welke mij reeds zeer spoedig onjuist bleken te zijn. Ik heb toen in een particulier briefje aan den hoofdredacteur van Het Volk daarvan mededeeling gedaan en geschreven, dat het mij speet, dat ik op dit oogenblik een dergelijk stukje had ge schreven, en dat hij dit ook gerust mocht pubüceeïen. Dit beteekende dus in geenen deele, dat ik de algemeene opvattingen, welke daarin waren neergelegd, verloochende. Dit briefje werd geschreven, voodat iemand en ik zelf wel het allerminst er aan dacht, dat ik (n.b. de vijfde plaatsvervanger!) in den raad zou komen. Mijn opvatting, dat bindend mandaat voor een volksvertegenwoordiger onaannemelijk is heb ik nooit gewijzigd en ik heb dat ook, bij de aanvaarding van mijn benoeming, aan het federatiebestuur medegedeeld. Maar het is mij gebleken, dat er te dien aanzien feitelijk geen verschil bestaat tusschen de federatie en mij. Ook de raadsfractie staat op het standpunt, gelijk uit de redevoering van Wou denberg in den raad wel duidelijk gebleken is, dat bindend mandaat verwerpelijk is. Dat over de practische toepassing van dit begin sel binnenkort in rustiger sfeer nader ge sproken zal worden, valt slechts toe te jui chen. Indien ik de zaak zuiver individueel had bezien, had ik wellicht, onder applaus van het „Handelsblad", het raadslidmaatschap niet moeten aanvaarden. Toen ik echter uit de stukken de overtuiging had gekregen dat de federatievergadering tot de uiterste grens van het redelijke was gegaan om Van den Bergh c.s. te redden, en dat het mislukken van deze reddingspogingen niet haar schuld is, meende ik over alle persoonlijke bezwa ren te moeten heenstappen en het raadslid maatschap te moeten aanvaarden. Boven al les staat voor mij steeds, maar vooral in deze moeilijke tijden, de eenheid met de arbei dersklasse en met de Partij. SCHEEPVAARTBERICHTEN Aludra 28 10 u. 14 m. 200 mijl Z.W. c. Land's End, Buenos-Ayres n. Rotterdam. Alwaki 28 te Montevideo, Rotterdam naar B.-Ayres. Alpherat 28 v. Montevideo, Buenos-Ayres naar Rotterdam. Baralt 27 v. Kingston J. Colombia 29 te Barbados v. A'dam. Chr. Huygens 29 7 u. te Genua. Batavia n. Amsterdam. Drechterland 27 te Rosario v. A'dam. Grootekerk p. 28 Perim, Australië n. Rot terdam. Houtman 27 te Beira v. Batavia, vertrok n. Lorenco Marques. Helder 27 v. Cristobal n. Buenaventura. Hoogkerk 29 te Negapatam, Calcutta n. Rotterdam. Klipfontein 29 te Pernis v. Amsterdam. Kota Agoeng p. 29 9 u. Point de Galle, Rot terdam naar Batavia. Kola Tjandi 29 te Rotterdam van Hamburg. Modjokerto 29 v. Singapore, Batavia naar Rotterdam. Marnix van St. Aldegonde 29 te Amsterdam van Dublin. Nijkerk 29 te Antwerpen, Beira n. R'dam. Nieuw Holland p. 28 Thursday Island. Poelau Daut 28 v. Sabang, Amsterdam n. Batavia. Poelau Bras p. 28 Gibraltar, Amsterdam n. Batavia. Sibajak p. 29 2 u. Suez, Rotterdam naar Batavia. Tosari 28 v. Batavia naar New-York. Tanimbar 28 v. Genua, Batavia naar Am sterdam. Tabinta p. 27 Gibraltar, Batavia naar Am sterdam. Triton 28 v. San Juan n. Aguadilla. En terwijl ze zoo ziele liggen, denken ze in Tiun koorts dat zc weer gewone Oesters zijn, die per ongeluk op de mcnsclicmvcreld verdwaalden en die overal door dc vrccsclijkste gevaren worden be dreigd. Is dat niet een wreede hand die hen pakken wil? RADIO-PROGRAMMA VRIJDAG 1 JULI HILVERSUM, 1875 DL VARA 6.445 Lichaamsoefeningen o. 1. v. G. Kleerekoper. 7.30 Idem 8.00 Tijdsein en Gra- mofoonmuziek. VPRO. 10.00 Morgenwijding. VARA. 10.15 Voordracht door Minny Erfman „De smart eener moeder". 10.50 VARA-septet 0. 1. v. Is. Eyl. 11.00 „Mijn tuintje" door Min ny Erfman. 11.15 Septet. 12.00 Sluiting. AVRO 12.00 Tijdsein en het AVRO-klein-orkest o. L v. Nico Treep. Tusschenspel van gramofoon- muziek. AVRO-kamerorkest. 2.00 Uitzending voor scholen. 2.30 Het AVRO kamerorkest o. 1. v. Gerard Hemmes. Causerie door Max van der Vlerk over „Nederlandsch Studenten Werkkamp. „AVRO kamerorkest. 4.00 Sluiting. VARA. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 Na school tijd. Knutselwerkjes voor kinderen door mevr. A. de Beer Plomp. 5.00 Amsterdamsch Solis ten Kwintet o. 1. v. Loe Cohen m. m. v. Joh. Jong, Orgel. 6.10 Vervolg kwintet. 6.55 Toe spraak voor het Genootschap tot zedelijke verbetering van gevangenen. 7.10 Amster damsch solisten kwintet. 8.00 Sluiting. VPRO. 8.00 Bestuursmededeelingen omtrent Kurhausconcerten. pion. 9 10 Cursus .Liberaal religieus Jodendom". Pl.m. 10.00 Persbureau Vaz Dias. Daarna cursus „Oud Testamenti- sche figuren". „Adam". VARA. 11.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Tijd sein. HUIZEN 296 M. KRO. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon muziek. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.00 Tijdsein. 12.01 Politieberich ten. 12.15 Het Con Amore Trio bestaande uit Hemmenga. Gartsen en Gersteling. 1.45 Gra mofoonmuziek. 2.20 Alphons Dreissen bespeelt het standaardorgel in „Hollandals" in Den Haag. 2.40 Gramofoonmuziek. 2.50 Vervolg- concert. 3.10 Verzorging zender. 3.30 Solisten concert door mevr. N. Pastoors, sopraan, Hu- go Vermeer, Fred. Boshart, beiden piano. 3.30 zang met piano-begeleiding. 5.30 verkorte opera „De Barbier van Sevilla" Rossini. 6. Causerie over Valkenburg door den burge meester van Valkenburg. 6.20 Gramofoonmu ziek. 6.40 Th. Arts: Land en Tuinbouw- causerie; 7.F. van Gelder: „Verkoopsters, Verkoopers en hun beroep". 7.30 Politiebe richten. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.KJt.O. orkest o. 1. v. Johan Gerritsen. 9.Nieuws berichten van Vaz Dias. 11.Gramofoonmu ziek. BRUSSEL, 509 M. 5.20 Concert door het symphonie-orkest o. 1. v. Arthur Meulemans. 6.20 Gramofoonmu ziek. 8.20 Concert door het Radio-orkest o. 1. v. Franz André. 1LDansmuziek KALUNDBORG, 1153 M. 3.50 Uitzending uit Restaurant „Wlvex" or kest onder leiding van Teddy Petersen. 11.25 Moderne dansmuziek. BERLIJN, 419 DL 8.05 Concert door het Omroeporkest o. 1. v. Franz Scheker. HAMBURG, 372 DL 2.30 Gramofoonmuziek. 4.50 Concert. 9.20 Norag-orkest. 10.40 Concert uit Hotel „Reichs hof" 11.50 Concert. 1.35 Gramofoonniuzie£. KöNIGSWUSTERHAUSEN 2.20 Gramofoonmuziek. 4.50 Concert. LANGENBERG, 472 M. 12.20 Concert. 1.20 Concert o. 1. v. Wolf. 5.20 Concert door Erich Haipmacher. 8.50 Concert. 11.10 dansmuziek. DAVENTRY, 1554 DL 1.05 Orgelrecital. 1.50 Gramofoonmuziek. 4.20 Concert door het Schotsche Studio-orkest o. 1. ca Guy Daines. 9.55 Concert door het Radio Militair orkest o. 1. v. Stamford Robinson PARIJS (Eiffel), 1446 DL 9.25 Concert door het Omroeporkest o. 1. v. Ed. Flapaent. PARIJS R. 1725 DL 12.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Radiotooneel DHLAAN, 331 M. 9.05 Cellorecital. 10.20 Flultrecltal. 10.50 dans muziek. RODDE, 441 DL 11.Concert. WEENEN, 517 DL 7.40 Edmund Eysler-concert. 9.55 concert. WARSCHAU, 1412 Dl. 5.20 Mandoline muziek. 6.40 dansmuziek. 8.20 symphonieorkest 10.20 dansmuziek. BERODIÜNSTER, 400 Dl. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. Gilbert En naderen ze daar niet een grooteh mond die heu niet huid cn haar schijnt tc willen verslinden, hoezeer zc ook tegenspartelen? O, o. o. het is hier al even gevaarlijk als onder zee. Als men zijn neus maar buiten de deur steekt, dreigt er gevaar 7

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 6