Canada's Big Ben Per zeilschip van Finland naar Engeland Het Mysterie der Eeuwige Jeugd GEZICHT OP DEN DAM TE AMSTERDAM, ecu der schilderijen van Hrcilncr, deel uitmakend van de expositie, welke thans in den Kunsthandel Dufla te Amsterdam is ingericht. PROF. MAX LIEBERMANN heeft zijn S5stcn geboortedag gevierd. Prof. Sauer- IN HET OLYMPISCH STADION TE AMSTERDAM hadden Donderdagavond groofe wielerwedstrijden bru'h komt den jubilaris ten zijnen huize te Berlijn complimentccrcn. plaats. Een snaphot uit den strijd race-motoren voor beroepsrijders. GEDWONGEN RUST! Met de afsluiting der Zuiderzee. i% de vischvangst in het IJssclmccr zoo goed als stilgelegd. Een kijkje te Bunschoten. Dc palingfuikcn nan de mast van het visschcrsvaartuig die weldra hun werk niet meer zullen verrichten. CANADA'S BIG BEN. De klokkentoren van het Parlementsgebouw te Ottawa, waar de Engelsche Rijksconferentie Is begonnen. ONDANKS DE CONCURRENTIE VAN STOOM- EN MOTOR SCHEPEN. De Finschc driemaster „Plus" is in Engeland aangekomen met een lading hout uit Finland. Ondanks dc concurrentie van zoovele sneller varende schepen heeft deze zeilboot nog steeds den gcrcgcldcn ▼rachtdienst tusschen Finland en Engeland kunnen onderhouden en maakt zoowel in de Finsche als in dc Engelsche havens een typischen indruk tusschen de andere trotsche zeckasteclen. FEUILLETON („LUZIFERS' ENDE") Een emotioneele roman door WALTHER KLOEPFFER. 33) „Ja. maar de sfcructuurformules zijner pre paraten hield hij voor iedereen en zelfs voor mij geheim". ..U weet dus niet, hoe het hvpnal en het antihypnal worden vervaardigd". ,.Neen". Het klonk oprecht. „Had Mr. Devil een hoeveelheid dezer beide stoffen hier?" „Niet hier; wel in het laboratorium, in de groote brandkast, die in zijn werkkamer staat". Klaus voelde hoe hem een pak van het hart viel. Het antihypnal was gevonden en daarmede konden zoowel Tommy Angel ais de overige slachtoffers van Devil genezen wor den. De slappeling in den leunstoel tegen over hem, maakte niet den indruk, tot een leugen in staat te zijn. .Nu nog een laatste vraag mijn waarde. Lux is niet uw ware naam, Kom. kom. houdt u niet van den domme, 't Is toch maar al te begrijpelijk, dat de vroegere assistent van Devil u:t Philadelphia, zioh te New York niet onder zijn waren naam ophoudt. Het was Klaus namelijk juist ingevallen, dat Peter hem indertijd iets verteld had van een man, die tegelijk met Devil uit Phila delphia was gevlucht. Die man kon slechts Lux zijn. ..Ik heet eigenlijk Ned Carpenter, gal deze tensiotte toe. Het werd*hem steeds onbe haaglijker te moede. Deze duivel wist ook alles! Nu begon Klaus den toestand te overzien. Dat Lux het dubbelleven van Devil bevestig de, was voor hem geen nieuws. Devil had Angel slechts daarom als ach toffer uit gekozen. omdat de vermaardheid van den ouden professor en diens waardevolle grond bezit hem bijzonder van pas kwamen. Klaus verzocht Kellogg, het kruisverhoor te mogen sluiten. En terwijl Lux door twee rechercheurs werd weggevoerd, vertelde hij nog: „Die geschiedenis met den manchetknoop is nu duidelijk genoeg. Er bestaat slechts één paar en dat behoorde Devil. Nadat deze onder het masker van Angel te Lugano af scheid had genomen van Inez de Castro, ontvoerde hij mijn broer. Bij die gelegenheid verloor hij een der manchetknoopen op het vooruitspringend muurgedeelte van het Cecil Hotel. De andere knoop was voor hem waardeloos geworden en had hij achteloos in de lade van Zijn toilettafel geworpen. Zoo zit dat zaakje". De heeren stonden op. Mr. Kellogg legde zijn hand op Sanders schouder en sprak: „U bent een verduiveld slimme vogel, mister Sander. Maar nu gaan we naar huis. Mijn vrouw wacht met het diner; ze heeft me vanmorgen dringend verzocht, u en Gra vest ram mee te brengen. Vier uur later stoomde een lichte kruiser, die de Sterren- en Streepenbanier aan den mast voerde, naar het zuiden, in de richting van het Panamakanaal. Het schip werd ge volgd door een vliegtuigmoederschip met drie Dor niermachines aan boord. Een onderzee boot sloot het geheel. Amerika was vast be sloten, het nest met één slag uit te roeien Kort te voren had Klaus Sander een on derhoud met den commandant der kleine vloot. Hij verzocht hem vriendelijk, zijn bij zondere zorg te willen besteden aan de kleine Atimeh. Dat was Klaus Sander's dank voor de vier dagen op het Isla del diabcöo. HOOFDSTUK XVHI. Op het dek van een kleine stoomboot, die van Manhattan komend in de richting van Staten Island voer, zaten twee dames en een heer in ernstig gesprek: Klaus, Gussy Sander en Inez de Castro. In de verte doken de gebouwen van New Brighton op. Een lichte bries deed de golven krullen. Het liep ;egen negen uur. De ..Old Billy" meerde aan de kade en een auto bracht de drie passagiers naar het vliegveld van Staten Island. Al naar mate men het doel der reis naderde, werd mevrouw Sander onrustiger. Een vreeselijke twijfel kwam bij haar op. Zou Peter komen? Hoe zag hij er uit? De tranen kwamen haar in de oogen. KJaus sprak haar bemoedigend toe doch het gaf niet veel. Aan den ingang der wachtkamer werden ze begroet door inspecteur Graves tram, die een arrestatiebevel voor den Japanner in den zak had. De politieman blies geweldige rookwol ken door zijn pijp en sprak: .Let u maar eens goed op het gezicht van den Jap, als ik hem grijp!' Eindelijk, nadat men bijna twee uur had gewacht, verscheen aan den zuidwestelijken honzont een stip die met de seconde grooter werd. Na een paar minuten stelde Klaus vast. dat het inderdaad de „Condor" was: En ja. nu beschreef de zilveren vogel een prachtige cirkel: de piloot kende zijn vak. Klaus gaf de dames den raad. in de groote hangar ie wachten. Hij zelf stormde met Gravestram naar de landingsplaats: twee mannen klommen uit het toestel. .Peter! Peter!" brulde Klaus. Het volgende oogenblik had hij zijn broeder in de armen Kamura maakte een beteuterd gezicht, daar hij zich de landing toch wel een weinig anders had voorgesteld. Hij keek nog veel dommer toen Gravestram hem tie hand op den schou der legde en gemoedelijk sprak: „In. naam der wet: u bent gearresteerd!" Peter zag slechts zijn broer en kreeg tranen in de oogen Nu pas geloofde hij aan zijn redding. Hij sloeg zijn arm om den schouder van Klaus en sprak ontroerd: „Je bent een slimme kereL Klaus!" Klaus weerde vroolijk af. „Daar spreken we wel later over, beste Peter. Eerst een kleine verrassingschrik niet. Gussy „Gussy! Wat? Is ze hier? Dat bedoel je toch. nietwaar?" Peter keek me. zijn kort zichtige oogen zoekend in *t rond. Ach. daar kwam iets aangestormdEn reeds vloog het blonde vrouwtje, dat zich niet langer öoor Inez had laten weerhouden, in de wijd geopende armen van den professor. Klaus was zoo tactovl, zidh om te draaien. Het wederzien had geen getuigen nood: ga Hij keek Gravestram na. die den gearresteer den Japanner nar den uitgang escorteerde. Na een kort poosje werd hij geroepen. Het was Peter. ..Beste Eaus, Gussy vertelt me zooeven dat je verloofd bent met miss de Castro. We: gefeliciteerd, van harte gefeliciteerd, beste Kerel!" Klaus' hand deed pijn van den handdruk. .Kijk maar. Peter; Inez komt juist hier heen!", zei Klaus met stralende blikken en ging haar tegemoet. Hij had zijn plicht vervuld en mocht nu aan zyn eigen geluk denken. Op de sfceenen vloertegels der New York- sche gevangenis klonken de voetstappen van vier mannen. De dienstdoende cipier, cie als een spin in het net van zijn in t midden gelegen plaats alle gangen kon overzien, salueerde toen de kleine groep hem voorbij ging. Hij had twee superieuren herkend: den chef der centrale recherche en den gevan genisdirecteur. Toen de heeren cel no. 444 genaderd wartr.. sprak dc directeur: JHicr is het. mister Kellogg'" En hij ontsloot zelf de deur. Op een houten brits lag eon man in elkaar gedoken. Toen hij de v:er binnentreden den gewaar werd, keek hij hen met nljc.ge blik ken aan. Mr. Kellogg wendde zloh tot een der vier heeren: ..Herkent u in dezen gevangene den man, die u ontvoerd heeft. :nls'.er Sander?" „Ja", verklaarde Peter met tamelijk vas te stern. Het was hem nog steeds moe:l:jk den Yankee in de grijsgbnsterende oo^en te zien Ofschoon hij Devil den vcrschr.kkc- lijksten tijd van zijn leven te danken had, gevoelde hij toch nog een weinig medelijden met hem. Want niemand zoo goed ais Peter kende de diepte van den afgrond, waarin dit genie was gest-ort. Kellogg deed een pas naar voren. ..Uw sdhulrimaat is tamelijk vol, mister Devil", begon hij .Als ik hot eens goed na ga. vind :k aAle gangbare misdaden op uw rekening. Beginnen we met den moord, nu ücn jaar geleden. Op klaarlichten dag schoot u te Philadelphia uw collega De gevangene vlei hem met een woedend gebaar in de rede: ..Bespaar me alstublieft die oude geschiedenissen. Ik ben geen slap peling. Zie ik er soms naar uit. alsof ik iets wil loochenen? Ik denk er zelfs niet aan! Ik geef alles toe wat u verlangt: d:e geschie denis met den ezel uit Philadelphia, met professor Saneer, met Tommy Angel en met het Isla cel diabolo. U kum uw relaas dus best achterwege laten Ik ben geen laffe hor.d zooals Ned Carpenter, doe om zijn beetje ellendig leven jammert!" Zijn stem beef de van woede. Klaus Sander wisselde een paar woorden met Kellogg en nam het gesprek over: ,.U hebt een paar leeiijke domheden begaan. Mr. Devil. Weet u dat?" (Slot volgt).

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9