Olympische Spelen 1932 in %lF%UirV^ DE WEDSTRIJDEN VAN ZATERDAG. DE LAATSTE TELEGRAMMEN VAN ZATERDAG. ji% %IIIF Holland maakt nog kans op een gouden medaille. Luitenant Pahud de Mortanges, „de vrees van Amerika"Het waterpolotournooi geëindigd. De protesten bij de zeilwedstrijden. DE ZEILWEDSTRIJDEN Nog meer protesten LOS ANGELES. 13 Aug. <V.D.) Volgens hedenmorgen uit Los Angeles ontvangen te legrammen zijn in verband met de vaststel ling van de uitslagen der Olympische zeil wedstrijden nog meer protesten ingediend. In de eerste plaats heeft thans ook onze landgenoot Bob Maas geprotesteerd. Ook tegen den uitslag in de star-klasse zijn protesten binnengekomen, zoodat ook hier cie definitieve uitslag nog niet vast staat. IIET PISTOOLSCHIETEN Luit. Van Rijn doet niet mee LOS ANGELES, 13 Aug. (V.D.) Vrijdag werden de wedstrijden in het pistoolschieten gehouden. Hieraan namen in totaal achttien personen deel. Onze landgenoot Luit. Van Rhljn, die voor dit onderdeel der Olympische Spelen was ingeschreven, is niet uitgekomen. Van een afstand van 25 Meter moesten in dezen wedstrijd zes schijven getroffen wor den met een schlettijd van eerst 8. daarna 6. 4, 3 en pl.m. 2 sec. De deelnemers, die bij een tijd van 8 sec. den schijf misten, vielen af. Het resultaat was als volgt: l. Marigi (Ita lië), Olympisch kampioen. 2. Hax (Duitsch- land). 3 Matteucci (Italië). 4 Delgado (Span je). 5. Benlnsegni (Italië). 6. Villanueva (Mexico). DE RUITERSPORT Onze landgenooten blinken uit in de cross-country. LOS ANGELES, 13 Aug. (V.D Vrijdag werd van den samengestelden ruiterwedstrijd de cross-country gehouden. Start en finish waren weer op de banen van de Riviera Coun try Club; niet minder dan ongeveer vijftien duizenden toeschouwers waren opgekomen. Op het parcours waren in totaal 35 moei lijke hindernissen opgesteld, zoodat deze cross country zware eischen stelde, zoowel aan ruiters als aan paarden. Van de dertien deelnemers gingen slechts negen ruiters door de finish, onder wie onze drie landgenooten. Uitgevallen zijn twee Ja panners, een Mexicaan en een Zweed, zoodat behalve de drie Nederlanders nog slechts de drie Amerikanen, twee Zweden en een Japan ner in den strijd blijven. Deze cross country was voor onze landge nooten, luit. Pahud de Mortanges, Jhr. Van Lennep en luit. Schummelketel, een succes: alleen Nederland en Amerika nemen nog als team aan dezen wedstrijd deel. Onze kranige ruiters zijn niet gewond. De Amerikaansche officier Chamberlain is bij een der laatste hindernissen gevallen, doch wist- desniettemin het parcours te eindigen. Zijn paard bleek niet gewond te zijn. Over het algemeen is er weinig gevallen; wel heb ben ecnige paarden dikwijls de hindernissen geweigerd. Het paard van luitenant Pahud de Mor tanges „Marcrolx" nam de hindernissen schit terend: het weigerde geen enkele maal. Het paard is 'zeer snel en heeft veel uithoudings vermogen. Ook „Henk", bereden door Jhr. Van Lennep en „Duiveltje" van lult. Schum melketel waren zeker. Onze landgenooten re den voorzichtig, om ar voor te zorgen het teamverband te houden, waarin zij dan ook geslaagd zijn. De Zweed Francke (met „Fri- dolln") viel uit en hiermede de gevaarlijke Zweedsche team-concurrentie. Hulde voor Pahud dc Mortanges De kranten in Los Angeles reproducceren bij dc bespreking van de ruiterwedstrijden het portret van onzen landgenoot luit. Pahud de Mortanges en zijn paar „Marcroix". Zij herinneren aan de overwinning van dezen luitenant op de Olympische Spelen te Am sterdam cn noemen hem den gevaarlijksten tegenstander der Amerikanen. i HET WATERPOLOTOURNOOI. Laatste wedstrijd: Duitschland wint van Japan. LOS ANGELES, 12 Augustus (V. D.) Het waterpolotournooi is heden geëindigd met den wedstrijd DuitschlandJapan. Duitsch land had zijn opstelling veranderd, in plaats van E. Rademacher lag Eckstein in het doel. Duitschland leidde met rust met 30. In de tweede helft was in 't bijzonder Schwartz op dreef; hij alleen maakte vijf doelpunten. Hierna werd nog tweemaal door Duitschland gescoord, zoodat de eindstand werd 10—0 voor Duitschland. Door dezen uitslag Is het eindresultaat van het waterpolotournooi als volgt; 1 en Olympisch kampioen Hongarije. 2 Duitschland, 3 Vereenigde Staten, 4 Japan. Brazilië gedisqualificeerd. De eindstand in het waterpolotournooi werd als volgt: Gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. Hongarije 3 3 0 0 6 30—2 Duitschland 3 1113 1610 Ver. Staten 3 1113 14—11 Japan 3 0 0 3 0 0—37 In dezen stand zijn de uitslagen der wed strijden van Brazilië vanzelfsprekend weg gelaten. DE SCHERMWEDSTRIJDEN. De demi-finale sabel. LOS ANGELES. 12 Augustus (V. D.) Heden avond werden nog de demi-finales sabel ge trokken, waarvoor des morgens de deelnemers waren aangewezen. Uit de eerste demi-finale wisten zich de Franschman Armitagan. de Italiaan Salatia, de Italiaan Gaudini en de Hongaar Piller voor de finale te plaatsen. Uit de tweede demi-finale kwamen in den eindstrijd de Amerikaan Hofman, de Deen Ossier, de Italiaan de Vecchi. de Hongaar Petschauer en de Hongaar Kabos. DE ZWEMWEDSTRIJDEN. Een gelukwe^isch aan onze dames-zwemsters. De Rotterdamsche Dames Zwemclub heeft Zaterdagmorgen een gelukwensch gezonden aan onze zwemsters in Los Angeles, die in de estafette 4 maal 100 M. den tweeden prijs hebben behaald, ondanks het feit, dat mevr. Philipsen-Braun door haar ziekte niet heeft kunnen meezwemmen. Van de zijde der Commercial Cable Com pany, die onze telegrammen voor Los Angeles verzorgt, vernemen wij dat dit gelukwensch telegram om 11 uur werd verzonden; reeds 10 minuten later kwam uit Los Angeles- be richt, dat dit telegram daar na 2 1/2 minuut was ontvangen. DE ATIILETIEKWEDSTRIJDEN. De gevolgen van dc uitsluiting van Nurmi. De uitsluiting van Nurmi van deelneming aan de Olympische Spelen heeft in Finland groote beroering gewekt, zóó erg zelfs, dat men Zweden op economisch gebied wil boy cotten. De ergernis is vooral gericht tegen den voorzitter van het Internationaal Olym pisch Comité Egström, den directeur-gene raal van de Zweedsche electriciteitsfabriek Asela. De stad Abo, waar Nurmi woont, heeft twee tramwagens bij de Asela besteld; het grootste dagblad van Abo protesteert ten sterkste tegen deze bestelling, waarbij het blad zegt, dat geen inwoner van Abo gebruik zal maken van de tramwagens van den heer Egström. Tolan cn Metcalfe naar Europa. .LOS ANGELES, 13 Augustus. (V. D.) De beide Amerikaansche loopers Tolan en Met calfe zullen in het naaar naar Europa ko men. Het reisprogramma staat nog niet de finitief vast. Luitenant Pahud de Mortanges weer Olympisch kampioen ruiterwedstrijden met hetzelfde paard! De roei wedstrijden geëindigd. De Japanner Kitamoera wint de finale 1500M. vrije slag heeren. Tsoeroeta (Japan) wint voor de tweede maal de finale 200 M. schoolslag heeren. Helen Madison wint in nieuwen wereldrecordtijd de finale 400 M. vrije slag dames. Het protest van Bob Maas afgewezen. Bokswedstrijden met incidenten. De sluitings plechtigheid. DE RUITERWEDSTRIJDEN. 50.000 toeschouwers. ..uite- nant Pahud dc Mortanges Olympisch kampioen. Holland tweede in het Landenklasse- ment. LOS ANGELES. 13 Augustus (Vaz Dias). H "denmiddag werden in het Olympisch Stadion de ruiterwedstrijden voortgezet met het derde onderdeel van den samengestelden ruitenvrdstrijd, het springconcours. Het weer was buitengewoon mooi, er was geen wolkje aan de lucht. Zeker 50.000 toeschouwers waren in he'. stadion aanwezig om de Amerikaansche officieren tegen de Hollandsche te zien rijden, als ook om d?n in dividueclen wedstrijd bij te wonen. Immers in het landcnklassement waren nog slechts twee landen over gebleven terwijl In den persocn- lijkenwedstrijd dc strijd in hoofdzaak ging tusschen Thompson, luitenant Pahud de Mortanges en den Zweed Von Rosen! Het Stadion bood overigens een geheel andere aanblik dan een week te voren. Toen vlogen or de speer, de kogel, de discus door de lucht, toen liepen dc athleten hun ronden, toen snelden de sprinters voorbij. Verscheidene hindernissen waren opgesteld waarvan de sloot ccn der moeilijkste b.cek te zijn. In totaal lagen er twaalf hindernissen in het parcours. Voordat men met het springconcours begon, lieten drie Amerikaansche officieren der Hoogere Rijschool prachtige staaltjes van hun vaardigheid zien welke demonstraties hartelijk door de toeschouwers werden toe gejuicht. Daarna begon men met het springconcours Hei parcours moest binnen een bepaalden tijd worden afgelegd, terwijl ook fouten werden gegeven voor het niet goed nemen der hin dernissen. De eerste ruiter was de Nederlander Luite nant Schummelketel met .Duiveltje". De eerste hindernis werd omvergereden, terwijl ..Duiveltje" weigerde over de sloot te sprin gen. Nogmaals gereden ging het beter, doch luitenant Schummelketel reed voorzichtig zoodat hem dat veel tijd kostte. In totaal kwam Luitenant Schummelketel er met 58 strafpunten af. De tweede ruiter was de Amerikaan Thompson op „Jcnnycamp". Hij maakte bij het nemen der hindernissen één fout, doch zijn tijd was lang zoo goed niet als die van luitenant Schummelketel. Na den Zweed Hallberg op „Karokan", volgde als vierde deelnemer Jhr. van Len nep. met het reservepaard „Henk". Evenals „Duiveltje" vermocht ook „Henk" de eerste barricade niet goed te nemen, terwijl, het paard de volgende hindernissen onwillig en stijf nam. Een zadelriem geraakte los, waardoor Jhr. van Lennep gedwongen was af te stappen en den riem vast te maken. Het gevolg was, dat hij veel tijd verloor; iedere seconde tijdsver traging verhoogde het aantal strafpunten. „Henk" weigerde daarna de sloot over te springen. Ook voor de tweede maal bleef het paard voor de hindernis staan en liep door het water. Het laatste gedeelte van het par cours vlotte beter; Jhr. van Lennep verkreeg 114 22 strafpunten. Hierdoor was het niet meer mogelijk gewor den om in het landenklassement eerste te worden, a\ reed luitenant Pahud de Mortan ges nog zoo goed. Luitenant Argo (Vereenigde Staten) op ..Honoloeloe Tomboy" reed prachtig.Het paard sprong snel en elegant over de moeilijkste hindernissen; in totaal kreeg hij slechts 0.7 strafpunt. Een prestatie die hartelijk werd toegejuicht. Op hem volgde de Zweed Von Rosen, die op de derde plaats lag in het persoonlijk klassement. Von Rosen op „Sunnyside Maid" maakte een uitstekenden indruk; hij ver kreeg 40.7 strafpunten. De Japanner Yamamoto op „Kingo" maak te zijn entree; tegen de verwachting in bracht de Japanner het er goed af. Hij kreeg ruim 40 strafpunten. De achtste deelnemer was luitenant Pahud de Mortanges, wiens springen met bijzondere belangstelling tegemoet gezien werd. Harte lijk toegejuicht door het publiek begon luite nant Pahud zijn parcours. „Marcroix" ging uitstekend; eenige hindernissen werden slechts geraakt, doch niet omgeworpen. Jam mer genoeg liep het paard de sloot door, doch daarna ging het steeds beter. Snel en zeker leidde Pahud de Mortanges zijn paard over de volgende hindernissen, het tempo werd steeds sneller en onder applaus van de toeschouwers eindigde hij met slechts 40 strafpunten het parcours. Door dezen uitslag stond de overwinning van luitenant Pahud de Mortanges vast. Als laatste ruiter ging de Amerikaan Cham berlain over het parcours. Hij maakte even eens een aantal fouten, doch maakte overi gens een goeden indruk. Het bleek dat Argo (V. S.) 0.7 strafpunt had verkregen, daarop volgde luitenant Pa hud de Mortanges en Hallberg (Zweden) ieder met 40 strafpunten, vervolgens de Ja panner Yamamoto met 40.2 strafpunt, daarna de Zweed von Rosen met 42.7 strafpunt, lui tenant Schummelketel met 58 strafpunten. Thompson (Vereenigde Staten) verkreeg evenals zijn landgenoot Chamberlain 60 strafpunten. Jhr. van Lennep tenslotte werd laatste met zooals reeds gemeld 114.2 strafpunten. Hiermede was het springconcours geëin digd. De einduitslag van den samengestelden ruiterwedstrijd kon dus berekend worden. Luitenant Pahud de Mortanges, de Olym pische winnaar van Amsterdam 1928, werd ook ditmaal Olympisch kampioen met het zelfde paard „Marcroix". Hij behaalde de gouden medaille met in totaal 1813.33 pun- terL.DooiL-.zijn schitterend rijden van heden mocht het hem gelukken zijn grootsten con current luitenant Thompson in puntenaantal te passeeren en daarmede op de eerste plaats beslag te leggen. De einduitslag van den samengestelden ruiterwedstrijd luidde: 1 en Olympisch kampioen luitenant Pahud de Mortanges met „Marcroix" 1813.33 punten. 2. Thompson (Vereenigde Staten) met ,Jennycamp" 1811 punten. 3 Von Rosen (Zweden) op „Sunnyside Maid" 1809,416 punten. 4 Chamberlain (V. S.) 1687,9 punten. 5 Hallberg (Zweden) op „Karokan" 1679.4 punten. 6. Luitenant Schummelketel (Nederland) op „Duiveltje" met 1634.5 punten. Het landcnklassement. De Hollandsche équipe had door het uitste kend springen van luitenant Pahud de Mor tanges en luitenant Schummelketel een kans gehad om op de eerste plaats in het landen klassement te eindigen. Daar Jhr. van Len nep, die in totaal slechts 1241.20 punten ver kreeg. in den springwedstriid te veel fouten had gemaakt, bleef Amerika gemakkelijk eerste. De uitslag van het landenklassement luid de: 1 en Olympisch kampioen Vereenigde Sta ten 5038.083 punten. 2 Nederland (zilveren medaille) 4689,03 punten. Dc juiste stand. LOS ANGELES, 13 Augustus (Vaz Dias). Nader wordt ons omtrent de resultaten van den samengestelden ruiterwedstrijd nog ge meld: In den dressuurwedstrijd behaalde luite nant Pahud de Mortanges 331.8 punten, ter wijl hij in de cross-country van gisteren 1242 punten verkreeg. Zitn totaal na de twee wed strijden luidt dus 1553.8 punten, waarmede hij do tweede plaats bezet achter den Ameri kaan Thomson die in totaal 1571 punten ver zameld heeft. Luitenant Schummelketel kon in den dres suurwedstrijd 267.5 punten noteeren en in de cross-country 1105. In totaal behaalde luite nant Schummelketel dus 1372.5 punten. In het klassement bezet hij de zesde plaats. Jhr. Van Lennep behaalde ln den dressuur wedstrijd 277.5 punten en in de cross-country 797 5 punten. Met een totaal van 1075 punten bezet hij momenteel de negende plaats. Wat de persoonlijke prestaties betreft, de volgorde der ruiters na de twee genoemde wedstrijden luidt: Thomson (V. S.) 1571 punten, luitenant Pahud de Mortanges (Nederland) 1553.8 pun ten, Van Rosen (Zweden) 1552 punten. Chamberlain (V. S.> 1447 8 punten. Fallberg Zweden) 1419 punten, luitenant; Schummel ketel (Nederland) 1372,5 puntenV Yamanoto (Japan) 1349.8 punten. Argo (V. S.) 1240.5 punten en Jhr. van Lennep (Nederland) 1075 punten. Personeel- en landcnklassement LOS ANGELES, 13 Augustus (V. D.). Na de wedstrijden in het springen, welke hedenmiddag in het Olympisch Stadion voor 50.000 toeschouwers plaats vonden, kon het klassement berekend worden, zoowel perso neel als het landenklassement. De Hongaarsche waterpoloploeg, die te Los Angeles voor alle anderen te sterk was en het tournooi glansrijk won. V. 1. n. r. Haiassy. de merkwaardige éénbeenige snelzwemmcr, Vertessy, Ivady, trainer Komjady, Ncmeth, Keserü II, Brody en Homonnai. De einduitslag van den samengestelden ruiterwedstrijd luidde: 1. en Olympisch kampioen Luitenant Pahud de Mortanges (Nederland) op „Mar croix" 1813.33 punten. 2. Luitenant Thomsen (V. S.) 1811 punten 3. Von Rosen (Zweden) 1809.416 punten. 4. Hollers (Zweden) 1799.4 punten. 5. Chamberlain (V. S.) 1687.9 punten. 6. Luitenant Schummelketel (Nederland) op „Duiveltje" 1534.5 punten. In het landenklassement werden de Ver eenigde Staten eerste; Holland eindigde op de tweede plaats. Het resultaat was: 1. en Olympisch Kampioen Vereenigde Staten 5038.083 punten. 2. Nederland 4689.03 punten. Engeland wint dc vier zonder stuurman. LOS ANGELES. 13 Augustus (Vaz Dias). Onder begunstiging van ideaal roeiweer hadden hedenmiddag op de roeibaan te Long Beach de laatste eindwedstrijd plaats. Begonnen werd met de finale vier zonder stuurman. De Engelsche vier had reeds in haar heat haar groote roeikunst laten zien; als favoriet startte zij dan ook in den eindstrijd Het was windstil, terwijl geen rimpeltje op het water lag. De volgende ploegen ver schenen aan den start: Engeland, Duitsch land. Vereenigde Staten en Italië. Engeland nam direct na den start de leiding; op 400 Meter had zij een voorsprong van één meter op Duitschland met Italië en de Vereenigde Staten, respectievelijk op de derde en vierde plaats. Geleidelijk vergrootten de Engelschen hun voorsprong; op de helft der baan lag Enge land met 3'4 lengte voorsprong aan den kop. met Duitschland op de tweede plaats. Italië ging het tempo opvoeren, doch Engeland roeide rustig met krachtige, mooie slagen verder. Op 200 Meter voor de finish was de overwinning van Engeland reeds een feit cn met anderhalve lengte voorsprong ging de vier het eerst door de finish. Tweede werd Duitschland en drie Italië. De uitslag was: 1. en Olympisch kampioen Engeland, 6 min. 58.1 sec. 2. Duitschland tijd 7 min. 3 sec. 3. Italië. Tijd 7 min. 4 sec. 4. De Vereenigde Staten tijd 7 min. 14.1 sec. Het volgend nummer was de finale double h- waarvoor aan den start verschenen Itahe Canada, Vereenigde Staten en Duitschland. De doublc-scull voor dc Vereenigde Staten. LOS ANGELES, 13 Augustus (V.D.) Na den start namen de Duitschers Buhtz en Boetzelen de leiding, welke zij tot op 300 Meter vergroot hadden tot 1/4 lengte. Op de tweede plaats roeiden Myers en Gillmore van de Vereenigde Staten, daarachter Canada en tenslotte Italië. In deze volgorde werd de vol gende 1000 Meter afgelegd. Meyers en Gill more vonden het toen blijkbaar lang genoeg geduurd te hebben, althans zij spurtten bij en wisten op de eerste plaats te komen. Na dat 3/4 van de baan was afgelegd leidde Amerika met een halve lengte voor Duitsch land met Canada op de derde plaats Op 200 Meter vóór de finish viel de beslissing. De Amerikanen liepen weg: Buhtz en Boetzelen vermochten het straffe tempo niet bij te houden. Met een voorsprong van 11/2 lengte wonnen de Amerikanen In den tijd van 7 min. 17,2 sec. De uitslag luidde: 1. en Olympisch kampioen Vereenigde Sta ten (Myers en Gillmore) tijd 7 min. 17,2 sec. 2. Duitschland (Buhtz en Boetzelen) tijd 7 min. 22,4 sec. 3. Canada tijd 7 min. 27,3 sec. 4. Italië tijd 7 mm. 49,1 sec. Ook dc achtriemsgiekcn voor Amerika! Het slot van het Olympisch roeitournooi werd gevormd door de finale achtriemsgie kcn. waarvoor aan den start verschenen Italië. Canada, de Vereenigde Staten en En geland. Het werd een prachtig slot. Direct na den start vochten de Italianen reeds met de Vereenigde Staten om de eerste plaats. Op 350 Meter echter lagen beide booten nog vrijwel gelijk. Op 500 Meter echter was Amerika uitgeloopen en leidde met 1 '4 lengte op Italië, terwijl Canada de derde plaats Innam. Op de helft van de baan lag de Amerikaansche acht nog met een Meter voorsprong in de baan. Een halve lenge achter Italië lag Canada, terwijl de Cambridgeacht op de laatste plaats bleef. De Italianen verscherpten het tempo en voerden het aantal slagen op. Engeland en Canada streden om de derde plaats. Op 1500 Meter was het verschil tusschen de Vereenigde Staten en Italië maar gering; een enervee- rende eindstrijd begon. Beide ploegen ver hoogden het aantal slagen en gaven alles. Ook de andere achten waren de leidende ploegen genaderd: op de paar laatste hon derd Meter was de uitslag absoluut onzeker. In den eindspurt echter bleek, dat alleen Italië de Amerikanen kon bijhouden. Met hun langen, sterken slag trokken de Iaatsten er prachtig aan en wisten te verhinderen, dat Italië de leiding overnam. Eerst met den Iaatsten slag vóór de finish was het pleit be slecht: de Amerikanen hadden met 0.2 sec. verschil gewonnen. Canada bezette de derde plaats voor de Cambridge-acht. De uitslag van de finale achten luidde: 1. en Olympisch kampioen Vereenigde Staten tijd 6 min. 37,6 sec. 2. Italië tijd 6 min. 37.8 sec 3. Canada tijd 6 'min. 40,4 sec. 4. Enge land tijd 6 min. 40,8 sec. DE ZWEMWEDSTRIJDEN. Finale 1500 M. vrije slag heeren. De laatste wedstrijd van het Olympisch zwemtournooi bracht de finale 1500 Meter vrije slag voor heeren. Aan den start ver schenen de Japanners Kitamoera en Makino, de Amerikanen Christie en Crabbe, de Franschman Taris en de Canadees Ryan. Zooals te verwachten was ging de strijd wederom tusschen de beide Japanners Kita moera en Makino. Aanvankelijk zwom een viertal deelnemers aan den kop, n.l Kita moera, Makino, Ryan en Crabbe. Op 800 Meter echter was Crabbe reeds 20 Meter achtergeraakt, terwijl direct daarna de Ca nadees kans zag om de derde plaats te be zetten. Crabbe zakte steeds meer af. De beide Japanners vergrootten intusschen hun voor sprong, terwijl het onderling verschil maar zeer gering was. Kitamoera bleek den besten eindspurt te hebben en won. De tijd van den winnaar bedroeg 19 min. 12.4 sec., dus meer dan 25 sec. onder het gisteren gemaakte Olympische record van Makino met 19 min. 38,1 sec. Tweede werd Makino, terwijl de Ameri kaan Christie sterk naar voren was gekomen en den derden prijs won. Opvallend was het achterblijven van Tarls, die als zesde in een slechten tijd eindigde. De uitslag luidde: 1. en Olympisch kam pioen Kitamoera (Japan) tijd 19 min. 12.4 sec. 2. Makino (Japan) tijd 19 min. 15,1 sec. 3, Christie (V.S.) tijd 19 min. 39,5 sec. 4. Ryan (Canada) tijd 19 min. 45,1 sec. 5. Crabbe (V. S.) tijd 20 min. 2,1 sec. 6. Taris (Frankrijk) tijd 20 min. 9,1 sec. De tijden van de 4e aankomende en de 5e aankomende in de finale 400 Meter vrije slag voor dames bleken door de jury verkeerd op gegeven te zijn. Miss Cooper werd vierde met een tijd van 5 min. 49,7 sec. Mile Godard 5e met een tijd van 5 min. 54.4 sec, Tsoeroeta 200 Meter schoolslag winnaar. LOS ANGELES. 13 Augustus (V.D.) Het Zwemstadion was tot op de laatste plaats bezet, toen hedenmiddag begonnen werd met de finaio 200 Meter schoolslag voor heeren, waarvoor aan den start verschenen dé Ja- pannens Tsoeroeta, Koikke en Nagakawa, verder Ildefonso (Philippijnen). Adjaloe- dln (Philippijnen) en de Duitscher Sietas. Evenals gisteren ging ook ditmaal de strijd in hoofdzaak tusschen de Japanners Tsoe roeta en Koikke. De laatste had de demi finale gewonnen in den nieuwen wereldre cordtijd van 2 min. 44.9 sec., doch beide zwem mers bleven in den eindstrijd boven dezen tUd- Tsoeroeta, die in 1928 te Amsterdam ook Olympisch kampioen werd op dit nummer en en er toen 2 min. 48.8 sec. voor noodig had, won thans voor de tweede maal het Olym pisch kampioenschap. Op de derde plaats eindigde de Philippijn Ildefonso en het mag wel merkwaardig heeten dat ook deze destijds t? Amsterdam in de finale op den derden prijs beslaglegde. Het resultaat was: 1 en Olympisch winnaar Tsoeroeta (Japan) tijd 2 min. 45.3 sec. 2. Koikk* (Japan) tijd 2 min '46.6 sec. 3. Ildefonso (Philippijnen) t.ijd 2 min. 47.1 sec, 4. Sietas (Duitschland tijd 2 min. 48 sec. 5 Adjaloedin (Philippijnen) tijd 2 min. 49.2 sec. 6. Nagakawa (Japan) tijd 2 min. 52.8 sec. Finale 400 Meter vrije slag. Madison wint in nieuwen wereldrecordtijd. De 400 Met-r vrije slag finale werd een opwindende strijd tusschen de beide Ameri kaansche zwemsters Helen Madison en Kight. Tot op 300 Meter zwom Madison aan de spits, doch op de laatste 50 Meter spurtte Miss Kight op prachtige wijze bij. Een felle kamp ontstond tusschen beide ri valen; met onmerkbaar verschil tikte Helen Madison even eerder aan. Zij had een tijd van 5 min. 28.5 sec. Doze tijd werd ook voor Miss Kight genoteerd. Als goede derde eindig de de Zuid-Afrikaansche mej. Maakal in 5 min. 47.3 sec. De einduitslag luidde: 1 en Olympisch kampioene Helen Madison (V.S.) tijd 5 min. 28 5 sec. 2. Miss Kight (V.S.) zelfde tijd. 3. Mej. Maakal (Zuid-Afnka) tijd 5 min 47.3 sec. 4. Miss Cooper (Engeland) 5 min. 58.8 sec. 5. Mile Godard (Frankrijk) tijd 5 min. 59 4 sec. 6. Miss Forves (V.S.) tijd 6 min. 6 sec. Torenspringen heeren U.S.A. for ever! LOS ANGELES. 13 Augustus (V.D.) In het Zwemstadion werden de Olympische zwem wedstrijden voortgezet met het torensprin gen voor heeren. Het wordt bijna vervelend om te melden, doch het is al weer een Amerikaansch nummer geworden. Op de zes eerste plaatsen kwam slechts een Europeaan te staan n.l. de Oostenrijker Staudingor met 103 44 punten, doch hij bleef ver achter bij de drie Amerikanen. Een spannenden kamp levrden Smith en Galitzen, twee tegenstanders, die elkaar niet voor de eerste maal ontmoetten. Met slechts gering punten verschil werd Smith Olympisch kampioen met 124 80 punten. Het resultaat van het torenspringen luid de: l. en Olympisch kamplcen Smith (Vereenig de Staten) 124 80 punten. 2. Galitzen (Ver eenigde Staten) 124.28 punten. 3. Kurfez (Ver eenigde Staten) 121.98 punten. 4. Staudinger (Oostenrijk) 103 44 punten. 5. Albo 'Mexico) 77.94 punten. 6. Philipps (Canada) 77.10 pun ten. 7. Ishida (Japan) 75.92 punten. Er waren 6000 toeschouwers.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 8