Apropos BILJARTEN HENGELEN VOETBAL. HANDBAL HOCKEY. ATHLETIEK. LAWNTENNIS WIELRIJDEN POSTDUIVEN CRICKETBESCHOUWINGEN Nu voor de meeste clubs de eindspurt wordt ingezet, willen wij ditmaal de positie onzer cerste-klassers nog eens nader bekij ken. De laatste loodjes wegen het zwaarst; in derdaad geldt dit spreekwoord zoowc-l voor de hoogste als voor de als laagst geplaatste teams in de zoo interessante eerste klasse competitie. Zoo heeft V.O.C. nog steeds de beste kan sen voor het kampioenschap. Slechts H.C.C. II kan nog invloed uitoefenen indien zij den wedstrijd tegen V.O.C. op Wassenaar wint. In dit geval zou de resteerendc match van de Rotterdammers tegen H.D.V.S. moeten worden gewonnen om een beslisslngsmatch tusschen de H.C.C.-reserves en East c.s te gemoet te kunnen zien. Volgens den hiiidi- gen stand van zaken zijn H.C.C. I <G pun ten) V.R.A. 9 punten» en Rood en Wit 8 punten» geheel veilig. Er resten dus nog P.W.. V.V.V., H.D.V.S, Haarlem en zelfs nog A.C.C., die onderling zullen uitmaken wie aan het eind van dit seizoen de eerste klasse zullen verlaten. Gaan wij dc kansen dezer weinig benij denswaardige clubs na. dan mogen wij de kansen van H.D.V.S. en van A.C.C. als zeer gering achten. Immers A.C.C. is uitgespeeld: slechts wanneer meer elftallen met slechts vier punten zouden eindigen, dan nog is voor de Amsterdammers een beslissingswed strijd noodig om zich te handhaven. Hermes heeft slechts twee punten en nog twee wedstrijden n.l. thuis tegen V.R.A. en uit tegen V.O.C, In het gunstigste geval zou misschien dc wedstrijd tegen V.R.A. winst punten kunnen opleveren, in welk geval de Schiedammers dus eveneens met slechts vier punten zouden eindigen. V.V.V. ziet na tuurlijk met belangstelling de resultaten van haar protest Inzake de ontmoeting tegen V.O.C. tegemoet Indien wij ons echter niet bedriegen, dan verwachten wij van dien kant weinig succes voor Grootmeyer c.s., waardoor de Amsterdammers met drie pun ten uit. zeven matches een weinig benijdens waardige positie innemen. Dc resteerendc wedstrijden tegen H.C.C. I en Rood en Wit geven weinig hoop op winst., zoodat het ver liezen van het protest o.i. tevens de degra datie beteeken t. Haarlem en P.W. ten slotte (beide clubs vier winstpunten) kunnen eveneens nog het kind van de rekening worden. De beslissing hieromtrent zal vermoedelijk vallen op 14 Augustus o.k. wanneer te Enschedé onze stadgenooten de gasten van P W. zullen zijn. Wordt, ook deze match door Haarlem verlo ren. dan zou de laatste ontmoeting op Scho ten tegen H.C.C I in ieder geval één winst punt moeten opleveren, willen onze stadge nooten aan den dans ontsnappen. De komende weken zullen dus genoeg spanning brengen: wij hopen, dat het jeug dige Haarlem-team door enthousiast en energiek spel zich uit de klauwen van het degradatiespook zal weten te bevrijden. UMPIRE. Rood cn Wit 2Ajax (L.) Het begin voor Rood en Wit, dat eerst bat, is allesbehalve fraai. Op de toch heusch niet sterke Ajax-aunval zijn er op 34 al drie wickets neer. R. Kramer en vooral J. P. van Baasbank nemen dan de bowlerij goed onder handen. Laatstgenoemde slaat zeer hard en de score vliegt omhoog. Kramer speelt veel kalmer, houdt dc goede ballen tegen en ver geet de slechte niet af te straffen. De 100 gaat. op. vijl' runs later echter ls van Baas- bank to wild en wordt met een korte bal van van Kuyk gebowld voor een goede 47. Met captain Davidson op de mat gaat het dan weer iets langzamer. Cramer weet in- tusschen zijn score op te voeren door eenige goede slagen zoowel aan don off als aan den legkant. Als er voor de lunch gestopt wordt heeft, hij 62 not out uit een totaal van 150. Na dc lunch voeren beiden het totaal op tot 171, dan wordt Mr. Davidson gebowld. Freni en Kervel zijn beiden direct l.b.w., waarna Jhr. van Leuwe weer eenigen tijd stand houdt. Kramer raakt eenigszins ver moeid en zijn score gaat. dan ook langzaam omhoog, zijn spel blijft echter zeer safe. Na dat Jhr. van Hennep vertrokken ls brengt Chapon weer wat leven in de brouwerij en scoort eenige boundaries. Met een vier aan leg bereikt Kramer dan spoedig zijn honderd hetgeen een verdiend succes is na zoo'n keu rige innings. Acht runs later komt er een einde aan zijn batten als hij op 260 voor zijn palen kruipt. Zijn 108 bevatte 13 vieren. Van den Berg voegt nog zeven runs aan het totaal toe. waarna hij gevangen wordt. Cha pon blijft met een heel goede 31 not out w.o. 7 vieren. Het totaal ls dus 267 waarvan J W. van den Bogaardt 11. R. Kramer 108. J. P van Baasbank 47. Mr F. A. Davidson 28. Jlir. C. L. van Lennep 10 en J. Chapon not out Bowlingcijfcrs Ajax: F v. d. Mey 052. S dc Jong 3—43. C v. Kuyk 3—93. H. Meyer 252. A. Schüdel 1 12. Het fielden heef; dc Leidenaren blijkbaar geen goed gedaan. Ze staan althans in het begin zeer raar te schutteren op het bowlen van Jhr. van Lennep cn J. Chapon. Alle crack-batsmen zijn voor een luttel aantal runs verdwenen en met de stand 316 ziet het, naar een inningsnederlaag uit. De regen brengt daarna eenigszins redding, het fiel den en vooral het bowlen ondervinden last van de natte bal en hef natte veld. Meyer en Schüdel profiteeren daar goed van en de score gaat langzaam na/r boven. Verschil lende bowlers worden aangezet en op 76 heeft Mr. Davidson succes, als hij Schüdel weet te bowlen. A. de Vrind wordt direct ge vangen waarna Meyer en Kuyk een goede stand opzetten. Speciaal de eerste laat na een zwak begin heel goed cricket zien Eerst op 112 wordt hij na een uitstekende 51 ge scoord te hebben gevangen. Het laatste wicket biedt ook nog heftige tegenstand, het fielden wordt dan echter veel slapper, zoodat eerst op 144 de laatste man door Chabot gevangen wordt. Hiervan hadden H. Meyer 51. A. Schüdel 25. C. Kuyk 33 not out en van Brcen 10. Bowlingcljfcrs Rood en Wit: Jhr. C. L. van Lennep 4—37. J. Chapon 4 -49. Mr. F. A. Davidson 1 "29. J. P. van Baasbank 0—19. J. W. van den Bogaardt 1—0. F. J Freni 03. Rood en Wit wint dus met 123 runs. Albion—C. V. H. Gewonnen door C. V. H. met 65 runs op de eerste innings. C. V. II. gaat batten en opent met Koch cn Middel ink op het bowlen van Kluyvcr cn Melief. Middelink begint direct met een paar stevige vieren, wordt dan ech ter op Melief te wild, waarna deze zijn midi stump ontwortelt. Spoedig daarop doet Zeeu- wc als substitute goed werk door Roodt uit te vangen. Van Langelaar slaat den Albion- aanval naar alle kanten en het totaal is reeds 73 als hij eveneens door Melief wordt gebowld. Zeeuwe en Koch zetten daarna een goede stand op: Zeeuwe heeft er ook goed het oog in on scoort snel. Twee fullpitches straf; hij met 2 harde zessen. Op 120 is de beurt aan Koch om te vertrekken voor een geduldige, kanslooze 32. Het parool is daarna Jrcohitten, zoodat de runs sneller gaan ko men. De ral der wickets houdt hiermede ech ter gelijken tred. D. de Vos, Rijpma en Kwantes slaan er nog even lustig op los en op 166—8 sluit Roodt de innings. J. Koch 32, J. Middelink 19 G. v. Langelaar 22, G. Zeeuwe 36, D, de Vos 17, C. Kwantes 11 n. o. Bowlingcijfers Albion: P. J. Kuyver 361, M. Melief 571. A. J. Stuurman 0—19. Albion wist hierna voldoende runs te ma ken om de follow-on te ontgaan, hetgeen zij vooral te danken heeft aan het keurige bat ten van A. J. Stuurman die 31 runs wist te scoren. Diverse flinke regenbuien maakten het verblijf tusschen de boundaries nu juist niet tot een genot en deden bovendien veel afbreuk aan het bowlen. De geheele C. V. H.- plocg heeft echter keurig staan te fielden, hetgeen op het hobbelige, natte veld zeer zeker als een goede prestatie kan gelden, J. Stormmezand wist als 9de man ingaande een solide 14 te scoren en daarmede het derde punt in Zaandam te houden. Totaal 101,. waarvan A. J. stuurman 31, P. Kluyver 12, J. Storm mezand 14 no. Bowlingcijfers C. V. H A. J. Roodt 434, J. Middelink 118. G. Zeeuwe 420, G. Lange laar 0—3 en K. Rijpma 13. Haarlem IIVleermuizen. Haarlem II gaat eerst batten en opent met Dalhuisen en J. dc la Mar. Deze belde bats- mn zetten reeds dadelijk een behoorlijken openingsstand op. Als De la Mar uit ls, val len er echten spoedig weer een paar wickets, doch met Blok op de mat komt er weer de noodige verbetering, terwijl Tekelentourg daarna een ware captainsinnings speelt. Harms geeft hem zeer goeden steun en vergeet zelf ook niet te scoren, zelfs slaagt hij er in een harde zes te slaan. Zoo wordt het totaal snel opgevoerd en tenslotte sluit de innings op 145. Aanvoerder Tekelenburg had hier van met een goed-gespeelde 41 '6 vieren) verreweg het grootste aandeel. Verder kwa men nog in de dubbele cijfers D. Dalhuizen 31, J. de la Mar 12, A. Blok 14 en L. Harms 27. Voor Vleermuizen had H. Schutte nog het beste gebowlea. Er werd tenminste vrij wei nig op hem gescoord. Van de 37 overs bowlde hij 15 maiden overs, terwijl zijn cijfers 319 waren. Lange ra ar bowlde in een even groot aantal overs 593. Verder bowlde Neder veen 0—5. De Vleermuizen staan dus voor de taak meer dan 145 runs te maken. En werkelijk schijnt het in den beginne dat het zal luk ken. De eerste batsmen zorgen tenminste voor behoorlijke scores, terwijl de openings- bowlers van Haarlem, H. Bocree en A. Blok, maar geen succes kunnen krijgen. Eerst als aanvoerder Tekelenburg andere bowlers aan zet. namelijk F. v. d. Lee en O. Abendanon. verandert plotsling "net aspect van de wed strijd weer ten voordeele van Haarlem, want belde bowlers hebben al dadelijk veel succes. De wickets vallen nu veel sneller en het duurt dan ook niet lang meer of heel Vleermuizen zit aan den kant. Het totaal was tenslotte 122 geworden. Nederveen was topscorer met een zeer goed gespeelde 44. Verder kwamen nog in de dubbele cijfers A Jansen met 22 en J. v. d. Steen met 18, terwijl W. Langeraar tenslotte nog even wat free hitten liet zien cn met 22 not out bleef. De bowlingcijfers der Haarlemmers waren: H. Boeree 2—47. A Blok 0—33. W. v. <J. Lee 3— 18 en O. Abendanon 520. Haarlem I won dus met 23 runs op de eerste inrmings. Wereldkampioenschap libre. Ofschoon onze landgenoot cn kampioen cadre 452 (tweestoots cadre) in het tour- nooi om den wereldtitel libre een goed begin heeft gemaakt, door den in ons land welbe kenden Belgischen speler Th. Moons te Es- pinho (badplaats van Oporto) in Portugal te verslaan met de onderstaande partij:' pnt brt. h.s. gem. J. Sweering 500 22 77 22.72 Th. Moons 215 22 57 9.77 zal hij nog heel wat meer moeten presteeren, daar er reeds moyennes gemaakt zijn van 100, 83,33, 71.42. 55,55 enz. door cracks als Soussa. Gabriels, e.a. en series van 492. 354, 322, 293 enz. om niet in de onderste gelede ren terecht te komen. Intusschen is dit begin een ferme aanmoediging. „De Dageraad twintig jaar. De hengelaarsvereeniging ..De Dageraad" houdt op 14 Augustus ter herinnering aan dit Jubileum een concours voor de aangesloten colleges van den Bond van Hengelsportlief hebbers voor Haarlem en omstreken. Er wordt gevischt in de Ringvaart tusschen Spaarnwouderweg en den Radmolen op wit- visch. Na den wedstrijd worden de prijzen be kend gemaakt in het clublokaal van ..de Da geraad" aan de Botermarkt. Om den Zilveren Westertoren. I)E UITSLAGEN. SpartaanHilversum 1—4 E.D.O.—V.S.V. 0—2 Spartaan—E.D.O. 01 De verslagen worden in ons volgend num mer opgenomen). Seriewedstrijden „Heemstede". Zondag zijn de seriewedstrijden geëindigd met visr finales. In de eere-afdeeling heeft Edo III kans gezien om het na een achterstand van 30 nog tot 44 te brengen. De uitslag, van Zondag was: Eere-afdeeling. E.D.O. IllSpaarnestad I 44 E.D.O. wint na loting. Eerste af deeling. Zeemeeuwen IISchoten Ila 32 Derde afdeeling. Vliegende VogelsE.D.O. VI 15 Vierde afdeeling Heemstede III—'V. S. V. V 3—4 Totaal uitslag: Eere-afdeeling. Ie prijs E.D.O. III. 2e prijs Spaarnestad I. 3e prijs Damiaten I 4e prijs E.H.S. I. Eerste afdeeling. Ie prijs Zeemeeuwen II. 2e prijs Schoten Ila. 3e prijs V. S. V. III. 4e prijs Schoten in. Tweede afdeeling. Ie prijs Heemstede I. 2e prijs Spaarnestad n. 3e prijs D.W.O. II. Derde afdeeling. Ie prijs E.D.O. VI. 2e prijs Vliegende Vogels II. 3e prijs Beverwijk III. 4e prijs Spaarndam II. 5e prijs D.C.O. II. Vierde afdeeling. Ie prijs V.S.V. V. 2e prijs Heemstede III. 3e prijs Schoten IV. 4e prijs Beverwijk TV, Davis Cup napraat. De eindstrijd om den Davis Cup is reeds meer dan een week geleden beslist en daar om lijkt het wat lang geleden om nog over te gaan nakaarten. Maar in dezen tijd. waar in zelfs sportbeschouwers op tijdelijke va- cantie non-activiteit komen, moge dit ver geven worden. In een Geldersch dorpje heb ik dc verslagen van de kampen tusschen Frankrijk en Amerika om het meest be geerde kleinood in de tenniswereld met be langstelling gevolgd en ik wou er toch nog wel iets van zeggen. In den aanvang van het tennisseizoen werd door zeker negen tienden der belangstellenden cn zelfs der meest ter zake kundigen verwacht, dat Amerika en Engeland den Challenge round zouden uit vechten. Wie dan tenslotte tegen Frankrijk zou komen te staan leek een zeer open vraag. Wel. Amerika heeft zijn zone natuurlijk ge wonnen. Dat was onvermijdelijk. Maar Enge land ls al over Duitschland gestruikeld. Dat was de eerste verrassing. Maar er werd bo vendien met vrij groote zekerheid op ge rekend. dat Frankrijk ditmaal den Cup zou kwijtraken. Het leek zoo logisch. Engeland had Austin en vooral Perry, Amerika had Vines cn Shields, maar Frankrijk. Natuurlijk Cochet, maar Borotra was te oud geworden, ■usé door zijn gejacht combinatieleven van tennissen en benzinepompen verkoopen, Brugnonook te oud en trouwens alleen sterk dubbelspeler. Lacoste had het nogeens geprobeerd, maar dat viel niet mee. Boussus ging eer achter- dan vooruit, Merlin, Ber nard waren nog niet van ..de" klasse, enfin Frankrijk leek opgeschreven. En nadat Enge land was uitgeschakeld door Duitschland en Duitschland op zijn beurt door Amerika kwam een heele serie verrassingen in de fi nale. Borotra, wien door de Fransche sport pers zoo vaak verteld was. dat hij niet meer mee kon. geloofde het zelf ook en werd niet dan met de uiterste moeite overgehaald om toch te spelen. Daarna won hij twee enkel spelen en daarmee voor Frankrijk den Cup. Shields werd uit de Amerikaansche ploeg ge laten omdat hij tegen beide Duitschers had verloren en Allison, in Europa slechts erkend als dubbelspeler haalde bijna nog een streep door de Fransche rekening. Cochet won van hem, maar verloor van Vines en was boven dien oorzaak dat het dubbelspel door Allison en Van Rhijn werd gewonnen Bugnon speelde in dezen strijd als een held. maar kon het alleen niet af. Frankrijk heeft- den Cup weer voor een jaar binnen, dank zij de concentratie op dezen wedstrijd van Borotra en door het overtraind zijn van Vines en Shields. Voor de Amerikanen is het een dure. maar nuttige les geweest. Olympische notities. In het kort enkele notities over de eerste week der Olympische Spelen. Het is nu wel duidelijk gebleken dat het Californische klimaat bijna allen Europee- schen deelnemers parten heeft gespeeld. Wat moeten wij anders denken van het betrek kelijk falen van de Franschen, Engelschen, vooral ook Duitschers en van onze eigen representanten. Verder valt op te merken, dat de presta ties op een bijzonder hoog peil stonden. Noch te Parijs, noch te Amsterdam zijn zooveel records verbeterd. Weet: u, wat deze Olympische Spelen kos ten? Het bagatel van 5 millioen dollar, ofte wel 121/2 millioen gulden. Het athletiek- stadion met zijn 105.000 plaatsen heeft 1.700.000 dollar gekost, waarbij nog 60 000 dollar voor verlichting komt; het Olympische dorp kostte 500.000 dollar. Dit wordt na af loop der Spelen weer afgebroken. Verder kostten: de roeibaan 250.000. het zwem- stadion 250.000. het boksstadion 500,000, de wielerbaan 750.000 en het gebouw voor de kunst- 1 12 millioen dollar. Peuleschilletjes, maar wij mogen erbij bedenken, dat de bouw van een en ander aan vele duizenden werk heeft verschaft en dat behalve het Olym pisch dorp alles behouden blijft. Maar er "gaat toch een aardige duit zitten in die moderne sport „beweging". Moederliefde. Het opschrift hierboven duidt niet op rechtstreeksch verband met sport, maar nu moet u even verder lezen. Een leerling jockey, verbonden aan een Engelschen renstal, werd op een kwaden dag door een trap van een paard ernstig ge wond. De dokter, twijfelende of de jongen er wel het leven zou afbrengen, gaf order de ouders te waarschuwen. Men deed dit. maar deze ouders waren zeer arme lieden en zij woonden bovendien op een grooten afstand. Aangezien zij de spoorrcis niet konden be kostigen, besloten zij de meer dan 100 Kilo meter die hen van hun gewonden zoon scheidden, te voet af te leggen. Zij gingen op weg en zij liepen en liepen en liepen maar steeds, tot, op den tienden dag, de vader ziek werd. Niet erg, maar toch zoo, dat hij niet verder kon loopen. De moeder bedacht zich geen oogenblik. zij liep verder en eenige dagen later bereikte zij het ziek bed van haar zoon. na gemidcMd 60 K.M. per dag te voet t* hebben afgelegd. Wij wil len dit niet als een sportieve prestatie ver heerlijken, niet omdat het dit niet zou ver dienen. maar omdat het oneindig meer is dan dat. Het verband met de paardensport heeft ons de gelegenheid gegeven, het in dit rubriekje te vermelden. RapiditasLijnden-comb. (33). Zondagmiddag half drie had1 op het strand te Zandvoort een wedstrijd plaats tusschen Rapiditas en een sterke Lijndencombinatie. Het einde kwam met een 33 gelijk spel. De uitslagen van deze week voor den Turn kring Noord-Holland's „Zuiderkwartier", lui den als volgt: Odin—Olympia 2—0 Lijnden IAalsmeer 5—0 Aalsmeer—K en V n. 4—0 Lijnden nOlympia 4—3 Lijnden I en Kr. en V. I 11—0 Lijnden II—Odin 0—5 De Britsch-Indiërs naar Nederland. Naar het Persbureau Vaz Dias verneemt, zal het vertegenwoordigend Britsch-Indischc hoekey-team naar Nederland komen. Op Zon dag 4 September zal het in het Amstcr- damsche Stadion een wedstrijd spelen tegen het Nederlandsen hockey-team. Kampioenswedstrijden K. T. K. Zondagmiddag werden op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan onder leiding van den heer R. Verwers kampioenswedstrij den in athletlek van der. Kennemer Turn kring gehouden. Ongeveer 100 dames en heeren namen aar. deze wedstrijder, deel. Dat ook de kwaliteit in stijgende lijn is, bewezen verschillend? record-verbeteringen (dames 100 M. hard- loopen. Duitschc driesprong en hoogsprin gen. heeren 100 M. hardloopen en hinkstap- sprong). Aan de wedstrijden was een vereenigings- kamp verbonden. Vele veree'nigingen hadden evenwel met te kleine aantallen ingeschre ven, om voor den vereenigingswedstrijd in aanmerking te komen. Bij dc dames werd do Bloemendaalsche Gymn. Ver. no. 1 met 58 punten, no. 2 was Concordia met 23 p. Bij de heeren kwam Concordia met 90 p aan het hoofd, waarna volgden de B.G.V. met 70.5 p. en Gratia-Plato met 59 p. De uitslagen luiden: Dames: 100 M. hardloopen. 1 G. Groene- veld. B.G.V. 13.5 sec., 2 B. v. Twisk, idem. 3 L. Peek. T.V.IJ. Verspringen m. a. 1 R. v, Asselt, B.G.V. 4.34 M., 2 B. v. Twisk idem, 3 G. Groeneveld idem. Hoogspringen m, a. 1 L. Peek, T.V.IJ., 1.40 M.. 2 R. v. Asselt, B.G.V., 3 D. Tabak, Turn- lust B. Duitsche driesprong: 1 R. v. Asselt, B.G.V. 10.25 M., 2 B. v. Twisk, idem, R. Heere, Turn- lust B. Discuswerpen. 1 M. Bakker. B.G.V. 24.92 M. 2 R. Heere, Turnlust B.. 3 N. Dijxhoorn T.V.IJ. Kogelstooten1 M. Bakker. B.G.V. 8.24.5 M., 2 R. Heere, Turnlust B.. 3 T. Kapteijn, Con cordia. Speerwerpen: 1. A. Osterthun. Concordia 20.91 M.. 2 M. Bakker, B G.V., 3 H. Schagen. Concordia. Heeren: 100 M. hardloopen: 1 M. Voogd, Gratia-Plato 11.4 sec., 2 F. Warlé, B.G.V., 3 J. Heeres, Concordia. 400 M. hardloopen: 1 P. Spoor. Concordia. 1 min. 7 scc., 2 P. Heiligers, Gratia-Plato, 3 M. Voogd idem. 1500 M. hardloopen: 1 C. Schmidt, Concor dia 4 min. 41 7 sec., 2 J. Verkes idem, 3 J. Lub. Gratia-Plato. 4 maal 100 M. estafette: 1 Concordia I 47.5 sec.. 2 Concordia II. Vèrspringen m. a.: 1 D. v. Daalen. Concor dia 5 89 M.. 2 P Spoor. Concordia, 3 C. v. d. Klinkenberg. B.G.V. Hoogspringen m.a.: 1 C. v. d. Klinkenberg. B.G.V. 1.75 M.. 2 P. Spoor, Concordia, 3 C. Pater idem. Hinkstapsprong: 1 C. v d. Klinkenberg. B.G.V., 13.30 M., 2 C. Cornet, Concordia, 3 D. Blokker, idem. Polshoogspringen: 1 W. Pronk. B.G.V. 3.05 M„ 2 J. Verkes, Concordia, 3 M. Voogd, Gratia Plato. Discuswerpen: 1 A. van Zadel, B.G.V. 31.23 M.. 2 W. Pronk, idem, 3 M. Voogd, Gratia- Plato. Kogelstooten: 1 W. Pronk. B.G.V., 9.44 M.. 2 M. Voogd, Gratia-Plato, 3 A. v. Zadel, B. G. V. Speerwerpen: 1 M. Voogd. Gratia-Plato. 39.16 M.. 2 D. Blokker, Concordia, 3 T. Dijk man, idem. De wedstrijden van A. V. A. C. Haarlem op de estafettes geklopt. Een nieuw snelwandelrecord. (Van onzen medewerker). De wedstrijden van A.V.A.C. die Zondag op de sintelbaan te Amsterdam gehouden wer den. hadden helaas niet het succes, dat men er van had mogen verwachten. In de eerste plaats viel de publieke be langstelling geducht tegen, waaraan het slechte weer zeer zeker het zijne zal hebben bijgedragen, maar waar bovendien het over voerde Amsterdamsche programma dit seizoen niet vreemd zal zijn. In de tweede plaats ontbrak het den ge- heelen middag aan de noodige spanning, als een gevolg van het feit, dat te veel lange af stand nummers werden verwerkt. We hebben alls respect voor de goede be doelingen van het A.V.A.C.-bestuur om de wedstrijden zoowel A-, B- als C-klassers in het veld te doen komen en voor het aantal inschrijvingen is d?ze werkwijze mogelijk waardevol. Het publiek echter kan uit al deze diverse klasse-loopen niet wijs worden en een matige megafoonbehandeling helpt het niet uit de droom. Verwerkt men dan bovendien nog 3000 m.c. 3000 m. snelwandelen, 5000 m. A. en B.- nummers met uiteengetrokken „velden" dan bereikt men, dat het publiek zich spoedig gaat vervelen. Wat betreft de technische resultaten dient opgemerkt, dat een hinderlijke bries deze zeer sterk beïnvloedde. Slechts op 100 m. had den de loopsrs den wind mede. wat in de tijden wel eenigszins tot uiting komt. De Haarlem-athleet De Vries, een nieuwe ling met aanleg, won op zeer tactische wijze het nummer 200 m. voor de B.-klassers in den goeden tijd van 23 sec. Het eerste stuk dat tegen wind ging. liep hij zonder inspanning, terwijl zijn concur renten zich ..uitpompten". Op het laatste rechte eind had hij toen zooveel over, dat niemand zijn eindspurt weerstaan kon. In zijn serie liep hij reeds 23.9 sec. De Haarlemmers Blik en Benz liepen mede op 100 M. klasse A. Beiden behaalden glans rijk de finale met resp, 11.2 en 11.1 sec. In de finale stemde vooral het loopen van Benz vreugdevol, want een tijd van 10.9 sec. had den we hem na zijn ziekte niet toegedacht en vooral voor de as. clubwedstrijden van Haarlem zal dit van groote waarde blijken. Blik werd vierde. De estafettes 3 maal 1000 M. en 4 maal 200 M. werden beide door Haarlem verloren. De eerste man in de 3 maal 1000 M. verloor zooveel terrein dat Brandenburg en Buis on danks uitstekende pogingen maar weinig konden goedmaken en de 4 maal 200 M. in de opstelling Blik. Rinkel. Benz en Van den Berge tegen Dop en Jansen van V. en L. niet konden ophalen. Een recordverbe tering noteerde de Rotter dammer Gubbels op het snelwandelen, waar hij gedurende de 3000 M. op 2000 M. het re cord bracht op 8 m. 33.1 sec. Ook de 3000 M. was beneden Gubbel's beste prestatie, doch dit is niet officieel erkend. Een wereld recordpoging faalde. (De uitslagen worden in ons volgend num mer gepubliceerd.^ Het tournooi te Bentveld. Uitslagen van Vrijdag 5 Augustus, in het tournement „Jatiloo". te Bentveld He: tournament heeft een vlot verloop. De belangstelling is met den dag stijgende. Een wisselbeker is voor het Heeren enkel spel beschikbaar gesteld. De finales zullen in hoofdzaak Zondag middag gehouden worden. Heeren enkel B: 3e ronde: v StederenPutz 63, 97. Heeren dubbel B 3e ronde: A. Willes-GroenewegenSonne- mans-Oremus 6l. 61. Ie ronde: Marcus-F. WildeboerJ. Baas- Th. Blikslager 36, 75. 75. 2e ronde: H. Baanders-F. BaandersF. Putz-A. Schouten 64. 60. 3e ronde: C. Melse-P. ter LaagBaanders- Baanders 64. 62. Mixed Dubbel B: 2e ronde: Mevr. Boerrigter-PutzMej. B. Verkley-Verkley 97. retired. Ie ronde- Mevr. Kuhn-HoutmanMej. T. SmitsW. Molenaar 26, 60, 63- 2e ronde: Mevr Kühn-HoutmanMevr. Kamerbeek-T. der Kinderen 16, 86, 5—4 t>ames Dubbel B 2e ronde: Mevr. Kamerbeek-Moj. Uitenhage de MistMevr. Veldhuizen-Mevr. E. v. Wa- veren 62, 6—3. 2e ronde: Mej. Z. Smits-Mej. T. Smits Mej. Verkley-Mevr. v. Maspel 62, 61. Heeren Enkel le ronde: JanchewskiH. de Muinck w.o. Heeren Dubbel C: 2e ronde: J. FrekenhorstP. Frekenhorst -Pauw-Vaags 63, 46. 75. 2e ronde: A. de Groot-JanchewskiGlasz- de Muinck w.o. Mixed Dubbel C: 2e ronde: Mevr. Veldhuizen-Hr. Veldhui zen—Mej. Hackenitz-Geheniau 86, 46, 7—5. 3e ronde: Mevr. v. Caspel-v. Huystede Mevr. Dijkstra-Pauw 63, 36, 97. Dames Enkel C: 2e ronde: Mej. SimonisMej. M. ten Raa 6—0, 6—4. Troostronde. Dames Enkel B: le ronde Mej. SecklerMevr. Boerrigter 6—1, 6—1. Heeren Enkel B: le ronde: F. WildeboerTh. Blikslager 4—6, 6—2, 6—1. De wedstrijden te Bergen aan Zee. Donderdag werd een begin gemaakt, met dc jaarlijksche vierdaagsche wedstrijden in. het Parnassiapark, onder leiding van Mr. H. D. A. van Reenen. Er zijn veel inschrijvingen, waaronder verschillende van Haarlemsche spelers. De voornaamste uitslagen zijn: Heeren enkel, le ronde. Jhr. Mr. G. C. J. van Reenen sl. F. Reuve- kamp Gille 6—2, 60; C. van Baaien slaat A. H. W. Schoute 61, 57, 63; „Hermans" slaat Bak w.o. A. M. J. van Huystee slaat F. Elhorst w.o. J. v. Stadt sl. de Kuyper 61, 6—1. 2e Ronde: AI. Wetselaar slaat W. F. Wester mann 62, 60: J. Kern slaat Jhr. W. E. van Citters 75, 60; W. A. Dingemans slaat Mr. J. H J. van Reenen 60, 60; Jhr. H. A. C. van Riemsdijk slaat Ch. Hoeke 61, 6l; Mr. M. v. d. Feen slaat G. van Galen Last 64, 60; Jhr. P. Quarles van Ufford slaat Overdykink 62. 63; J. Nielsen slaat D. Nap 61, 6i; „Hermans" slaat A. M. J. van Huystee 63, 75. 3e Ronde: Mr. M. v. d. Feen slaat Jhr. N. van Foreest 62. 60; Jhr. P. Quarles van Ufford slaat R, Cox 60, 60: M. Wetselaar. slaat C. C. van Brero 60, 62. Dames enkel. le Ronde: Mevr. Crena de Jongh slaat mevr. E. van HuysteeBies 63, 86. 2e Ronde: Mevr. A. de Bruyn Kops slaat mej. D. v.d. Stadt 62, 60; mevr. I Wetse laar-Anient slaat mevr. A. van Laer 63, 62; mevr. L. van Gulick slaat mej. Bruynse 61, 61; mevr. Jonquière slaat mej. M. de Jong 73, 62. 3e Ronde: Mevr. van Gulick slaat anevr. WetselaarAnient 63. 6—1. Mevrouw van Gulick komt hierdoor in de halve eindstrijd. Dames double. le Ronde: Mevr. Jonquière en mevr. Wet selaar Ament slaan mevr. E. van Huystee— Bies en mej. L. Mensing 63, 62; mevr. El- horst en mevr. KernLaan slaan mevr. van Marle en mevr. Westermann 62, 62. Gemengd double. le Ronde: Mevr. C. J. Westermann en W. F. Westermann slaan mej. Tillema en D. H. Buiskool 6—3, 60; Mej. M. de Jong en J. van de Stadt slaan Jkvr. A. en Jhr. N. van Foreest 61. 6—2; mej. D. van de Stadt en „Hermans" slaan mevr. A. Crena de Jongh en H. Dutilh 9 -7, 6—4: mevr. Van Gulick en C. van Baaien slaan mej. Binksma en Back w.o. 2e Ronde: Mevr. A. de Bruyn Kops en H. A. C. van Riemsdijk slaan mevr. Wetselaar Ament en G. van Galen Last 62. 62; mevr M. C. Elhorst en F. Elhorst slaan mej. S. Aberson en Mr. M. v. d. Feen 61, 63. Heeren double. le Ronde: „Hermans" en Ch. Hoeke slaan J. Nieuwenhuysen en P. A. Offers 61, 64. 2e Ronde: M. Wetselaar en G. van Galen Last slaan W. F. Westermann en Mr. H. D. van Reenen 60, 60; Jhr. A. van de Poll en Jhr. P, Quarles van Ufford slaan Ir. G. A. Overdykink en C. C. van Brero 62, 6l; Mr. M. v. d. Reen en Mr. v. Reenen slaan F. Peters en H. van Baaien 75. 63. H. S. V. „De Kamp' - -n". Bovengenoemde vereeniging .held haar laatste rit der 2e weekcompetitie namelijk 300 M. sprint. Aan den start kwamen 13 deelne mers met den volgenden uitslag: 1. Van Dijk, 2. Kersten, 3. Moerkerk, 4. Heyne. 5. M. Huybcom. 6. Huyboom Sr. Uitslag der Weekcompetltie: 1. Van Dijk 16 p., 2. Moerkerk 8 p., 3. Kersten 7 p., 4. Van Baak 3 punten. Zondag was er een 1 K.M. sprint. Aantal deelnemers 15; er werd verreden in series, herkansing, demifinale en finale. Uitslag: 1. Van Duynen. 2. Van Baak, 3. Kersten, 4. Heyne. 5. Fruitema, 6. Reineveld. De Snelpost. Bovengenoemde vereeniging hield een wedvlucht van Rozendaal met jonge duiven Afstand 95 K.M. J. G. Kuperus 1 3 32 35 37 40. H. Keerwolf 2 7 61 75 76, P. Martens 4 9 18 24 38 59. G. Akooij 5 6 50 51. M- Luïjken 8. J. v. d. Linden 10 20 21 45 46 52, P. Brauns 11 26 55, J. Kupe rus 12 15 23 25, H. v. Es 13 60, B. v. d. Meer 14 39 66 71 77. C. Facé 16 22 30 31 68 69. v. Eijkhof 17 27 42 73. Paap 19. C. v. Egdom 28 29 36 74. G- Zaagsma 33 34 63, v. d. Bosch 41. Vergers 43 44 62 65 Johannesse 47 49 49. T. Luikel 53 56 J. de Goede 54 70, J. Zomerdijk 57, Venbroek 58, D. Schuurman 64 67 74,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 8