Olympische Spelen 1932 BRIDGE DE WEDSTRIJDEN VAN DINSDAG. EEN WEKELIJKSCHE RUBRIEK HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAC 10 AUCUSTUS 1932 jiiiint jj|IIII|j^J|llll|jfc 'i1 ,,r Mevrouw M. Philipsen-Braun wint haar serie 100 M. rugslag Dames van Miss Cooper. De Nederlandsche roeiers Jhr. G. L. Röell en P. A. Roelofsen voorde Stuurmanlooze Twee uitgeschakeld. Nieuw Olympisch record 400 M. vrije slag Heeren. Nieuw wereldrecord 100 M. rugslag Dames. Puck Oversloot niet geplaatst. ROEIWEDSTRIJDEN. Stuurmanlooze twee. Neder land derde in dc tweede heat. Uitgeschakeld voor dc finale. LOS ANGELES, 9 Augustus (Vaz Dias). Heden zijn de roeiwedstrijden te Long Beach op de prachtige roeibaan begonnen. Te drie uur werd begonnen met het nummer vier met stuurman. Daarna hadden nog skiffraces plaats en tenslotte kon een begin gemaakt worden met het nummer stuurman looze twee, waarvoor Nederland met zijn roeiers Jhr. G. L. Röell en P. A. Roelofsen had ingeschreven. In de tweede heat roeide Nederland tegen Engeland en Nieuw-Zeeland. Na den start nam onze twee even de lei ding met ongeveer een Meter. De Hollanders roeiden gemakkelijk. Engeland drukte daar op het tempo; bij 400 Meter hadden de En- gelsche Henleywinaars de leiding met Hol land op de tweede plaats. Op de volgende honderd Meter liep Nieuw Zeeland in en op 14 der baanlengte was de volgorde: Enge land. Nieuw Zeeland, Nederland. Geleidelijk liep dc Engelsche twee uit; op 1000 Meter had zij de leiding met Nieuw-Zee land op de tweede plaats, terwijl Holland derde ligt met twee lengten achterstand op Nieuw Zeeland. Het onderlinge verschil blijft geruimen tijd onveranderd. Dc Hollanders ge'ven het niet op; een fraaie eindspurt wordt ingezet. Zij zien kans om hun achterstand op Nieuw Zeeland in te loopen; op 1900 Meter liggen de booten ge lijk. Op de laatste 100 Meter ontspint zich een prachtige strijd. Nieuw Zeeland ziet kans om Iets uit te loopen en met een halve lengte verschil werd onze twee derde. De uitslag werd; 1 Engeland, 2 Nieuw Zee land, 3 Nederland. De twee is daarmede uigeschakeld voor den eindstrijd. In het telegram wordt niet gesproken over do mogelijkheid, dat de twee op een der volgende dagen nog in herkansingsrace is geplaatst. Precies drie uur werd de eerste heat ge start van het nummer vier met stuurman, waarvoor aan den start verschenen Brazilië, Italic, Duitschland en Nieuw Zeeland. Na den start nam Italië de leiding, doch na 500 Meter had Duitschland de leiders in gehaald. De Italianen bleken niettemin ster- kor te zijn; langzamerhand liepen zij weer in en nadat de ploegen eenigen tijd gelijk hadden gelegen, spurtte Italië er tusschen uit. Op 1500 lag Italië met eenige meters voorsprong op de eerste plaats. Italië won met 1 lengte. Uitslag eerste heat: 1 Italië tijd 7 min. 6 sec. 2 Duitschland tijd 7 min. 9.2 sec. 3 Nieuw Zeeland tijd 7 min. 19.6 sec. 4 Brazilië tijd 7 min. 29.4 sec. In de tweede heat kwamen uit Polen, de Vereenigde Staten en Japan. Dc strijd ging voornamelijk tusschen Polen en de Vereenig de Staten, waarbij Polen de eerste plaats be zette. U i 'slag twe cd e heat; 1 Polen tijd 7 min. 4.2 sec. 2 Vereenigde Staten tijd 7 min 6.6 sec. 3 Janan tijd 7 min. 16.8 sec. In de finale werden geplaatst Italië, Duitschland. Polen en de Vereenigde Staten. Hieruit blijkt, dat men er te Los Angeles van af heeft gezien om herkansingsraces te doen plaats vinden. Buhtz opgesteld. Hij kan in het skiffnummer niet uitkomen. LOS ANGELES. 9 Augustus (Vaz Dias). De Berlljnsche skiffeur Buhtz winnaar van dit jaar van dc Dlamor.ösculls op de Henley Re gatta, ligt te Los Angeles te bed. Hij lijdt aan griep. Ook zijn trainer, de ook in ons land bekende Sullivan, is ongesteld. Duitschland zag zich in verband hiermede gedwongen zijn inschrijving van Buhtz voor de skiff in te trekken. Dc toestand van Buhtz Is niet ernstig; de roeier hoopt dat hij in de double scull zal kunnen uitkomen. In de eerste heat startten nu slechts twee skiffeurs. nl. Pearce en de Amerikaan Miller. Pearce won zoo als hij wilde ln den tijd van 7 min. 27 see. 2 Miller tijd 7 min. 29 2 sec In dc tweede heat ging do strijd hoofdza kelijk tus"chen Southwood (Engeland) en Douglas iUruguaydaar de Canadees Wright to zwak was. Southwood won. Pe uitslag luidde: 1 Southwood tiid 7 min. 42.6 sec. 2 Douglas tijd 7 min. 45 sec. 3 Wright tijd 8 min. 30 6 sec. (zeer slechte tijd). Stuurmanlooze twee. Tenslotte had nog het nummer stuurman looze twee plaats. In de eerste heat nam Polen onmiddellijk na den start de leiding en behield deze go- durende den geheolcn wedstrijd Frankrijk trachtte nog voorbij te komen, tfoch de Po len gaven geen kans en wonnen met een halve lengte voorsprong. De uitslag eerste heat: 1 Polen tijd 7 min. 53 4 sec. 2 Frankrijk tijd 7 min. 54.6 sec. 3 V. S. tijd 8 min. 6 2 sec. Het. verloop van de tweede heat meldden wij reeds. Do tijden waren: Engeland 7 min. 47 sec. 2 Nieuw Zeeland 7.50. 3 Holland 7.57.8. GYMNASTIEK WEDSTRIJDEN. Pelle wint weer. Ook Savolainen onder dc prijs winners. LOS ANGELES, 9 Augustus (V.D.) Toen dc turn wedstrijden heden worden voortgezet bleek het weer veranderd te zijn. Dagen lang was er vrijwel geen wolkje aan den hemel te Eicn geweest, doch hedenmorgen was dc lucht bewolkt. De hitte is intusschen nog even groot gebleven. In den loop van den middag klaarde het weer op en scheen de zon weer even vroolijk en warm als vorige dagen. De turn wedstrijden werden voortgezet met de oefeningen aan het rek en het paard. Over het algemeen waren de oefeningen zeer moeilijk; zij stelden aan de turners zeer hooge eischcn. Behalve in de verplichte- werd ook bij de oefeningen naar keuze aan de toestellen uitstekend technisch werk te zien gegeven. De toeschouwers stelden meer in het bijzonder belang in het werken der Japanners. Men was eenigszins nieuwsgierig of zij ook in dezen tak van sport buitenge wone prestaties leverden. Doch evenals gis teren bleek ook heden, dat de Japanners nog heel wat moeten leeren, willen zij mefc de eerste krachten uit Europa op gelijken voet komen, laat staan hen overtreffen. Te waardeeren in ieder geval was de con centratie en de spirit, waarmede de Japanners hun oefeningen maakten. Bij het rek-turnen trad de Hongaar Pelle, die gisteren bij de algemeene vrije oefenin gen zulk uitenmend werk had laten zien, zeer op den voorgrond; wederom wist hij een eerste plaats en een gouden medaille te ver overen. Overigens traden ook de Italianen bij dit toestel op den voorgrond; beide landen wisten te zamen de zes plaatsen te be zetten. De uitslag van het rekturnen luidde: 1. en Olympisch winnaar Pelle (Hongarije) 58.3 punten. 2. Neri (Italië) 57.8 punten. 3. Guglielmetti (Italië), 56.4 punten. 4. Ler- tora (Italië). 5. Peter (Hongarije). 6. Capuzzo (Italië). Savolainen (Finland) een der sterkste Europeesche turners behaalde die eersten prijs bij de oefeningen aan het paard. Zijn pun tental bedroeg 57.8 punten. Tweede werd Haubold (V.S.) met 57.3 punten. Tenslotte vond nog het knotszwaaien plaats, waarbij de Amerikaan Roth winnaar werd. De vol ledige uitslagen van de beide laatste num mers waren tot op dit moment nog niet be kend. DE ZWEMWEDSTRIJDEN. Dc ion Meter vrije slag heeren. Niéuw Olympisch vccord in de demi-finale. LOS ANGELES, 9 Augustus (V. D.) Voor dc demifinales *400 Meter vrije slag heeren hadden zich uit dc serie, welke gisteren ge zwommen waren, de volgende zwemmers geplaatst: De Japanners Yokoyama, Sugimoto en Oykoto, de Amerikanen Gilhula en Crabbe, de Italianen Costoli en Perentin, de Fransch man Taris, de Canadeezen Ryan en Spence en tenslotte de Australiër Charlton. Reeds gisteren was gebleken, over welke uitstekende zwemmers Japan beschikte. Niet alleen dat de drie Japansche zwemmers het allen tot dc demifinale hadden gebracht, doch bovendien bleek, dat een Japanner den snelsten tijd had gemaakt, n.l. 4 min. 53,2 sec. hetgeen een nieuw Olympisch record be- teekende. Het nieuwe Olympische record was gevestigd door Yokoyama; deze slaagde er in, heden in de eerste demifinale weder om een nieuw Olympisch record te vestigen. De eerste demifinale was uit de volgende zwemmers samengesteld: Costoli, Ryan, Gil hula, Taris en de Japanners Oykoto en Yokoyama. De race was buitengewoon snel, waarbij de strijd voornamelijk ging tusschen de beide Japanners en den Franschman Taris, die gisteren dezen afstand gezwommen had in een tijd van 0.1 sec. boven het nieuw Olym pisch record van Yokoyama. Tenslotte bleek de strijd te gaan tusschen Taris en Yokoya ma. Baan na baan werd gezwommen; geen van beiden slaagden er in een voorsprong van beteekenis te verkrijgen. Oykoto bleef als zeer gevaarlijke derde volgen. Eerst op de laatste baan bleek Yokoyama nog iets meer reserve te hebben;; hij slaagde er in met ge ring verschil te winnen in den nieuwen Olympischcn recordtijd van 4 min. 51,4 sec. Ook Taris en tenslotte Oykoto bleven bene den het Olympisch record van gisteren. Uitslag eerste demifinale: 1. Yokoyama (Japan) tijd 4 min. 51,4 sec.; 2. Taris (Frankrijk) 4 min. 52,3 sec.; 3. Oykoto (Japan) 4 min. 52,8 sec.; 4. Gilhula (V.S.) 4 min. 55,4 sec 5. Ryan (Canada) 4 min. 59,7 sec.; 6. Costoli (Italic) 5 min. 6 sec. In dc tweede demifinale werd heel wat minder strijd te zien gegeven, daar Crabbe beslist de sterkste was. Zijn tijd van 4 min. 52,6 sec. is dan ook uitstekend tc noemen. Dc uitslag tweede demifinale luidde: 1. Crabbe (V.S.) tijd 4 min. 52.6 sec.: 2. Sigumoto (Japan) tijd 4 min. 59 sec.; 3 Charlton (Australië) 5 min. 2,i sec.; 4. Pe tentin (Italië) tijd 5 min. 10,5 sec. Voor de finale 400 Meter vrije slag heeren werden uit elke demifinale de twee eerst- aankomenden en voorts nog de snelste derde geplaatst. In den eindstrijd komen dus uit: de Japanners Yokoyama. Oykoto en Sugi moto. de Amerikaan Crabbe en de Fransch man Taris als eenige vertegenwoordiger van Europa. Dc bekende Australische zwemmer Charlton is dus niet geplaatst. Dc 100 Meter rugslag voor dames. .Mevrouw PhiJipsen Braun wint haar serie. Een nieuw wereldrecord gevestigd. LOS ANGELES, 9 Augustus. (Vaz Dias). Heden werden in het Olympisch Zwem- stadion de serie 100 Meter rugslag voor da mes gehouden. In de eerste serie werd Miss Holm (V.S.) eerste in den nieuwen wereldrecordtijd van 1 min. 18,3 see., Bonnie Mealing (Australië) eindigde in de serie als tweede met den eveneens prachtigen tijd van 1 minuut 21.6 see. Hot Olympisch record stond op naam van de toenmalige Zus Braun met een tijd van 1 min. 21,6 sec., welk record te Amster dam in een der series werd gevestigd.. In deze serie werd tenslotte Puck Oversloot vierde achter Miss Harding (Engeland) met een tijd van 1 min. 23,5 sec De uitslag eerste serie was: 1. Miss Holm (V.S.) tijd 1 min. 18,3 sec.. 2. Miss Bonnie Mealing (Australië) tijd 1 min. 21,6 sec., 3. Miss Harding (Engeland) tijd 1 min. 22,5 sec. 4. Puck Oversloot (Nederland) tijd 1 min. 23,5 sec. In de tweede serie werd miss Davies (Enge land) eerste in een tijd van 1 minuut 22 sec. De uitslag luidde: 1. Miss Davies (Enge land) tijd 1 min. 22 sec. 2. Miss Shee "V.S.) tijd 1 min. 22,5 sec. Mevrouw M. PhilipsenBraun won haar serie 100 M. rugslag Dames. Tenslotte de derde serie. Mevr. Philipsen Braun had het in deze serie niet al tc moei lijk; won gemakkelijk met een tijd van 1 min. 23,8 sec. De Engelsche zwemster Cooper werd tweede en Miss Linton derde. De uitslag der derde serie luidde: 1. Mevr. Philipsen-Braun (Nederland) tijd 1 min. 23,8 sec., 2. Miss Cooper (Engeland) tijd 1 min. 25 sec., 3. Miss Linton (Canada), tijd 1 min. 29,1 sec. Uit iedere serie werden de twee eerstaan- komer.den en de snelste derde geplaatst. Willy den Ouden was in dit nummer niet uitgekomen. Ongeveer 5000 toeschouwers waren bij deze wedstrijden aanwezig. Demonstratie schoonspringen. Het cstafettenummcr. LOS ANGELES, 9 Augustus (Vaz Dias). Doordat het weer geheel was opgeklaard, was het bezoek in den middag aan het Olympisch zwemstadion grooter geworden dan men aanvankelijk gedacht had. Ruim 8000 bezoekers waren aanwezig, toen de demonstratie schoonspringen plaats vond. Als altijd vond het schoonspringen groo- ten bijval; het dient gezegd te worden,, dat er ook heel veel fraaie sprongen werden ge maakt. De wedstrijdspanning keerde terug bij het nummer 4 x 200 Meter vrije slag estafette. Aan den start verschenen Japan, Vereenig de Staten, Canada, Hongarije en Engeland. Er waren op de vorige dagen geen series gezwommen daar er in totaal slechts vijf in schrijvingen waren binnengekomen en dus deze vijf ploegen heden direct in den eind strijd kwamen. Het werd een fraaie wed strijd, waarbij dc overwinning van Japan geen oogenblik in gevaar is geweest. Van stonde af aan hadden de Japanners de lei ding, regelmatig werd deze vergroot en met grooten voorsprong op de Vereenigde Staten kwam Japan als eerste aan. Het bleek de de Japansche ploeg, bestaande uit de zwemmers Myazaki, Yokoyama en Yusa, de 4 x 200 Meter had gezwommen in den nieuwen wereld record tijd van 8 min. 58.4 sec. Vanzelfsprekend werd daarmede ook het Olympisch record verbeterddat de Ver eenigde Staten hielden met een tijd van 9 min. 36.2 sec., te Amsterdam in 1928 geves tigd. Een belangrijke verbetering dus. Amerika kwam als tweede aan, terwijl om de derde plaats door Canada en Hongarije hard gestreden werd. Eerst op de laatste baan wist Hongarije iets uit te. loopen en de bron zen medaille te winnen. De uitslag luidde: 1. en Olympisch winnaar Japan tijd 8 min. 58.4 sec., 2. Vereenigde Staten tijd 9 min. 10.5 sec., 3. Hongarije, tijd 9 min. 31.4 sec., 4. Ca nada, tijd 9 min. 36,3 sec., 5. Engeland tijd 9 min. 54,8 sec. 200 Meter schoolslag dames. Nieuw Olympisch record. LOS ANGELES, 9 Augustus. (Vaz Dias). Na de 4 x 200 Meter vrije slag estafette voor heeren had de finale plaats van het nummer 200 Meter schoolslag dames. De series van dit nummer waren Zaterdag j.l. gehouden, waarbij de volgende zwemsters zich in den eindstrijd hadden geplaatst: Miss Dennis (Australië) die met een tijd van 3 min. 8.2 sec. een nieuw Olympisch record had gevestigd, Miss Hoffmann (VS.). mcj. Ja- cobsen (Denemarken), Miss Govednyk (V.S.) mej. Machata (Japan), Miss Hinton (Enge land) en Miss Cadwall (V.S.) De finale was uiterst spanned. De strijd ging voornamelijk tusschen de dames Den nis. Machata en Jacobscn. Na 150 Meter la gen de drie concurrenten nog vrijwel gelijk, doch op de laatste baan trok Miss Dennis schitterend en wist met een klein verschil te winnen voor de Japansche en op de derde plaats de Deensche zwemster. Miss Dennis had een tijd gemaakt van 3 min. 6.3 sec., hetgeen een nieuw Olympisch record was. Het verschil tusschen haar en mej. Machata bedroeg slechts 0.1 sec., wel een bewijs dat de strijd zeer spannend is geweest. De uitslag der finale luidde: 1. en Olympisch winnares Miss Dennis (Australië) tijd 3 min. 6.3 sec., 2. Mej. Ma chata (Japan), tijd 3 min. 6.4 sec., 3. Mej. Jacobsen (Denemarken3)tijd 3 min. 7,1 sec., 4. Miss Hinton (Engeland) tijd 3 min. 11.7 sec., 5. Miss Hoffman (V.S.' tijd 3 min. 11.8 sec., 6. Miss Govednyk <V.S.) tijd 3 min. 16 sec., 7 Miss Cadwall (V.S.* tijd 3 min. 18,2 sec. HET WATEKPOLOTOURNOOI. Vereenigde StatenDuitschland. LOS ANGELES, 9 Augustus (V.D.) Het slot van den zwemdag werd gevormd door den waterpolowedstrijd Vereenigde Staten Duitschland. De bekende scheidsrechter Delahaye leidde deze ontmoeting. Aan beide kanten was men het met de beslissingen van hem vaak niet eens. Duitschland nam de leiding, waarna door een fout van Rademacher dc stand weer gelijk werd. door M. W. ETTY LEAL. XXIV. Keeren wij nu weer terug naar de tactiek van het spel. Daar is een kwestie, die wij eerder al eens even hebben aangeroerd: troef slaan. Dit is een zeer moeilijke kwestie; de eene keer zal het van belang zijn om flink troeven uit te slaan en als zij er bij de tegenpartij uit zijn de vrije kaarten uit te spelen, waardoor men dan nog weieens een slem zal binnenslepen. Zoowel voor de spelende partij als voor de oppositie is het dikwijls gewenscht om troef te slaan; hoe dikwijls zien wij niet uit den blinde met troef een hooge kaart waarde loos maken, wat met eenige handigheid had kunnen worden voorkomen. Wanneer men een spel heeft dat door over en weer troeven (Scheerchineezen) slechts gewonnen kan worden, Is het natuurlijk dwaasheid om troef te slaan. Men zij echter met deze methode voorzichtig, want het kan gebeu ren dat wanneer men de boog te ver spant, dat de tegenpartij dan een troef je overtroeft. Een leerzaam voorbeeld is het volgende: De kaartverdeeling was als volgt Sch: Ha: Ru: KI: A 10 5 H B 3 10 7 2 9 5 3 Sch: H 10 6 5 Ha: V 8 7 Ru: 10 6 O KI: A 8 4 2 Sch: Ha: H 6 5 Ru: A B 8 7 3 2 KI: V B 7 6 W Sch: Ha: Ru: KI: V A H 9 B V 8 9 9 4 4 4 3 Het bieden verliep als volgt: Z 1 Sch W 3 Ruiten N 3 Schoppen O en Z pas W 4 Ruiten, N en O pas Z vier Schoppen, waarop W dubbelde. Het openingsbod van Z was overmoedig hij had op het kantje 2 12 quick trick). Hij mist in Schoppen de top- kaarten, maar heeft renonce in Klaveren. Dit spel nu was een van die gevallen waarin men niet troef moet slaan, een echt spel voor „Scheerchineezen". Uit het bieden had het Z duidelijk moeten zijn dat W geen Schoppen kon hebben, anders had hij geen 4 Ruiten geboden. Daarom moesten de vier Schoppen, die hij met N miste, bij O zijn. W kwam met een kleine Klaver uit, in N kwam er ook een kleine bij, O speelde het Aas en Z troefde dit. Instede van nu Ruiten te spelen om in den blinde renonce te maken, speelde de ongelukkige troef. Hierdoor sloeg hij zich zelf 2 troeven uit de hand tegen zijn oppo sitie slechts 1, en verliest dus het voordeel der dubbele renonces. De aangewezen kaart nadat hij door troeven van Klaveren Aas aan slag was gekomen, was de Ruiten Heer: hij brengt dan de tegenpartij aan slag, wat met het oog op zijn vorken van voordeel is en bovenden maakt hij in Ruiten Renonce bij N. Het ergste wat hem kan overkomen, is dat W Ruiten naspeelt, daardoor komt hij weer aan slag in N met introeven. Daar W dat natuurlijk vooruit kan raden, zal hij mis schien wel een andere kleur aantrekken, b.v. Klaveren, ofschoon hij weet dat Z daar weer renonce in heeft. Het is ook niet mogelijk dat hij Harten speelt, waardoor Z dan met zijn vork „op rozen" zit. Komt hij door de Heer in N in Klaveren aan slag, dan speelt hij een kleine Harten vanuit de blinde en snijdt met de Boer. W. speelt dan weliswaar de Heer en wint dien slag, maar als de blinde weer aan slag komt, kan hij voor de tweede maal snij den en vangt dan de Vrouw van O. Hoe de tegenpartij dan ook verder speelt, Z moet zijn contract winnen. Men ziet hieruit, hoe een tactische fout in het begin van het spel, tot een onherstelbaar verlies van het con tract kan leiden. Vooral bij zulke spellen geldt bovenal: „Bezint eer Gij begint". Wederom nam Duitschland de leiding, doch Amerika maakte direct daarop weer ge lijk. Toch kon Duitschland nog vóór de pauze met 3—2 de leiding hernemen. Direct na de hervatting was de stand al weer gelijk door een fout in de Duitsche ver dediging. Voor de vierde maal nam Duitsch land de leiding, doch ook nu ging de voor sprong verloren. Na een 4—4 stand werd niet meer gescoord. De stand in het waterpolotournooi luidt: Gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. Vereenigde Staten 3 2 1 0 5 205 Hongarije 2 2 0 0 4 232 Duitschland 3 1113 13—13 Japan 2 0 0 2 0 027 Brazilië gedisqualificeerd. DE ZEILWEDSTRIJDEN. Dc gebroeders Maas nog steeds de leiding in dc Monotype. Holland geeft in dc Starklassc op hebben nog steeds leiding bij de Olympische zeilwedstrijden) LOS ANGELES, 9 Augustus (Vaz Dias). Heden werd de zesde race verzeild in de Mo notypeklasse. De gebroeders Maas eindigden als zesde. In het klassement leidt Holland nog steeds met in totaal 55 printen. Enge land is tweede met 45 punten. 3, 4 en 5 Frankrijk, Duitschland en Spanje elk 44 punten. 6. Canada 39 punten. 7. Vereenigde Staten 31 punten. 8. Oostenrijk 29 punten. 9. Zweden 27 punten. 10. Italië 20 punten, 11. Zuid-Afrika 13 punten. De race van heden duurde meer dan drie uur. In de Starklasse heeft de „Holland" den strijd door kanslooze race opgegeven. In, het klassement stond Holland op de zesde plaats. (Het telegram is in zooverre onduidelijk, dat de mogelijkheid bestaat dat Nederland alleen in de race van heden heeft opgegeven. Uitslagen omtrent een heden gehouden race zijn evenwel niet ontvangen, zoodat met vrij groote zekerheid kan aangenomen worden, dat de „Holland" voor goed den strijd heeft opgegeven. Red. V.D.). HET I. ANDENKLASSEMENT. Nederland op dc elfde plaats. LOS ANGELES, 9 Aug. (V.D ih het landenklassement is na de wedstrijden van Maandag niet veel verandering gekomen. Amerika blijft natuurlijk ver aan den kop met- 113 punten voor 21 gouden, 18 zilveren en 14 bronzen medailles. Finland is tweede met 37 punten n.l. 5 gouden, 7 zilveren en 8 bronzen medailles. De derde plaats wordt ingenomen door Italië met 35 punten voor 6 eerste, 4 tweede en 9 derde prijzen. Frankrijk staat op de vierde plaats met 32 punten voor 8 eerste, drie tweede en twee derde prijzen. Nederland is dank zij de prestaties van onze kranige jonge zwemster Willy den Ouden van de vijftiende naar de elfde plaats op de ranglijst verhuisd met zeven punten, n.l. 1 eerste prijs (Van Egmond) en twee tweede prijzen (Van Egmond en Willy den Ouden). ZABALA. LOS ANGEI.ES, 9 Augustus (V.D De winnaar van den Marathonloop de Argentijn Zabala ontving van den Argei\tijnschen Ge zant te Washington een telegram, waarin de Gezant zijn gelukwenschen overbracht voor de overwinning van den athleet in den Ma rathonloop. De Gezant voegde er bi.i, dat Zabala de beste diplomaat van zijn land is. HET BOKSTOURNOOI. Congres F.I.B.A. Het aantal inschrijvingen. LOS ANGELES, 9 Augustus (V.D.) De Federation Internationale de Boxe Amateur hield gisterenavond haar congres, waarbij Japan en Palestina als nieuwe landen tot de internationale Federatie toetraden. Tot vice-president van dc Federatie wer den gekozen de heeren Kenney (Vereenigde Staten), Massia (Italië) en Fowler (Enge land). Het eerstvolgend congres zal hoogst waarschijnlijk te Berlijn in 1933 plaats vin den. De belangstelling van de zijde van het publiek voor de Olympische bokswedstrijden was heden. Dinsdag buitengewoon groot, al hoewel vanzelfsprekend nog geen eindstrij den zouden worden afgewerkt. In totaal nemen 85 boksers van 16 ver schillende landen aan het tournooi deel. DE RESULTATEN VAN DE 29 ATHLETIEKNUMMERS. Op het programma der Olympische Spe len stonden op het athletiek-programma 29 wedstrijden. Hiervan hebben de Amerikanen meer dan de helft gewonnen: zestien gouden medailles. Van de 23 wedstrijden voor heeren eindig den niet minder dan 17 met nieuwe Olym pische records. De wedloop met hindernissen heeft geen nieuw record opgeleverd doordat een ronde te veel geloopen werd. Niet bereikt werden de oude records voor: hoogspringen, vèrspringen, wedloop met hindernissen en kogelslingeren. Voor wandelen Is geen vergelijking moge lijk. daar de afstanden verschillen. Bij de dames heeft geen enkel record Los Angeles overleefd. Slechts het oude record voor 800 M. bleef bestaan, doch deze afstand werd thans niet geloopen. De overige zes punten van het programma: 100 M„ 80 M. horden, discuswerpen, speerwerpen, hoog springen en 4 x 100 M. estafette hebben nieuwe records opgeleverd. Het eind-klassement der athletiekwedstrij- den, gespecificeerd, ziet er tenslotte als volgt uit: Land: V S-i 03 g S O N CQ M H a 1. Amerika 16 13 6 8 7 8 231 2. Finland 3 4 4 1 1 1 60 3. Engeland 2 4 2 2 4 1 55 4. Duitschland l* 2 3 7 3 4 53 5. Canada 1 3 5 1 0 1 45 6. Japan 1 1 2 1 5 4 36 7. Italië 1 0 2 0 2 1 19 8. Polen 2 0 1 0 0 1 17 9. Zweden 0 1 0 2 2 2 17 10. Ierland 2 0 0 1 0 0 15 11. Zuid-Afrika 0 0 1 1 2 1 12 12. Argentinië 1 0 0 0 1 1 9 13. Nederland 0 0 0 2 1 0 8 14. Frankrijk 0 0 1 1 0 0 7 15. Nieuw-Zeeland 0 0 0 2 0 0 6 16. Letland 0 1 0 0 0 0 5 17. Philippijnen 0 0 1 0 0 0 4 18. Tsjecho-Stowakije 0 0 1 0 0 0 4 19. Hongarije 0 0 0 0 1 1 3 20. Australië 0 0 0 0 0 1 1 21. Brazilië 0 0 0 0 0 1 1 29 29 29 29 29 23 608 HET PROGRAMMA. DONDERDAG 11 AUGUSTUS. 8 uur: Turnen, Roeien, Ruitersport. 9 uur: Boksen. 10 uur: 400 M. vrije slag voor dames, voor wedstrijden. 10.30 uur: 1500 M. vrije slag voor heeren, voorwedstrijden. 11.30 uur: Waterpolo. 12 uur: Zeilen. 13 uur: Sabelschermen, roeien. 14 uur: Boksen, ruitersport. 14.30 uur: Hockey. 15 uur: 1500 M. vrije slag voor heeren, voor wedstrijden. 15.30 uur: 200 M. borstzwemmen voor hee ren. voorwedstrijden. 16 uur: 100 M. rugzwemmen voor heeren, demi-finale. 16.15 uur: 100 M. rugzwemmen voor dames, beslissing. 16.30 uur: Waterpolo. 20 uur: Boksen. POSTDUIVEN HAAGSCHE OOIEVAAR WISSELPRIJS. De wedstrijd om den Haagschen Ooievaar wisselprijs bracht een overwinning voor Jhr. v. Spengler met 4 up. Mevr. Nielsen, mevr. Bouman, H. A. Healy en Jhr. R. Quarles van Ufford, 1 up.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10