LAWNTENNIS. VOETBAL ZEILEN. KAATSEN V. R. A. 2—R. C. H. V. R. A. WINT MET 43 RUNS. V.R.A. moet eerst batten en opent met Lo- bry de Bruin en Lalau. Vooral de eerste staat zeer vrij te spelen en de score gaat snel om hoog. Op 26 echter gaat Lalau bowled Hel lingman en in dezelfde over doet Hellingman op eigen bowlen een schitterende catch, waar van Lobry de Bruin het slachtoffer wordt. Dan zijn de Koster en Worries samen op de mat, wat aanleiding geeft tot een eindeloos geprik. Wat RC.H. ook doet. alles wordt te gengehouden en daar er nogal wat extra's weggegeven worden, stijgt de score regelma tig. Met de lunch zijn beiden nog aan en is het totaal 70 geworden. Direct na de hervat ting wordt de Koster voor een uiterst gedul dige 34 gevangen en als even daarna Worries voor zijn palen kruipt, wordt de situatie iets gunstiger. K. de Waal en van Breukelen leggen er echter danig het hout op en in een minimum van tijd is de 150 op. Beiden verdwijnen kort na elkaar bowled Hellingman. De V.RA.- staart voegt nog een tiental runs aan het to taal toe, dat sluit op 166. K. de Waal 27, Worries 15, W. van Breuke len 22 en extra's 30. Hellingman kwam met de beste cijfers uit de bus, nl. 637, Kleyn 432. L. Kuyt en Radsma konden geen wicket veroveren en zagen respectievelijk 37 en 27 runs op zich slaan. In het begin van de Racing-Innings zag het er naar uit of het hooge V.R.A. totaal niet onbereikbaar was Toen op 27 Lasmoen een bal in eigen wicket speelde, hielden Scheen en v. d Meer tot de thee stand. Daar na werd de stand tot 57 opgevoerd aleer het 2de wicket viel; dat van Scheen, voor 13 runs. Hellingman kwam met 10 net in de dubbele cijfers en op 3—73 was alles nog mogelijk. Toen echter kwam er een collapse, want Radsma, Kleyn en de Jong hadden in een minimum van tijd den weg naar het wicket en terug, afgelegd. Alleen v. d. Meer blijft keurig verder batten maar krijgt onvoldoen den steun. Met den laatsten man in wordt v. d. Meer eindelijk uitgevangen voor een fraaie 56 Het totaal was 123 geworden. Voor V.R.A. bowlde Thesen Ender 4—47, van Breukelen 217, Worries 16 en de Koster 2—20. Haarlem 2U. V. V. In verband met den tijd werd besloten Haarlem niet voor innings in te sturen, zoo dat R.C.H. dezen wedstrijd won met 58 runs op de eerste innings. In een wedstrijd met lage totalen heeft Haarlem II bijna kans gezien om van U.V.V. met innings te winnen. De laatste batsmen van U.V.V. brachten echter de noodige runs op het scoringbord, zoodat voor het verlies van 8 wickets gestopt kon worden. U.V.V. ging eerst batten en bracht het slechs tot 62. Hiervan kwamen in de dubbele cijfers Gravendaal met 13, van Beest met 10 en Vertoren met 13. Boeree had met 631 het beste gebowled. Deze speler had al een zeer gelukkigen dag, want had hij in de lste innings goed gebowled, in de tweede innings was het niet minder (6—32) terwijl hij bo vendien ook met het bat goed werk verricht te. door 31 runs te scoren en niet uit te blij ven. In de 1ste innings bowlden verder nog Blok 328 en de Vries 1—2. Haarlem 2 laat dan beter batten zien en bracht het tot 125. waarvan de Vries 32. Boe ree 31 not out, Smits 10. Blok 14 en Harms 22. De bowlingcijfers waren: Gravendaal 2—55, van Beest 2—28, Slingcland 4—18 en Tap 1—21. Daar er nog voldoende tijd was, werd U. V. V natuurlijk nog eens ingestuurd, doch zij weet de benoodigde runs te maken voor het verlies van 8 wickets. Gravendaal met 30 en Tap met 19 not out kwamen in de dubbele Voor Haarlem bowlden Blok 026, Boeree 6—32 en de Vries 2—0. HAARL CRICKETBOND Haarlem 3R. C. H. 2. RC.H. 2 heeft kans gezien het vrij sterke Haarlem 3 een flinke' nederlaag toe te bren- §CR C.H. 2 batte eerst en bracht het tot 105, vooral dank zij een goed gespeelde 28 van Paape, een harde geslagen 43 (6 vieren) van Muller en 12 van Kedde. De bowlingcijfers van Haarlem waren; A. Heimig Sr 4—26, H. Boeree 3—44. J. v. Balen Blanken 024 en C. Dekker 27. Het batten van Haarlem liet daarna wel iets te wenschen over en op 9 waren reeds 5 wic kets neer die alle door Doets genome'n waren. Eerst Dekker met 8 en later v. Balen Blan ken met 14 zagen kans eenigen tijd stand te houden, zoodat het totaal ten slotte nog 47 werd. Doets had dezen middag al zeer goed gebowled en zijn cijfers 713, zijn dan ook zeker verdiend. Paape nam' de andere 3 wic kets voor 19 runs. CRICKET IN ENGELAND Geheel volgens verwachting heeft Enge land de eenige testmatch tegen All-India gewonnen, zij het dan niet op overtuigende wijze. Zooals onze lezers reeds zullen weten, opende Engeland op zeer onfortuinlijke wijze de eerste innings. Voor 19 runs waren n.l. de drie beste batsmen opgeruimd, Sut- cliffe 3. Holmes 6, beiden gecleaned door Nissar, terwijl WoöHey 9 op schitterende wijze werd uitgerund. Hammond (35), doch vooral Captain Jardine (79) en wicket keeper Ames (65) wisten de situatie te red den waardoor althans het vrij dragelijke totaal van 259 runs bereikt werd. Gelukkig wist de Engelsche aanval vrij gemakkelijk van de All-India verdediging den baas te, blijven, doch een eerste innings voorsprong van slechts 70 runs behaald op een betrek kelijk ongeroutineerde Testploeg geeft toch te denken. Wie een rehabilitatie van het Englsche battingteam verwachtte, is bedro gen uitgekomen. Ook van twee der beste All-India bowlers Nazir en Palia, zonder zelf vertrouwen en het is alleen aan het meester lijke spel van Jardine te danken, dat op 275—8 wickets kon worden gesloten. De Surrey crack bleef met 85 niet uit. Holmes en Sutcliffe, waarop de hoop voor de komen de zware strijd in Australië gevestigd was. faalden weder hopeloos. De Indiërs scoorden in de laatste innings 187, zoodat de victorie aan Engelsche zijde was. Toch is men in Engeland over dit resultaat zeer ontevreden. Immers aan den vooravond van de zoo belangrijke Australische tour, heeft thans pessimisme plaats gemaakt voor het vroeger zoo gerechtvaardigde op timisme. Wel is waar, had de Keuzecommis sie zeker niet het allersterkste team op den been gebracht, doch de backbone van de ploeg heeft gefaald en daarmede het zelf vertrouwen doen verloen gaan. De goede resultaten van de bowlers, zijn de eenige lichtpunten van deze ontmoeting. De Countywedstrijden leverden een geheel ander beeld. De eene century volgde op de andere, zoodat de bowlers wel een heel slechten tijd hadden. Zoo scoorde Sussex 511 runs voor 7 wickets tegen Warwickshire; Bowley 162 en Cook kwamen hierbij in de drie cijfers. Yorkshire maakte 355 voor 2 wickets! tegen middlesex. Het antwoord van de Lon- denaars was 340. Barker (151) en Leyland (189) van Yorkshire en Patsy Hendren (123) van Middlesex scoorden centuries. Surrey sloot op 455—9 (Barling, Squires 131) tegen Oxford 487—8 (Chalk 130, Hone 108) Somer set 370—5 (J. Lee 109, F. S. Lee 140) tegen Essex; Lancashire 350—5 (Hutterworth 101., Iddon 164, beiden not out) enz. enz. Hammond maakte tegen Notts zijn derde century van dit seizoen en bereikte hier mede zijn 1000 runs. Ondanks zijn betrekke lijk falen in de testmatch tegen All-Indin, wordt zijn verkiezing voor de Australische tour als zeker beschouwd. De competitieranglijst brengt elke week verandering. Momenteel heeft Kent de leiding, op den voet gevolgd door Yorkshire. Ondanks vroegere pessimistische uitlatingen over Lancashire's gebrekkigen aanval, blijft deze country als No. 3 fraai in de running. Surrey en Middlesex volgen als 4 en 5, on gekende stand voor deze Londen- sche répresentanten. Notts volgt met klein verschil, terwijl Sussex als No. 7, de rij van Kampioenspretendenten sluit. Onder aan do ranglijst is Worcestershire geheel ge ïsoleerd en voeren Northamptonshire, Gla- morgen, Gloucestershireen Essex hevig strijd om niet met de club van Root in ge zelschap te komen. De middenmoot wordt tenslotte gevormd door No. 8 Hampshire, no. 9 Leicestershire, no. 10 Warwickshire, no. 11 Somerset en No. 12 Derbyshire. UMPIRE. Om den Ned. Voetbalbeker. P. s. V—D. F. C. (4—5) Eindstrijd. (Na verlenging.) Uit Tilburg; Zondag had voor talrijke toeschouwers op het Willem li-terrein de 'eindwedstrijd plaats tusschen, P. S. V.—D. F. C. om den Noderlandschen Voetbal Beker. Ondanks de zomer sche warmte is er hard gestreden om een prijs; zelfs moest er tweemaal verlengd worden om een beslissing te verkrijgen. Direct na afloop reikte de heer Spaan namens den K. N. V.B. den beker uit. Seriewedstrijden „Heemstede". Eere-afdeeling. Schoten nSpaarnestad I 1—5 2e afdeeling Halfweg nSpaarnestad II 1—2 3e afdeeling. Beverwijk IIIHeemstede II 3—0 Edo VIZandvoort IV 8—4 4e afdeeling. Dio IVBeverwijk IV 3—5 Onze kansen te Los Angeles. De Nederlandsche ploeg deelnemers ran do Olympiade te Los Angelos is Zaterdag vertrokken, met als vertegenwoordigers van de zeilsport de gebroeders B. en J. Maas. Kort voor het vertrek hadden wij nog gele genheid een gesprek met J. Maas over hun kansen te Los Angelos te houden, waaruit wij hier een en ander ontleenen. Het plan om in de Star-klasse mee te doen kwam vrij plotseling verleden jaar kort voor de Kieler Woche op, toen bekend werd dat Duitschland in deze klasse enkele schepen had laten bouwen. In 14 dagen werd door een Hamburgsche werf het scheepje in elkaar gezet. Reeds onmiddellijk de eerste dag na de te waterlating startte het „Holland" ge doopte scheepje tegen zes Duitsche tegen standers en kwam als eerste aan. Hoewel dit eerste succes, bemoedigend was, werd in de daarop volgende wedstrijden om het Duit sche Star kampioenschap verloren. Het zou hierna tot Maart -1932 duren, voordat de „Holland" weer gelegenheid kreeg in wed strijden uit te komen. En wel op de wedstrij den aan de Rivièra, - te Nice en Menton, waarvan wij onlangs reeds melding maakten De gebroeders^ Maas betreurden het zeer dat er in Holland niet een tweede scheepje in deze klasse is gebouwd, waardoor het trimmen van boot en tuig veel beter zou kun nen gaan. Hoewel het scheepje voor z:jn tocht naar de Rivièra zorgvuldig getrimd was. kwamen daar toch nog verschillende fouten aan het licht. Bij het aan de wind liggen trok het teveel aan zijn roer en bij zeer krachtige wind liep het soms zelfs ge heel uit het roer. Het is echter gelukt deze fouten op t(> sporen, door verandering van de stand .nn de mast en het zeiloppervlak. Zeer zeker was volgens Maas, de Holland dan ook aanzien lijk sneller geworden vergeleken bij ue wed strijden aan de Rivièra. Zoodra zij in Amerika aangekomen zouden zijn, gaan zij met de trein door naar Los Angelos, om de boot daar tegen de Ameri- kaansche Stars opnieuw te probeeren. Ook is een Amerikaansche boot ter hunner be schikking gesteld, die zij bij het trimmen der Holland kunnen gebruiken en mocht eerstgenoemde boot sneller blijken te zijn ook op de wedstrijden zullen gebruiken. De „Holland" heeft 3 stel zeilen bij zich. meer of minder bol gesneden naar gelang der windsterkte. Dit zegt echter niet veel daar de Amerikanen meestal vijf, ja zelfs tot negen verschillende tuigen bij een enkele boot hebben. De vraag of de „Holland" onder deze om standigheden tegen Amerika kans heeft, is haast niet te beantwoorden. De gebroeders Maas zijn zeer bekwaam en zullen hun uiter ste best doen, terwijl hun materiaal zeer goed is. Het is alleen maar de vraag of de Amerikanen niet nog beter hebben. Mochten de Hollanders bemerken, dat hun boot bepaald te langzaam is, dan zeilen zij niet in de Star-klasse, maar in de jollen- eenheidsklasse starten, daar de scheepjes in deze klasse volkomen gelijk zijn en onder de deelnemers verloot worden. Hoe het zij, zij zullen hun kansen hardnekkig verdedigen! De seriewedstrijden der Haarl. Jachtclub. De uitslagen der Zaterdagmiddag gehou den seriewedstrijden luidden: 12-Voetsjollen Seniores: 1 .Snor, C. de Visser 39.13. 2. Anny. Mej. D. Alberts 39-29. 3. Elf Mej. T. de Visser 39.22. Daarna volgden Fries, Lapwing, No. 86. 12-Voets jollen Juniores: 1. Elf, Mej. M. Klotzer 39.26. 2. Anny, J. Steeman 39-43. 3. Snor, H. Kaars Sypestcin 40.58. Daarna volg den; Fries, Lapwing en No. 86. Tournament Kennemer Lyceum. De uitslagen van Zaterdag lulden: Heerenenkelspel A. 3e ronde: Blom slaat Hooft 63, 63. Demifinale: Kauifman slaat Blom 63. 6—3. Damesenkelspel A. Demifinale. Mej. Uitenhage de Mist slaat mej. Venster 62. 06. 61. derr.ifinie: Mej. Uitenhage de Mistf/dckêa Finale: mej. de Jong slaat mej. Uitenhage de Mist 6—2. 4—6. 6—2. Gemengd dubbelspel A, le ronde: Mej. B. Verster en van der Stadt slaan mej. Blikslager en Lantzius 60. 97. 2e ronde:: Mej. Uitenhage de Mist. en Do Kamper slaan mej. B. Verster en Van der Stadt 6—4. 6—1. Heer dubbel A. 2e ronde C. Hoeke en Poederbach slaan de Roos en Van Gogh 64, 57, 62. Kauffmann en Hooft slaan Verroen en Kotte 6—3. 7—5. Damesdubbcl A. Mej. Vlieger en mej. Reuses slaan mevr. Kamerbeek en mevr. Kiihr 36, 75, 63. Heerendubbelspel B. 2e ronde. Van Dooren slaat Lux w.o. 3e ronde. D. Hoek slaat Altena 61, 7—5. Schürmann slaat Dcegenaar 64. 1614. 4e ronde: Tideman slaat André de la Porte 6—0, 6—4. Damesenkel B: 2e ronde Mej. Beuter slaat mej. Lioni 64, 6—1. 3e ronde: mej. Terwey slaat mej. Duif w.o. Gemengd dubbel B: le ronde: Mej. Terwey en Schim all slaan mej. de Vletter en Hans Post 6—1, 6—2. Mevrouw van der Horst en Sonnemans slaan mej. Beyer en Bettink 63. 64; Mej. T. Philippus en Smit slaan mej. Lui ning; en Hermeman 46, 63, 86. 2e ronde: Mevrouw van Driel Krol en Bouma slaan mevr. Houtman en Baart 6—2, 46, 62. Mej. Terwey en Schmall slaan mevr. van der Horst en Sonnemans 2018, 61. Mej. J. Philippus en Boeree slaan mej. G- van Ommeren en Hoeke 62, 61. 3e ronde: Mej. Blikslager en Lantzius slaan mej. van Nievelt en de Vletter 63, 6—4. Heerend ubbel B: 2e ronde: D. Hoek en F. Hoek slaan Hoeke en Kool 6_4, 3—6, 7—5. Tiessens en Lanting slaan Baljon cn Goe- mans 61, 6—3. Schmall en Wessels slaan Smit en Boeree 7—5, 2—6, 6—0. Westenberg en de Boer slaan Baart en Kramer 61. 61. Op ten Oort en Storckmeyer slaan Frant en Kleekaimp w.o. 3e ronde: Van Dooren en de la Porte slaan D. Hoek en F. Hoek 3—6, 6—3, 6—4. Tiessens en Lanting slaan Op ten Oordt en Storckmeyer 62; 64. Tideman en de Vletter slaan Deegenaar en Altena 6—2, 6—3. Damesdubbel B: 2e ronde. Mevrouw Kramer cn mej. Blikslager, slaan mej. A. cn M. Terwey 75, 97. 3e ronde: Mej. J. ten Broeke en mevr. Rinse slaan mej. L. Smits cn mevr. Kramer 36, 6—3, 6—4. Mevr. Kramer en mej. Blikslager slaan mej. Schmidt en mej. Ledeboer, 26, 86. 6—3. Damcsenkel C. 2e ronde: Mej. LeeniderLz slaat mej. Nolting 6—3, 6—0. Finale: Mej. Leendertz slaat mej. Kuiper 6—1, 6—1. Gemengd dubbel C: Finale: Mej. Goemans en Goemans slaan mej. Zwart en Meinesz 108, 63. Damesdubbel C.: Finale: Mej. Rensinig en mej. Springers slaan mej. R. Loots en mej. S. Loots 62. ZONDAG. In het Heerenenkelspel A is de finale tus- schen Kauffmann en Hoeke een mooie, ech ter tamelijk vlug beëindigde partij geworden, met Kauffmann haast voortdurend in de meerderheid. Het eigenaardige is dat het spel van den verliezer Hoeke een kwalitatief bete ren indruk maakte dan van Kauffmann De service van Hoeke was veel harder, zijn dri ves waren veel lager over het net cn veel scherper geplaatst en eveneens veel harder dan die van Kauffmann. Maar juist dat har dere spel van Hoeke maakte, dat hij nog al eens „out" of in het net sloeg, hetgeen naast Kauffmann's voorzichtiger spel, mede tot de overwinning van Kauffmann heeft bijge dragen, welke overwinning overigens ook wel werd verwacht. Op de eerepalm in het damesenkelspel A. is door mej. de Jong in een 3-sets partij, die reeds Zaterdag is gespeeld, beslag gelegd. Dat het voor beide finalisten geen sinecure is ge weest, om in de finale te komen, bewijzen wel de uitslagen van de halve eindstrijden: mej. M. Uitenhage de Mist zegevierde met de eigenaardige score 6—2, 06. 61 over mej. B. Verster en mej. de Jong met 810, 64. 61 over mej. de Bock. Ook de eindstrijd is een drie-sets partij gewórden, al was de score meer normaal (62, 46. 62). In den eindstrijd Gemengd Dubbelspel A zegevierden, zooals te verwachten was mevr. Kühn en Driessen in 3 sets over mej. Uiten hage de Mist en Ir. de Kamper, een vrij nor male uitslag, evenals die van de Heeren- dubbel A, waarin Kauffmann en Hooft, HoekePoederbach overwonnen. Vooral hooft speelde een mooie partij, de wijze waar op hij geregeld harde drives der tegenpartij wist af te maken, was keurig, vermoeidheid der spelers, waarvan wij reeds melding maakten, een tamelijk slappe partij De eindstrijd heerendubbel B. is door de geworden, met Westenberg steeds iets ster ker. Echter miste zijn backhand-drive de kracht, die in vorige ontmoetingen tot zijn overwinning had bijgedragen. Het was zijn geluk dat Lantzius even vermoeid was als hij. Niettemin is naar onze meening Westenberg's overwinning alleszins verdend. Het zelfde kan worden gezegd van die van mej. Z. Smits op mej. de Vletter in het Damesenkelspel B. De uitslagen luiden: De uitslagen luiden: Heerenenkelspel A. Finale: Kauffmann slaat E. Hoeke 6—4. 6—2. Gemengddubbel A. Finale: Mevr. Kühn en Driessen slaan mej. M. Uitenhage de Mist en Ir. de Kamper 64, 57, 64. Heerendubbel A. Finale: Kauffmann en Hooft slaan Hoeke en Poederbach 6—2, 60. Heerenenkel B. 3e ronde: Lantzius slaat Van Dooren 64. 6D. 4e ronde: Luining slaat D. Hoek w.o. Lantzius slaat Schürmann 7—5, 6—4. Demi-Iinale: JVestenberg slaat Tideman 6—4. 2—6,6—. Lantzius slaat Luining 63, 62. Finale: Westenberg slaat Lantzius 6—3. 6—4. Damesenkel B. 3e ronde: Mej. Z. Smits slaat mej. Beijer 61. 63. Mej. van Nievelt slaat mej. Luining 6—4. 7—5. Demi-finale: Mej. Z. Smits slaat mej. Ter wey 60, 6—2. Mej. de Vletter slaat mej. van Nievelt 6—2, 6—3. Finale: Mej. Z. Smits slaat mej. de Vletter 7—5, 6—3. Gemengddubbel B. 2e ronde: Mej. van Laar en Lanting slaan mej. Terwey en de Boer 6—2, 6—1. Mevr. van Driel Krol cn Bouman slaan mevr Houtman en Baart 6—2. 46, 6—2. Mej. van der Kolk en Sprengers slaan mej. P. Philippus cn Smit 64. 6—2. 3e Ronde: Mej. van Laar cn Lanting slaan mevr. van Drie! Krol en Bouman w.o. Mej. J. Philippus en Boeree slaan mej. Ter wey en Schmall 6—2, 5—7, 8—6. Mej. van der Kolk en Sprengers slaan mej. Z. Smits en Pütz w.o. Demi-finale: Mej J. Philippus en Bocree slaan mej. van Laar en Lanting 86, 8—10, 6—1. Mej. Blikslager cn Lantzius slaan mej. van der Kolk en Sprengers 97. 6—2. Heerendubbel B 3e ronde Westenberg en de Boer slaan Schmall en Wessels 75. 64. Demi-finale: Tiessens cn Lanting slaan van Dooren cn André de la Porte 6—1, 6- 0. Westenberg en de Boer slaan Tideman en dc Vletter 1—6, 6-3. 6—3. Finale: Westenberg en de Boer slaan Tiessens en Lanting 62. 64. Damesdubbel B Finale: Mevr. Kramer en mej. Blikslager slaan mej. J. ten Broeke cn mevr. Rinse 36, 63. 64. Tournament Stoop's Bad. 2kmdag is met dit Toursament een begin gemaakt. Het aantal deelnemers is ongeveer gelijk aan dat van vorig Jaar. In tegen stelling met het tournament Kennemer Lyceum, wordt hier slechts in één klasse ge speeld. terwijl voor hen. die in de eerste ronde verloren een troostiournooi is georga niseerd. De uitslagen luiden: Heerenen kelspel Ie ronde. Ter Laag slaat C. van Dooren 8—0. 6—1. D. Niemand slaat J. Vlugter 61, 61. J. Kr.uyt slaat Stormann 6—0, 60. 2e ronde. F. van Heukeshofen slaat J. Lew 64, 64. H. Blouw slaat van Werkhoven 60. 6—1. Storckmeyer slaat Boerrigter 61, 4—0 (retrd.) E. Hoeke slaat H. van Go<rh 6-—3. 62. W. Schouten slaat F. Schouten 6—1. 6—2. J. van Son slaat P. Dekker 64, 63. G. Saelman slaat D. Hessels 63, 63. J. van Hezel slaat A. van Huystee 6—1 64. Ir. Lux slaat F. Lanting 6—3. 6—-4. K. Aanstoot siaat Luining 6—3, 1—6, 86. J. de Ruiter slaat C. MeLse 6—2, 6—2. J. Klok slaat Ir. W. de Kamper 6—3, 63 3e ronde. E. Hoeke slaat Storckmeijer 60. 6—3 Saelman slaat van Hezel 6—3, 36. 64. Damesenkel. le ronde. Mej. M. Warnstoker slaat mej. C. van Bilderbeek 6—3, 6—3. Mej M. Uitenhage de Mist slaat mej. D. van der Stadt 60. 63. Mej. L. van Gelder sl. mej. E. Re rises 64 7—5. Mevr. R. van de Klashorst slaat mevr. T Melse 6—2, 6—1 Mevr. N. de Ruiter slaat mevr. A. Knuyt 86 7—5. Mevr. J. Meyer slaat mej. J. van Laar 63 6—3. 2e ronde mevr. J. Meyer slaat mej. G. de Haas 6—2 6—1. Gemengd dubbel. le ronde mevr. Spronk en J. Klok slaan mej. J. Philippus cn Ch. Boe ree 57. 61, 6—4. Mej. D. van der Haar en Dr. de Craww slaan mevr. Wiers en Wiers 60 64. Mevr. - Werkhoven en Werkhoven slaan mej. R. Paape en J. Vlugter 64. 63. Mevr. R. Hulshoff en C. Melse slaan van de Klashorst en N. N. w.o. 2e ronde. Mevr. R. Hulshoff en MeLse slaan mevr. van Huystee en Hermans 8—6 6—3. Heerendubbel. le ronde Dr. de Crauw cn Ir. dc Kampei- slaan A. van Huystee en N. N. w.o. J. de Ruiter en C. Melse slaan F. Lanting cn Tiescens 62. 62. 2e ronde: de Ruiter en Melse slaan W. A. Schouten en F. Schouten 7—5 63. Van Binsbergen en Says slaan Hackenltz en Westenberg 62 62. Hoeke en Hermans slaan Knuyt en Storck meijer 64, 62. 3e ronde de Ruiter en Melse slaan van Binsbergen en Says 60, 61. Damesdubbel. le ronde. Mej. J. van Laar cn mej. L. van Gelder slaan mevr. van Hezel en mevr. Melse 6—2, 6—4. Mevr. A. Knuyt en mevr. Marcus slaan mevr. L. Tijsseling en mevr. Straakenbrock 6—4, 7—5. WIMBLEDON. Vines wint het enkelspel. Ellsworth Vines Is de groote verrassing van Wimbledon geworden. Een groote verras sing, ook al had hij reeds het Amerikaan sche kampioenschap op zijn. naam. Deze laat ste zege was eigenlijk voor een goed deel aan geluk toegeschreven, hij heeft echter nu wel afdoende bewezen, dat hij op dit oogen- bllk de sterkste speler in Amerika is. En men mompelt- reeds: van de wereld. Vines wordt r.a zijn laatste orestaties te Wimbledon ver geleken met Tilden en er zijn reeds deskun digen die zeggen dat hij nu al in verschei dene onderdeelen van het spel sterker is dan Big Bill en dat hij ongetwijfeld nog zeer in speelsterkte zal groeien. De manier waarop hij eerst Crawford en tenslotte Austin versloeg, moet wel zeer in drukwekkend zijn geweest. Na een wat ze nuwachtig begin van den jongen Amerikaan kreeg Austin, die natuurlijk negenennegen tig procent van het publiek op zijn hand had, geen voet meer aan den grond. Het werd een ongewoon eenzijdige, snelle eindstrijd. Met G4, 62, 60, was het bekeken. En Vines komt vandaag in Noordwijk om zijn merkwaardige kunsten te toonen. Dit is na aflcop Zaterdag afgesproken. Met hem komt Shields verder nog Allison en van Rijn en natuurlijk, zooals reeds bekend was, Helen Moody. Het heerendubbelspel werd tenslotte toch gewonnen door de twee musketiers Borotra en Brugr.or., die zoo langzamerhand leelijk veteranig beginnen te worden. Zij hadden het zeer zwaar tegen Perry en Hughes, maar wisten dezen mot 60, 46, 75 75, toch baas te blijven. Het gemengd dubbelspel werd gewonnen door Maier en Miss Ryan van Hopman en Mile Sigart met 75. 6—2. Het damesdubbelspel werd oen zege voor Miles Me taxa en Sigart die Misses Rvan en Jacobs met 64. 6—3 overwonnen. Wimbledon is weer afgcloopen na twee weken harden strijd, als ncoit te voren be gunstigd door het weer. waardoor het pro gramma geheel volgens rooster kon worden afgewerkt. Er Ls meer pubhek geweest dan ooit. de Engelschen hadden meer hoop op succes dan sinds den oorlog is voorgekomen en opnieuw zijn zij er bekaaid afgekomen, hetgeen steeds verwonderlijk blijft. Wel be reikten zij weer eens de finale van he: hec- ren-enkelspel en ook die van hot heerer.dub belspel. maar zij wonnen geer. cr.kcl nummer en speciaal de Engelsche dames bezorgden het Engelsche publiek een teleurstelling. Dc balans van Wimbledon is nu. dat geen enkele speler of speelster meer dar. een eer sten prijs won. Deze eerste prijzen vielen .e beurt aan drie Amerikanen. Vines (heeror.- enkel). Helen Moody, (damesenkel). Miss Rvan (gemengd dubbel), drie Franschen: Borotra. Bragn n (Heerendubbel), Mile Mc- taxa (damesdubbel', een Spanjaard. Mayer (gemengd dubbel), en een Belgische Ml ie Si gart (damesdubbcl). Laten wij niet vergoten nog te vermelden, dat de queue van het dagpubliek voor den laatsten wedstrijddag zich reeds begon e vormen op Vrijdagmiddag te half vier. terwijl de wedstrijden Zaterdagochtend te tien uur aanvingen. Zijlstra-partij te Amsterdam. Op het Amsterdamschc Usclubterrein vond gisteren de bovengenoemde partij plaats, hot jaarlijks weerkecrcnde evenement op kaatsgc bied buiten Frielsnad, dat getuige de publieke belangstelling steeds Imecr aan populariteit wint Het viel te betreuren, dat de keuze dit maal op dit terrein gevallen was, daar het uitmuntte door oneffenheden en het zicht door <le boomrijke omgeving zeer slecht was. Een cn ander deed aan de kwaliteit van het vertoonde spel nogal afbreuk. De navolgende parturen namen aan dc partij deel: l Bussum (J. de Boer, J. Jansen. B. Melns- ma). 2. Den Haag (G. v. d. Meulen, H. Bosma, F. Oosterdljk). 3 Apeldoorn (J. Fokkema, B. Waaksma, A. Vonk). 4 Utrecht (J. Wallnga, R v. d. Sluis, P. Knol). 5 Haarlem (S Broersma, D. Goodijk, K. Rljpma). 6 Amsterdam (W. Goinga, R. Wijngaarden, S. Harkema). 7 Hilversum (M Veenstra, T. v. Ruiten, J. Dorhout). 8. Zeist (J. L. de Graaf. J. Kleinschmit. S. de Boer). Daar Apeldoorn nog niet aanwezig was om 11 uur, traden allereerst Bussum tegen Den Haag en Haarlem tegen Amsterdam in het strijdperk. Bussum, dat v. o. Woude miste, kon het tegen Den Haag niet bolwerken. De Hagenaars behalen al spoedig een voorsprong van 3 eerst. Vervolgens behaalt Bussum een half. waar na Den ilaag de partij als volet beëindigt: Schema: Bussum: 04282484 Den Haag: 88828828 De strijd tusschen de rivalen Haarlem en Amsterdam, die door een wonderlijke speling van het lot. bijna steeds tegen elkaar loten, Is op een teleurstelling uitgeloopen. Amster dam. de winnares van de partij, wist op over tuigende wijze' te winnen, waarbij Haarlem geen bordje wist te veroveren. Hierbij dient vermeld, dat de „Frisianen" al zeer gehandi capt waren, doordat Goodijk ernstlgen hin der ondervond van een arm blessure. Broers- ma moest daardoor al dadelijk ..voor best" onslaan. waardoor het verband van het par tuur zoek raakte. Het reeds als winnares gedoodverfde oar- tuur van Hilversum moest in Zeist haar meerdere erkennen Spannend was deze kamp van begin tot einde. De slechte opslag van Ruiten, speciaal bij critieke standen, bracht Hilversum te ver achterop Eindstand 54, 64. Apeldoorn zag zlc.h na een prachtlgcn voor- sorontr. nog de overwinning ontgaan tegen het Utrechtsche partuur Het verloop van deze partij was als volgt: Schema Apeldoorn: 2882 4 888624 Utrecht: 86688662888 Op de tweede lijst komen dus voor Am sterdamZeist, en Den Haag—Utrecht. Zeist was tegen Amsterdam veel minder op dreef dan in haar vorige partij tegen Hilver sum, alhoewel de aanvang van de partij te gen de hoofdstedelingen anders zou doen ver moeden. Het eerste halve spel was nl. voor ZeLst (8—0). Het volgende spel ls echter voor Amsterdam, waarna Zeist gelük maakt. Am sterdam verovert daarop 3 eerst achtereen. In den stand 5—2 6—6 heeft Zeist nog een kans, welke zij accepteert door het passee- ren van oen kaats. (531 Het beslissende eeï.st ten voordeel van Am sterdam laat dan echter niet lang meer op zich wachten. Eindstand 53, 6—2 Den HaagUtrecht: Bij Utrecht deed zich blijkbaar <io vermoeidheid gelden, opgedaan, door den vinnigen strijd tegen Apeldoorn. Den Haag ondervond tenminste al zeer wei nig tegenstand. Bosma (Den Haag) speelde evenals in Haarlem een Drachtige partij, waarbij hij door v .d Meulen uitstekend ge steund werd. Voor Utrecht verscheen geen bordje aan de telegraaf. Schema Den Haag: 8 8 8 8 8 8 Utrecht: 4 6 4 2 2 4 In de finale kwamen dus Amsterdam en Den Haag. In deze partij wees de telegraaf niet minder dan vijfmaal 66 aan waarbij de Amsterdammers nog al eens het geluk aan hun zijde hadden. Het eerste halve spel is op 6—6 voor Don Haag door een kwaadslag van Harkema. Ver volgens slaat v .d Meulen op 66 buiten, het- eeen Goinga het volgende eerste herhaalt. Het tweede spel behaalt Amsterdam achter een zoodat de stand toen luidde 42 66. Den Haag loopt opnieuw in en wel tot 43. Het blijkt echter de laatste krachtsinspan ning van deze zijde te zijn, want Amsterdam maakt daarop spoedig de 3 spel vol waarbij Goinga den wedstrijd beëindigde met een nrachtigen opslagbal j Einduitslag: No 1 Amsterdam, 2 Den Haag. Amsterdam heeft hiermede voor de vierde maal don Zijlstra-wisselbal gewonnen, nl. in 1925. 1928. 1931 en 1932. Tot koning van dc partij werd ditmaal Goinga (Amsterdam); uitgeroepen,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 11