CRICKET. SCHIETEN DAMRUBRIEK UT B ij|| B li ïli IS 11 Ui Hl HP HU jg§ n m s m m Sü m t m §§j i» ÉI ■rwf Jjj 81 31 II m M g m 11 15 ui i§ s H 11 ns Üf in 11 S s fü 8 H M 11 j i B Sf IK Bf 11 2s ÉS 8 1! s ,Z k,; 11 11 pi WIELRIJDEN CRICKETBESCHOUWINCEN rINDRUKKEN VAN DEN TWAALFDEN TOUR DER FREE-FORESTERS. Heeft het op papier zoo sterke team der Free-Foresters aan de hooggespannen ver wachtingen beantwoord? Ons antwoord op deze vraag kan, wat het batten en fielden be treft onmiddellijk bevestigend worden be antwoord. Inderdaad hebben Holmes (110), Wheatley (92) en Pattisson (69) in de match tegen de Flamingo's zeer fraai batten ver toond; zij scoorden zoo vrij en gemakkelijk, dat wij ons afvroegen of de Hollandsche aan val, die toch uit verschillende bowlers van klasse bestond, zich qualitatief in neergaan de lijm beweegt. De Hollandsche tegenstand in deze ont moeting kwam vooral van W. Glerum (62 en 38 I5. Feish (.68; en E. J. A, Schill (49). Dat de Engelsche gasten het tenslotte niet verder dan een voor de Flamingo's zeer eer volle draw konden brengen, moet geheel op rekening worden geschoven van den welis waar constanten, doch weinig moeilijken aanval. Het gemis aan een spinbowler werd dan. ook duchtig gevoeld en een Stevens of Mc. Donnald zou op dezen twaalfden tour wonderen verricht hebben. Het zoogen. Noordelijk N.C.B.-elftal, door verschillende oorzaken zeer zwak opgeko men bleek voor onze gasten geen voldoende tegenpartij. Niettegenstaande capt. Stanley zijn staartmenschen liet openen, scoorden de Engelschen er lustig op los. Het hoogte punt van deze match was wel de prachtige innings van den Middlesex-amateur G. E. V. Crutehley. Hoe soepel en teven krachtig reageerde deze uitnemende batsman op de eenvoudige doch vrij zuivere bowlerij der Noordelijken. Toen hij tenslotte na een geheel kanslooze 124 te hebben gescoord, door den V.V.V,-bow ler SUiijvemberg gecleaned werd, ging een krachtig applaus op voor deze fraaie presta tie. Van de Hollanders kon ons het bowlen van den Overganger P. Labouchcre (5—79 uit 24 overs) nog het meest bekoren. 1-Iij toch was de cenige aanvaller, die de batsmen tot lang zamer scoren, dwong. Het slot van den wedstrijd was interessant door het even onverwachte als fraaie batten van den Rood en Witter A. van Baasbank. Het werd nu een strijd tegen de klok. die dank zij een phenomenale catch van Pattis son achter het wicket, in het voor-deel der Touristen eindigde. De talrijke bezoekers bij de slotmateh te gen All-Iiolland zullen van hun vrij groot fi nancieel offer geen spijt gehad hebben, al kunnen wij den eersten speeldag, van Hol- landsch standpunt bekeken, weinig bewonde ren. Er lag iets mats over het spel van onze nationale elf. Met geregelde tusschenpozen vielen do wickets; geen oogenblik kregen wij den indruk dat de batsmen set waren. Zoo word W. van den Bosch geheel onnoo.Tig te wild op een yorkcr van Gibson, deed Neuer- burg ruim twee uur over 27 runs, waarbij hij vooral vergat op de vele slechte ballen te scoren; capt. Van Manen batte niet safe, ter wijl het spel van Hagenaar zelfs zwak was te noemen. Het was een weinig hartverheffende in nings der Hollanders. De Brltsche innings begon goed. Glerum deed direct op short leg een prachtige catch, doch daarna konden de Hollanders geen goed meer doen. Intusschen batten Johnston en Stuart rustig verder. Onze fielders zakten steeds meer af cn het aantal gemiste cat ches was legio. Met een weinig hoopvollen stand van 120—2 werd 's Zondags hervat. Uit de verslagen, kent men reeds het verloop van dien tweeden speeldag. Een totale ommekeer! Twee uur na het begin zat het geheele team der „keien" aan den kant. Terwiel, Jansen en Offerman rechtvaardigden hun opneming en brachten de touristen met werkelijk prachtig bowlen in moeilijkheden. Daarna kwam de tweede Hollandsche in nings. Zelden zal op een Hollandsch cricket- veld zulk eminent batten vertoond zijn als op dien godenkwaardigen dag door capt. Van Manen. Onder moeilijke omstandigheden (3—45) wist de lange Hagenaar het bowlen volkomen te overmeesteren. De eene slag was al mooier dan de andere. Toen bovendien Max Jansen set was vloog de score de lucht in, waardoor precies vier uur op 2335 kon worden gesloten. De kranige aanvoerder had een nagenoeg kanslooze 114 not out ge scoord. Aangezien de Engelschen daarna niets tmeer riskeerden, ging de'match als een nachtkaars uit, hetgeen na liet fraaie spel wel teleurstelend was. Dat Capt. Stanley, met geen enkele overwinningskans tot tijd uitspe len bcsloqt, is evenwel volkomen te billijken. Nu onze Nederlandsche batsanen evenwel steeds meer blijk geven tot behoorlijke scores tegen goede Engelsche teams in staat te zijn, zou het zeker aanbeveling verdienen, den duur der jaarlijkschc All-Holland match met een dag te verleugen. Dit zou zeker de be langstelling van het publiek en de animo der spelers nog doen toenemen. UMPIRE. P. W.-Haarlem. In een zeer spannenden wedstrijd is Haar lem met klein verschil dc mindere van P. W. gebleven. Hierdoor is de kans, om nog eerste klasser te blijven, voor onze stadgenooten wel zeer klein geworden. Er rest nog een wedstrijd tegen H.C.C. I, die natuurlijk wel verloren zal worden. De eenigste kans is dan waarschijnlijk nog een beslissingswed strijd tegen A.C.C. P. W. ging nu na den toss gewonnen te hebben eerst batten, welke beslissing haar wel de overwinning bezorgd zal hebben, daar de Haarlemmers door het fielden in de be nauwde hitte zeer vermoeid waren. Maas be gon direct uitstekend te bowlen en dc ma nier waarop dc beide openingsbatsmen hem bespeelden was zeer slecht. Ledeboer werd dan ook reeds dadelijk gebowled, doch Hoo- mans bleef zeer gelukkig door batten. Aan den anderen kant deed Strolnk het veel beter. Vooral dc bowlery van De Ruig werd danig onderhanden genomen. Er werd spoedig gechanged en Fortgens die nu werd aangezet kreeg reeds dadelijk Hoomans achter het wicket gevangen. Fortgens blijkt uitstekend tc bowlen, hij wordt althans zeer voorzich tig bespeeld cn succes blijft ook niet uit, want nadat Hopink 'n harde 12 gemaakt heeft wordt hij met een mooien bal door Fortgens gebowled. Stroink begint met Schnitger op de mat. wat vrijer te spelen, maar dit wordt hem al spoedig noodlottig. Als hij op het bowlen van Fortgens te ver vooruit komt, wordt hij keurig door Ton gestumped. Schnitger laat uitstekend batten zien. terwijl Davidson veel wilder speelt en eenige koeren zeer gelukkig plaatst. Deze twee batsmen zetten een grootcn stand op. yiak voor de lunch moeten beiden echter vlak na elkaar vertrekken. De lunch blijkt dan een zeer goede change te zijn, want er wordt daarna bijna geen tegenstand meer geboden en van 5—125 wordt het 10146. Fortgens had wer kelijk uitstekend gebowled en dit was een zeer onverwacht succes, daar hij anders slechts zeer weinig bowlt. Zijn cijfers 6—35 waren zeer verdiend. Maas had de overige 4 wickets voor zijn rekening genomen, ter wij 1 De Ruig dezen keer eens geen succes had. Haarlem stond dus voor de taak 147 runs te maken en is daar ook bijna in geslaagd. Twee goed ingespeelde batsmen gingen run out, hetgeen zeer ten nadeele der overige spelers werkte. Behalve Healy, kwam Misset ook eindelijk weer eens los en scoorde een uitstekende 28. Hierdoor keerden de kansen weer ten voordeele van Haarlem. Toen Misset echter werd gebowled, was ook Ton direct een gewillig slachtoffer van Höpink. Allart en Boeree zijn dan de laatste bats- men. Allart slaat een 4 en een 2. waardoor er nog 7 runs noodig zijn voor de overwin ning, doch daarna wordt een snelle bal van Höpink voor Boeree noodlottig en heeft Haarlem met 6runs verloren. NED. CRICKETBOND Rood en Wit 2H. C. C. 3. Dc wedstrijd tusschen deze beide elftallen die zich na 'n zwak begin langzaam hersteld hebben, is in een groote overwinning voor de thuisclub geëindigd. Kalis wint den 'toss; Rood en Wit moet fielden. Het batten is echter verre van goed. Alle H. C. C.-ers staan te schutteren op het bowlen van Chapon en Jhr. v. Lennep. Op 15 zijn reeds vier wickets neer w.o. dat van Henny en Hagedoorn. M. Elle, die een heel goed seizoen heeft, wordt reeds spoedig ge makkelijk gemist, daarna forceert hij het spel vooral met de laatste batsmen op de mat. Dit lukt hem wonderwel, hij plaatst geluk kig, doch eerst met den laatsten man in word t hij nog voor de lunch goed door Chapon ge vangen voor een uiterst nuttige 51. Dank zij hem cn Waterman met 14 wordt het totaal nog 78. De overige 8 H. C. C.'ers scoorden samen 11 runs. Jhr. C. L. van Lennep had met 636 het beste gebowld; Chapon 230 en Mr. F. A. Da vidson 110. Van Kempen wordt reeds in de eerste over van v. d. Leur gebowld. J. W. v. d. Bogaardt en R. Kramer weten door goed batten de score op te voeren. De bowlerij is niet gevaar lijk. Op 49 bowlt Kalis eerstgenoemde, ter wijl 13 runs later ook R. Kramer op zijn. bowlen gestumpt wordt, voor een goede 38. Chabot en J. van Baasbank passeeren dan in een snel tempo het totaal der gasten. De score vliegt omhoog en alle batsmen weten runs te maken. Nadat op 95 van Baasbank voor een snelle 24 gevangen is, zetten Mr. Davidson, en Chabot een goeden stand op. Verschillende bowlers worden aangezet, doch eerst bij 172 gaat Chabot l.b.w. Kalis voor een goede 45. Ook Freni heeft er goed het ooge in en de 200 verschijnt weldra op het scoringbord. Drie en dertig runs later is het eindelijk de beurt van den captain om te vertrekken. Er wordt nog even doorgespeeld, docvh als kort na elkaar twee wickets val len wordt de innings gesloten. Na twee-en-een-half uur spelen is het totaal dan 247 voor 8 wickets. Een snel tem po dus. Hiervan hadden; J. W, v. d. Bogaardt 16, R. Kramer 38. H. Chabot 45, J. P. van Baas bank 24, Mr. F. A. Davidson 57, F. J. Freni 35 not out. Bowlingcijfers H.C.C. J. v. d. Luur 1—45 Ir. W. W. Kalis 6—77, K. Hagedoorn 041 S. Asman 128, W. Edersheim 022, J. Sillevis 015. Met nog 2 1/2 uur speeltijd moet H. C. C. nog eens batten. Er wordt uitsluitend op de tijd gespeeld. Wel vallen er nog drie wickets, doch met nog drie kwartier te spelen geeft Mr. Davidson den strijd op. Jhr. C, L. van Lennep, J. Chapon en H. v. d. Berg hadden ieder 1 wicket voor resp. 4, 11 en 1 run, terwijl verschillende andere bowlers geen succes hadden. Rood en Wit wint dus met 169 runs. De Ranglijstjes. De stand in de eerste klasse na Zondag ls: Gew. Verloren Punten bD 6 S bfl S 2 V. O. c. 2 0 0 0 18 16 112.50 H. C. C. 2 8 3 3 1 1 0 16 16 100.— V. R. A. 7 4 0 1 2 0 9 14 64.28 H. C. C. 1 7 4 0 0 3 0 8 14 57.14 R. cn W. 8 4 0 0 4 0 8 16 50.— PW. (7 3 0 1 2 1 6 14 42. Haarlem 820060 4 16 25.— A. C. C. 9 3 0 0 4 2 4 18 22.22 V. V. V. 8 2 0 1 3 2 3 16 18.75 H. D. V. S. 8 1 0 0 7 0 2 16 12.50 Dc stand in de Overgangsklasse is; Gew. Verloren Punten ti •a O d. M 1 Perc. ÖO a a fan a a" ■Q H. B. C. 9 6 i 0 2 0 15 18 83.33 V. R. A. 2 9 5 0 1 3 0 11 18 61.11 R. en W. 2 9 5 0 0 4 0 10 18 55.55 H. C. C. 3 9 5 0 0 4 0 10 18 55.55 R. C. H. 10 6 0 0 3 1 11 20 55.— Quick (N.) 8 3 0 1 4 0 7 16 43.75 Kampong 9 2 0 0 7 0 4 18 22.22 Ajax (L.) 9 1 1 0 6 1 4 18 22.22 Het programma voor Zondag. le klasse: V. o. C.—H. C. C. 2 (terrein H.C.C.) R. en W.—V. V. V. P. W.—H. C. C. 1. H. D. V. S.—V. R. A. Overgangsklasse Ajax (L.)R. en W. 2. H. B. C.—V. R. A. 2 H. C. C. 3—Quick (N.) HAARL CRICKETBOND C. V. H. .2—Haarlem 3. Haarlem wint den toss en gaat fielden. Heimig Sr. en J. J. de la Mar openen den aanval op Roodt Sr. en Middelink. Beide batsmen spelen den aanval direct met ver trouwen cn het totaal is al 71 als Middelink voor een harde kanslooze 62 door Onkenhout gebowld wordt. Ook Rijpma laat aantrekke lijk cricket zien en. slaat o.a. een enorme zes. Herhaaldelijk changen in den Haarlem- aanval heeft niet tot resultaat dat de score langzamer gaat. Op 88 wordt Roodt voor een geduldige 14 door Lelie gevangen, Kerper wordt diverse keeren gemist, doch weet hier van niet te profiteeren. Ook het grondfielden der Haarlemmers is niet al te best. Op 151 v. 9 sluit Keyser de innings. J. Middelink 62, G. Roodt 14, K. Rijpma 22, O. Keyser 21. G v. Langelaar 12 (1 x 6). A. Heimig Sr. 4—47. J. J. de la Mar 0—39, S. Lelie 0—(6, J. v. Ba len Blanken 111, W. Onkenhout 329, A. Heimig Jr. 15. Haarlem probeert den tijd uit te spelen, hetgeen met den laatsten man op de mat gelukt. Bolle en Lelie openen. Laatstge noemde slaat een vier en wordt met den vol genden bal gebowld. Bolle gaat door een schitterenden ingooi van Middelink run out. De la Mar staat ondertusschen keurig te ver dedigen cn krijgt van zijn medespelers net voldoende steun om den wedstrijd onbeslist te laten. Totaal 71 v. 9. J. Bolle 10, J. J. de la Mar 18 n. o. J. Middelink 1J3. G. v. Langelaar 5—26, O. Keyser 1—10, C. Oldenburg 0—11. Rood en Wit 3A. V. O. S. Bovengenoemde wedstrijd is in een gemak kelijke inningsoverwinning voor de thuis club geëindigd. A.V.O.S. bat eerst. De bowlerij van Rood en Wit is in heel goede handen van Chapon en Goosen. De eerste batsmen bieden nog wel behoorlijken tegenstand, doch nadat de stand 440 is geweest, is het spoedig gedaan. De één na de ander verdwijnt en als de laat ste batsman gevangen is, sluit de innings op 50. Hiervan hadden: A. Vreem 13, V. v. d. Lijke 12. C. Klerk 13. J. Goosens en J. Chapon hadden ieder vijf wickets voor 30 resp. 12 runs. Chapon is hierna op 14 verdwenen. Bok en Goosens zetten dan een goeden stand op. Beiden zijn net bowlen wel meester en de score stijgt langzaam maar regelmatig. Het totaal is juist één run onder de 50 als Goo sens gebowld wordt. Met Everard in wordt dan het totaal gepasseerd. Daarna komen de runs veel sneller. Wegerif en de Haan staan goed te spelen en op het totaal van 117 voor 8 wickets kan de R. en W.-aanvoerder de innings sluiten. Hiervan hadden: W. F. Bok 25, J. Goosens 18. IT. Wegerif 22, IT. de Haan 14 not out. Bowlingcijfers A.V.O.S. Th. Hetem 033, V. v. d. Lijke 018, J. C. Kroon 226 en C. Klerk 4—22. De tweede innings van de ambtenaren is een komen en gaan. Niemand, behalve v. d. Lijke met 13 runs. is in staat Chapon en Goossens behoorlijk te spelen. Het totaal wordt dan ook 31 Chapon en Goossens hadden ook nu weer ieder vijf wickets resp. voor 17 en 13 runs. Rood en Wit wint dus met innings en 36 runs. R. C. H. 2Rood en Wit 4. Rood en Wit wint den toss en gaat eerst fielden. R.C.H. brengt het slechts tot, het totaal van 66, waaraan het goede fielden en bowlen van R. en W. niet vreemd was. Alleen J. Doets en A Scheen kwamen in de dubbele cij fers met resp. 10 en 11 Extra's 11. J. W. Francken 527. J. Faber 418. B. Schmeink 17. Marchant 0—3. Reeds op 5 valt het eerste wicket van R. en W.; F. v. Aken en G. Menalda vjm Schou wenburg zetten dan een stand op' van 85 ruis, op welk totaal van Schouwenburg voor een goede 54 gevangen wordt. S. de Boer slaat dan in één over 19 runs bij elkaar; op 145 wordt gesloten voor 't verlies van 7 wickets. F. van Aken 24. B. Schmeink 18. S/de Boer 20 n.o. Extra's 12. J. Doets 022. J Paape 134. H. de Jong 131, A. v. Roon 010. A. Mulder 23. D. Tel 2—21, G. Krom 0—2. Rood en Wit wint dus met 79 runs en 3 wickets. BUITEN DE COMPETITIE. P. W.-comb.Haarlem-comb. Zaterdag werd de laatste wedstrijd van den Oostelijken toer gespeeld, n.l. in Enschedé tegen een P. W. combinatie. Nadat de Haarlem-captain den toss heeft gewonnen, wordt eerst batten gekozen. Van Dalsum en Wessel openen dan op het bowlen van Heringa en Pekema. Heringa blijkt een uitstekende bowler, er wordt althans zeer weinig op hem gescoord; Pekema daarente gen bowlde veel minder goed en reeds dade lijk wordt er flink op hem gescoord. Vooral Wessel heeft er goed het oog in en slaat eenige mooie vieren. De 20 is reeds op als van Dalsum voor 8 wordt gevangen. Wessel en De Vries zetten weer een behoorlijken stand op, doch als beiden kort na elkaar zijn vertrokken, zetten De la Mar en Lan- geraar den grootsten stand van den dag op. Wanneer Langeraar echter voor een goede 27 wordt gebowled, is het al zeer spoedig afge- loopen. Heringa ruimde in één over 4 wickets op voor 0 runs. Het totaal sloot tenslotte op 197. In de dubbele cijfers kwamen H. D. Wessel 24. R. de Vries, 13. H. de la Mar 95 not out, W. Langeraar 27. Voor P. W. bowl den L. Heringa 638, S. Pekema 264, H. Vonderhorst 1—117, M. Schnitger 148, F. Norbech 013. P. W. opent daarna met Jannink en Jans sen. Op de tweede over van van Dalsum slaat Janssen de eerste drie ballen voor 4, doch op den vierden bal 'geeft hij een wilde zwaai en wordt gebowled. Er wordt daarna zeer langzaam gescoord. De eerste 5 batsmen dragen allen een behoorlijk aantal runs aan het totaal bij, doch daarna vallen de wickets zeer snel en reeds op 88 hebben allen een beurt gehad. In de dubbele cijfers kwamen A. Jannink 12. H. Janssen 12. M. Schnitger 13, H. Vonderhorst 14 en A. van Kossen 16. Geen der Haarlem-bowlers had zonder succes gebowled. F. v. Dalsum 126. H. Boe ree 421, H. Wessel 311, R. de Vries 117 en O. Abcndanon in 9 overs 15 Haarlem won dus ook deze wedstrijd, nu met 109 runs op de eerste innings. C. V. H.-comb.R.-K. Lyceum. Zondag speelde een C.V.H.-elftal tegen een combinatie van leerlingen en oud-leerlingen van het R.K. Lyceum. Zeeuwe wint voor het Lyceuan de toss en gaat batten. Er vallen in snel tempo 3 wickets maar dan weten de Gebr. Goossens stand te houden. Op 45 gaat G. Goossens run out. Zijn broer weet met Slinger nog voor een aantal runs te zorgen. Op 88 komt echter ook zijn beurt voor een goede 40. De Wit staat nog even vrij te spe len en op 111 is het afgeloopen. G. Goossens 10, P. Goossens 40. M. Slinger 13, J. dc Wit 15, E. Kievit 05, A. Roodt 229, L. Servaas 2—15, W. de Vos 3—35. J. v. Orden- 0—2, G. Jansen 13. F. Buys 10. Roodt en Koch openen- voor C. V. H. Laatst genoemde is spoedig uit maar zijn partner heeft er beter het oog in en scoort eenige harde vieren. De bowlerij van het Lyceum is bij Zeeuwe c.s. in goede handen en de diverse C.V.H.- batsmen weten er dan: ook niet veel op te doen. Kwantes en la-ter Servaas stuiten echter de collapse en weten door brutaal spel en goed runnen het totaal nog te doen stij gen tot 83. A. Roodt 23, C. Kwantes 13, L. Ser vaas 15. G. Zeeuwe 720, P. Goossens 129, F. Vogelzang 113, Jac. Bosse 04, G. Goossens 19 CRICKET IN ENGELAND De Selectie-commissie heeft eindelijk een beslissing genomen ten aanzien van de uit zending van 14 der 16 favorieten voor de a.s. Test-matches in Australië. Nu Jack Hobbs voor een plaats in de ploeg bedankt heeft, was geheel Engeland benieuwd hoe de elftalcommissie zich uit deze' impasse zou weten te redden. Eenigszins onverwacht kwam de mededeeling, dat. aan den e.erst 22-jarigen Nawab van Pataudi, de eer te beurt Ls gevallen, de grooten Surrey cricketer als openingspartner van Sutcliffe te vervan gen. Zooals vrijwel onbekend mag worden ver ondersteld, gaat Plum Warner als adviseur van D. R. Jardine mede. Dit is de eerste maal dat de Engelsche bestuurderen een dei-gelijk besluit genomen hebben. Veel voordeelen (Warner kent het Testcricket uit ervaring) zijn aan deze adviezen verbonden, doch als enorm nadeel geldt, dat nu twee captains de lakens zullen ultdeelen. Intusschen heeft Jardine zich accoord verklaard; en wij ho pen slechts, dat de pessimisten ongelijk zul len hebben. Naast Jardine als capt., Sutcliffe en Pa taudi als openingsbatsmen zijn gekozen: Duckworth wicket-keeper en Ames, wicket keeper (reserve), Duleepsinhji, Hammond, Leyland, Wyatt, Voce. Larwood, Allen, Robins en Brown. Wie de twee laatste plaatsen zullen be'zetten, is nog niet beslist, vermoedelijk zullen de slow-bowler White en de beroemde Kent-veteraan Woolley hiervoor in aanmer king komen. De critiek over deze ploeg wordt in Enge land .als zeer gunstig beschouwd, hetgeen, gelet op de opneming van niet minder dan zeven amateurs (indien White als vice-cap- tain medegaat zijn het er acht) zeer merk waardig Ls. Intusschen is deze gunstige be oordeeling een goed teeken voor den komen den zwaren strijd om „the ashes". De county-wedstrijden hadden de volgende resultaten Surrey won tegen Middlesex met 6 wickets. Nadat Hendren c.s. in de eerste innings had den gefaald (141), antwoordde Surrey met 5409. Brown de nieuw gekozen speler voor den Testtour naar Australië, scoorde hiervan 212 runs; ook Jardine rechtvaardigde zijn keuze door een prachtige 126. Jack Hobbs scoorde 92, terwijl de ook in ons land zoo be kende fastbowler M. J. C. Allom 57 runs maakte. In de tweede innings scoorde Pat Hendren een krachtige 103 uit een totaal van 455. De benoodigde 57 runs voor de Surrey-victorie kostten nog 4 wickets. Notts sloeg Lancashire op regelmatge wijze'. Hier luiden de totalen: Notts 233 en 2458; Lancashire 221 en 132. Northamptonshire be haalde dank zij den all-rounder Jupp, een even onverwachte als fraaie victorie op Hampshire, terwijl Somerset in een zeer spannenden strijd Essex met een wicket sloeg, na op de eerste innings achter te zijn geweest. De voor het kampioenschap zoo belangrijke wedstrijd SussexKent eindigde in e'en draw waarbij het voordeel voor een 1ste innings- voorsprong (slechts 2 runs) aan Sussex kwam. De totalen luiden: Sussex 284 (Langridge 88) en 3637 wickets (Paries 149 Langridge 104). Kent 282 (Ames 133) en 241—5 (Ames 52 Ook de ontmoeting Warwickshire (258 en 3764) tegen Leicester 379 eindigde onbe slist. Tenslotte verloor de club van Hammond van All-India met 55 runs. All-India scoorde nl. 236 en 390; Glouces tershire 230 en 341. UMPIRE. Generaal van Merlen. Woensdagavond 17 Augustus wordt door de leden van de Schietvereeniging Generaal van Merlen in het Schietgeibouw aan de Schouwtjeslaan, het 40-jarig bestaan der vereeniging herdacht. Damredacteur J. W. VAN DARTELEN Raadhuisstraat 1 Heemstede Alle correspondentie, deze rubriek betreffende, gelieve men te zenden aan bovengenoemd adres. Voor onzen ladderwedstrijd geven wij hier onder ter oplossing de inzending onder het motto: „Cito" No. XVII van onzen Interna tionalen Problemisten Wedstrijd. WEDSTRIJD PROBLEEM No. 1824. Motto: „Cito" No. XVII. Eerste Publicatie. ZWART m. "fö. l. J WEDSTRIJDPROBLEEM No. 1825. Motto: „Alzakar" IV. Eerste Publicatie. ZWART WIT Stand in cijfers: Zwart 4 schijven op: 1 6 8 en 36 en twee dammen op 5 en 48. Wit 10 schijven op: 14 16 17 19 20 22 25 27 47 en 50. Wit speelt en wint. Voorts geven wij voor onzen ladderwed strijd nog ter oplossing de Belgische inzen ding onder het motto „Alzakar" No. IV. m W/'ê '.7'/ WIT Stand in cijfers: Zwart 11 schijven op: 4 7 8 9 10 13 15 20 24 30 en 36. Wit 11 schijven op: 18 19 21 22 27 28 31 32 33 37 en 39. Wit speelt en wint. Oplossingen dezer beide vraagstukken worden gaarne ingewacht tot- uiterlijk Maan dagavond 22 Augustus a.s. bij den redacteur dezer rubriek. OPLOSSINGEN. No. 1815 „De Ster" No. 1. Op Zwart 30—35 wint Wit als volgt: 43—39, 32—23, 26—21, 36—31, 47—42, 28:30, 29:38, 33:13 en wint. Zwart:. Steeds gedwongen. In de damrubriek werd verzuimd bij dit vraagstuk de vraag te stellen „Mag Zwart 3035 spelen?". Wij hebben dit echter in ons blad van 30 Juli 1.1. gerectificeerd en vertrouwen dat onze oplossers hiei-van goed nota hebben ge- genomen. No. 1816 „Le Profane". Op Zwart 2329 wint als volgt: 32—27 (Zwart 29:49) 26—21 Zwart 49:19) 21:23 (Zwart 19:21) 16:20 en wint. Opmerkingen van de jury: De slotstand is natuurlijk géén motief. Wij bemerkten dat vrijwel hetzelfde pro bleem gepubliceerd werd in het Maandblad „Het Damspel" 1923 onder No. 1594 van den heer A. Polman te Almelo. De stand van dit vraagstuk is Zwart schij ven op 10 13 14 17 18 22 en 29 en Wit schij ven op 16 24 26 31 33 40 en 43. In het pro bleem van „Le Profane" is dus alleen een Zwart stuk op 4 en een Wit stuk op 15 bij geplaatst. De oplossing is geheel hetzelfde als in het probleem van Polman. Wel een bijzonder sterke gelijkenis! ONZE LADDERWEDSTRIJ. Hieronder publiceeren wij den stand van onzen ladderwedstrijd (bijgewerkt t.m. wed- strijdprobleem No. 1816): No. Deelnemers pnt. 1. J. B. Sluiter Jr., Aerdenhout 74 2. J. P. Exel Sr., Bloemendaal 74 3. H. Beek, Haarlem 74 4. F. A. Berkemeier, Haarlem 74 5. J. Claus, Haarlem 74 6. J. P. Exel Jr., Haarlem 74 7. W. J. v. d. Voort, Nieuw-Vennep 74 8. H. Auvent, Haarlem 73 9. C. Rietman, Haarlem 73 10. W. C. Groenmgs, Haarlem 73 11. L. P. Huges, Haarlem 71 12. W. Jonkhof. Haarlem 71 13. J. v. d. Vlugt, Haarlem 70 14. J. van Steenwijk, Ede (Gelderland) 68 15. S. van Duijn, Abbenes 67 16. J. H. Hilders, Lisse 65 17. H. F. Antonisse, Santpoort 55 18. D. Kleen, Heemstede (1) 52 19. Jos Weber, Haarlem 48 20. P. A. Nooij, Haarlem. 44 21. H. W. Germeraad Haarlem 43 22. H. G. J. Andriessen, Haarlem 43 23. A. Smit 42 24. M. A. G. Cats. Haarlem (1) 42 25. H. Berghuis, Haarlem, 41 F. van Marrelo, Haarlem 41 27. A. v. d. Wiel, Overveen 40 28. J. van Berkum, Haarlem (1) 34 29. B. Henneke, Haarlem 28 30. C. M. Beek, Haarlem (1) 26 31. Joh. Knopper. Heemstede 25 32. A. J. Luske, Haarlem 24 33. J. L. Veen, Heemstede 24 34. H. Greeuw, Haarlem 23 35. Nicolaas Knopper. Heemstede 23 36. J. W. Luiten Jr. HaaTlem 16 37. Chr. Gerritsen. Bennebroek (1) 15 38. H. van Lunenburg Jr.. Haarlem 12 39. J. Geijteman, Haarlem II 40. W. van Daalen, Haarlem 10 41. C. Smit, Vijfhuizen 3 42. W. Stroo, Haarlem (1) 8 43. Mej. A. Schreurs. Haarlem (1) 4 44. H. Knopper, Bennebroek 4 45. H. v. d. Werff. Haarlem 3 46. J. F. v. d. Mark Jr., Haarlem 3 47. J. Paap. Zandvoort 2 48. J. Siegerist, Haarlem 2 49. P. G. M. Ottolini Sr. Haarlem 2 De huldiging van Van Egmond. In aansluiting aan het bericht der huldi ging van J. van Egmond wordt gemeld dat giften voor dat doel gaarne in ontvangst worden genomen aan de vol"","d° piirwn: K. Hoekstra. Leidschestraat 60, H. de Groot, p. a. 2e Zuid Polderstraat 34. H. S. V. ,-De Kamoioen". B. VAX DI.TK KAMPIOEN VAN NOORD-HOLLA ND Het kampioenschap 1 K.M. sprint van Noord-Holland werd verreden; het werd ge wonnen door het lid B. van Dijk 1, van dei- Linden 2. Homma 3. Sliphorst 4. 10 K.M. cons.-wedstrijd voor de niet ge plaatsten in de weekcompetitie met 10 deel nemers. Uitslag: 1. Rijneveld. 2. Hessels, 3. Fabel. 500 M. tijd race. Uitslag: 1. v. Dijk, tijd 39 4/5 sec., 2. Kersten tijd 40 4 5 sec., 3. v. Baak tijd 41 sec., 4. v. Duvnen tijd 41 sec., 5. Heyne tijd 41 1'5 sec"., 6. Rijneveld tijd 41 2/5 sec. 7. Fruitema tijd 41 2/5 sec. 8. Schij- venaar tijd 41 45 sec., 9. Huyboom 42 4 5 sec. 10. v. d. Hoeve 43 sec.. 11. Hessels 43 2 5 sec. .12. de Vries 45 sec. 13. Oudolf 46 2/5 sec.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 10