Canadeesche Brieven. Over den Atlantischen Oceaan. BIJVOEGSEL VAN HAARLEM'S DAGBLAD UIT DE WERELD VAN DE FILM. Over bekende combinaties: Laurel en Hardy Dressier en Moran. Dunn en Eilers Gaynor en Farrell iDe Anterjkaansdhe filmmagnaten begin nen een beetje te twijfelen aan de kans op succes van een film met één ster. Zij gaar. zidh werpen op het team-work", op he» ploegsysteem, op het stelsel van twee ster ren gezamenlijk, onder het motto: als de een ster niet in den pufolieken smaak valt, dan is er nog een ander. En als beiden ge apprecieerd worden, wel, des te beter! Afgezien van de ontwikkeling van het regelmatige film te am-stelsel probeeren de studio's ook het experiment van een geza menlijk optreden van twee geliefde artisten in één film. Men denke bijv. aan Greoa Garbo en Ramon Novarro in Mata Hari en Norma Shearer met Robert Montgomery in Private Lives, Mariene Dietriah en Clive Brook in Shanghai Express. Het mooiste voorbeeld levert de film Men- schen in 't Hotel, waarin Greta Garbo, Jcan Crawford. Lewis Stone. Wallace Beery, de lb?ide Barrymone's en Jean Hersholt o.a. apelen. Doch dit is het niet. wat wij bedoelen met de film-teams. Om de echte te vinden moet men kijken naar Janet- Gaynor en Charles Farrell, Marie Dressier en Polly Moran. Sally Eilers en Jimmy Dunn, Stan Laurel en Oliver Hardy, Karl Dane en George K. Arthur, en vroeger Ham en Bud, combinaties die in vele films verschijnen. Wat een keuze! Tk was in Hollywood, zegt Margaret Chute, toen het gerucht de rond? deed, dat voor de begeerde rollen van Diana en Chico in Twee Menschen (Seventh Heaven) twee onbeken de spelers gekozen waren. „Gaynor en Farrel", hoorde men zeggen „Nooit van gehoord. Wat een keus!" Ik heb de eerste vertooning van die film gezien in het Cartho-Circle-Theater in Holly wood en zoo de overdonderende ovatie ge hoord die beide jonge artisten te beurt viel. Ik zag hen aoht?r de schermen, hand in hand. de lange Charlie met de kleine rood harige Janet, en tranen van geluk stroomde hen over de wangen. Toen kwam Janet's huwelijk met een jong advocaat, Lydell Peck. Men z?i, dat dit huwelijk het gevolg was van een plotselinge oneenigheid en dat, Charlie's hart gebroken was. Wat daarvan is, Charles huwde met Virginia Valli. Thans vormen Janet met haar man en Farrell met zijn vrouw een veel ge zien kwartet in Hollywood. Over de populariteit van hun films hoeft weinig gezegd. Die is bekend. Ze maakten samen o.a. Sunny side up, Zijn Terugkomst, De Straatengel. Een kostelijke lunch Dat Marie Dressier en Polly Moran tegen woordig te samen optreden in komische films Als kost juffrouwen speeuleeren. De Ver mageringskuur, o.a. is te danken aan een merkwaardige gebeurtenis. Marie was weer eens In de M:tro-Goldwyn-Mayer studio's gekomen voor een rolletje. Dagelijks zat ze in het Studio-restaurant, waar zich alle ar tisten op de uren der maaltijden verzamelen; zoo ook Polly Moran, die overal komische rollen sprelde. Op een goeden dag zat Irving Thalberg te lunchen in de zaal voor directeuren en sterren, toen door de open deur een dave rend gelach gehoord werd. Hij stor.d op en zagMarie Dress!?r naast P:lly Morar. zitten aan tafel, in een allerdwaaste con versatie. met grappige gebaren, terwijl ieder een zijn lunch onderbroken had om te zien cn te lachen. H?t contrast tusschen de groove, grove Marie en de brutale, felle, kleine Polly trof Thalberg als iets bizonders en hij liet hen komen cn proefspelen. En dit is de reden waarom Polly cn Marie U tesamen doen lachen. Laurel en Hardy. Laurel en Hardy hebben in elk land en elke taal succes. Zij bsgennen toen de films nog stom waren en zijn doorgegaan met on verminderd resultaat nu tijdens de sound film. Stan Laurel, de Engelsohman, vertelde hoe zij bij elkaar gekomen waren. „We wrrkten in de Hal. Roaoh studio's", zei hij, „maar niet tesamen. Totdat Babe Hardy een pan heet vet over zijn arm kreeg, juist voordat hij moest optreden, en ik in moest vallen. Een vr.endsohap is ontstaan en niet lang daarna krerg Hal Roach het idéé ons samen te laten optreden in een film, waarvan de naam me is ontschoten. Het was wel een héél korte scène, ons eerst: pogen, maar we legden er onze ziel in en we hadden het gewonnen. Nooit treden we meeer allen op. Onze geschiedenissen vinden we zelf uit en knobelen ook alle grapjes en trucjes zelf uit. Babe Is een prettige collega en ik wensen mezelf minstens eenmaal per week geluk, dat hij zijn oorspronkelijk plan om een echte film-schurk te worden heeft opgegeven en aan de comedie is begonnen" Sally en Jimmy. Een zeer populair duo van recenter, datum is het paar Sally Eilers en James Dunn. Sally was aan hst tooneel, doch bracht het niet ver. Ze ging naar Honoloeloe om in .T)e Zwarte Kameel" te spelen kort riadat ze een proef-opneming had laten maken voor Bad Girl. Ze hoorde er niets meer van en dacht ver loren te hebben. Toen ze echter na haar terugkomst van boord stapte, kwam een vertegenwoordiger van de Fox-film met een contract bij haar. Haar partner in Bad Girl was een tooneelspeler van Broadway. James Dunn, nog onbekend in de filmwereld. In die eerste f:'.m traden beiden als neger op en het werd een succes. Ook Dance Team .deed" het. En nu zijn ze weer bezig aan allerlei films, tesamen. JOURNAAL. Het populairste. In de verschillende theaters heeft men een vragenlijst doen circuleeren om de be langrijkheid de flmstcrrcn uit de antwoor den op te maken. De antwoorden luidden als volgt: Mari Dressier <M. G. M.) 91 pet,; Janet Gaynor (Fox) 84 pet.; Joan Crawford <M. G. M.) 75 pet.; Wallage Beery (M. G. M.) 67 pet., Greta Garbo <M. G M.) 61 pet Will Rogers (Fox) 60 pet.; Charles Farrell (Fox) 60 pet.; Norma Shearer <M. G. M.) 59 pet,; Clark Gable (M. G. M 59 pet.; James Dun en Sally Eilers (Fox) konden 32 pet. halen; Maurice Checalier (Paramount) 40 pet. Op bezoek bij Maurice Chevalier. In Juan-les-Pins is een 24-jarig Fransch student in de rechten gearresteerd, die zich in villa „Rigolette" van Maurice Chevalier geïnstalleerd had en er al een paar weken vertoefde. Hij zat rustig te ontbijten, toen hij werd ingepikt. Er heerschte een groote wanorde thuis, want de ongenoode gast van Chevalier had van alle gemakken gebruik gemaakt, als keuken, salon, badkamer. Hij bekende zon der één cent rondgeloopen en toen maar in de onbewoond staande woning ingebroken te hebben om er te slapen. Het beviel hem daar echter zoo goed. dat hij zichzelf voor eenigen tijd uitnoodigde Aan kleine dief stallen ontleende hij zijn huishoudgeld Nieuwe contracten. W. S. van Dijke. de regisseur van Trader Horn. Tarzan en andere films, die in de tro pische landen spelen. Nils Asther. de Zweed- sche acteur, die. na eenigen tijd uit Holly wood afwezig geweest te zijn om de Engel- sche taal te leeren, thans weer in sprekende films optreedt. Conrad Nagel, die reeds tien jaar aan de Metro Goldwyn Mayer studio's verbonden is. Colleen Moore, bekend uit Li lac Time met Gary Cooper, die meer dan 2 jaar niet gefilmd heeft, al deze hebben nieuwe contracten met de Metro Goldwyn Mayer afgesloten. Ivor Novello Ivor Novello. de Engelsche auteur-acteur componist krijgt ongeveer 10.000 pond ster ling voor de verfilmingsrechten van zijn too neelstuk ..Party", dat momenteel in Londen loopt. Metro Goldwyn Mayer kocht het stuk. waarin vermoedelijk Marie Dressier de rol van de oude actrice zal vervullen „Norma Talmadge niet gescheiden?" Norma Talmadge zij heeft onder an deren als Marguérite Gaubhier in La Dame aux Camélias gespeeld over wie onlangs een Mexicaansohe advocaat verklaarde, dat hem gevraagd was om een edhteoheiding met wederzijdsch goedvinden uit te spreken tus- schen haar en Joseph Schenk, ontkent die vraag. „Ik heb in geen geval mijn man vervolgd met een echtscheidingsprocedure", deelde ze mede. KAN UW KAT SPREKEN? Volgens een bericht uit Weenen leeft daar een kat. die spreken kan. Een beperkte woor denschat bezit ze, bestaande uit de drie woorden: Ja, Nein en Anna. Maar goed. ze spreekt toch We hebben nog nooit gehoord, dat een kat dezelfde taal zou kunnen spreken als menschen, maar zij die er studie van gemaakt hebben gelooven dat poes een eigen taal heeft. Duidelijk te merken, nietwaar, in lente nachten. Midden Europa heeft meer van die bij zondere katten Kan Weenen zich beroemen op de sprekende kat (let wel, het is natuur lijk een kat, geen kater, die aan het woord is!). Berlijn heeft een aantal gemeente- katten van een specialen rang. Vier en twin tig van deze dieren moesten eenige jaren geleden afrekenen met ratten op den Alexan- derplatz. Haar salaris wordt in melk uitbe taald en ze dragen speciale „uniform"- strikken. feestdagen en vacantiedagen. Nationale en volksfeesten. D? „Alle Duivels"-dag. De Protes tante en dc Katholieke Ieren in Canada. Elk volk heeft zijn eigen nationale feest dagen en de viering daarvan is een maat voor het volkskarakter De meeste van deze dagen komen tot ons uit traditie, soms gods dienstige traditie, soms heidensche. en ook dikwijls is de oorsprong niet anders te vin den dan in legende of overlevering. In een jong land als Canada bestaan na tuurlijk belangrijk minder tradities, dan in de oude wereld. Wel brengen de kolonisten hun eigen feesten mee uit hun geboorteland, maar veel gaat weer verloren door de ver anderde omstandigheden en ook dikwijls door het gebrek aan medevierenden. Dan blijkt het noodig om eenige volksfeestdagen te scheppen, teneinde een voldoende afwis seling te hebben tusschen in- en ontspan ning. Voorzoover dus de oorsprong is na te gaan. zijn er drie soorten van feestdagen, namelijk: le. de door de kolonisten meegebrachte; 2e. de door traditie in het nieuwe land ontstane en 3e. de nieuw ingestelde. Bij de eerste groep behooren natuurlijk de algemeen erkende Christelijke feestdagen, zooals die in elk land met een christelijke re geering gevierd worden. Toch heeft Canada ook hierbij zijn eigenaardigheden. Niet alle feestdagen, die wij of de Engelschen erken nen, worden in Canada gevierd. Dc eenige godsdienstige feestdagen zijn eigenlijk Nieuw jaar, Goede Vrijdag en Eerste Kerstdag. An dere dagen worden niet gevierd. Hoewel het Kerstfeest, evenals in Engeland, een belang rijke plaats bekleedt in het familieleven, wordt het toch maar één dag gevierd; dus niet zooals in Engeland, waar tweede Kerst dag als „boxing-day" ook een vaeantiedag is. Evenmin worden tweede Paaschdag en tweede Pinksterdag erkend, terwijl trouwens van een Paaschfeest en een Pinksterfeest in het geheel geen sprake is. Ook Hemelsvaarts- dag gaat onopgemerkt voorbij. Nieuwjaar wordt gevierd als een gewone Zondag. Men gaat naar de kerk en be schouwt. den dag niet zoozeer als een vaean tiedag. dan wel als een extra-Zondag. In Ontario gebruikt men dezen dag dik wijls voor de burgemeestersverkiezingen. De burgemeester wordt n.l. eens per jaar door de kiezers uit de burgerij gekozen; een apar te vrije dag ls daarvoor een aangewezen ge legenheid. Kerstmis is de tijd van cadeautjes-geven en kaarten sturen. Evenals in Engeland wordt er van het Kerstfeest erg veel werk gemaakt. Kerstkaarten worden bij honder den gezonden. Niemand zal er aan denken om ook maar één van zijn kennissen of vrienden over te slaan; en de directeur van elk bedrijf kan er verzekerd van zijn dat er van alle employés een kerstkaart in zijn brievenbus komt. Ook zaken onderling sturen kaarten, waarbij het een wedstrijd wordt, welke firma de mooiste, grootste en duurste Kerstkaarten heeft rondgezonden. Voor de kinderen is Kerstmis wat St.. Nl- colaas in Holland is en. wonderlijk genoeg, het is ook Santa Claus, die hier de kinderen komt bezoeken en geschenken uitdeelt. Santa Claus is iets minder eerwaardig dan onze Sint en lijkt meer op het vroolijke, Engel sche Kerstmannetje, maar toch is het de hei lige "man, die deugd beloont. Hij komt per slede, getrokken door rendieren van de Noordpool, en is niet vergezeld van het kwa de geweten. Zwarte Piet. Hij bestuurt zdf zijn slede en achter hem ligt de groote zak met speelgoed en lekkers. Tot de feestdagen, die in Canada als tra ditie gegroeid zijn, behoort eigenlijk alleen ..Thanksgiving day"; de moeilijkheid hiervan is, dat men den oorsprong ervan niet erg goed weet. In de Vereenigde Staten viert men ook de verjaardagen van Washington cn Lincoln en merkwaardig genoeg ook ..Thanksgiving day", maar op een anderen dag dan in Ca nada De legende gaat. dat de Pelgrlmvadcrs een jaar nadat ze met hun schip de ..May flower'' geland waren, een dankdienst instel den. die door de eeuwen heen is blijven be staan. Echter wordt ook beweerd, dat de Trinidad. Als ik 's morgens om half vijf wakker word knipt daar aan stuurboord, een paar stre ken vooruit een vuurtorenlichtje. Gauw een badjas over de pyjama en naar de brug. Wij naderen de Bocca's del Drago, de Draken- monden, de smalle doorgangen tusschen hoogopgaandc lavaklippen, die de beschutte Carlisle baai bewaken. Dc volle maan staat zoo stralend aan den hemel, dat wij deze niet ongevaarlijke wateren gerust kunnen bevaren. De zilveren baan op zee staat schuin op onzen koers en wordt plots afge broken door een rotsmassief, waarboven in de heldere lucht de maan zelf staat. Voor ons is wijde ruimte, maar links doemt ook weer een steile rotswand op. die zich eerst donker, loodrecht uit zee verheft, maar als wij haar ronden aan de door de maan ver lichte zijde menige kale rotspiek vertoont. Het maanlicht is helder genoeg om den weelderigen plantengroei langs den rand dei- rots te doen zien. Steeds weer lijken de bei de donkere rotswanden elkaar te naderen: af en toe zijn schuimende brandingsgolven zichtbaar onder aan de rots. En plots gaan mijn gedachten terug naar een anderen zwerver, zeevaarder, den man wiens naam ons schip draagt, naar Colum bus, die hier in 1498 zijn admiraalschip ver speelde. Zou die naam. de dreigende muilen van den draak al uit die oude tijden afkom- tig zijn? Heeft Columbus hier gezocht naa den toegang tot het vaste land. zijn Dorado dat nu na zooveel weken zoeken vlak voor :em lag. maar door zware branding tegen loodrechte rotswanden elke toenadering af- wecs? Maar hier was een kans. Dreigend verhieven zich de rotsen aan weerskanten, maar daartusschen was het. water rustig als in open zee. groen getint door het slib der rivieren. Toch moet dit een der moeilijkste momenten geweest zijn. Zou daar de veilige haven lokken of dreigde er het verderf voor schipper en schip? Dreigend komen de rotsen nader, vormen een breeden doorgang tusschen loodrechte klippen en wijken dan weer uiteen. De ste ven wordt gewend en als de lucht goud kleurt onder de stralen der opgaande zon, ratelt al onze ankerketting en begint het wachten op den dokter en de vrijlating van het schip, een wachten, dat ons dezen keer kort valt, doordat de Hollandsche consul zoo vriendelijk is ons van boord te halen en zijn wagen aan te bieden voor een ritje over het eiland. En hoe moet ik daarvan vertellen? De stad is als zoovele andere in de Engel sche koloniën, een inboorlingen stad met as faltstraten en enkele groote hotels, gouver nementsgebouwen enz. En die gebouwen zijn hier heel mooi. maar wij schenken er weinig aandacht aan. De natuur heeft ons absoluut in beslag genomen Was Barbados kleurig9 Dit is een bloemtapijt, en bloemgordijnen cn een bloeiende zoldering ook. Dat is een van de heerlijkste tropenverschijnsclen. dat zoo veel boomen rijk bloesem dragen zooals bij ons kastanje en acacia Daarbij komt nu de bamboe en de wilde pisang, en een weel de van cocospalmen Dan koffie- cn caeao- .uinen overschaduwd door hooge dadao- boomen. die op alle takken varens en cac- teeën en andere planten dragen, dat me; nooit uitgekeken raakt. Ik heb veel genoten van tropischen plantengroei, maar wat men hier op enkele kilometers afstand van de stad genieten kan. .«pot met elke besch ij- ving. Dit. is werkelijk een tropentuin me: asfaltwegen en mooie bungalows, die afwis selen met bamboe en andere wildernissen. Maar Trinidad heeft meer aantrekkelijks behalve zijn prachtige bergwegen, zijn plan tentuinen en savannah's, om van de schitte rend ingerichte playgrounds nog niet eens te spreken. Het heeft een mengelmoes van volks typen, zooals ik het zelden zag. Natuurlijk weer veel grinnikende negertypen in pot sierlijke kleedt), maar nu ook de veel fijnere en elegantere Britsch Indiërs. Hindoes dus. Kleurige shawls over het hoofd, zilveren en kel- en halsringen, gouden neusknoppen en zelfs het neushangertje uit de Himalaya vind ik hier terug. Dan heeft Trinidad ook zijn suikerplanta ges. zijn asfaltmcer, copra en oocosvezelfa- brieken enz., maar dat komt allemaal latei- De natuur zelf heeft ook nog een verrassing voor ons. Als wij weer aan dc haven op onze boot staan te wachten zijn daar een twintig tal witkoppelikanen bezig met dulkoefe- ningen. Op een ouden boomstam zitten er een dertigtal toe te kijken. Op een zandbank zitten er wel vijfhonderd in liet zonnetje en daarachter cirkelen er zeker duizend in d-1 lucht. Pelikanen!, die je anders altijd alleen in Artis ziet. En als wij uitvaren naar he'. groote schip zien wij ze van vlak bij weg zwemmen en opvliegen, neerduiken of rus tig voortvliegen. En niet alleen pelikanen, maar ook sterntjes en fregatvogels, de laat ste ook kolossaie dieren, zoo van een twe? meter vleugelspanning! Dat belooft wat'. I'; heb een afspraakje om hier nog eens teru te komen cn dan gaan wij of naar de broed plaatsen of naar de vischgronden om de ca mera's te laten werken. Een heerlijk idee. dat prachtige land straks weer terug t? zien! Als wij de Bocca's weer uitvaren naar La Guaira. stralen ze in de volle mlddagcor Echte lavavladen, steil oprijzend en gehe omrand door cacteeën van zoon meter o. vijf hoog. Wie daar tegenop klautert na een strijd op leven en dood met branding en rotsen wordt niet vriendelijk ontvangen. En ik zou het toch dolgraag doen! VAN DER SLEEN dienst is ingesteld als dank voor den oogst. Vóór den oorlog was Thanksgiving day een wisselende feestdag, die in de eerste weck van November viel. Toen echter na den oor log de wapcnstilstandsdag als herdenkings dag erbij kwam, heeft men deze twee gecom bineerd. In Canada Is Thanksgiving day vastgesteld op 11 November. In de Vereenigde Staten was het al lang een vaste feestdag op 26 November en dat is door den oorlog niet gewijzigd. Ingestelde feestdagen zijn de zoo popu laire Dominionday ieerste Maandag in Juli) en Laborday teerste Maandag in September), die als echte zomev-vacantiedagen be schouwd moeten worden. Een merkwaardige geschiedenis heeft nog „Empire-day". 24 Mei. Dit is de verjaardag van koningin Victoria, onder wier regecring het Britsche Keizerrijk eigenlijk gesticht is. Na haar 64-jarige regeering was 24 Mei als Koninginnc-verjaardag zóó vastgewortcld in het leven van alle Britsche onderdanen, dat het moeilijk was om dezen dag te vervangen door den verjaardag van koning Edward. Men vond er toen dit op. dat 24 Mei zou blij ven leven als de dag van het Britsche kei zerrijk met het sympathieke plan. om dien dag te besteden, om op alle scholen in het geheele Keizerrijk het ontstaan en de betee- kenis van het Britsche Keizerrijk uiteen te zetten. Helaas bleek dit plan onuitvoerbaar: meer en meer gingen fabrieken cn kantoren er toe over. om hun personeel vrijaf te ge ven op 24 Mei, zoodat men tenslotte de kin deren niet in de school kon houden. Thans is het een algemeene vaeantiedag met de merkwaardigheid dat het d e dag is om vuur werk af te steken. Tegen dien ti)d zijn alle winkels over stroomd met vuurpijlen, voetzoekers cn Ben- gaalsch vuur, en elk kind geeft zijn laatste „copper" uit aan iets ontplofbaars Is het eenmaal „Victoriaday" of .Empireday" ge weest, dan wordt alles weer voor een Jaar opgeborgen cn dc rest van het jaar ziet men niets van vuurwerk. Het is een eenlgszins ongelukkig»» samen loop dat de verjaardag van den Koning (3 Juni) zoo kort na Empireday valt. Daar door wordt er heel weinig aandacht aan be steed. Bijna nooit is het een vaeantiedag; vuurwerk wordt niet afgestoken, optochten niet gehouden. Dit is wel zeer merkwaardig voor de toch zoo nationaal-voelendc Engcl- schenl Behalve al deze feestdagen, die zoo popu lair zijn. omdat ze zich manifesteeren als vrije dagen, zijn er nog een aantal fees'da- gen van bepaalde groepen, die geen aanlei ding geven tot algemeene viering. Zoo is er St. Jean Baptlste, de feestdag der (Roomsch- KathoÜeke) Franschen. Johanr.is de Dooper is de schutspatroon van het Katholieke Ca nada. dat zich concentreer' in de provincie Quebec. Hier hebben op dien dag (24 Juni) grootsche optochten plaats, georganiseerd en uitgevoerd uitsluitend door het Fransche deel der bevolking. Het gevolg is. dat het Engel sche deel der bevolking zich langs den weg opstelt om den schitterenden optocht te zien voorbij trekken, zoodat het een soort parade van de Franschen vóór de Engelschen wordt, waarbij de Fransche vlag dan ook niet ontbreekt. Een gelijksoortige dag !s de Oranle dag der Protestants-rhe Ieren, bewerkstelligd door onzen konir.g-stadhouder Willem III !n den «lag aan de Boyne (1 Juli 1690). Ook ditmaal een goed georganiseerde kleurrijke optocht, met oranje als boventoon, zoodat men zich als Hollander thuis zou wanen De Pro testante Ieren wonen voornamelijk in de provincie Ontar'o. zoodat alleen hier deze dag gevierd wordt. Ook de Kabolleke Toren hebben hun feest dag. en w1 St. Pa'rick's day (17 Maart). Si Patrick is dc schutspatroon van Terland: deze dag wordt voornamelijk als kerkelijke feestdag gevierd. In tegenstelling van het oranje van de Protestante Ls groen de kleur van de Katholieke Ieren, zoodat Si Patr!cks day <die ook alweer alleen in de Katholieke provincie Quebec gevierd wordt) zich duide lijk onderscheidt door een overvloed van groen. De aardigste en tevens de meest merk waardige van alle Canadeesche volksfeesten is Hallowe'en Van oorsprong is dit Scfcotsch, maar het Ls over geheel Noord-Amerika ver breid en het beteekent zooveel als ..Alle Duivels". De viering is on 31 October, den dag of liever den avond vóór Allerzielen. Kinderen verkleeden zich op alle potsier lijke manieren maar bij voorkeur als toover- kollen. kabouters of iets dergelijke met veel donkerrood en zwart. Onder het opzeggen van versjes trekken ze dan van huis tot huls, vaar hun lekkernijen worden aangeboden, Het merkwaardigste is echter dat de kin deren op dezen avond een vrijbrief hebben, om zooveel kattekwaad uit t.e halen als ze. willen. Dit is te meer merkwaardig, omdat de Canadeesche Jeugd in dit opzicht werke lijk zéér wol opgevoed is en zich nooit voor de rest van het Jaar ophoudt met kwa jongen-streken. Tenslotte r.og iets over St Valentine's day. Dat is de dag van de verlovingen voor de grap", van de k'nderver'.ovingen e, d. Oor spronkelijk ingesteld als gedenkdag voor acht verschillende Christenmartelaren allen Valentijn geheet en, wil het volksgeloof dat on dezen dag de vogels hun wijfjes kiezen. Dit gebruik ls overgegaan op de kinderen, die elkaar dan liefdesverklaringen sturen met een Cupido er op. of doorboorde harten enz. Men spreekt dan van .mijn Valentijn". waarmee bedoeld wordt dat men voor één dag verloofd is. Grootere kinderen s'uren elkaar cadeautjes, waarschijnlijk, omdat dit er onschuldiger uitziet, terwijl het voor den afzender en de ontvangster een even groote beteekenis kan hebben! A. G. TWEE KANTEN. Als twee hetzelfde zeggen ls he'. daarom niet hetzelfde. Het paard kon het van de zweep spreken, zou daarbij een heel andere mee runs hebben dan de voerman.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9