Het Mysterie der Eeuwige Jeugd SCHIEDAM KRIJGT EEM PASSAGE. - Dc bouw vordert snel. Een overzicht vanaf dc Broers- vest. DE GOEDERENTRAM VAN DE DRACHTSCHE STOOMTRAM MIJ. Is Vrijdagmorgen bij Pclzc ontspoord, doordat plotseling ecnige koeien op de rails kwamen. De locomotief en vier wagens vielen om, waarbij de machinist om het leven kwam. DE VROEGERE PRESI DENT VAN CHILI. Ibancz. die uit zijn ballingschap is teruggekeerd, zal, naar ver luidt, de regeering van zijn land weer op zich neme DE NEDERLANDER BUSCH, een dor leden van het cricketteam ..De Flamingo's" in actie tijdens een wedstrijd welke de Nederlanders te Bcckcn- ham (Eng.) tegen dc Bcckcnham Cricketclub speelden. DE ZEVENTIG TON ZWARE DRAAIBRUG over het Merwedekanaal bij Smal Weesp to Weespcrkarspel. Is Vrijdagmiddag gelicht voor ecu reparatie, welke 7 dagen zal duren. ZEG HET MET BLOEMEN! Dc Ncd. Lathyrusver- ceniging houdt te Bilthoven een inter nationale lathyrus- tentoonstelling. Een hoekje van dc expositie. EEN SLOOTENVEGER. De heer P. Sopers te St. Michiels Gestel, heeft een slootenveger ge construeerd. n.I. een boot, welke aan de onderzijde twee messen draagt, elk van 3 Meter lengte. Deze messen worden in korte rukken over den bodem geschaafd, waardoor alle planten bij den wortel worden afgesneden. IN HET AARDBEIENLAND. Terwijl op dc velden al'» „hens aan dek" zijn om te plukken, wordt het gereedmaken voor dc verzending naar dc veilingen met niet minder zorg verricht. FEUILLETON („LUZIFERS' ENDE") Een cmotioneelc roman door WALTHER KLOEPFFER. 22) Na den arbeid moest Sander voortdurend aan het gehoorde denken, 't Was me wat fraais! Lux en de Jap hadden daar in alle gemoedrust een miedaad besproken, waarop minstens tien jaar Sing-Slng stond. Mcn- scheroof. En nu begon bij Peter's verdwij ning te begrijpen. Anne jongen. Barak II diende om besmettelijke zieken te isolecren. En zouden dc zieken op een sohiip gebracht worden? Waarschijnlijk werden ze naar het eiland vervoerd van die Mr. Hangman, naar het eiland, waarop ook Peter gevangen wend gehouden. Klaus kreeg een idee. Als hij eens de plaats van een der zieken innam en zich naar het onbekende eiland liet brengen. De zaak was niet van gevaar ontbloot, maar wie nie^s waagt, wint niets. L Een kwartier later stond hem. het plam kant en klaar voor oogen. Een verdraaid aardig plannetje. Indien hij slechts een beetje geluk had Klaus werkte aan zijn plan. Eerst een brief aan Inez met de mededeeling, dat hij gedurende een paar weken op reis moest: zijn moeder was ernstig ziek. Deze leugen was niet te vermijden. Na een paar harte lijke woordjes sloot hij met de verzekering dat hij spoedig zou terugkomen. Vervolgens ging hij Lux relsverlof verzoeken. Hij wilde om geen argwaan te verwekken, er niet met de noorderzon van door gaan. Dr. Lux keek vreemd op. „Je wilt naar Europa. Bender? En iik dacht dat je geen reisgeld had". „Mijn broer heeft het mij telegrafisch ge zonden". „Zoo. dan is het goed. Wanneer kom je terug?" ,.Over een week of vijf. dokter". ..Ik wil het hopen. Goede reis". Daarmede was de zaak afgeloopen. Klaus maakte dat hij weg kwam. Van het eerste beste telegraafkantoor verzond hij het volgende telegram: Mevrouw Gussy Sander. Prinzregenten- strasse, Miinehen. Ben Peter op het spoor. Wees niet onge rust. indien eenige weken zonder bericht. Moed houden. Groeten. Je Zwager. Later begaf hij zich naar zijn hospita, de weduwe Watson, bij wie nog steeds zijn eene koffer stond: die met den vreemden inhoud. Hij huurde de kamer voor een maand en deponeerde in een kist zijn radiotoestel uit het hospitaal, 's Nachts verwijderde hij de koperdraden op het dak der kliniek. Niets mocht hem verraden. Uit een linnenkast stal hij een gestreepte 'kiel met dito broek, zooals de niet-betalende verpleegden die droegen. Men kon nooit weten. Klokslag twee uur sloop hij den tuin door en naar barak EL Een der vensters stond op een kier. Klaus wachtte. Tegen drie uur verscheen Dr. Lux en Klaus zag door het venster, hoe hij acht der tien patiënten een injectie gaf. De menschen schenen reeds onder den invloed van een slaappoeder te zijn, want ze maakten geen enkele beweging toen de injeotienaald hen in den arm drong. Bij de deur zei Lux tot den ziekenverpleger: „Smith over een half uur kun je de kerels in de kisten stoppen. Ze krijgen ziekenhuis- kleeren aan. Goeden nacht". „Allright, doctor!" Een kwartier later trad Smith naar buiten en liep naar den zijmuur der barak, waar de houten apenkooien stonden. Hij opende de deksels. Een oogenblik later kwam hij terug met een der patiënten over den schouder. Hij legde den man in de eerste kist. Ver volgens bracht hij de zeven overige patiën ten. en legde steeds twee in een kist. De vijfde kist bleef leeg. Klaus vernam het dichtslaan der deksels en het sluiten der hangsloten. IXan werd alles rust. Nu kwam het er op aan. Klaus liep snel naar zijn kamer, ontdeed zich van zijn costuum, trok het patiëntenpak aan, sloot de kamer af en liep weer even snel terug naar barak II. Hij stapte in de vijfde kist. liet het deksel voorzichtig vallen en probeerde het hangslot te sluiten, door een stuk staaldraad door een der luchtgaten aldus te „bewerken". Na de veertiende poging gelukte het hem. Hij zat thans als een muis in den val. Ten slotte onderzocht hij zijn „bagage" nog eens: een brawn in g, een Zweedsche dolk, een bos loopers, een zaklantaarn, een sigarenaan steker, pijp en tabak. Een flinke scan geld was niet vergeten. Tot zijn geluk had zijn gestreepte linnen broek diepe zakken. Een prima loopend armbandhorloge maakte hem „compleet". Met een blik op de radiumwijzers stelde hij vast. dat het tegen vier uur liep. Hij peinsde: „Die brave Peter heeft er geen flauw idee van, in welk een toestand ik me voor zijn plezier bevinda De koekoek mag weten waarheen ik nu gesleept wordt. En er hangt hier een parfum! Millefleurs is er nog niets bij!" Klaus vocht als een vertwijfelde tegen eer. niesprikkel. De minuten kropen voorbij als zieke slakken. Eindelijk klonk in de verte het rumoer van een zware lastauto. Kort daarop vernam hij het geluid van voetstappen en de onaangename stem van Ishi: Daar staan de kisten. Maar vooral voor zichtig behandelen. Wat hij verder zei ging voor Klaus verlo ren. want plotseling voelde hij, hoe zijn kist opgenomen en in een vrachtauto geladen werd. Uren lang duurde de rit. Eindelijk, op Sander's horloge stond het zeven uur, stopte de auto. De kisten werden afgeladen en op een schip gebracht, zooals Klaus duidelijk aan de schommelende beweging van zijn „woning" merkte. Door middel van een kraan werden de kisten in een ruim geheschen, waar het naar gloeiende machine-olie stonk. Gelijktijdig werd het stikdonker. Vijf minuien later sliep Sander, die reeds acht en veertig uur niet uit de kleeren was geweest, als een marmot. Het was niet een zijner geringste talenten, dat hij zelfs onder dergelijke omstandigheden kon slapen. Als laatste van een groepje, in gestreepte ziekenhuiskleeren gekleede mannen, liep Klaus over een weg, die naar het hospitaal van het Isla del diabolo voerde. Het was een treurige stoet. Achteraan kwamen Ishi, de gele kapitein en een uitgemergelde kerel, die met .governor" werd aangesproken. Aan zijn commandostem herkende Klaus hem zonder moeite als de beruchten Mr. Hang man van golflengte 2210. Gedurende den marsch door de havenbuurt gaf Klaus zijn oogen terdege den kost. Op den hoek van een straat stond een donker, zeldzaam mooi meisje, waarschijnlijk een Singaleesche, en keek met onverholen nieuwsgierigheid naar den vreemden troep Het meisje stond tegen een dadelpalm ge leund: een safraangele sarong omhulde haar slanke gestalte. I>e weelderige, blauw-zwarte haren droeg ze in 't midden gescheiden. Toen Sander voorbij kwam, scheen ze zich te verbazen Deze krachtige man paste niet bij de overige lieden, voor het grootste deel wandelende ruïnes. Zijn mannelijke trekken imponeerden haar. Ze keek hem doordrin gend aan en lachte hem toe. Hij knikte vriendelijk terug. De governor, die dit intermezzo niet ont gaan was, rdep haai' woedend toe: „Scheer je weg, Atimeh! Je weet, dat ik dat lanterfanten niet wil zien!" De koffiebruine oogen van het meisje scholen vuur Ze zei echter niets, boog het hoofd en verdween in een okergeel geverfd huisje met groene jaloezieën. Hoe langer de tocht duurde, hoe grooter Klaus' verbazing werd. De gedachte, in Peter's nabijheid te zijn, ontroerde hem hef tig. Toen de kleine troep door de midden- scad trok, werd men begroet door een oor- verdoovend lawaai van gierende stoomflui ten, mokerende hamers en rammelende ket tingen. Hier bevond men zich in een om geving, waar het hooglied van den arbeid gezongen, neen gebruld werd. Daarbij een mengelmoes van alle rassen en volkeren der aarde, die het onmogelijk maakte, de ethno- grafie van het eiland slechts in de verte te benaderen. Chineezen en Japanners, Ne gers en Europeanen, Roodhuiden en MaJeiers alles krioelde hier door elkaar. Hetgeen Klaus bijzonder trof, w<as de omstandigheid, dat al deze menschen even vlijtig en ingespannen werkten. Luiaards scheen men hier niet te kennen. Een eigenaardige stad! Eindelijk bereikten zij de bovenstad waar de verschillende klinieken en laboratoria stonden. Voor een dezer gebouwen bleven ze staan. Een aantal in het wit gekleede zie kenverplegers kwam naar buiten, kreeg van Mr. Hangman verschillende opdrachten en weldra werden de patiënten van elkaar ge scheiden. om naar verschillende zalen te worden gebracht. (Wordt vervolgd).,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 16