HAARLEM'S DAGBLAD HONKBAL HET PROGRAMMA. Het programma vermeldt voor deze week: Zaterdag. Eerste klasse: Ajax 1—Blauw Wit 1. A.M.V.J. 1—H.H.C. I. QuickZ.R.C Togo—V.V.G.A. 1. Tweede klasse: D.E.C.—A.M.V.J 2. Zondag: Haarlem 2—Blauw Wit 2. OVERZICHT. Vooral de eerste klasse kan deze week een heel eind vorderen. Eenigen tijd terug had ieder zonder ceni- gen twijfel een overwinning van Blauw Wit op Ajax voorspeld, maar de zaak is nu wel veranderd. Ajax speelt op 't oogenblik zoo in vorm. en Blomvliet werpt zoo bijzonder goed. dat het B.W. alle moeite zal kosten om te winnen,als het zelfs geen verhezen wordt! Wanneer H.H.C. niet met te veel invallers uitkomt. Pijnakker, de werper, ontbreekt naar wij vernemen, in elk geval, kan zij den wedstrijd tegen de Jonge Mannen wel win nen, al zal het den Haarlemmers niet mee vallen. V.V.G.A. zal ook wel van Togo kunnen winnen en wat Quick en Z.R.C.de twee ondersten uit de ranglijst, met elkaar zullen doen, is niet te voorspellen. Zondagmorgen wordt de. eerst uitgestelde wedstrijd Haarlem 2—Blauw Wit 2. toch nog aan de Kleverlaan gespeeld. Blauw Wit II is dit seizoen slecht op dreef en we geven dan ook den Haarlemmers de beste papieren. HAARLEMSCHE COMPETITIE. Wegens de vacanties is voor de Haarlem- sche competitie slechts één wedstrijd vast gesteld, n.l. OosterkwartierSwastika. Deze wordt Zaterdagmiddag aan de Kle verlaan gespeeld en vangt aan om half drie. WIELRIJDEN DE WEDSTRIJDEN OP DE STADIONBAAN. VAN EGMOND GEHULDIGD. In het Amsterdamsche Stadion werd Don derdagavond het kampioenschap van Neder land op de baan achter motoren verreden over een afstand van 100 K.M. Vóórdat het eerste startschot werd gelost, heeft de voorzitter van de Nederlandsche Wielren Unie. Jhr. I. L. v. d. Bergh van Heemstede, de ongeveer 15000 toeschouwers toegesproken. Hij gaf uiting aan het gevoel van groote blijdschap dat de Nederlandsche Wielren Unie en hem persoonlijk en naar hij aannam de geheele Nederlandsche sportwe reld bezielde door de schitterende overwin ning die Van Egmond in Los Angeles heeft behaald. (Daverend applaus). Dank zij deze overwinning is voor de eerste maal onze vlag aan den eeremast. in Los Angeles geheschen en heeft ons volkslied weerklonken onder gejuich van duizenden Amerikanen, andere vreemdelingen en honderden Nederlanders, die bij deze overwinning aanwezig waren. Op uitnoodiging van den heer v. d. Bergh van Hee'mstede, brachten de duizenden toe schouwers een driewerf hoera uit op Van Egmond en onder het spelen van het Wilhel mus werd ook in ons Olympisch Stadion de driekleur aan den hoogsten mast geheschen ter eere van onzen Olympischen sprintkam pioen Van Egmond. Hoewel er een aantal andere wedstrijden op het programma stond, werd onmiddellijk begonnen met den wedstrijd om het kam pioenschap van Nederland over 100 K.M. achter motoren. Aan den start verschenen: C. Blekemolen (gangmaker Jubi): A. W. A. de Graaf (Wiersma): F. Leddy (Schade- brodt); J. Schlebaum (Kaiser)C. J. Snoek (Ceurremans)K. v. d. Valk (Bustraan); J. Wildschut (Slesker) en M. v. d. Wulp (Liège) De einduitslag luidt: 1 Schlebaum (kampioen van Nederland) 1 uur 18 min. 4 4/5 sec 2 Snoek (60 M.)3 Ble kemolen (600 M.): 4e De Graaf (995 M.); 5 v. d. Wulp (2200 M.) Wildschut (12 1/2 ron den); 7 Leddy (20 ronden); 8. v. d. Valk (21 ronden). Na afloop van dezen wedstriid en nadat Schlebaum zijn eererondje gemaakt had, werd medegedeeld, dat de Nederlandsche Wielren Unie besloten had geen stayer af te vaardigen naar de wereldkampioenschappen, die aan het einde van deze maand te Rome plaats hebben. De Mij. Het Ned. Sportpark overweegt echter om voor haar rekening als nog een stayer uit te zenden, in welk geval Schlebaum dan naar Rome zal gaan. Tijdens de wielerwedstrijden is bij een wedstrijd voor nieuwelingen een ongeval ge beurd. waarbij eenige deelnemers kwamen te vallen. Zij werden naar buiten gedragen, waar de Geneeskundige Dienst hulp verleende. Twee der gevallen wielrijders, de 23-jarige A. Molendijk uit Haarlem en de 23-jarige R. Vonhoff uit Amsterdam, hadden een hersen schudding en een hoofdwonde bekomen, zoo dat zij in het Wilhelminagasthuis ter ver pleging moesten worden opgenomen. De an dere gevallen renners werden ter plaatse verbonden; zij konden op eigen gelegenheid huiswaarts keeren. LAWNTENNIS. HET TOERNOOI TE BENTVELD. De uitslagen in het tournament „Jatiloo" te Bentveld luiden als volgt: Heeren enkel B. 3? Ronde: Baas slaat A. de Groot 2—4, 12—10. 6—2. Ie Ronde: H. Baanders slaat Th. Bliksla ger 6—2; 6—2. 2e Ronde: H. Baanders slaat Th. der Kin deren 60. 63. 3e Ronde: J. Greenewegen slaat W. Mole naar 62, 61. Heeren dubbel B. Ie Ronde: W. Schouten en F. Schouten slaan H. v. Hezel en Huizer 57, 63, 97. Gemende dubbel B. Ie Ronde: Mej. Uitenhage de Mist en P. ter Laag slaan mevr. Seckler en Huizer 6—2, 6—0. 2e Ronde: Mevr. Huystee en V. Stederen slaan mej. Uitenlanve de Miat en P. ter Laag 4, 7—5. VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1932 le Ronde: Mej. Klein en Sonnemans slaan mevr. Peuchen en Peuchen 75, 64. Dames Enkel B. 2e Ronde: Mej. T. Smits slaat mevr. Melse 6—1, 6—3. 3e Ronde: Mej. T Smits slaat mevr. Egas 6—0, 6—3. Dames dubbel B. le Ronde: Mevr. Veldhuyzen en mevr. E. v. Waveren slaan mej. Koudijs en mevr. Boerrigter 16, 7,5 75. le Ronde: Mevr. Frekcnhorst en mej. A. Frekenhorts slaan mevr. Houtman en mej. Klein 6—4. 6—0. Heeren enkel C. 2e Ronde: J. Geheniau slaat J. Frekenhorst 7—5, 6—0. Gemengd dubbel C. 3e Ronde: Mevr. v. Caspel en v. Huisste den slaan mej. A. Frekenhorst en J. Fre kenhorst 64. 62. Dames enkel C. 2» Ronde: Mevr. N. Peuchen slaat mej. T. v. Teeseling 6—0, 6—4. KANO-SPORT „DE ZAANRACE 1932'. Men schrijft ons: De traditioneele ..Zaanrace" zal dit jaar gehouden worden op Zondag 28 Augustus a.s. Evenals vorige jaren staat ook thans deze race in het middelpunt aller belang stelling: er mag. wanneer de voorteekenen niet bedriegen, een record aantal inschrij vingen worden verwacht. In verband hier mede zal het clubhuis der Z.V.V. ..Storm vogels" ..het Herderskind" in de nabij heid van het wedstrijd-terrein gelegen, voor kampeergelegenheid worden ingericht, zoo dat deelnemers daar e.v. Zaterdag reeds hun leger kunnen opslaan Het traject gaat door één der mooiste dee- len der Zaan. wat ook een reden is van de groote populariteit dezer race. Deze wedstrijd is opengesteld voor alle kanoïsten in Nederland in het bezit van een één-persoons kano. ongeacht van welk type De baan loopt van Markstraat Wormerveer (start) tot Zaanbrug (spoorbrug lijn Zaan dam-Hoorn) Zaandam en terug tot Markt straat. Wormerveer (finish). Lengte 10 K.M. Hoofdprijs een zilveren wisselbeker, beschik baar gesteld door de heer A. G. A. Verste gen, Burgemeester te Koog a. d. Zaan. Verder zullen dien dag vereenigings-wed- strijden plaatvinden voor heeren oven lange baan 10 K.M. (traject als „Zaanrace"), zoo mede een damesrace, over korte baan 300 M. in S.S.R. kano's om de „Stormvogels-Beker". VOETBAL. STORMVOGELNIEUWS. Hedenavond oefent alleen het le en 2e elf tal. Op Maandag 11 Aug. a s. begint de trai ning voor de adspiranten. Aanvang: half ze ven. Er wordt geoefend onder deskundige lei ding van den heer Thijssen. Zondagavond speelt het le elftal in een Nederlaag-wedstrijd tegen de Kennemers, 1. De wedstrijd, welke gespeeld wordt in het Sportpark te Beverwijk, vangt om zeven uur 's avonds aan. In Augustus zijn vastgesteld de volgende wedstrijden 14 Augustus H. R. C. te Den Helder. 21 Augustus Zeeburgia op eigen terrein. 28 Augustus West-Frisia op een nieuw ter rein van H. E. M. (Venhuizen). Ook voor het tweede elftal zijn eenige ontmoetingen vastgesteld. Het 3e elftal speelt in de Nederlaagwedstrijden van Be verwijk. De Jun. A en B van adsp. A., komen in de nederlaagwedstrijden van R. C. H. uit. SERIEWEDSTRIJDEN „HEEMSTEDE" Zondag hebben de laatste wedstrijden der seriewedstrijden plaats van de seriewedstrij den georganiseerd door ..Heemstede". Het programma is als volgt: Eere-afdeeling (finale). 10 uur: Edo HISpaarnestad I 4e afdeeling (finale) 12 uur: Heemstede HI—V.S.V. V Eerste afdeeling finale. 2 uur: Zeemeeuwen IISchoten Ha. Derde afdeeling finale. 4 uur: Edo VI—VI. Vogels II Na afloop des avonds 8 uur feestelijke uit reiking der prijzen in café-restaurant „Hof van Heemstede" aan de Valkenburgerlaan. CRICKET. N. C. B. II—FREE FORESTERS. (Dc tweede dag.) De Noordelijke N C. B.-cricketers hebben tenslotte een eervolle inningsnederlaag tegen de Engelschen geleden. Aanvankelijk werd gedacht, dat de Engelschen gemakkelijk zou den winnen en dat de wedstrijd spoedig af- geloopen zou zijn. Vooral echter door goed batten van v. BaaSbank in de tweede innings kon bijna een draw worden geforceerd, ter wijl ook het totaal tenslotte niet ver meer van het benoodigde af was. Even leek het er op dat het laatste half uur de regen de Hol landers te hulp zou komen maar het was slechts van korten duur. Toch deed ook Alandt een goede poging de tijd uit te spelen en steunde Baasbank uitstekend. Om 7 minu ten voor zeven deed keeper Pattison echter een goede vang achter het wicket en daar mee was de overwinning der Engelschen een feit. Met Healy en De la Mar aan bat. wordt 's morgens de innings der Hollanders hervat. Op 40 valt het wicket van De la Mar als deze te wild wordt op het bowlen van Wilson. Wittebol maakt het niet lang, doch v. Stuy- venberg bat caarna uitstekend en eenige goede vieren komen van zijn bat. Aan den anderen kant wordt Healy keurig door Patti son gestumped, terwijl Sanders na een wilde slag hetzelfde ondergaat. Labouchère geeft v. Stuyvenberg echter de zoo hoog noodige steun en deze beiden zetten een aardigen stand op. Stuvenberg slaat zeer hard, maar is toch veel ^e wild. Holmes mist hem eens op eigen bowlen, doch de keiharde return op de volgende bal weet hij keurig laag bij den grond te vangen. Met. Kruit aan het bat komt de lunch. De stand is dan 104 voor 7. Labouchère not out. Na.de lunch maakt Kruit snel 6 runs. maar als Gibson wordt a-.ngezet is hij spoedig het slachtoffer daarvan. Deze bowler weet kort na elkaar ook de beide overige wickets te ne men en het totaal sluit tenslotte op 116. La bouchère bleef met een goed bespeelde 18 not out. In de tweede innings openen Labouchère en Healy. Evenals in de tweede innings laten deze twee spelers goed batten zien. Er komt weer hoop dat een behoorlijk totaal bereikt zal worden. Eerst op 49 komt de scheiding als Labouchère door Wheatley wordt ge- bowled. De la Mar gaat spoedig door een bijzonder fraaien ingooi van Wilsen run out. Schnitger en Wittebo! maken het ook niet lang. terwijl nu ook Healy het slachtoffer van Wheatley wordt en als Sanders na vier runs gemaakt te hebben door Gibson wordt gebowled is de stand zoo goed als hopeloos geworden na zoo'n uitstekend begin. Van 1—49 is het nu 669. Met v. Baasbank en Stuyvenberg op de mat treedt een aanmer kelijke verbetering in. Beiden staan goed en safe te spelen. De 100 komt op zonder verder wicketverlies. Eerst op 111 wordt Stuyven berg voor een uitstekend gespeelde 23 door Wilson gebowled-. Kruit maakt ook nu weer 6 runs, doch captain Oliver weet v Baasbank uitstekend te steunen. Bovendien weet deze laatste door tactisch runnen het batten aan zich te houden. Hoewel v. Baasbank nu heelemaal is ingespeeld kan er toch niet snel gescoord worden daar hei bowlen, voor al van Gibson, werkelijk uitstekend is. On- dertusschen gaat echter ook de tijd voorbij en tenslotte wordt hierop alleen gespeeld. Jammer is het dat op 164 Oliver weer een onnoodige wilde zwaai doet en door Wilson wordt gebowled. Doch ook de laatste man Alandt biedt onverwacht tegenstand en slaat zelfs drie goede vieren kort na elkaar. Met nog een half uur te spelen begint het plotseling hevig te regenen, doch jammer genoeg houdt deze spelbreker slechts 5 mi nuten aan. Dan zet captain Stanley Autschley nog eens aan en waarlijk heeft deze 7 minu ten voir tijd succes als hij Alandt achter het wicket gevangen krijgt. Het batten van Van Baasbank in deze tweede innings kan niet genoeg geprezen worden: zijn 61 not out was van prima kwa liteit. jammer dat hij tenslotte niet vol doenden steun kreeg, want anders had hij vast ook de wedstrijd uit het vuur gesleept. Bij de Engelschen moet tenslotte in de eerste plaats vermeld worden, het uitste kende keepen van Pattison en bovendien het keurige bowlen van Gibson. Hij bowlde zoo goed dat op van zijn eerste 15 overs slechts op 6 ballen werd gescoord. Inderdaad een keurige prestatie. De volledige scores van den tweeden dag waren: lste innings N C. B. XI. H. Schnitger, bowled L. H. Gilbert 2 H. Henley, stumped H. C. Pattison, b. G. E. V. Crutschley 18 A. v. Baasbank, c. R. L. Stuart, b. L. H. Gilbert 5 H. de la Mar, c. Lt. A. F. Holmes, b. G. Wilson 15 W. Wittebol. c. C. H. Gibson, b. G. E. V. Crutchley 1 A. v. Stuyvenberg. c. and b. Lt. A. T. Holmes 23 P. Sanders, stumped H. C. Pattison. b. Lt. A. T. Holmes 11 Labouchère, not out 18 J. Kruit. c. Capt. K. B. Stanley, b- C. H. Gibson 6 C- Alandt, l.b.w.. b. C. H. Gibson 0 H. Oliver, bowled C. H. Gibson 2 Extra's 15 Totaal 116 Bowlingcijfers: O. M. R. W. C. H. Gibson 9.2 3 20 3 L. H. Gilbert 10 3 23 2 G. E. V. Crutschley 8 2 12 2 Capt. K- B. Stanley 6 1 14 0 G. Wilson 6 1 22 1 Lt. A. T. Holmes 6 2 10 2 2de innings N. C. B. XI. P. Labouchère. b. T. D. Wheatley 27 H Hcaley, c. G. E. V. Crutchley, b. T. D. Wheatley 23 H. de la Mar. run out 2 H. Schnitger, l.b.w., b T D. Wheatley 3 W. W.ttetool, b. C. H. Gibson 1 A. v. Baasbank, not out 61 P. Sanders, b. C H. Gibson 4 A. v. Stuyvenberg. b. G. Wilson 23 H. Oliver, b. G. Wilson 12 J. Kruit, c. G E. V. Crutchley, b. T. D. Wheatley 6 C. Alandt. c. H ,c. Pattison, b. G E. V. Crutchley 16 Extra's 14 Totaal 192 Bowlingcijfers: O. M. R. W. C. H. Gibson 21 10 26 2 Lt. A. T. Holmes 13 3 24 0 L. H. Gilbert 8 1 28 0 T. D. Wheatley 19 6 45 4 G. E. V. Crutchley 9 1 29 1 G. Wilson 8 2 26 2 EEN SERENADE AAN „VOORWAARTS". Zaterdag 6 Augustus Jubileert, zooals wij meldden de muziekvereeniging „Voorwaarts" De bij de Federatie van Haarl. Muziekver- eenigingen aangesloten vereenigingen zullen „Voorwaarts" een serenade brengen. De vol gende vereenigingen hebben daarvoor toe zegging gedaan: .Harmonie-Crescendo" „Utile Dulci", „Kunstgenot", „Tram fan fare", „Crescendo", Jeugdfanfare ..Oosterspeeltuin", „Johez" het knapenkoor van „Johez" en „Kunstkring". De volgende route is aangevraagd bij den Commissaris van Politie: 7 uur: Kennemer- plein, viaduct Kruisweg, Kruisstraat, Nieuwe Groenmarkt, Zijlstraat. Ged. Oude Gracht, Turfmarkt, Kampervest, Kleine Houtweg, Baan, naar het Brongebouw. Op het gras veld voor de muziektent zal, onder leiding van den directeur van „Johez" den heer Meng, de aangeboden marsch worden uitge voerd. Na afloop zullen de deelnemers aan deze serenade in de gelegenhend worden gesteld het avondconcert, dat volgens het program ma opent met een muziekuitvoering door „Apollo" van Koog aan de Zaan bij te wo nen. De dames van de deelnemers kunnen tegen gereduceerden prijs ook deze uitvoe ring bijwonen. Na afloop van het concert is er een bal-champétre. MEISJE DOOR EEN RUIT GEVALLEN. Hedenmorgen ongeveer negen uur is op den hoek AnegangSchagchelstxaa: een on geluk gebeurd, dat wonderlijk goed is afge- loopen. Een 15-jarig meisje kon daar niet voldoende voor een passeerende auto uitwij ken. met het. gevolg dat zij met fiets en al door een groote spiegelruit van den winkel der firma H. B. Swarte viel Hoewel het meisje natuurlijk hevig geschrokken is, bleek zij toch niet gekwetst, te zijn. In den winkel werd zij op haar verhaal gebracht. In de étalagekast werden een paar japonnen be schadigd Het Rhönrad op Schiphol. Demonstratie door leerlingen van de Würzbiirger school Een der leerlingen in het Rhönrad In mijn jongenstijd heb ik dikwijls gToote glazen knikkers gehad met een of ander fi guurtje er in opgesloten. En als dan die knikkers rolden, dan rolde het figuurtje mee. voorover, achterover, zijwaarts. Maar het bleef vast zitten, waar het zat en viel er niet uit. Aan deze knikkers dacht ik, toen ik de demonstratie Rhönrad zag. die Donderdag op Schiphol werd gegeven. Op het ruime vliegveld aan de grens van den betonnen tegelvloer en de uitgestrekte weide staan klein en verlaten de leege rhönrader. Straks zullen vier meisjes en twee jongens van de Würzbürger Rhönrad Musterschule daarmee een demonstratie geven. De uitvinder van het Rhönrad. Otto Feick, maakte een groote tournée door Ame rika, Engeland, Denemarken o.a. en is nu in Amsterdam gekomen, om de werking te laten zien. Leeg en klein staan ze daar op het wijde veld dc zes raderen, die toch elk een middel lijn van ongeveer 2 Meter hebben en niet minder dan 34 kilo wegen. Zoo'n rhönrad bestaat uit twee metalen hoepels evenwijdig aan elkaar door verbindingsstan- gen van misschien 1/3 meter met elkaar ver bonden. Aan deze tusschenstaven zijn eenige beugels bevestigd, tot steun voor voet en hand. Want binnen in die hoepels gaat de sportbeoefenaar staan om dan het rad te laten rollen, voorover, achterover, zijwaarts in spiralen. En de „raddraaier" rolt mee en valt er niet uit. Als hij tenminste een mees ter in die sport is. En dat zijn de leerlingen van Otto Feick! Hun bruingebrande sportlichamen wentelen de raderen over de tegels en de wei. rustig, gelijkmatig. Het rad wordt bewogen door het strekken of spannen van bepaalde spie ren aan arm of been en het verplaatsen van het zwaartepunt. Het is, of deze sport geen inspanning kost. of alles maar zoo gaat. zóó gemakkelijk en soepel bewegen de demon stranten de wielen. Maar Otto Feick vertelt ons, dat prestaties als dc getoonde inspan nende en moeilijke oefening kosten. Hij vertelt met enthousiasme over het rhönrad, en over dc geweldige vlucht, die zijn uitvinding heeft genomen. Duit.schland telt reeds 340 vereenigingen met 2600 rade ren. Ook Frankrijk en Engeland bezitten eenige honderdtallen rhönrader. Vooral de brandweer en de politie-sportvereeniglngen gebruiken ze. Niet alleen, dat bij deze sport vrijwel alle spieren in werking treden, maar ook een snelle reactie en tegenwoordigheid van geest zijn verelscht en worden aangekweekt. Voor vliegscholen is ze dan ook zeer aan te beve len. In Dultschland hebben ze bijna alle maal de beschikking over deze rhönrader. „Wij krtfgen ze hier nu ook", zegt de ha venmeester van Schiphol, de heer Dcllaert. ..Op Waalhaven komen er twee en op Schip hol eveneens. Voor het personeel in zijn vrijen tijd, als afwisseling voor andere spor ten". Onderwijl draaien de wielen over het ter rein, sierlijk en vol gratie. Een der moeilijk ste oefeningen is de losse, waarbij alleen de voeten steunpunten hebben in het rad Men hangt dan als het ware. evenwel zonder dat de voeten stijf vastgebonden zijn. Losjes zijn ze in de beugels geschoven, zoodat ze er zoo noodig onmiddellijk kunnen worden uitge trokken. Het is een aantrekkelijke sport. Iedereen wil het doen, vertelt de heer Feick. Inderdaad. Als wij de apparaten van dicht bij in oogenschouw nemen bekruipt mij de lust er ook eens in te gaan draaien. Maar ik vrees onmiddellijk met mijn neus op den grond te zullen vallen en uitgelachen te wor den cn ik wijs het vriendelijke aanbod af. Voorloopig laat ik het rhönrad nog maar over aan de experts, die tot- en met Zondag nog des middags op Schiphol zullen demon- streeren. en die het volkomen behcerschen. Deze prachtige sport verdient een groote publieke belangstelling. FEDERATIE-LEDENVER G ADERING O.S.P. Vrijdag 5 Augustus as zal in gebouw ,,Cae- cilia". Jansstraat een Federatie-ledenverga dering gehouden worden van de OB.P waar het Federatiereglement vastgesteld zal wor den. Tevens komt in bespreking de Anti-Welter- Actie De heer De Boer van IJmuiden zal een inleiding houden over de noodzakelijkheid van de „Socialistische Arbeidersweer". (S. A. W.) PLAATSVERVANGEND POLITIERECHTER. Aangewezen zijn met ingang van 1 Sep tember 1932 voor een tijdvak hetwelk ein digt 1 September 1933. in de enkelvoudige kamer voor de vereenvoudigde behandeling van strafzaken van de arrondissementsrecht bank: 2 te Haarlem- tot plaatsvervangend lid: jhr mr. E. J. Strick van Linschoten. mr. A. L M. van Berckel, mr. A. W. J. van Vrijberghe de Coningh. mr. S. J. Pit. mr. M. A. van Rijn van Alkemade, allen rechter. PERSONALIA. Mej. M. S. Dollekamp te Haarlem Is te Utrecht geslaagd voor het examen Engelsch MO A. Geslaagd voor het examen Nijverheidson derwijs te Den acte N IV H. de Hey, Haarlem. STADSNIEUWS ARROND.-RECHTBANK. Letsel door schuld. Op 10 December reed een schillenboer over de Boezembrug te Halfweg, toen hij werd achterop gereden door een auto. De man w:lde uitwijken voor een auto die voor café Modern stond, doch eer hij dit kon doen. werd hij door den anderen auto met zoo n kracht aangereden, dat de schlllenwagen in twee stukken brak. het paard slo'g op hol en de bestuurder werd op den grond ge slingerd. waardoor hij eenige ribben kneus de en ontvellingen opliep. De man had een maand lang zijn werk niet kunnen ver richten. De autobestuurder stond terecht wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld. Hij verklaarde, dat hij op de brug had willen uitwijken doch dat de boer op dat oogenblik naar links uitweek, de ver dachte zette toen de remmen aan maar kon door het gladde wegdek niet tijdig tot stil stand komen, waarop de aanrijding volgd\ De schillenboer zei. dat hij met de zweep had aangeduid, dat hij zou uitwijken, doch het nie:. had gedaan. Het Openbaar Ministerie was van oor deel, da: verdachte had kunnen uitwijken en schuldig was aan de aanrijding, waar voor f 100 boete werd geéischt. Verdachte achte zich zelf niet schuldig en weet de aan rijd.ng aan de omstandigheid, dat de schil lenboer plotseling uitweek. Uitspraak 16 Augustus. Een ontrouw reiziger. Vervolgens werd de zaak behandeld te gen een reiziger, die zich bij een firma te dezer stede had vervoegd voorgevende ver tegenwoordiger te zijn voor een Duitsch? firma in smeerinstallaties: hij bood aan voor dc f rma op provisie te reizen in olie en vet. Aangezien zijn verhalen geloof waardig schenen, werd dit goedgevonden, doch spoedig kwam hij om voorschot voor een reisabonenment en aangezien hij voor gaf reeds eenige bestellingen voor de firma te hebben ontvangen, kreeg hij voorschot. Later wist hij nog wat g?ld te krijgen, on der voorgeven, dat het geld van zijn Duit- sche firma op zich liet waohtcn. Weldra bleek, dat alles wat de reiziger had verteld onwaar was. Verdachte was niet verschenen, doch voor den rechter commissaris had hij bekend. De Officier van Jusitie eischic tegen den man. die al eens 9 maanden voor verduiste ring had gehad, een gevangenisstraf van 6 maanden. Uitspraak 16 Augustus. SYNAGOGEDIENSTEN NED. ISRAëL. GEMEENTE. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den In gang te 7 30 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Predikatie voor het Moosafgebed. Middagdlenst te 1.30 uur. Avonddienst te 9.34 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zondag te uur. Middag- en avondiensten te 7.30 uur, 9 AB: Avondicnst te 9.26 uur. Ochtenddienst te 7.30 uur Middagdionst cn Avondienst te 7.30 uur. Talmoed Torah: Sabbath niet,. Werkdagen: 's avonds te 7 uur. Woensdag en Donderdagavond niet. De diensten, alsmede Talmoed Torah. vonden plaats ter Synagoge L. Begijnestraat U. VAN EGMOND GEHULDIGD IN „PAK DE LEUNING". De revue „Pak de Leuning", trekt lederen avond volle zalen, wat wel een bewijs is dat het publiek zich amuse:rt. Naar aanleiding van de overwinning welke onze stadgenoot Jacq. van Egmond te Los Angeles behaald heeft, zong de heer Kees van Dam 'Kokkie) Dond rdagavond onderstaand couplet op de bekende melodie ..Een karretje op den zand weg": EXAMENS HOOFDAKTE. Haarlem, 4 Augustus. Geëxamineerd 8 m. candidaten. Geslaagd de heeren: N Banis, Amsterdam; B Blok. Noord-Scharwoude; F. Wildenburg. Aalsmeer; G. Kcunen, Bever wijk; C. v. Loenhout, Amsterdam. Een karretje In Los Angeles reed. Waarop Jacq. van Egmond zooals U wol weet, Een Hollandsche tongen uit Haarlem, Hij wilde voor Holland echt Hollandsch gaan doen, En ja, hoor.van Egmond werd Kampioen, Gefeliciteerd mijn vriend, mijn vriend, En ik wcnsch je wel thuis mijn vriend. VACANTlEMATlNEéS IN DEN SCHOUW BURG JANSWFG Jammer dat Donderdagmiddag maar een handjevol kinderen ln den Schouwburg aan den Janswcg was. om te genieten van dc prestaties van den goochelaar-buikspreker Melloc. Maar enfin: dc Jongens en meisjes die er waren amuseerden zich uitstekend en daar de heer Melloc lederen middag optreedt, hebben de afwezigen nog de gelegenheid, hun schade in te halen- Vóór de pauze hield dc heer Melloc de kinderen bezig met eenige eenvoudige maar toch natuurlijk „onbegrijpelijke" goocheltoeren, waarbij hij het jeugdig pu bliek op zeer tactvolle, rustige cn prettige wijze ln de handeling wist te betrekken en daarna kwam de ondeugende cn brutale „sprekende" pop aan de beurt, die dc kin deren deed schateren van het lachen. Na de pauze volgde een wedstrijd (die aan alle deelneemsters en deelnemers een aardigen prijs opleverde) in zang. declama tie, dansen enz. Er waren bij dc Jonge uit voerenden eenigen. wier prestaties werke lijk zeer verdienstelijk genoemd mogen wor den. Deze goochelaar-buikspreker weet op uit nemende wijze met de jeugd om te sprin gen en wie zijn kinderen of logeetjes een ge notvollen middag wil bereiden, verzuime niet. een der vacantle-matinées ln den Schouwburg aan den Jansweg met hen tc bezoeken. EXAMENS HANDENARBEID. Haarlem, 3 en 4 Augustus. Geëxamineerd 13 m. candidaten. Geslaagd de heeren J. J. Baar, Heemstede; W. v. d. Berg, Haarlem; A. J. Boekholtz. Amsterdam; J. van Drunen, Aerdenhout; F. G. M. Douwer, Aerdenhout; D. Hofstra, Amsterdam: G. C. Jongh Vis- schcr, Heemstede; H. Zevenboon, Amers foort; J. van Dooren, Laren (N.-H.) Eén car.didaat trok zich terug, een andefi is jüet opgekomen.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 11