Haarl. Zeilvereeniging /Gezonde zeilsporl is ons Streven' -r A HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 16 JULI 1932 DERDE BLAD DAMMEN. JUBILEUM „HAARL. DAMCLUB DE JUBILEUM-ZESKAMP. Op Donderdagavond 21 Juli zal in ,,'t Hof van Holland" de zeskamp beginnen ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan der „Haar- lemsche Damclub". Aan dezen zeskamp zullen deelnemen: de nationale kampioen J. H. Vos (Amsterdam!. B. Dukel (IJmuiden), J. W. van Dartelen, J. P. van Eijk, J. van Looij en Joh. Fabel. SIMULTAANSéANCE J. W. VAN DARTELEN TE APELDOORN. Op uitnoodiging der directie van de Nieuwe Apeldoornsche Courant zal onze damredac- teur J. W. van Dartelen in de laatste helft van Augustus a_s. te Apeldoorn een simultaan séance geven voor de abonné's van genoemd blad. HANDBAL. STEDENWEDSTRIJDEN. Vrijdag 22 Juli zullen een dames- en een heeren-elftal der handbalvereeniging „Rapi- ditas" te Amsterdam tegen twee Amsterdam- sche elftallen spelen. TURNKRING NOORD-HOLLAND'S ZUIDER KWARTIER. OiympiaOdin 5 Deze competitiewedstrijd is in een gelijk spel geëindigd. Voor rust was Odin in de meerderheid. Na de rust werd Oiympia beter en wist zelfs eenmaal de leiding te nemen. (54) die zij zich even voor het einde zag ontnemen. C5—5). GYMNASTIEK. CONCORDIA. In de Jaarvergadering van Concordia onder leiding van den heer F. G. J. van den Berg werden de jaarverslagen goedgekeurd, als mede de begrooting 19321933, waarbij be sloten werd, tot inkrimping van lesuren over te gaan. Het bestuur kreeg opdracht maatregelen te nemen in verband met den economischen toe stand. De vergadering herkoos in t bestuur den heer F. Bisehot Jr., secretaris, mej. van Dam me en den heer A. Kooijmans, commissaris sen. In de T.C. werd benoemd mej. J. Borde: De kas-commissie zal bestaan uit mej. A. Osterthun en de heeren D. Meijer en G. Eijsker. Voorts werden benoemd tot vaandel draagster en -drager resp. mej. S. de Bruin en de heer F. Jansen, en tot leden van de athletiek-commissie mej. A. Rookhuizen en de heeren C. Pater en D. v. Dalen. olympische spelen. NURMTS LAATSTE WERSTRIJD? LOS ANGELES. 15 Juli (VD.) De Finsohe ploeg voor de Olympische Spelen is te Los Angeles aangekomen en werd op feestelijke wijze ontvangen. Bij deze ontvangst ver klaarde Nurmi: „Los Angeles beteekent voor mij het einde, van mijn loopbaan. De Ma rathonloop is mijn laatste wedstrijd." ONZE RUITERS IN LOS ANGELES Luitenant Pahud de Mortanges meldt uit Los Angeles aan het Persbureau Vaz Dias: Aan boord m.s. „Seattle", 24 Juni. De gevaarlijkste zone zijn wij voorbij. Het Panamakanaal hebben wij gehad en ervóór te Cristobal 12 uur stil gelegen in de ha ven en erna 112 dag in Balboa. Dit laatste verblijf was wel erg warm en echt tropisch, maar volgens de /bewoners was het toch zoo, dat het normaal weer was en niet buitenge woon warm. De paarden trokken zich van de hitte wei nig aan en aten met meer honger dan ooit- te voren. Wij lieten ze slechts éénmaal pl.m. 15 min. op den molen loopen des morgens |bij het krieken van den dag. Hun temperatu ren bleven normaal, hoewel het soms in de boxen 32 gr. C. was. De ademhaling was iets versneld. Van buitengewoon drinken merkte ik ook niets. Deze geheele reis is tot nu toe een openbaring voor mij. Ik had nist ge dacht, dat alles zoo schitterend zou loopen. De Hollandsche Consul de heer Sasso liet ons een morgen Balboa en Panama City zien; wij kregen eerbied voor wat de Amerikanen hier deden in- zoo korten tijd. Het geheele kanaal is militair zeer streng bewaakt. 28 Juni. Vandaag zijn wij in frisscher regionen gekomen, dat wil zeggen ongeveer 2729 gr. C. een temperatuur, waarbij in Holland vele scholen sluiten. Het doet wel dadig aan ook voor de paarden. Vooral des nachts hebben zij het nu veel koeler. De die ren houden zich steeds goed; het is te hopen, dat hun innerlijk gelijk is aan hun uiterlijk. Wij beginnen nu wat meer haver te voeren; ze zullen weer 2 maal per dag op den molen loopen: Geleidelijk wennen we ze ook aan de Amerikaansche rijkshaver, waarvan wij te Balboa 50 KG. kochten. Eerlijk gezegd hóbben wij allen min of meer van de warmte geleden. Wie denkt, dat- wij een opfrisschende en uitrustende reis ach ter den rug hebben, heeft het mis. Wij zul len er echter spoedig weer bovenop zijn, want erg is het- niet. 3 Juli. Sinds gisteren is de temperatuur plotseling 8 gr. gezakt tot pl.m. 19 gr. C doordat wij in een kouden golfstroom zijn gekomen. Een groote overgang voor mensch en paard. Wij loopen in tuien; de paarden zijn flink gedekt. Alles blijft goed gaan; morgen laden wij uit. De Hollandsche Consul de heer Hartog heeft alles voorbereid, aange zien het op 4 Juli een Amerikaansche feest dag is. We kunnen over het eerste gedeelte van de reis niet anders dan dankbaar en te vreden zijn; de koude doet ons goed. Wij zijn zeer gastvrij ontvangen. De Nederlandsche consul de heer Hartog was er om ons te ver welkomen; hij had alles keurig voor de ontsche ping geregeld, ondanks Amerika's onafhan kelijkheidsdag, 4 Juli. Vele Hollanders wa ren er om ons van de boot te halen. Wij heb ben een aardig huisje ter beschikking. De Majoor Labouchère heeft aan de overzijde 'n kamer. Marcroix is tijdens 't autovervoer gewond: het zal moeten blijken of het erg is of niet. De andere paarden zijn best. Het terrein valt niet mee, zeer heuvel achtig. Stalling is voldoende, veel vliegen. ROEIEN DE NATIONALE KAMPIOEN- SCHAPPEN. Triton wint het nummer vier met stuurman. SLOTEN IN.H.), Vrijdagavond. De wedstrijden om de Nederlandsche kam pioenschappen roeien op de rechte baan van de Sloter Ringvaart zijn voortgezet. Begonnen werd met den eindstrijd in het nummer Vier met stuurmam. Aan den start komen: 1. Njord. 2. Triton. Triton start het best en neemt van meet af aan de leiding, welke het tot het einde toe heeft weten te behouden. Op 500 Meter bedraagt de voorsprong van de Utrechtsche ploeg al een lengte. Toch blijft- Njord het tempo goed volgen en geven de Leidsche studs voortreffelijk waterwerk te aanschouwen. De verschillende spurts van Njord blven echter zonder succes, on danks het- slechte sturen van Triton. Tegen het einde komt Njord even goed opzetten en loopt ietwat in. maar Triton beantwoordt de spurt en wint met 1.4 lengte in den tijd van 7 min. 14 sec. Uitslag: 1 Triton (7 min. 14 sec.l. 2. Njord (op 1/4 lengte i. Daarop worden de voorwedstrijden ver volgd. Allereerst wordt verroeid het nummer Oude Skiff. Ie Demi-finale. Aan den start: 1. Laga (Van Dongen). 2. Argo (van der Scheer). Uitslag: 1. Laga (Van Dongen) 7 min 54 2/5 sec. 2. Argo (Van der Scheer) op 3 lengten. 2e Demifinale: Arsa (Boerma) en Nau tilus (De Vries). Vervolgens wordt gestart voor het nummer Ac h triemsgieken Aan den strat: le Heat: 1. Njord. 2. Laga. Dit werd een pracht-race. Laga is iets sneller weg en heeft op de 500 Meter een voorsprong van een taflengte. Laga loopt dan nog iets meer uit. maar Njord houdt het tempo door herhaaldelijk spurten, goed bij. Het verschil varieert van 1'4 tot 1/2 lengte. Op de 1500 Meter is het nog maar ruim een taf lengte. Tweehonderd Meter verder zetten de Leiden aars een feilen spurt in; Laga heeft de grootste moeite zijn voorsprong te behou dern Met slechts een Meter verschil gaan de roodjakken onder groote spanning als eerste door de finish in 6 min. 27 2'5 sec. Uitslag: 1. Laga (6 min. 27 2/5 sec.). 2. Njord. Twee met stuurman. Ie Heat: 1. De Laak en Willem m. Willem III schiet bij den start snel naar voren. De ploeg heeft een forscher slag'dan die van De Laak en wint steeds meer veld. Op 1500 Meter is de voorsprong niet minder dan twee lengten. Van strijd js geen sprake en Willem III gaat met ruim 2 lengten in 8 mm. 23 sec. als eerste door de finish. Uitslag: 1. Will-cm III (Tijd: 8 min. 23 sec.) 2. De Laag (op ruim 2 lengten). 2e Heat: Triton en Njord. Njord ligt vrijwel dadelijk voor. Op 500 Meter bedraagt de voorsprong 1 lengte. Tri ton roeit echter in prachtig tempo en loopt geleidelijk In. Op 1000 Meter is het verschil nog drie kwart lengte. Njord beantwoordt de verschillende pogingen van Triton om in te loopen. maar het blijkt spoedig dat de Leidsche slag vrijwel uitgeroeid is. Op 1500 Meter is het verschil al verminderd tot 1/2 lengte. Het pleit, is aan beslecht. De Utrech tenaren schieten dan naar voren, de Lel- denaars ruim twee lengten achter zich la tende. De tijd van Triton was 8 min. 212'5 sec. Uitslag: 1. Triton (8 min. 212 5 sec.). 2. Njord (op ruim 2 lengten). Heden komen de eindwedstrijden aan de beurt. BILJARTEN OM DEN NOBELS-BEKER. Aan de Haarlemsche biljartvereeniging B. C. H. uit de Barteljorisstraat is het gelukt aan D. E. S. een nederlaag toe te brengen en zich in deze wedstrijden op de tweede plaats te brengen. Het verloop dezer zes partijen was als volgt: (De spelers van B. C. H. staan bovenaan) pnt. bi*t. h.s. gem. J. Okker 100 30 14 3.33 C. J. Nobels 66 29 10 2.27 G. W. Metz 150 14 30 10.71 D. A. de Foei jaeger 73 13 14 5.61 J. v. d. Loo 40 34 8 1.17 J. Winkel 34 33 4 1.03 W. Houtkooper 112 28 17 4.— P. A. Huyboom 125 28 19 4.46 Ph. Deys 60 47 9 1.27 H. Wesseling 52 46 7 1.13 Ch. Javaux 46 30 8 1.53 J. D. Ronde 100 30 19 3.33 Het resultaat luidt: B. C. H. 508 en D. E. S. 450 caramboles. De totaal uitkomst is nu: B. C. H. 1189 en D. E. S. 1086 caramboles. De winst voor B C. H. bedraagt 103 punten. CRICKET HAARLEM COMB.—R K. LYCEUM. Bovengenoemde wedstrijd werd Vrijdag op het Haarlem-terrein gespeeld. De captain van het R.K. Lyceum wint den toss en kiest eerst batten. De beide openings- batsmen laten behoorlijk cricket zien, vooral Goossens speelt werkelijk heel goed. Het be gin Is dan voor de scholieren heel bemoedi gend, want het duurt geruimen tijd voor het openlngspaar gescheiden wordt. Daarna vallen de wickets weer sneller totdat Vogelen zang, Goossens gezelschap komt houden. De aanval van Haarlem blijkt te zwak te zijn om het Lyceum voor een laag totaal uit to krijgen, zoodat eerst op 131 het laatste wicket valt. In de dubbele cijfers kwamen: Goossens met een zeer goed gespeelde 47, F. Seveke met 13 en Vogelenzang met 56. De bowlingcijfers var. Haarlem waren: D. Wessel 2—58, A. Hartog 1—17. A. Heimig 0—17, Zwartvcld 1—14 en De la Mar 5—18. Het batten van Haarlem is daarna wel heel zwak. Het bowlen van de gebroeders Seveke blijkt voor de meesten te goed en het is dan ook een komen en gaan. Eerst als er reeds 7 wickets neer zijn komt er de noodige ver- betering, vooral als ook J. Mulder op de mat komt Hierdoor wordt het totaal ten slotte nog 140. zoodat Haarlem wint met 8 runs. Voor het R.K. Lyceum bowlden: F. Seveke 448. H. Seveke 251, Gubbi 111 en Voge lenzang 1—22. LAWNTENNIS DU ITS C HL ANDITALIë 2—0. Te Milaan wordt op het oogenblik de fi nale gespeeld van de Europeesohe zone voor den Davis Oup. De Duitschers hebben zich op den eersten dag wel heel kranig geweerd. Vooral von Cramm was nu uitstekend op dreef. Hij wist den vroegeren beroepsspeler Palmieri in straight stes te slaan. Prenn had heel wat mee'r moeite met de Stefani. maar hij won toch ook, in vier sets. Duitsch land's kansen staan dus wel bijzonder goed. Wint. het dezen strijd dan komt het tegen Amerika, maar dit zal wel niet zoo gemak kelljk gewonnen worden. TOURNAMENT GROENENDAAL. De uitslagen van Vrijdagavond luiden: Heerenenkelspel A. 2e ronde: Levy slaat J. Sluiter 57, 75, 108. 3e ronde: Melse slaat Onstein 62, 62. Damesenkelspel A, 3e ronde: Mevr. Kiihn slaat mej. Smits 64, 63: mej. Van Hees slaat mej. Blikslager 46. 6—4 6—2. Gemengd dubbelspel A, 2e ronde: Mevr. Frekenhorst en Tetterode slaan mej Blikslager en Baas 46, 64. 62. Mevr. Kühn en Melse slaan mevr. Melse en Onstein 6—4, 75. Heerendubbelspel A, 2e ronde: Kleekamp en Plak slaan Pütz en Sonne- man 64. 6—2. Damesdubbelspel A. 2e ronde; Mevr. Kühn en mevr. Kramer slaan mevr. Van Huystee en mevr. De Ruiter 75, 75. HeerenenkeLspel B. 3e ronde: J. B. Sluiter slaat Wijsmüller 62, 46, 6—3. Gemengd dubbelspel B: 2e ronde Mej. Postma en Van Hezel slaan mej. C. Kammeijer en J. Buissink 86. 9—7. Heerendubbelspel B. 3e ronde: De Groot en Van Huissteden slaan Schultz en Markus 6—3, 1210. Damesdubbelspel B. 2e ronde: Mej. Nieuwenhuizen en mej. Van Santen slaan mevr. Vis en mej. Meeuwenoord 26, 6—1. 6—3. Troostronde heerenenkelspel A, 2e ronde: Tetterode slaat Bal 60. 61; A. de Groot slaat Houtman 46, 64, 60. Plak slaat Stevens 62. 61. Troostronde damesenkelspel B 2e ronde: Mevr. Van Waveren slaat mevr. Vis Bück- mann 62. 36. 61. Mevr. Onstein slaat mej. Meeuwenoord 4—6. 7—5. 6—3. Troostronde heerenenkelspel B. le ronde: Van Huissteden slaat Schultz 64, 63. WATERPOLO. H. P. C. II—NEREUS II (4—2) Door deze overwinning heeft H. P. C. II de competitie ongeslagtfh geëindigd. H. P. C. haalt den bal, doch door slecht overgeven neemt Nereus den aanval over. Do Lange van Nereus maakt zich vrij en scoort onhoudbaar voor Kohier (01). Voordat H.P.C. zich kan herstellen, ligt er weer een Nereusspeler voor Kohier, doch kan laatstgenoemde nog net corner werken, wel ke slecht genomen wordt, waardoor De Bruin den bal bemachtigt en snel opzwemt. Met een hard schot passeert hij ,den Nereus-kee- per. H. F. C. komt er n-u beier in. Na een rush van J. Dekker plaatst hij naar De Bruin; zijn schot wordt door den Nereuskeeper gestopt, doch niet goed weggewerkt. Heerkens Thijs- sen is er snel bij om H. P. C. de leiding te bezorgen (21) Nereus laat het er niet bij zitten: na goed samenspel krijgt Kohier een hard schot te verwerken, wat hij naar be- hooren doet. Weer komen de Nereus-menschen terug en na een schermutseling voor het H P. C.- doel scoort Timmers den gelijkmaker 22. In de tweede helft blijkt- H. P. C. over meer uithoudingsvermogen te beschikker.. Van Za del ziwemt siel op en schiet hard in. welk schot de Nereus-keeper terugstompt. De terugspringende ba', belandt bij HeerkensThijs sen, die wederom H. P. C. de leiding bezorgt (3—2). De Nereus-achterhoede begaat de fout, om bet twee man Stuifmeel aan te vallen, deze kan juist naar den vrijliggenden Heerkens Thijssen overplaatsen en met een onhoud baar schot passeert hij den Nereus-keeper. 42. Spoedig hierna is het einde. If. P. C. VI—D.W.R. IV (2—3), Doordat een H.P.C.'er te vroeg verzwemt, moet hij het water verlaten, waardoor D.W.R. spoedig kan scoren (01). Voor rust weet H. P. C. gelijk te maken. Als na -de hervat ting H. P. C. de leiding heeft genomen, weet D. W. R. toch nog tweemaal te doelpunten, Einde 23. VOETBAL. ALCM. VICTRIX—STORMVOGELS. Stormvogels speelt heden Zaterdagavond een oefenwedstrijd in Alkmaar tegen Alcma- ria Victrix. Van deze gelegenheid wordt ge bruik gemaakt ccnige jonge spelers te pro- beeren. De opstelling ziet er als volgt uit Wagen aar. Haak. Kuyper. Prins, Schoorl, v. d. Velde, v. d. Steen, Spruvt, Van Pel. Ketting. De Waard HILVERSUME. T>. O. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe terrein van Z. R. C in Zeist spelen Hilversum en E. D. O. a.s. Zondag aldaar een wedstrijd. E. D. O. hééft- de volgende opstelling: Van Roon. Swart. Boeré, Koppen. Dinkla. Oom en, v. Norde, v. Gemert, Goemaal, Perukcl Jr., Koene. ZWEMMEN. DE ZEEZWEMWEDSTRIJD TE ZANDVOORT UITGESTELD. De zeezwemwedstrijd, die hedenmiddag half vier bij het Noorderbad te Zandvoort zou plaats hebben, is wegens te ruwe zee uitgesteld tot Zaterdag 30 Juli. Er kan welis waar gezwommen worden, maar de Zand- voortsche Reddingsbrigade acht het niet verantwoord om de begeleidende booten uit te zenden. Hef tweede lustrum. Een groep oprichters van de Zeilvereeniging. So. 4 van links de eerste voorzitter, wijlen de heer J. Veldhuyzen. De Haarlemsche Zeilvereeniging. die tien jaar geleden uit den drang der omstandig heden werd opgericht, heeft haar recht van bestaan als watersportvereniging zeker zonder eenige restrictie getoond. Er waren tien jaar geleden tal van zeilers, die rich niet zoo zeer op net wedstnjdwezen toelegden, maar het zeilen, speciaal het toer zeilen, meer op den voorgrond wilden zien. tevens het organiseeren van een meting in een „hardzeilpartij" niet verwerpende. En toen moest de H. Z. V. opgericht wor den. Het initiatief daartoe werd genomen door wijlen den heer J. Veldhuyzen Met en kele andere enthousiasten had de oprich tingsvergadering plaats in het vlettcrhuis van den heer Franssen Jr. aan den Spaarn- dammerweg. Spoedig sloten zich velen aan, zoodat de jonge vereeniging met. haar vloot, weliswaar bestaande uit verschillende typen van jacht jes een goed figuur maakte op het Noorder Buiten Spaarne cn den Mooien Hel. Er werden talrijke wedstrijden en tochten gehouden in den loop der jaren Natuurlijk naar de Zaan in de eerste plaats, want van daaruit kwam de eerste practische hulp. Met eere kunnen genoemd worden de heeren Honig, Jonker en v. d. Woude. die zich met hun bekende enthousiasme er voor spinden, zoodat goed georganiseerde wedstrijden ge houden konden worden Andere connecties werden aangeknoopt. De meer ouderen onder de H Z V.'ors, zei lers zoowel als donateurs, herinneren zich de glorieuze samenkomsten op de Zaan met de Onderlinge zeilers en het Amsterdam- sche Eeolus. niet alleen op het water, maar ook in de zaal. Tochten naar Aalsmeer, Alkmaardermecr en De Kaag werden er ondernomen. Soms met veel wind, zoodat men aan den kant meeiwarig het hoofd schudde: maar het is steeds goed afgeloopen. dank zij de onver moeide wilskracht der leden. Als alle vereenigingen had ook de H. Z. V. haar ups and downs; menig keer was de strijd binnenshuis hard? Maar er is een flinke krachtige organisatie uit voortgeko men. den de laatste jaren de kinderziekte overleefd heeft cn vol moed en energie voortgaat op watersportgebied het hare er toe bij te dragen om deze mooie gezonde sport hoog te hotrden. Een sprong naar boven was zeker wel het verkrijgen van een haven en clubhuis aan den Mooien Hel. waartoe leden, donateurs en_ andere belangstellenden met veel energie meegewerkt hebben en waardoor de wel willende medewerking van verschillende of- ficlëeie lichamen en personen verzekerd was. Zoo kunnen we dus gerust zeggen, dat de H. Z. V. thans bloeit en met een gerust ge voel de toekomst kan tegemoet gaan Dat daarvoor de volle medewerking van alle le den en donateurs noodig is, :s de voorwaarde, die zeker niet onvervuld zal en mèg blijven. Er is nog veel werk ..voor den boeg"! Dat dus de korte rusttijd, die een tienjarig bestaan meebrengt, feestelijk herdacht wordt, heeft zeker go-de redenen. Straks vordert de verdere opbouw der vereeniging weer den noodigen ernst en toewijding, die een waarborg is voor een bloeiend vereeni- gingsleven. Aangestipt zij hier. dat er een aangename samenwerking bestaat tusschen de water- sportvereer. igingen Haarlemsche Jachtclub en Het Spaarne. waarmee de Haarlemsche zeilsport zeker ten zeerste gediend is. Met het kostelijke geschenk, dat zij met het uitdiepen van haar zcilwater ontving, moet zij met vlag en wimpel steeds voor waarts stevenen. Hoog de watersport, hoog de H. Z. V.! HARMTEN. AUTOBUSDIENSTEN. Aan de commanditaire vennootschap J. Backhuys Zonen werd vergunning ver leend tot het exploiteeren van a. een autobus dienst naar de Zonnebloemlaan; b. een auto- busdienst Militairenweg—Strand. Deze ver gunning is verleend voor den tijd van drie achtereenvolgende jaren en ingegaan op 15 April 1930. In verband met het feit, dat N.Z.H.T.M. concessie heeft gekregen voor expolitatie var. autobussen in de gem. Bloemendaal, terwijl op den Zeeweg de „Stormvogels" een soortge lijke concessie hebben, zoodat aan de door de gemeente gegeven vergunningen zoo goed als geen behoefte meer bestaan zal. en boven dien gelet op de omstandigheid, dat de sub a genoemde dienst in 1931 aan de gemeente meer dan f 15000 hoeft gekost, zou het volgens B. en W. onverantwoordelijk zijn in dien deze overeenkomst nog na 15 April 1933 werd gehandhaafd, weshalve zij den raad in overweging geven haar op te zeggen. EXAMENS. TOELATINGSEXAMENS GEM. LYCEUM. Voor het toelatingsexamen tot de 1ste klasse van het Gem. Lyceum alhier slaagden: A. Heynis, D. Hoenson, A. N. Hoorens, Wil- helmina P. v. der Laan, J. G. Petersen, N, D. van de Velde, P. G. Eijsker, T. F. Bastet, Anke C. Blom, Mary van Dam. W. M. v. Er- pers Roijaards. G. Heck, M. T. Maurltz. W. J. Postema. E. J. de Raav, W. v. Ree. J. H. T. v. d Schatte Olivier. Wilhelmina E Weide A. R. v. Wijngaarden. J. A, C Kruvt. Th. E. Scholten. Grace Thiel. D W Bannink. L. J. Beukenkamp. C. Drost. W. Jansen. Jacoba M. Seyffert. J. v. der Veer, J. W. F. de Vos. J E. Waalewijn. B J Fris. J L. Ludolphe. M. v. Til, Nelly C. Zwaag. Leonie C, A. Wesse- link, Joannettc J. Milders, C. W. A. de Jong. Cornelia E. Menke, J. v. Ooyen. T. D. v. d. Weide. Maria A Pijnakker. Cornelia H. v. Sohaik. Anna C Smit. Adrian a C. A. de Boer. J. de Koning. Maria E. Meijer, C. Traksel, A. v. 't Hooft, W. v. Rossem. M. C. Tideman. H. H. v. Waveren, E. J. A. Creveld. Elsje van Lookeren. M. Cramer. Lena W. Kapteijn den Boumeester. Henriette J. Kubatz. Yda H. Oderkerk. Kurt May. P. Gerbranda, Wilhel mina A. Lucieer. S. J. v. Beek. Maria E. Bok. N. C. Fenres, Mien J v. Loghem. C. A. van Meeuwen. P. L. Muller J. II A. Mijsberg, Laetitia Lastotsjkin Pelskv. F. Polak. W. A. Zwager, J Bercndscn. L H. de Haan, F. P. A. Klein. J. F. Sickman. J D. v. Spanje. H. v. Zijl. A. H. Bleeker, J. K. Brocades Zaalberg. Netty G. A. Hartog. O V de Lugt. R Meyer. Ziska Pondman. L, W E Rohling. H. Sta rink. T. C. J Visser. W. C. Visser. A. M. Wee huizen, Harmina M. A. Poolman. Johanna de Haan. C, A. Hofstede. Adolphina C. T. de Jong, J. v. d. Valk, B. Honhoff. Truus Schro der, W. A. A. Teunissen, J. Gans, W. A. Slin gerland, Marguérite de Wolff. L. v. den Broek, Maria G. Lijsen, Louise Mulder, S. Reinalda, Hermina H. de WitJ, Hamer, W. Helder, L. Schröder, Beppie Visser. Voor de tweede klasse: J. Drost. Voor de derde klasse: Ada Maarschalk, D. Eveleens Maarse. Voor de vierde klasse: E. Smit, A. Kniep. Bloemendaal AFSCHEID VAN DEN HEER A. IJZERMAN Aan het einde van de bijeenkomst met het personeel werd den heer IJzerman namens allen een aantal boekwerken aangeboden. 's Avonds had in het Jeugdhuis het offi- cieele afscheid plaats. Zoovelen hadden ziel» naar het Jeugdhuis begeven, dat de zaal té klein was. Namens het comité sprak de heer Dr F. Popma een woord van welkom speciaal tot de fam. IJzerman en E cn W. Spr. deelde mede. dat de Inspecteur de heer v. d. Wever wegens ambtsbezigheden niet aanwezig kon zijn en las een waardeerend schrijven voor. De rij der sprekers werd geopend door den burgemeester Jhr. den Tex. die wees op den grooten invloed, die het hoofd der school, vooral in kleinere plaatsen, op de psyche van he: volk heeft. Hij toch is de man die de poorten voor de Jeugd opent, die leiden naar de wijde wereld. Namens het Gemeentebestuur bedankte de burgemeester den heer IJzerman voor de zorgen aan de BI. Jougd besteed. Daar de heer IJzerman nog krachtig is en veel werk kan verzetten, neemt hl) geen afscheid, maar brengt slechts een woord van dank. Wethouder Bornwater schetst den groei van de scholen van den heer IJzerman. Deze bloei was te danken aan de groote bekwaam heid van den heer IJ. als onderwijzer: aan zijn takt om medewerkers te kiezen. Hij heeft de kinderziel weten te treffen als wei nigen door zijn groote liefde voor het kind. Spr. weer verder op de vele openbare func ties van den heer IJzerman en hoopte dat hij nog jaren nuttig werk in de gemeente zou mogen verrichten. In een geestig speech je wees wethouder Kremer op het belang voor een rustend schoolhoofd in P. W.. Plantsoenen en Reini ging. Ter afwisseling brachten mevr. Halber- stadt en de heeren Hoekstra. Reinalda en Nol then ius het concert in C dur van Mozart ten gchoore. De heer Popma sprak als onderwijzer en vriend den heer IJzerman toe en bracht na mens ouders, onderwijzers, oud-leerlingen woorden van dank voor alles wat de heer IJ. is geweest. Een goede vriend, een strijder voor het Openbaar Onderwijs. Spr. belicht enkele punten uit de loop baan van den heer IJ en acht het een re den tot croote dankbaarheid, dat hij in zoon uitstekende gezondheid zijn levens werk afsluit. Spr. bood namens allen een enveloppe met inhoud aan. Mevrouw Popma zong nu eenige liederen. Na de pauze sprak de heer Bennewltz na mens de Oudercommissic en zong mevrouw Dhont eenige liederen, terwijl Mr. Giltay— Veth namens de oud-leerlingen het woord voerde en de heer K. Roosjen namens de collega's. Dc heer IJzerman sprak een woord van dank. Dank, omdat hij zoo vel- jaren ond-r de meest gezegende omstandigheden heeft mogen werken. Dank zij het gemeentebe stuur, dank zij zijn medewerkers, dank zij de sympathie van ouders en kinderen. Ik be veel in geluk aan ln Uwe handen, zoo ein digt hij. Zijn dochter mevr. Joy Mc.Arden zong tot slot het lievelingslied van haar vader en leg de hierin al hare liefde en haar eigen lied, jubelend gezongen. Allen namen hierop persoonlijk van den heer IJzerman afscheid.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9