DE BILT ELECTRICITEIT TENNIS- BROEKEN ST00MEN HAARLEM'S DACBIAD DINSDAC 5 JUll 1932 HERINGA 4 WUTHRICH HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) Voor den Politierechter. WAT KOST KABELJAUW? Op deze vraag kan niemand een juist ant woord geven aangezien er soorten kabeljauw zijn en de prijs wisselt. De drie jongens die uit IJmulden waren gekomen om een ka beljauwkwestie in de Janssiraat te hooren oplossen, hadden zoowat een kwartje per pond voor hun visch ontvangen, maar nu ze achteraf betalen moesten, kwam de visch hun vrij wat duurder, aangezien een hunner moest betalen met drie maanden tuchtschool de beide anderen met een maand gevange nisstraf, maar'de rechter was hun welgezind, gaf uitstel van betaling, ja, ze behoeven heelemaal niet te betalen, als ze zorgen niet meer met visch- of andere kwesties in de Jansstraat te komen. Voorwaardelijk heet dat en de rechter was wel zoo goed er eens nadrukkelijk op te wijzen, dat voorwaarde lijk niet beteekent vrijspraak, wat sommigen wel eens'schijnen te denken- Wat hadden de jongens gedaan? Een had tn de vischhal een kabeljauw uit een kist genomen, waarop een naam voorkwam, die niet de hunne was en ze begrepen dan ook zeer goed, dat de man. wiens naam op de kist prijkte, een eigendomsrecht op dien visch had en dat de drie kwartjes, waarvoor ze hem verkochten, hun niet toekwamen. Ze begrepen dit alles en erkenden dit alles, wa ren zoo meegaand als wat en hadden niets tegen op de straf, maar ze moeten toch goed begrijpen, dat het wegnemen van een doo- den kabeljauw, die in eens anders kist is geborgen, stelen is, want de man van de kist had den visch gevangen of gekocht van den vlsscher en nu mocht de verdediger aan voeren, dat een kabeljauw, zoolang hij in de zee zwemt, geen waarde heeft en niemand 'toebehoort, het ging hier niet om een der nog in zee zwemmende vlsschen. maar om een doode in de kist van getuige Jonge jan en die had wel waarde en ook een eigenaar. Dit erkende de verdediger, alzoo haastig re- tirccrendc van het gladde ijs, waarop hij zich had gewaagd. De jongens beloofden beter schap, een had dat al eerder beloofd, zoodat die nog eens extra de pen op den neus kreeg, de moeders beloofden den jongens het goede voor te zullen houden, de rechter beloofde, dat ze in de doos zullen gaan. als ze 't weer deden cn zoo was alles belofte, de verdediger maakte een buiging voor de rechtbank en de deurwaarder ging al naar bulten om de volgende zaak af te roepen. MEINEED Die actie in Haarlem-Noord om huurver- laglng heeft al heel wat menschen in ons gerechtsgebouw gebracht, meestentijds ko men ze in 't zaaltje van den kantonrechter, maar ditmaal kwamen ze daarnaast, want twee personen waren ervan beschuldigd, dat ze op een deur in de Merwedestraat en op een in de Waalstraat met witte verf het be vel: „niet huren" hadden geschilderd, zonder dat de firma Rozenstraten, aan wie die hui zen behoorden, daartoe opdracht of vergun ning had gegeven, waarom die schilderpartij werd aangemerkt als opzettelijke bescha diging van eens anders goed. Dat die woorden daar waren neergeklad, sprak niemand'tegen en die daad moet be schouwd worden als een der strijdmiddelen van de huurstakers. maar, zonder me in den strijd te willen mengen, vraag ik me af, waarom de majj, die meent zoo'n actie te moeten voeren, niet openlijk voor den dag komt cn zegt: ..ik'heb het gedaan!" De man, die terecht stond voor het beschilderen van Waalstraat 8. zei, dat hij het niet had ge daan ik blijf daar buiten, maar waar was degene, die het wel had gedaan? Een juffrouw uit de Waalstraat zei zoo beslist mogelijk, dat de man wel de dader was cn wat hij betoogde, zij hield voet bij stuk en zei dat vergissing was buitengesloten. Of zij zijn broer kende? vroeg verdachte. „Met je broer heb ik niets te maken", zei de juffrouw; „jij bent 't geweest". Toen kwam de Waalstraat en weer was er een juffrouw, even pertinent als de andere. Ze zei: de eerste heeft het woord niet geschil derd. toen hield hij op, omdat er een agent langs fietste, maar toen die weg was, nam nummer twee pot en kwast over en schil derde het woord huren. De man der jufrouw zou dit bevestigen, zooals hij bij de politie en den rcchter-com- missaris gedaan had, doch hij krabbelde te rug. verklarende, dat hij wel een beweging had zien maken, alsof verdachte een iï schreef, maar dat dit toen werkelijk was gebeurd, wist hij niet; hij had niet gezien, dat. toen verdachte die H construeerde, deze verf op de deur bracht. Waarom hij 't dan eerst anders gezegd had? Ja, hij had die beweging gezien en den volgenden ochtend op de deur zien staan: „niet huren", zoodat hij had geconcludeerd: „dat heeft die man gedaan", maar als 't puntje bij 't paaltje kwam, moest hij zeg gen, dat hij niet had gezien, dat de ver dachte verf op de deur smeerde. De officier van Justitie vermoedde meineed: de getuige werd bij proces verbaal gehoord en toen hij bleef volhouden, niet gezien te hebben, dat de verdachte verf op de deur smeerde, kreeg de veldwachter een wenk; de Officier eischte gevangenneming van getuige, op vermoeden van meineed cn de veldwachter bracht ge tuige naar beneden in de cel. De zaak van de deurbesmeerders werd geschorst, totdat die meineedzaak zal zijn behandeld. Die lui van de directe actie hadden veel narigheid voorkomen, als ze zich niet laf hartig schuil hielden. BADHUIZEN „WITTE KRUIS", HAARLEM. Het aantal genomen baden in de afgeloopcn maand Juni was: Badhuis Koudenhorn: mannen 1142, vrou wen 496. totaal 1638. Badhuis Leidscheplein mannen 1862, vrou wen 934. schoolboden 716. totaal 3512. Badhuis Schotersingel: mannen 2027, vrou wen 1066. schoolboden 558, totaal 3651. Badhuis I-Iofdijkplein: mannen 1699. vrou wen 925, schoolboden 1281. totaal 3905. Badhuis van Egmondstraat: mannen 1761. voruwen 1122, schoolbaden 627, totaal 3510. NACHTVORST OPGEBORGEN. Met Ingang van heden, 5 Juli, wordt de uit zending der naohtvorstberichten tot het na jaar gestaakt. CRISIS-COMITc. Personeel laboratorium Leyduin- .Vogclenzaus 10-— VERKEERSONGELUKKEN. Heerenweg. Toen Maandagmiddag een wielrïjdster uit de buitenpaats Ken nemerduin den Heeren- weg richting Ben nebroek op wilde rijden, bleef zij op den Heerenweg een eindweegs links op dien. weg rijden om eerst een van Haarlem komende auto te laten passeeren Uit de richting Bennebroek kwam evenwel een motorrijder aanrijden. Zij werd door den motorrijder aangereden. De wielrijdster geraakte bewusteloos en is per auto naar haar woning vervoerd, waar door een dokter werd geconstateerd, dat zij wel zeer over spannen was, doch geen letsel had bekomen. Zand voort schel aan. Op dé Zand'Voprtechélaan bij' den Leidsche vaartweg reed een motorrijder achter een auto, waarvan de bestuurder door het uitste ken van zijin richtingaanwijzer te kennen gaf dat hij den Leidschevaartweg, richting Ben nebroek wilde rijden. De motorrijder wilde liet motorrijtuig toen rechts passéeren, doch hij kwam met een uit de tegenovergestelde lichting komende andere auto in botsing. Hij viel en wondde zich aan het imkerbeen. ter wijl de duorijder zich aan het rechterbeen bezeerde. Beiden zijin per auto naar hun woning vervoerd. VRIJZ. DEM. BOND. De algemeene vergadering van den Vrijz.- Dem. Bond zal te Haarlem worden gehou den op Zaterdag en Zondag 19 en 20 Novem ber a.s. in het Gem. Concertgebouw. De vergadering zal hebben te voorzien in de verkiezing van 2 leden van het hoofd bestuur wegens de periodieke aftreding van de heeren A. I. J. de Boekert en B. van Krimpen. Voorts moet gekozen worden een voorzitster van de Vrijz.-Dem. Vrouwenclub, die tevens deel zal uitmaken van het Hoofd bestuur. PERSONALIA. Op het te Amsterdam gehouden M.U.L.O.- examen zijn geslaagd voor diploma A de dames F. H. Boom te Haarlem en M. v. d. Heuvel, Heemstede. Geslaagd voor het diploma B; de heeren H. van Riet Paap, Haarlem, D. H. v. d. Vlerk, Haarlem, B. Vinke, Haarlem, F. Kleian, Heemstede. J. H. C. Vrijer, Heemstede, M. H. Koomen, Wijk aan Duin, A. J. v. d. Laarse, Aalsmeer, E. Smit, Haarlem en mej. A. van Es, Haarlem. Aan het Instituut „Schoevers" te Amster dam is voor het examen Particulier Secre taresse geslaagd mej. A. P. Kruimel te Bloe- mendaal. VOORLICHTING VOOR SCHOENMAKERS. De ambtenaar van den Rijksvoorlichtings dienst te Waalwijk, de heer F. H. Hoek. zal op Vrijdag 8 Juli te Haarlem zitting houden tot het geven van advies en voorlichting aan Schoenmakers en Schoenwinkeliers. De zit ting is van 10.3012.30 uur in een der lo kalen der Kamer van Koophandel en Fabrie ken, Nassauplein. Het verdient aanbeveling den heer Hoek. Mozartlaan 5, Utrecht, vooraf te berichten over welk onderwerp men hem wenschfcvte spreken. EXAMENS. NIJVERHEIDSONDERWIJS. HAARLEM, (R.-K. Industrie- en Huishoud school). Geslaagd voor het practische gedeel te van het leerares-examen N.a., lingerie- en costuumnaaien de dames M. Berbers, Roer mond, M. Boink, Tilburg cn Zuster Marie Johanna, Boxmeer. MIDD. SCHOOL VOOR MEISJES. Midd. school voor meisjes te Haarlem. Ge slaagd na voortgezet examen mej. W. M. Veithuijs, Hillegom. HOOFD ACTE-EXAMENS. Heden. Dinsdag werd hier ter stede het schriftelijk examen voor de hoofdacte afge nomen. Eindexamen Rijkskweekschool voor Onder wijzersfessen) te Haarlem op 2 Juli 1932. Geëxamineerd 2 Candida ten. Geslaagd de dames T. Jansma, Bloemendaal, L. Lantzius Heemstede. VEILINGEN Maandagavond werden in het Algemeen Verkooplokaal geveild: Perceel 1. Heerenhuis Zijlweg 174. Kooper A. W. v. 't Hoff q.q. 12.000. Perceel 2: Heerenhuis Zijlweg 176. Kooper 5. P. Rijnierse q.q. 14.100. Perceel 3: Bloembollengrond tusschen Zijl weg en Brouwersvaart 12695 M2. Kooper A. W. van 't Hoff q.q. 30.100. Perceel 4: Bloembollengrond aan de Brou wersvaart met 2 arbeiderswoningen, tezamen 7650 M2. Kooper J. J. Jacques voor 7605. Perceel 5. Bloembollengrond aan de Brou wersvaart, 7255 M2. Kooper S. P. Rijnierse q.q. voor 7200. Perceel 6: Bloembollengrond aan dc Brou wersvaart met gedeelte pad cn bollenschuur- tje, 11930 M2. Kooper W. v .d. Laan q.q. 12000.—. Perceel 7: Bloembollengrond aan de Brou wersvaart met 2 arbeiderswoningen 12075 M2. Kooper W. v. d. Laan q.q. voor 13.500. Perceel 8. Bloembollengronden aan de Hout vaart. met woonhuis, schuren, bollenstel lingen, woning, loods en kassen «Houtvaart 6. 6a, 6c en 8j. Kooper W. v. d. Laan q.q. voor 50 000. Perceel 9: Woonhuis Houtvaart 10 en bloembollengrond 12160 M2. Kooper S. P. Rijnierse q.q. voor 20.000. Perceel 10: Bloembollengrond aan de Hout vaart. 6550 M2. Kooper H. Dames voor 10.200. Perceel 11. Huis te Bentveld. Sparrelaan 2. Kooper W. Jansen voor 4300. Verder werden nog geveild: Een winkel- en woonhuis aan den Bloe- mendaalsche weg 123 A. Kooper N. G. de Vleeshouwer voor 8465 en een heerenhuis, Rljnegomlaan 52 te Aerdenhout. kooper M. P. Esselaar voor 7350. UIT DE STAATSCOURANT. AUDIËNTIES. De audiëntie op 11 Juli van den minister van Onderwijs, K. en W. vervalt. Eerstvolgende audiëntie van den minister van Defensie is op 12 Juli 2 uur n.m. meldt: Hoogste barometerstand 767.0 m.M. te Wisby laagste barometerstand 750.7 m.M. te Vest- en voorspelt: zwakke tot matige winden uit Zuidelijke rich tiTigen. licht tot zwaarbewolkt, droog, be houdens kans op onweer, warmer. Uit het buitenland Het hoóge drukgebled met fraai weer en hooge temperaturen trok naar de Oostzee en West Frankrijk, kwam onder invloed van een uitlooper van depressie in het Westen, die in Biarritz reeds onweer met zware regen bracht. De depressie in. IJsland bleef in diepte afnemen. De hooge da-ukken bij de Azoren verplaatst zich weinig, zoodat de Wes telijke winden in de Golf van Biscaye weinig- kracht hebben en op de Britsche eilanden alleen in Schotland zware regen viel. Wegens het afnemen der drukverschillen en de tegen stelling tusschen land en zeetemperatuur neemt de kans op plaatselijk onweer toe, maar overigens blijft in onze omgeving de toestand nog gunstig. Barometer Stand van heden 759 m.M. (Regen). Vorige stand 763 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KEIP, Groote Houtstraat (naast Luxor) Telefoon No. 11640. Thermometer 5 Juli: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 79 F. 61 F. 79 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 5 Juli. Ondertrouwd 4 Juli: T. P. Martens en W. E. J. van Wamel. Bevallen 2 Juli: J. A. E. Ker—v. d. Kamp, z.; H. M. J. KolRosenhart, d.; E. van Bor- kumBierman, d.; A. de VriesOlbers, z.; A. M. E. JonkerCornet, d.: A. van Eerden— v. d. Haak, z.; J. J. Sekrevev. d. Walle, z M. van Beemv. d. End, d.; 3 Juli: E. A. Dikkeboom—Sminia. z.; M. K. E. van Eg- mondGeers. d.; 4 Juli; J. M. van Hotten Hartog. d.; M. H. BeinemaZeilmaker, d. Overleden 1 Juli: H. Beudekerv. d. Berg, 27 j., Reitzstraat; I. Rodrigues Pereira, 52 j„ Gasthuisvest; 2 Juli: A. C. H. Koehorst van Woerden. 52 j.. Kruisweg: J. M. Ver- kleyBorst. 33 j„ Kamperlaan; R. M. Schnei der. 36 j., Gasthuisvest; 3 Juli: C. Faasev. Lieshout, 56 j.. Lombokstraat; A. S. M. Mul der. 21 j., Korte Poellaan; N. van Kessel, 68 j.. kamperlaan; P. W. Voskuijl, 70 Duinoord straat. BLOEMENDAAL. Bevallen: E. M. MarcusGroenewegen z Ondertrouwd: C. van der Waerden en J. C. Teensma. A. C. van Galen en J. P. Verswij- veren. Getrouwd: J. C. Wilde en J. Wacht. Th. J. Kortekaas en C. J. Sdboorl. J. J. An- drlessen en C. Meij. G. W. Groeneveld en E. Huisman. Overleden: E. A. dé Koe 67 j., overleden te Haarlem. E. R. Westra 89 j., wonende te Dalfsen. UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT CABARET „RICHE". Het is een uitstekend programma, dat het cabaret „Riche" te Zandvoort thans geeft. „En vedette" staan er de namen Louis Da vids en Elly Glassner op en deze beiden al leen blijken reeds attractie genoeg om het bovenzaaltje van Riche te doen volloopen. Daar is om den meest populairen het eerst te noemen Louis Davids, die de bad plaatsen aftuft om er zijn bedjes te brengen. Scheveningen krijgt hem het eerst te hoo ren, maar dank zij de auto, staat hij even over elf reeds ln het cabaret te Zandvoort en hij behoeft zijn oolijke snuit maar te laten zien. of hij heeft de zaak al gewonnen. Maar om Davids waren wij gisteren niet naar Zand voort gegaan. Van dezen ras-komiek behoef ik mijn lezers niets meer te vertellen; ieder weet, wie cn wat Louis Davids is en hoe hij een zaal met zijn vroolijke kunst kan entraineeren. Maar van Elly Glassner weet men dit in Holland nog niet. Zij is een ras- cabaret-artiste, een voordrachtkunstenares met geest en vooral met een temperament, „en brülant les planches", zooals de Fran- schen het zeggen Zoodra zij op het podium verschijnt, staat het kleine tooneeltjc in vlam. Zij heeft een sterk mimisch talent en een krachtig expressief gebaar, dat eigenlijk voor een gxootero ruimte dan het zaaltje van Riche berekend is. Zij geeft zich met een uit bundigheid. die van geen reserves weet. Een voordrachtkunstenares van het genre van een Clarchen Waldorf, zooals wij niet al te vaak in een Hollandsch cabaret te zien krijgen. Raak en geestig van voordracht was „Das weisz ich alles von meiner Tante", fel-harts- tochtelijk „Die Bohème" er sterk imponee rend en krachtig ..Der Herr der Welt". Voor treffelijk wordt zij aan den vleugel begeleid door Alfred Hartwig, een accompagnateur. die aan haar voordrachten achtergrond en relief weet te geven. Ook de overige nummers, welke het pro gramma om deze twee ras-artisten aanvullen, zijn goed cabaret Daar is de conférencicre met den beroemden maarschalksnaam Maria Ney die vlot en geestig causeert en voor wie de woorden „Ehe" en „treu" de dankbaarste motieven zijn om er op te bor duren veel vertrouwen heeft zij er blijk baar niet in daar is het danseresje, aange kondigd als „Little Ossi", die op het kleine podium rondspringt met zoo'n vaart, dat je telkens vreest haar er af te zullen zien tui melen, daar is Henri Wallig, die na 7 jaar in Indië zijn liedjes te hebben gezongen, zich thans in Zandvoort onmiddellijk weer thuis voelt en niet te vergeten er is een eerste klas goochelaar, die zich Rudolf Graziadei noemt, en met gratie zulke kunststukken met kaarten vertoont, dat je d'r werkelijk „paf" van staat. Een programma dus van groote verschei denheid, dat in het cabaret-genre zeer veel biedt. J. B. SCHUIL. GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Zandvoort. ge houden op Woensdag 6 Juli 1932 des na middags te 7.30 uur ten Raadhuxze. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot intrekking van het raads besluit tot vaststelling eener pachtsom voor een ventvergunning. 3. Voorstel tot een beperking voor toelating tot het gemeentelijke volkebad en bespre king der tarieven. 4. Prae-advies op een verzoek om vermin dering van den aanslag der straabbeflastlmg. 5. Voorstel tot vaststelling van het bedrag der zekerheidsstelTing door den Ambtenaar voor Sociale Zaken. 6. Prae-advies omtrent een verzoekschrift van de vereeniging van groentehandelaren „De Eendracht" om in te stellen een be taalde vergunning voor het venten van alle koopwaren voor hier niet woonachtige koop lieden en ihandelaren. 7. Prae-advies over het verzoek van de geleidster der zwakzinnige leerlingen uit deze gemeente naar Haarlem om doorbetaling van haar loon in de vacantie. 8. Praeadvies inzake het verzoek om ver wijdering der prikkeldraadafsoheiding tus schen de perceelen Brederodestraat 91 en 93. 9. Voorstel tot het verleenen van onthef fing van het betalen van een Inkoopsom voor pensioen in verband met opheffing der be trekking. 10. Voorstel tot het toekennen eener schde vergoeding aan de aannemers van riolerings werken aan de Zanavoortschelaan. 11. Vooi'stel tot oninbaarverklaring van be lastingaanslagen. 12. Voorstel betreffende administratieve maatregelen ter uitvoering van de Pensioen wet 1922. 13. Voorstel tot benoeming van een con cierge voor het gebouw Oude Bewaarschool. 14. Voorstel tot vaststelling der taaie ven voor gebruik van een der lokalen der Oude Bewaarschool. 15. Voorstel tot opheffing van het vervolg onderwijs. 16. Voorstel bot bezuiniging door concen tratie van diensten. 17. Reorganisatie Ziekenhiuisverpleging 18. Voorstel tot aanvaarding der beigrooting 1932. 19. Voorstel tot aanvaarding van rijkssub sidie voor steunverleening en werkverschaf fing. BEZUINIGING. DOOR CONCENTRATIE VAN DIENSTEN. Bij hun beschouwingen omtrent concentra tie van diensten beginnen B. en W. met het werk van de Gemeente vroedvrouw. „Gedurende de laatste jaren", zeggen B. en W., ,,is het aantal gevallen, waarin de ge-meentevroedvrouw kostelooze hulp jaarlijks verleent, zeer gering geworden. De kleinere gezinnen, de voorkeur, die aan doktershulp wordt gegeven en de uitbreiding van het verzekeringswezen, zijn factoren, die aan die sterke daling niet vreemd zijn. Prac- tisch is de toestand zoo geworden, dat de ge meente vroedvrouw haar wedde ad: f 1700 per jaar geniet voor het verrichten van een uitermate gering aantal verlossingen. Haar verloskundige taak kan zeer goed overge nomen worden door den gemeentegeneesheer, die daarvoor eenige vergoeding zal moeten genieten. Bovendien zal de regeling, krach tens welke aanspraak op vrije verloskundige hulp kan worden gemaakt, worden herzien in dien zin, dat een kleiner aantal personen daarvan zal kunnen profitoeren. De assistentie bij verlossingen en de aia- zorg kunnen worden opgedragen aan de ver pleegster, die thans aan het consultatiebureau voor zuigelingenzorg assisteert en die behal ve het diploma voor ziekenverpleging ook het diploma voor kraamverpleging bezit. Daar bovendien de hulp van den school- tandarts gemist kan worden, stellen B. en W. voor te besluiten: a. Met ingang van 1 September 1932 wegens opheffing van hare betrekking als gemeente vroedvrouw Mej. E. Broesma onder toekenning van het volgens de verordening te bepalen wachtgeld, eervol te ontslaan. b. met ingang van 1 Augustus 1932 eervol te ontslaan uit hare betrekking van hulp der schooltandarts, Mej. J. Bos, zonder toekenning van wachtgeld. c. de verloskundige taak, thams door de vroedvrouw vervuld, op te dragen aan de hier gevestigde artsen volgens het stelsel der vrije artsenkeuze. d. dat de inkomensgrens, beneden welke aanspraak op vrije verloskundige hulp zal kunnen worden gemaakt, wordt gehandhaafd op een belastbaar inkomen van f 400. b. de diensten als assistente bij het consul- tatiebureaai voor Zuigelingenzorg, assistente der schooltandarts en kraamverpleegster, be last met het verleenen van hulp bij de sub. d bedoelde verlossingen, in een betrekking te combineeren en daarvoor een wedde toe te kennen van f 800. f. in die betrekking met ingang van 1 September 1932 te benoemen: Zuster A. C. J. Regoord, alhier. VERVOLGONDERWIJS. De afdeeling Haarlem van het Ncdcr- landsch Onderwijzers Genootschap tot wel ker ressort ook Zandvoort behoort, verzocht Zandvoort's Raad het Vervolgonderwijs niet op te heffen. In de Memorie van Toelichting staat o.a.: Het Vervolgonderwijs in Zandvoort is voor die leerlingen, welke op geen andere school het onderwijs vervolgen (H.B.S., Ul.O., Am bachtsschool en dergelijke inrichtingen i de eenige gelegenheid, om de schoolsche ken nis, die zij op de gewone lagere school ont vingen. nog eenigszins uit te breiden of meer te doen beklijven. O.a. zullen door op heffing van dien Vervolgcursus juist zij, die daaraan nog zulk een groote behoefte heb ben, het meest daarvan ook de nadeelige ge volgen ondervinden. Het eenige wat nog tot hun meerdere ontwikkeling kan dienen, wordt hun, indien het voorstel besluit wordt, ontnomen. Het vervolgonderwijs mag op voldoende belangstelling bogen. Het aantal leerlingen van het laatste cursusjaar wijst er op, dat die belangstelling eerder toeneemt dan verflauwt. Bovendien worden een 4-tal leerkrachten ook financieel geschaad. Dit mag in een tijd als deze, waarin de onder- Wijzers door verschillende Rijkskortingen (4 sinds 1922) van hun-salaris /gezamenlijk 25%) reeds veel hebben moeten missen,-ook" wel in acht genomen worden. De afdeeling spreekt dan ook de stellige hoop uit, dat Uw Raad, gezien het groofa be lang. dat een goedgeorganiseerd Vervolg onderwijs heeft voor velen in Uw gemeente, den vervolgcursus niet zal opheffen. HILLEGOM CHR. GEREF KERK. Ds. D. Driessen te Amsterdam-Oost heeft bedankt voor het beroep bij de Chr. Geref. Kerk te Hillegom. SPAARNDAM CONCERT VAN „CRESCENDO". Het programma, uit te voeren door het fanfarecorps .Crescendo" van Spaarndam dir. F. Dekker, op Woensdag 6 Juli op de Kolk te Spaarndam, luidt: 1 Sons of the Brave, marsch v. Bigood. 2 Zampa, ouverture Herold. 3 Kermes am Rem, wals Dreissen. 4 Symphonia, fantaisie Turgéot. 5 Preciosa, ouverture C. M. v. Weber. 6 Les Noces de Lisette, fantaisie, L Boijer. 7 Iphégénie in Aulus G. Gluck. 8 Finale. HAARLEMMERLIEDE GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude gehouden op Donderdag 7 Juli, des avonds om 7.30 uur. De agenda luidt: 1. Onderzoek geloofsbrief A. D. J. R. Zwaan. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling Verkeersverordening. 4. Bezwaarschrift aanslag Vergunnings recht. 5. Vergoeding kosten bezoek M.U.L.O.- school. 6. Betegeling speelplaats Chr. School Halfweg. Verordening tot afwijking der Winkelslui tingswet. 8. Vergunning tot exploitatie eener Radio-Centrale. 9. Adres inzake verkeer bij R.K. School te Haarlemmerliede. 10. Overneming gedeelte Osdorperweg. OSDORPERWEG In verband met het in exploitatie brengen van het terrein gelegen tusschen den Osdor perweg en de Minister Cort van der Linden- straat stellen B. en W. voor van het polder bestuur den Osdorperweg met bermen over te nemen voor f 1000 voor zoover die in deze gemeente gelegen is. RADIO-DISTRIBUTIE B. en W. stellen voor aan J. H. Heus en J. Blaauw te Amsterdam vergunning te geven voor het exploiteeren van een radio-distri butie. WINKELSLUITING Door B. en W. wordt voorgesteld te vol doen aan het verzoek van een aantal winke liers om gedurende den zomertijd het slui tingsuur te bepalen op 9 uur 's avonds. G o b o r e Ti EV12RT JELLE Zoon van J. G. G. JELLES en A. S. JELLES— DE GRUYTER Tjepoe,. 4 Juli 1D32 6 Heden overleed 0112e llove Zuster en Vriendin Maria Louisa Hoffmann in den ouderdom van 6S jaar. W. E. I-IOFFMANN Huize P. w. Janssen T. SWANENBURG DE VEYE Paul Krugerstr. S Lochem. 4 Juli 1932 Vlugge Aflevering WIJ GEVEN DOORLOOPEND in gebruik een nieuwen KLOP VEEG ZUIGER PYRAMYD voor EEN GULDEN per weck. ALLE REPARATIES VRIJ!' DE STOFZUIGER CENTRALE HAGEMAN Getï. Oude Gracht 52, Tel. 12762 Dc Griffier der Arrondissements- Keclitbank te liinirlom maakt bekend dat door Jonkheer HEN- DUIK JAN DEUTZ VAN LEN- NEP, wonende te Heemstede (procureur Mr. T. A. M. A. van Löben Seis), een verzoekschrift om verlenging van surséance van betaling voor den tijd van een jaar cn zes maunden is inge diend. en dat door gemelde Rechtbank is bevolen, dat do sehuldcischors, benevens de schuldenaar en do bewindvoer der, zijnde Mr. M. van Toulon van der Koog, advocaat en pro cureur te Haarlem, zullen wor den opgeroepen om te verschij nen op Zaterdag 6 Augustus 1932 des voorniiddngs II unr in het paleis van Justitie te Haarlem, Jansstraat SI, teneinde op dat verzoekschrift tc worden ge hoord,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 2