SPORT IN SPËIL 1 i;f HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 8 JULI 1932 i; n ATHLETIEK. De Avond-wedstrijd te Haarlem „Haarlem" kampioen 10 x 100 M. Recordverbetering 4 x 1500 M. Van den Berge ook op gras de snelste. Onder leiding van de heeren Burger cn Vuyk la deze wedstrijd een prestaticvoHe avond geworden. De vlotte afwerking vindt echter voor de hoofdzaak zijn reden in het snelle werken van starter Van der Lee en Lö- .weniberg als startcommissaris. Dank zij het goed onderhouden kortgemaal- dc terrein werden goede prestaties genoteerd, met name twee recordverbeteringen, n.l. op 200 M. horden en 4 x 1500 M. Op de 200 Meter was W. Kaan favoriet en van hem verwachtten sommigen een derde kampioenschap op de horden. De Hellas-man Beintcma had Zondag echter zijn kracht op da 200 Meter reeds bewezen en bleek ook deze finale de snelsté. Voor W. Kaan is het een goede aanwijzing om ook de sprint te gaan beoefenen. Beintema won niet alleen op fraaie wijze het kampioenschap, doch verbeterde tevens het record van Kaan van 26.1 tot 25.6 sec. De „Haarlem"-vier met Brandenburg, Ef- fern. v. d. Booren en Buis won de 4 x 1500 M. met vele lengtes. Vooral de goede eind spurt van Buis verdient vermelding. Deze ploeg bracht het Nederlandscho record bijna een halve minuut omlaag. De tweede estafette de 10 x 100 Meter werd eveneens een Haarlem succes. Aanvan kelijk leidde „Haarlem" die de gunstige binnenbaan had. doch V. en L. zat dicht op de hielen en bij het laatste wisselpunt waren v. d. Berge en Jansen vrijwel gelijk. In de laatste 15 Meter ging de Haarlemmer echter zoo hard dat Jansen hem niet kon volgen en het kampioenschap aan „Haarlem" moest overlaten. De winnende ploeg was aldus samenge steld: Van Welsenes, Rinkel, Moolenaars, v. Iluystee, de Vries, Blik, W. Kaan, Anema, v. d. Zee, v. d. Berge. In de nieuwelingen nummers onderscheid de Anema zich op de 100 M. met de volgende tijden: serie in 11.9 sec.; demi-finale in 12 sec,; finale in 12.1 sec. waar hij de derde plaats bezette. Hoppenbrouwer „Haarlem" was derde op de 400 M., een goede prestatie tusschen 37 loopers. Zijn tijden waren respectievelijk: 56.4 sec.; 55.3 sec. en 54.6 sec. Op hot kogelstoot-en klopte de recordhouder Eysker zijn concurrent de Bruyn op overtui gende wijze. Eysker bracht het tot 13 Meter, hetgeen stellig een goede stimulans voor deze krachtige werper beteekent. Tenslotte nog de 200 Meter voor cracks. Na vier spannende series hadden Jansen, V. en L. en v. d. Berge „Haarlem" vrijwel gelijke kansen. Daarbij komt nog dat een sintelbaan den Haarlemmer beter ligt. Niettegenstaande dat heeft. v. d. Berge het eerst de eindstreep bereikt. Van meet af gaf hij zich geheel om even te temperen in de bocht. Doch daarna ontwikkelde hij zulk een snel tempo, dat. Jansen hem den voorrang moest laten. Beintcma was hier goede derde. Voor de 3000 Meter verwijzen wij naar de uitslagen, welke hieronder volgen. 200 M. Horden: le serie: 1. M. Stakman, Hellas, 28.2 sec. 2. J. Brandenburg, Haarlem, 28.5 sec. 2e serie 1. H. Beintema, Hellas, 26.8 scc. 2. G. Bijlstra, V. en L., 27.1 sec. 3e serie: 1. W. Kaan. Haarlem, 27.1 sec. 2. W. Kok, Trekvogels, 29 sec. Finale: 1. H. Beintema, Hellas, 25.66 sec. 2. W. Kaan, Haarlem, 26.3 sec. 3. G. Bijlstra, V. en L„ 27.3 sec. Kogclstooten: 1. G. Eysker, Haarlem, 13 M. 2 A. de Bruyn, Olympia, 12.45 M. 3. J. v. d. Berg, A.P.G.S., 12.27 M. 200 M. Hardloopen A: le serie: 1. K. Jan sen. V. en L.. 23.4 sec. 2. T. de Waele, Het Noorden 23.5 sec. 2e serie 1. H. Eikema Jr., Blauw Wit, 23.4 sec. 2. C. Sierhuis, 1923, 23.5 sec. 3e serie: 1. M. v. Berge, Haarlem, 23.3 sec. 2 M. Oostermeijer. 1923. 23.3 sec. 4e seiie: 1. H. Beintema, Hellas, 24 sec. 2. G. Rinkel, Haarlem. 24.5 sec. Finale: M. v. d Berge. Haarlem. 23.2 sec. 2. K Jansen. V. en L„ 23.3 sec. 3. H. Beintema. Hellas, 23.5 sec. 4. M. Oostermeijer, 1923, geen tijd. 100 M. Hardloopen C: le serie: 1. H. Stel ling, 1923. 12 2 sec. 2. L. van Heyningen, Trek vogels, 12.3 sec. 2e serie 1. L. Stoin. AVAC, 13.1 sec. 2. J. Kist. A.A.C., 13.3 sec. 3e serie: 1. W. P. Anema. Haarlem, 11.9 sec. 2. L. van Dam, Trekvogels. 12 sec. 4e serie: 1. A. Geen hulzen. W.F.C.. 11.9 sec. 2. W Everaard. 1023. 12.3 sec. 5e serie: 1. W. van Kooten, 1923, 12.1 sec. 2. G. Kos. Haarlem. 12.8 sec. Halve beslissing: le serie: 1. W. P. Anema. Haarlem, 12 scc. 2. W. Everaard, 1923, 12.2 sec. 3. L. van Heyningen, Trekvogels, 12.4 ssc. 2e serie 1. L. van Dam. Trekvogels, 11.7 sec. 2. A Geenhulzen, W.F.C., 11.9 sec. 3. H. Stel ling. 1923, 12.3 sec. Finale: 1. A. Geenhuizen, W.F.C., 11,6 sec. 2. L. Dam, Trekvogels, 12 sec. 3. W. P. Anema, Haarlem, 12.1 scc. 4. W. Everaard, 1923, 5. H. Stelling, 1923, 400 M. Hardloopen B. en C.: le serie: 1. C. v. d. Straat-en, Trekvogels, 55.5 sec. 2. B. J van Dissel. Trekvogels, 55.6 sec. 2c serie: I. P. H. van Leeuwen, A.A.C., 54.3 scc. 2. P. T. van Heuvel. BI. Wit, 54.4 sec. 3e serie: 1. J. L. Bokker. Trekvogels, 57.6 sec. 2. J. Moerman, Bl. Wit. 57.7 sec. 4e serie: 1. H. Akkerman, 1923, 55 2 sec. 2. J. Hogenkamp, Haarlem, 55.4 sec. 5e serie: 1. J. Schenk. Bl. Wit, 55.5 sec. 2. J. Hoppenbrouwer. Haarlem, 56.4 M. 6e serie 1 W. Grote. 1923, 58 sec. 2. S. Visser. Haarlem, 58.6 scc. 7c serie: 1. H. School, 1923, 56.2 sec. 2. H. Meijer, Trekvogels, 57.5 sec. Halve beslissing 400 M. hardl B C: !e serie: I J. Hoppenbrouwer, Haarlem 55.3 sec. 2 H. Schol. 1923 55.4 sec. 2e serie: 1. P. H. v. Leeuwen, A A C. 55.6 sec. 2. J Hogenkamp, Haarlem 55.7 sec. 3e serie: 1. P. J. v. d. Heu vel. Bl. Wit 54.4 sec. 2. H. Akkermans, 1923 54.5 sec. Finale: 1. P H. van Leeuwen. A.A.C. 53.8 sec. 2. P. J. van den Heuvel. Bl. Wit 53.0 sec. 3. J. Hoppenbrouwer, Haarlem 54.6 sec. 3000 M. C. hardloopen: 1. J. Meyer, Vole- wvekers 9 m 50.9 2. C. Kok. W.FC. 10 min. 1.6. 3. H. Schinkel, A.V.A.C. 10 min. 4.6 4. C. Göbel, A.M.V.J. 10 min. 12.4. 5. J. v. d. Win kel, Volewyckers 10 min. 13.8. 4 x 1500 M. estafette: 1. H.A.V. Haarlem 17 m. 41. 2. A.V.A.C. 17 m. 59.8. 3. De Trekvogels 18 m. 39.4 sec. 10 x 100 M. estafette: 1. H.A.V. Haarlem 1 m 53.5. 2. Vlug cn Lenig 1 min. 53.6. 3. A.V. 1923 1 m. 53.8. GRATIAPLATO Op Zaterdag 9 Juli zullen de atletiek wedstrijden voor adspiranten van den K. T. K- gehouden worden op het gemeentelijke speelterrein aan de Kleverlaan te Haarlem. De meisjes en Jongens die voor deze wed strijden hebben Ingeschreven vertrekken al len per fiets naar Haarlem. Samenkomst om half drie voor de R. H. B. S. Laat een leder zorgen, op tijd te zijn, zoodat er niet gewacht behoeft te worden. De dames- en heerenleden worden er aan herinnerd dat de 2e ontmoeting voor de ath- Jetiek competitie plaats heeft voor dames op Maandag 11 en voor heeren op Dinsdag 12 Juli op het terrein te Bloemendaal. Op beide avonden verzamelen de deelne mers op het Velserdulnplein om kwart voor zeven. Ook hierbij ieder op tijd. WIELRIJDEN DE TOUR DE FRANCE Duitschland op de eerste plaats. Donderdag werd de Tour de France voort gezet met het traject CaenNantes, een af stand van 300 K.M. In het algemeen klassement heeft de Duitscher Stoepel de leiding met een tijd van 15 uur 58 minuten. Duitschland heeft in het landenklassement de leiding weten te ver overen op België, zij het met het luttele ver schil van 1 minuut en 27 seconden. De resultaten van den tweeden dag luiden als volgt: 1. Stoepel (Duitschland) 9 uur 51 min. 34 sec. 2. Bonduel België), 3. Leducq (Frank rijk). 4. Mauclair (toerist). 5. Thierbach (Duitschland). 6. Archambaud (Frankrijk). 7. Wauters (België) toerist. 8. Lemaire (Bel gië). WEDSTRIJDEN IN HET STADION. Donderdagavond zijn er weer belangrijke wielerwedstrijden In het Olympisch Stadion gehouden. Het was uitstekend weer, de pu blieke belangstelling was eigenlijk niet, wat wij verwacht hadlden. Er waren twee ritten en een finale voor amateurs, elk over 10 K.M., die tenslotte de vier eerste plaatsen brachten aan Wiehe- meyer, Soeurt, van Nassau en Kalb. De profsprint was een goed bezet nummer, dat gereden werd in 10 ritten a deux tus schen Michard. Gérardin. Scherens. Steffes en Moeskops. Michard behaalde hier een eclatante zege, door alle ritten te winnen. De Franscliman is op het oogenblik wel in top vorm en de wereldtitel zal hem dit Jaar wel niet opnieuw ontgaan. Moeskops werd laat ste, hij kan in dit gezelschap niet geheel meer mee en hij is dan ook verreweg de oud ste in jaren. Toch reed Mj nog een paar zeer goede races, die met miniem verschil ver loren werden. Speciaal zijn rijden tegen Gé rardin was goed. Tegen Steffes echter ver loor hij door een leelijke fout in tactiek. De drie ritten achter motoren tusschen Duitschland. (Sawall en Krewer); Frankrijk I Grassin en Lacquehay) en Nederland fSchle baum en Bleke molen) bracht een mooie over winning voor de Duitschers. die de eenigen waren, die werkelijk voortdurend een lan- denwedstrijd reden, d.w.z. elkaar hielpen. Grassin en Lacquehay trokken zich van el- kaars kansen en moeilijkheden weinig aan, terwijl Grassin bovendien eeh zwakken wed strijd reed en Blekomolen en Schlebaum put ten elkaar meer dan eens uit door onderlin- gen strijd. In de laatste rit werkten zij goed samen en, van den kop vertrokken, wonnen zij dezen. Sawall was de sterkste van het zes tal. De uitslag werd tenslotte: 1 Duitschland 14 punten, 2 Nederland 21 punten, 3 Frank rijk 28 punten. WATERPOLO. II. V. G. B.—Z. H. en P. C. (6—4). Onder leiding van den heer Braam had bovengenoemde wedstrijd plaats. H. V. G. B. ging als volgt te water. Boeree. Bongertman, Loos, Bakx, P. Rol, Bouwer, v. Ommeren, Geheel volgens de verwachtingen loopen de Hagenaars hard van stapel, doch de H.V.GB. achterhoede kan het voorloopig nog houden. H.V.G.B. r.eemt den aanval eenigen tijd over; Van Ommeren krijgt een goede kans. Door te zwaar hinderen gaat die goede kans ver loren doch scheidsrechter straft met stxaf- worp. Van Ommeren schiet tegen de lat. H. Z. en P. C. maakt een goal (01). Hierna mist H. Z. en P. C. ook een strafworp, doch ze weet den voorsprong voor rust tot 0—2 op te voeren. De tweede helft is Den Haag vrijwel in de meerderheid, doch evenals voor rust weet keeper Boeree dikwijls scoren te voor komen. Een backhandshot van Bouwer gaat bulten bereik van den keeper naast. Dan maakt H. Z. cn P. C. er 03 van. Even vóór het einde maakt Schrieder van H.Z. en P.C. op goede wijze den. laatsten goal. Zij wint den wedstrijd zeer verdiend. INGEZONDEN MEDEDEELÏNGEN. a 60 Cts. per regel. 12 JAAR LANG HEVIGE MAAGPIJNEN Hoe mevr. v. d. B. deze voor goed kwijtraakte Een opgetogen brief uit Arnhem .,Met dit schrijven wil ik U mijn allerhar- telijksten dank betuigen voor de schitteren de resultaten, die ik door het gebruik van Kruschen-Salts verkregen hffc. Ik leed namelijk meer .dan 12 Jaar aan maagpijn. Wat ik daar al niet mee afgesuk- keld heb is haast niet te gelooven. Van alles heb ik al geprobeerd, doch zonder resultaat; 't werd steeds erger. Bij 't minste wat ik at of dronk had ik vreeselijke maagpijn, gevolgd door brakingen, tot al het eten er weer uit kwam. Ik had dan ook al lang alle hoop op herstel opgegeven, toen ik op zekeren (voor mij gezegenden) dag, bij mijn gehuwde doch ter te Amsterdam zijnde, van deze den raad kreeg 't eens met Kruschen Salts te probee- ren. Op haar aandringen kocht ik 'n klein potje en ziet, waar ik zelf al heelemaal niet meer op rekende, gebeurde. Reeds na twee weken gevoelde ik mij al een hoop beter. De maagpijnen werden minder, en ik kon al zonder dat ik er verder last van had, het een en ander gebruiken. Nog durfde ik niet aan een algeheele beterschap te gelooven. Dat was volgens mij te mooi om waar te zijn. Wie schetst echter mijn blijdschap en dankbaarheid nu lk met vreugde kan getui gen. dat ik werkelijk door 't gebruik van Kruschen Salts geheel van mijn maag.be- zwaar af ben. Ik gebruik 't nu ruim 8 maan den volgens voorschrift eiken morgen een theelepeltje in de tliee, en ben nu van alle pijnen af. Ik kan weer alles mee eten zonder er later hinder van te hebben. Ik voel mij een geheel ander mensch, en zie er ook veel beter uit sinds ik met Kruschen Salts be gonnen ben. Ik zal dan ook Kruschen Salts bij al mijn kennissen aanbevelen en raad een ieder aan het eens met Kruschen Salts te probeeren. Ik geef U het recht dezen brief in zijn geheel of gedeeltelijk naar eigen goeddunken te publiceeren en noem. mij, Uw dankbare patient B. v. d. B., Arnhem-" Wat Kruschen Salts deed voor Mevr. v. d. B. deed het reeds voor tallooze anderen, en dat kan het ook doen voor U. De „kleine da- gelljksche dosis" spoort de maagsappen aan tot betere werking, veroorzaakt een geregel de gezonde spijsvertering en zorgt, dat de af valstoffen eiken dag, zacht en volkomen, uit het lichaam verwijderd worden. Reeds spoedig nadat U met Kruschen Salts begonnen bent. zullen de maagstoornissen uitblijven, U zult zich algemeen veel gezon der en opgewekter voelen en van Uw voedsel kunnen genieten zonder die afschuwelijke pijnen naderhand. En bovendien zult U on- dervinden dat herstel door Kruschen blij vend is! Kruschen Salts Is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 eb f 160 per flacon. HONKBAL HET PROGRAMMA. Zaterdag. Eerste klasse: Blauw wit 1—Haarlem 1. A.M.V.J. 1—AJax 1. Tweede klasse: Blauw Wit 2—Ajax 2. D.E.C.—H.H.C. 2. Haarlemsche Competitie: Gem. Lyc. AGem. Lyc. B. Zondag. Eerste klasse H.H.C. 1—Z.R.C. Tweede klasse: Haarlem 2—V.V.G.A. 2. Haarlemsche Competitie: SwastikaOosterkwartier. OVERZICHT. Zaterdagmiddag gaan van alle honk ballers de gedachten naar de ontmoeting Blauw WitHaarlem. Blauw Wit is verleden wq^k al kampioen van haar afdeellng ge worden, heeft zes wedstrijden gespeeld cn zes gewonnen! Maar Iedere insider wist dat het zoo zou worden. Nu begint echter voor Blauw Wit de serie zwaardere wedstrijden. En we kunnen ons niet voorstellen dat deze voor de Zebra's even gemakkelijk zullen zijn. We verwachen zelfs dat het Haarlem zal zijn, die den Zebrae's de eerste nederlaag toebrngt. Als de zwarthemden zich maar niet laten intimideeren door dat: zes ge speeld en zes gewonnen! Ook H.H.C. 2 gaat Zaterdagmiddag strijd voeren om de hegemonie. D.E.C. is de tegen partij. Het zal een spannende strijd wor den als belde negentallen op dreef zijn, en we wagen ons niet aan een voorspelling omtrent den uitslag. Zondagmorgen spelen aan de Kleverlaan de Haarlemreserves tegen de Amsterdamsche gemeenteambtenaren. In Amsterdam is deze ontmoeting een stevige overwinning ge worden en we verwachten dat de uitslag Zondag niet minder zal zijn. 's Middags spelen op hetzelfde terrein H.H.C. en Z.R.C. Deze Amsterdammers heb ben nog niets gewonnen en H.H.C. zal ze ook dezen keer dc punten wel niet meegeven. Voor de Haarlemsche Competitie spelen Zaterdagmidag om 2 uur op het terrein aan de Kleverlaan de twee negentallen van het Gem. Lyceum en Zondagmorgen aan den Middenweg Swastika en het herleefde Oos terkwartier. Deze laatste wedstrijd begint om half tien. De 4 Maal 1500 M. es tafette werd Donder dagavond bij de wed strijden van de H.A.V. „Haarlem" gewonnen door de Haarlem-ploeg (v. 1. n. r.): Branden burg, v. d. Booren, Ef- fern en Buis. llllllillllllllHIIIIMIlHlilHIIIIilllllllllllllllllllllllllllllllllllll1!!! STEDENWED STRIJD HAARLEM- AMSTERDAM. De stedenwedstrljd HaarlemAmsterdam, om den grooten beker van den heer Bagge- laar, zal dit jaar worden gespeeld te Haar lem op Zaterdag 23 Juli as. LAWNTENNIS INTERNATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN TE NOORD WIJK Na de verfrisschende regens van Woens dag waren de banen Donderdag in uitste kende conditie en ook het weer was ideaal voor deze internationale tenniskampioen schappen. Het heerenenkelspel gaf eenlge interes sante partijen te zien. Vooral die tusschen Conté A. Del Bono en den Belg de Borman was belangrijk door het zeer snelle tempo, waarin beide spelers begonnen en dat ook tot het einde van de vijfde set werd volge houden. Del Bono speelde veel beter van gisteren tegen Jhr. van Riemsdijk en toch had hij nogal moeite met de prachtige vlakke back-hand van de Borman. De eerste speler, die zich een plaats in den halven eindstrijd veroverde, was Timmer door zijn overwinning op Koopman. Het was geen interessante partij. Timmer was de sterkere speler en Koopman was onvast- Hughan zag zich overrompeld door een, hoewel niet mooi, doch zeer listig spelenden A. Bernard. Hij miste zekerheid en zijn sla gen aan het net waren niet genoeg buiten het bereik van den zeer snel loopenden Franschman geslagen. In het dames enkelspel werd mevr. Dros Canters geslagen door haar Amerikaansche tegenstandster Mrs. Burke. Het was goed tennis, hoewel het tempo niet zeer snel was. doch wij hadden mevr. Dros graag iets vas ter gezien. De Amerikaansche Miss Ryan had weinig moeite met mej. de Jong, die hoewel goed verdedigend, met 61, 60 werd geslagen. De voornaamste uitslagen lulden: Heerenenkelspel (2e ronde) Conté A. Del Bono slaat L. de Borman 6—3, 63, 7—9, 46, 64. A. Bernard slaat T. Hughan 6—0, 6—3. 3—6, 6-^i. 3e ronde: H. Timmer slaat O. Koopman 6—1. 6—1, 7—5. Damesenkelspel (le ronde): Mrs- Burke slaat Mevr. Dros Canters 61, 68, 7—5. Miss Ryan slaat Mej. T. de Jong 6—1, 6—0. Heerendubbelspel (2e ronde): Wetselaar en van Riemsdijk slaan Tjoa en Tönjes 6—0, 6—1, 6—1. Von Kehrling en H. Timmer slaan J. Hey- mans en J. Pel 6-r-0, 60, 61. 2e ronde: Wetselaar en Jhr. van Riemsdijk slaan Rasmussen en Heyncn 6—4, 6—4, 2—1 ret. 3e ronde: Von Kehrling en Timmer slaan Moumey en Meffert 62 64 64. Del Bono en Menzel slaan D. Teschmacher en W. Ma- rinkelle 7—5. 3—6, 6—0, 6—2. Gemengd dubbelspel (le ronde): Mile Belliard en H. Bernard slaan Mej. T. Groenewegen en A. Knottenbelt 60, 64. 2e ronde: Mevr. Boutmy en W. Karsten slaan Frl. van Ende Plüger en Nourney 46, 6—3, 64. Mevr. Dros Canters en Koopman slaan Mevr. Jonquière en Weber 64, 75. Mile Belliard en Bernard slaan Frl. van Riems dijk en de Borman 61, 62. TOURNAMENT STOOP'S BANEN. De uitslagen van Donderdag luiden: Heerenenkel. 4e ronde. J. van de Stadt slaat Schiirmann 6—1, 6—2. Saelman slaat Knuyt 16, 75. 63. De Ruiter slaat. Ir. Lux 6—1, 63. Gemengd dubbel. 2e ronde. Mevr. Kramer en van Huystee slaan mevr. Werkhoven en Werkhoven 63, 6—4. Mej. R. de Jong en H. Blom slaan mej. M. Uilienihage de Mist en ter Laag 61, 1012 7—5. Mevr. de Ruiter en de Ruiter slaan mevr. van Driel Krol en Lanting 63, 62. 3e ronde. Mej. R. HuMioff en C. Melse slaan mej. D. van de Stadt en J. van de Stadt 6—4, 6—4. Heeren'duibbel. 3de ronde: Hoeke en Hermans slaan Klok en Nieman 63, 63. Damesdubibel. 2e ronde: Mej. M. Uitenhage de Mist en mej. D. van der Haar, slaan mevr. Van Huystee en mej. D. van de Stadt 63, 86. Mej. B. Verster en mevr. Van de Klashorst slaan mej. A. Videgen en mej. Reuses 6—1, 6—3. De uitslagen van het Troosttournooi luiden: Heerenenikel. le ronde. Vlugter slaat Slormann 62, 6—1. 2e ronde. Levy slaat Werkhoven 64, 64. F. Sdhouiten slaat van Dooren 26, 61, 6—1. Dekker slaat Vlugter 86, 62. Van Huystee slaat Hessels 62, 62 Lanting slaat Luining 61, 61. Melse slaat ir. de Kamper w.o. 3e ronde. Van Huystee slaat Dekker 62, 6—1. Melse Slaat Lanting 64, 61. Daimeeemkel. le ronde. Mej. D. van de StadJt slaat mej. C. van Bidder beek 6—1, 61. Mej. Renses slaat mevr. Melse 63, 62. Mej. Levy slaat mevr. Knuyt 6—2, 6—4. Mej. van Laar slaat mej. de Haas 6—0. 6—3. CRICKET OVERZICHT Mede in verband met den crickettoer der Flamingo's zijn slechts twee eerste-klasse wedstrijden'vastgesteld, waarvan die tus schen V. V. V. en H. D. V. S. wel de belang rijkste is. Winnen Grootmeyer es. dezen wed strijd. dan zijn de Amsterdammers met 6 punten uit 5 wedstrijden vrijwel veilig, ter wijl het er voor de Schiedammers dan heel slecht gaat uitzien met geen enkel winst punt ui: 4 matches. Het verdere programma geeft weinig uitzicht op winst, zoodat in dat geval de clulb der Offermannen het slacht offer zal worden. Het zeer sterke V. O. C. ontvangt A. C. C. Hoewel de Amsterdammers, dank zij onver wachte steun van den EngeLschman Bromilow j.l. Zondag V- R. A op zeer regelmatige wijze sloegen, achten wij V. O. C. te sterk om we derom een hoofdstedelijk succes te verwach. ten. Voor de overgangsklasse ontmoeten de rc- serveelftallen van Rood en Wit en V. R. A. elkaar aan de Spanjaardslaan, een wedstrijd die ongetwijfeld een spannend verloop zal hebben. Wij wagen het niet hier een voorspel ling te doen- R. C, H., dat het j.l. Zondag zoo leelijk te gen V. R. A. 2 heeft laten liggen, krijgt be zoek van Quick. Eon mooie gelegenheid om door een groote overwinning de kleine kans op het kampioenschap te behouden. Voor de 2e klasse A gaan de Haarlem re serves bij de V. V- V. dito op bezoek en zul len ongetwijfeld winnen. C- V. H. kan door een victorie op Ajax (Amsterdam) het kam pioenschap niet meer ontgaan. Wij vertrou wen dan ook op de zooveelste zege van Roodt c.s. UMPIRE. SCHAKEN. TOURNOOI TE BERN. Het tournool te Bern, dat van 1631 Juli zal duren, is z.g. half-internationaal, aange zien van de 16 deelnemers slechts 6 buiten- landsche meesters kunnen medespelen. Tot die uitverkorenen behoort ook onze natio nale kampioen Dr. M. Euwe (Amsterdam). Voorts de grootmeesters Dr. A. A. Aljechln (Parijs), Dr. O. Bernstein (Parijs), E. D. Bo- goljubow (Trtberg), S. Flohr (Praag) en M. Sultan Khan (Londen). De Zwiteersohe meesters zijn: P. Johner (Berlijn), H. Johner (Zürich), F. Gygli (Vill- nacfhern), W. Henne-berger (Ennetbühls), H. Grob (Bernh Dr. A. Stahelin (Zürich), Prof. Dr. O. Nageli (Bern"), Prof. Rivier (Bern) en B. Colin (Neuenburg). De tiende plaats zal bezet worden door een der meesters Dr. H. Joss (Bern), W. Grigorieff (Zürich) en Dr. E. Voelkny (Bazel) die een match spelen welke daarover zal beslissen. OVERGANG GEMEENTELIJKE HANDELS AVONDSCHOOL Uit de voorbereidende klasse werden toe gelaten tot de eerste klasse: D. Buur, Catha- rina van Dam, A. de Droog, F. W. Ebert, P. J. Hamelsveld, Cornelia van 't Hoff, Baren- dina Hooijen, Jeltje van Huissteden, J. C. van Keeken, P. Los, H. E. van Ravestein, P. H. van Ravestein, C. Smit, H. Sohl, P. J. van Wunnik en Titia de Zaaier. Afgewezen wer den 6 leerlingen. Bevorderd naar de tweede klasse: Maria van Andel, Suzanna Buurman, Christina van Dansik, Elisabeth van Dijk, J. Frantzen, D. H. J. Hulskes, D. van de Klashorst, D. Ouds hoorn, H. G. Schuurhuis, Gerardina Versteeg Hendrika Wielenga, W. Blaauw, Bertha Hark mans, D. Hogenlbirk, Jacoba de Jong, C. Klerk, A. Knap, L. Krammer, F. J. Lindeman, A. J. Lucas, J.C.Luijt, Jacoba Booms. G.Kruijti Jannigje van den Polder, M. J. P. Rip, Gret-ha Roozendaal, Jantje Rose, Johanna Roussac, H. M. Ruiter, Hendrika Schlötz, Eefje van Wunnik; Cornelia van den Broeke, Elisa beth van den Broeke, P. Eshuls, Cornelia Feitsema, Jansje Kaatman, Johanna Kirsten H. A. van der Meer, Johanna de Mooij, J. M. Prikker. Johanna Sproet, M. W. Wlllemse, Fenna Wit, en Johanna de Zwart. Niet be vorderd 21 leerlingen. Bevorderd naar de derde klasse: Aafje van Baarn, W. C. Benjert, Johanna Besten- breur, W. J. Beunder, J. H. Bosman, C. Bou- terse, Anna Cornelisse, H. Deurloo, J. A. Geerlings, Magdalena de Graaff. I. C. Ha venaar. Johanna Koebrugge, J. Neele. J. Derks, Cornelia Deurloo, W. Droog, P- H. van den Eijkhoff. F. K. Hellemink. Johanna Hoornsman, Petronella Lasschuit, H. W. NIeuwenhuizen. P. Plooijer. J. Scheelings, P. F. D. Tak, Alida van Velzen. Wilhelmina Wensing, Geertruida Wiegel; Carolina Heuer, J. H. A. Javaux, H. F. W. Korn, Johanna Lieffering, Engelina Mooiweer, Jeanne van der Schaar, Th- J. Segorius. A. Tak. D. Wes- seling en C. Zonneveld. Niet bevorderd 3 leerlingen. Bevorderd naar de vierde klasse: Joanna Bakker, Christina de Boer, L. Bouterse, Cor nelia van Bragt, Josina Eggermond. J. P. A. Flolet, A- Franssen, L. J. Gerner, A. H. W. Geurtz, W. Goode. Geertruida Heemskerk, II. van der Holst, G. Kos, P. J. Metselaar. A. van der Meljden H. Niesten, C. J. Ouds hoorn, Johanna Behr, R. L. van den Berg, II. Cornet, P. L. Peen, A. M. Reedijk, G. J. Reimerink,, J. C. van Riessen, Trijntje Roo- sen, C- Scheffer, G. R. Schuursma, J. J. Ste vens, Theresia van Uden, H. Vos, M. P. Wes tendorp en Anna Wolff. Niet bevorderd 3 leerlingen. Bevorderd naar de vilfde klasse: Maria Boerkoel, B. H. Bolsenbroek, Joh. Brinkman, W. J. Bijster, E. J. Compiet, G. P. Ellens, Rik- je van Deelen, G. E. van Goor, J. J. Jansen, Agatha van der Laan-de Vries, C. A. Roose, Uli Rudolphy, Christina Stemmes, J. W. van Wieringen, Elisabeth Doornebos, C. L. J. den Hollander, Hubertina Hoornsman, Hendrika Koopman. W. A. F. Koopman, Catharina Lichtenveldt, Wilhelmina Loman, A. C. Luii, J. Nachtegeller, Martina van der Velden, Hu bertina Wieringa, H. Wijtkamp en C. Zwart. Niet bevorderd 3 leerlingen. Het toelatingsexamen zal plaats heibben op 11 Juli, 12 Juli en 14 Juli aanstaande. BO U WVAKAR BETDERS Hier ter stede is opgericht een afdeellng van de Syndicalistische federatie van bouw vakarbeiders. Het secretariaat is gevestigd Patriarchstraat 17. EINDEXAMEN RIJKSKWEEKSCHOOL VOOR ONDERWIJZERS (ESSEN) Haarlem, 6 en 7 Juli 1932. Geëxamineerd 6 candid aten. Geslaagd de dames A. van der Waal, IJmuiden, H. Wilde- boer. Haarlem, en de heeren J. W- van de Abeele, Haarlem, D. de Hart, Haarlem, W. Huis in 't Veld, Haarlem. CHRIST. AMBTENAARSBOND. Dezer dagen 'hield de afdeellng Haarlean der Alg. Ned. Christelijke Ambtenaars Bond vergadering in Hotel Lion d'Or. aanvanke lijk onder leiding van den 2en voorzitter den heer J. Rjjnhart. Na eeruge mededelingen verkreeg de heer J. P. Star re veld, die op deze vergadering als voorzitter werd geïnstalleerd, het woord beneinde het concept-ambtenarenreglement van de gemeente Haarlem, uit een te zetten. Op beknopte en heldere wijze werd het regle ment besproken en behandeld. De hierop volgende bespreking was zeer geanimeerd. De vragers werden beantwoord. Twee bestuursleden traden af, n.l. de heeren E. Overbeek en H. Ruhlemeyer. De voorzitter wijdde hartelijke woorden van dank en af scheid tot de vertrekkenden. Inzonderheid een woord van dank tot den heer E. Overbeek die reeds lange jaren, mee optrok in het organisatieleven en steeds met lust en liefde arbeidde voor de Christelijke vakbeweging. Daar tevens het bestuur werd uitgebreid •met 1 lid, moest dus worden voorzien in drie vacatures. Hierin werden gekozen de heeren Mr. P. van Driel. W. Meilof en H. Lagerwaard. Laatstgenoemde zal tevens als secretaris fungeeren. Na de rondvraag werd de vergadering met dan pegging door den bondsvoorzit ter den heer A. van Driel, gesloten.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10