CRICKET, ATHLETIEK. De Nationale kampioenschappen te Amsterdam. ZWEMMEN MOTORWIELRIJDEN. POSTDUIVEN WATERPOLO. W. Kaan verbetert twee records. Jan Zeegers verbetert de 4K.Nl. Van der Zee springt 3 Ml M. polshoog. Haarlem wint zeven kampioenschappen Zaterdag. Oorspronkelijk was het de bedoeling van de K.N.A.U. deze wedstrijden in het Stadion tehouden, doch achteraf is de verhuizing van de sintelbaan der A.B.L.O. geen slechte ruil geweest. Ongeveer 65 dames- en 200 heeren athle- ten schreven voor deze nationale kampioen schappen in. Er was echter niet alleen een titel te veroveren doch tevens een begeerde plaats in de nationale ploeg voor den inter landenwedstrijd tusschen België en Holland. Begonnen werd met het zwaarste loop nummer dat er bestaat, n.l. de 400 Meter hor den. De A.A.C.'er v. Leeuwen won dc eerste serie. De tweede nam de Haarlemschc favo riet W. Kaan voor zijn rekening. Indien hij zijn eindspurt een tiental meters eerder in gezet had, was het record gebroken. Thans bleef hij met 58 sec. er juist 1/10 sec, boven. J. Brandenburg „Haarlem" won na feilen strijd in de laatste meters de derde serie voor v. Veldhuizen Bato. Tijd 60.9 sec. Het speerwerpen dames was met 34.32 M. voor MeJ. de Koek. Deze prestatie is 3 M. beter dan die van 1931. De recordhoudster werd thans tweede. Het hoogspringen was voor den V. en L'er Jansz die met 1.75 M. won. De Groninger Hofman gaf hem echter goed partij doch miste de stugge afzet welke Jansz 5 c.M. hooger bracht. In de series 100 Meter plaatste v. d. Berge „Haarlem" zich gemakkelijk eerste in 11.1 sec. De tweede serie was voor Jansen V. en L. en Elkema B. Wit. De Haarlemmers Benz en Moolenaars wisten zich in deze snelle serie niet voor de finale te plaatsen. De derde serie was een mooie strijd tusschen de Amsterdam- sche sprinters De Haan en Schillcmans, die belden 11.2 sec. liepen. Slecht bezet was het nummer hink stap sprong, waar slechts twee deelnemers uit kwamen. De A.V. „1923"er J. Blankers won wederom het kampioenschap doch had evenmin als ln 1931 concurrentie van de re cordhouder W. Peters. Met 14.29 M. bezette hij de eerste plaats, 2 1/2 Meter voor no. 2. De series 400 Meter waren het aanzien wel waard. Oostermeyer en Sierhuis pikten rus tig de twee eerste plaatsen in serie I. De krachtige Hagenaar Geurts won zonder inspanning de tweede serie. Mede door het loten van de gunstige binnenbaan won hij in den snelsten tijd n.l. 52 1/10 sec. Een zeer goed resultaat werd bereikt in den spannenden strijd op de 1500 Meter. Aanvankelijk leidde de Haarlemmer Buis en trok Zeegers en Brandenburg mee. Op de helft ging Zeegers sterk naar voren en pas seerde Buis; Ernes P.S.V. nam toen de leiding met de beide Haarlemmers op de 3e en 4e plaats. Toen er nog circa 300 Meter te loopen was begon J. Zeegers een geweldige eindspurt; hij werd in een uitstekenden tijd van 4 min. 12.2 sec. winnaar. Buis slaagde er ln, den P.S.V.'er te passee- ren na een strijd van 20 Meter. Even voor de eindstreep veroverde hij de tweede plaats. Brandenburg werd vierde. Het kogelstooten bracht In de serie geen daverende prestatie. De Bruyn Olympia was met 12.85 M. de verste. In de finale stootte hij 13.23 1/2 M. Daarna stootte hij links en bracht het tot 10.38 1'2 M. zoodat hij Eysker het record kogelstooten beide handen af snoepte met een totaal van 23.62 M. Eysker's record stond op een totaal van 23 30 1'2 M. Eysker heeft zich dit seizoen voornamelijk met de discus bezig gehouden en werd op 't kogenstooten dan ook tweede met 12.381/2 Meter. De 200 Meter series bracht in de finale: M. v. d. Berge Haarlem met. 22 9 sec. De V. en L.'er Jansen maakte dezelfde tijd in de derde serie. Ook de Rotterdammer de Waele bleek een snelle man met 23 sec. over dezen af stand. Het snelwandelen was een weinig attrac- tlevol nummer ondanks het feit dat de re cordhouder Gubbels weer onder de deel nemers was. De series estafette 4 x 100 Meter leverde Haarlem twee plaatsen voor de finale op. Haarlem I: Blik. Benz, v. Welsenes, v. d. Berge won de eerste serie in 44.3 sec. met groot verschil voor V. en L. Vooral v. Welse nes en v. d. Berge hadden een groot aandeel in deze prestatie. Haarlem II: Molenaars, Rinkel, Huystee, Voogd werd in de tweede serie goede tweede achter „1923". De eindspurt van Voogd was zeer goed. Het kogelslingeren werd op het A.T.B.-ter- rcin gehouden. Dc Philipsreus Kamerbeek won na drie snelle draaien het kogelslinge ren met 42.78 M. Bij een recordpoging be reikte hij nog 43.88 M. hetgeen echter niet genoeg was. De Bruyn was tweede met 32.33 M. en Hoksbergen met 32.12 M. derde. Zondag. Voor de H.A.V. „Haarlem" is het tweede gedeelte zeer succesvol geweest. De uit stekende vechtlust der Haarlemmers doet ons een goed resultaat bij den P.H.-beker verwachten en stellig zullen verschillende HJV.V.'ers in dc landenploeg gekozen wor den. De eerste serie 110 M. horden won Bein- tema in 16.2 sec. A. Kaan plaatste zich voor de finale. De tweede serie won W. Kaan zeer rustig in 15.5 sec. Dat gaf hoop voor de fi nale. En inderdaad had deze jeugdige athleet succes. Zonder een enkele horde om te gooien werd hij kampioen in 15.3 sec. Een tijd, waarmee hij zijn record met 1.10 sec. verbeterde. A. Kaan was uitstekend tweede en klopte zoowel Reynders als Belntema in 15.9 sec. Doch W. Kaan had nog 'n record gebroken n.l. de 400 M. horden. Hier had de Haarlem mer de 4e baan. Met een krachtige pas tus schen de horden en een vinnige eindspurt van 40 Meter gelukte het hem het record van 57.9 sec. op 57.2 sec. te brengen. Tijd no. twee was 59.3 sec. De H.A.V.'er Bran denburg werd vijfde. Zeer interessant was dc strijd op pols- hoog tusschen v. d. Zee en de nud-record- houder De Keyzer. Nadat beide 3.80 M. haal den bleek 3.95 M. voor belde te hoog. Einde lijk passeerde v. d. Zee de 3 81 Meter en won den titel. Het publiek heeft van dit nummer. Bij het verspingen won Van Welse nes de serie met 7.03 M.; een uitstekend resultaat. In dc finale sprong de oud- H.A.V.-er J. Boot D.F C. hem er uit met 7.24 M. Van Welsenes heeft zijn ouden vorm teruggevonden. Hannes de Boer daarentegen was niet op dreef. Eysker won zooals ver wacht het discuswerpen. De Hagenaar de Bruyn werd met een goede worp van 38.68 M. tweede. Een fraaie strijd bood de 400 Meter. Geurts had de binnenbaan en deze krachtige doch soepele looper won in de uistekende tijd van 50 2 10 sec. voor Sierhuis en Oostermeyer die beiden -ook binnen de 51 sec. bleven. Hierna kwam het spannendste sprintnum mer. De 100 M. finale. Lulde toegejuicht maakte Van den Berge zich los van zijn concurrenten enwierp zich als eerste door de finish. Tijd 11 sec. En dat na een sprin tersloopbaan van ruim 10 Jaar. De V. en L.'er Jansen was in 11.1 sec. tweede. De 800 M. dames was matig bezet. Deze afstand komt ons voor vrouwelijke athleten te lang voor, hoewel allen frisch binnen kwamen. Effern nam den kop tot het startschot voor de 800 M. viel doch na 300 Meter ging Dop V. en L. hem voorbij. Van dezen strijd en het opgevoerde tempo profiteerde de P.S.V.'er Ernes om ln de laatste ronde de leiding voor goed over te nemen. Haver Feijenoord en A. Zeegers A.V.A.C. bleken eveneens een goede reserve te hebben en passeerden Dop en Effern. De vier eerstaankomenden liepen onder de 2 minuten wel een vooruitgang voor Holland en een bewijs voor de goede conditie van- de baan. Visser was bij het speerwerpen niet „nijdig" genoeg en zoo won Van Meyl den titel en kwam de Haarlemmer op de tweede plaats. De tweede sprintfinale n.l. de 200 M. was bijna even spannend als de 100 Meter. De Haarlemmer v. d. Berge had de vierde baan. Na een goede start passeerde Jansen V. en L. hem en kwam Beintema gelijk. Doch in de laatste 20 Meter werd de achterstand bij iedere pas kleiner en bij de finish lag v. d. Berge duidelijk voor. De tijd van deze Haar- lemsche kampioen was 22.2 sec. De 1500 M. snelwandelen bracht een ver rassing toen Engelman de recordhouder Gubbels klopte. Overigens een saai nummer. De 4 x 100 Meter estafette was ondanks het gemis van Berger toch voor Haarlem, doch V. en L. zat slechts 1 1 2 Meter achter, zoodat het tijdsverschil 43.544.3 sec. wat groot is. De tweede ploeg van Haarlem was vierde doch was buiten het wisselpunt ge komen waarop dus qualificatie volgde. Ook de dames 4 x 100 M. was een pittige strijd. Zeer interessant was de 5000 Meter. Jan Zeegers nam spoedig de leiding en liep Bak ker en Mulder los. Ronde na ronde liep hij met zijn constanten en soepelen pas en toen de tijdopnemers op 4000 M. afdrukten, had hij het record met bijna zeven seconden ver beterd en op 12 min. 38 3 5 sec. gebracht. Voor de laatste 1000 Meter had Zeegers slecht 3 min. 12 sec. noodig. Het slotnummer was dc 4 x 400 Meter. V. en L. had de leiding met de sterke ploeg Janssen—Heber—Dop—Geurts toen Geurts die 20 Meter voor Sierhuis was kwam te vallen. A.V. 1923 werd thans winnaar in een nieuw recordtijd van 3 min. 27.5 sec. Zeer jammer voor V. en L. hiermede een zekere kans op record cn kampioenstitel ver loor. Haarlem was derde met VoogdFigee HogenkampEffern. De winnende A.V. 1923 ploeg luidde: Schol RobertOostermcijerSierhuis. Het Nationaal Zwemfeest van „De Waterratten". Motorclub Haarlem. Bovengenoemde vereenlglng organiseerde jl. Zondag voor haar leden een vossenjacht, die mede door het groote aantal deelnemers goed geslaagd mag heeten. Als vos fungeerde de heer J. Peetoom, die ook ditmaal weer ge toond heeft dat deze rol wel aan hem toever trouwd is. De ronde ging van Overveen over Elswoud, Bentveld. Aerdenhout. Heemstede, Leiduin. Vogelenzang, De Zllk. Hillegom, Ring vaart, Heemstede naar het Haarlemmerhout park, waar de vos zich listig had verscholen Na lang zoeken werd hij daar gevonden resp. door- 1 H. Ramakers, 2 H. Maarschalk. 3 H. M Boesmans Jr. Ook deze vossenjacht is we derom succesvol verloopen. De Zwaluw. Bovengenoemde vereenlglng hield een wcdvudht van Montargis, afstand 506 K.M. De prijzen werden als volgt behaald. M Ricbeek 1 9 13. W. Bakker 2 4 5. H. C. Hart man Jr. 3 7. H. Everts 6 14 W. Diermanse 8. J G. HömmeTs 10. J. v. Heerden 11. Th. v. d Reep 12. Wedvlucht van Orleans 534 K.M. W. Dier manse 1. J. G. Hommers 2 3 6. W. Bakker 4 9 13. C. Wilkes 5 15 17. H. Everts 7 14 16. Th. v. d. Reep 8 10. M. Riebeek 11. H. C. Hartman Jr. 12. Wedvlucht van Chaterc-ux 654 K.M. W. Diermanse 13 6. M. Riebeek 2 8 13. H. Everts 4 14 17. J. van Heerden 5 7 11 16. Th. v. d. Reep 9. H. C. Hartman Jr. 10 12. J. G. Hom mers 15, H. v, d. Eijkhof 18. Schitterend geslaagd feest. D<"- Haarlemsche Zwem- en Poloclub „De Waterratten" kan met veel genoegen terug zien op de viering van haar tweede lustrum, die Zondagmiddag in de gemeentelijke Zweminrichting aan de Houtvaart plaats had. De belangstelling voor dit nationaal zwemfeest was heel groot. De Zwemclub „Haarlem" wist alle estafet tes tc winnen. Vooral het nummer 100 M. vrije slag voor heeren was bijzonder spannend. Van Hems- bergen moest ditmaal in Van Voorst zijn meerdere erkennen. MeJ. J. Kastein, de wereldrecordhoudster, werd in het nummer 200 M. schoolslag voor dames na heftigen strijd door mej. F. Hessel van „Het IJ" geslagen. Het nummer 200 M. schoolslag heeren was weer voor L Korpershoek van R.Z.C. De Haarlemmer Vrugt was een goede tweede. Mej. Ilestcrman van „Het IJ" en Stotijn onthaalden het publiek op een demonstratie schoonspringen. De estafettes 3 x 50 M. wisselslag, de 5 x 50 M. vrije slag en de 10 x 50 M. schoolslag wer den na een hevigen strijd door de Zwemclub „Haarlem" gewonnen. Een waterpolowedstrijd tusschen De Wa terratten en Neptunus uit Zaandam eindigde met een 3—3 gelijk spel. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: 50 M. vrije slag Dames Juniores iKving Haarlem). 1. C. Kann, H.P.C., 38 sec.; 2. P. Jager, D.W.R., 30.6 sec.; 3. T. Wildeboer, H. P.C., 39.8 sec. 100 M. vrije slag Heeren Seniores. 1 G. v. Voorst, A.Z., 1 min. 5.4 sec.; 2. J. C. Schef- fer, D.J.K., 1 min. 5.6 sec.; 3. J. van Hems- bergen „Haarlem", l min. 5 8 sec., kampioen H.Z.B. 200 M. Schoolslag dames Seniores. 1. F. Hessel, IJ. 3 min. 17.8 sec.; 2. J. Kastein, H.D.Z., 3 min. 20 sec.; 3. J. H. Huibers, IJ, 3 min. 23.6 sec.; 4. L. Kollcrie, D.W.R., 3 min. 24.8 scc. kampioen H.Z B 200 Meter schoolslag Heeren. 1. L. Kor pershoek, R.ZC„ 3 min. 2.2 sec.; 2. C. H. Vrugt, D.W.R., 3 min. 12 sec. kampioen HZ. B 3. K. P. Jongbloedt-, Z.I.A I.. 3 min. 13.8 s. 100 M. vrije slag Dames Seniores. I. D. Ilüskcn, A.D.Z., 1 min. 20.2 sec 2. T. Ver beek. H D.Z., 1 min. 21 sec.; 3. N. Langeveld, Internos. 1 min. 22 sec. 50 M. vrije slag Heeren Juniores. 1. G. Rc-gter, R.Z.C., 29.4 sec.; 2. F. van den Bosch, IJ. 29.4 sec.; 3. K. Zeegers, A.Z., 29.8 sec.; 4. Van Gelderen, „Haarlem", 30.2 sec. 3x50 M. wisselslag estafette Dames. 1. H.D.Z., 1 min. 58.4 sec.; 2. Het IJ, 2 min. 0.2 sec.; 3. Inter Nos 2 min. 1.2 sec. 3 <50 M. wisselslagestafcttc Heeren. 1. „Haarlem", 1 min. 434. sec.; 2. A.Z., 1 min. 44.4 sec.; 3. IJ, 1 min. 45.2 sec. 50 M. Schoolslag heeren Juniores (Krin^ Haarlem). 1. J. Kerkhoff „Haarlem", 38.4 sec.; 2. A. C. de Bruyn, D.W.R., 38.6 sec. Hollander. H.V.G.B., 38.8 sec.; 4. W. Hofman, „Haarlem" 39.2 sec. 5 50 M. vrije slag estafette dames. 1 H.D.Z., 2 min. 56.8 sec.; 2. A.D.Z., 3 min. sec.; 3.„Inter Nos", 3 min. 9.2 sec.; 4. Zignea. 3 min. 22.4 sec. kampioen H.Z.B. 5x50 M. vrije slag estafette. Heeren. 1 „Haarlem", 2 min. 33.4 sec.; 2. A.Z., 2 min. 33.6 sec.; 3. IJ, 2 min. 34.6 sec. 50 M. schoolslag dames Juniores. 1 T A.D.Z.. 43 4 sec.; 3. P. Meyer. H.D.Z, 43.8 Verbeek. H.D.Z., 41.2 sec.; 2 A. Langhou: sec.; 4. J. Baars, H.D.Z., 44.2 sec.; 5. L. Bouckaert, D.W.R., 45.2 sec. 100 M. rugslag Dames 1. D. Ketelaar, H.D.Z.1 min. 31 sec.: 2. L. van Voorst, A.D.Z 1 min. 34.4 sec.; 3. M. Zandvliet, ..Inter Nos" 1 min. 38.8 sec.. 4. L. Kollcrie, D.W.R., 1 min. 41 sec., kampioen H.Z.B. 10x50 M. schoolslag estafette Heeren. 1. Haarlem. 6 min. 53.3 sec.; 2. H.V.G.B., 7 min. 3.4 sec.; 3. D.W.R., 7 min. 10.8 sec. Hoek van HollandScheveningen. Zondag is de bekende lange afstandzwem mer Henk van der Meyden er'ln geslaagd den afstand Hoek van HollandSchevenin gen in een nieuwen recordtijd af te leggen. Hij startte om 2.05 te Hoek van Holland cn passeerde ruim 40 minuten later 's-Gra- vezande Om 3.09 werj Terheide gepasseerd- Toen ging het op Kijkduin aan. Om 4.47 werd dit badplaatsje voorbij gezwommen en om 6 22 arriveerde de zwemmer op de Pier te Scheveningen, daarmede den afstand af leggende in 4 uur 17 minuten. De kortste tijd was tot nu toe door mevr. Brouwer gemaakt, nl. jongstleden Dir.?dag in, een tijd van 4 uur 48 minuten. L. Z. C.—H. P. C. (1—2) ALs scheidsrechter P. v. d. Velden beginnen fluit, stelt H.P.C. zich volledig op. De eerste aanval is voor H.P.C.Uitendaal lost een zuiver schot, doch de L.Z.C.-keeper kan den bal tegen de bovenlat werken. H.P.C. komt langzamerhand in de meer derheid cn heeft het spel geheel in handen. Het doel van L.Z.C. wordt bekogeld, doch steeds kan de keeper redden. Zuiver geschoten ballen werden op fraaie wijze gestopt. Aan den anderen kant krijgt keeper Schutter slechts sporadisch een bal te verwerken. Bij een II.P.C.-aanval krijgt Elzinga van Leiden een waarschuwing; bijna onmiddellijk hierna begaat hij wederom een fout; hij moet het water verlaten. Hierdoor komt HP.C. met 7 tegen 6 man te spelen. Zeer voorzichtig wordt nu gespeeld. De L. Z. C.-keeper toont zich echter in een goeden vorm en weet voor de rust zijn doel schoon te houden. Na de hervatting krijgen wc hetzelfde spel der H.P.C.'ers te zien; na goed samenspel der voorhoede met den opgezwommen Braam heeft tot resultaat dat laatstgenoemde aan zijn club de leiding kan geven. (0-^1). L. Z. C. zet er alles op om gelijk te maken. Aanvankelijk slaagde H.P.C.achterhoede er in, doch van een kleine fout weet De Reede te profitecren en het is 11. Na celiigen tijd komt F. W. Moolenaar op- gezwommen. Bulten de vier meterlijn wordt hem een vrije worp toegekend; hij plaatst dezen naar Kooyman, di onmiddellijk naar den doorgezwommen Mco. .ïaar plaatst. Van dichtbij schiet deze, doch ook hier is weder de L.Z.C.-keeper om te stoppen. Een oogen- bllk van weifelen wordt hem echter noodlot tig. als Moolenaar snel doorzet en den bal in het doel weet te werken. (12). Onder groote spanning komt het einde. De stand in de afdeeling A eerste klas Ned. Zwembond is thans als volgt: Het IJ H.P.C. I L.Z.C. I S.V.H. I 4 4 0 0 8 20—10 2.— 4 2 1 5 7—9 1.25 4 1 1 2 3 9—8 0.75 4 0 0 4 0 8—17 0,— CRICKETBESCHOUWINCEN De Trialmatch Noord-Zuid. Het mag als een gelukkig verschijnsel wor den aangemerkt, dat, zoodra er op cricket- gebied Iets bijzonders te genieten valt. de publieke belangstelling niets te wenschen overlaat. Het was gezellig druk op het fraaie terrein aan de Spanjaardslaan tijdens de krachtmeeting tusschen een zeer sterk op gekomen combinatie van cricketers uit Zuid- Holland en een door verschillende omstandig heden vrij zwakke vertegenwoordiging van Noord-Holland. De wedstrijd zelf heeft ge heel aan onze verwachtingen beantwoord, Hetgeen wij den laatsten tijd reeds bij her haling geconstateerd hebben, dat het batten zich steeds ln stijgende lijn begeeft, werd weer eens bewaarheid. Zeer verheugend is het, dat ditmaal niet uitsluitend de repre sentanten van de Groote Haagsche domi neerden, hoewel niet kan worden ontkend, dat het krachtige soepele spel van W. van den Bosch boven alles uit blonk. Ook Mr. H. van Manen en E. Schill speelden hun be kende spel, doch P. Feith, Max Jansen, Sod- derland, P. ten Bosch en J. van den Bosch maakten weinig indruk op den zeer ver zwakten aanval der Noordelijken. Bijzonder vooruitgegaan is het batten van den left hander Terwiel, die steeds meer een onzer beste all-rounders wordt. Bij de Noordelijken was dc jonge Schnltger een openbaring. Hij beschikt over een groot aantal slagen, alles zeer hard en langs den grond. De catch van Terwiel, die aan zijn keurig gespeelde innings een eind maakte, was alleen al een gang naar de Spanjaards laan waard. Verder gaat ook Glerum sterk vooruit. Speelde hij vroeger, vooral in het begin van zijn innings meestal zeer aarze lend, thans geeft zijn batten direct vertrou wen, is bovendien aan kracht zeer toegeno men. Onze stadgenooten Hagenaar en De la Mar hebben belden voortreffelijk cricket ge speeld; vooral de Rood en Wit-lefthander schijnt de moeilijke periode geheel te boven te zijn; zijn keiharde drives naar extra-cover en legglances waren een genot om te zien. Een tweede licht punt in deze ontmoeting was het waarlijk uitnemende veldwerk van beide ploegen. Er werden eenige prachtige catches gedaan; die van Terwiel en De la Mar waren zelfs phenomenaal. Wanneer aan het aangooien wat meer zorg kan worden besteed <dit onderdeel liet vooral bij Noord te wenschen over), dan behoeven wij ons voorloopig over het veldwerk van onze goede Hollandsche cricketers niet ongerust te maken. Helaas kunnen wij over het bowlen een dergelijk goede critiek niet leveren. Van den Bosch bowlde hard, maar te eenvoudig, de fastbowler Bakker was zeer scheef en had weinig te beteekenen; Engering, vroeger een onzer beste aanvallers, is op zijn retour, Gle rum, Sodderland en Jansen konden zich niet boven het middelmatige verheffen en alleen Terwiel en Oliver mochten het genoegen smaken, de batsmen af en toe in moeilijk heden te hebben. Schnitger en Hagenaar de den tenslotte nuttig werk als Change-bowlers. Intusschen zal bij de komende verkiezing van het Nederlandsch elftal de bowlerspuzzle wel weer de grootste moeilijkheid vormen. Twee fastbowlers, twee medium bowlers en lost not least één slowbowler zijn wel de mi nimum eischen, die aan een goed cricket team mogen worden gesteld. De nieuw keuze commissie staat in dit opzicht wel voor een zware taak. UMPIRE H. C. C. 1—H. C. C. 2. DEN HAAG. 3 Juli. H. C. C. I wint met 1 run en 4 wickets. H. C. C II 170—10. Bowlingcijfers: R. Schill 244. Mr. J. Koeleman 352, Ir. A. Fokker 223. Dr. M. Jansen 2—22, mr. H. van Manen 1—0. H. C. C. I 171—6 gesloten. Bowlingcijfers: Jhr. W. v. d. Bosch 160, L. Sodderland 147, K. Neuerburg, 132, J. A. Schill 1—12 NED. CRICKETBOND Hermes-D. V. S.-Rood en Wit. In een wedstrijd vol sensatie is Rood en Wit erin geslaagd een zwaarbevochten over winning te behalen. Bij deze match is weer eens gebleken, dat nu het ook in de cricket- wereld om de punten gaat, een neutrale rechtsspraak een absoluut noodzakelijk ding geworden is. Door eenige. foutieve beslissin gen van de Hermes-umpire werd het er voor de Haarlemmers niet gemakkelijker op zoo dat het dan ook de grootste moeite gekost heeft de punten mee naar Haarlem te nemen. Na het winnen van de toss ging Rood en Wit eerst het veld in. Een hard springerig veld maakte het fielden, een onregelmatige pitch het batten lastig. De ex-Haarlemspeler W. Maas liet goed batten zien, uitstekend gesteund door J. Offerman. De laatste heeft eenige jaren niet gespeeld, doch paste nog volkomen in het kader van de goede eerste klas batsmen. Hun krachtige innings waren dan ook de eenige lichtpunten bij Hermes. Kruyt ontpopte zich in deze Innings als een uitstekend bowler. Hij had een goede snel heid, kwam vinnig van de pitch af en hield voor het grootste deel een goede lengte. Hij had een grooten steun aan captain v. Eeghen, die meer dan goed keepte, hij ving P. Schef- fers en A. Offerman op heele lastige ballen, terwijl Engering door hem zeer snel gestum- ped werd. Nadat de lunch met 1166 was ingegaan waarvan W. Maas 49 en J. Offerman 47 not out, trad er een collapse in en op 129 werd H. Offerman door Schmeink gebowld, waar mee de innings sloot. Kruyt had 7—53 ge bowld. Schmeink 229 en Bruin 132. Was dus het keepen van v Eeghen een succes geweest, zijn batten is mogelijk van nog grooter waarde geweest. Nadat hij ach tereenvolgens Elias, Kramer en Schmeink voor een luttel aantal runs had zien verdwijnen zag het er met den stand 3—39 niet be paald gunstig uit. Doch het rustige batten van den skipper bracht ook de andere bats- men tot kalmte zoodat, nadat hij op 56 voor een onbetaalbare 30 verdwenen was, Kruyt en A. v. Baasbank de zaak op denzelfden voet voortzetten. Eerstgenoemde vooral speelde goed cricket, de goede ballen kalm, de slechte onherroepelijk naar de boundary. Op 99 kwam eerst de scheiding toen van Baasbank dubieus run out gegeven werd. Kruyt volgde hem spoedig terwijl A. Faber een ongelukkigen run out dood stierf. De stand was toen 103 7 en Mr. Davidson en van der Togt op de mat. De spanning steeg met de run en in de voorlaatste over voor de thee sloeg Mr. Da vidson eindelijk de winnende run. Merk waardigerwijs kwam er geen run meer bij zoodat Rood en Wit 1 run voor was op de lste innings. Wel probeerde de thuisclub het nog eens doch nadat zij zelf 1005 bijeengehit had. werd de strijd bij den stand 482 opgege ven en had Rood en Wit twee kostbare pun ten behaald. De scores worden in ons volgend nummer opgenomen). V. 0. C.-Haarlem. Hoewel deze wedstrijd niet met innings werd verloren, heeft Haarlem toch een groote nederlaag te slikken gekregen, hetgeen van te voren reeds te voorspellen was. Toch is het nog een verdienste geweest, dat er met in nings is verloren, want er was een achter stand van bijna 170 runs, toen Haarlem voor de tweede maal werd Ingestuurd, doch vooral dank zij uitstekend batten van Healey, die een keurige 66 not out maakte, zag V.OC. het hopelooze van verder spelen in en op 112 voor het verlies van drie wickets, werd ge stopt. Het hooge totaal van V.O.C. (zij scoorden maar liefst 269 voor het verlies van zes wickets) is echter vooral een gevolg van het veel te kleine Sparta-terrein waarope deze wedstrijd werd gespeeld, doch ook het bowlen was niet zoo goed als in de andere wedstaijden Vooral Maas was erg zwak en bowlde somtijds werkelijk slecht. De Ruig was niet gelukkig met bowlen en hij had zeker beter cijfers verdiend, gezien de vele malen, dat zijn ballen voor vier werden „gesnikt". Doch ook V.O.C. moest op dit kleine veld fielden, maar hierbij was in de eerste plaats het veld beter uitgezet, terwijl ook het fiel den beter was dan van. de Haarlemmers. De Rotterdammers beschikten toch over een zeer sterk all-rcund elftal, want niet alleen het batten en fielden is heel goed. doch de aanval met Terwiel en East aan het hoofd is werkelijk prima. Als Maas den toss verliest, gaat V.O.C. eerst fielden. Healy en Maas openen dan voor Haarlem, terwijl Terwiel cn East be ginnen met bowlen. Al dadelijk blijkt dat deze twee bowlers niet te onderschatten zijn, vooral de hoog opkomende ballen van Terwiel zijn lasig te bespelen en het duurt dan ook niet lang of Healey wordt van zoo'n hoog op komende bal door Van Herwaarden op square leg gevangen. Even later kan ook Maas vertrekken, even eens gevangen op het bowlen van Terwiel, na 10 runs gescoord te hebben. Kleefstra en De la Mar brengen het tot 29 op welk totaa* Kleefstra voor 7 wordt gevangen op het bowlen van East. De aanval krijgt nu steeds meer de overhand en kort na Maar werden Fortgens zoowel als Misset en Nagtzaam gebowled. Ook Allart gaat na slechts 1 run gescoord te hebben l.b.w. East, doch de Ruig. die daarna inkomt brengt eindelijk dc noodi- ge verbetering en met De la Mar samen, weet hij het totaal te brengen van 743 tot 878, waarna De la Mar gebowled wordt voor een kalme 21. De Ruig brengt er nog wat leven in en laat eenige harde slagen, zien. Op 93 wordt hij edhter aan de boundary gevangen na een uitstekende 35 gemaakt te hebben, hetgeen hem hopelijk wel het noodige zelfvertrouwen zal geven in de vol gende wedstrijden. Ton wordt voor 2 runs gebowled, terwijl van Dalsum met 8 (waaronder een zes) not out blijft. V.O.C. opent met v. Herwaarden en de Bruyn. Maas en de Ruig openen dee aanval. Het batten is in het begin niet erg safe en op 21 speelt v. Herwaarden de bal in zijn wicket op het bowlen van de Ruig. De Bruyn en Gibb zetten dan een groote stand op. Toch laat Gibb geen mooi batten zien, zelfs kan het slecht genoemd worden. Anders is dit met de Bruyn die uitstekend staat te batten en he bowlen volkomen beheerscht. Als op 89 Gibb door de Ruig wordt gebowled voor 29. vallen er eenige wickets met regelmatige tusschenpoosen Doch met Bevers op de mat gaat het weer harder en het totaal vliegt nu omhoog. Eerst op 144 is het de tijd van de Bruyn om te vertrekken, als hij door Maas gebowled wordt. Hij maakte een aan trekkelijke 74. Beijers en Dubru zetten dan de stand van de dag op. Vooral Beijers, die altijd veel runs togen Haarlem maakt, slaat _eweldig hard, hoewel hij vaak niet over geluk te 'klagen heeft, als hij eenige ballen van deRuig vlak langs zijn leg-stuanp snikt. Dubru bat wel iets beter doch hij scoort veel langzamer. De 200 gaat op zonder ver der wicketverlies, en het fielden wordt er in de hitte niet beter op en er wordt dank baar door de beide batsmen, gebruik van ge maakt door kort runs te loopen. Tiental na tiental vrschijnt steeds op het scoringsbord. Eerst als de laatste over vóór de thee is aan gekondigd, krijgt v. Dalsum Beijers gevangen. Deze laatste maakte een harde 82. Vooral vermelding verdiend dat de stand tusschen Beijers en Dubru 125 runs opleverde. Er wordt hierna direct gesloten. Het totaal is dan 269 geworden. Haarlem wordt dus nog eens ingestuurd, pn het begin doet niet veel goeds verwachten, want reeds met de derde bal van de eerste over van Terwiel wordt Klefstra gebowled, terwijl de Ruig met de volgende bal hetzelfde lot ondergaat. Dus 2 wickets neer voor 0 runs. De la Mar en Hearley houden echter stand en weten door kalm batten de score op te voren van 0 tot 62 alvorens De la Mar voor 25 runs door Terwiel wordt gebowled. Fortgens Iaat zich, evenls Healy niet meer verleiden en op 112 ziet V.O.C. van verder spelen af. Haarlem verloor dus met 173 runs op de lste Innings. (De scores zullen in ons volgend nummer worden gepubliceerd). Rood en Wit 2Kampong. ROOD EN WIT WINT. De thuisclub bat eerst. De bowlery van Kampong wordt goed bespeeld en de runs komen dan ook regelmatig H Chabot heeft er vooral goed het oog in, hij word goed ge steund door verschillende batsmen. Eerst als hij een goede 50 gescoord heeft wordt hij door v. d. Pol gebowld. De laatste batsmen bieden ook nog eenigen tegenstand en het ls eerst op het hooge totaal van 191 dat de laatste man gebowld wordt. Hiervan: H. Chabot 50, R. Kramer 19. C. van Kampen 19. A. H. v. d. Berg 10. G. F. J. Kervel 15, J. Chapon 14 not out en extra's 32. Voor Kampong bowlden: Mr. G. Kramer 4—33. G. V. d. Pol 4—64, J. G. v. Raalten 0—31 C. Wijga 0—9. J. T. Beukers 2—23. De gasten, die zonder Schilthuyzen zijn, laten in het begin ook goed batten zien. Vooral van Duyn en Mr. Greve doen de score stijgen, doch nadat de eerste 4 wickets neer zijn is de tegenstand der Utrechtenaren vrij wel gebroken. De wickets vallen snel achter elkaar en als de laatste man gebowld wordt is het totaal 132. Hiervan had Mr. Greve een uitstekende 49 not out. verder H. B. A van Duyn 36, G v. d. Pol 16 en J. v. Mechelen 11. Jhr. v. Lennep bowlde 538 J. Goossens 449. F. J. Freni 014 en J. Chapon 018. De wedstrijd eindigde dus met een over winning voor Rood cn Wit met 59 runs.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10