CRICKET. HONKBAL ZWEMWEDSTRIJDEN IN HET SPUIKANAAL WATERPOLO. NEDERLANDSCH ELFTAL - FREE FORESTERS. <Jcn te Amsterdam in het Stadion 1,623 Me ter hoog. en bracht daarmede het wereldre cord op haar naam. Doch heden sprongen niet minder dan drie dames hooger. Behalve Miss Shiley met haar schitterende prestatie bracht Mis Didrikson het tot 1,64 Meter en Miss Dawes (Canadatot 1,63 Meter. Zoo werd mej Gisolf vierde. Het eindresultaat werd: 1. en Olympisch winnares miss Shiley (V.S.) 1,767 Meter. Nieuw wereld- en Olympisch record. Het oude Olympisch record, stond op naam van Ethel Catherwood (Canada) met een sprong van 1.59 Meter, destijds te Amsterdam gemaakt 2. Miss Didrikson 'VS.) 1,64 Meter, 3. Miss Dawes (Canada) 1,63 Meter. 4. Lien Gisolf 1.58 Meter, 5. Miss Clark (Zuid-Afrika) 1,58 Meter, 6. Miss Rogers (V.S.) 1,58 Meter. Hoe >lej. Gisolf op de vierde plaats kwam Met geluk! LOS ANGELES, 7 Augustus (Vaz Dias.) Omtrent het hoogspringen der dames wordt nog gemeld: Het bleek weldra, dat de Amerikaansche Miss Shiley een kracht van speciale betee- kenis was in dit nummer. Waar de andere dames-athleten groote moeite hadden met de 1,55 Meter, zoo sprong Miss Shiley dezen af stand gemakkelijk over. Onze vertegenwoordigster stelde ook in dit nummer teleur. De eerste twee sprongen bij een hoogte van 1,55 Meter mislukten, doch voor de derde maal ging mej. Gisolf er overheen. Toen de lat op 1,58 Meter stond mislukte de eerste spror.g, doch bij den tweeden sprong kwam onze, landgenoote er overheen Zij trachtte daarna nog de 1.60 Meter te halen, doch alle sprongen mislukten. Intusschen waren reeds drie deelneemsters boven de 1.60 Meter gekomen, zoodat mej. Gisolf zich met de vierde plaats zou moeten tevreden stel len. Doch de 1,58 Meter was ook nog door twee andere dames gehaald, nl. Miss Rogers (V.S.) en Miss Clark (Zuid-Afrika) Door ge lukkig loten kon mej. Gisolf nog de vlyde plaats bezetten. De uitslag uit dit nummer werd: 1. en Olympisch kampioene Miss Shiley (V.S. 1,67 Meter. Nieuw wereld- en Olympisch record. 2. Miss Didrikson (V.S.) 164 Meter. 3. Miss Dawes (Canada) 1.63 Meter: 4 Mej Gisolf Nederland' 1,58 Meter 5. Miss Clark (Zuid-Afrika) 1.58 Meter. 6. Miss Ro gers (V.S.) 1,58 Meter. Het hoogspringen door Miss Shiley gewonnen met het nieuw wereldrecord van 1.67 Meter. Een seinfout deed ons melden, dat Miss Shiley (V. S.) bij het hoogspringen 1.767 M. bereikt had. Miss Shiley heeft echter het Olympisch kampioenschap behaald met een sprong van 1.67 Meter, eveneens wereld- en Olympisch record. Dc 4 x 100 Meter estafette voor de Ver. Staten. Nieuw wereld record. De laatste athletiekwedstrijd. De 4 x 400 Meter estafette tusschen Canada, Vereenigde Staten, Japan, Engeland, Italië en Duilsch- land. In de serie hadden de Vereenigde Staten reeds een nieuw wereld- en Olympisch record gevestigd met een tijd van 3 min. 11.8 sec. Vanzelfsprekend deden de Amerikanen het In de finale nog beter. In de Amerikaansche estafetteploeg liepen dc volgende athleten mee: Fougard, Ablo- wich, Warner en Carr. Na het tweede wlsselpunt leiden de Ver eenigde Staten reeds niet eenige meters voor sprong op Engeland en daarachter Duitsch- land op de derde plaats. Na het derde wissel- punt lag Amerika voor met Engeland op de tweede plaats en Canada op de derde plaats. Vooral Lord Burghley (Engeland) en Ed wards (Canada) hadden uitstekend geloopen. Op de laatste 400 Meter vond nog een ver woede strijd plaats tusschen den Japanner Nlshi en dr. Peltzer (Duitschland), waarbij de Duitscher met een halven Meter voor sprong nog juist als vierde door de finsh ging. Intusschen hadden de Vereenigde Staten gewonnen met 5 Meter voorsprong op Enge land, welk land weer 5 Meter voor lag bij Canada. Het bleek, dat de Vereenigde Staten weer een nieuw wereldrecord hadden gemaakt, n.l. hun tijd bedroeg 3 min. 8.2 sec., tevens dus nieuw Olympisch record. De tusschentijd van de loopers waren Eoucard 47.1 sec., Ablowich 47.6 sec., Warner 47.3 sec. en Carr 46.2 sec. De einduitslag luidde: 1. Olympisch winnaar: Vereenigde Staten, tijd 3 min. 8.2 sec 2. Engeland op 5 Meter. 3. Canada weer 5 Meter achterstand; 4. Duitschland weer 5 meter achter; 5. Japan: 6. Italië. DE ZWEMWEDSTRIJDEN. Beslissing 100 Meter vrije slag heeren. LOS ANGELES. 7 Augustus (Vaz Dias). Groote spanning heerschte er onder de dui zenden toeschouwers in het zwemstadion. toen de finalisten op de 100 Meter vrije slag heeren aan den start verschenen. Men wist immers, het werd een strijd tusschen Japan en Amerika en zouden de Vereenigde Staten ditmaal niet het Olympisch kampioenschap behalen? Aan den start verschenen de Japanners Ta- kaishi, Kawaishi en Miyozaki en de Ameri kanen Kilili, Thompson en Schwartz. De eerste 50 Meter werd vrijwel zonder on derling verschil gezwommen. Kop aan kop betwistten de snelle zwemmers elkaar elke decimeter. De Amerikaan Kilili bereikte het eerst het keerpunt, doch een onderdeel van een seconde later tikten Takaishi en Ka waishi aan. Op de laatste vijftig Meter kwam plotseling de Japanner Miyozaki sterk opzet ten. Met iederen slag liep hij op zijn tegen standers in en reeds spoedig had hij den kop. Met een fraaien eindspurt slaagde Miyozaki er In als eerste aan te komen in 58.2 sec. Deze tijd ligt hooger dan die. welke de Japanner gisteren in de halve finale heeft gemaakt nl. 58 sec. Als tweede kwam aan zijn landgenoot Ka waishi en daarop volgde pas de eerste Ame rikaan Schwarz met een tijd van 58.8 sec. Miyozaki heeft de finale vrij gemakkelijk gewonnen. Bedreigd door een zijner landge- nooten of een der Amerikanen is hij niet be paald. De resultaten waren. 1 en Olympisch winnaar: Miyozaki (Japan) tijd 58 2 sec. 2. Kawaishi (Japan) 58.6 sec. 3. Schwarz (V. S.) tijd 58.8 sec. 4 Kallli (V. S.) 59.2 sec. 5 Takaishi (Japan) 59.2 sec. 6. Thompson (V. S.) 59.5 sec. Een vriendschappelijke waierpolowedstrijd werd nog gespeeld tusschen een gecombineerd zevental van Hongarije en Duitschland tegen dc Vereenigde Staten. Ruststand 40 voor <ic combinatie, eindstand 42. Willy den Ouden in pracht- vorm. Zij zwemt in de demi- finale in nieuwen Olympi- schen recordtijd. LOS ANGELES. 7 Augustus. 'Vaz Dias'. He denmiddag werden de Olympische zwemwed strijden voortgezet met de demi-finales 100 Meter vrije slag. dames. Daarbij wist Willy den Ouden een prach tige overwinning in dc eerste demi-finale te behalen. In haar demi-finale kwamen o.a. uit de sterke Amerikaansche zwemsters Mac Kim en Saville; de laatste had onze landgenoote gisteren in haar serie geslagen met den nieu wen Olymplschen recordtijd van 1 min. 8.5 seconde. In een prachtige uiterst spannende en snelle race kwam onze jeugdige' vertegen woordigster met een tijd van 1 min. 7.6 sec. als eerste aan. Zij bracht daarmede het Olym pisch record op haar naam De beide Ame rikaansche zwemsters tikten met een ach terstand van 1.2 sec. op Willy den Ouden vrij wel gelijk aan. De uitslag van de eerste demi-finale luidde: J Willy den Ouden (Nederland) tijd 1 min. 7.6 sec. Nieuw Ol. record. 2. Miss Mac Kim (V S.) tijd 1 min. 8.8 sec. 3 Miss Saville (V. S.) tijd 1 min. 8 8. sec 4 Miss Cooper (Engeland) tijd 1 min. 9,2 seconde. 5 Mile Godard (Frankrijk) tijd 1 min. 14.1 seconde. In de tweede demi-finale kwam Corry Lad- dé uit. Zij zwom uitstekend, doch vermocht zich niet te plaatsen voor den eindstrijd, daar zij op dc vierde plaats arriveerde. Helen Madison werd eerste in 1 min. 9.9 sec., doch hierbij dient te worden opgemerkt, dat de Amerikaansche zwemster zich in deze demi- finale niet volkomen gaf. Spaarde zij haar krachten voor de finale? De uitslag van de tweede demi-finale luid de: 1 Helen Madison (V. S.) tijd 1 min. 9.9 sec. 2 Miss Bult 'Australië) tijd 1 min. 10.2 sec. 3 Mej. Maakal (Zuid-Afrika) tijd 1 min. 10.8 sec. 4. Corrie Laddé tijd 1 min. 11 8 sec. In den eindstrijd komen dus uit Willy den Ouden, de Amerikaansche zwemsters Helen Madison, Mac Kim en Saville, de Australi sche Bult en de Zuid-Afrikaansche zwemster Maakal. Onze vertegenwoordigster zwemt dus niet alleen voor Holland, maar tevens voor Europa. Waaruit blijkt, dat zij Europeesche kampioene is. De zeilwedstrijden. LOS ANGELES. 8 Aug (V.D.) In den tweeden zeilwedstrijd van Zaterdag wss niet Beer (Duitschland* eerste, doch tweede ach ter Nederland. (Het schijnt, dat er eenige verwarring heerscht over dezen uitslag en dat ook de klhssen waarin wordt gezeild door elkaar zijn gehaald. Wij verwachten echter over deze wedstrijden, die buiten Los Angeles plaatshebben nog nadere bizonderheden Red. V.D.) Het waterpolotournooi. LOS ANGELES. (V.D.) De tweede wa terpolo wedstrijd ging tusschen de Vereenig de Staten en Brazilië. Met de rust leidden de Amerikanen met 20.. Eindstand 61 voor de Vereenigde Staten. Vooral het samenspel der Brazilianen liet veel te wenschen over. LOS ANGELS. 7 Augustus (V.D.) De derde ontmoeting in het Olympisch Waterpolo tournooi vond hedenmiddag plaats tusschen de Vereenigde Staten en Japan. Physiek wa ren de Japanners niet tegen de Amerikanen opgewassen, terwijl de verdediging van Japan nog al wat te wenschen overliet. De Amerikanen wonnen dan ook met dubbele cijfers Ruststand 3—0 en eindstand 10—0 voor de Vereenigde Staten. Dr. Barany gedupeerd. Filmopnemingen hebben laten zien. dat de Europeesche kampioen dr. Barany (Honga rije) ten zeerste gedupeerd is geworden bij de vaststelling van het resultaat der eerste demi-finale 100 Meter vrije slag, welke giste ren werd gehouden. Naar men zich herinnert arriveerde Dr Barany als vierde in 59,4 sec. achter Miyozaki, Thompson en Kalili. waar door hij niet voor den eindstrijd in aanmer king kwam. De filmopnemingen hebben nu laten zien, dat dr. Barany duidelijk als tweede is aan gekomen en dus in den eindstrijd had moe ten uitkomen. De wedstrijdleiding heeft ech ter voor het begin der finale 100 Meter vrije slag anders beslist en deze laten verzwem- men zonder den Hongaar. HET PROGRAMMA. Dinsdag 9 Augustus: 8 uur: Turnen, Roeien. ;0 uur: 400 M. vrije slag voor heeren. demi finale. 10.30 uur: 100 M. borstzwemmen voor da mes. voorwedstrijden. 11 uur: Waterpolo. 12 uur: Zeilen. 13 uur: Roeien, Degenschermen. 14 uur: Boksen. 14.30 uur: Lacrosse-demonstratie. 15 uur: Schoonspnngen (demonstratie* 15.30 uur: 4x200 M. voor heeren. beslissing. 16 uur: 200 M. Borstzwemmen voor dames, beslissing. 16.20 uur: Waterpolo. 20 uur: Boksen. Haarlem IIBlauw Wit II (2811) Wegens de vacanties verschijnt Haarlem met een zeer veranderd negental. Het bestaat uit: C. Kloos, Van Parreeren. de Bock, Hinze. Zwart, Mazee, Vrijer, Heus en Saeys. Hinze speelt de rol van werper terwijl ook Zwart eenige innings gooit. Blauw Wit is met zeven man verschenen en lijdt dus herhaaldelijk aan automatische nullen. Er waren beurten dat Haarlem voor slechts één nul behoefde te zorgen, omdat de beurt al met twee nullen begon. Toch is de meerderheid van Haarlem maar zeer gering. Zij teert vrijwel den geheelen wedstrijd op de kleine voorsprong, die in de eerste inning behaald is. Als Gast van Blauw Wit voor de achtste maal werpt is hij er heelemaal uit. Herhaal delijk geeft hij vier wijd, terwijl eenige Haar lemmers hem geducht slaan als de honken bezet zijn. In deze beurt komen zestien man aan slag. Twee nullen zijn er vrij spoedig maar de derde laat lang op zich wachten. Als die eindelijk valt zijn er dertien loopers het thuishonk gepasseerd en heeft Haarlem haar score bijna verdubbeld. Van Blauw Wit komen nog twee spelers aan slag, waarvan er een uitgaat. Dan volgen weer twee automatische nullen. Haarlem staat voor en hoeft dus voor de negende maal niet te slaan. De wedstrijd eindigt met den stand 28U. Uitslag in innings: Blauw Wit II- 1. o. 3. 1, 0. 2. 2. 2. 0 is 11. Haarlem II: 6, 2, 1, 1, 0, 2, 3, 13, 0 is 28. Ondanks het minder gunstige weer schitterend geslaagd. J. van Hemsbergen van Haarlem" wint de 1500 M. vrije slag, L. Korpershoek van R. Z. C. de 1500 M. schoolslag. De eerste nationale zwemwedstrijden, al hier gehouden, zijn een succes geworden, waarmede we de Velser Zwemvereeniging van harte mogen gelukwenschen. Dank zij de goede regeiing liep alles vlot van stapel. Duidelijk is gebleken, dat het Spuikanaal zich uitstekend voor zwemwedstrijden leent en wij zijn er van overtuigd, dat. zoolang het Spuikanaal althans niet ais zoodanig in ge bruik is genomen de wedstrijd van gisteren niet de laatste zal zijn. Begonnen werd met een huiselijk nummer tje, 50 M. schoolslag voor dames-leden van de V.Z.V. De uitslag hiervan was: 1 prijs mej. C. Voren 50 4 5 sec., 2e prijs Mevr. R. de Beurs- Huiskes 54 sec.. 3e prijs mej. A Huiskes 55 sec., 4 mej. D. C. Minkema 57 sec.. 5. mej. W. Bals 59 sec., 6. mej A. v. d. Kolk, 7. mevr. C. de Vilder—Rutte. 50 M. schoolslag heeren-leden V.Z.V. Ie prijs S. Oudhuizen 44 sec.. 2e prijs G. Janus 45 3 5 sec. 3. J. de Mayer 48 3 5 sec.. 4. G. Hol los 49 sec.. 5. B v. d Kolk 59 3 5 sec. 3 x 50 M. wisselslag estafette voor heeren (Kring Haarlem) 1. „Haarlem" (A. J, v d. Meer, J. Kerkhoff en D. v. Gelderen) 1 'min. 47 4 5 sec. 2. H.V GB. 'P. Rol, K. Rol. J. Wi- cherlink) 1 min. 50 4 5 sec. 3. De Waterrat ten, Haarlem iR. Knol. C. H. Vrugt en Th. van Koningsbruggcn) 1 min. 56 1 5 sec. Hier voor waren 2 prijzen beschikbaar, die wer den gewonnen door ..Haarlem" en H.V.G.B 50 M. schoolslag meisjes (Kring Haarlem) le prijs Geert Knuyt (Zignea) 47 sec., 2e prijs G. Aniellng (Zignea) 48 sec.. 3e prijs A. Terhorst 49 sec 4. M. Menke 49 2 5 sec. 5. H. Gerritsen (De Waterratten) 514 5 sec. 6. G. Boot 53 2 5 sec. 7. O Müller 55 2 5 sec. 8. Guurtje Mollevanger (V.Z.V.) 57 sec. 9 Willv Bais 'VZ.V 57 4 5 sec. Guurtje Mollevanger ontving den prijs voor eerstaankomende van V Z.V. Hierna volgde het onmisbare komische nummer, dat op eiken zwemwedstrijd zulk een groot succes oogst. Redders en drenke lingen werden geleverd door de Haarlemsche Reddingsbrigade, die reeds zoo menigmaal heeft bewezen, dat zij beschikt over uitste kende redders en niet minder uitstekende drenkelingen. Het talrijke publiek genoot uit stekend van deze komische demonstratie Aan het volgende nummer: 50 M. vrije slag voor Jongens t.m. 16 jaar (Kring Haarlem) namen 18 jongens deel. De uitslag was: le prijs: D v Gelderen (..Haarlem") 30 3 5 sec. 2e prijs J. Wicherlink (H.V.G.B.) 313/5 sec. 3e prijs R. Hagebout (H.V.G.B.) 34 1 5 sec. De 2 prijzen voor eerstaankomenden der V.Z V. werden behaald door Cor Schipper 46 2 5 sec. en Gerard Janus 49 15 sec. 50 M. rugslag voor heeren (Kring Haar lem) le prijs A. J. v. d. Meer („Haarlem") 36 4 5 sec. 2e prijs P. Rol (H.V.G.B.' 39 2.5 sec. 3. R. Knol (D.W.R.) 43 sec. Het nummer eieren-zwemmen moest we gens den sterken wind vervallen. Polowedstrijden De wedstrijd V.Z.V.—H.V.G.B. eindigde in en gelijk spel (11). In de tweede helft waren de gasten overwegend sterker Dank zij het goede werk van den doelverddiger F. v. d. Broek slaagde H.V.G.B. er niet in het winnende puntje te scoren. Dc voor dezen wedstrijd beschikbaar gestelde prijs werd toegekend aan H.V.G.B. als de bezoekende club. Haarlemsch ZeventalZaandamsch Ze vental. Gewonnen door dc Haarlemmers met 3—1. Een aardige wedstrijd, waarin Haarlem ge regeld met verre „schoten" voor het Zaan- damsche doel kwam. Daarna volgde het hoofdnummer, de 1500 M. wedstrijden. Voor den wedstrijd 1500 M. vrije slag ver schenen 19 zwemsters en zwemmers aan den start n.l. 11 heeren en 4 dames voor den nationalen wedstrijd en 4 heeren voor den veteranen - wedstrij d De uitslag was: Heeren (nationaal) le prijs J van Hemsbergen (..Haarlem") in 23 min. 41 sec. 2 prijs H Bannink (..Haarlem") in 24 min. 5 sec 3 J. Stender <De Dolfijn, Amsterdam) in 25 min. 6 sec. 4. B. Schuite maker (De Ham. Krommenie) in 25 min. 41 sec. Eerstaankomende van V.Z.V. was C. Vis- man in 28 min. 40 sec., die winnaar werd van den hiervoor beschikbaar gestelden beker. Dames nationaal) le prijs mej. C. Koning (S.Z.C. Schiedam' ln 28 min. 13 sec 2e prijs mej. D. Bos (D.W.R.) in 31 min. 28 sec 3e mej. A. v. d. Pol (D.W.R in 32 min 53 'sec. Veteranen: le prijs A. Wennekes (Z.Z.V. Zeist) in 28 min. 13 sec. 2e prijs H Honsbeck (D.W.R.) in 34 min. 3 sec. 4. J. Heintzberger (,.De Delft" Haarlem) in 34 min. 11 sec. Voor den wedstrijd 1500 M. schoolslag hee ren nationaal verschenen 18 deelnemers aan den start. De uitslag was: le prijs: L Korpershoek (R.Z.C. Rotter- damMn 27 min. 5 sec. 2c prijs C. H. Vrugt (D. W.R in 27 min. 41 sec. 3. A Wester (D.W.R.) in 29 min. 11 sec., 4. J Hoogland (D.A.W.) Alkmaar) in 29 min. 17 sec. 5 P. Schuite maker („De Ham", Krommenie) in 31 min. 3 sec. De heer S. Oudhuizen won den beker, be schikbaar gesteld voor het cerstaankomend lid van V.Z V. Zijn tijd was 34 min. 52 sec. 1500 M. schoolslag dames, nationaal. 7 deelneemsters: le prijs mej. M. Villerius (Z.S.C. Schiedam) in 30 min. 56 sec.. 2e prijs mej.-M. Bannink (Zignea) in 32 min. 18 sec 3. mej. B. Woud 'de Ham. Krommenie) in 33 min. 6 sec. 4. mej. A. v. d. Woude (S.Z.C. Schiedam) in 36 min. 5 mej. C. Voren (V.Z. V. Velsen) in 36 min. 29 sec. Mej. Voren won den beker, beschikbaar gesteld voor het eerstaankomend lid van VZ.V. 3 x 12 K.M. estafette te Sloten. Zaterdagmiddag werd te Sloten in de Ringvaart de 3 x 2 K.M. estafeete verzwam- men, georganiseerd door de Zwemvereeni ging Dolfijn. De deelneming was zeer goed. Er startten 6 ploegen, n.l. A.Z.. Dolfijn en het IJ Amsterdam. L.Z.C Leiden. U.Z.C Utrecht en Zwemclub Haarlem. Het werd een zeer spannende strijd met wisselende kan sen. De eerste baan neemt Haarlem met een flinken voorsprong door Bannink de leiding In de tweede baan moet Liezenberg echter dezen voorsprong afstaan aan Dolfijn en A.Z. Als van Hemsbergen als laatste man start, heeft de Dolfijn met Kuipers en A.Z met Wegener reeds een voorsprong van resp 250 en 100 M. Hoewel met een dergelijken achterstand kans op succes zeer gering is, zet hij er alles op. Het lukt hem dan ook op de laatste 500 M. Wegenaar in te halen, waar door Haarlem zich nog tweede plaatste met een 100 M. achterstand op Dolfijn. De uitslagen luiden 1. Dolfijn 1 uur 43 min 47 3/5 sec 2 Haarlem 1 uur 45 min. 10 2 5 sec. 3. A.Z. i uur 45 min. 30 sec. De tijden der zwemmers luiden als volgt' 1. J. v. Hemsbergen Haarlem 32 min. 92 5 sec. 2. Wegenaar. A.Z. 33 min 29 1 5 sec. 3. Kuipers. Dolfijn 33 min. 32 15 sec 4. Ban nink. Haarlem 34 min. 45 sec 5. Brink. Dol fijn 34 min. 56 2'5 sec. 6. Stender, Dolfijn 35 min. 18 3/5 sec. D. W. R. 3—H. P. C. (1—2) H.P.C. is het eerst bij den bal. maar nl spoe dig nemen de Waterratten den aanval over. Ook H.P.C. onderneemt, eenige aanvallen. Het is Veenstra die na goed samenspel met Ter poorten aan de Waterratten de leiding geeft. (1—0). Een mooie bal van Veenstra kan de H.P.C. keeper nog net wegwerken. Het gelukt H.P.C. om vlak voor de rust gelijk te maken. (11). Direct na de rust volgen eenige aanvallen op het H.P C.-doel. Als bij een Waterratten- aanval C. Torpoorten een overtreding be gaat. moet hij het water verlaten. Met zes tegen zeven volgen eenige gevaarlijke H.P.C. aanvallen, doch in deze periode verricht voor al Van Viersen goed werk. Toch gelukt het H.P.C. om te doelpunten wanneer vlak voor den goal een speler vrij komt- te liggen. (1—2) Even later fluit de scheidsrechter het einde (Van één onzer medewerkers.) Het steeds groeiend aantal cricket- enthousiasten in ons land heeft ma het fraaie spel dat de Free Foresters te Laren en Am sterdam te zien gegeven h?bben vol span ning bovengenoeniden wedstrijd, die in Den Haag gespeeld werd, tegemoet gezien. Twee dagen cricket bleken niet voldoende te zijn om een b?sl!ssing te verkrijgen. Over de verrichtingen van ons nationale elftal tegen dit ongetwijfeld sterk Engelsche team kunnen wij over het algemeen wel te vreden zijn. Onze spelers hebben aan de ge stelde verwachtingen voldaan: het blijkt toch wel duidelijk dat de kwaliteit van ons cricket zich in stijgende lijn beweegt. Na het ongetwijfeld minder bevredigend? spel, op den eersten dag vertoond, hebben onze landgenooten den tweeden dag laten zien waart-o? zij in staat zijn. Zonderen wij W. v. d. Bosch. Ncuerburg en Offerman uit, dan viel het batten in de eerste innings tegen. Een score van 240 is een behoorlijk totaal maar het had zeker hooger kunnen zijn, indien verschillendbatsmen minder nonchalant gespeeld hadden. Het fielden liet. nadat het eerste Engelsche wicket direct gevallen was. veel te wenschen over: kansen werden gemist en ook het grond fielden was bepaald onvoldoende. Toen Za terdag dan ook de stumps werden opgeborgen en het Engelsche totaal tot 120 v 2 gestegen was. verwachtte een ieder een hooge score der gasten. Zondag speelden de Hollanders evenwel veel beter. Het bowlen en fielden was stukken beter. Vooral Max Jansen was geweldig op dreef: ce bal. waarmede Sodderland Crutchlen bowlde, was bepaald een ..beauty". Voor 193 zaten de Engelscli enaan den kant; een geheel onverwacht resultaat. In de tweede innings zag het er aanvan kelijk by een stand van 4 v. 43 weer minder rooskleurig uit. tot de ..skipper" en Max Jan sen samen kwamen. Zij kregen den Engel - schen aanval volkomen or.der de kni?. H. van Manen scoorde een vrijwel kanslooze en schitterende 114 no*, out Ook de 64 van Max Jansen waren van hoog gehalte. derden wedstrijd tegengevallen. Col. John ston toonde nog steeds een prima openings bat te zijn. Stuart's 72 waren verre van kans loos en het is verder feitelijk alleen Holmes geweest die zich boven de anderen spelers verhief. Het. bowlen was zeer goed. doch met geduld wel te overwinnen, het fielden van prima kwaliteit. Alles bij elkaar genomen kwam het fraaiste spel ditmaal van den Hollandschen kant; de vele cricket-enthousiasten die naar Den Haag gekomen waren in de verwachting goed cricket te zien. zullen niet onvoldaan huis waarts gekeerd zijn. Eerste dag. Wat het spelpeil van den eersten dag be treft. kunnen we niet enthousiast zijn. Hoe wel de Nederlanders, die eerst gingen batten, het dragelijke totaal van 240 maakten, was de wijze, waarop dit gemaakt werd, slecht te noemen Slechts W. v. d. Bosch en Offerman maakten een uitzondering. Vooral de 46 van eerstgenoemde waren van uitstekende kwali teit. terwijl ook Offerman zijn keuze in het elftal waard toonde door een harde 33 te sco ren (1 maal 6. 3 maal 4). Ook Van Manen speelde goed. doch de wijze waarop hij over een rechten bal van Holmes hcenzwiepte, was onverantwoordelijk. Het batten van Hagenaar was zeer slecht, even als dat van De Beus. Bij de Engelschen viel het goede bowlen van Gibson op. die constant een goede leng te had en dan ook verreweg de gevaarlijk ste bowler was. Doch ook de lefthander Wheatley bowlde met veel variatie en kwam met 28 uit den strijd. Nog vóór de thee openden Johnston en Wheatley. Nadat Terwie] een maldenover had gebowled, had Sodderland reeds op zijn eer sten bal succes door Wheatley op short leg gevangen te krijgen. '10). Stuart volgde hem op en liet onmiddellijk eenige fraaie late-cuts zien. Het fielden der Hollanders was zeer zwak. waarvan Johnston en Stuart een denkbaar gebruik maakten; zij voeren de score regelmatig op. Van Manen changde voortdurend, doch ook dit hielp niet; eerst toen het totaal 107 was gestegen werd John- 38 gevangen Toen te «30 gestopt werd ble ven Stuart cn Crutchley met resp. 60 cm 3 nol oud. Totaal 120. Tweede dag. Een schitterende century van Van Manen. Was de eerste dag een tegenvaller geweest, de tweede maakte alles goed alleen al door de magnifieke century van H. van Manen. Als te 11 uur de strijd hervat wordt, zet ter. Stuart en Crutchley de innings voort op het bowlen van Sodderland en Terwlel. Eerst genoemde heeft al spoedig succes, als hij Crutchley met een pracht leg-break bowlt. (3—128) Holmes heeft er goed het oog ln: vooral zijn square leg-cuts vallen op. Intusschen ls Stuart voor een fraaie 72 '10 maal 4) door v. d. Bosch gebowled (4146'. zoodat de stand minder fraai geworden is. Het gaat nog slechter als M. Jansen weer wordt aan gezet. Reecs in zijn eerste over heeft hij succes. aLs Holmes achter het wicket gevan gen wordt. Offerman bowlt aan den anderen kant en weet Sn één over PattLsson en Gib son te bowlen, zoodat het inmiddels 7183 geworden is. Als M. Jansen dan nog Stanley en Gilbert cleants. denken allen dat het afgeloopen is. daar Wilson slechte met één hand batten kan. Hij houdt het echter 8 overs uit. te za- men met Glllem. alvorens laatstgenoemde door Jansen gebowled werd. Het totaal was 193. M. Jansen had met 4—19 ln 20 overs schit terend gebowled. Te 2 30 beginnen de Nederlanders met een voorsprong van 47 runs aan hun tweede In nings De eerste wickets vallen regelmatig cn met 4-43 ziet het er slecht uit. Jansen en v. Manen zetten echter een grooten stand op. Belden zijn het bowlen volkomen meester, hoe Stanley ook changen, niets helpt. Eerst als het totaal tot 169 ge stegen is, wordt Jansen voor een prachtige 64 (6 maal 4. 1 maal 6' van oen vuurpijl ge vangen. Offerman zet met v. Manen de zaak op denzelfden voet voort, waarbij vooral laatstgenoemde voor de runs zorgt. Hij licht o.a. Pattlsson driemaal het veld uit. Onder geweldig enthousiasme maakt v. Manen met een 4 zijn 100 vol. de beste century, die we ooit gezien hebben. Wanneer voor de thee gestopt wordt zijn Van Manen en Offerman met resp. 114 '5 maal 6. 14 maal 4) en 16 not out en Ls het totaal 233. De Hollanders blijken tijdens de thee ge sloten te hebben. De Free Foresters moeten dus. als te 4 30 weer begonnen wordt. 281 runs maken in 2 1 2 uur of tijd uit spelen Het eer ste is natuurlijk niet te doen zoodat hoofd zakelijk op tijd gespeeld wordt en het spci een eentonig karakter krijgt. Johnston cn Holmes houden 1 1 2 uur stand, alvorens Holmes voor 34 fraai door Glerum gevangen wordt en hoewel Crutchley en Stuart spoe dig verdwenen zijn ls er te weinig tijd om alsnog een beslissing te krijgen. Met goed vinden van beide partijen wordt dan ook een half uur voor het einde gestopt zoodat de wedstrijd dus in een draw eindigt. Johnston bleef met een rustige 40 not out Het totaal was 108 voor 3 wickets. HAARL CRICKETBOND A. V. O. S.—Rood en Wit III. Rood cn Wit wint met 55 runs en 3 wickets. Rood en Wit wint den toss en trekt het eerst het veld in. Op het goede bowlen van Ch&pon cn Marcliant wordt slechts ze?r langzaam gescoord. Wel houden verschillen de batsmen geruimen tijd stand, doch runs worden er bijna niet gemaakt. Alleen v. d. Lijke en Hetem doen een aantal slagen. Als laatstgenoemde op 38 echter door Chapon wordt gecleaned ls het spot dig afgeloopen. Totaal 39. V. v. d. Lijke II en Th. Hetem 11. Vooral J. Chapon had uitstekend ge bowled cn kwam met 6 v. 26 uit den strijd verder Ch. Marchant 3 v. 13. Voor Rood en Wit openen Bok cn Chapon op hot bowlen van v. d. Lijke en Hetem. Op 26 komt d scheiding als Chapon gebowled wordt, terwijl 3 runs later Evorart l.b.w. gaat. Voor het 3de wicket wordt het A V.O.S.-totaal gepasseerd, waarna vrijer wordt gespeeld. Vooral ten Have neemt de bowlerij nog eens duchtig ond rhanden. Op een totaal van 94 sluit aanvoerder Bok de innings voor het verlies van 7 wickets W. F. Bok een kalme 29. J Chapon 15. M Kruyff 14 en J. ten Have 15. Th. Hetem had met den bal het meeste succes met 3 v. 27, verder V. v. d. Lijke 2 v. 38 en Chr Klerk 2 v. 26. Het einde van dezen preUlgen wedstrijd brengt alzoo een flinke overwinning voor Rood en Wit. NED. CRICKETBOND De ranglijstjes. Doordat het bestuur van den N.C.B. in de Zaterdag J.l. gehouden bestuursvergadering het protest van V.V.V. inzake den wedstrijd V.O.C.—V.V.V. afgewezen heeft, ls dc stand in dc eerste klasse ongewijzigd gebleven. ZU luidt dus: Gew. Verloren Punten k is 2 O D. h oJ «4 et x' O to s O to 2 Perc. V.O.C. 7 5 2 0 0 0 16 14 114.23 H.C.C. 2 8 3 3 1 0 16 16 i c O V.R.A. 7 4 0 1 2 0 9 14 64.98 H.C.C. 1 6 3 0 0 3 0 6 12 50 R. on W. 8 4 0 0 4 0 8 18 50.— P.W. 6 2 0 1 2 1 4 12 33.33 Haarlem 7 2 0 0 5 0 4 14 28.57 A C C. 9 3 0 0 4 2 4 18 22.22 V.V.V. 7 2 0 1 2 2 3 14 21.43 H.D.V.S. 7 1 0 0 6 0 2 14 14.23 Dc stand in de Overgangsklasse na Zon dag is: Gcw. Verloren Punten d «4 JC 9 tl et K O 00 *3 u E S 1 s Perc. H.B.C. 9 6 1 0 2 0 15 18 83.33 H.C.C. 3 8 5 0 0 3 0 10 16 62.50 V.R.A. 2 8 4 0 1 3 0 9 16 56.25 R.C.H. 10 6 0 0 3 1 11 20 55 R en W. 2 8 4 0 0 4 0 8 16 50.— Quick (N.) 8 3 0 1 4 0 7 16 43.75 Kampong 8 2 0 0 6 0 4 16 25 Ajax (L.) 9 1 1 0 6 1 4 18 22.22 Het spel der Free Foresters is ons in dezen ston van een mislukten slag voor een fraaie 1ste klasse: H.C.C. 1—V.V.V. H.D.V.S.V.O.C. P. W.—Haarlem. Overgangsklasse: R. en W. 2—H.C.C 3. V.R.A. 2—Kampong.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 7