Hef Mysterie der Eeuwige Jeugd FEUILLETON („LUZIFERS' ENDE") Een emotioneele roman door WALTTTF.R KLOEPFFER. 20) „U kimt nu gaan eten. Bender: ik bet) a niet meer noodig", antwoordde Lux ontwij kend. Hij liet Kiaus staan en liep haastig de gang door. „Aha", bromde deze voor zich heen. „Men verricht hier dus verjongingsmethoden met •het door Peter ontdekt preparaat. Doch hoe kwam deze Dr. Lux aan het preparaat? Was het ook aan Angel bekend?" Hij stond hier voor een nieuw raadsel. Instinctief voelde hij. dat slechts een ver metel optreden deze raadsels kon ontsluieren In de eerste plaats moest hij de kamer van Lux eens grondig onderzoeken. Deze gelegenheid deed zich eerder voor dan hij verwacht had ml. dienzelfden middag Hij wist. dat Lux het hospital had verlaten en in de eerste uren niet zou terugkomen. Hij sloop naar de eerste verdieping, zag geen mensch in de gang en opende met een looper. de deur. Aan een kapstok hing de witte jas vam Lux; in den zak bevond zich nog het serum- flesc'nje. Klaus haalde een anderen brief van Peter uit zijn portefeuille te voorschijn en vergeleek beide handschriften. Het klopte. Hij bekeek het etiket en mompelde: ..natuur lijk; dit is het geniale pootje ran broer Peter", „Geen twijfel mogelijk; deze regels zijn door Peter geschreven. Vrijwillig? Hij is toch niet krankzinnig? Een geheim als het zijne geeft men toch niet aan den eersten den beste cadeau!" Hij zocht verder. En wel naar den ver bindingsdraad der antenne. Aha. dicht onder het venster kwam een dunne draad te voor schijn, liep langs den muur en verdween achter een breede, eikenhouten kast. Met een looper was de kast weldra ge opend enKlaus sprong verbaasd achter uit. De inhoud der kast u-as meer dan vreemdeen uitmuntend ontvangapparaat en een kléin, maar volmaakt zendstation. Dit laatste was een toestel met hoogfrequente, waarmede een handig radêotechnicus heel wat kon bereiken. Zoowel zender als ont vanger stonden op een golflengte van 2210 meter. Klaus noteerde de cijfers. Het scheen een zuiver particuliere, verboden golflengte. De aa-rdverbinding liep door den bodem der kast, door den vloer van het vertrek en ein digde vermoedelijk ergens in een buis der waterleiding. „Waartoe heeft die kerel een eigen zender noodig". bromde Klaus. Uit de bijzondere golflengte viel op te maken, dat hij niet door de gewone luistervinken gehoord wilde wor den. Dus. er bleef geen andere mogelijk heid stond Dr. Lux in verbinding met iemand, wiens ontvangstation eveneens op golflengte 2210 was ingesteld. „Wedden, dat mij deze „iemand" binnen drie dagen bekend is!" mompelde hij. Hij kreeg weer vertrouwen in zijn eigen werk. Het was hem. alsof hij met deze laat ste ontdekking de oplossing van alle overige raadsels in handen hield. Het was middernacht, toen Klaus Sander, lenig als een kat. uit het venster van zijn dakkamer kroop. Toen hij de geheimzinnige antenne bereikt had, haalde hij een rol dun koperdraad benevens gereedschap uit zyn zakken te voorschijn en soldeerde den draad er zoodanig aan vast, dat er nu een tweede geleiddraad bestond, die, goed verborgen, naar zijn kamer voerde. De isolatie was even eens spoedig tot stand gebracht. Weer in zijn kamer terug, bevestigde Klaus den draad aan een vijflampstoestel, dat hij dien middag had gekocht. Het apparaat was zoodanig gebouwd dat een klein gloeilampje begon te branden als er een golflengte door he: toestel gmg, waarop het was ingesteld. In dit geval dus gc^flengte 2210. Onverschil lig of de antenne ontving of verzond: het gloeilampje brandde onmiddellijk. Dien nacht en ook den volgenden dag brandde het lampje echter niet. Tegen den avond kwam eindelijk het lang verwachte teeken. Klaus sprong op. grendelde de deux, zette zich de koptelefoon op het hoofd en luisterde. Eerst vernam hij slechts een vaag onbestemd geluid en het tikken van Morse-teekens. Dan klonk plotseling een mannenstem, die in het Engelsch riep: .Hallo: hier Isla del diabolo. Ben jij daar Lux? „Ja!" Klaus herkende de stem van Lux. De andere stem vervolgde: „Wilde je even berichten, dat Ishi onder weg is met vijf kisten chimpansee's. Zal volgens mijn berekening overmorgen bij Je zijn. Jullie kunt dan het „Vitalin" zelf ver vaardigen. De Duitsche professor heeft n.l. ontdekt, dat het 't beste werkt als het uit de klieren van mensohenapen wordt geïso leerd. Hoe gaat het bij jullie? ..Allright", antwoordde Lux. „De zaak gaat voortreffelijk en is een ware goudmijn. Als het zoo verder gaat, hebben we het platina niet meer noodig! Anders niets bijzonders?" „Neen". ..Well, good night, mister Hangmanl" „Good night!" Het gesprek was afgeloopen. Het roode licht ging uit. Ademloos, onbeweeglijk zat Klaus nog een poosje op zyn stoeL Het eerste levens treken van zijn verdwenen broer. Wie had dat kunnen denken! Morgen zou hij het aan Gussy telegrafeeren. Ach, wat zou het blonde vrouwtje blij zijn! Doch wat wist hU nu eigenlijk! Dat Peter leefde en wel op een eiland. Isla del diabolo genaamd. Verder dat zijn broer aan de be reiding van het Vitalin werkte en dat Lux zoowél van deze gebeurtenis als van de lig ging van het eiland op de hoogte was. Doch hoe zou hij, Klaus, de ligging van het eiland gewaar worden? Lux of Lantadilia onom wonden zeggen wat hij wist? Neen, dat zou al te dom zijn. Beter was het, dien Ishi, waarschijnlijk een Japanner, eens aan den tand te voelen. Als hij wist waar dat heer schap vandaan kwam, was Peter zoo goed als gered. Zoo terloops kon hij eveneens sign or a Lantadilia een weinig uithooren. „Wel, juffrouw de Castro, heeft het avon tuur geen onaangename gevolgen voor u ge had?" vroeg Klaus, toen de eerste begroeting voorbij was. Hij lachte, dat zijn hagelwitte tanden te zien kwamen. Hij waa ki jaquet en maakte daarin een zeer goeden indruk. Sinds hij vasten grond onder de voeten ïiad was hij weer de dandy van voorheen. Hij had zelfs rozen meegebracht, Inez de Castro, sterk blozend (waarom?) verborg een oogenblik het fijne neusje in de geurende bloemen en glimlachte. .Absoluut geen last meer gehad, Mr. Bender t Is vreeselijk aardig van u, dat u woord houdt. Mary brandt van verlangen, kennis met u te maken. Komt u binnen. Hierheen alstublieft". Achter Sander's rug drukte ze zich de hand op het hart: „Klop toch niet zoo dom!" Ze ergerde zich over zichzelf. Begreeip zich zelf niet meer. Ze had dozijnen, letterlijk dozijnen huwelijksaanzoeken ontvangen van voorname, schatrijke aanbidders en hen lachend terug gewezen. En nu? Nu was ze verliefd op een man, d«e niets bezat, niets in de wereld beteekende en die misschien niets om haar gaf. Reeds zijn tegenwoordig heid deed haar hart onstuimig kloppen. Ze durfde er niet aan denken, zoo beschamend was het „De rakker ziet er allerliefst uit", dacht Klaus Sander, terwijl hij naar de kamer liep, waar hij aan Mary de Castro zou voorge steld worden. Maar een gevoel van wrevel maakte zich van hem meesier, toen Mary hem een kop thee voorzette. Was het niet vreeselijk. dat deze belde engelachtig mooie meisjes door trapte misdadigsters waren? Die heerikjke blonde Mary, zou een schilder tot Madona- model kunnen d^nen. Ach hemel, het was nauwelijks aan te nemen, dat de slechtheid der oudere zuster haar bekend was. Doch vooral geen misplaatste zwakheid. Konden de beide zusters comedie spelen, hij kon het nog beter. Peter moest gevonden worden! Klaus had reeds lang een plan. Hij wilde die donkere Inez verliefd maken tot ze voor hem nog slechts een speelpop was. Moeilijk scheen dat niet. daar de jonge dame in kwestie hem reeds halverwege tegemoet kwam. Hij had toch oogen om te zien! Kiaus was onverbeterlijk. Discreet en een weinig terughoudend, doch zoo, dat Inez ieder gebaar, iedere blik, iedere glimlach als een stil geschenk moest gevoeïen En ze voelde het werkelijk zoo. Ze werd stiller. Ze liet de conversatie geheel aan haar zuster over. Inez had prachtige oogen; oogen als die van een gazelle. En deze oogen vul den zich met een verlangen, dat geen gren zen kende. (Wondt vervolgd*. WANNEER DE AARDBEIENTIJD DAAR IS. moet van het jongste tot het oudste lid der tuindersfamilie mee werken om zooveel mogelijk „sloffen" vol te krijgen. Met grootc vaardigheid gaan de rappe handen door het groen om dc rijpe vruchten te plukken en tegen het mid daguur gaat vader naar de veiling met dc volgeladen kar. Voor het veilinggebouw komen de wagens van alle kanten samen en wachten tot zij aan de beurt zijn om hun aardbeien te laten wegen. HELEN WILLS, dc bekende tennisspeelster tijdens een partij tegen mcj. Sander (Duitschland) bij de internationale tennis- wedstijden, welke op het oogenblik te Noordwijk gehouden worden. BELANGRIJKE FIGUREN VAN DE INTERNATIONALE TENNISWEDSTRIJDEN TE NOORDWIJK. V.l.n.r.: Knottenbelt, Helen Wills, Lotsy, mevr. Rollin Cou- querque en Scheurleer. MODERNE ARCHITECTUUR in Polen. Het Instituut voor Lichamelijke Opvoeding te Biclany bij rschau behoort ook wat inrichting betreft tot ccn der modernste instellingen op het gebied van Lichamelijke Opvoeding. Een gedeelte van het uitgebreide gebouwencomplex. DE BEROEMDE TENNISSTER SUZANNE LENGLEN. d* cenigc jaren niets van zich deed hooren, heeft dezer dagen in Engeland ccn demonstratie gegeven. Zou dit misschien een voortreken zijn, dat zij weder voor wedstrijden in training gaat. DE VEREENIGING VOOR VEILIG VERKEER TF- DORDRHCHT heeft een voctgangerswcck georganiseerd. Twee klem -s die de raadgeving goed opvolden. TROTS DE AFSLUITING VAN DE ZUIDERZEE Is men in Spakenburg druk be zig met het vernieuwen en breeder maken van het Noorderhoold, teneinde den toegang tot Spakenburg te verruimen.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9