NOG GEEN BESLISSING TE LAUSANNE. BUITENLAND. HAARLEM'S DACBLAD DONDERDAG 7 JULI 1932 TWEEDE BLAD Nieuw voorstel van MacDonald? De toestand nog steeds buitengewoon moeilijk. De Britsche premier vertrekt Donderdag nog niet. Hij houdt moedig vol. Von Papen indhaaït het Duitsche standpunt. Volgens Herriot „misschien" voort zetting der onderhandelingen. Groote op winding in internationale kringen te Lausanne. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Aan Engelse he zijde wordt thans een voor stel overwogen de door Duitschland geëischte schrapping van het geheele hoofdstuk VIII van het VerdTag van Versailles (herstel schulden en schuld aan den oorlog) zoo te regelen, dat in de slotverklaring ter confe rentie wordt bepaald, dat de nieuwe over eenkomst in de plaats treedt van hoofdstuk VTTT van het Verdrag van Versailles. Een dergelijke formuleering zou de Fransche re geering het aanvaarden van de Duitsche eischen vergemakeklijken, daar hiermede de paragraaf inzake de schuld aan den oorlog niet uitdrukkelijk wordt geschrapt doch uit sluitend het geheele hoofdstuk Vin met in begrip van paragraaf 231 door de nieuwe overeenkomst wordt vervangen. De toestand wordt aan Engelsche zijde nog steeds buitengewoon moeilijk en ernstig be oordeeld. MacDonald heeft zijn oorspronke lijk op Donderdag vastgesteld vertrek uit Lausanne voorloopig weer uitgesteld. Herriot heeft medegedeeld, dat hij tot Maandaga/ond in Lausanne kan blijven. De Woensdagavond om 8 uur onderbroken onderhandelingen zijn om 9 uur 30 hervat. Onder voorzitterschap van MacDonald kwa men de leiders der delegaties der 6 uitnoo- diger.de mogendheden in hotel Beau Rivage bijeen, aan welke zitting ditmaal, behalve de rijkskanselier ook staatssecretaris von Bulow en Ministerialdirektot Gaus deelnamen. Naar verluidt zou men zich aan Fransche zijde tot dusverre bereid hebben verklaard af te zien van den eisch van 4 milliard Mark, ingeval d~ Duitsche regeering haar tot dus verre ingenomen houding ten opzichte van de politieke problemen opgeeft, In de kwestie van de schrapping van deel 8 van het ver- drae van Versailles zou een Fransch bemid delingsvoorstel ln behandeling komen, het is echter door den rijkskanselier als onaan vaardbaar afgewezen. Er wordt thans ge poogd toch nog een formuleering te vinden, die een mogelijkheid tot overeenstemming biedt. Van alle kanten wordt er op gewezen, dat de rijkskanselier in do besprekingen van Woensdag niet heeft toegegeven en het Duit sche standpunt handhaaft. De officieele zitting der ze<s uitnoodigende mogendheden, die kort na 9.30 begonnen was werd reeds even voor 11 uur gesloten. Herriot die als eerste de zittingszaal verliet verklaar de op de vraag, of de onderhandelingen zou den worden voortgezet' ..Misschien" en wei gerde verder commentaar. Kort daarop ver liet von Papen, begeleid door den Belgischen premier de zaal. Voorloopig zijn geen mede- deelingen gedaan. Men heeft echter alge meen den indruk, dat Woensdagavond nog geen beslissing is gevallen. Verwacht werd. dat heden, Donderdag, de onderhandelingen zouden worden voortgezet. In conferentiekringen is men het er over eens dat de tegenstellingen bij de Woensdag middag gehouden zitting duidelijk naar vo ren zijn gekomen. De opwinding in alle in ternationale kringen i.s hedenavond zeer groot. Er bestaat nog steeds hoop dat het MacDonald door zijn buitengewoon moedig en energiek ingrijpen zal gelukken de crisis te boven te komen. Geneve. Turkije lid van den Volken bond. De Volkenbond heeft Woensdagmorgen in een buitengewone vergadering met alge- meene stemmen besloten Turkije uit te noodigen tot den bond toe te treden. Maandag 18 Juli zal Turkije in een plech tige zitting als lid worden opgenomen. In verband met dit besluit der Volken- bondsvergadering. dat met algemeene stem men werd genomen, zal Turkije op Maandag 18 Juli in een plechtige Volkenbondsvergade ring als lid van den Bond worden geïn stalleerd. De Turksche gezant te Bern, Kern al Husnu Bey, woonde reeds Woensdag de ver gadering bij. Absoluut verbod van lucht bombardementen. De vertegenwoordigers van Spanje, Zwe den. Noorwegen. Denemarken, Nederland- België, Zwitserland en Cechoslovakije, heb ben Woensdagmorgen besloten er naar te streven, dat in het ontwerp-resolutie van de hoofdcommissie een aLgeheeü verbod wordt opgenomen voor het werpen van bommen uit de lucht. Genoemde staten hebben zich tegen verwatering van dit verbod gekant. Engeland. De staat der Engelsche oorlogsschulden. Aangaande den staat der oorlogsschaden deelde het Ministerie van Financiën aan de Sohatfckst in de parlementaire stukken van heden mede. dat uitgezonderd een bedrag van 327 müMoen pond sterling, geleend aan de Dominions, de leeningen door Groot-Brittan- nië aan haar bondgenooten voor oorlogsdoel einden bedroegen f.434.000.000 pond sterling. Voorsohtten dr de Vereenigde Staten aan Groot-Brittannië bedroegen 878 mahioen pond sterling. De gezamenlijke terugbetalingen tot op heden, rekening houdend met de over eenkomst. dat de schulden gefundeerd zul len worden, bedroegen voor leeningen door Groot- Brittannië aan de bondgenooten 71 miHioen pond sterling. Leeningen door de Vereenigde Staten aan Groot-Brittannië 278 miliiocn pond sterling. Frankrijk. Fransche commissaris voor pri jscontróle. De pogingen om een gedeeltelijke overeen stemming tot stand te brengen tusschen de Fransche regeering en het parlement inzake het financieele wetsontwerp, duren nog steeds voort. Het voornemen bestaat om een commissa ris voor prijscontrole te benoemen, die de fluctuaties der prijzen zal hebben na te gaan. Aan dezen functionaris zal de be voegdheid worden gegeven bestuurstechni- sche en strafmaatregelen te nemen tegen prijsopdrijivers, teneinde stijging van het le venspeil te voorkomen. België. Nog eens de franc-tireurs- quaestie. Bij de debatten over de begrooting van Buitenlandsche Zaken, verklaarde de leider der socialisten Vandervelde, dat hij het op treden van minister Hymans te Genève goedkeurde, en overgaande op de kwestie der francs-tireurs, welke kortgeleden weer was aangeroerd, bevestigde de socialistische leider nog eens, dat er nooit Belgische francs tireurs zijn geweest. De Duitsche troepen in België ondervonden tegenstand van de zijde der gewone soldaten. Dit feit is onbetwist baar. En toch gelooven duizenden Duitschers nog aan de legende der francs-tireurs. On der deze omstandigheden moet men het voorstel, dat een professor uit Mainz heeft gedaan om de verschillende in België en Duitschland verzamelde documenten over deze kwestie aan een onderzoek te onder werpen weer ter hand nemen om op die wijze een einde te maken aan het sprookje van de francs-tireurs. Aan het slot van zijn rede verklaarde Van dervelde, dat geheel België den bekenden brief van koning Albert heeft goedgekeurd. Vandervelde hoopt, dat de conferentie te Lausanne tot dergelijke resultaten zal komen en dat het voorstel van president Hoover de Ontwapeningsconferentie gunstig zal be ïnvloeden. Jaspar, die hierna het woord nam, zeide. dat het zoeken van een oplossing voor de ontwapeningskwestie, voordat de veiligheid geregeld is, gelijk zou staan met het paard achter den wagen te spannen. Wat de aan gelegenheid der francs-tireurs betreft is Jaspar geen voorstander van het instellen van een onderzoek, daar hierdoor de haat weer wordt aangewakkerd. Afgevaardigde Ploulet was van meening, dat het uitstekend zou zijn wanneer men een onderzoek instelde in zake de kwestie der francs-tireurs. Duizenden Duitschers, die nog aan dit sprookje gelooven. zullen dit niet meer doen, indien men hun de onbetwist bare documenten voorlegt. Een onderzoek zal dus de gemoederen kalmeeren en Poullet drong er op aan, dat door particulier initia tief een oplossing voor deze aangelegenheid wordt gevonden. De staking in de Borinage. De staking in de mijnen van de Borinage had zich Woensdag tot alle mijnen op een na uitgebreid. Ongeveer 24.000 arbeiders zijn bij het conflict betrokken. In verschillende ge meenten is het tot incidenten gekomen, door dat mijnwerkers, en vooral hun vrouwen zich er tegen verzetten, dat werkwilligen en in genieurs zich naar de mijnen begeven, waar toe het autobus- en tramverkeer belemmerd wordt. Ook zijn eenige mijnbeambten door de stakers gemolesteerd. De mijneigenaren besloten Maandag het voorgestelde compromis goed te keuren. Woensdagavond zou de mijnwerkersvereeni- ging van de Borinage het voorstel bespreken. Men hoopt dat weldra een oplossing zal kun nen worden bereikt. Amerika. Hoover tegen werkloozen- steun. Demonstraties. Op een in het Witte Huls gehouden confe rentie heeft president Hoover tot de leiders van het Congres verklaard, dat hij over de wet tot verleening van een crediet van twee milliard dollar ter verlichting van de werk loosheid zijn veto zal uitspreken. In weerwil van deze bedreiging weigerden de Congres- leiders, de bepalingen der wet, welke de goedkeuring van Hoover niet kunnen weg dragen, te schrappen. Er is een sub-commis sie gevormd, welke een nieuw onderhoud met Hoover zou hebben In de wijk Kensington te Chicago bestorm den 500 werkloozen met. hun familieleden een stedelijke opslagplaats van levensmidde len. Met steenen werden de ruiten ingegooid. De opslagplaats werd geheel leeggeplun derd. De bestorming had plaats onder het schreeuwen van: „Wij willenn vleesch en brood". Vijf afdeelingen politie hebben de menigte met geweld uiteengedreven. Het gemeentebestuur wijt deze onlusten aan communistische invloeden. Betoogingen van oud-strijders. De vijftienduizend oud-strijders, die naar Washington zijn gekomen om te betoogen voor aanvaarding van het voorstel tot uit- keering van de bonus in contanten, zijn Dinsdag opnieuw naar het Capitool gemar cheerd. In redevoeringen werd geëischt, dat het congres zich onmiddellijk zou uitspreken voor aanvaarding van de bonus-wet. De stoet droeg vaandels mee met het opschrift: Wij blijven tot de bonus wordt uitgekeerd. Hun aanvoerder Waxters is per vliegtuig naar New York vertrokken ten einde de bijna uit geputte voorraden levensmiddelen zoo moge lijk te doen aanvullen. De optocht is zonder incidenten verloopen. Duitschland. Straatgevechten in Berlijn. Dinsdagnacht is het op verscheidene pun ten van Berlijn weer tot botsingen tusschen politieke tegenstanders gekomen, waarbij ook van vuurwapenen gebruik werd gemaakt. In de Wienerstrasse werden eenige schoten gelost, waardoor een vrouw die toevallig voor bij kwam. gewond werd. Bij een schietpartij in de Manteuffelslrasse werd een kleerma ker gewond In de Schillerstrasse kreeg een communist wonden in. het gelaat. Bij een na- tionaal-socialist word een revolver met zes patronen in beslag genomen. Verschillende communistische samenscholingen moesten, door de politie uiteen worden gejaagd. Te Ludwigshafen heeft een nationaal-so- cialistische optocht tot ernstige ongeregeld heden geleid. Toen de optocht door een smalle straat trok. word op do betoogens een blijkbaar voorbereide aanval gedaan. Er werd met steenen geworpen en een vrouw vuurde zelfs vijf schoten op de betoogers af. Een groot aantal personen stormde op de nalio- naal-soc. af. die zich daarop verdedigden-De politie moest herhaaldelijk krachtig ingrij pen. Twee gewonden zijn naar het zieken huis overgebracht, terwijl ook nog zes an dere personen gekwetst zijn. Negen personen zijn in hechtenis genomen. Te Duisburg werden bij een handgemeen tusschen nationaal-socialisten en commu- nuisten vijf personen gewond, o.w. drie zwaar. Er werden 26 personen gearresteerd, van wie er vijf in hechtenis zijn gehouden. Te Dusseldorp is een communist door een messteek in zijn longen ernstig gewond, ter wijl ook te Ludwigshafen bij een botsing tusschen nationalisten en communisten ver scheiden personen werden gewond Uit de vensters der woningen werd geschoten en met steenen geworpen. Japan, Oesjida minister van Buiten- landsche Zaken. Woensdag is graaf Oesjida, die tot voor kort president der Zuid Mandsjoerljsche spoorwegen is geweest, benoemd tot Japansch minister van Buitenlandsche Zaken. SIR HENRY DETERDING GAAT HENGELEN. Hij zou kans zien Europa te redden. MET TWEE OF DRIE GROOTE SCHAAK- ZETTEN. I I Sir Henry Deterding. De Tel. verneemt uit Berlijn: Naar de „Neue Berliner Zei lung" meldt, heeft sir Henry Deterding zioh tijdelijik naar Duitschland begeven. Hij wordt vergesseid door zijn echtgenoote en secretaris. Op een vraag, waarom hij naar Duitsch land was gekomen, antwoordde sir Henry: „U weet zeker niet, dat ik in Duitschland een landgoed bezit. Ik houd van d'it Noord- Duitsche landschap en heb daarom in Mecklenburg het bedoelde landgoed gekocht. Ik zal er een gedeelte van den zomer door brengen. wil mijn rust hebben en ga er wat hengeden". Naar den internationalen toestand gevraagd verklaarde hij: .Fr zijn twee of drie grooce schaakzetten, waardoor alles in orde zal ko men, ook de overwinning van de crisis en de redding van Europa. Men moet zoo snel en zuiver denken als de draadlooze telegrafie, die in seconden de geheele wereld omspant'.' Te Berlijn brengt men het bezoek van sir Henry Deterding in verband met de tentoon stelling in het Pergamon -museum van een groote maquette van den burcht van Per gamon, welke door Hans Sohtoufs is ge reconstrueerd, terwijl de heer Deterding er de golden voor beschikbaar heeft gesteld. ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ NORDHAUSEN. EEN DOODE EN TWEE ERNSTIG GEWONDEN. Op den landweg Hain-Nordhausen is de auto van den Freiherr von Brandenstein door te snel rijden aan het slingeren geraakt en tegen een boom opgevlogen. Twee boomen werden omvergereden, waarna de auto over den kop sloeg. Van de inzittenden was de moeder van den Freiherr op slag dood. Een dochter en ce chauffeur werden zwaar, de Freiherr en zijn echtgenoote licht gewond. GROOTE BRAND IN DE GOLF VAN RIO. OPLEIDINGSSCHOOL VOOR DE MARINE AFGEBRAND. Volgens een bericht uit Rio de Janeiro is de opleidlngschool voor de marine op het eiland Enchadas in de golf van Rio tenge volge van een greoten brand vernietigd. Vergeefs trachtte de brandweer van Rio de Janeiro, welke met al het beschikbare ma teriaal aanwezig was, het vuur te bestrijden. De oorzaak van den brand is onbekend. Bijzonderheden ontbreken nog. MATTERN EN GRIFFIN. TE BERLIJN GELAND NA EEN TOCHT VAN 18*4 UUR. Bennet Griffin (links) en James Mattern. De beide Amerikaanschc vliegers Mattern en Grif fin zijn. na Dinsdagnamiddag om vijf uur i plaatselijken tijd) van Harbour Grace op New Foundland te zijn opgestegen. Woensdagavond om kwart voor zes op het Berlijnsche vliegterrein Tempelhofer Feld geland. Daar hun vliegtuig „Century of Progress" („Eeuw van den Vooruitgang") al om kwart over drie boven Hannover was gesignaleerd, had men berekend, dat zij reeds tegen half vijf te Berlijn zou arriveeren, zoo verneemt de Tel. van daar. Toen dit niet het geval bleek te zijn en men ook zonder nadere be richten over de piloten bleef, begon men reeds te vreezen. dat hun op dit laatste tra ject van Berlijn iets was overkomen. Deze vrees bleek echter ongegrond te zijn. Om 17 uur 42 zag men de ..Century of Progress" in volle vaart het Berlijnsche vliegcentrum naderen. Even later stond het toestel rustig op den beganen grond, na een afstand van New Foundland naar Duitschland zonder één enkele tusschenlanding te hebben afgelegd. Zoodra het toestel tot rust was gekomen, werd het door den in grooten getale op 't vliegterrein verschenen persvertegenwoordi gers omringd, die in een geestdriftig gejuich uitbarstten, toen Mattern en Griffin. die er bijzonder frisch uitzagen, de machine ver lieten. Ter verwelkoming der beide vliegers waren tevens o m. de Amerikaansche gezant te Berlijn. Sackett. een vertegenwoordiger van het rijksministerie van Verkeerswezen en vertegenwoordigers van het Berlijnsche gemeentebestuur op het Tempelhofer Feld aanwezig. De ..Century of Progress" heeft den af stand van Harbour Grace tot Berlijn in den tijd van 18 1 4 uur afgelegd, d.w.z. dat Mat tern en Griffin hiervoor 314 uur minder noodig hebben gehad, dan indertijd de beide wereldvliegers Post en Gatty voor de vlucht naar Berlijn noodig hadden. Zooals men weet, beoogen Mattern en Griffin het record voor een vlucht om de wereld, dat thans nog ten name van Post en Gatty staat, te veroveren. Bovendien hebben zij het record voor het overvliegen van den Atlantlschn Oceaan ln West-Oostelijke richting op hun naam ge bracht. Dit record stond nog slechts korten tijd ten name van mevrouw Earhart: het werd thans door Mattern en Griffin.'die 10 uur 50 minuten noodig hadden, met twee uur verbeterd. Blijkbaar hebben de beide wereld vliegers tijdens hun recordvlucht over den Atlantlschen Oceaan een gemiddelde snelheid van niet veel minder dan 300 K.M. per uur ontwikkeld! Tijdens hun tocht boven den Oceaan ont moetten zij, naar Griffin vertelde, buiten gewoon slecht weer, zoodat zij zich herhaal delijk genoodzaakt zagen, op slechts 5 M. boven den zeespiegel te vliegen. Op de vraag wanneer zij hun wereldvlucht wilden voortzotten, antwoordden zij lachend, dat zij wel is waar zoo spoedig mogelijk naar Moskou wilden vertrekken, doch dat zij al lereerst wel eens Iets zouden willen drinken. Aan dit verzoek werd onverwijld voldaan en even later hadden de beide luchthelden hun eerste paar glazen bier op Europeeschen bo dem genuttigd. Daarna werden zij door de talrijke persfotografen op de gevoelige plaat vereeuwigd, waartegen Griffin zich aanvan kelijk verzette, daar hij er, naar hij betoogde, te vuil uitzag. De Berlijnsche correspondent van de Tel. had op het vliegveld van Tempelhof een in terview met de beide wercldvliegers Mattern en Griffin. Zij deelden hom mede. dat zij ge durende den geheelen tocht over den oceaan geen water hadden gezien. Griffin had slechts één sinaasappel gegeten, terwijl Mattern zich tot één sandwich had beperkt. Gedurende de geheele vlucht boven den Oceaan was het zicht buitengewoon slecht. „Wij vlogen op de meest verschillende hoog ten", vertelde Griffin, „soms 3000 meter boven den waterspiegel en dan weer zoo laag, dat wij de golven hoorden bruisen. De mist was echter zoo dicht, dat wij den Oceaan niet te zien kregen. Blind vliegen, zooals wij dat tien uur lang gedaan hebben, is een merkwaardig experiment, maar de machine liep wonderbaarlijk en liet ons geen moment in den steek. Het toestel was zoo gebouwd, dat wij Ieder op zijn beurt konden slapen. Daarom voelen wij ons thans in het geheel niet vermoeid", „Soms zaten wij in een orkaanachtlgen storm", vervolgde Griffin. „maar ons vlieg tuig overwon al die moeilijkheden spelender wijs. Toen wij in het gezicht van de Neder- landsche kust kwamen, woedde er een on weer. Het moeilijkste traject was echter dnt van Hannover naar Berlijn." 1 Om 20 uur 50 Woensdagavond zijn Jimmy Mattern en Bennet Griffin van het vliegveld van Tempelhof naar Moskou gestart. Als voedsel hebben zij opnieuw slecht één sinaas appel en één sandwich meegenomen. EEN SCHAT GEVONDEN. MET EEN „ELECTRISCHE WICHEL ROEDE". In den Stillen Oceaan, halverwege tusschen den Galapagos-archipel en den Amerikaan- sêhen staat Costarica, waartoe zij behooren, liggen, eenzaam en verlaten, de Cocaseilan den. V3n deze werd verteld, dat er ergens eer. goudschat lag, die er meer dan honderd jaar geleden door eer. Eng eischen zeeroover sou zijn verborgen. Ir. 1813. tijdens de Zuid-Amerikaanschc vrijheidsoorlogen, toen Simon Bolivar op Ca- INGBZONDEN MEDEDF.ELÏNGFN. k 60 Cts. per regel. STOFZUICERHUIS MAERTENS BARTELJORISSTRAAT10 TEL. No. 10756 PHILIPS' RADIOTOESTELLEN racas in Venezuela aanrukte, vluchtten de Spaansche inwoners van eenige steden met hun kostbaarheden, gouden munten, vaat werk, kunstvoorwerpen. Juweelen. enz., alles te zamen een waarde van meer dan 100 mil- lioen gulden vertegenwoordigende, op een Engelsch schip, de Mary Dyer. Toen alles aan boord was besloot de kapitein Thomson, zich er var meester U maken hij liet de passa giers vermoorden zeilde naar de Cocaseilan den en verborg alles ln een grot Van eerzaam kapitein was hij piraat geworden en hij Is dit ook gebleven Zijn medeplichtigen werden later gevat, hij zelf vluchtte naar Canada, waar hij vóór zijn dood aan 'n vriend mede- deeling deed van zijn geheim. Deze vriend stelde ter plaatse een onderzoek in. vond en kele baren goud, die hij in Amerika verkocht, keerde naar de Cocosellanden terug, maar kor. de grot niet terug vinden, daar het ter- rem tengevolge van een bergstorting een ge heel ar.aer aanzien had gekregen. Nadien zijn ettelijke expedities uitgerust om de schatten te vindon, in deze eeuw reeds meer dan twintig. De voorlaatste was die van sir Malcolm Campbell, den bekenden Engelsche autorenner, die van zijn avonturen en vergeefsche pogingen een levendige be schrijving heeft gegeven in zijn boek „Mijn grootste avontuur". Thans is. naar het Handelsblad meldt, een expeditie uit de Ver. Staten er in geslaagd de schat te vinden. Zij stond onder leiding van den ingenieur Clayton, uitvinder van de metallofoon, een soort electrische wichel roede. met behulp van dit instrument moet de opsporing zijn gelukt. Clayton deelde mede, dat een door Camp bell gegraven schacht slechts tien meter van de schat verwijderd was. Voor het vervoer der schatten ls militaire hulp beschikbaar gesteld. DE DO X TE DANTZIG. Woensdagavond om half zes 'plaatselijke tijd) is het vliegschlp DO X. komende van Koningsbergen, te Dantzig gearriveerd Aan den tocht wordt behalve door een aantal genoodlgden door 66 passagiers deelgeno men. VLIEGONGELUK IN C ANADA. Een Canadeesch transportvliegtuig ls ten Noorden van Fort Race neergestort. De pi loot en twee mecaniciens zijn daarbij om het leven gekomen. Ds. v. d. HEIDE UIT DE KAMER? BEROEPEN ALS NED. HERV. PREDIKANT. Volgens de Maasbode Ls het soc.-dem. Tweede-Kamerlid ds A van der Heide be roepen als predikant bij de Ned. Herv. ge meente te Retranehement Zou de heer v. d. Heide d!t beroeo aanne men. dan moet hij de Kamer verlaten, daar het reglement van het Ned. Herv. Kerkge nootschap de combinatie van predikant en Kamerlid niet toelaat. Ds. v. d. Heide is sedert 1925 lid der Kamer en heeft emeritaat. WEREN VAN BUITENLANDSCHE ARBEIDERS. Volgens de ..Volkskrant" overweegt de mi nister van Binnenlandschc Zaken de invoe ring van een wettelijke regeling, waarbij het in dienst nemen van vreemde arbeiders af hankelijk wordt gesteld van een vergunning der overheid. MARKTNIEUWS BEVERWIJK, 6 Juli 1932 Spinazie, per kist f 0.50 Postelein, per kist f 0,32f0.42 Andijvie, per kist f 0.60—f 0,80 Koolrapen, per H.L. f 4f 7 Komkommers, per 100 f 5—f 9 Aardappelen, klei, p. K G. f 0.04f0.06 ld. zand. per K.G. f0.07 Peulen, per Kilo f 0.16— f 0.24 Doppers, per Kilo f 0,14f 0,18 Capucijners, per Kilo f 0,22 Tulnboonen per K G. f0.06 Snijboonen, per K.G. f 0,30 Heerenboonen, per K.G. f 0,28f 0,32 Bloemkool, per 100 f 4f 9 Uieen. per Kilo f 0,01—f 0,02 Sla. per kist f0,30—f0.40 Rabarber, per 100 bos f 6 Pieterselie, per bos f 0.05 Selderie, per bos f 0,04 Aardbeien, per slaf f 0,60—f 0,85 AGENDA Heden: DONDERDAG 7 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur Luxor Sound Theater: „Het gevaarlijke drietal". Op het tooneel: Speen hof f Jr 8.15 u. Palace: Watt en Halfwatt als .Filmhel den". Op het tooneel: The 4 Braggaards, Olympische Spelen. 8.15 uur Rembrandt Theater: „Een nacht in het Grand Ho*.el". Op het tooneel: Swenson en Bredow, Danseurs Elegants. 7 en 9.15 uur. Kunstzaal Reeker. Wagenweg 102 Tentoon stelling van werken van Haarlemschc beel dende kunstenaars. 107.30 uur- Teyler's Museum, Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. VRIJDAG 8 JULI Bioscoopvoorstellingen. Nieuw programm Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102 Tentoon stelling van werken van Haarlemschc beel dende kunstenaars. 107.30 uur. Heemstede: Opening Tentoonstelling Mento, Heerenweg. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST; Firma C. G. Loomeijer en Zn., Barteljoris- straat 11. Tel. 10175. Park-Apotheek, Kleverparkweg 13 Tel.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5