DE TOESTAND IN PRUISEN. BUITENLAND. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 26 JULI 1932 TWEEDE BUD Commissie van toezicht van den Rijksdag bijeen. Zij eischt intrekking van de noodverordeningen van 20 Juli. Heden opheffing van den uitzonde ringstoestand voor Berlijn en Brandenburg? Waarom het staatsgerechtshof inwilliging van het verzoek der Pruisische ministers afwees. Pruisische ambtenaren kunnen weer lid van de dieien aangevallen. De militaire autoriteiten te Jéhol hebben ingegrepen en troepen ge zonden om de bandieten te achtervolgen. Onverwacht heeft een Japansche pantser- trein de stad Chao Yang aangevallen. De plaatselijke commandant heef? den Japan ners de reden gevraagd van dezen aanval. De Japanners hebben hierop vuur gegeven. De commandant werd aan h?t been ge wond". ..Den 18en Juli hebben vijf Japansche vlieg tuigen een dertig tal bommen geworpen in de omgeving van Chao Yang. zoowel op de groote verkeerswegen als op de belangrijkste militaire opslagplaatsen, terwijl zij hun mit- trailleurs gedurende een half uur onafgebro ken vuur hebben doen geven. T:en'.alien Chineesche ambtenaren zijn gedood of ge wond. Terwijl China wacht op het antwoord met betrekking tot de drie Oostelijke Chineesche provincies, gaan de Japanners voort den toe stand ernstiger te maken dorr aanvallen te doen op Jéhol. welke aanvallen China ge noodzaakt zal zijn af te slaan". Zuid-Amerika. Boliviaansche troepen naar Gran Chaco opgemarcheerd. Volgens berichten uit Salta in Bolivia zijn Zondag twee troepenafdeelingen. die uitge rust zijn met machinegeweren en artillerie naar Gran Qhaco opgemarcheerd. De million- nair Petino heeft het Boliviaansche leger 15 vliegtuigen ten geschenke gegeven. Hei ministerie van oorlog van Paraguay onüken; volgens een bericht uit Asuncion de berichten volgens dewelke in Paraguay een algemeene mobilisatie zou plaats vinden. De president heeft den toestand echter zeer ernstig ge noemd. Naar uit La Paz gemeld wordt is het oppercommando over de Boliviaansche troe pen opgedragen aan generaal Kundt. De Boliviaansche regeering heeft een nota aan (Jen Amerikaanschen staatssecretaris Stimsln medegedeeld, dat zij een nonaggres- siepact met Paraguay niet kon sluiten zonder haar waardigheid te kwetsen. Bolivie is niet geneigd zioh bloot te stillen aan een her haling der Paraguaansche beleedigingen. GROOTE OVERSTROOMINGEN IN ARMENIë. ACHTTIEN DORPEN ONDER WATER. INGEZONDEN MEDEDEELÏNGEN a 60 Cts. per regel STOFZUIGERHUIS MAERTENS Barteljorisstraat 16 - Telefoon 10756 VAMPYR STOFZUIGERS 98.- PIONÏER OP LUCHTVAART GEBIED OVERLEDEN. ALBERTO SANTOS DUMONT. Te Rome Ts naar de N. R Ct meldt. Al berto Santos Dumont overleden. Voor het jonge geslacht aldus het blad zal de naam Santos Dumont niets zeggen, de ouderen herinneren zich dezen pionier van de lucht vaart. die zoowel bestuurbare luchtschepen als vliegtuigen heeft gebouwd, nog wel San tos Dumont werd in 1873 te Sao Pa ulo )n Brazilië geboren. In 1897 steeg hij voor het eerst te Parijs op met een luchtballon. Het jaar daarop begon hU bestuurbare lucht schepen te bouwen, en na tal van misluk kingen slaagde hij er in, oen luchtschip bouwen dat inderdaad lucht hield en waar mee hij vloog van St. Cloud naar den Eifel- toren en terug. Hiermee won hij een prijs van tienduizend francs, uitgeloofd door den bekeUden aanmoediger van de luchtvaart Henry Deutsch en een prijs van vijfduizend pond sterling van de Brazlliaansche regee ring. In 1903 richtte hij te Neuilly hot eerste vliegveld op. waar hij zijn verschillende bestuurbare luchtschepen onderdak bracht waarmee hij af en toe op geringe hoogte tochten over Parijs maakte. In 1905 begon Santos Dumont zijn aan dacht te wijden aan do luchtvaartuigen, zwaarder dan de lucht. In 1908 legde hij in een tijd van 21 seconden een afstand van 220 Meter af, wat voor dien tijd een heele prestatie was. In 1909 liet hij nog eens van zich spreken door zijn z g sprinkhaantoe stel. de voorlooper van het moderne lichte toestel. Andere constructeurs en met name de ge broeders Wright hadden Intusschen toestel- vervaardig;:. welke in vllegcapaciteit die van Santos Dumont overtroffen en langzamer hand raakte de oude pionier in vergetelheid. In 1928 keerde hij terug naar Brazilië waar men hem nog niet vergeten bleek. Bij zijn aankomst in het vaderland kondigde de re geering een halven dag vacantie af te zijner eere. Thans is hij te Rome verscheiden. Santos Dumont heeft twee boeken ge schreven. beide in de Engeische taal, My Airships en A Story of my Live. N. S. D. A. P. zijn. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Ter tweede bijeenkomst van de Rijksdag- eommissie ter Garantie van de rechten der Volksvertegenwoordiging, welke Maandag middag aanving, waren van de zijde der Rijks regeering aanwezig: Rijkskanselier von Pa pen, Rijksminister van Binnenlandsche Za ken, Von Gayl en Rijksminister voor Weer baarheid, von Schleicher. De vertegenwoordigers der nationaal socia listen, Duits«?h Nationalen, Duitsche Volks partij, Landvolkpartij en Economische par tij waren niet verschenen, zoodat van de 28 leden der commissie slechts 16 present wa ren. De Commissie behandelde de voorstellen tot opheffing van de Rijksnoodverordeningen welke betrekking hebben op de instelling van een Rijkscommissariaat voor Pruisen. Het sociaal-democratische voorstel werd toegelicht door dr. Breitscheid. Hij eischte de opheffing der noodverordeningen inzake de instelling van een Rijkscommissariaat en in zake de afkondiging van den uitzonderings toestand. Te dezer zake zijn ook ingediend een Cen trum voorstel en een communistisch voorstel, dat bovendien de intrekking van het demon stratieverbod eischt. Dr. Wegmann (Centrum) verklaarde dat de Centrumafgevaardigden die lid zijn der commissie hetzelfde standpunt innemen als de Centrum vertegenwoordigers in de vroe gere commissies van toezicht, nl. dat de com missie niet het recht heeft te eischen dat de noodverordeningen direct moeten worden op geheven. De noodzakelijkheid voor de actie in Prui sen. het feit dat de Pruisische regeering haar plicht niet heeft vervuld, is tot nu toe door de Rijksregeering niet met bewijzen aangetoond Indien niet bewezen kan worden, dat hoo- ge ambtenaren der Pruisische staatsregeering met de communisten in verbinding hebben gestaan om politieke complotten te smeden, dan zou het Centrum de eerste partij zijn. welke zou eischen dat deze menschen direct zouden worden ontslagen. Doch tot nu toe, aldus Wegmann, is geen steekhoudend mate riaal ingediend om deze door de Rijksregee ring ingebrachte beschuldiging te staven. Nadat nog enkele leden der commissie van toezicht van den Rijksdag het woord hadden gevoerd, zcide de Rijksminister van Binnen- landsche Zaker, von Gayl, dat de commissie noch een orgaan van den ontbonden Rijks dag is, noch een orgaan van den volgenden Rijksdag, doch een zelfstandige tusschen- organisatie welke krachtens de grondwet is ingesteld tusschen twee verkiezingsperioden. De commissie heeft slechts de taak en de be- bevoegdheden welke haar door de grondwet; worden gegeven. Derhalve treedt zij niet op als een soort pseudo-Rijksdag in de plaats van den ontbonden Rijksdag. Zij is er voor de garantie, niet voor de waarneming van de rechten der volksvertegenwoordigers tegen over de Rijksregeering. In antwoord op vragen aan van Centrum zijde verklaarde Rijkskanselier von Papen dat de Rijksregeering de verkiezingsvrijheid op. 31 Juli in ieder opzicht zal verzekeren. De Centrumafgevaardigde Ersing zeidc te betreuren dat de Rijksregeering een zakelijke beraadslaging van de hand wijst. De minister voor de Rijksweer Von Schlei cher sprak er zijn leedwezen over uit dat de Rijksweer de laatste dagen heeft moeten in grijpen. In het bijzonder betreurt generaal von Rundstedt zulks. Hij heeft nog onlangs don wensch uitgesproken den uitzonderings toestand weer op te heffen. Indien dergelijke maatregelen evenwel noo- dig zijn, dan kunnen onder zekere omstan digheden scherpe maatregelen niet worden vermeden. Met. alle duidelijkheid verklaarde de minister dat de weermacht het niet zal toelaten met wie dan ook de haar toegekende constitutioneele rechten te deelen. De weer macht zal tegen- hen die zich dergelijke func ties zouden aanmatigen, optreden. Door de aanwezige commissieleden werd vervolgens bij afwezigheid van den vertegen woordiger der conservatieven, met algemeene stemmen het centrumvoorstel aangenomen waarbij de commissie ..eischt'' dat de nood verordeningen d.d. 20 Juli inzake de instel ling van een Rijkscommissariaat voor Prui sen en het afkondigen van den uitzonderings toestand worden ingetrokken. Het sociaal-democratische voorstel waarbij de commissie van de Rijksregeering eischt dat de beide noodverordeningen buiten wer king worden gesteld, werd eveneens aange nomen. Het Centrum onthield zich van stem ming, omdat de kwestie der competentie van de commissie in deze aangelegenheid omstre den wordt. Voorts werd bij stemonthouding van het Centrum een voorstel der Beiersche Volks partij aangenomen, waarbij de buitenwer- kingstelling der noodverordening inzake po litieke excessen d.d. 28 Juni wordt geëischt. De Rijksregeering heeft, zooals bekend, ver klaard zich niet gebonden te achten aan de beslissingen der commissie. In de Maandagmorgen gehouden zitting van het Rijkskabinet heeft Rijkskanselier von Papen rapport uitgebracht over het resultaat van zijn reis naar Stuttgart. Hij legde er den nadruk op. dat na de onderhandelingen met de landen de toestand als verbeterd is te be schouwen. Het kabinet behandelde voorts haar tegen over de commissie van toezicht uit den Rijks dag aan te nemen standpunt. Het kabinet is van meening dat de constituioneele besluiten der commissie voor de regeering niet bindend zijn. In de motircering van de uitspraak van bot Staatsgerechtshof wordt verklaard dat inwilliging van het verzoek der Pruisische Ministers afgewezen moest worden aange zien volgens de nieuwe formuleering van het voorstel het uitvaardigen van een verorde ning als door de Pruisische Ministers was bedoeld tengevolge zou hebben dat de staats macht gedeeld zou moeten worden door den Rijkscommissaris met de afgetreden Ministers Het Staatsgerechtshof kon aan een dergelijke splitsing van (het Staatsgezag zijn mede werking niet verleenen. Het achtte zich ook niet competent om op eigen initiatief voor stellen te doen tot regeling van de verhou dingen in Pruisen. Ook het verzoek van Cen trum- en SP.D.-fracti? moest afgewezen worden en wel op dezelfde gronden als de afwijzing van het verzoik der Staatsminis ters. BERLIJN. 25 Juli (VD Naar verluidt zou te verwachten zijn dat morgen (Dins dag) de uitzonderingstoestand te Groot Ber lijn en in de provincie Brandenburg zal wor den opgeheven. BERLIJN. 25 Juli (VDT Officieel wordt medegedeeld: Do Rijkscommissaris voor Prmsen heeft bij het Pruisische statasminis- sterie een voorstel ingediend waarbij het be sluit van het. Pruisische staatsministerie d.d. 25 Juni 1930 in zooverre zal worden op geheven,. als het lidmaatschappij der N. S. D. A. P. verboden werd. BERLIJN, 25 Juli (VD.) Inzake Encke en Breuer wordt van bevoegde zijd? mede gedeeld dat de militaire bevelhebbeo tegen de beide gearresteerden bij h?t O.M. vervol ging hooft, bevolen. De behandeling der aan gelegenheid ligt thans derhalve in handen van de gewon? rechtbank, d.w.z. voor zoover Encke betreft bij het Landgericht en voor zoover Breuer betreft bij het Rijksgericht. Nader wordt -medegedeeld, dat de kolonel der politie Encke er van wordt brschuldlgd zich te hebben verzet tegen de instructies welke door den uitvoerenden macht waren gegeven. Encke werd op grond van ds ver ordening van den Rijkspresident inzake den uitzonderingstoestand te Berlijn en de pro vincie Brandenburg vervolgd. Het proces tegen Breuer zal worden aan hangig gemaakt bij den Ob?rr?idhsanwalt, aangezien Breuer er van verdacht wordt zioh te hebben schuldig gemaakt aan hoogver raad. Engeland. Tarieven op aardappelen. Officieel wordt medegedeeld, dat een in voerrecht zal worden geheven op aardap pelen van Woensdag a s. af, bedragende één pond sterling per ton. terwijl een invoerrecht zal worden geheven van 4 shillings 8 pence tusschen 1 November en 30 Juni. Toetredingen tot het vertrouwenspact De diplomatieke vertegenwoordiger van Tsjecho-Siowakije heeft namens zijn regee ring bij het Foreign Office de mededeeling gedaan, dat zijn regeering voornemens is toe te treden tot het Fransch-Britsche accoord. Van Engeische officieele zijde wondt toege geven dat. de toetreding van Zuid-Slavië wel zoo goed als definitief is. De onderhandelin gen worden in hoofdzaak te Parijs gevoerd. Londen is van den loop der besprekingen op de hoogte gesteld. Bovendien is het te Londen bekend gewor den dat de Hongaarsche gezant verleden week Woensdag medegedeeld heeft dat zijn regeering is toegetreden tot het accoord. Nopens het toetreden van Duitschland heerscht t? Londen groote tevredenheid, aan gezien men reeds gevreesd had dat de Duitsche regeering eerst later ter zake een beslissing zou nemen. Ten aanzien van het antwoord van Duitschland aan Engeland nopens het ver- trouwensaccoord wordt van bevoegde zijde te Berlijn medegedeeld, dat Duitschland niet alleen bij de Britsche regeering, doch ook bij de Fransche regeering geïnformeerd heeft naar de beteekenis van het accoord en eerst na ontvangst der antwoorden, waaruit duidelijk blijkt dat het niet de be doeling is een front te vormen tegen de Vereenigde Staten zijn toestemming te Lon den heeft méde gedeeld. Ierland. Nieuwe invoerrechten afgekondigd. Het kabinet van den Ierschen Vrijstaat heeft met ingang van heden, 26 Juli, aldus meldt Reuter, de volgende douane-rechten afgekondigd op steenkool 5 shilling per ton, op cement, electrische apparaten, kabels, draad en isolatoren, op ijzer en staal en ar tikelen geheel of gedeeltelijk van deze meta len 20 pet ad valorem. Voorts op alle vleeseh soorten en worsten behalve op varkenskop pen en pootjes, waarvoor de helft moet wor den betaald, een invoerrecht van 84 shilling per cwt. De varken^, die uit Noord-Ierland worden ingevoerd zijn vrij van rechten. Op alle apparaten, machines en werktuigen, be stemd voor gebruik bij de fabricatie van kaas wordt 100 pet op de waarde geheven, terwijl de invoer van kaas met ingang van heden geheel verboden is. Reuzel wordt door een recht getroffen, maar kan vrij worden ingevoerd, indien door margarinefabrikan ten van Noord-Ierland geimporteerd. Dc invoerrechten op aardappelen zullen va- rSeeren. doch het voorkeursrecht wordt af- 1 geschaft, behalve voor aardappelen afkoms tig van Noord-Ierlar.d. Op suikerstroop en glucose wordt 28 pence per cwt geheven en op saccharine 9 pence per Er.gelsch ons Alle artikelen behalve banket en suikergoed, cacao-producten, bieren, wijnen, tabak en alcohol, toebereid met suiker of suiker, dan wel andere suikerstoffen bevattend, worden belast met 1 4 penny per por.d, indien zij bij het gewicht worden ingevoerd, of drie pence per gallon indien gemeten met een inhouds maat. Voor bacon, herkomstig uit het Britsche gemeenebest ten slotte moet 56 shilling per cwt. worden betaald in plaats van 84 shilling. Oostenrijk. Schober's toestand vooruit gaande. Dr. Schober. De toestand van dr. Schober is reeds weer zcover verbeterd, dat hij in overeenstemming met zijn oorspronkelijk plan een Kaertner zomerverblijf wü opzoeken, om daar geheel te genezen. Italië. Italië treedt uit de Interparle mentaire Unie. De Italiaansche groep der interparlemen taire unie heeft Maandag naar Wolff meldt, verklaard, dat zy zich uit de unie terugtrekt. Bij het begin van de zitting las de voorzit ter een brief voor. dien hij van de Itahaan- sche delegatie had ontvangen, waarin zij van haar besluit mededeeling doet. terwijl als motief wordt opgegeven, dat de unie haar niet de verlangde genoegdoening heeft ge geven in verband met het geschil tusschen de Italianen en den Franschman Renaudel. In het verdere verloop van de zitting wer den de resultaten van de ontwapeningscon ferentie besproken. Er werd een motie inge diend. waarin wordt verklaard, dat de resul taten van het eerste gedeelte van de ontwa peningsconferentie verre verwijderd zijn van hetgeen de volken er van hebben verwacht- De Belgische gedelegeerde, senator De Brouckère, die België op de conferentie heeft vertegenwoordigd, oefende scherpe critiek uit op de werkzaamheden der ontwapenings conferentie. Rusland. Poolsch-Russisch non-agressie pact geteekend. Naar het Poolsohe telegraafagentschap uit Moskou meldt, is aldaar Maandagmiddag om 3 uur in het volkscommissariaat van buiten- landsche zaken het non-agressiepact tus schen Polen en de sovjet-unie geteekend. De onderteekening geschiedde, wat Rusland be treft. door den plaatsvervangcnden volks commissaris Krestinski, terwijl de Poolsche gezant Patek, namens zijn regeering tee- kende. Chili. Ex-dictator Ibanez uitgewezen De voormalig Chileensche dictator, gene raal Ibanez, heeft Chili gisteren opniuw verlaten en is met zijn familie naar Argen tinië teruggekeerd. Zijn vertrek staat r.aar verluidt, gelijk met een nieuwe verbanning, aangezien de regeering hem beschuldigt van voorbereiding van een poging tot om wenteling. De regeering-Davila is thans ook door Argentinië en Brazilië erkend. Amerika. Elf millioen werkloozen. Het aantal werkloozen in de Vereenigde Staten wordt door het arbeidsbureau op elf milioen geschat. Volgens de rapporten neemt de werkloos heid niet meer zoo snel toe als in het begin van dit jaar. Washington denkt niet over volledige schrapping der schulden. De radiorede van senator Borah heeft te Washington zeer de aandacht getrokken. Hier en 'daar wordt het vermoeden geuit, dat Borah er toe uitverkoren is de eerste bres be schieten in het front van het bonds- congres, dat totdusver schir eenstemmig een herziening der oorlogsschulden van de hand heeft gewezen. Het Witte Huis is niet voornemens tot een volledige schrapping der schulden over te gaan en men legt er daar den nadruk op dat Borah de schrapping aan zeer belang rijke voorwaarden verbindt, zooals bijv. ont wapening en den geallieerden niet een een zijdig afzien van hun betalingen wil aan bieden. In officieele kringen wenscht men geen officieel standpunt ten opzichte van de réde van Borah in te nemen. China. Verslag van Tchang Hau Liang over de recente gebeurtenissen. De Chineesche legatie te Den Haag deelt het volgende mede: ..Maarschalk Tchang Hau Liang heeft d.d. 19 Juli 1932 de Centrale Regeering het vol gende telegram gezonden: „Den 17 Juli is een reizigerstrein door ban- MOSKOU. 23 Juli. (V. D In Armenië heb ben groote overstroomingen plaats gehad, waardoor achttien dorpen onder water staan. Tot nu toe zijn vijf dooden te betreuren. Troc pen en vereënigingen bestrijden het water. DUITSCH STOOMSCHIP VERGAAN. BEMANNING GERED. WISBY. 25 Juli (Wolff) Het Duitsche stoomschip .Renate", te Hamburg thuis be- hoorend is Maandagmorgen vroeg op de hoogte van het yisschersdorp Hallshuk op Gotland gezonken. Vcrmodeüjke oorzaak is het stootcn op een wrak. Dc kapitein en de negen koppen tellende bemanning zijn gered. VON GRONAU AAN DE CANADEESCHE KUST GELAND? Von Cronau. Volgens berichten uit St. Johns op New- Foundland is d? Duitsche aviateur Von Gronau met zijn Dornier-Wal in de nabij heid van de kust van Labrador gezien. Volgens tot dusverre niet bevestigde radio berichten uit Groenland zou Von Gronau aan de Canadeesohe kust zijn geland. Na dere bijzonderheden bevatten du berichten niet. NOG EEN ZWEEFVLIEGTUIG NEERGESTORT. DE VLIEGER FIEDLER ERNSTIG GEWOND. FRNKFURT ad. MAIN. 25 Juli (VD) Maandagmiddag is te Wasserkuppe bij het zweefvliegen opni-uw een ernstig ongeluk ge beurd. De Borlijnscho zweefvlieger Fiedler is van ongeveer 40 M. hoogte met zijn machine .Lufticus" omlaaggestort en ern stig gewond. ELLY BEINHORN IN DUITSCHLAND TERUG BREMEN. 25 Juli (V.D Met het stoom schip ..Cap Norte" van dm Norddeutschen Lloyd is Maandagmiddag de Duitsche pilote Elly Beinhorn te Bremershaven aangekomen Namens het gemeentebestuur van Bremen verwelkomde Dr. Gresscurth d? anriatrice. Tot de aanwezigen behoorden o.m. haar ouders en de aviatrice Marga von Etzdorf. aviatrice op het vliegveld t - Har.nover aan- Heden. Dinsdagm irgen om half elf zou de aviatrice op het vliegveld te Hannover aan komen. Dit is het einde van den tocht welke Elly Beinhorn heeft gemaakt en waarbij zij 18 landen heeft bezocht. DE IMPRESSARIO 7IFOFEI D OVERLEDEN. LOS .ANGELOS. 23 Juli. «ReuterDe be kende impressario Florence Ziegfeld is hier ten gevolge van een longontsteking overleden. In de N R Ct. vinden we nog de volgende bijzonderheden over Ziegfeld' Ziegfeld is een merkwaardig man geweest die grooten invloed heeft gehad op het schouw burgwezen in de Ver. Staten vooral wat be treft revues, operettes, en variété-vertoonin- gen. Reeds in 1893 was hij zijn carrière aan gevangen te Chicago met het importecren van militaire orkesten om concerten te ge ven op de wereldtentoonstelling. Ook is hij een tijdlang manager geweest van den sterk- sten man der wereld, Sandow. Hot bekendst is hij echter geworden door zijn fialr voor dc schoonheid van de vrouw. Hij had een ge schoold oog voor de lichamelijke aantrekke lijkheid van de vrouw-op-het-tooneel, en dc zang- en danskoren, die in zijn revues als Ziegfeld Girls voor het voetlicht, werden go- bracht waren steeds schoonheden van den eersten rang. Een Ziegfeld Girl te zijn was voor een vrouw in de operette- en revuewc- reld hetzelfde als dc toekenning van een No belprijs aan een geleerde of oen zetel in de Academie aan een Franschman. Ziegfeld, wiens jaarlijkschc Ziegfeld Follies altijd een financieel succes waren voor don gewieksten ondernemer heeft in alle hoofdsteden der we reld de revuc-eischen in de hoogte getild. Aankleeding en stoffeering van het toonecl werden luxueuzer. Het publiek werd aan een tooneel) weelde gewend die het thans als zijn goed recht begrijpt en eischt. Vele Zieg feld Girls zijn later sterren geworden op het gebied van het serieuze toonecl of van de film. Talrijker echter ls het aantal Ziegfold- meisjes. dat door een geruchtmakend huwe lijk met een man uit geldaristocratie in de courant kwam. Ziegfeld was eigenaar of pachter van reek sen schouwburgen. Vooral ook In New-York was Ziegfeld een macht: een soort ongekroon de koning van Broadway. CHINEESCHE VEERBOOT GEZONKEN. PEKING. 24 Juli (V. D.) Volgens eer. tele gram uit Tsjifoc is in het. dorp Cinsi een veerboot welke te sterk belast was, gezonken. 34 personen worden vermist. Tot nu toe kon den twintig lijken worden geborgen. AGENDA Heden: DINSDAG 26 JULI Orgelbespeling Groote Kerk 8159 15 uur. Palace: „Jij wordt mijn vrouw!" Op het tooneel: Familie Farady. Novelty Acrobatie. 8.15 uur. Rembrandt Theater„Miidchen zum Hei raten". Op het tooneel: Mcller en Wagner, Weensche komieken. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De Vermagerings kuur" en „Wij schakelen over op Hollywood" 2.30 en 8.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. toegang vrij. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken, van Haarlemschc beel dende kunstenaars. 10—7.30 uur. WOENSDAG 27 JULI Gemeenteraadsvergadering Prinsenhof, 1.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102, Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende kunstenaars. 107.30 uur. Zandvoort: Groot Badhuis. Vroolijke Kindermiddag. 2.30 uur. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Duym en Keur. Keizerstraat 6. Tel. 10378. Firma H- Remmers en Zoon, Kruisstraat 6 Tel. 10354.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5