BUITENLAND. Duitschland verwerpt het voorstel der crediteurstaten. EEN KOLOSSALE FINANCIEELE OPERATIE. Zomersproeten ver dwijnen in korten tijd geheel door Sprutol. Bij alle Drogisten ASPIRIN HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 4 JULI 1932 TWEEDE BLAD De crediteuren zijn het onderling eens Duitschland zou 4-2 milliard moeten opbrengen Het acht dit onaannemelijk Geen tegenvoorstel van Duitsche zijde Hee£t MacDonald de bezwarenderDuitscherserkend? De conferentie te Lausanne niet vóór het midden o( einde dezer week geëindigd. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. De berichten uit Genève gaven Zaterdag morgen reden om te veronderstellen, dat de crediteuren van Duitschland onderling tot overeenstemming zouden komen. Nader wordt nog gemeld, dat Herriot en MacDonald Zaterdag te Lausanne geconfe reerd hebben om op de basis der reeds aan vankelijk verkregen overeenstemming (die wij reeds in ons nummer van. Zaterdag breedvoerig mededeelden) tot een definitieve regeling te 'komen. De Telegraaf-correspondent te Lausanne verzekert, dat nu dit definitieve accoord be reikt is. De positie van Frankrijk is daardoor zoo concludeert hij aanmerkelijk sterker •geworden. De Duitsche regeering ziet zich tegenover het blok van twee staten, die veel van de tussohen hen bestaande verschillen uit den weg hebben kunnen ruimen. Zoo is niet alleen overeenstemming bereikt ten aan zien van de aan te nemen houding tegenover Duitschland, maar ook ten opzichte van de te voeren politiek jegens Amerika. Frankrijk en Enigeland zouden n.l. overeengekomen zijn hand in hand te gaan wanneer "ter om gaat de vragende hand naar Amerika uit te steken. (Bedoeld is het verzoek aan Amerika om af- te zien van de oorlogsschulden)Waarschijn lijk heeft deze omstandigheid er toe geleid dat thans de z.g. veili'gheidsolausule, dat is de bepaling waarbij Frankrijk zich bij een afwijzende houding van Amerika nog eenige reserve had voorbehouden, op den achter grond is geraakt, of wel dat zij verdwenen of wel, dat zij gecamoufleerd is. Frankrijk en Engeland zijn tot overeen stemming gekomen, dat Duitschland als laatste storting in het gemeenschappelijke fonds 4.2 milliard zal moeten opbrengen. Nadat Herriot'en MacDonald tot deze over eenstemming gekomen waren, werden ook de leidende staatslieden van Italië, België en Japan in de besprekingen betrokken. Men verwachtte te Lausanne van die sta ten geen bezwaar tegen de getroffen rege ling. Ook op de ontwapeningsconferentie tracht men tot resultaten te komen. Daartoe heb ben de vertegenwoordigers der kleine staten (Nederland, Spanje, Cechoslovakije en Zwit serland) er bij Henderson, als voorzitter der ontwapeningsconferentie, er op aangedrongen dat de conferentie niet uiteen zal gaan alvorens tastbane en praetische resultaten zullen zijn bereikt. Prof. Mr. V. H. Rutgers, de Nederlandscthe gedelegeerde, die als woordvoerder optrad, zei dat de kleine mogendheden vreesden, dat in de komende weken alleen nog een algemeene discussie zou worden gehouden over het Hoover-plan en dat de conferentie zou wor den opgeschort met veel welsprekendheid in plaats van met tastbare resultaten De punten, die naar het oordeel der ge noemde kleine staten rijp zijn voor het nemen van onmiddelhlj ke tastbare beslui ten: lo. afschaffing van de ibomba rdements- vhegtuigen en «en totaal veiibod van het bommenwerpen uit de lucht; tevens wordt aangedrongen op een 'totaal verbod van oefeningen in het bommenwerpen en het nemen van proeven op dit gebied; de overige militaire vliegtuigen willen de genoemde staten beperkt zien tot een maximumgewicht van 1600 K.G.; 2o. afschaffing van den gas- en faaeteriënoorüog; 3o. budigetaire 'beperking 4o. instelling van een controle-orgaan voor de ontwapening. Naar verluidt, is het standpunt van de ge noemde staten geheel in overeenstemming met de bedoelingen van den voorzitter der conferentie. De besprekingen tusschen de Duitsche ministers en de crediteurstaten nopens het gemeenschappelijke voorstel der vijfimogend- heden tot regeling van het herstelvraagstuk zijn Zondagmorgen vroeg begonnen. Reeds om negen uur begaf de Rijkskanse lier zich met den minister van Buitenland- sche Zaken, von Neurath, naar Mac-Donald. Aan het onderhoud werd ook deelgenomen door den. Britschen minister van Financiën, Neville Chamberlain, MacDonald heeft bij dit onderhoud de Duitsche ministers op de hoogte gesteld van de essenfieele punten van het voorstel der crediteurstaten. Bij dit onderhoud is van Duitsche zijde medegedeeld, dat het voorstel der credi teurstaten in zijn huidige redactie niet aan nemelijk is. Van Duitsche zijde is opnieuw met beslist heid verklaard dat een verbinding van het herstelvraagstuk met de intergeallieerde schulden, het voorstel van. een maximum voor de schuldenbetaling ten bedrage van 4,2 milliard en de voorgestelde garantiebepaling voor de uitgifte van bonds der Duitsche re geering niet aannemelijk zijn. Van Duitsche zijde is geen tegenvoorstel ingediend. De Duitsche ministers hebben zich er „oe bepaald hun principieel standpunt uiteen te zetten. Direct na het onderhoud met de Duitsche ministers heeft bij Mac-Donald een be spreking plaats gevonden van de vertegen woordigers der vijf crediteurstaten, waar in het Duitsche standpunt besproken is. In internationale conferentiekringen be stond Zondag algemeen de indruk dat er aan Engelsche zijde naar gestreefd wordt het c red ietvoor stel te wijzigen in den zin van het Duitsche standpunt. Mac-Donald heeft te kennen gegeven dat hij zijn oorspronkelijk op 5 Juli vastgesteld vertrek uit Lausanne voorloopig heeft uit gesteld. In verband hiermede verwacht men niet dat de conferentie voor midden of ein de dezer week zal beëindigd worden. Engeland. De Britsche maatregelen tegen Ierland, Minister Thomas heeft in het Lagerhuis aangekondigd dat Groot Brittannië van den Ierschen Vrijstaat geen betaling heeft ge kregen met betrekking tot de land-annuïtei ten. Het geld, X 1.500.000, vertegenwoordigend een halfjaarlijkschen termijn, had half- Juni afgerekend moeten worden, maar bij gebruik heeft Engeland altijd veertien dagen uitstel gegeven. Thans is de Vrijstaat be paald in gebreke gebleven en Thomas kon digde dan ook verder aan dat hij heden, Maandag, in het Lagerhuis voorstellen zal indienen met betrekking tot den nieuw in getreden toestand. Den aard van die vooi'stellen kondigde de minister niet aan. Later echter bleek uit een verklaring van Baldwin dat de voorstellen den vorm zullen aannemeix, zooals trouwens was verwacht, van tarieven op Ierschen in voer, waaxmiede de Schatkist zich schadeloos zal pogen te stellen. Over de doeltreffendheid van dit middel zijn de meeningen vei'deeld. Het is duidelijk dat de schadeloosstelling, welke Engeland op deze wijze zoekt te ver krijgen, althans tendeele zal worden betaaid door de Engelsche consumenten van Iersche producten, die als gevolg van het invoerrecht precies zooals dat met alle noi-male invoer taneven het geval is meer voor het inge- voerde artikel zullen moeten betalen. Aan deix anderen kant is zoo schrijft onze Lon- densche correspondent te verwachten dat de Iersche invoer in Engeland niet onbe langrijk zal afnemen nu de Ieren hun be voorrechte positie van vrij importeurs in de •Engelsche markt gaan verliezen. De maat regel, welken de Britsche regeexing thans ovei-weegt om haar 3.000.000 's jaars en misschieix meer indien zij in één klap zich bij vooi'baat schadeloos wil stellen tegen mo gelijke andere veronachtzaming van Iei-sche betalingsverplichtingen binnen te krijgen, kan indirect voordeel brengen aan andere Do minions, die gelijksoortige producten als de Iersche naar Engeland uitvoeren en zelfs ook indirect voordeel aan landen als Nederland en Denemarken met hun invoer van zuivel producten en spek. Men kan nog rekening houden met de mo gelijkheid dat de regeering van den Vrijstaat zal beproeven de bedreiging van den Ier schen cxporthandel af te wenden, al wijst op het oogenblik niets er op dat zij daartoe po gingen in het werk zal stellen. Dat men hier met een eimstige bedreiging van den Ierschen exporthandel te doen heeft is zeker. Engeland is voor den Ierschen Vrijstaat na- genoeg het eenige exportland. Niet minder dan 96 percent van den ganschen Ierschen uitvoer gaat naar Groot-Brittannié. En die uitvoer vertegenwoordigde b.v. in 1931 een bedrag van 35.000.000. Frankrijk. Minder sterke bezuinigingen. Reuter meldt uit Parijs: In de nachtelijke zitting van de financieele commissie der Kamer werden de door de ï-egeering voorgestelde plannen tot het finan cieel herstel, op verschillende punten gewij zigd. De bezuinigingen zullen minder sterik worden doorgevoerd. De minister voor de Be grooting, Palmade, heeft aan Herriot in structies gevraagd voor de te volgen proce dure. Amerika. Franklin Roosevelt te Chicago. De pas gekozen democratische candidaat voor liet presidentschap, Franklin Roosevelt, is te Chicago per vliegtuig uit New York aangekomen. Er zijn hier voorbereidingen getroffen om zijn candidaatstelling te vieren met een feest dat het meest enthousiaste en meest luid ruchtige zal zijn dat ooit gehouden is. Op het congres verklaarde Roosevelt on der ooi-verdoovend gejuich, de candidatuur voor het presidentschap te aanvaarden. Hij hield een opwindende rede. waarin hij o.a. zeide: „Onze partij moet er een zijn van liberale opvattingen en zij moet een breeden internationalen bink hebben; dan zal zij het grootste welzijn kunnen brengen aan zoovee! mogelijk onzer burgers", Roosevelt zeide het partij-program voor honderd procent te aan vaarden, „Van heden af", zoo betoogde hij, ,.is het achttiende amendement ten doode op geschreven". Roosevelt noemde het door de republikeinen ingevoerde douanetarief een onneembare prik keidraadversperring, die provoceerend werkt en de andere naties tot represailles noopt. Ik stel voor, zoo zeide hij, hen uit te noodi- gen het verleden te vergeten en zich met ons als vrienden aan een tafel te zetten ten einde gezamenlijk plannen uit te werken voor het herstel van den wereldhandel. Duitschland. Groote rede van Hitier. Het Wolffbuieau meldt uit München: De groote propaganda-optocht van de Na zi's en de soc.-dem. „IJzeren Front" is tot dusver rustig verloopen. Slechts op één plaats trachtten eenige honderden communisten de orde te verstoren, doch de politie verspreidde de onruststokers met den gummistok, en ar resteerde enkele hunner. In vei-band met de demonstratie der Nazi's heeft Adolf Hitler in de nabijheid van het stadion te München een groote rede gehouden over den politieken toestand. Hitier verklaarde o.a.: De tegenstanders INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS BARTELJORISSTRAAT16 - TEL. No. 10756 PHILIPS' RADIOTOESTELLEN van het Nationaal-socialisme willen in de be weging niets anders zien dan een uiting van den tegenwoordigen nood van het land. De nat.-soc. beweging is echter in de eer ste plaats ontstaan uit den geestelijken nood van het Duitsche volk. Zij is een uiting van de idealen van het volk. De Nat.-soc. partij heeft vast besloten den wederopbouw van Duitschland te volbren gen, ook economisch en wel zoodanig dat het kapitaal voor het volk dienstbaar gemaakt wordt. Het „ontwaakte Duitschland" moet onttrok ken worden aan den invloed van de arbei dersverenigingen, het fundament voor den wederopbouw berust bij den Duitschen boer. Wanneer onze tegenstanders zeggen, dat met het régime-Von Papen moet worden af gerekend, aldus Hitier. dan deert ons dat niet Ons interesseeïen slechts diegenen, die vóór Von Papen het bewind gevoerd hebben, nl. van 7 November 1918 tot heden. EX-KONING MANUEL VAN PORTUGAL, t Manuel 11, de laatste koning van Portugal, in 1910 onttroond, die thans 42 jaar oud te Londen gestorven is. Ex-koning Manuel van Portugal is Zater dagmiddag geheel onverwacht op zijn buiten te Twickenham (Middlesex) overleden. Hij had Vrijdag nog de tenniswedstrijden te Wimbledon bijgewoond. Plotseling deden zich evenwel verschijnselen van een keelontste king voor. De doktoren zagen die dadelijk eimstig in. Zij konden complicaties niet voor komen, zoodat de ex-koning na een kort lij den al bezweken is. Manuel wei-d 42 jaar. Zijn levensgeschie denis is in weinig woordexx te vertellen'. 1 Febr. 1908 reed koning Carlos I van Portugal met zijn oudsten zoon kroonprins don Luiz Filippe en prins Manuel in een rijtuig door zijn residentie. Er was al een gisting tegen het koningshuis te constateeien. De bewa kers konden niet beletten, dat er een aanslag gepleegd werd. Koning Carlos en kroonprins Luiz Filippe worden door revolverschoten ge dood. Prins Manuel werd slechts licht ge wond. Buiten verwachting werd prins Manuel toen op 19-jarigen leeftijd tot regeeren ge roepen. Slechts 2 1/2 jaar heeft hij op den troon gezeten. In het najaar van 1910 had een revolutionnaire actie definitief succes. Koning Manuel werd gedwongen te vluch ten. De koning van Engeland liet hem met zijn eigen jacht van Gibraltar halen, waar na hij in Engeland als onttroond vorst gast vrijheid genoot. Eerst woonde hij op een buiten te Woodmorton bij Londen, later te Twickenham. In 1913 trad hij in het huwelijk met een prinses vair HohenzollernSimaringen. In zijn ballingschap heeft de ex-koning, die een groot deel van zijn fortuin wist te redden, zich vooral bezig gehouden met let terkundige studiën. Hij had een zeldzame boeken en man use r ipten ve rzamel ing DE MOORD OP HET ZOONTJE VAN LINDBERGH. CURT1US SCHULDIG. Reuter seint uit Flemington (New Jersey) Na vier uur lang te hebben beraadslaagd, heeft de jury het schuldig uitgesproken in de zaak tegen den scheepsbouwer Curtis, die in ds zaak der ontvoering van Lindbergh's zoontje z.gc als bemiddelaar tusschen den vader en de ontvoerders was opgetreden. De jury beval in haar uitspraak Curtis, die zooals men weet, ervan wordt beschuldigd, het onderzoek der justitie door zijn optreden te hebben gehin- dei'd, in de clementie der rechtbank aan, De mogelijklieid bestaat, dat het nog eenige dagen zal duren, alvorens de recht bank vonnis zal vellen. VULKANISCHE UITBARSTING. Reuter meldt uit Valparaiso: De vulkaan Peumo, in het zuidelijk deel van de provincie Ohiggings gelegen, is tot uitbarsting gekomen en heeft de omliggende steden met asoh bestrooid. De sterke wind dreef den aschregen naar het noorden, naar Valparaiso en Santiago, en dompelde beide steden in volkomen duis ternis. BOERENONLUSTEN IN OOST- GALICIë. BEVREESD VOOR INVOERING DER LIJFEIGENSCHAP. In de buurt van Lisko, in Oost-Galicië, is het tot een bloedige botsing tusschen Oost- Oekrainische boeren en de politie gekomen. In vele Poolsche bladen waren de boeren door communistische propaganda tegen de Pool sche landbezitters opgezet. Men had hun verteld, dat binnenkort de lijfeigenschap wedt zou worden ingevoerd. De boei-en bewapen den zich met stokken en allerlei landbouw gereedschappen, mishandelden de landeige naren en plunderden hun bezittingen. Eerst een vrij sterke politie afdeeling slaagde er in, door het gebruik van vuurwapenen, de uit eenige honderden personen bestaande menig te te verstrooien. Gemeld wordt, dat tot dus ver vijf dooden te betreuren zijn en verschei den gewonden, waaronder twee agenten. Et telijke personen werden gearresteerd, (Van onzen correspondent). LONDEN. 1 Juli 1932. Het besluit van de regeering om de 5 per cents oorlogsleenlng tennaastenbij 2.000.000.000 groot. om te zetten in een 3 12 percents leening vindt allerwege in de pers goedkeuring. Voor zoover cr verzet tegen rijst, geschiedt dat onder de 3.000.000 bezit ters van de certificaten; maar het uit zich niet in het openbaar. Die bczlttci's hebben overigens niet te klagen. Een conversie, als thans wordt ondernomen, is feitelijk al lang over tijd. Zij, die hun geld in deze leening hebben belegd, zijn tot heden de bevoor rechten der maatschappij geweest. Terwijl allerwege loonen en tractementon worden bekort en werkloozen hun schrale uitkeering of zagen opgeheven of zagen verminderen, hebben tot heden de bezitters van oorlogslee nlng hun inkomsten uit dat bezit niet zien verminderen en zich vei'heugd in een voor den tijd wel bijzonder benijdenswaardige 5 percent onbrengst. Het voorstel van den Kanselier van de Schatkist is het moet worden erkend drastisch. Van 5 percent naar 3 1/2 is een heele sprong omlaag. Door aan te bieden een bedrag van 2000.000.000 in contanten, aan de bezitters van de leening terug te betalen, heeft de re geering op treffende wijze haar vertrouwen in Britsche credietwaai'digheid beleden. In dien het publiek niet op de conversie zou ingaan en geld zou willen zien voor zijn papieren dan zou daaraan slechts kunnen worden voldaan door inflatie op ruime schaal. Er is niet meer geld in het laadje dan noodig is voor de normale uitgaven. De re geering heeft het aanbod dus gedaan in de overtuiging dat de burger om vaderlandslie vende redenen en trouwens ook omdat hij onder de huidige omstandigheden de grootste moeite zou hebben zijn geld ergens anders even veilig te plaatsen en met kans op meer rente voor het grootste deel de hem voor gelegde keuze zal doen en den staat het geld zal laten behouden tegen aanzienlijk vermin derde interest. Het oogenblik voor de reusachtige con versie is goed gekozen en voortreffelijk voor bereid. De laatste stap van die voorbereiding waaraan de groote bankinstellingen van het land zoo ijverig hebben meegeholpen was nog eens een reductie in het disconto, die geld nog goedkooper maakte dan het tegenwoordig a! is. Britsche regee- ringsleeningen hebben zich den laatsten tijd vei'heugd in groote vraag, al dan niet kunst matig aangekweekt, hetgeen althans de af leiding rechtvaardigt dat het publiek er veel meer vertrouwen in heeft dan in industrieele en andei"e waarden, die aan de Beurs worden verhandeld. Het ijzer is zoo gezegd nooit zoo heet geweest- voor het smeden als nu. De Kanselier geeft zijn be zitters van oorlogsleening de keuze tusschen inlossing en voortzetting tegen 3 12 in plaats van 5 pi-ocent. In werkelijkheid is nauwelijks van een keuze sprake. Beleggers kunnen niet anders doen ook al bleven patriottische redenen er buiten dan aan het verzoek, met 's Kanselier's eigen fascimile-hand on derteekend. voldoen. Het mag wel „in de krant" dat er nu eens roerende overeenstemming is in alle openbare organen en bij alle politieke per sonen over de wijshheid van deze conversie- maatregel. Toen in de herfst de crisis haar hoogtepunt had bereikt, wezen de radicale en socialistische bladen en sprekers de re- x-egeering op deze conversie, als middel om de staatsuitgaven te vermindei-en. De con servatieve pers verzette er zich tegen en noemde het voorstel bijna een advies voor verraad. Maar inmiddels is cr veel gebeurd en heeft men veel geleerd. En de conser vatieve pers, die zoo hard IJvert voor meer bezuiniging, bezuiniging tot een bedrag van t' 70.000.000 of zoo. kan niet mopperen tegen een maatregel, die de rente-x-c kening van den staat vermindert met een zuivere 23.000.000. A. K. v. R. ONGELUK OP DEN RIJN. Op den Rijn tusschen Laibstadt. en Schwa- derloch, op Zwxtsersch gebied, heeft een on geluk met een opvouwbare boot plaats ge vonden. Van den oever af zag men midden in de rivier een gekantelde opvouwbare boot drijven, waaraan drie jonge mannen zich vastklemden., die langzaam in de golven ver dwenen. Het bieden van hulp was onmoge lijk. Aangenomen moet worden, dat de drie inzittenden verdronken zijn. Hun identiteit staat nog niet vast. HET FRANSCHE KOLENCONTINGENT. VOORLOOPIG VOOR JULI VERHOOGD. De Tel. vexmeemt uit Parijs: Ten einde aan de tot dusver geregeld voor komende contingent-overschrijdingen een einde te maken, heeft de Fransche regeering het totale contingent voor den import van steenkool, bruinkool en bijproducten weer tot 70 pet. verhoogd. Bij vroegere besluiten wa shet contingents percentage op 60 pet. bepaald, doch er was nog een extra-contingent van 130.000 beschik baar gesteld, waardoor het in feite tot 68 pet. toe kon bedragen. De nieuwe regeling geldt voorloopig voor de maand Juli. maar zij zal woi'den verlengd, tot een verbetering in het kolenverbruik wordt geconstateerd, dat sedert verscheiden maanden stationnair is gebleven. KOSTEN KRANKZINNIGEN VERPLEGING. TEGEMOETKOMING AAN DE GEMEENTEN. Ged. Saten van Noord-Holland hebben aan de Prov. Staten voorgesteld om met ingang van 1 Jan. 1933 het verpleeggeld voor arm lastige krankzinnigen die de provincie aan de gemeentebesturen in rekening brengt mot f 50 per jaar te verlagen. Thans wordt door de Haarlemsche Prov. Statenleden Mr. M. Siingenberg en M. A. Rei- nalda voorgesteld deze verlaging te doen in gaan op 1 Januari 1932. VERBLIJDENDE BEDRIJVIGHEID BIJ DE AMST. SCHEEPSBOUW MIJ. Bij de Nederlandsche Scheepsbouwmaat schappij te Amsterdam is tewater gelaten het s-s. „Trondanger". het laatste van de drie voor Nooi'sche rekening gebouwde zus- tei-schepen. Onmiddellijk na de te waterla- ting werd de kiel gelegd voor een eveneens voor Noorsche rekening te bouwen dubbel- schroef motorschip van 15.400 ton waterver plaatsing. Tot directeur van het Internationale Arbeidsbureau te Genève is benoemd als opvolger van wijlen Albert Thomas de tegenwoordige onderdirecteur Harald Butler, een Eiigelschman. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. EXPLOITATIE VAN GROND EN HUIZEN. BOUW VAN 35 HUIZEN TE HAARLEM. In een te Haarlem gehouden aandeelhou dersvergadering van de N.V. grond- en hui zenexploitatie maatschappij ..Dominium-Pa- triae" werd door de oude aandeelhouders f 100.000 genomen en volgestort van het maatschappelijk kapitaal, dat thans vastge steld is op f 500.000. De nieuwe uitgifte houdt verband met het voornemen tot aankoop van complexen pan den te Amsterdam, oRtterdam en 's-Graven- hage. Met algemeene stemmen werd goedgekeurd de werving van de meerderheid in het ge plaatste kapitaal van de te Arnhem geves tigde N.V. Mij. tot Expl. v. Onr. goederen „De Kabeljauw", door welke transactie de Mij. interesse verkrijgt in de exploitatie van bouw gronden te Oosterbcck (villa-park Door- werth). Aan de Directie werd machtiging verleend tot verderen aankoop van bouwrijpe gronden te Oosterbeek in hef villapark Door- we rth en te Arnhem, terwij besloten werd over te gaan tot den bouw van nog 35 pan den op terrein van de Mij. te Haarlem, eBsloten werd, ter financiering van een en ander, voor te bereiden de uitgifte van een 5 pet. rentende obligatieleening. groot f 500000 De dii'ectie deelde mede dat het in het voor nemen van het bestuur ligt het kantoor van de Mij. te verplaatsen naar 'Arnhem omdat de Mij. aldaar groote belang verkrijgt bij bepaalde terreinen. Eerst zal de bouw te Haarlem evenwel afgewerkt worden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Zomervacantie De besfe voorzorg legen de gevolgen van regendagen: Aspirin-Tabletfen. eenig op de wereld Lot op oranjo band on Bayorkrul». PriJ» 75 AGENDA. MAANDAG 4 JUU Luxor Sound Theater: „Het gevaarlijke drietal". Op het tooneel: Speenhoff Jr. 8.15 u. Palace: Watt en Halfwatt als ..Filmhel den". Op het tooneel: The 4 Braggaards, Olympische Spelen, 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Een nacht ln het Grand Hotel". Op het tooneel: Swenson en Bredow, Danseurs Elegants. 7 en 9.15 uur. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 107.30 uur. DINSDAG 5 JULI Groote Kerk: Orgelconcert. Maurice Lan- noy ten bate van nieuwen Adriaan, 89 uur. Bioscoopvoorstellingen. Kunstzaal Reeker. Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 107.30 uur. Teyler's Museum, Spaarnc 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. ATOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST; Firma C. G. Loomeijer cn Zn., Barteljoris- straat 11. Tel. 10175. Park-Apotheek, Kleverparkweg 13. Tel,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5