Het Mysterie der Eeuwige Jeugd EEN INGEWIKKELD PROBLEEM. Het persoonlijk onderhoud tusschen de twee dikhuiden heeft blijkbaar tot ongewenschte verwikkelingen aauieiding gegeven. EXC. MINISTER JHR. MR. RUYS DE BEERENBROUCK hield Dinsdagavond een radio rede over den huidigen economischen toestand in ons land. FEUILLETON („LXJZIFERS' ENDE") Een emotioneele roman door WALTHER KLOEPFFER. 31) Hoor! Woedt daar niet een stoel terzijde geschoven? „Gaat Angel n.u d-ine-eren of ofhamerde het dn zijn brein Aiïgal stond op, betrad de slaapkamer en sloot de vensters. Een standbeeld' gelijk stond Klaus achter zijn portiere en verroerde geen vin. Zelfs het geduid van zijn adem haling Meld hij in. Angel liep naar de deur en sloot deze af. Hij was nu geen drie meter van Klaus verwijderd. Deze had slechts één gedachte: „Wat gaat Angel nu doen?" Ziedaar! Klaus moest zich geweld aandoen, een zucht van verlichting- te onderdrukken. Angel liep naar de kast en haalde een sleutel udt den zak. „Aha, nu gaat hij zijn eigen toestel pro- toekeren, om te zien, of tenminste dit nog In orde iszoo. zoo mijn berekeningen waren dus juist", jubelde het in Klaus. De professor schakelde den stroom in. zette zijn koptelefoon op en draaide aan een kruk dit alles met beide handen, zooals Klaus ver wacht had. Er was een wonder geschied: Tommy Angel kon. zoodra bij zich onbespied waande, den rechter arm bewegen. Het liefst had Klaus zich in de handen ge wreven. Zijn bloed joeg in stormachtige ®aiop door de aderen. Doch hij beet de tan den op elkaar en zijn gelaat leek een brozen masker. Slechts zijn wijsvinger gleed milli meter voor millimeter naar den haan van de browning in zijn broekzak. Hét werd na melijk hoog tijd Op golflengte 2210 bracht Angel dé ver binding met het eiland tot stand. Hij scheen een onverwachte mededeeling te krijgen; een meJedeelinig, die hem ten hoogste verbaas de. Zijn oogen puilden uit hun kassen en zijn rechterhand bewoog zich zenuwachtig Plotseling riep hij in de microfoon: „Wat vertel je daar Hangman? De „Condor" met Kamura en den professor zou gisteren....? Wat? Naar Staten Island? En dat zou Lux je hebben bevolen uit mijn naam. Maar dat is Angel kon den zin niet voleindigen. Kon geen waarschuwing meer brullenWant als een tijger kwam Klaus van achter zijn por- tière naar voren, rukte den stekker uit het contact, duwde Angel den loop van zijn browning onder den neus en donderde hem toe: „Hands up!" De verbinding met het Duivelseiland was verbroken. Zonder den professor een onderdeel van een seconde uit het oog te verinezen. liep Klaus zijwaarts naar het venster, sloeg met den elleboog een ruit kapot, bracht het. sog- naalfluitje aan de lippen en blies een-, twee-, driemaal. Dat was het teeken voor Kellog en diens mannen. Als een doode staarde Angel in den ronden loop van de browning, die op een plekje tus schen zijn oogen was gericht. Zijn gezicht was van woede en verbijstering geheel ver wrongen en had een aschgrauwe kleur. Ein delijk kon hij stamelen: .Denderbenjegok gewor den?" Het geluid zijner stem scheen hem moed te geven. Dender, wat beteekent die comedie? Wil je wol onmiddellijk dat wapen laten zakken!" Daarbij wankelde hij als een besdhonkene. Nog steeds voelde hij de wor ging van een doodelij'ken schrik. Klaus opende de mond tot een antwoord. Doch op hetzelfde oogenblik werd van buiten de deur ingetrapt Kellog Stormde naar binnen en achter hem twee zijner beste detectives De commissaris werd zoo rood als een kalkoensche haan en brulde: .Alle duivels, mister Sander: dat was toch tegen onze afspraak! Waren we niet over eengekomen, Tommy Angel buiten spel te laten?" Klaus Sander liet zijn. browning zakken en antwoordde bedaard: „Volkomen juistTommy Angel! Maar niet dit heerschap; deze heer is namelijk niemand anders dan Mr. Devil". Een handgranaat scheen in de kamer ge vallen. ,-Leg hem de boeien aan; *t is een hoogst gevaarlijk personage", verzocht Klaus. Het volgend oogenblik klapten de stalen arm banden dicht: het roofdier was gevangen. De gearresteerde ging te keer als een waan zinnige; het speeksel kwam hem op de lip pen. „Kellog". riep hij, „u kent mij. Kunt u het dulden, dat die schurk me zoo beleedigt? Ik weet zelfs niet'wat hij van mij wil. kellog. neem die boeien weg! Weet u, wat u waagt! Als ik om hulp roep. wordt ge door mijn patiënten in stukken gescheurd! Laat me vrij". Kellog stond daar als een radelooze. Doch Klaus maakte aan den toestand een einde. .Duister eens, Mr. Devil, het is absoluut nut teloos, den wildeman te spelen. Daarmede bereikt u niets. Overigens dank ik u voor uw attentie. We zullen u het schreeuwen bij voorbaat onmogelijk maken. Er zijn nog knevels. Maar nu moet liet uit zijn met de maskerade". Met deze woorden trad hij den gevan gene toe en rukte hem bliksemsnel den grijzen baard benevens dito pruik af. En in plaats van het eerbiedwaardige profes sorengezicht zagen de mannen nu de van duivelsche woede verwrongen tronie van Dr. Devil voor zich. .Mijn compliment, Mr. Devil", sprak Klaus. „U bent een volleerd tooneelspeier en een groot kunstenaar in uw soort. Dit masker van Tommy Angel is het beste wat ik ooit op dit gebied heb gezien. Als u het prettig vindt, kan ik u verzekeren, dat u zelfs mij gedurende vele weken om den tuin hebt ge leid". ..Wie ben jij?" vroeg de gevangene hijgend. „Ik ben de broeder van den door u ont voerden professor Dr Poter Sander, die door een klein, onschuldig trucje van mij, reeds op weg is naar Staten Island". Mr. Devil's gelaat werd groen. „Vervloekte hond: dat had ik moeten weten!" brulde hij. „En Jou heb ik weken lang in mijn naas te omgeving geduld. Hij vloekte, hij raasde en tierde, doch het gaf niets. Mr. Devil's rol was uitgespeeld. Zijn droom van macht en overheersching was ten einde. Alles was ver loren Ate vernietigd zonk hij in elkaar. Slechts toen Klaus hem naar de ligging van het Isla del diabolo-eiland vroeg, sprong hij nog eens op: „Dat zou je wel willen weten, niet waar?" Zijn stem was vol hoon. „Zoek het eiland toch, jij slimme Germaan! Zoek het toch, als je kunt!" Doch Klaus antwoordde spottend: „misschien gelukt me dat wel, Mr. Devil, even goed ais het mij gelukte, u te vinden. Arme kerel; je lijdt een weinig aan hoogmoedswaanzin! Een gesloten auto stopte voor den hoofd ingang van het hospitaal. Geboeid aan han den en voeten, en zoodanig door Kellog's mannen omgeven, dat hij door niemand ge zien kon worden, werd Mr. Devil in de auto gedragen. Een halve minuut later was hij op weg naar de New Yorksche gevangenis. „Deze man was werkelijk een genie", zei Klaus Sander tot Kellog. „Nie;. alleen wij, maar ook de geheele bevolking van New York heeft hij maanden lang om den tuin weten te leiden". Op dat oogenblik verscheen inspecteur Gravestram en berichtte zijn ohef: ..We heb ben zooevon Dr. Lux en den roodharigea ziekenverpleger gearresteerd". „Waar zijn ze nu?" „Doctor Lux is op zijn kamer Smith ging zoo vreesdij k te keer, dat ik hem een paar tikken met mijn gummiknuppel >.:b moeten geven. Hij is ai op weg naar dé gevangenis. .En die mister Devil?" vroeg de inspecteur, die nog niets van de arrestatie wist. „Hebben we al gevonden, beste vriend". Kellogg vertelde wat er was voorgevallen. Gravestram was stom van verbazing. „On gelooflijk!" riep hij. „Zoo'n schurk! En de echte professor? Zou die vermoord zijn?" .Neen", mengde zich Klaus in het gesprek. ..ALs de heeren mij willen volgen, zal ik hen bij den echten Tommy Angel brengen". Klaus liep de slaapkamer door en opende de kleerkast. Met een looper ontsloot hij de geheime deur in den achterwand, daalde gevolgd door de beide mannen, ccnige tre den af, ontsloot een tweede deur en sprak op plechtjgen toon: „Mijne heeren, ik ga u thans den waren Tommy Angel voorstellen". De kamer, die ze nu betraden, lag direct onder het laboratorium. Er stond een ledi kant, een tafel en twee stoelen. De muren gingen schuil onder ontelbare boeken. Aan de eveneens met boeken bedekte tafe! zat een grijsaard, wiens eerbiedwaardig gelaat naar de birmentredenden was gericht. Zijn rechterarm lag krachteloos op tafel; zijn linkerhand woelde in den ziivergevloktea board...., (Woedt vervoigrU, DE HOOITIJD OP HET EILAND MARKEN is thans in vollen gang. De vrouwen In hun typische klcc- dcrdracht zijn bij het hooien behulp- zaam. VADERS Hl LP. Het Is een lastig werk zich zonder spiegel te willen scheren. Maar als zoonlief vader jehulpzaam Is, gaat het gemakkelijker. DE FEESTEN ten bate van het hospitaal te Brentwood in Engeland werden besloten met een kampvuur, waarbij een os aan het spit werd gebraden in de openlucht CARACCIOLA, de winnaar van den Grooten Prijs van Duitschland bij de autorennen op den Nurburgring in actie. DE NEDERLANDSCIIE 1MKERSBOND hield Dinsdag tc Vccncn- daal de jaarlijksche grootc bijenmarkt. Een aardig snapshot

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9