Olympische Spelen 1932 fS DE WEDSTRIJDEN VAN VRIJDAG. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 13 AUGUSTUS 1932 Mevrouw Philipsen-Braun door een insect gestoken. Met hooge koorts naar een Ziekenhuis gebracht. Zij en Puck Oversloot niet in de demi-finale 400 M. gestart. De Nederlandsche Damesestafetteploeg No. 2 in de estafette 4x 100 M. Helen Madison wint de demi-finale 400 M. Dames. De Hollandsche Twee zonder stuurman op de vierde plaats. Onze landgenoot De Jong bij het sabelschermen niet in de demi-finale geplaatst. De gouden Zeilmedaille. De gebroeders Bob en Jan Maas zijn on afscheidelijk. Zij doen aan zeer vele wedstrij den mede en zitten dan meestal elk in een bootje maar zij eindigen meest zeer dicht bij elkaar en bijna altijd „in de prijzen". Kort om, waar Bob is. kan Jan niet ver wezen, zoowel voor als tijdens en na den wedstrijd. Zij zijn gezamenlijk naar Los Angeles ge gaan, op eigen kosten, om te trachten Ne derland en zichzelf nieuwen zeilersroem te bezorgen in internationalen strijd. Daar kwamen zij uit in twee klasen. de Star en de Monot3T3e, welker wedstrijden op dezelfde dagen, zoo'n beetje om en om werden gezeild. Vandaar dat deze week de Nederlandsche kranten over de gebroeders hebben volge- staan. Maar, en dit wilden wij even voor de goede orde vaststellen, Bob Maas heeft in zijn eentje in de Monotype gezeild en hij alleen krijgt de gouden Olympische medaille. Hoewel Jan zeker dicht in de buurt zal zijn, als hij hem in ontvangst neemt. ZWEMWEDSTRIJDEN. LOS ANGELES, 12 Augustus. (Vaz Dias). Omtrent het niet vermelden van den naam van mevr. Philipsen-Braun in de finale 100 Meter rugslag voor dames, welke Donderdag gehouden werd, wordt ons nog het volgende gemeld: Mevr. Philipsen-Braun is gestoken door een Insect. Tengevolge hiervan is zij ernstig on gesteld geworden; zij moest nog Donderdag avond naar het ziekenhuis worden overge bracht. Haar toestand was ernstig; de tem peratuur was tot 41 graden opgeloopen. Ge lukkig trad in den loop van Vrijdag een lich te verbetering in den toestand van onze land genoote in. Hoewel het natuurlijk niet uit gesloten is, dat de hooge koorts wederom zal intreden, zijn de doktoren toch van meening, dat van een ernstig gevaar voorloopig geen Sprake is. Het directe gevolg van dit betreurenswaar dig incident is echter, dat mevrouw Philip sen-Braun in de demi-finales 400 Meter vrije slag, welke Vrijdag verzwommen werden, niet is uitgekomen. Ook Puck Oversloot heeft zich uit de demi- finale teruggetrokken in verband met het bovenvermeld incident. (Aldus het bericht van Vaz Dias. Dit laat ste komt ons echter wel wat vreemd voor. Red.) Begrijpelijk is, dat de stemming onder onze Hollandsche dames zeer gedeprimeerd is. Dc 400 Meter demi-finales dames. Zonder onze zwemsters. LOS ANGELES, 12 Augustus (V. D Dc Olympische zwemwedstrijden werden Vrijdag in het Zwemstadion voortgezet met de halve finales 400 Meter schoolslag, waarin door het reeds vermelde ongeval van mevr. Philipsen- Braun en het zich terug trekken van Puck Oversloot geen Hollandsche dames mee- zwemmen. Zooals te verwachten viel. won Helen Ma dison de eerste deini-finale met grooten voor sprong voor mej. Maakal (Zuid-Afrika). De uitslag van de eerste demi-finale luidde: 1 Helen Madison (V. S.) tijd 5 min. 48.7 sec. 2 Mej. Maakal (Zuid-Afrika) tijd 6 min. 0.6 sec., 3 Miss Forbes (V. S.) tijd 6 min. 22.1 seconde. Ook de tweede demi-finale werd een ge makkelijke overwinning voor een Amerikaan- sche zwemster. Miss Kight won nl. in 5 min. 50.2 sec. Om de tweede plaats ontspon zich een he vige strijd tusschen Mile Godard en Miss Cooper. De laatste had eerst vierde gelegen, doch in den eindspurt zag zij kans Lily An dersen te passeeren en slechts in een onder deel van een seconde achter te blijven bij Mile Godard. De uitslag der tweede demi-finale luidde: 1 Miss Kight (V. S.) tijd 5 min. 50.2 sec. 2 Mile Godard (Frankrijk) tijd 6 min 0.1 sec 3 Miss Cooper (Engeland) tijd 6 min 0.4 sec 4 Lily Andersen (Denemarken) tijd 6 min. 5.5 sec. 4 maal 100 Meter dames-esta fette. Holland wint den tweeden prijs. Verecnigde Staten won in nieuwen Olympischen recordtijd. LOS ANGELES. 12 Augustus (Vaz Dias). De eindstrijd had plaats tusschen de Ver eenigde Staten, Engeland. Canada. Nederland en Japan voor de estafette 4 maal 100 Me ter vrije slag dames. Naar men weet, hebben voor dit nummer geen series plaats gevonden in verband met het feit. dat slechts vijf landenploegen had den ingeschreven. Door het niet meezwemmen van mevrouw PhilipsenBraun was onze Hollandsche ploeg vanzelfsprekend zeer verzwakt. De estafette ploeg was thans als volgt samengesteld: Marie Vierdag, Puck Oversloot, Corry Laddé en Willy den Ouden. Aanvankelijk ontstond er een felle strijd tusschen de Verecnigde Staten en Nederland, .waarvoor dc eerste zwemsters resp. waren III jjllilll^ ^nmir jjiiiiiiit Miss Mac Kim en Marie Vierdag. Doch nadat Puck Oversloot tegen Miss Johns gezwom men had, hadden de Vereenigde Staten een kleinen voorsprong, dien zij niet meer af stonden. Miss Saville zwom voor de Ver eenigde Staten de derde baan en toen Helen Madison de laatste 100 Meter voor haar re kening nam, was er geen sprake van, dat Willy den Ouden haar nog kon inhalen. Vereenigde Staten won het Olympisch kampioenschap in den nieuwen Olympischen recordtijd van 4 min. 38 sec. Het- oude Olym pische record stond eveneens op naam van de Vereenigde Staten met een tijd van 4 min. 47.6 sec., te Amsterdam in 1928 gevestigd. Nederland zag nog kans binnen dezen laat- sten tijd te komen en won den tweeden prijs in 4 minuten 47,5 sec. De derde prijs was voor Engeland. De uitslag luidde: 1. en Olympisch kampioen Vereenigde Sta ten met de dames Mac Kim, Johns, Saville en Madison. Tijd 4 min. 38 sec.. Nieuw Ol. record. 2. Nederland met de dames Vierdag, Over sloot, Laddé en den Ouden, tijd 4 min. 47.5 sec.. 3. Engeland tijd 4 min. 52,5 sec. 4. Canada tijd 5 min. 5,1 sec. 6. Japan tijd 5 min. 6,2 sec. Finale 10o Meter rugslag heeren. LOS ANGELES, 12 Augustus (V. D.) Toen de finale 100 Meter rugslag voor hee ren plaats had in het Zwemstadion, waren er zeker 9000 toeschouwers aanwezig. Drie Japanners zwommen in de finale te gen twee Amerikanen Zehr en Kerber en voorts tegen den eenigen Europeaan, den Duitscher Küppers. In zeef straf tempo begonnen de zwem mers. Kiokawa tikte het eerst bij het keer punt aan. Direct daarop was het Küppers, die aan de tweede 50 Meter begon. In den eindspurt kon de Europeaan het echter te gen de Japanner niet houden en werd suc cessievelijk door Irye, Kawatsoe en den Ame rikaan Zehr ingehaald. Eerste werd de Japanner Kiokawa in den tijd van 1 min. 8,6 sec. De uitslag luidde: 1. Kiokawa (Japan) Olympisch kampioen tijd 1 min. 8,6 sec.; 2. Irye (Japan) tijd 1 min. 9,3 sec.; 3. Kawatsoe (Japan) tijd 1 min. 10 sec.; 4. Zehr (V.S.) tijd 1 min. 10.9 sec.; 5. Kueppers (Duitschland) tijd 1 min. 11,3 sec. 6. Kerber (V.S.) tijd i min. 12,8 sec. 1500 Meter vrije slag. Demi-fina les. Nieuw Olympisch record. In de eerste demifinale 1500 Meter vrije slag wist de Japanner Kitamoera. die giste ren zijn serie had gewonnen in 19 min 55,2 sec., een grooten voorsprong te behalen op zijn sterkste tegenstanders Ratis en Christie. Kitamoera won in den nieuwen Olympi schen recordtijd van 19 min. 51,5 sec. Het oude Olympische record stond op naam van Arne Borg 'Zweden) met een tijd van 19 min. 51,8 sec., destijds te Amsterdam in 1928 gemaakt. Op de tweede plaats werd fel gestreden tus De bekende Zweed Arne Borg, wiens Olym pisch record 1500 Af. vrije slag nog steeds niet gebroken is. schen Taris en Christie. Op 1200 Meter was de Amerikaan nog tweede, doch toen zwom Taris hem voorbij. In den eindspurt trachtte Christie nog in te loopen, doch Taris werd met klein verschil tweede. De uitslag der eerste demifinale luidde: 1. Kitamoera (Japan) tijd 19 min. 51,5 sec. nieuw Olympisch record; 2. Taris 'Frank rijk) tijd 20 min. 4.2 see.: 3. Christie 'V.S," tijd 20 min. 6,9 sec.; 4. Ishiharada 'Japan tijd 20 min. 31.2 sec.; 5. Costoli (Italic) tijd 20 min. 53,1 sec. Het nieuwe Olympisch recorttvan Kitamoe ra bleef niet lang bestaan. Reeds in de 2de demifinale verbeterde de Japanner Makino het record van zijn landgenoot en bracht het op 19 min. 28,1 sec. Het Olympisch re cord ging dus wel een flink eind naar bene den. Niettemin staat het wereldrecord met een tijd van 19 min. 7.2 sec. nog altijd op naam van Arne Borg, dat destijds tijdens dc Europeesche kampioenschappen te Bologna werd gevestigd. Crabbe 'V.S.) zwom als tweede aankomen de juist in den tijd van Arne Borg tijdens de Spelen te Amsterdam. Overigens kreeg Crabbe het niet gemak kelijk; zijn concurrenten Ryan en Flanegan bleven hem gedurende den geheelen afstand dicht volgen. Ryan werd goede derde. De uitslag tweede demifinale luidde: 1. Makino (Japan) tijd 19 min. 38.1 sec. Nieuw Olympisch record; 2. Crabbe 'V.S.1 tijd 10 min. 51,8 sec.; 3. Ryan (Canada) tijd 19 min. 52,5 sec.; 4. Flanagan (V.S.) tijd 19 min. 53,1 sec. In den eindstrijd komen dus de Japanners Kitamoera en Makino. verder de Amerika nen Christie- en Crabbe, de Canadees Ryan en de Franschman Taris. Torenspringen dames. 200 M. schoolslag heeren. Reeds in de morgenuren had het nummer torenspringen voor dam;s plaats gehad, waarbij ongeveer 15000 toeschouwers aanwezig waren. I i _J Coleman {Ver. Staten) won het toren- springen Dames (op den voorgrond haar dochtertje). Zij kregen wel hun belooning, immers de drie eerste plaatsen warden weer bezet door Amerikaansche zwemsters. Verreweg de beste springster was Miss Poynton, terwijl M;ss Colemane en Miss Roper een feilen strijd voerde om den tweeden plaats. Met gering verschil won Miss Coleman de zilveren me daille. Eerst op de vierde plaats kwam een Euro peesche vertegenwoordigster n.l. de bekende Ziweedsche Sjoequist. De uitslag van het torenspringen voor dames luidde: 1. en Olympisch winnares Miss Poynton (V.S.) 40.26 punten. 2. Miss Coleman (V.S.) 35.56 punten 3. Miss Roper (V.S.) 35.22 punten 4. Inge Sjoequist (Zweden) 34.57 punten. 5. Mej. Larsen (Denemarken) 31.96 punten. 6. Mej. Kamakoera (Japan) 31.36 punten. 7. Mej. Epply (Oostenrijk) 26.76. punten. 200 M. Schoolslag heeren. Demifinales. De demifinales 200 Meter schoolslag heeren waren uiterst spannend. In d^ eerste halve finale ontstond een felle tijd tusschen den Olympischen winnaar Tsoeroeta (Amster dam 1928) en zijn landgenoot Koikke. welke strijd door den laatste gewonnen werd in 2 min, 44.9 sec. d.w.z. sights 0 3 sec. boven het wereldrecord van den Franschen zwemmer Carton net. De Fin Reingoldt bleek aanvankelijk te veel van zijn krachten gevergd te hebben, althans hij zakte langzamerhand af en ein digde als vijfde. De Fransche wercldrcord- houder Cartonnet bezette de vierde plaats. Dc uitslag der eerste demifinale luidde: 1. Koikke (Japan) tUd 2 min. 44.9 sec. Nieuw Olympisch record. 2. Tsoeroeta (Japan» tijd 2 min. 45.4 sec. 3. Adjaloedin (Philippijnen) tijd 2 min. 50.2 sec. 4. Cartonnet (Frank rijk) tijd 2 min. 50.9 seconden. 5. Reingoldt (Finland) tijd 2 min. 54.9 sec. In de tweede demifinale leidde aanvanke lijk de Pmllippijn Ildefonso. doch daarna kwam de Haanburgesche zwemmer Sictas sterk opzetten en won gemakkelijk in den uitstekenden tijd van 2 min. 47.6 sec. De uitslag van de tweede demifinale was: 1. Sietas (Duitschland) tijd 2 min. 47.6 sec. 2. Ildefonso (Philippijnen) tijd 2 min. 48.4 sec. 3. Nagakawa (Japan' tijd 2 min. 52.4 sec. 4. Spence (Canada) tijd 2 min. 52.7 sec. ROEIWEDSTRIJDEN. Dag van finales. Duitschland wint dc vier met stuurman. LOS ANGELES. 12 Augustus (VD.) Als eerste eindstrijd van heden op de roeibaan te Long Beach vond het nummer vier mot stuurman plaats, waarvoor aan den start ver schenen Italië, Polen. Duitschland. Nieuw Zeeland en Duitschland. De ploegen startten allen goed: Italië nam de leiding. Op 500 Meter lag Italië 2 Meter voor Duitschland. welke voorsprong op 700 Meter reeds tot één lengte was aangegroeid. Steeds liepen de Italianen uit; op 900 Meter was de positie als volgt: 1. Italië met 114 lengte voor Duitschland, daarachter Polen en tenslotte Nieuw Zeeland. Op 1000 Meter had Polen op verrassende wijze de tweed: plaats ingenomen, doch Duitschland had deze tweede plaats, voor dat drie kwart der baan geroeid was, weer ver overd. Op 1500 Meter lag Italië nog steeds aan don kop met 3 4 lengte voorsprong voor Duitsch land. welke ploeg wederom 3 4 lengte voor sprong had op Polen; Nieuw Zeeland was op de vierde plaats. Ds eindspurt was opwindend. De Italianen schenen te veel van hun krachten gevergd te hebben; Duitschland liep zienderoogen in Toch hield Italië kranig vol. De spanning was op de laatste tientalhn meters ten top gestegen. Duitschland lag gelijk met Italië. Met de laatste slagen wist Duitsch land de overwinning te behalen met slechts 3 d-M. verschil op Italië. De uitslag luidde: i 1. en Olympisch kampioen Duitschland tijd 7 min. 19 sec. 2. Italië tijd 7 min. 19.2 sec. 3. Polen tijd 7 min. 24.8 sec. 4. Nieuw Zeeland tijd 7 min. 32.6 sec. Dc Hollandsche twee op dc vierde plaats. LOS ANGELES. 12 Augustus (Vaz Dias). Na de finale vier met stuurman vond de eindstrijd plaats van de twee zonder stuur man. waarvoor ook onze Triton-twee aan den start verscheen. De start vond als volgt plaats: Nederland. Polen, Nieuw Zeeland en Engeland. Nederland had dus de onvoordeelige meest Noordelijk gelegen baan geloot. De Hollan ders ondervonden dan ook aanvankelijk veel nadeel van den wind. Na den start nam Polen de leiding vóór Engeland, Nederland en Nieuw Zeeland. Op 300 Meter lagen de booten van Polen. Engeland en Nederland boord aan boord. Daarna echter zakte onze Tritontwee af. Polen en Engeland namen de leiding en op 500 Meter lagen Röell en Roe- lofsen twee lengten achter op Engeland en Polen, welke achterstand steeds grooter werd. Op 700 Meter heeft Engeland den kop genomen en op de helft der baan was de po sitie als volgt: 1 Engeland 1 lengte voor Nieuw Zeeland, welk land weer een lengte vóór Polen lag. Nederland was op dat moment vier lengten achter de derde ploeg, Polen. Dc zijdelings staande wind verhinderde, dat Holland voorloopig zijn achterstand kon in halen. Op 1500 Meter was de onderlinge po sitie der booten dan ook vrijwel onveranderd. Eerst daarna kwamen de Nederlandsche roeiers krachtig opzetten. Steeds verkleinden zij hun achterstand op Polen, die reeds te veel van hun krachten gevergd bicken te hebben en wier roeien zwakker werd. Meter voor meter liepen de Hollanders op Polen in, doch de spurt was te laat ingezet om nog op de derde plaats te belanden, slechts met een verschil van 0.2 sec. gingen de Polen als derde door de finish vóór Hol land. De Poolsche twee was volkomen uitgeroeid De eindspurt der Hollanders werd door de toeschouwers hartelijk toegejuicht. Meer malen werd door den luidspreker gezegd, dat de Hollandsche twee de ongunstigste baan had en dat daardoor de vierde plaats niet aan de Hollanders kon ontgaan. De mecning van Sullivan over de Olympische roeibaan. welke wij reeds meldden, is dus volkomen juist gebleken Roelofsen en Röell hebben als ware sportsmen geroeid; zij gaven zich .tot het uiterste. Engeland won gemakkelijk in precies 8 minuten met Nieuw Zeeland op de tweede plaats. Daar onze twee Nleuw-Zeeland reeds één maal geslagen had, mag de wel heel on gelukkige loting van Nederland wel als hoofdoorzaak worden beschouwd, dat Hol land in het Olymnisch roeitournooi geen prijs heeft kunnen behalen. De tijd van Nieuw Zeeland was dezelfde als die van Polen, wel een bewijs, dat het gespannen heeft. De uitslag luidde; 1 en Olympisch kam pioen Engeland tijd 8 minuten. 2. Nieuw Zee land tijd 8 min. 8.2 sec. 3. Polen tijd 8 min. 8.2 sec. 4 Nederland tijd 8 min. 8.4 sec. Pearcc skiff-kampioen. LOS ANGELES, 12 Augustus (V.D.) Het slot van den middag werd gevormd dooi de eindstrijden in de nummers skiff en twee met stuurman. In het skiff nummer startten Southwood (Engeland), Douglas (Uruguay), Miller (V.S.) en Pearce (Australië). Van begin af leidde de Australische roeier. Zonder een moment bedreigd te worden roeide hij rustig verder. De Amrikaan Miller bezette de tweede plaats voor Douglas en Southwood. Op 3 4 der baanlengte leidde Pearce met anderhalve lengte voorsprong voor Miller. In den eindspurt nam Pearce het te kalm op. Daardoor was het mogelijk dat Miller inliep en zelfs kans zag zijn achterstand tot op een halve lengte te verkleinen. Miller gaf zich geheel, doch Pearce gaf geen kans en voor de tweede maal werd dc Australiër Olympisch kampioen. Dc uitslag luidde: 1. en Olympisch kampioen Pearce (Austra lië) tijd 7 min. 44 4 sec. 2. Miller (V.S.) tijd 7 min 45.2 sec. 3. Douglas (Uruguay) tijd 8 min. 13.6 sec4. Southwood (Engeland) tijd 8 min. 33,7 sec. Twee met stuurman. De laatste race van den middag was de fi nale twee met stuurman waarvoor aan den start verschenen Frankrijk. Vereenigde Sta ten. Brazilië enPolen.Op 500 M. hadden deAmc rikanen reeds de leiding veroverd, terwijl de drie andere booten op dezelfde hoogte lagen. Geleidelijk liep de Amerikaansche twee uit en op 1000 Meter hacden zij reeds een voorsprong van drie lengten. Polen bezette toen de tweede plaats met anderhalve lengte voorsprong op Frankrijk, terwijl Brazilië ver achter was. De onderlinge positie bleef dezelfde tot op 1500 Meter. Op de laatste 500 Meter trachtten de Polen weer bij te spurten, doch de Vereenigde Staten wonnen onbe dreigd in 8 min. 25,8 sec. De uitslag luidde: 1. en Olympisch kampioen Vereenigde Sta ten, tijd 8 min. 25,8 sec.. 2. Polen tijd 8 min. 31.2 sec., 3. Frankrijk 8 min. 41.2 sec., 4. Bra zilië 8 min. 53,2 sec. Heden, Zaterdag hebben de eind wedstrij den plaats in de nummers Vier zonder stuurman, double-scull en de achtriemsgie- ken. Het sabelschermen. Dc Jong niet in de demi-finale. LOS ANGELES. 12 Augustus 'VD.) Heden wort on de scherm wedstrijden voort gezet met dc personeelc wedstrijden op sabel waarin ook onze landgenoot De Jong uit kwam In zijn poule trok hij tegen Piller (Honga rije). De Vecchi (Italië'. Lubics (Polen), Garderc (Frankrijk). Hofman (V.S), Oliver (V.S.) en Leidersdorff (Denemarken). Slechts dc partij tegen Leidersdorff kon De Jon? met drie ontvangen en vijf gege ven treffers winnen. Hij verloor alle andere partijen en wist zich dus niet in de demi-fi nale te plaatsen. Wat dc Jong voornamelijk miste, was in tern at ion ale routine. DE TL RNWE D S TRI J D EN Brug en ringen. LOS ANGELES, 12 Augustus (.V. D Gisteren werden de personeele wedstrijden aan het paard, rek en in het paardspringen geëindigd. Heden werden nog twee wedstrijden ge houden, n.l. aan de brug en aan de ringen. Aan de brug was de Italiaansche turner, Neri weer dc beste; zijn oefeningen aan dit toestel waren volkomen af. Ook Pelle turn- HET PROGRAMMA. Zondag 14 Augustus: 13 uur: Ruitersport. 17 uur: Sluitingsplechtigheid. de aan dit toestel uitstekend. Over het algemeen blonk ook thans weer he*, werk der turners uit, die in het landen- tournooi zulke goede prestaties hadden laten zien. De uitslagen van den wedstrijd aan de brug luidden: l. Neri 'Italië) Olympisch winnaar 56.9 punten; 2. Felle (Hongarije» 55.8 punten: 3. Sovalainen Finland' 54.8 punten: 4. Norona Finland) 53.4 punten: 5. Letora 'Italië) 52.6 punten: 6. Jochim 'V.S 52.2 punten. Aan de ringen traden de Amerikanen sterk op den voorgrond. Vrijwel al hun oefeningen waren meer krachtprestaties, waarmede zij niettemin vele punten binnenhaalden. De uitslag van den wedstrijd aan dc rin gen luidde: 1. Gulack 'V.S.' Olympisch winnaar 56.9 pun ten; 2. Denton V.S», 55.S punten; 3. Latua- da 'Italië' 55.5 punten; 4. Bishop 'V.S.' 55.4 punten; 5. Capuzzo iItalië» 54.8 punten; 6. Tognini 'Italië) 54.1 punten. (Zie vervolg elders in dit nummer). WIELRIJDEN HULDIGING JAC VAN EGMOND. Het bestuur der Haarl Sport Vcrccnlging ..de Kampioen" en enkele particulieren heb ben het plan opgevat om Van Egmond bij zijn thuiskomst een grootsche huldiging te bereiden. De Post-Fanfare heeft bereids belanglooze medewerking toegezegd. Gaarne zou men Van Egmond een blijvend huldeblijk aanbieden; iedereen wordt in staat gesteld om daartoe bij tc dragen. Giften worden gaarne in ontvangst geno men bij een commissie, wier adres nader be kend zal worden gemaakt. Jac. v. Egmond won dit jaar behalve oen groot aantal baan wedstrijden in on6 land: Grand Prix van Kopenhagen: Landenwedstrijd tc Kopenhagen; Kampioenschap van Nederland Amateurs; Spïintkampioenschap van Nederland, alle catagorieën; Olympisch Kampioenschap. En nu dot hij nog mee aan dc wereldkam pioenschappen te Rome. ATHLETFF.K. HAARLEM—REST VAN NEDERLAND Voor het interessante programma, dat de H. A. V. „Haarlem" Zondagmiddag verwer ken zal. beschikt zij over een staf van ge routineerde juryleden. Wedstrijdleider Strengholt en scheidsrech ter Meijer zullen mot starter v, d I.et weder om voor een vlotte afwerking van het chron. overzicht zorg dragen. Het programma luidt als volgt: 2.00 uur: Hoogspringen. Verspringen. Discuswerpen. 2.15 uur: 1500 M. 2.25 uur: 4O0 M. 2.35 uur: 800 M. 2.50 uur: 100 M Polshoog. Speerwerpen. Kogelstooton. 3.00 uur: HO Meter Horden. 3.10 uur: 800 M. van ,.Hearlcm"-ledcn. 3 20 uur: 4 x l'io M. Estafette. 3 30 uur: 3000 Meter. 3 45 uur: 4x100 M. Estafette. 4.00 uur: 400 Meter Horden. VOETBAL. OPENING TERREIN ..SWASTIKA „Swastika" opent Zondag as. op feeste lijke wijze haar terrein aan den Vergierde- weg (hoek Slaperdijk). Te 10 30 uur speelt Swastika III tegen Bloemendaal V. Daarna volgt te 12.30 uur een wedstrijd tusschen Swastika II en T.W.M. II (Amsterdam) Dc offlcieele opening heeft plaats te 3 uur. Dc Voorzitter van den Haarl. Voetbalbond heeft zich bereid verklaard, het terrein te openen. De plechtigheid wordt opgeluisterd met muziek door het voltallige corps van de Postharmonie, die te ca. 2.30 uur met muziek het terrein opmarcheert. Onmiddellijk na d* opening speelt Swas tika I tegen T.W.M. I. een sterken 2c-klasscr van den A.V.B. Door Bestuur en lëden is de laatste week hard gewerkt: er is o.a. voor ruim 100 zit plaatsen gezorgd. ..nc.o" In het programma voor de wedstrijden ter gelegenheid van de opening van het nieuwe terrein is een kleine wijziging moeten komen. Niet de gecostumecrde wedstrijd, maar de wedstrijd „DC.O."V.V. Paramaribo 'West- Indische spelers) zal eerst plaats hebben. Begin 1.30 uur n.m. Hierna zal dan de gecostumeerde wedstrijd gespeeld worden. H R C STORMVOGELS Stormvogels trekt morgen naar Den Helder om daar in de volgende opstelling H.R.C te bekampen: Wagenaar. Haak, Van Gelder. Prins, v. d. Velde. Effcrn, v. d. Steen, Spruyt, Schoorl, Ketting Dc Waard,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9