DE BILT INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cu. per regel. WEDEROM GESCHENKEN VAN Mr. GIBBS! Bij aankoop van een GIBBS' artikel moet U van Uw leverancier een BOX ontvangen. Fen klein aantal van tlcze bonnen geeft recht op een interessant geschenk. Nadere gegevens vindt U op de bonnen. De Tip der Tip»: TANDZEEP GIBBS! HAARLEM'S DACBLAD Heringa Wuthrich, Haarlem CENTRALE VERWARMING HERINGA-JOHNSON OLIEBRANDERS (Adv. ingez. Metij REORGANISATIE BURGERLIJK ARMBESTUUR. Omzetting in een dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon. ZAL DE STEUN THUIS BEZORGD WORDEN V Titans is in druk verschenen het reeds eenigen tijd geleden door ons uitvoerig aan gekondigde voorstel van B. en W. van Haar lem tot reorganisatie van het Burgerlijk Armbestuur. B. en W. herinneren aan de discussie in den raad van 9 Juli 1930 over de toen aan hangige voorstellen inzake de reorganisatie plannen. Wij zouden zoo merken B. en W. nu op niet andermaal tot den raad geko men zijn, ware het niet, dat door de zeer groote toeneming van het aantal gesteunden. waarvan een groot gedeelte voorkomt uit andere kringen dan voorhen, de werking van het Burgerlijk Armbestuur zoodanig van we zen is veranderd, dat deze In geenen declc- mcer beantwoordt aan de bedoeling die ten opzichte daarvan immer bij den raad heeft voorgezeten en dat deze werking die speciale voordeelen en eigenschappen mist, waarop de tegenstanders van een wijziging der organi saties zich immer hebben beroepen Het aantal ondersteunden is zoozeer ge stegen. dat het persoonlijk contact, den zonder eenig voorbehoud erkenden ijver en toewijding van de leden ten spijt, in het al gemeen niet meer kan geschieden en het aantal te behandelen gevallen ln de verga deringen van het bestuur is zoo groot, dat, tenzij bij wijze van uitzondering, een vrucht bare bespreking niet meer mogelijk is en de behandeling in de meeste gevallen practisch beteekent het sancilonnecrcn van de mee ning van het betrokken lid. Het praktisch individueel beslissings recht van de leden geeft, noch ten opzicht van het belang van den ondersteunde, noch ten opzichte van het belang der gemeente- financien voldoenden waarborg en schept bovendien groote ongelijkheid. Achten B. en W. derhalve een reorganisa tie noodzakelijk en urgent om redenen voor komende uit de eischen die aan een behoor lijke regeling van de burgerlijke armenzorg moeten worden gesteld, daarnevens mag niet worden voorbijgezien, dat het ontbreken van een directe en feitelijke zeggenschap over de besteding van de voor de armenzorg benoodifgUe gelden, die tot zulk een hoogte zijn opgevoerd, dat zij een overwegenden in vloed hebben op de algemeene gemeentefi- nanclën, naar hun overtuiging niet wel ver- eonigbaar is met de financieele verantwoor delijkheid tegenover de gemeente van den Raad en bijzondler van het dagelljksch be stuur. Dit k.emt ee meer nu in de huidige cm standigheden deze verantwoordelijkheid wel het meest drukt en de zwaarste eischen stelt. Wat. voorts betreft de bezwaren ten .aan zien van de beperking van de taak van Maat schappelijk Hulpbetoon, die een gedeelte van den Raad destijds weerhouden hebben zijne goedkeuring aan deze reorganisatie te hech ten. doelen B en W. mede. nat zij zich heb ben voorgenomen om te zijner tijd, zco de thans voorgestelde wijziging in feite heeft plaats gehad, een onderzoek in te stellen of en op welke wijze het arbeidsterrein van den dienst kan worden uitgebreid tot onderdec- len van Maatschappelijk Hulpbetoon, met medewerking van particuliere instellingen op dit gebied. Nu aan den dienst een afdeeling ..Verhaal" zal zijn verbonden, komt het B. en W. ge- wenscht voor dat ook het onderzoek voor verhaal wegens geneeskundige armenzorg aan die afdeeling wordt opgedragen. Bovendien hebben zij gemeend om prakti- scthc redenen, met name om aanspraak te kunne blijven maken op rijkssubsidie een in stelling van weldadigheid in het leven te moeten roepen voor de verzorging van voog dijkinderen. Te Ine in de echter de gewenschte eenheid ln de uitoefening van de burgerlijke armen zorg te behouden stellen zij voor het bestuur dezer in stelling te doen bestaan uit de leden van de commissie van bijstand voor Maat schappelijk Hulpbetoon en den directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon. B. en W. overwegen voorts om, zoo de Raad zich met het voorstel kan vereenigen, een regeling te treffen, waarbij de ondersteu ning wekelijks bij de ondersteunden tehuis wordt bezorgd. Het schijnt, naar B en W, meoncn. dat daaraan wel bepaalde voordeeion verbonden zijn. Vooreerst voor de ondersteunden zelf. voor wie deze regeling minder onaangenaam is dan de verplichting om zich wekelijks voor hot ontvangen van steun naar een be paalde plaats te begeven. Vervolgens werdt e rop deze wijze een regelmatig contact on derhouden. dat vanzelfsprekend van meer beteekenis is, dan het contact dat er is. bij het uitkeeren van den steun, indien er velen staan te wachten en ten slotte wordt daarbij concentratie van een groot aantal gesteun den op één plaats zooveel mogelijk vermeden hetgeen voor de administratie en speciaal voor don l~-ketdienst groote vereenvoudiging zou medebrengen. In de door B. en \V. ingediende ontwerp- verord ning op den dienst voor Maatschap pelijk hulrbetoon lezen wij in art 2. dat R en W. in het beheer van den d'enst zullen b\jgestaan worden door een commissie van b'jstand. als bedoeld bij art. 60 der Gemeen tewet. Artikel 6 bepaalt: In zeer bijzondere gevallen indien het verstrekken van ondersteuning als zeer drin gend Is te beschouwen kan de Directeur, in afwachting van de beslissing van Burge meester en Wethouders, voorlooplg onder steuning toekennen. Het toezicht op de ondersteunden kan volgens art 8 ook worden opgedragen aan vrijwillige verzorgers. Deze worden benoemd en ontslagen door Burgemeester en Wethouders. tn art. 13 lezen wij: De steun aan werklooze arbeiders die zich tegen geldelijke gevolgen van werkloosheid h bben verzekerd, maar die nog niet trek baar dan w°l uitgetrokken zlln. wordt zoo veel mogelijk behandeld, afgescheiden van de andere gevallen van ondersteuning. In het tehuis voor ouden van davon zul len in het algemeen alleen opgenomen wor den zij. die op andere wijze minder goed kunn enworden ondersteund. Dc beslissing over de opneming behoort bij B. en W. B. en W. bepalen ook welke kinderen ln VRIJDAC 8 JULI 1932 het kindertehuis zullen opgenomen worden en welke ln gezinsverpleging zullen worden gegeven Bij aanneming v^n het voorstel van B en W. zullen, met ngang van den dag waarop het beslui: in werking treedt, onder dank zegging voor bewezen diensten de leden van het armbestuur ontslagen worden. Dit zijn de hoeren M. Emans, W. A. J. van de Kamp, F. Keerwolf. H. J. Klein, U. L. A Klein, J, Vis ser en G Wolzak en mej. W. G. van Vliet DE WERELDVLUCHT VAN GRIFFIN EN MATTERN. Vliegtuig bij noodlanding vernield. NEW YORK, 8 Juli (Reuter Grif fin en Mattern waren op vijftig mijl afstand van Minsk genoodzaakt een noodlanding te Ma ken, omdat een controle-apparaat weigerde. De machine is vernield. MOSKOU. 8 Juli (eRuter). De nood landing had plaats in den nacht van Woens dag op Donderdag te Borissow bij Minsk. Beide vliegers hebben enkele kwetsuren opgeloopcn. NEDERLAND EN BELGIë. BESPREKINGEN IN DE BELGISCHE KAMER. BRUSSEL. 8 Juli Reuter.1 Bij dc debat ten over de begrooting van buitenlandsche zaken in c'1 Pc'gische kamer zei de minister voor het transportwezen. Fort'nommc. die minster Hymans vervng, dat de Belgische regeering steeds moeite dcet om de betrek kingen met Nederiand te verbetex-en De af- gevaaidigde de Kcrckhove d'Exaerde ver klaarde een voorstander te zijn van over eenkomsten met de landen ten noorden van Belgié, maar op voorwaarde dat er maatre gelen genomen zouden worden om den Belgi schen landbouw te beschermen Spreker drong er op aan dat de overeenkomsten die met Nederlandwaren afgesloten, over de af- vioeing van het Viaamschc land, zonder ver wijl in toepassing gebracht zouden worden. De frontist Vos zcide, dat de economische belangen van Belg ie sterk gediend zouden zijn door een politiek van goede verstand houding met Nederland. Spreker wenschte ook, dat men thans van de heerschende cri sis die zoowel Rotterdam als Antwerpen treft, gebruik maakte om den verwerpelijken wedijver tusschen die twee csteden uit den weg te ruimen. Een specialiseering van de twee havens zou een middel kunnen zijn om tot een nleu- regeling tusschen de concurrenten te komen. OPENLUCHTDAG GEM. LYCEUM. Ook ditmaal hadden de leiders, die Don derdag de wedstrijden en openluchtspelen van de leerlingen van bovengenoemd Lyceum georganiseerd hadden, het buitengewoon goed met het weer getroffen Het mooie weer was dan bok aanleiding dat 's morgens reeds vroeg, vele ouders, leeraren en niet te vergeten do talrijke vrien den en vriendinnen naar het prachtige ge legen Rood en Wit-terrein waren getrokken, om aldaar hun favorieten te komen aan moedigen. Niet minder dan circa 500 deelnemers en deelneemsters hadden zich voor de wedstrij den opgegeven die in tegenstelling met andere jaren, thans klasgewijze gestreden werden. Daar de animo bij allen wederom buitengewoon groot bleek te zijn kon het bijna niet anders of reeds spoedig na het begin der wedstrijden, hecrschte er zoowel binnen, als buiten het wedstrijdterrein, oen aangename, gezellig druk aandoende stem ming, die deze wedstrijden altijd zoo bijzon der kenmerkt. De prettige stemming werd bovendien nog bevordei-d dooi: de verdienstelijke muziek van een orkestje, bestaande uit werklooze muzikanten. Des morgens waren er drie kampen en spelen voor jongens en meisjes, terwijl des middags de estafettes hardloopen, vrije oefeningen en hlndevnlswedstrljden werden gehouden Aan aanmoedigingen ontbrak het natuur lijk den deelnemers en deelneemsters niet. Vooral dc estafetteploeg der heeren leeraren, die zoowaar als no. 1 eindigde, had" een lang durig applaus in ontvangst te nemen Het nummer hindernissen oogstte veel succes en wekte nog al eens de lachlust der talrijke aanwezigen op, door de komische momenten die er in voorkwamen. Het was zeer laat in den middag, voordat de heer Brouwer, die wegens verhindering van den directeur ir. W. C. G. H. van Mourik Broekman als plaats vervanger optrad, eindelijk tot de prijsuit reiking kon overgaan. Spreker bracht allereerst dank aan allen die tot het welslagen van dezer, schitterend geslaagden dag haden medegewerkt, waar na met eenige toepasselijke woorden de prijzen aan dc gelukkige winnaars en win naressen werden uitgereikt, waarna allen voldaan huiswaarts keerden. AANBESTEDING. Vrijdagmorgen heeft in café Burgers aan den Schoterweg de aanbesteding plaats ge had voor het bouwen van 3 beneden- met 5 bovenwoningen aan de Schoterbeokstraat. 18 inschrijvingen waren binnengekomen. Laagste inschrijver was de firma P. Bos te Amstelveen voor f 22.350 Donderdag werd door het Minsterie van Financiën, afdeeling Ryiksgebouwen dienst, aanbe teed: het verbouwen van een gebou wencomplex aan de Oranjestraat te Haarlem tot autogarage en versterkensstation Het laagst werd ingeschreven door de firma Gebrs. Van Rijswijk, te Heemstede, voor f 15.861. HET ONGELUK OP EEN BOUWWERK. In verband met een Donderdag in ons blad opgenomen bericht uit het politie rapport omtrent het ongeluk op een bouw werk in de Koralensteeg, verzocht de heer H. van der Aar. aannemer, ons te willen mededeelen. dat het ongeluk is veroorzaakt door het wegschuiven van de ladder, waarna de ladder brak door den val BEZOEK AAN HET FRANS HALSMUSEUM. Een groep van 70 leden van het Interna tional Committee of Historical Sciences heeft Donderdagmiddag onder leiding van de Directie van het Museum, een bezoek aan het Frans Halsmuseum gebracht en met groote belangstelling de kunstwerken ln oogenschouw genomen. meldt: Hoogste barometerstand 768.3 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand: 748.8 m.M. te Thorshavn. en voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Noordelijke tot Westelijke richtingen, gedeeltelijk be wolkt. weinig of geen regen, iets koeler overdag. Uit het buitenland De hoogste drukking uit het Zuid-Westen ontwikkelde zich krachtig en breidde zich tot over de Noordzee uit. tevens echter over Frankrijk, waardoor het doorkomen van Oos tenwind belemmerd wordt. Ten Noorden van Schotland verscheen een daling die den toestand eentgszins onzeker maakt, maar die waarschijnlijk hier te lande weinig invloed zal hebben. In Schotland brengt deze depressie regen. In Ierland en Engeland steeg dc tempera tuur. In Noord-Skandinavië daalde zij vrij sterk. Zware onweersregens vielen in West en Zuid-Duitschland Indien de drukstijging nog aanhoudt, blij ven de vooruitzichten voor Engeland, Frank rijk en ons land nog gunstig. Barometer Stand van heden 766 m.M. (Goed weer) Vorige stand 763 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Groote Houtstraat (naast Luxor) Telefoon No. 11640. Thermometer 8 Juli: Hoogste gisteren 75 F. Lagaste heden nacht 60 F. Hoogste heden tot 12 uur 69 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 8 Juli. Ondertrouwd 7 Juli: J. A. v d Berg en A. M. Komen. J. L. W J. A. Schlatmann en J. H. M. Driessen: G. A. de Bock en N. Vcrdel; H. W. J. Hooning en M. Dik; W. S. Meijers en M. Hartendorp, N. G Roosjen en M Ott; B. J. Nieuwenburg en J. H. Baas: P. Koopman en-J. T Tfljee; W. G. A. M. van Willige en J. Philips. Getrouwd 7 Juli: O. Z. van Sandick en B. M Korremans: B. Wcbcr en E. M. Bakker; T A, Weimar en C. D'hont; W v. d. Heuvel en E J. van Nimwegen: M. Smits en M. Smal- legange: J. W. Hasselmeijer en G. Scherpen- huijzen: C. van Cuijlenborg en D. Frazer. Bevallen 6 Juli M VinkWegman, z M. C. KraaijenhagenHarfst. z.; A. M. van SteynenGeutskens, d. Overleden 5 Juli: W. C, MooijnxanOdink, 79 jaar: Brouwersplein; 6 Juli: C. Vens Buljs, 76 j., Jansstraat. HAARLEMMERMEER. Bevallen: H. T. J BurkeLudlage, z J. M. SterkHulser. z C. GriekspoorStol wijk, d.; W. M. Klungel—Quartel, z.; P. Ver kerk—van der Laken, z.; L. M. Zanxanvan Jolo. d M. E. Rem-ekasvan Winkel, d.; L. I-Iamermande Vries, d.: M. BliekHol, C. Degenaar—Guldemeester. d.: G A. M. SlingerKost. d.; J J. Muysde Blaeij, d. Ondertrouwd: D. Wijmer en M. Kreeft, D. Knibbe en A Tensen. Getrouwd; O. W Ilabbers en G Kooij; J. van Veen en A. Bliek: U van Splunter en M. van den Berg. Overleden: Huibert Cornelis Korrn. 80 j., geh. met W. van der Spruit; Johannis Rom- bout, 75 j.. wedr. van M. van der Beek; Aldert Wortel, 71 j., wedr. van J. van der Meij. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. Geboren Joh. Petronella. d. v. Antonius Ge- rardus Sondervanvan Duin. Ondei'trouwd: Albertus Vossebelt en Alida Gezina van Bodegom. OVKRGANGSRESULTATEN. „*t Kopje" M.S. v. M. en Litt.-Econ. H.B.S. Bevorderd van de 4de klas litt.-econ. naar de 5de litt.-econ. L. Büiler, I. Groenendijk en R Hoekstra. Bevorderd van de 4de klasse meisjes H. B S naar de 5de: J. Adam. M. van Beeck Vollenhoven, H Bloemendaal. M. ter Haar Romeny. L. van Heek. C. Koopman. L. Kroes W. Kruyshoop. A. Philipse, L. Romer. A Te- ding van Berkhout en B van Weel. Niet be vorderd 1. Bevorderd van de 3de naar de 4de klasse: H. de Beaufort. E. Beker, E. Dólleman, J. de Fline.s, L. Goldbahm. E. Gunning, L. Honig, A. Kauffeld, D. Leemhuis. A. Maters, E. van de Poll, N. Stoutenbeek, C. Tcdlng van Berk hout en A Verweij. Niet bevorderd 2. Bevorderd van de 2de naar de 3de klasse: A var. Beeck Vollenhoven. A. Boerstra. L Kauffeld. G van Meurs. E. Quarles van Uf- ford. M. Scheurleer en L. van der Zee Niet bevorderd 2. Bevorderd van de 1ste naar de 2de klasse I B'.erens de Haan. R Bührmann, I Büiler. R Klijzlng. J Koopman. B. Rie- der en N. Stobbe. Niet bevorderd 2. DIEFSTAL IN EEN KLEEDHUIS. Door drie verschillende personen is Don derdagavond bij de politie aangifte gedaan, dat uit hun kleeding in het kleedhuis op het Haarlem-terrein een portemonnaie ont vreemd is. Er zaten bedragen in van resp 13.50, 7.50 er» t i.5o De oolitie stelt een onderzoek in. UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT PERSONALIA. De heer H. A. Sprengers te Zandvoort is geslaagd voor deel II van het notarieel exa men te 's-Gravenhage. HAARLEMMERMEER GRAANBEURS. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden Graanbeurs werden voor de rogge, gerst (Chevalier), haver en kanariezaad prijzen genoteerd die varieerden tusschen f 6.25 a f 6.75. duiveboonen f 9 a f 10: groene erw ten f 10 a f 12; karwij plm. f 18; blauw- maanzaad f 30 a f 32. Alles per 100 K.G. AFSCHEIDSPREDIKATIE. Ds. G. Gerbrandy, predikant bij de Ned. Hervormde Kerk te Nieuw-Vennep alhier, die het beroep naar Leeuwarden heeft aan genomen. hoopt Zondagmiddag 10 Juli a.s. zijn afscheidspredikatie te houden. PERSONALIA. Te Amsterdam zijn geslaagd voor het M.U.L.O.-examen B de heeren C. J. v, d. Helm en W. N. Kooy te Hoofddorp. HALFWEG LIEFDADIGHEIDS-SPORTDAG. Op het terrein der V. V. ..Halfweg" aan den IJweg zal Zaterdag 9 Juli van 4.30 tot 9.30 nam een Liefdadigheidssportdag wor- wen gehouden ten bate van de veieenigmg ..Witte Kruis" waaraan belangeloos zullen medewerken de voetbalvereeniging .Half weg" door het spelen van een wedstrijd om den Dr. Melchiorbeker tegen T. H. B. (Haar lem); de Gymnastiekvereeniging ,,S.S.S." met "diverse turndemonstraties en de wiel- rennersvereeniging „De Bataaf" met een toeristenwedstrijd over 30 ronden en een koppelwedstrijd over 75 ronden terwijl de muziekvereeniging „Eensgezindheid" ook be langeloos haar medewerking verleenen zal. Ongetwijfeld zal deze sportdag vele belang stellen trekken, daar voor voldoende variatie is gezorgd. De toegangsprijs is zeer laag ge steld. HILLECOM HULP IN NOOD. De Ziekenvereeniging ..Hulp in Nood" hield onder groote belangstelling een vergadering. Na een welkomstwoord van den voorzitter de heer C. J. L. van der List, releveert deze het op de voorjaarsvergadering genomen be sluit inzake de verlaging der uitkeerineen, welk besluit door het bestuur voor drie maanden werd geaccepteerd. Het bestuur stelt nu voor om over te gaan tot ee"n ver dere verlaging en deze dus te brengen op 4/5 van de uitkeeringen zooals deze waren vóór 1 Maart 1932. De toestand der kas eischt deze verlaging omdat het aantal ziektedagen geregeld stijgende is en nu gekomen is in doorsnede van 5 op 8 per lid en per jaar. Bij officieele cijfers wordt aangetoond, dat deze verlaging onafwendbaar is wil de ver- eenlglng niet te gronde gaan. Reeds is men genoodzaakt geweest de reserve aan te spre ken en eeh aandeel te verkoopen. Dank wordt gebracht aan den heer Klaver die het aandeel kocht en zich bereid verklaarde het stuk te gelegener tijd weder voor denzelfden prijs aan de vereeniging over te doen. Er volgde op dit voorstel een uitgebreide discussie die zoo nu en dan een tamelijk scherp karakter droeg. Uit de leden werden verschillende voorstellen gedaan alle met grondslag geen verlaging der uitkeeringen en aanspreking der reserve, vooral met het oog op werklooze leden, welke voorstellen door den voorzitter op zakelijke wijze' wor den bestreden. Na zeer lange besprekingen en een korte bestuursconferentie verklaart de voorzitter dat het bestuur bereid Is den leden zooveel mogelijk tegemoet te komen en wijzigt het voorstel zoodanig dat de totale verlaging 15 pet. wordt-, gerekend op de basis der uitkee ringen die golden vóór 1 Maart 1932, met dien verstande dat de reserve niet mag da len beneden f 5000. Indien het bestuur voor ziet dat eén verdere daling van het reserve fonds plaats zal vinden zal het de leden op nieuw bijeen roepen ten einde nieuwe maat regelen te beraden. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Hoewel bestuursverkiezingen niet aan de orde zijn deelt de voorzitter mede dat sinds de vorige vergadering 2 bestuursleden had den bedankt en dat hij per 1 Januari 1933 zijn functie nederlegt. zoodat nu de leden gelegenheid hebben uit te zien naar nieuwe candidaten voor de openvallende functies. VERKOOPINGEN. Donderdagavond had in Hotel Sistermans ten overstaan van notaris D. Lodder, alhier, de verkooping bij opbod plaats van de na volgende perceelen: Woon- en winkelhuis aan de Hoofdstraat no. 75. groot 1 A 99 c.A. Hoogste bieder de heer W. Spiering alhier met f 9500. Woonhuis aan de Van den Endelaan no. 14 groot 1 A 98 c.A. Hoogste bieder de heer W. v. d. Akker, alhier met f 3500. Woonhuis aan de Van den Endelaan no. 16. groot 89 cA. Hoogste bieder, dezelfde met f 3000. Woon- en winkelhuis aan de Weeïestein- raat no. 89a, groot 4 A. 80 c.A Hoogste bie- ~r de heer G. Hermans, alhier met f 13000 Volgende week Donderdag afslag. HET RAADSLID J. v. d. LOO. De ziekte waaraan de heer J. v. d. Loo. lid van den gemeenteraad, sinds eenige weken lijdende is. heeft een ernstige wending geno men. Hij is nu opgenomen in de Mana-stich- tlng te Haarlem, waar hem de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden zijn toege-! diend. Zijn toestand is hoogst zorgelijk. STAKINGSDEMONSTRATIE. Op de Wecresteinstraat woont een werk willige stucadoor die geregeld door de Haar- lemsche politie wordt thuis gebracht. De laatste dagen ging dit bijna ongemerkt, doch Donderdagavond hadden zich een 40-tal sta kers voor zijn woning verzameld toen hij arriveerde. Er werd gejoeld en geschreeuwd, zoodat de Haarlemsche politie assistentie vroeg van haar Hillegomsche collega's. Een viertal agenten waren spoedig ter plaatse; door tactisch optreden werden stakers en talrijke nieuwsgierigen uiteengedreven zoo dat wanordelijkheden achterwege bleven. HAARLEMMERLIEDE RAADSVERGADERING Donderdagavond werd een vergadering van den Raad der gemeente Baarlemmerliede en Spaaxnwoude gehouden. De geloofsbrief van het nieuwe raadslid A. D J. R Zwaan (S.D.A P.) wordt in orde be vonden. Na toelating legt hij de belofte af waarna hij door den voorzitter wordt geluk- gewenscht. De ingekomen stukken bevatten enkele goedgekeurde raadsbesluiten, w o. de goed keuring van de verordening inzake' de Win kelsluiting. Vastgesteld wordt een nieuwe verkeersver- ordening. waarin het verboden wordt, dat in de kom van Halfweg een motorrijtuig een voorgaand motorrijtuig in dezelfde richting voorbij rijdt. De maximum snelheid in de kommen der gemeente wordt vexfaoogd van 25 tot 30 KM. per uur. Het vei'zoek van P. Kroon om verlaging van zijn aanslag in het vergunningsrecht, wordt ingewilligd Toegestaan wordt een crediet voor betege ling van de speelplaats van de Chr. School te Halfweg. Naar aanleiding van een verzoek van en kele winkeliers wordt besloten ln de verorde ning op de Winkelsluiting te bepalen, dat gedurende den zomertijd de winkels van Maandag tot en met Vrijdag tot 9 uur des avonds geopend mogen zijn. Aan de firma ..Heus en BlaauW te Am sterdam wordt vergunning verleend tot het exploiteeren van een radiocentrale in de kom van Halfweg. Deze firma heeft ook een radio centrale te Sloten-Gsdorp en wensoht daar mede ook Halfweg te bedienen. Door A. Schouten te Haarlemmerliede is gevraagd om bij de R.-K. School aldaar bor den te plaatsen ter aanduiding, dat daar een school staat. Tevens vraagt hij om ter be strijding van stof den grintweg bij die school te bestraten. Het eerste verzoek wordt door den Raad ingewilligd. Wat het tweede verzoek betreft is de Raad met B, en W. van oordeel, dat het niet aangaat wegen, die aan derden toe- behooren, op kosten der gemeente te bestra ten. Besloten wordt als algemeene regel te stellen, dat de Raad alleen dan tot het stof vrij maken van wegen, die aan derden toe- behooren. overgaat als deze 50 pet. der kos ten betalen. Besloten wordt tot aankoop van een ge deelte van den Gsdorperweg te Halfweg voor f 1000. Door de heeren Van Duynhoven en Tabak werd gevraagd maatregelen te treffen om te voorkomen dat buiten Halfweg de avondbe stelling vervalt. De voorzitter zegt dat het Staatsbedrijf der Posterijen genoodzaakt is te bezuinigen en die avondbestellingen af te schaffen waarin de besteller per uur een post bestelt met een lager bedrag aan porto's - dan 80 cent. Het idee van den heer Biesheuvel om te onderzoeken of de bewoners liever de och tend- dan de avondbestelling laten vervallen, zal de voorzitter met den Directeur van de betrokken postkantoren bespreken. Op een vraag van den heer Tabak wat B. en W. gedaan hebben om te voorkomen, dat hier Belgen bij de landbouwers werken, deelt- de voorzitter mede, dat hij zich ter zake tot de Regeéring heeft gewend, doch tot he den zonder resulaat. De heer Tabak keurt in scherpe bewoor dingen de houding der boeren, die Belgen in dienst hebben, af en vraagt een onder zoek in te stellen naar de wijze waarop deze, mannen zoowel als vrouwen, zijn gehuisvest. Hij dient een motie in, waarin de Raad de handelwijze dezer boeren afkeurt en welke motie hij ter kennis van de landbouworga nisaties wil brengen. De heeren Vink en Duynhoven schrijven het feit, dat er thans nog werklooze land arbeiders zijn, hier aan toe. Jat in de afge- loopen jaren velen zijn overgegaan naar andere bedrijven, waar ze meer konden ver dienen. Nu ook in die bedrijven geen werk meer is komen ze terug, doch vinden hun plaatsen door anderen ingenomen. De heer Biesheuvel verwacht van die motie niet het geringste succes. Integendeel, het zal nog meer verwijdering ge"ven. Momenteel is er niet veel werk in den polder, maar straks als de oogst daar is kan ieder, die werken wil en werk zoekt, werk vinden. De voorzitten keurt het tewerk stellen van Belgen door boeren, die door de Tarwewet gesteund worden, af. Van een motie verwacht hij weinig heil en stelt vooraan de land bouworganisaties een brief te zenden in den geest van de meening van den Raad. Hiermede kan de Raad zich vereetiigen. De voorzitter deelt mede. dat de heer v. d. Vegt heeft bericht, dat- dit de laatste vergadering is. die lxij als raadslid meemaakt. De voorzitter bedankt, den heer v. d. Vegt voor alles wat hij in diens 5-jarige periode als raadslid voor de gemeente heeft gedaan en voor de prettige samenwerking met hem gehad. Hij spreekt de hoop uit, dat het den heer v. d. Vegt in zijn nieuwe woonplaats in het Gooi goed zal gaan. De heer v. d. Vegt zegt hier met veel ge noegen te hebben gewoond en als raadslid prettig met de andere heeren te hebben sa mengewerkt. Hij gaat hier niet vandaan om dat het werk in den Raad is afgeloopen. Zoo is er nog steeds de politieverordening, die om herziening vraagt. Ook is er nog steeds de verkapte kermis, waartegen hij nog eens wil protesteeren. Hij hoopt, dat straks de heer Polderman zijn werk zal overnemen. Hij ein digt met dezen wensch. dat Haarlemmerliede onder Gods zegen de moeilijke tijden zal mogen doorkomen Hierna wordt de vergadering gesloten. DE OPVOLGER VAN DEN HEER VAN DER VEGT In ons raadsverslag s'aat te lezen dat de heer van den Vegt afsched van den raad heeft genomen, omdat hij zich n 't Gooi gaat vestigen. Als opvolger van den heer Van der Vegt, die tot de Chr. Hist partij behoort, staat op de lijst de heer G. W. Polderman, aanne mer alhier.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 2