Olympische Spelen 1932 DE WEDSTRIJDEN VAN ZATERDAG. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. Succes voor onze zwemsters Willy den Ouden en Corry Laddé. Onze zeilers maken eveneens een goede beurt. De Fin Kokkinen wint de beslissing middengewicht Grieksch-Romeinsch worstelen. 3000 Meter sieeple-cha.sc. Iso Hollo wint, maar loopt een ronde te veel. LOS ANGELES, 0 Augustus (V. D.) Voor den start van de finale 3000 M steeplc-chase vcr- scheenen tien althleten, te weten de Italia nen Lippi en Bartollni, de Finnen Toivonen, Mattilalnen en Iso Hollo, de Amerikanen Cluskey, Dawson en Pritchard en de Engel- schen Evenson en Bailey. Iso Hollo, die op Maandag J.l. zijn serie had gewonnen in den nieuwen Olympischen recordtijd van 9 min. 14 6 sec., nam onmid dellijk den kop. Het veld bleef dicht opeen en op een gegeven moment nam Dawson den kop. Als de halve afstand is afgelegd wist Evenson de tweede plaats te bereiken. Iso Hollo bleef leiden, terwijl zich een heftige strijd ontspon tusschen Evenson en Cluskey om de tweede plaats. Iso Hollo won met flinken voorsprong, terwijl Evenson tweede werd. Het bleek, dat een ronde te veel was ge- loopen, doch wedstrijdleiding besloot, met goedkeuring van de deelnemers, dezen uit slag toch als resultaat van een Olympischen wedstrijd te beschouwen. De einduitslag werd dus: 1. Olympisch winnaar Iso Hollo (Finland) tijd 10 min. 33.4 sec. 2. Evenson (Engeland) op 100 Meter. 3 Cluskey (V. S.) 4. Mattilalnen (Finland). 5. Bailey (Engeland). 6. Dawson (V. S.) Tenslotte nog Pritchard (V. S.). Toivonen (Finland) en de Italianen Lippi en Bartolini. Bausch winnaar. Nieuw wereldrecord. LOS ANGELES. 6 Augustus (V. D.) Na het discuswerpen werd het nummer polstokhoog springen afgewerkt. De Amerikanen Bausch en Coffmann sprongen schitterend en haal den beiden de 4 Meier. Zij verkregen hier voor elk 1027 punten. De Let Dimsa, die onder de eerste zes lag, moest opgeven wegens een blessure aan den enkel. Hierdoor bereikte hij in het polstok hoogspringen slechts een afstand van 3.20 Meter, waardoor hij de eersle plaats moest prijsgeven en op de derde plaats terecht kwam. In het algemeen klassement werd Bausch (Vereenigde Staten) eerste imet in totaal 8462 23 punten. Dit beteekende tevens een nieuw wereldrecord, dat tot nu op naam stond van Achilles Jaervinen (Finland) met een totaal van 8255.475 punten. Vanzelf sprekend werd ook het Olympisch record verbeterd, dat Yrjoela (Finland) hield met 8053.29 punten, in 1928 te Amsterdam ge maakt. De einduitslag werd. 1. Olympisch winnaar Bausch (Ver. Sta ten) 8452 23 punten. 2. Jaervinen (Finland) 8292.48 punten. 3. Eberle (Duitschland) 8030.80 pnt. 4. Charles (V. S.) 7985 punten. 5. Sievert (Duitschland) 7941.07 punten. 6. Yrjoela (Finland) 7688.09 punten. 7. Ciffmann (V. S.) 7534.41 punten. 8. Tisdall (Ierland i 7327.17 punten. 9. Wegner (Duitschland) 7197.93 punten. 10. Bacsalmasi (Hongarije) 7001.73 pnt. 11. Hart (Zuid Afrika) 6799.25 punten. Vier niaal 100 AI. estafette dames. LOS ANGELES. 6 Augustus (V. D.) Na de 4 x 100 Meter series voor heeren zou in het Olympisch Stadion de series 4x100 Me ter estafette voor dames geloopen worden. Daar hiervoor echter niet genoeg deelne ming bestond, werd besloten de deelnemen de ploegen direct Zondag (dus morgen) in de finale te plaatsen. Onze Nederlandsche damesploeg komt dus Zondag in den eindstrijd. DE MODERNE VIJFKAMP. Oxenstierna Olympisch winnaar. LOS ANGELES, 6 Augustus iVaz Dias) Heden werd de veldloop over 4000 Meter ge houden. De Zweed Lindman werd winnaar met 4 punten. Oxenstierna werd derde met 7 punten. Door dezen uitslag is Oxenstierna (Zwe den) Olympisch kampioen in de Moderne Vijfkamp geworden met 32 punten. Het resultaat van den veldloop luidde: 1. Lindman (Zweden); 2. Miersch, (Duitschland) 6 punten; 3. Oxenstierna (Zweden) 7 punten; 4. Thofelt (Zweden) 13 punten. Het eindklassement van den vijfkamp luidde: 1. Oxenstierna (Zweden) en Olympisch win naar 32 punten; 2. Lindman (Zweden) 35,5 punten: 3. Nayo <V.S.) 38,5 punten; 4. Tho- ielt (Zweden) 39 punten. Dc Italiaan Beccali heeft tc Los Angeles een bijzondere prestatie geleverd, door de 1500 fllctcr te loinnen. DE MIDDAGWEDSTRIJDEN. Nieuw wereldrecord 4X100 M. LOS ANGELES. 6 Augustus (V. D.) Bij de middagwedstrijden was het publiek on danks de hitte weer in grooten getale toe gestroomd en toen met de series 4 x 100 Me ter estafette een aanvang werd gemaakt, waren zeker 40 000 toeschouwers aanwezig. Zij werden voor hun belangstelling zeker be loond, immers de favoriet in de estafette 4x100 Meter Amerika slaagde er in een nieuw wereldrecord te vestigen. In de eerste serie ging de strijd hoofdza kelijk tusschen Duitschland, Japan en En geland. Vooral door de Duitsche ploeg, waarin Geerllng vervangen was door Hen- drix, werd uitstekend geloopen en haar tijd was 41,2 sec. De uitslag der eerste serie luidde: 1. Duitschland met Koernig, Hendrix, Borch meyer en Jonath. Tijd 41,2 sec.; 2. Japan; 3. Engeland. In de tweede serie kwam de Vereenigde Staten uit met de loopers Kiesel, Toppino, Dyer en Wykoff. Deze vier sprinters zijn geheel op elkaar ingesteld, zoodat men de steun van een Tolan, Metcalfe en Simpson kon missen. Hun loopen en overgeven was uitmuntend en toen de uitslag bekend werd bleek het dat de Vereenigde Staten wederom een wereldrecord had gebroken. De tijd van de ploeg was 40,6 sec. Het oude wereldre cord stond op naam van de Zuid-Californi- sche Universiteit (loopers Delby, Maurer, Dyer en Wykoff) met 40,8 sec. De bekende Duitsche estafetteploeg Koer nig, Uammers. Borchmeyer en Jonath heeft in Juni van dit jaar te Kassei een tijd ge maakt van 40,6 sec. Dus de zelfde tijd als de Amerikaansche ploeg van heden. Het re cord van de Duitsche ploeg is echter door de I. A. A. F. niet gehomologeerd. Het Olym pisch record stond op naam van de Veree nigde Staten met 41 sec., te Parijs 1924 ge loopen. De uitslag van de tweede serie luidde: 1. Vereenigde Staten met Kiesel, Toppino, Dyer en Wykoff. Tijd 40,6 sec.; 2. Italië; 3. C.anada. Series 100 Meter vrije slag heeren en 200 M. school slag dames. LOS ANGELES, 6 Augustus (V.D.) Heden morgen zijn de Olympische zwemwedstrij den begonnen met de series 100 Meter vrije slag heeren en 200 Meter schoolslag dames Er waren vanmorgen nog slechts weinig bezoekers, toen de series 100 Meter vrije slag voor heeren begonnen. Naar schatting waren 1000 toeschouwers aanwezig. Dc .twee cerstaankomendcn uit elke serie werden in de demifinales geplaatst, boven dien nog de snelste derde aankomende. Talrijke zwemmers wisten binnen de mi nuut hun baan te zwemmen, vooral de Ja panners vielen op. De eerste serie was voor den Amerikaan Kalili met een tijd van 59.6 sec. De uitslagen der series luidden: 1. Kalili (VS.) tijd 59.6 sec. 2. Dr. Barany (Hongarije) 1 min. 0.4 sec. 3. Boune (Cana da) 1 min. 1.1 sec. Tweede serie: 1, Spence (Canada) 59.3 sec. 2. Schwarz (V.S.) 59.5 sec. 3. Rakashi (Japan) 59.6 sec. 4. Wannie (Hongarije) 1 min. 2.8 sec. Derde serie: 1. Takaishi (Japan) 59.5 sec. 2. Thompson (V.S.) 1 min. 2 sec. Vierde serie: 1. Miyozaki (Japan) 59 7 sec. 2. Szekely (Hongarije) 1 min. 1.4 sec. Takashi (Japan) wist zich dus voor de demifinales te kwaliceeren. De beete tijd in de series werd gemaakt door den Cana dees Spence met een tijd van 59.3 sec. Geplaatst zijn dus 3 Amerikanen, 1 Ca nadees, 2 Hongaren, 3 Japanners. 200 Meter schoolslag dames De beste tijden door de schoolslagzwem sters in haar series gemaakt, luidden als volgt: Corry Laddé wint haar serie. LOS ANGELES, 6 Augustus (V.D.) He denmiddag werden de zwemwedstrijden in het Zwemstadion voortgezet. Begonnen werd met de 100 Meter vrije i slag voor dames. In de eerste serie kon onze vertegenwoor digster Corry Laddé een succes boeken. ZijJ heeft feilen strijd moeten voeren tegen de Fransche zwemster Mile Oodard doch won met 0.1 sec. verschil. De uitslag van de eerste serie luidde: 1. Corry Laddé (Nederland) tijd 1 min. 12.1 sec. 2. Mil. Godard (Frankrijk) tijd 1 min. 12 2 sec. 3. Miss Davles (Engeland) tijd 1 min. 12.7 sec. De tweed? serie was voor de Engelsche Miss Cooper, die in den uitstekenden tijd van 1 min. 9 sec. won. De uitslag van de tweede serie luidde: 1. Miss Cooper (Engeland) tijd 1 min. 9 sec. 2. Miss Mac. Kim (V.S.) tijd 1 min. 9.3 3. Miss Bolt (Australië) tijd 1 min. 11.4 sec. In de derde serie 100 Meter vrije slag dames zwom Helen Madison mee. Zij kwam als eerste aan en verbeterde het Olympisch record van Miss Cooper (Engeland) in de tweede serie gemaakt en bracht het thans op 1 min. 8.9 sec. Het oude Olympische record stond op naam van Miss Ossipovich (V.S.) met 1 m:n. 11 sec. in 1928 te Amsterdam gemaakt. De uitslag derde serie luidde: 1. Heien Madison (VB.) tijd 1 min. 8.9 sec. 2. Mej. Maakal (Zuid-Afrika) 1 min. 11 sec. In de vierde serie zwom kampioene Willy den Ouden mee. In haar serie zwom de sterke Amerikaan sche zwemster Sa villa mee en verbeterde i het pas gevestigde Olympische record van Helen Madison reeds met 0.4 sec. Willy den Ouden werd tweedé met T min, 9.2 sec. De uitslag luidde: 1. Miss Saville (-V.S.) tijd 1 min. 8.5 sec. 2. Willy den Ouden (Nederland) tijd 1 min. 9.2 sec. 100 M. vrije slag heeren. vrije slag heeren verzwommen. Meermalen werden spannende wedstrijden gehouden en de gemaakte tijden wijzen op zeer scherpen strijd. Dr. Barany scheen hinder van een blessure te ondervinden, althans hij kwam In de eerste demifinale als vierde aan in den tijd van 59.4 sec. Hierdoor is de Euro- peesche kampioen in dit nummer niet voor de finale geplaatst. De Japanner Miyozaki wist een nieuw Olympisch record te vestigen door den af stand te zwemmen in 58 sec., Oud Olympisch record Weissmueller (V.S.) te Amsterdam in 1928 gemaaki met 58.6 sec. De uitslagen der eerste demifinale luid den: 1. Miyozaki (Japan) 58 sec. Nieuw Olym pisch record. 2. Thompson (V.S.) 59.2 sec. 3. Kalili (V.S.) 59.3 sec. Tweede demifinale. 1. Takaishi (Japan) 59 sec. 2. Schwarz (V.S.) 59.2 sec. 3. Takashi (Japan) 59.5 sec. De Canadees Spence kwam als vierde aan in 59.6 sec. en komt dus eveneens niet in den eindstrijd uit. De finale is dus een Japansche-Ameri- kaansche ontmoeting drie tegen drie. waar bij de Japanners de beste kansen hebben. Arm Europa! Wat onze dames presteerden. LOS ANGELES, 6 Augustus (Vaz Dias.) Twee onzer zwemsters konden op den eersten <^ag der dameswedstrijden een suc ces boeken n.l. Willy den Ouden en Corry Laddé, beiden in het nummer 100 Meter vrije slag. Als derde zwemster voor Holland kwam in dit nummer uit Marie Vierdag. Zij zwom in de tweede serie tegen een aantal sterke tegenstandsters o.m. Miss Cooper en Miss Mac. Kim, de bekende Amerikaansche ster. Zij vermocht zien niet te plaatsen, daar Miss Bult (Australië) kans zag met kleinen voorsprong de derde plaats in te nemen. De tijd van Marie Vierdag was 1 min. 13.3 sec. Corry Laddé heeft zich In haar serie de eerste schitterend geweerd. Zij zwom een scherpen kamp tegen Mile Godard en Miss Davies. Vooral de eerste scheen zich niet met een tw?ede plaats tevreden te willen stellen. Het werd een felle strijd en onze landgenoote tikte 0 1 sec. eerder aan dan Yvonne Go dard. De snelle Fransche zwemster te klop pen mag al een prestatie op zich zelf wor den genoemd. Corry Laddé was dan ook in uitstekenden vorm en de mogelijkheid is Dr. Barany (Hongarije), die blijkens de film opneming ten onrechte niet in de finale 100 M. vrije slag heeren mocht meezwemmen" niet uitgesloten dat zij zich nog in de finale weet te plaatsen. Onze derde vertegenwoordigster Willy den Ouden had een zeer sterke tegenstandster in Miss Saville, die als Olympisch kampioe ne wordt gedoodverfd. Miss Saville zwom den afstand in den nieuwen Olympischen recordtijd van 1 min. 8.5 sec. Willy den Ouden werd tweede in 1 min. 9.2 sec. Zij maakte een uitstekenden indruk en men verwacht, dat zij zeer zeker in de finale zal uitkomen. Behalve het zwemmen van Miss Saville viel ook de tijd van Helen Madison op al was deze een halve seconde langer dan die van haar landgenoote. De zwemwedstrijden werden geëindigd met een waterpolowedstrijd tusschen Hon garije en Duitschland. Vertesi gaf de Hongaren de leiding, waar op Nemeth den voorsprong vergrootte tot 2—0. Met een 2—0 stand voor Hongarije kwam de rust. Schulze scoorde daarna tegen. De eind stand werd tenslotte 6.2 voor Hongarije. De Hongaren speelden een technisch zeer hoogstaand spel, waartegen de Olympische kampioenen weinig vermochten uit te rich ten. DE ZEILWEDSTRIJDEN Eerste race sterklasse. LOS ANGELES. 6 Augustus (V. D.) Op de kleine zeilbaan werd heden aange vangen met de eerste race in de sterklasse. Holland nam hieraan deel met de boot „Holland" van de gebroeders Maas. Er stond een wind van 1 tot 3 Meter per seconde. De race ging in hoofdzaak tusschen Neder land en Duitschland. Aanvankelijk lag de „Holland" voor, maar door kruisen wist de Duitsche zeiler Behr de „Holland" voorbij te komen. Er ontstond een uiterst vinnige race welke tenslotte door Duitschland werd ge wonnen. 2 Holland. In het puntenklassement staat Nederland aan den kop, gevolgd door Engeland, Ver eenigde Staten, Duitschland, Oostenrijk, Frankrijk, Spanje, Italië, Zweden, Canada en Zuid-Afrika. DE SCHERMWEDSTRIJDEN. Op degen equipe. LOS ANGELES. 6 Augustus (V. D.) Heden werden de degenwedstrijden-equipe voortgezet. Vooral tusschen Denemarken en de Vereenigde Staten spande het geducht. Beide landen wonnen acht partijen, doch de geplaatste en ontvangen treffers beslisten in hel voordeel van de Vereenigde Staten. In de finale zijn geplaatst de volgende landen- Vereenigde Staten, Italië, Frankrijk en Belgic. HET GRIEKSCH-ROMEINSCH WORSTELEN. Beslising middengewicht. LOS ANGELES. 6 Augustus (V. D.) Bij het Grieksch-Romeinsch worstelen viel heden in de middengewichtklasse de beslis sing. De Fin Kokkinen sloeg na een langen spannenden strijd den Zweed Cadier en be haalde daarmede het Olympisch kampioen schap. De einduitslag in het middengewicht luidde 1. Olympisch kampioen Kokkinen (Fin land). 2. Foeldack (Duitschland). 3. Cadier (Zweden). HET OLYMPISCH WATERPOLOTOURNOOI. V. S.Brazilië. LOS ANGELES, 6 Augustus (V. D.) De tweede waterpolowedstrijd ging tus schen de Vereenigde Staten en Brazilië. Met de rust leidden de Amerikanen met 2—0. Eindstand 61 voor de Vereenigde Staten. Vooral het samenspel der Brazilianen liet veel te wenschen over. DE ATLETIEKWEDSTRIJDEN. Nederland in het cstafettcnummer vierde. LOS ANGELES, 7 Augustus (Vaz Dias). Het was vandaag de laatste dag der Olympi sche athleitkewedstrijden en ongetwijfeld was het programma weer zeer belangwek kend. Immers, behalve de verschillende beslissingen estafette-nummers stond ook de Marathon op het programma en vanzelfspre kend was aller belangstelling op dit interes sante evenement gericht. Toen de wedstrijden begonnen met de be slissing 4 x 100 Meter estafette dames wa ren er zeker 85.000 toeschouwers in het Olym pisch Stadion aanwezig. Amerika loopt in wereldrecordtijd. Door de geringe inschrijving op het num mer 4 x 100 Meter estafette dames kwamen de zes landen direct in de finale. Japan lootte de binnen baan en daarnaast volgde Nederland, Canada, Vereenigde Staten, En geland en Duitschland. Onze estafetteploeg liep in de volgende formatie: Dalmolen, Aal ten, Du Mée en Schuurman. Na den start liepen de Vereenigde Staten, Canada en Engeland direct op de andere ploe gen uit. Duitschland, die een zeer zwakke ploeg had samengesteld, telde niet mee. Toen op het derde wisselpunt Tollina Schuurman het stokje van Bep du Mee kreeg was op dat moment Holland niet minder dan tien Meter achter op dc Vereenigde Staten, welk land den kop had. Mej. Schuurman heeft nog kans gezien 1,5 Meter op te halen, doch kon niet verhinderen dat de Hollandsche ploeg zich met de vierde plaats tevreden moest stellen. Amerika won in den nieuwen wereldrecord tijd van 47 sec. Het Olympisch record stond op naam van Canada, in 1928 te Amsterdam gemaakt met een tijd van 48.4 sec. De Vereenigde Staten had als zwaarste concurrentie de Canadeesche ploeg, die uit stekend liep en slechts 1 Meter achter de Amerikaansche als tweede aankwam. 3 Me ter daarachter kwam Engeland door de fi nish en tenslotte Holland. Mej. Schuurman lag weer 3 Meter voor Japan. Met gering verschil eindigde Duitschland als zesde. De einduitslag luidde: 1. en Olympisch winnaar Vereenigde Sta ten tijd 47 sec. Nieuw wereld- en Olympisch record. 2. Canada op 1 Meter. 3. Engeland. 4. Nederland, 5 Japan, 6. Duitschland. Dc 4 x 100 Meter heeren. Ver eenigde Staten wint in den phenomenalen tijd van 40 sec. Nieuw wereldrecord. LOS ANGELES, 7 Augustus V.D.) Gis teren wisten de Vereenigde Staten hun serie van 4 x 100 Meter heeren te winnen in den nieuwen wereldrecordtijd van 40,6 sec. Daar bij had de Amerikaansche athletiekploeg zich in een dergelijken vorm getoond, dat allen de Duitsche estafetteploeg kans doch een zeer kleine had om de Amerikanen voor de eerste plaats te bedreigen. Het is echter wel heel anders uitgekomen. De estafetteploeg bestond vandaag weer uit dezelfde loopers als die van gisteren, nl. in de startvolgorde Kiesel, Toppino, Dyer en Wykoff. De Vereenigde Staten gingen met acht Me ter voorsprong het eerst door de finish en liepen de 4 x 100 Meter estafette in den phe nomenalen tijd van precies 40 sec.! Het geen een nieuw wereld- en nieuw Olympisch record beteekende. Tweede werd Duitschland, derde Italië, die 3 Meter achter Duitschland door de finish ging. Vierde was Canada, vlak achter Italië en tenslotte Japan en Engeland. De einduitslag werd: 1 en Olympisch winnaar Vereenigde Sta ten met de sprinters Kiesel Toppino, Dyer en Wykoff. Tijd 40 sec. Nieuw wereld- en Olym pisch record. 2 Duitschland met Koer nig. Hendrix, Borchmeyer en Jonath, 3 Italië. 4. Canada, 5. Japan. 6. Engeland. De Marathonloop. LOS ANGELES. 7 Augustus (V.D.) Di rect na de 4 x 100 Meter estafette werd ge start voor den klassieken Marathonloop. In totaal 28 athleter. maakten hun ronde door het Olympisch Stadion, waar zij stormachtig toegejuicht werden door het publiek. Pre cies 15.36 viel het startschot. Na de twee ronden in het Stadion geloopen te hebben ging het door de Marathonpoort naar buiten, waar de groote reis een aanvang nam. Zabala (Argentinië) lag op dat moment aan den kop voor den Italiaan Fanelli, den Mexicaan Banos en den Duitscher de Bruyn. Toen er 5 K.M. geloopen waren (het eerste controlepunt) lag Zabala aan den kop met den Mexicaan Banos op de tweede plaats. De Italiaansche schermer Marzl won al zijn partijen en daarmede het Olympisch kampioenschap floretschermen. Derde was Briker (Canada) en daarachter weer de Argentijn Ribas. Ook bij de tweede controle heeft Zabala de leiding met ongeveer 10 Meter voorsprong op Banos en Briker. Zijn landgenoot Ribas ligt dan 200 Meter achter. Het derde controlepunt was gelegen op 15.3 K.M. Hier kwam Zabala het eerste aan. Hij bleek den afstand te hebben afgelegd in 57 min. Direct daarop volgde de Canadees Vrikers, die er 57 min. 30 sec. over had gedaan. Weer een halve minuut later arri veerde aan dit controlepunt de Japanner Gon. Daarna volgden nog Ribas (Argenti nië) en Michelsen (V. S.). Zabala behield steeds de leiding en bij het vierde controlepunt er waren toen ruim 23 K.M. afgelegd bleek het, dat hij dezen afstand had afgelegd in 1 uur 20 miunten. Ook bij het zevende controlepunt lag Wright nog aan den kop voor Zabala en Toivonen. Doch spoedig daarna haalde de Argentijn zijn tegenstanders weer in en her nam de leiding. De Fin Virtanen had den strijd om onbekende redenen opgegeven. Zabala had zich op de laatste K.M. van een kleinen voorsprong verzekerd en toen bazuingeschal aankondigde, dat Zabala in aantocht was, lag hij 100 Meter voor den Engelschman Ferris. Zabala won den Marathonloop ln 2 uur, 31 min. 26 sec. Tweede aankomende was Fer ris met 100 Meter achterstand, derde werd de Fin Toivonen met 100 Meter achterstand op Ferris en tenslotte Wright op de vierde plaats. Met grooten achterstand werd Tsoeda vijfde. De einduitslag luidde: 1. Olympisch winnaar Zabala (Argenti nië) tijd 2 uur 31 min. 36 sec. 2. Ferris (Engeland) tijd 2 uur 32 min. 12 sec. 3. Toivonen (Finland) tijd 2 uur 32 min. 12 sec. 4. Wright (Engeland) 32 min. 42 sec. 5. Tsoeda (Japan), tijd 2 uur 35 min. 42. sec. 6. Kin (Japan) tijd 2 uur 37 min. 28 sec. 7. Michelsen (V.S.) 8. Heks (Tsjechoslovakije). 9. Gon (Japan). 10. Andersen (Denemarken). 11. Oldag (V. S 12. Briker (Canada). 13. Fanelli (Italië). 14. Maiss (Canada). 15. De Bruyn (Duitschland). Hiermede was het athletiektournooi ge ëindigd. Hoogspringen dames. Mej. Gisolf vierde; zij stelt teleur. LOS ANGELES 7 Augustus (Vaz Dias). Het bijna ongelooflijke is waar geworden. Nederland heeft geen enkelen prijs gewon nen bij de atletiekwedstrijden. Onze laat ste kans was mej. Gisolf in het hoogspringen, doch ook hier vermocht onze Hollandsche vertegenwoordigster niet een dergelijke pres tatie te leveren om voor een prijs in aanmer king te komen. Met een sprong van 1.58 Meter bleef zij op de vierde plaats. Intusschen zou het Los Angeles niet zijn. of er moest ook in dit nummer een wereldrecord vallen. Dat is dan ook gebeurd, doch de prestatie is van een zoodanige hoogte, dat de cijfers ongelooflijk klinken. Miss Shiley sprong niet minder dan 1,767 Meter hoog. Het wereldrecord stond tot nu toe op naam van Miss Shiley (Ver. Sta ten) meteen sprong van 1,61 Meter. Lien Gi solf sprong daarna bij de athletiekwedstrij- Dit is Ellen Preiss, die tot veler verrassing het nummer floretschermen won. Zij is een Duitsche, die zes maanden geleden tot Oos- tenrijksche genaturaliseerd werd. omdat haar eigen land haar schermcapaciteiten niet wilde erkennen. De Nederlandsche dames in de estafette 4x100 M. hardloopen No. 4. Amerika vestigt een nieuw wereldrecord 4x100 M. hardloopen heeren. Ook mej. Lien Gisolf stelt teleur. De 4x400 M. eveneens voor de Ver. Staten. Willy den Ouden in prachtvorm

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 6