BUITENLAND. Drie noodverordeningen tegen de politieke excessen. De Britsche Imperiale Conferentie te Ottawa. Frisch en fraai HAARLEM'S DACBLAD WOENSDAC 10 AUGUSTUS 1932 TWEEDE BLAD Politieke gewelddaden met de doodstraf bedreigd. Instelling van speciale recht banken. De godsvrede verlengd. De N. S. D. A. P. eischt regeeringsconstructie onder leiding van Hitler. „Hitier of niets". HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. DUITSCHLAND. De verwachte maatregelen van da Duitsche Rijksregeering tegen de politieke terreur zijn thans genomen. De nieuwe verordeningen ter ireveiligini van den binnenlandschen vrede zullen, naar gemeld wordt, heden Woensdag in het Reichs- gesetzblatt worden gepubliceerd. Formeel betreft het drie verordeningen en wel een noodverordening van den rij sident, waarbij de godsvrede wordt uitgebreid tot 31 Augustus, een noodverordening van den rijkspresident, waarin verscherpte straf bepalingen worden ingesteld en tenslotte een verordening over de instelling van bijzondere gerechtshoven. Van officieele zijde wordt hieromtrent het volgende gemeld: Bij de publicatie van de Juniverordening tegen politieke excessen heeft de Rijkspresi dent voor het geval zich weer politieke ge welddaden zouden voordoen nieuwe scherpe voorschriften aangekondigd. Gedurende de laatste weken heeft men in Duitschland tot nu toe ongekende geweld daden aanschouwd. Rijkspresident en Rijks- r?geering hebben derhalve besloten tot on derdrukking van de politieke terreur ge bruik te maken van de scherpste nv'ddelen. Politieke gewelddaden worden bij de ver ordening van den Rijkspresident d.d. 9 Augustus met de strengste straffen bedreigd. Voor de meest ernstige gevallen wordt met doodstraf gedreigd. Het geldende recht voor ziet in de doodstraf voor moordenaars die met voorbedachten rade hun daad hebben ge pleegd, zoomede voor hen die ernstige aan slagen met springstof plegen. In de toekomst zal ook hij met zijn leven worden gestraf die uit toorn en haat een doodelijken aanval pleegt op zijn politieke tegenstanders, of politiebeambten, of personen die tot de weer macht behooren doodt. Ook wordt met den dood bestraft hij die door brandstichting of een andere misdaad welke openbaar gevaar oplevert den dood van een mensch veroor zaakt. Met ten minste tien jaren tuchthuis wordt gestraft hij die door gebruikmaking van een schietwapen een persoon ernstig lichamelijk letsel toebrengt of een aanval op een politiebeambte doet. Er zijn speciale rechtbanken ingesteld ten einde strafzaken welke verbandw houden met overtreding dezer verordening op zoo vlug mogelijke wijze af te handelen. Zij zullen allereerst worden gevestigd te Koningsbergen, Elbing, Kiel, Berlijn, Breslau Hamm en Dusseldorf. De nieuwe Noodverordening van d?r> ^"'rs- president verlengt de bepalingen van de laat ste Noodverordening van 29 Juli en beteekent derhalve een uitbreiding van den z.g. burg- vrede, met inbegrip van het verbod om te demonstreeren tot het einde der maand. De verscherpte strafbepalingen welke de Rijksregeering op grond van de machtiging tot de noodverordening van Juni j.I. heeft u 'gevaardigd, zullen op het oogenblik van afkondiging van kracht worden. V.D. meldt nog: De verordening van den Rijkspresident d.d. 22 Juli welke betrekking heeft op den burg- vred*5 en het demonstratieverbod tot 10 Augustus, wordt eerst den 12en Augustus weer van kracht verklaard. De 11e Augustus Grondwetsdag is derhalve nadrukkelijk buiten gesloten, zoodat dezen dag het demonstratie verbod niet b'staat. De nationaal socialistische partij correspon dentie zegt onder den titel: „regeerings- reconstructie overeenkomstig het verkiezings resultaat of hernieuwde sabotage van den volkswil" o.m.: Op grond van de machtiging van den Rijks president heeft de Rijkskanselier den Rijks dag ontbonden, niet om hem de noodzake lijkheid van een presidiaal-kabinet te laten bevestigen, doch uitdrukkelijk daarom dat de samenstelling van den Rijksdag met het oog op den groei der N.S.D.AP. niet meer in overeenstemming was met den wil van het volk. De regeering-Von Papen had met deze Rijksdagontbinding een bijna afgebakende taak, n.l. een Rijksregeering vast te stellen op constitutioneele wijze overeenkomstig den wil van het volk en op deze wijze de voor waarde te scheppen voor een krachtige op het volk gebaseerde Rijksregeering en stond derhalve den 31 Juli buiten discussie. Door het resultaat van de Rijksdagverkie zing is de wil van het volk die de nationaal socialistische beweging eindelijk in de leiding van den staat wil zien opnieuw definitief ge constateerd; het Duitsche volk heeft zijn vernietigend wantrouwen uitgesproken tegen het tot nu toe gevoerde systeem, daarentegen zijn vertrouwen uitgesproken in de nationaal socialistische beweging en haar leider Adolf Hitler, op een wijze als in de Duitsche ge schiedenis eenig is. Dit overweldigend vertrouwensvotum kan zijn politiekcn weerslag niet vinden in een gematigd erkend bewind, doch slechts daarin dat de leider der nationaal socialistische be weging door den Rijkspresident beroepen wordt tot de leiding van een Rijkskabinet bestaande uit om him persoon gekozen leden, dat rekening houdt met de kracht en betee- kenis der nationaal socialistische beweging. De opvatting van den Rijkspresident het karakter van het Rijkskabinet te handhaven als een boven de partijen staande regeering, ligt geheel in de lijn van de N SJD-A.P., welke geen partij doch een volksbeweging in den feesten zin is en sinds haar bestaan onop houdelijk strijd voor een aan geen enkele partij verbonden doch op den volkswil ge baseerde regeering. Iedere poging tot regeeringsconstructie volgens andere dan deze organische maximen welke heden in het Rijk zijn ten uitvoer te leggen, beschouwt de N.S.DAP, als een nieuwe sabotage van den uitgesproken volks wil waartegen gestreden zal worden. Adolf Hitler. Volgens een Wolff-bericht heeft de mi nister van Oorlog Schleiger een onderhoud gehad met Hit-Ier. De opdracht tot dat ge sprek was gegeven door den rijkskanselier, die wilde weten welk standpunt Hitier in neemt. Het antwoord zou zijn neergekomen op; „Hitier of niets". Duitschland. Werkloosheid neemt af. Einde Juli waren bij de arbeidsbeurzen in het Rijk 5.393.000 werkloozen ingeschreven. Dit is 60.000 meer dan begin Juli. Sinds half Juli zijn evenwel 90.000 minder personen in geschreven. Chl ma Het geheele ministerie afgetreden. Hoewel Tsjang Kai-sjek uit Hankou had getelegrafeerd, dat hij zou aftreden, indien de premier Wang Tsjing-wei niet zijn onts^g introk, heeft Wang geweigerd hieraan te voldoen, met het gevolg, dat alle te Sjanghai vertoevende ministers hun ambt hebben neergelegd welk voorbeeld door de ministers te Nanking werd gevolgd. In een onderhoud met Reuter heeft de afgetreden minister van Financiën. Soeng, er zijn verwondering over uitgesproken dat in zekere kringen het denkbeeld, dat de nieuwe staat Mandsjoekwo een bufferstaat zou kunnen zijn tusschen China en Japan, als ernstig wordt beschouwd. „Wij hebben de provocaties van den aan valler met geduld ondergaan, vervolgde Steng maar de aanvaarding door ons van de aan sporingen der Europeesche kanselarijen, om een verergering van den toestand te ver mijden, heeft slechts tot resultaat gehad, dat wij uitgestrekte grondgebieden hebben ver loren, zonder een enkel schot te lossen". Japan. Japansche oorlogsschepen voor Nanking. Voor Nanking zijn gisteren drie Japansche oorlogsschepen aangekomen. Japansche gedelegeerden te Genève. Het kabinet heeft aangewezen tot Ja pansche gedelegeerden ter Septemberbijeen- komst van den Volkenbond Haroeiki Nagaoka Naotaka Sato en Sjikitaro Yada. Een bijzondere zitting van den Landdag is vastgesteld. Den 22 September zal de ope ningsvergadering plaats hebben, terwijl de sluitingsbijeenkomst den 24 September zal worden gehouden Engeland. Onderhandelingen in de ka toen-industrie mislukt. De onderhandelingen tusschen de werkge vers en werknemers in de katoenindustrie in Lancashire inzake een nieuwe loonovereen- komst zijn volgens een Reuterbericht uit Manchester, mislukt. België. M ij nwer kersstaking niet algemeen. In het Kempen-bekken wordt naar Reuter uit Brussel meldt, thans normaal gewerkt. Te Waterschei, waar een gedeeltelijke staking was uitgebroken, hebber. 200 arbeiders het werk hervat. In het bekken van Luik zijn 3223 arbeiders weer aan het werk gegaan, in het Beneden Sambrebekken 450 en in de Bo- rinage 149. Te Charleroi is het aantal sta kers met 1000 vermeerderd, evenals in het (Van onzen Londenschen correspondent) Van het begin af is het met de Economische Ryksconferentie :e Ottawa niet erg vlot ge gaan. Men is nu langer dan twee weken aan den gang en de resultaten zijn nog niet merk baar. Indien men de imperialistische bladen in Londen moet gelooven in wat zij bij den aanvang van de Conferentie hebben ver klaard, dat n.l. het succes van de Conferentie het- Britsche Rijk zou samenbinden tot een statenorganisme van luisterijk en rijk be staan. dat de afgunst zou wekken van de scha mele rest van de wereld, terwijl haar falen (overigens ondenkbaar) dit Rijk in stukken uiteen zou doen vallen, dan moet men het ergste vreezen. Want- het is al lang duidelijk dat een succes, zooals de genoemde bladen zich hadden voorgesteld, niet kan worden verwacht. Er is echter in alle redelijkheid geen aanleiding voor ongerustheid over het bestaan van het Britsche Rijk. Integendeel, iedereen die van stonde af aan de voorstel lingen van de pers van Lord Beaverbrook als droomen heeft herkend, zal de Conferentie meer geslaagd achten naarmate zij er minder in slaagt de deelen van het Britsche Rijk economisch van de rest van de wereld af te zonderen. Doroinlaal eigenbelang in het bijzonder Canada's belang of vermeend belang zoekt de Conferentie te sturen in die gevaarlijke richting, welke van Britsch gebied in de we reld een voor andere landen nagenoeg geslo ten handelsveld zou willen maken. Het is ge bleken dat deze plannen van Canada niet in het belang zijn van Engeland. De Canadee- sche voorstellen zoo hebben de scherpzin nige rekenaars van de Engelsche afvaardi ging uitgemaakt zouden, in praktijk ge bracht. veel meer opoffering eischen van Engeland dan van Canada. Zij hebben den heer Bennett aan het verstand gebracht dat zijn aanbod de gunsten al te eenzijdig aan Canadeeschen kant bracht.Het laatste nieuws Is niet officieel maar bij afleiding dat de Canadeesche regeering haar aanbod te rug heeft genomen en het zal herzien, bij die herziening de concessies voor Engeland's handel uitbreidend. Toen de Conferentie zou beginnen is er van alle kanten ernstig ge waarschuwd dat zij niet moest worden ge houden in een knibbelgeest. Maar de knib- belgeest is inmiddels zeer merkbaar gewor den. Canada heeft overvraagd, zoo zeer dat Engeland in het belang van zijn bevolking er op moest beknibbelen. Het aanbod was niet aantrekkelijk genoeg om er voorkeur rechten voor Canadeesche voedselproductie op de Engelsche markt voor in ruil te kun- een geven. Het wrdt eiken dag duidelijker dat de belangen der Dominions, die geen wereldafzetgebied hebben, moeilijk te veree nigen zij met die van Engeland, dat wel de gelijk rekening moet houden met zijn wereld klanten en dat dan ook van den aanvang af heeft gezegd dat 't zijn wereldmarkt niet In gevaar wil brengen. Deze opvatting van Engeland heeft in het begin van deze week bijna geleid tot- stil stand in de besprekingen. Door het terug nemen van zijn zoo schriel geacht aanbod en de toezegging dat het met iets nieuws en beters zal aankomen heeft- Canada het doo- de punt wat doen wegwijken en het mis schien geheel doen verdwijnen; dit laatste moet worden afgewacht. De heer Bennett bevindt zich in een lastig parket. Van hem hangt thans blijkbaar het succes of de mislukking van de Conferentie af. De onderhandelingen over wederzijdsche handelsvoorrechten tusschen Engeland en de andere Dominions verloopen vrij gunstig. Vergelijken van bescheiden aard lijken mo gelijk. Maar boter, kaas, eieren, vruchten en landbouwgewassen voor menschelijk ver bruik zijn hoe zacht ook in wezenlijke sa menstelling de „harde noot". Engeland kan op dit punt geen onderscheid maken tusschen het eene en het andere Dominion. En wanneer de onderhandelingen met Ca nada op dit punt (het voornaamste punt) mislukken dan mislukt de gansche Confe rentie. Daar ligt Bennett's verantwoordelijk heid en zijn dilemma. Als hij te veel vraagt in den vorm van voedselvoorkeurrechten kan Engeland, dat juist zijn eigen voedsel productie is gaan beschermen en bovendien zeer omzichtig te werk moet gaan in aanbie dingen, die een voedselbelasting zouden be- teekenen. hem niet bevredigen. Indien hij te ver zou gaan in zijn aanbiedingen voor den invoer van Britsche fabrikaten, haalt hij zich de vijandigheid en het verzet van zijn eigen industrieelen, die daarenboven zijn po litieke steunpilaren zijn, op den hals. Centrum. In de andere industrieën is de situatie ongewijzigd. De nationale vakvereenigingscommissie, waarin alle socialistische vakvereenigin- gen zijn opgenomen, heeft een motie aange nomen, waarin de commissie zich uitspreekt voor verwerping der door de mijnwerkers ver langde algemeene staking. Zuid» Amerika. Interventie in het conflict BoliviaParaguay. De Vereenigde Staten, Mexico. Cuba en Columbia, hebben Bolivia en Paraguay ver zocht alle militaire operaties en voorbereidin gen te staken, van den ochtend van 10 Augus tus af, op de basis van den status quo van 1 Juni. Men meent te weten, dat Paraguay dit voorstel heeft aangenomen. Men houdt het er voor dat ook Bolivia zal voldoen aan het „verzoek" der neutrale mo gendheden om de vijandelijkheden te staken. BERLIJN. 9 Augustus (VD.) Volgens een door „Tag" uit Washington ontvangen radiogram, hebben Boliviaansche troepen het, grensfort „Carlos Antonia Lopez" bezet. De Paraguayaansche bemanning trok na een kort gevecht terug. Op een protest van Paraguay bij de Wash- ingtonsche commissie der Pan-Amerikaan- sche Unie hebben de staten-leden dezer Unie in een scherpe protestnota aan Bolivia het staken der vijandelijkheden en het herstel van den status quo geëischt voor 10 Augustus. GRETA GARBO RUST UIT. IN ZWEDEN, VER VAN HOLLYWODD. Naar Reuter uit Goeteborg meldt, is de filmartiste Greta Garbo gisternamiddag al daar aangekomen. Zij verklaarde, dat zij Hollywood verlaten had alleen om uit te rusten. Over haar toekomstplannen wenschte zij zich niet uit te laten. Dertigduizend vermisten in Mandsjoerije. Geweldige oppervlakte overstroomd. CHARBIN. 9 Augustus (V.D.) Tot nu toe wordt de door de overstroom in gen aange richte schade geschat op acht miilioen Yen. 30.000 personen worden vermist Tusschen Sjoeang Sjen Poe en Tsai Kiakoc zijn 30.000 K.M. spoorlijn vernield. PICCARD'S VLUCHT UITGESTELD. Prof. Piccard zal voorloopig nog niet op stijgen. Het vertrek is voor onbepaalden tijd uitgesteld. Woensdag en Donderdag zal hij waar schijnlijk nog niet omhoog gaan. ZURICH, 9 Aug. (V.D.) Prof Piccard heeft vandaag dc binnen- en bultenlandsche persvertegenwoordigers uitgenoodigd voor een onderhoud, waar hij bijzonderheden mededeelde over zijn a.s. stratosfeervlucht. Prof. Piccard deelde o.a. mede, dat hij nog een nauwkeurig onderzoek moest instellen naar de instrumenten, waarbij het mogelijk kan zijn, dat nog verbeteringen zullen moe ten worden aangebracht. Mocht dit het ge val zijn, dan zal de start eerst over 14 dagen kunnen geschieden. In het gunstigste geval zal de start aan het eind van deze week kunnen plaats vinden. Prof. Piccard legde er bijzonder den nadruk op, dat zijn tocht een wetenschappelijke onderneming is en geen sportieve gebeurtenis. Hij zal alleen dan op stijgen, wanneer zijn instrumenten volkomen in orde zijn en van den tocht geheel afzien, wanneer de atmosferische omstandigheden ongunstig mochten worden. Piccard hoopt echter nog tijdens de huidige periode van mooi weer te kunnen starten. DE NAZI EN DE WIJDE WERELD DE WIJDE WERELD „NAM" HEM NIET. „De Nieuwe Dag" vertelt: Een Nazi wilde eens wat meer van de wereld zien Dus nam hij een fiets, reed de landsgrens over en kwam terecht in Venlo aan de Maas. In dien tijd was er te Venlo juist Zaterdagsche markt, dus veel bezoe kers. Onze Nazi. in vol ornaat, met het ver vaarlijke Hakenkreuz om den arm, koppel om rijlaarzen aan en kepi op. had spoedig een steeds aangroeiende groep belangstel lenden achter zich. zoodat het hoofd der plaatselijke politie zich genoodzaakt zag den man uit te noodigen ook het politiebureau eens te bekijken. Het bleek te zijn de 25-jarige H. Kap. af komstig uit Neuss. waar hij de Fiihrerschule der Nationaal-Socialisten bezoekt. Daar hij werkloos is en ondersteuning krijgt, is de Führerschule dus in zooverre 'n nuttige in stelling, dat ze de cursisten van de straat houdt. Ofschoon hij „ahnungslos" en „ganz harm- los" naar Venlo was gekomen, werd hij toch voor de keuze gesteld, daar zijn papieren in orde waren, óf om in Venlo te blijven, maar dan in een huis-, tuin- of keuken- pakje. maar niet in uniform, óf onder poli- tiegeleide naar de grens terug te fietsen. Want de openbare rust en veiligheid dient ook in Nederland gehandhaafd. (Wanneer Nederlanders in Duitschland met een raar vlagje rondwandelen, loopt hun leven al gevaar). Daar de man er de voorkeur aan gaf zijn uniform aan te houden, werd hij veilig naar de „Heimat" teruggeleid. ONTZAGLIJKE BRAND IN ROE- MEENSCHESTAD. DERTIEN PERSONEN OMGEKOMEN BOEDAPEST 9 Aug. (V.D De „Donau- post" meldt uit Boekarest, dat de Roemeen- sche stad Botosani door een geweldigen brand gedeeltelijk is vernield. Door tot nog toe onbekende oorzaak ontstond in de ar beiderswijk van Botosani op verschillende plaatsen gelijktijdig brand. Het vuur greep met razende snelheid om zich heen. en in een half uur stonden 34 woningcomplexen in brand. Er ontstond een paniek en in de ver warring lieten vele ouders zelfs hun kinderen in den steek. Dertien personen, grootendeels kinderen, werden gedood. Tengevolge van een ontploffing in een brandend fabrieksge bouw werden 4 brandweerlieden ernstig ge wond. terwijl een vijfde naar beneden viel van de tweede verdieping. NIEUWE OCF.AANVLUCHT VAN MOLLISON LONDEN. 9 Augustus (V.D.) De Britsche piloot Mollison is hedenavond tegen half zes van het vliegveld Hendow vertrokken naar Ierland van waar hij zal trachten den Atlan- tischen Oceaan over te vliegen. REVISIE VAN HET CALMETTE- PROCES? RECHTBANKPRESIDENT GEESTESZIEK? De verdedigers van de hoofdverdachten in het bekende Lvibccksche Calmettc-proces hebben volgens dc ,.B. Z. am Mittag" revisie gevraagd van het veroordeelend vonnis on der motivcering dat dc voorzitter van de rechtbank geestesziek geweest zou zijn tij dens het. proces. Bovendien zouden ettelijke formaliteiten niet zijn vervuld. DRIE MIJNWERKERS BEDOLVEN EN GESTIKT. DORTMUND. 9 Augustus tReuter). Za terdag waren dri- mijnwerkers ten gevolge eener instorting bedolven. De reddingswerk zaamheden gingen met veel moeilijkheden gepaard, zooda: de arbeiders ni?t meer levend te voorschijn konden worden gehaald. HET GROOTSTE VLIEGTUIG VAN EUROPA. MOSKOU. 9 Augustus. (R:uter). Eerst daags zal *>en reuzenvliegtuie van de bur gerlijke luchtvaart der Sovjet Unie een vlucht aar Berlijn ondernemen Het vliegtuig biedt 40 plaatsen en is het grootste landvliegtuig van Europa. INGEZONDEN MEDFDEFLINGEX. a 60 Cts. per regel. Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljorissfraat 16 Tel. No. 10756 Alle merken Stofzuigers als een dauwdrop in dc zon wordt Uw teint door het daRclijloch «chruik van „Zij'^Crcme^ In Prijzen van 2U—3045 cn 75 cent. New-Yorksche „underground" in vlammen. Honderden passagiers met moeite gered. NEW YORK. 9 Augustus (V.D.) Door tot nu toe onbekende oorzaak is Dinsdag brand uitgebroken in den Underground in de na bijheid van het station Brooklyn-Bridge. Het vuur greep met razende snelheid om zich heen. Honderden passagiers konden eerst na zeer groote moeite uit den met een dichten rook gevulden tunnel worden bevrijd. Tal rijke personen werden gewond. De brand kon in betrekkelijk korten tijd worden gebluscht. De oorzaak is kortsluiting. Bij het bekend worden van den brand werd direct de krachtstroom uitgeschakeld, het geen een vrij langdurige stagnatie van het ondergrondsch spoorwegverkeer met zich brachL DE MEMEL-KWESTIE. PERMANENTE HOF ZAL DONDERDAG UITSPRAAK DOEN. Het Nederl. Corr. Bureau te Den Haag meldt: Het Permanent Hof van Internationale Justitie zal Donderdag 1 Augustus te half- elf des voormiddags In het Vredespaleis een openbare zitting houden voor de uitspraak van zijn arrest in de zaak betreffende de in terpretatie van het statuut van Memel, welke zaak in April J.I door Groot-Brittannlë. FTankrijk. Italië en Japan tegen Litauen bij het Hof is aangebracht. OPSTANDIG STAMHOOFD IN ZUID-AFRIKA. PANTSERAUTO'S ONDERWEG. WINDHOEK. 9 Aug. (Reuter). Do be- stuursautoriteiten van Zuid-West-Afrika hebben besloten twee pantserauto's uit Pre toria te zenden om den toegang te forceeren tot de kraal van Ipoomba. oen machtig hoofd van den stam der Ockembc's, en hem te arresteeren. Ipoemba heeft sedert, jaren last veroor zaakt en weigerde onlangs een boete in den vorm van 50 stuks vee te betalen. Do autoriteiten verklaren dat alleen het stamhoofd opstandig is en niet zijn stam. AZOREN VRF.ESELIJK GETEISTERD. DOOR DE AARDBEVING TE PONTA DELGADA. LISSABON. 9 Aug. "Reuter). Dc gouverneur van Pont a Delgada (Azoren) heeft- den Por- iugeeschen minister van blnnenlandsche za ken rapport uitgebracht over den omvang der schade aangericht door de verschrikke lijke aardbeving van verloden week. Hieruit blijkt, dat 300 hulzen zijn ver woest en nog 500 dreigen in te storten. Veer tien personen werden gewond. INGEZONDEN MLDLOUFL1NGEN. a 60 Cts. per regel. AGENDA WOENSDAG 10 AUGUSTUS 'Palace: ..Hij cn zijn zuster" Op hot too- neel: Rolf Holbein, de komische snelschildcr, 2.30 cn 8.15 uur Rembrandt Theater: „Licbes-Kommando Op het toonccl Hans Schlchtl s Wonder- marlonetten. 2.30. 7 en 9.15 uur- Luxor Sound Theater: ,.K<v.akkonliefdo Op het tooneel: eerste klas variété-attractie. 2.15 en 8.15 uur. Kunstzaal Reeker, Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Ilaarlemsche beel dende Kunstenaars, 107.30 uur. Teyler's Museum, Spaamc 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. DONDERDAG 11 AUGUSTUS Groote Kerk: Orgelbespeling 3—4 uur. Gcm. Concertzaal: Concert H. O. V. So liste Rie Beute. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds, Kunstzaal Reeker. Wagenweg 102 Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende Kunstenaars, 10—7.30 uur. Halfweg: 7.30 uur. Raadhuis. Gemeenteraad. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) C. G. Loomeijer en Zoon, Barteljorisstraat 11. Tel. 10175. Park Apotheek, Klcvcrparkweg 13. Tel 11793.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5