Het Mysterie der Eeuwige Jeugd EEN, DIE GOED WERK VERRICHT IN DE hi/UüKiaaKDEN VAN DE BETUWE. Voor duizenden bezit dit centrum van ons land thans een aantrekkingskracht van bijzondere beteekenis en men heelt er geen goed bezoek gebracht, wanneer men er niet een heerlijk kerseiimaal genoten heeiU DE ENGELSCHE DELEGATIE VOOR DE ECONOMISCHE CONFERENTIE TE OTTAWA Is met de „Empress of Britain" derwaarts vertrokken. Staande van links naar rechts: sir Phillip- Cunliffc-Listcr; lord Hailsham; sir Walter Runciman en sir John Gilmour. Zittend J. H. Thomas, Stanley Baldwin en Neville Chamberlain. WAAR DE BLANKE TOP DER DUINEN NEERZIET OP DE TENTENRIJ. Meer nog dan bosch en heide is het strand bij de kampeerders in trek. AAN BOORD VAN T IN AANBOUW ZIJNDE MOTORSCHIP MOLDANGER, is Vrijdag in de Amsterdamsche haven een ernstige brand uitgebroken. De brand weer moest met groot materiaal uitrukken. TE PURMEREND had Vrijdag de eerste steenlegging plaats voor den te bouwen destructor, die dienst zal doen voor 32 gemeenten. Burge meester Kolfschoten van Edam assisteert zijn dochtertje, die de plechtig hcid verrichtte. HET RIJKSVEER WILLEMSTAD-NUMANSDORP is Vrijdag te Willemstad door den Commissaris der Koningin in Noord-Brabant, Mr. Dr. A. B. G. M. van Rijckcvorsel officieel geopend. Na de opening begaven de autoriteiten zich aan boord, waarna de eerste overtocht werd gemaakt. FEUILLETON („LUZIFERS' ENDE") Een emotioneele roman door WALTHER KLOEPFFER. 28) Hot was niet de eerste maal. dat hij een dergelijke opdracht had uit te voeren. Hij liep dus regelrecht door naar de woonkamer In de vestibule ontmoette hij miss Walker de tamelijk kortzichtige en bijzonder hard- hoorende huishoudster van den professor. Men begreep eigenlijk moeilijk, waarom de professor iemand In dienst had genomen, waarmede men zidh slechte op brullende toon Ikon verstaanbaar maken. Overigens was de oude dame de vriendelijkheid An persoon. Toen Klaus haar in de ooreni getrompetterd had wat hij moest doen, antwoordde ze glim lachend: ,.U weet den weg. Bender; ik be hoef dus niet mee te gaan". Klaus begaf zich naar de woonkamer, een ©uderwetech, voornaam ingericht vertrek, dat onmiddellijk aan de slaapkamer grensde. De gezochte papieren lagen op tafel. Klaus wierp een blik in het rond. De deur naar de slaapkamer stond op een kier. Nieuws gierig wierp Klaus een blik in deze kamer, wier eene muur in verbinding stond met den zijmuur van het daaraan grenzende labora torium. De meubels waren vervaardigd van rood bruin palissanderhout. De wasohtafel had een rose marmeren blad. Niets bijzonders, waarom twee kleerkasten? Angel was. toch een oude heer en geen dandy, die een paar dozijn costuums noodig had? Vooral een der beide kasten, een bijzonder breed model, maakte Sander's nieuwsgierigheid gaande. Hij wilde de kast openen, doch het zware monster was op slot. Waarom sloot de professor een kast af, waarin slechts kleeren waren? Een beetje verdacht was het in leder geval. Klaus haalde een looper uit zijn zak. luisterde eens goed of er niemand in de gang te hooren was en opende de kast. Verbaasd half verbijsterd, sprong hij achteruit ..Nee; dat is wel heel sterk!" mompelde hij. De kast bestond n.l. uit twee gedeelten en het linker gedeelte bevatte niets meer of minder daneen radiozender, volkomen gelijk aan die in de kamer van Dr. Lux. De rechter helft der kast was leeg docih het ac.htersohot bestond uit een deur, waardoor men in een laboratorium kon komen. Deze deur was gesloten. Klaus had weinig t.fjd er zich lang mee bezig te houden. Hij moest zoo gauw mogelijk terug naar de kliniek. Doch op het laatste ©ogenblik stelde hij nog vast, dat ook deze radiozender op golf lengte 2210 was ingesteld. Sander sloop naar de deur. Onderweg gleed zijn blik toevallig over de wasohtafel Plotseling schoten hem weer de beroemde Manchetknoopen" te binnen. „Zou de pro fessor ze hier bewaren?", overlegde 'hij. „Zeer waarschijnlijk!" Hij had er zich in den loop der laatste dagen van kunnen over tuigen, dat Angel ze niet droeg. Hij zocht en zocht en vond niets dan boorden cn manchetten. Ten slotte, hij wilde zijn po ging reeds opgeven, kwam van onder een stapel dassen, een glazen doosje te voor schijn. Hij lichtte het deksel op: knoopen, ontelbare knoopen en daar, aha. iets roods, een carneool in platina gemonteerd, omlijst door kleine brillantenop de rugzijde een inscriptie; QUITO, 12.12.12. Doch slechte één knoop. Waar was de tweede? Deze knoop was ontegenzeggelijk het pen dant van dien, welken hij in zijn portefeuille had. Mocht men daaruit zekere gevolgtrek kingen maken? Plotseling herinnerde hij zich het gevaarlijke zijner situatie. Hij wierp den rooden steen weer in het doosje, sloot de lade nam de papieren van Eileen Oarson en maakte dat hij naar de kliniek kwam. Onderweg kwamen de gekste gedachten bij hem op. Het radiotoestel en de door de kast verborgen geheime deur waren zwaar wegende aanwijzingen tegen prof. Tommy Angel. Daarentegen was het moeilijk te verklaren, waarom een man van ongerepte reputatie, doctor honoris causa van zes uni versiteiten, professor emeritus en gedekt door een kroon van smetteloos zilveren haren, juist in de laatste dagen van zijn aardsche loopbaan de medeplichtige zou worden van een bende schurken. Dat streed tegen alle begrip van logtioa. Hoe kwam Tommy Angel echter aan dien eenen manchetknoop? Waar was de andere? Ver laren, evenals Mr. Devil zijn knoop had verloren op den muur van het Cecil Pala- Bn ten slotte: waar was Mr. Devil? In het laboratorium, op zolder, in een der barak ken? Was hij inderdaad nog in het hospi taal? Hij 'hoopte het; meer nog: hij ver moedde het Gedurende het onderdeel eener seconde kwam hij onder den indruk van een gedach te. zóó waanzinnig.Stop!" riep hij zich zelf toe. .Jk zie spoken op klaarlichten dog". Hij ergerde zich over zich zelf. Hoe kon AngelOnzin; het is toch een feit, dat ik indertijd Lux en Angel en nauwelijks drie minuten later dien miseer Devil heb ge zien! Met eigen oogen gezien! Ergo. moeten hier drie verschillende personen in het spel zijn! Klaus schudde het hoofd. Misschien lag achter de gesloten deur der kleerkast-de-op lossing van het geheim. Het was slechts een vermoeden. Doch indien zijn vermoeden op waarheid berustte, dan was zijn enkele per soon ndet opgewassen tegen de dingen die komen zouden. Hij zou in een toestand ge raken, waar niet slechts met slimheid, doch wel degelijk met een aantal krachtige vuis ten zou moeten gewerkt worden. Hij zou de hulp der politie moeten inroepen. Doch voor hij de „hulp der vele vuisten" te baat nam, wilde hij nog eerst Gussy's prachtidee ten uitvoer brengen. Vóór het tot een catastrophe kwam, moest Peter buiten gevaar zijn. Klaus stond voor Angel en overhandigde de papieren. Het spreekuur verliep onder normale om standigheden. Terwijl Klaus zijn dienst ver richtte, dacht hij er koortsachtig over na, hoe hij die zaak met Peter het best in orde kon brengen. „Het moet gebeurd zijn, voor dat Lux uit Trenton terugkomt", overlegde hij. „Dus tijdens het spreekuur. Angel mag niet de kans hebben, op zijn eigen 'toestel luistervink te spelen; want evengoed als ik, zal ook hij op zijn toestel een alarmsignaal hebben, dat hem waarschuwt, wanneer een gesprek wordt gevoerd1 op golflengte 2210". En daar het reeds tegen elf uur liep. werd het hoog tijd dat hij de zaak in orde bracht. Onder een voorwendsel verliet hij de spreekkamer en liep naar de woning van Lux. Gelukkig was niemand in de gang te zien. Hij trad' de kamer binnen, opende de kast en wierp een onderzoekenden blik op knoppen en handles. Klaus schakelde den stroom in, zette de koptelefoon op en draaide aan den „calT-fcnop. Een klein, groen gloei lampje begon te branden. Een sterk op ozon gelijkende reuk vulde de kamer. Hij draaide nog eenmaal den knop om en wachtte „Zou ik me vergist hebben?" vroeg hij zich angstig af. „Ken ik den bouw van het toe stel niet?" Hij stond op gloeiende keien; de opwinding, de ïmï&Ljol de. 7askr zou, .fietok.- ken. dreef hem het bloed naar de slapen. Hij durfde er niet aan denken wat hij doen moest a'.sDe seconden geileken eeuwen.— Eindelijk! Een verre stem, een onaangename, Klaus welbekende stem, vloog door de eïndelooze ruimte, de kamer van Dr. Lux binnen.... De gouverneur. Een centenaarslast viel hem van het hart. Bliksemsnel repeteerde hij in gedachten wat hij zou zeggen. De gouverneur vroeg: „Hier Isla! Met wie?" „Doctor Lux. Good Morning, mister Hang man!" Klaus probeerde zoo goed mogelijk de ver waande stem van den chef-arts na te boot sen. „Morning. Lux! Wat is er aan de hand?" „Is Kamura al terug?" „Yes; gisteren gearriveerd". „Prachtig. Mr. Devil heeft namelijk op dracht gegeven, dat Kamura den Duitschen professor direct naar Staten Mand moet brengen. Kan de „Condor" ocnmiddeJhijilc starten?" „Yes! Is er dan zooveel haast bij?" „Ja. Mr. Devil wil niet lang wachten. Wan neer kan Kamura hier zijn?" „Op z'n vroegst: Woensdagmorgen. tien uur. Maar wat moeten we doen, als de pro fessor weigert? We kunnen dien kerel toch niet aan handen en voeten geboden naar Staten Island sturen!" „Hij zal niet. weigeren. Noem hem slechts den naam .Klaus", en hij volgt als eeni lammetje. Wat, hebt u het niet goed ver staan? Luister: K van king, 1 van lady.... K-l-a-u-s. Als u den professor dat toover- woordje noemt, dan denkt höj, dat hij in vrijheid wordt gesteld. Mr. Devil heeft hem dat op de Cimouw gespeld. Later komt hij natuurlijk weer terug naar het eiland. En nu good bye, mister Hangman". CWordfc

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 14