BIUE BAND "ochnnM duur. VOOR DE FORENSEN. VERSCH GEKARND STADSNIEUWS Economische Raad en Vleeschcontingenfeering INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ctm. per rereï. Bevolkingscijfers over de forensen-gemeenten. Aan dc officieele statistiek over den loop der bevolking in 1931 zijn belangrijke gege vens te putten over de bevolking der foren sen-gemeenten. Wij beginnen met Haarlem en omliggende gemeenten. In het afgeloopen jaar steeg de bevolking van Haarlem van 119700 tot 122386. Een ver meerdering dus van 2686! Als in 1932 de toe neming even groot is, komen wij dit jaar nog aan de 125.000. Haarlem telde op 31 Dec. 1931 64.203 vtou- wen en 58.173 mannen. Er zijn dus ongeveer 6000 meer vrouwen dan mannen. Er vestigden zich te Haarlem 1683 meer inwoners dan van hier vertrokken. In Heemstede steeg in 1931 het aantal in woners van 14417 tot 14860. De toeneming be hoeft dit jaar niet groot te zijn om tot de 15.000 vol te maken. Aan het einde van het vorige jaar waren er 7746 vrouwen en 7114 mannen in Heem stede. De bevolking van Amsterdam vermeerder de van 757.386 tot 766 263. Een stijging dus van 3.877 of slechts 1.2 pet. Daartegenover maakt de Haarlemsche toeneming van 2.2 pet. nog een betrekkelijk goed figuur. Bloemendaal vermeerderde in bevolkingsaan tal van 14036 tot 14447, een stijging dus van 359. De bevolking van Zandvoort steeg in 1931 met 243 en bedraagt thans 8277. Bennebroek telt nu 2180 inwoners, de stij ging was slechts 23. Velsen telde op 31 Dec. 1931 42553 inwoners, tegen 41259 een jaar vroeger. Er zijn daar nu 21372 mannen en 21181 vrouwen. Velsen is een der weinige gemeenten waar de mannen in de meerderheid zijn. De Beverwijksche bevolking steeg van 9961 tot 10029. Een vermeerdering dus van slechts 58. Haarlemmerliede en Spaarnwoude vermeer derde met 54 inwoners. Het aantal is nu 3116. Haarlemmermeer klom van. 26829 tot 27472. Dus 643 meer. De stijging der bevolking was in procenten uitgedrukt: Amsterdam 1.2 pet. Haarlem 2.2 pet. pet. Heemstede 3 pet. Bloemendaal 2.5 pet. Zandvoort 3 pet. Bennebroek 1 pet. Velsen 3 pet. Wijk aan Zee en Duin 5. Beverwijk 0.6 pet. Haarlemmerliede c.a. 1.6 pet. Haarlemmermeer 2.4 pet. Daartegenover stellen wij nu de stijging van het inwoneraantal van de Gooische forensen gemeenten. Die bedroeg: Bussum 2.4 pet. Diemen 14 pet. 's Gravenland min. 2.5 pet. Hilversum 4.8 pet. Huizen 2.6 pet. Laren 4 pet. Naarden 3.2 pet. Nieuwer Amstel 3 pet. Deze cijfers leeren ons. dat in het algemeen de toeneming der forensen gemeenten in het Gooi iets grooter is dan in de gemeenten rond om Haarlem. Alleen 's Gravenland vermin derde in bevolking. Bovendien is er uit af te leiden, dat de toeneming van de bevolking in de groote steden thans minder snel gaat dan in.de dorpen. Wij nemen even de groote gemeenten afzon derlijk. De toeneming was daar: Amsterdam 1.2 pet. Haarlem 2.2 pet. Alkmaar 1.6 pet. den Helder 5.5 pet. Hilversum 4.8 pet. Zaandam 1.8 pet. Velsen 3 pet. Daaruit blijkt, dat van alle groote gemeen ten Amsterdam de geringste toeneming had. De Haarlemsche stijging was wel iets gunsti ger, maar bleef toch in het algemeen achter bij de andere minder-groote gemeenten. De geheele toeneming van de bevolking in de provincie Noord Holland was 1.85 pet. Amsterdam blgèf daar ver onder, zoodat de grootere toeneming der andere gemeenten ge schiedde ten koste van Amsterdam. Blijkbaar is dus de groote trek naar Am sterdam tot staan gekomen. PROVINCIALE STATEN NOORDHOLLAND. VAN Zitting van Woensdagmiddag. HET PROVINCIAAL ELEKTRICITEITS BEDRIJF. DISCUSSIES OVER DE DERDE TURBINE. In de zitting van Woensdagmiddag komt eerst aan de orde het voorstel tot vaststel ling van een eerste suppletoire begrooting van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf voor den.dienst 1932, (n.l. 1 250.000 voor aankoop en opstelling van een derde turbine-instal latie met toebehooren in de nieuwe centrale te Velsen en 150.000 als eerste termijn voor de stichting van een nieuw hoofdkantoorge bouw te Bloemendaal (onderbouw). Tezamen 1.400.000). De heer Abrahams vraagt of deze uit gave nu wel noodig is. Spr. zou liever de be staande reserve der electriciteitsopwekking gebruiken. Er zijn nooit moeilijkheden ge weest, omdat er geen reserves waren. Zit niet de zucht voor, het eigen bedrijf groot te maken ten koste van andere bedrijven? Spr. vestigt er de aandacht op, dat Am sterdam een reserve heeft .groot- genoeg om de geheele provincie te helpen en waarover de provincie de vrije beschikking kan krij gen. Spr. hoopt dat de provincie eerst nog eens met Amsterdam zal willen spreken, voor het tot uitvoering der plannen komt. De heer Wester hof heeft volkomen vertrouwen in de deskundigheid der advi seurs. Er schijnt geen andere mogelijkheid te zijn om de zelfstandigheid van het bedrijf te handhaven, dan het bouwen van deze derde turbine Heeft de heer Abrahams niet te veel gesproken als Amsterdammer? De heer Kor ff zegt. dat de reserve die Amsterdam heeft nog een groot aantal jaren dienst kan doen. Is dan zoo'n groote uitgave wel gerechtvaardigd? Men zou alleen tot het bouwen van deze derde turbine moeten overgaan, als men niet zeker was van de loyale medewerking van Amsterdam. Is met Amsterdam overleg gepleegd en zoo niet: zijn Ged. St. daart-oe dan alsnog bereid? Tenslotte pleit spr voor het zoo groot moge lijk gebruik van Nederlandsch fabrikaat, als tot den bouw der turbine wordt overgegaan. De heer Ankersmit zal uit volle over tuiging het voorstel steunen. Het is noodig, dat het bedrijf beschikt over een eigen reserve. De heer Guépin heeft van den Raad van Toezicht vernomen, dat het bouwen, der tur bine voor de zelfstandigheid van het bedrijf noodzakelijk is, al hebben Amsterdam en Haarlem reserves. Een centrale heeft de ver plichting, stroom te leveren aan anderen, yolgens een contract en hij mag de vervul ling dier verplichting niet laten afhangen van een contract met een ander. De heer Bruinsma vond dat de provin cie in dezen tijd zulk een groote uitgave niet mag doen. Bovendien zullen de reserves het volgend jaar nog grooter zijn, want de in dustrie neemt steeds minder stroom af. De heer Walrave Boisse v ai n meent te weten dat de provincie reeds een vrij groote reserve van ongeveer 30.000 K.W. heeft en meent, dat het economischer zou zijn, gebruik te maken van de reserve van Amsterdam, dan nu een nieuwe turbine te bouwen. De heer Vermeulen vestigt er de aan dacht op, dat de tarieven naar de laagte moeten. De tarieven zijn zoo hoog, dat uit breiding van het bedrijf niet mogelijk is. De heer Van derWaerde nis altijd van oordeel geweest dat het beste zou zijn: één groot provincaal bedrijf, waarin Amsterdam en Haarlem zouden worden opgelost. Dit is niet geschied. Spr. wijst er verder op, dat het verbruik van elcctriciteit in de provincie buitenge woon is toegenomen en dat er met de „Am- sterdamsche" heeren op de meest aangename wijze wordt samengewerkt. En toch, niette genstaande die samenwerking is het niet mogelijk contractueel te werken. Het is dus absoluut noodzakelijk dat de provincie on middellijk de beschikking krijgt over eigen reserves. De heer Lambooy twijfelt op de door Ged. Staten voorgestelde oplossing wel de goede is. En is nog niet eens met Amster dam of met Haarlem overlegd. Men overlegge of door samenwerking met die ge meenten niet de gewenschte reserve te ver- verkrijgen is. Het- is in dezen tijd nooci:g, zoo economisch mogelijk te werken. Is er. vraagt spr., vaak belangrijke storing in het bedrijf geweest? De heer Slïngenberg betoogt dat de provincie noch het formeele noch het mo- reele recht heeft, de derde turbine te bouwen. Spr. licht deze meening uitvoerig toe. Bij de opheffing van de P. E. G. E. M. is wel de be paling gemaakt, dat de provincie haar capa citeit mag uitbreiden, maar niet zóó. dat de capaciteit van Amsterdam overbodig zou worden. Ook moet niet vergeten worden dat de provincie vele verplichtingen heeft, waar voor in de naaste toekomst- eerder geld noo dig kan zijn dan voor deze derde turbine. Waarom, vraagt spr., kan de provincie niet een turbine van Amsterdam leenen. zoo dat die onder bepaalde voorwaarden, ter be schikking blijft van Noord Holland. Spr. verdedigt, het denkbeeld van den neer Lambooy: overleg met Amsterdam. De heer Bruch (Ged. Staten) verklaart waarop als B moet- volgen: de derde turbine. Een contractueele band geeft met den besten wil niets. Snel en goed handelen is alleen mogelijk bij een centraal commando. Wat op het oogenblik ontbreekt is de centrale verantwoordelijkheid. Die is vóór alles noo dig. Ook voor de bedrijfsveiligheid is de derde turbine noodzakelijk. Ged. Staten staan unaniem achter deze voordracht. De provincie moet in staat ge steld worden, haar taak ten opzichte van de electriciteitslevering volledig te vervullen. Spr. citeert tenslotte eenige deskundigen, die gezegd hebben, dat he;, onverantwoordelijk van de provincie zou zijn, den bestaanden toestand te bestendigen en haar reserves ergens anders te hebben. Hierna werd de vergadering verdaagd tot- Donderdagmorgen half 11. STA TEN- GENERAAL. EERSTE KAMER. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN v. Bakel, Waldeck Pyrmontstraat 24, arm bandhorloge, Geutskens. v. Oosten de Bruyn str. 200, armbandje, Bur. v. Politie. Smede- straat 9, actetasch, nummerplant, Hoofdpost kantoor, Haarlem, 2 actetasschen, de Bruin Kinkerstraat 10, badpak en handdoek. Flot- huis. K. v. Manderstraat 4, ceintuur, v. d. Berg, Z. B. Spaarne 96 rd- postduif, Kennel Haerlem, Regentesselaan 42, hond, Elfers, Zandvoortschelaan 325, Bentveld, hond de Rooy, H. W. Mesdaglaan 33. Heemstede, kin dermantel. Friedhoff, Kleverparkweg 67. re genjas, Rosman, Kerkhofstraat 20, 2 riem pjes van japon, v. Straten, Z. Tuindorplaan 9B, damesregenjas. Crombeen, Sophiaplein 4 damesregenjas. Bor, 2e Z. Polderstraat- 6, rijwieltasch, v. Meel Schreveliusst-raat 43. schildpad, v. Dijk, Wolstraat llrd., sierspeld, de Vos, Graafschapstraat 9. sleutels. Witte- man, Bataviastraat 63, sierspeld, Pardoen, Gen. de la Reystraat 47. damestasch. v. Aan houd, K. v. Manderstraat 65, vulpotlood, Houkes, Minahassastraat 31. vulpotlood, Hoofdpostkantoor, Haarlem, vulpenhouder. VERPLAATSING TANDHEELKUNDIGE INRICHTING. Vijf en een half jaar bestaat de Tandheel kundige inrichting van de vereeniging van Haarlemsche ziekenfondsen. Aangesloten hierbij zijn het Amsterdamsche, Haarlemsch, Rotterdamschc en Ned. Algemeene Zieken fonds en Ziekenzorg. Had ze tot nu toe de beschikking over het perceel Nieuwe Gracht 3, thans is dit aan de gemeente overgegaan en moest de inrichting verhuizen. Perceel Nieuwe Gracht 37 herbergt haar nu. Woensdagavond zijn we door den heer J. A. C. Rozendaal, directeur, welwillend rondgeleid en ingelicht. De vier tandartsen hebben thans elk hun eigen vertrek, inge richt naar eigen smaak in verband met de ligging en waterleiding twee op elke étage. Op elke verdieping bevindt zich ook een wachtkamer. Een handig kaartsysteem zorgt voor de verdeeling der patiënten over de verschillende kamers. Begonnen op 1 Januari 1927 met twee tandartsen, telt de inrichting er thans vier. In den loop van Augustus zal een speciaal kinderspreekuur worden ingericht op Woensdagmiddag. Het groote huis is in een uiterst hygiëni sche en keurige wijze tot tandheelkundige inrichting herschapen. A. S. V. „EXCELSIOR" A.s. Zondag 10 Juli houdt bovengenoem de vereeniging een fietstocht voor haar le den. donateurs en hun huisgenooten naar Wijk aan Zee. 's Morgens verzamelen zij zich om 8 uur op de Groote Markt en het Soen- daplein, terwijl zij ongeveer om 6 uur weer terug zijn. Zondag 31 Juli wordt een boottocht naar de Kagerplassen en Wassenaar georgani seerd voor haar leden en hun huisgenooten. VREDESPROPAGANDA. De directie van het Rembrandt Theater heeft de besturen van de hier ter stede ge- vestiede vred avereen igingen toegestaan om bij gelegenheid van de opvoering van de film I „Ik heb een mensen gedood" aan de bezoe kers een circulaire uit te reiken, die de be doeling heeft op te wekken lid te worden van een der vredesvereenigingen en daarbij een plan aangegeven, om aan eiken tienden inschrijver(ster) als lid van een der vredes vereenigingen een standaardboek over het vredeswerk aan te bieden (naar keuze ui: een aangegeven 20 tal). HET SPREEKUUR VAN DEN BURGEMEESTER. De burgemeester, de heer C. Maarschalk, is verhinderd, morgen, Vrijdag, zijn gewone spreekuur ten stadhuize te houden. OPMERKINGEN VAN LEZERS. WACHTEN BIJ DE POST GIRO. Een onzer abonnés beklaagt zich bij ons. dat- hij Zaterdagmorgen aan het Hoofdpos'- kantoor 46 minuten heeft moeten wachten aan het giro-loket (uitbetalingen). Er stond een queue van 40 menschcn. Naar aanleiding van deze klacht hebben I v_cu otrSÜB «cinaaui ons den Directeur van het Postkan dat de Nederlandsche industrie de voorkeur *c°r =ewend- d;e orL5 mededeelde, dat het zal hebben; bij deugdelijkheid van dat fabri- ^derüaad Zaterdag zeer druk was. <maar kaat zal een klein prijsverschil de schaal niet doen overslaan ten voordeele van de buiten- landsche industrie. Spr. geeft een overzicht van de verhouding van de provincie tot Amsterdam. Na de opheffing van de P. E. G. E. M. heeft de provincie het zelf opwekken van stroom verkozen boven stroominkoop. Dit'Is de A, toch niet in die mate, dat extra-maatregelen noodig waren. De betrokken ambtenaar die meent dat er hoogstens 25 minuten is gewacht heeft hulp gekregen tot half een. Wordt het nog drukker, clan za! een tweede loket worden opengesteld, maar thans is dit nog niet nccilig. Beide ontwerpen aangenomen. De Kamer aan de laatste loodjes bezig. „Altemaele In den dut". Er komen onaf hankelijke figuren in den Ec. Raad. Denemarken nog ont stemd, maar wat doet men er tegen? Men hoopt 't beste. 6 JuH. De Eerste Kamer heeft een vacantie-verga- dering gehouden. Nóg een tweetal en ook de Senaat gaat de wei in. Dit college heeft wer kelijk wat frissche lucht noodig. Daar zat de voorzitter, diep gebruind, zoo uit de zon van zijn landgoed naar 't Binnenhof gekomen en men zou dus denken: die president houdt van frissche lucht en buitenleven. Maar het schijnt dat wanneer de Kamerdeuren open gaan het- conservatisme over ieder weer ge zag krijgt, wat ondanks zon en zomer waren alle ramen, geen uitgezonderd, potdicht. Van ventilatie geen spoor. Eindelijk, aan het einde der vergadering, ging er één bovenlicht, heel op een kiertje, open. Het laat zich dus denken, dat de at mosfeer zeer bedompt was en verre van frisch. Niet heel lang heeft het geduurd of niet minder dan drie deftige senatoren knik ten tegelijk meer dan eens heel instemmend bij de redeyoeringen maar die instemming was onvrijwillig: ze knikkebolden zeer benij denswaardig in hun diepe dutje. We zullen maar geen namen noemen, want de dut was begrijpelijk Nadat de Kamer enkele hamerstukken had afgeaaan en Mr. Janssen benoemd was tot lid van de Gemengde Commissie voor de Stenografie in de vacature-Hoffmanns, heeft de Senaat het wetsontwerp aangenomen tot instelling van een Economischen Raad en ook dat tot contingenteering van vleesch. Beide zonder hoofdelijke stemming. Wat de Economische Raad betreft, de hee ren Gelderman en Wibaut waren 't er over eens, dat die Raad uitmuntend werk zou kun nen doen, wanneer men hem maar zeer ver standig samenstelde. Nu, dat. Js de minister ook van plan. Hij verwacht, 'geen utopieën-, maar wel veel meer eenheid in dc adviezen, welke den minister op economisch gebied be reiken. Dc bewindsman zal het advies op volgen. dat Dr. Wibaut gaf en alleen zulke deskundigen benoemen die, naar de woorden van Dr. Wibaut over hun eigen -groepsbelang heen het algemeen belang wisten te zien. Zij zouden moeten bezitten economische erva ring en economische vorming, maar die niet toegespitst op het enge groepsbelang. De Minister beloofde Dr Wibaut een ver slag te publiceeren betreffende de werkzaam heden van den Raad, alleen aiiet, wanneer het landsbelang zich daartegen zou verzet ten. De heer Westerdijk bleek maar bevreesd, dat de Landbouw slecht zou varen m dezen malaise-tijd. De minister zal wel alle vrees hebben weggenomen met zijn mededeeling, dat hij in den Economischen Raad zelfs wel twee evenwlehtlce. en objectieve landbouw- deskundigen wilde opnemen. En ook zal hij bevrediging hebben gewekt, toen hij mede deelde. dat de crisislandbouwcommissie- Lovink zal bestaan blijven, zij het dat de adviezen dier commissie den economischen raad nog zullen moeten passé eren. Overigens laat het wetsontwerp de benoeming toe van speciale commissives, die bepaalde onderzoe kingen zullen kunnen doen. De heeren Westerdijk en Geldeman waren 't er over eens, dat de commissie voor dc Econ Politiek een mislukking is geworden. Minister Verschuur kan 't niet ontkennen hij schreef -het toe aan den te grootschen opzet, welke daarenboven deskundigheid niet tevens omvatte. Het gevolg was op het' laatst, dat de minister geen adviezen, doch wel wetenschap kreeg. En zulk een zich in stellen is voor den Economischen Raad ver keerd deze heeft zich allereerst cp het algemeen belang te richten. De minister '.vilde echter niet ontkennen, dat de commissie voor de herziening der han delsverdragen een zeer belangrijke taak heeft en dat 't van den minister van Buitenland-oh? Zaken afhangt of deze commissie, wanneer de Economische Raad er eenmaal zal zijn. zal blijven voortbestaan. Ook het ontwerp op de vleesohcontingen- teering werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. In Januari is reeds bij Koninklijk Be stuit het vleesch gecontingenteerd en nu eerst deed de Senaat zich er over hooren. Niet onbegrijpelijk was 't dus. dat Dr. Wibaut op dien langen looptijd de aandacht vestigde. We moeten echter met den minister instem men: hij kon daarvan geen klacht tot dien bewindsman maken. Zooais Mr. Verschuur zeide: op hem rust alleen de plicht na de e on ti n ge n teer ingsbesl ui ten onverwijld met een wetsontwerp te komen. Dat Is in casu gebeurd de heer Westerdijk toonde het nog eens aan. Na de indiening oefent de minister geen invloed meer uit op de behandeitngs- snelheid. Dr. "Wibaut en hier kwam evenals in de rede van den heer Koster de Deensche ont stemming een woordje meespreken Dr Wibaut wilde ook op dit gebied de Interna- tionaliteit hooghouden en sterk op de buiten- landsche belangen deen letten. De minister voelde daar voor, echter onder deze restrictie, dat op de regeering de plicht rust met de binnenlandsche belangen in den huldigen crisistijd ernstig rekening te houden. De minister achtte het om dit alles zich to: plicht de binnenlandsche noodzakelijkheden in evenwicht te brengen, tot onderlinge harmonie met da Iniltenlandsc^'TTCTisclTcr.. De minister stemde heel niet in met Mr. van Lanschot, dat hij een te beperkt ge bruik maakte van de crislrinvoerwet. 1HJ noemde de cijfers, welke bijna van verdwij nend kleine hoeveelheden gocomlngent-eerde artikelen, naar gewicht en waarde spraken. Minister Verschuur geloofde dl het beter is wanneer hem terzake de klacht wordt voor gelegd van 'n al te sterke matiging dan ion een al te ruim gebruik. Den senaat heeft nog enkele algemeene opmerkingen gemaakt de volgende con- t.ngenteeringsontwerpen zuilen wel i lome r - stukken blijken. De minister sprak over de verhouding tot Denemarken zooals de heeren Westerdijk en Koster 't ook deden. Men betreurde 't, dat- Denemarken ontstemd moest worden. Ontstemd moest worden want niemand der sprekers verklaarde zlc-h tegen het ontwerp. Ook al meende de heer Koster, dat de loop der dingen z.i. aantoont, dat een vleeschcon- Ungenteering niet noodig geweest was. hij zou zich tegen het ontwerp toch niet ver klaren. Minister Verschuur zei natuurtijk. dat Dene marken reeds voor een zeer belangrijk deel werd tegemoet gekomen door de verandering der basisjaren van het oorspronkelijke KB. maar dat aan anderen kant destijds 't gevaar bestond, zeer ernstig bestond, dat Denemar ken onze vteesohmiarkt zou kunnen crver- stroomen met ongekende hoeveelheden en tegen ongekende prijzen. Wanneer de heer Koster betoogde, dat eigenlijk de vileo-cCi- confcingenteering zonder succes bleef, wijl de prijzen niet zijn opgevoerd, dan merkte de heer Van Lanschot daartegen op, dat, ware het vleesoh niet gec onttogen teerd', do prijzen nog meer zouden gezakt zijn. Denemarken is nog niet geheel de stem ming te boven gekomen, welke 't ons kwa lijk deed nemen, dat ons land contlngen- teerde. De bewindsman betreurde T zeer. Maar dat nu zooais de heer Koster vrees de het Belgisoh-Nederlandsoh economisch verbond schade daarvan zou ondervinden door nlet-toetreding van Scandinavië, dat geloofde hij niet. Hij geloofde, dat de drie Scandi navische landen zich oriënteenen op wat Engeland zal doen. En Engeland wacht OP het resultaat van Ottawa. De Kamer is uiteen tot waarcdhijniijk over 14 dagen. INTIMUS. VRACHTAUTO MET DRIE MENSCHEN TE WATER. Te Hoogezand is in den nacht van Dinsdag op Woensdag een vrachtauto toebehoor ende aan den heer Pot uit Muntendam, met drie inzittenden in het Wlnschoterdlep gereden. Hierbij is.de heer Pot verdronken. Hij was gehuwd. ZAAK VAN „DE TRIBUNE" IN MOOGER BEROEP. Naar wij vernemen heeft dc Officier van Justitie Mr. van Duilemen appèl aangeteckend tegen de vonnissen van dc reahibank te Am sterdam in de Tribunezaak, waarbU een In genieur en de directeur van dc drukkerij „Atalanta" wegens smaadeshrift resp. tot f 100 en f 250 boete worden veroordeeld, terwijl een advocaat wegens eenvoudige be- leediging werd veroordeeld tot f 100 boete. PROTESTEERENDE BLINDEN AFGEWEZEN. Te Utrecht is een demonstratie gehouden van den Nedorlandschen Bündenbond ter gelegenheid van zijn 37ste Jaarvergadering voor de eischen var. deze organisatie, in hoofdzaak voor gemeenschap-blindenzorg. Werkverschaffing voor blinden aan de Utrechtsche blinden had verboden aan deze demonstratie deel te nemen, werd ter ver gadering een motie aangenomen, waarin ernstig wordt geprotesteerd tegen het machts misbruik van het bestuur van de betrok ken ph 11 an tropische instelling. TUdens de demonstratie werd getracht, deze motie aan t? bieden aan de Inrichting „Achter S". Picter" Men weigerde evenwel het betreffende stuk in ontvangst te nemen, waarna het per poik aan het bestuur werd toegezonden. Honderden blinden uit verschillende dealen des lands namen aan de voor het overige goeageslagade demonstratie deel. MARKTNIEUWS HAARLEM. 6 Juli 1932. Tomaten, per KG. f 0.10—f 0,18 Snijboonen. per KG. 10,26—f 0,40 Heerenboonen. per K G. f 0,36f0,40 Tuinboonen, per K.G. f 0.05—f 0,08 Spinazie, per kist f 0.40f 0,80 Postelein, per kist f 0.15—f 0.25 Andijvie, per kist f 0,40—f 0.90 Komkommer, per stuk f 0.03—f 0.07 Bloemkool, per stuk f 0.03—f 0,08 Radijs, per bos f 0.03—f 0,05 Wortelen, per bos f 0.07—f 0.12 Rabarber, per bos f 0,02—f 0.05 Pieterselie, per bos f 0.05—f 0.15 Selderij, per bos f 0.05f 0.15 Aardbeien, per slof f0,55—f0.80 Sia, per 100 krop f 0.60- -f 2.00 Peulen, per zak 10,90—11,25

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 7