Weder afgeloopen. DE SLUITINGSDAG. HONKBAL ZWEMMEN VOETBAL. VOETBALNIEUWS WATERPOLO. HENCELEN Gisteren zijn te Los Angeles de Olympische Spelen weder afgeloopen verklaard in een plechtige slotceremonie. De Nederlandsche afgevaardigde van Rossem heeft de Olym pische vlag. die sedert 1928 bewaard was door het gemeentebestuur van Amsterdam, overhandigd aan den burgemeester van Los Angeles de jeugd van de geheele wereld is uitgenoodigd om zich in 1936 te Berlijn te verzamelen voor de volgende Spelen. Het is weer voor vier jaar achter den rug. De voorzitter van het organiseerende Amerikaansche comité heeft ook natuurlijk alle deelnemers hartelijk bedankt voor hun medewerking en voor het hoog houden van de verheven Olympische gedachte. Wat deze laatste betreft, inderdaad zijn de meeste wedstrijden zonder betreurenswaardige inci denten verloopen. speciaal met de athletiek is alles wel van een leien dakje gegaan, hoe wel de Finsche verbittering over de uitslui ting van Nurmi een minder prettige na klank is. Verder hebben de Braziliaansche waterpolospelers getoond, dat ze zich niet behoorlijk sportief gedragen kunnen en ge heel op het eind bereiken ons telegrammen van zonderlinge beslissingen der boksjury. die zich, om het zacht te zeggen, wel wat veel zou hebben laten beïnvloeden door het chauvinisme van het Amerikaansche pu bliek. Over die geschiedenis zal, vreezen wij, nog wel een tijdje nagekaart worden. Wanneer de balans wordt opgemaakt, moeten wij tot de slotsom komen, dat de Amerikanen inderdaad een buitengewone su perioriteit hebben getoond, bezien over de geheele linie. Het klimaat zal daar ook wel een rol in hebben gespeeld Zeker is ook de voorbereiding der Amerikanen, die zich niet over geldzorgen voor uitzending van hun deelnemers behoefden te bekommeren daar door extra grondig geweest. Wat Nederland betreft, in de athletiek hadden wij wel gehoopt, een beter figuur te zullen maken. Dit is zeer tegengevallen. Berger werd. zoowel op 100 als 200 Meter reeds in de kwartfinale uitgeschakeld, Mej. Schuurman kwam niet verder dan de demi finale 100 Meter. Mej. Aal ten desgelijks, ter wijl mej. du Mée reeds in de serie geslagen werd. De damesestafette bleef met de vier de plaats juist buiten de prijzen en de glo rie, Mej. Gisolf werd ook vierde en Peters eindigde als vijfde Neen, dat was een ma ger resultaat. Onze Haarlemsche wielrenner van Eg- mond maakte natuurlijk met zijn prachtige overwinning weer heel wat teleurstelling goed. Bovendien werd hij nog tweede in de tijdrace ook. Ook Willy den Ouden deed onze harten sneller kloppen door haar mooi resultaat in de 100 Meter vrije slag. Mej. Laddé was er reeds in de halve finale uitgezwommen, mej. Vierdag zelfs in de serie. Zus Philipsen— Braun was bijzonder onfortuinlijk, na een goed begin, terwijl over Puck Oversloot ge meld werd, dat de ziekte van haar mede zwemster aanleiding voor haar werd, zich ook terug te trekken. Onder vriendinnen lijkt zulk een solidariteit allerliefst, sportief blijft het ons onverklaarbaar, en we hebben zoo'n idéé, dat Mej. Oversloot nog wel betere, we zouden haast, zeggen mee* zakelijke redenen zal gehad hebben, om niet te starten. Zij vertegenwoordigde immers te Los Angeles ons land als Nederlandsche snelzwemster en niet als vriendin van Mevr. Philipsen-Braun Vreugdevol was nog dat onze damesesta fette zonder de zieke Zus de tweede plaats kon bezetten. Met de roeiers is het vreemd gegaan. De Triton twee bracht ons eerst een deceptie, roeide toen schitterend in de herkansing en stelde opnieuw teleur in de finale, waarin zij, dat dient gezegd, de slechtste boei had den geloot. Luitenant van Rhijn eindigde op de 16e plaats in den vijfkamp en wij hebben dit resultaat als normaal begroet. De schermer de Jong werd op floret in de halve finale uitgeschakeld en wist zich op degen en sabel niet te plaatsen. Mej. de Boer werd zesde, een resultaat, dat wij wel wat beter hadden verwacht. Bob Maas werd na spannenden strijd eer ste na een protest weer tweede in de Mo notype zeilklasse. Dit was een bittere pil. ook ongetwijfeld voor den burgemeester van Loosdrecht, die reeds een Olympische vlag had cadeau gedaan aan de Loosdrechter Zeilvereeniging, die Maas onder haar leden telt. Met zijn broer Jan bereikte hij nog een bescheiden vijfde plaats in de Star klasse. Tenslotte zorgde Luit. Pahud de Mortanges nog voor een blijde verrassing aan het slot Olympisch kampioen in den samengestelden ruiterwedstrijd. Hulde! Nederland behaalde hier als equipe den tweeden prijs. Alles te samen genomen een zeer beschei den, zoo niet mager resultaat met eenige lichtpunten nochtans. Laten wij intusschen maar tevreden zijn. Er zijn nog heel wat lan den, die het er veel slechter afbrachten d^n het kleine landje aan de zee. Bob Maas blijft tweede. LOS ANGELES. 13 Augustus (Vaz Dias). H"t protest van onzen landgenoot Bob Maas is heden behandeld en afgewezen, waar door hij de tweede plaats behield. De uitslag in de Starklasse werd eveneens gewijzigd; deze luidt thans definitief als volgt.: 1 en Olympisch kampioen Vereenigde Sta ten 38 punten. 2 Engeland en Frankrijk 29 punten. 3. Canada 23 punten. 4, Zweden 20 punten. 5. Nederland (Maas) 14 punten 6 Zuid-Afrika 7 punten. DE SCHERMWEDSTRIJDEN. Sabel individueel. LOS ANGELES 13 Augustus (V.D.) Hedenavond had de finale plaats in het sabeischermen. Het resultaat der finale luidde: 1. en Olympisch kampioen Plller (Hongarije) 8 gewonnen en 1 verloren partij. 19 ontvangen treffers. 2. Gaudini (Italic) 7 gewonnen en 2 verloren partijen. 28 ontvangeen treffers. 3 Kabos (Hongarije) 5 gewonnen en vier ver loren partijen. 29 ontvangen treffers. 4. Cas- mir (Duitschland) 5 gewonnen en 4 verloren partijen. 30 ontvangen treffers. 5. Petschauer (Hongarije) 5 gewonnen en 4 verloren partijen. 32 ontvangen treffers. 6 Hofman (V.S.) 5 gewonnen en 4 ver loren partijen. 35 ontvangen treffers. Dag der beslissingen. Onspor tief Amerikaansch publiek. LOS ANGELES, 14 Augustus (V. D.) In het Olympisch auditorium hadden hedenavond de beslissingen plaats der Olympische boks wedstrijden. waarbij een zeer groot aantal toeschouwers aanwezig was. Onder hen be vonden zich vele dames, die haar favorieten door geschreeuw en gegil aanmoedigden, waardoor een atmosfeer ontstond, die nu niet bepaald geschikt was voor goede sport. Gelukkig trokken de boksers zelf zich er niet al te veel van aan. doch de heeren jury leden waren er in de meeste gevallen naast. Bij enkele eindstrijden werden eigenaardige beslissingen gegeven, en het was voor ons Europeanen eenigszins vreemd, dat in die ge vallen steeds Amerikaansche boksers er bij betrokken waren. Nog vreemder was. dat die Amerikaansche boksers dan overwinningen toebedeeld kregen anders zouden we het werkelijk niet kunnen zeggen welke voor iederen neutralen toeschouwer eigenlijk ne derlagen hadden moeten zijn. In het vlieggewicht bokste Eneces (Honga rije) in den eindstrijd tegen den Canadees Cabanes. De uitslag was: 1 en Olympisch kampioen Eneces (Honga rije), 2 Cabanes (Canada). 3 Salica (Ver eenigde Staten). De finale in het bantamgewicht werd een fraaie zege op punten voor den Canadees Gwynne. 1 en Olympisch kampioen Gwynne (Cana da). 2 Ziglarski (Duitschland). 3 Villanueva (Philippijnen) Ook in het vedergewicht werd een fraaie eindstrijd te zien gegeven. Hier stonden te genover elkaar de Argentijn Robledo en de Duitscher Schleinkofer. De strijd was fel. De Argentijn was een vechter van goede klasse, de Duitscher was rustiger en kalmer in zijn werk. De uitslag werd: 1 en Olympisch kampioen Robledo (Argen tinië). 2 Schleinkofer (Duitschland), 3 Carls- son (Zweden). In het lichtgewicht bokste de Zweed Ahl- quist tegen den Zuid-Afrikaan Stevens. De uitslag werd: 1 en Olympisch kampioen Stevens (Zuid- Afrika). 2 Ahlquist (Zweden), 3 Bor (Ver eenigde Staten). In het weltergewicht ging het niet veel be ter. De Duitscher Campe ontmoette in de fi nale den Amerikaan Flynn. De laatste bokste technisch een uitstekenden wedstrijd, doch ook Campe was beslist een bokser met prach tige kwaliteiten. De uitslag werd: 1 en Olympisch kampioen Flynn (Vereenig de Staten), 2 Campe (Duitschland), 3 Ahl- berg (Finland). In het middengewicht speelde zich ee"n zelfde drama af. Reeds in de halve beslissing was de jury er volkomen naast geweest. Barth (Vereenigde Staten) was absoluut de mindere geweest van den Zuid-Afrikaan Pier ce, niettemin meende de jury. dat Barth iets meer punten verzameld had en dus in den eindstrijd zou komen. In de finale herhaalde zich hetzelfde spel letje. De Argentjin Arce was in alle opzichten de meerdere van Barth. Reeds in de halve beslissing bleek Arce een zeer sterke bokser te zijn. die den Franschman Michelot eén lesje gaf. Barth was echter de favoriet van het pu bliek en de toeschouwers moedigden hem in alle toonaarden aan. Arce liet zich niet van de wijs brengen, en op keurige sportieve ma nier eindigde hij het gevecht, een punten- overwinning verwachtend. De jury verklaar de onder donderend gejuich den verliezer tot overwinnaar. De einduitslag werd: 1 en Olympisch kampioen Barth (Vereenig de Staten), 2 Arce (Argentinië) 3 Pierce (Zuid-Afrika). In het half zwaar gewicht wederom een foutieve beslissing. De Italiaan Rossi was gedurende den geheelen wedstrijd de meer dere van den Zuid-Afrikaan Karstens ge weest. Niettemin kende de jury Karstens de zége toe. Het resultaat was: 1 en Olympisch kampioen Karstens (Zuid- Afrika), 2 Rossi (Italië), 3 Joergensen (Dene marken). In het zwaar gewicht kwam de Italiaan Rovati tegenover den Argentijn Lovell. De uitslag was: 1 en Olympisch kampioen Lovell (Argenti nië), 2 Rovati (Italië), 3 Feary (Vereenigde Staten). Hiermede was het bokstournooi geëindigd. Schieten klein kaliber. LOS ANGELES. 14 Augustus (V. DZa terdag werden nog schietwedstrijden gehou den klein kaliber van een afstand van 50 Meter. De uitslagen luidden: 1 en Olympisch kampioenen Runsmark (Zweden) en Huet (Vereenigde Staten). 2 Soosrucken (Hongarije). 3 Zorzi Italië). 4 Harding (Vereenigde Staten). 5 Real (Portu gal). De Sluitingsplechtigheid. LOS ANGELES. 14 Augustus (V. D Los Angeles baadde in heerlijken zonneschijn, toen de duizenden in het Olympisch Stadion bijeen kwamen voor de slotplechtigheid van Olympische Spelen, die thans voor de tiende maal gehouden waren. Nog eenmaal vulde een duizendkoppige menigte het reusachtig ovaal, dat wij tijdens de thans afgeloopen sportfeesten dag aan dag met zoo'n enthou siaste schare toeschouwers gevuld hadden gezien. In de eerc-loge had de vertegenwoordiger van president Hoover, vice-president Curtis, met groot gevolg plaats genomen, terwijl ver der aanwezig was het volledig Olympisch co mité met aan het hoofd graaf Baillet La- tour. Talloos waren tenslotte de officials der internationale sportbonden en organisaties. De plechtigheid van dezen laatsten dag werd geopend met een parade van de deelne mers aan de ruiterwedstrijden, die inzette met een dressuurproef, die luiden bijval oogstte, waarna begonnen werd met den wed strijd voor hindernissen, landenprijs. welke den laatsten Olympischen strijd vormde vóór de eigenlijke slotplechtigheden werden inge zet. Voor het echter zoo ver was vond nog het cérémonie protocolaire plaats voor de over winnaars van de Zaterdag gehouden wed strijden in het roeien, boksen, schennen, schieten en ruitersport. Eindelijk was het lang verwachte oogenblik gekomen. In een halven cirkel stelden de vaandeldragers der afzonderlijke landen zich Waarom Haarlems Dagblad heden op zijn gebouw evenals tien dagen geleden bi) het behalen van het Olympisch kampioenschap door onzen stadgenoot Jac. van Egmond de Olym- piadevlag hecsch? Omdat onze landgenoot Luitenant Pahud de Mor tanges Zaterdag bij het rultertournooi dc gouden medaille won. op vóór de eere-loge. De voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité, graaf de Baillet Latour, sprak de voorgeschreven Olympische slotwoorden plechtig uit cn wees daarbij nogmaals op de beteekenis van de moderne Olympische Spelen. Hij verklaarde de tiende Olympiade voor gesloten en volgens de traditie noodigdc hij de jeugd van alle landen uit, zich over vier jaar te Berlijn te vereenigen om er de spelen van de Elfde Olympiade te vieren. Trompetgeschal en kanongebulder weer klonken, de Olympische vlag werd gestreken. Onze landgenoot, kapitein Van Rossem, reikte hierop de Olympische vlag over aan den eersten burgemeester van de stad Los Angeles, die haar in ontvangst nam ter be waring In het raadhuis gedurende de vier jaren van de Tiende Olympiade, die tot 1936 loopt. Wederom weerklonk trompetgeschal, waar op de indrukwekkende opmarsch der voikeTen begon. In de plaats van de neergehaalde Olympische vlag werd aan den mast de Griek sche vlag omhoog geheschen, als symbolische herdenking van de veelgeroemde spelen van het oude Hellas. Spoedig wapperden daarnaast de stars and stripes ter eere van de Vereenigde Staten, die dit jaar de Olympische Spelen verzorgd had den, terwijl de Duitsche vlag al spoedig even eens de lucht inging, ten teeken, dat in 1936 de Olympische Spelen in Berlijn zullen wor den gehouden. Hiermede waren de Olympische Spelen van 1932 geëindigd. Mile Godard dient een aanklacht in. LOS ANGELES, 13 Augustus (V. D De be kende Fransche zwemkampioene Mile Yvonne Godard heeft een aanklacht Ingediend tegen twee autobestuurders en haar verzekerings maatschappij, waarbij zij een schadevergoe ding eischt van 290 000 francs. Naar men zich herinnert, werd de zwemster in October van het vorige jaar bij een auto-ongeluk ernstig gewond, met het gevolg, dat zij vier maan den lang niet heeft kunnen trainen. Het gevolg hiervan was. aldus Yvonne, dat zij op de Spelen te Los Angeles geen over winning heeft kunnen behalen. Met belangstelling wachten wij dit proces af. Haarlem—Z. R. C. (23—0) Deze wedstrijd, als men tenminste van strijd wil spreken, is in een flinke overwin ning voor Haarlem geëindigd. Z. R. C. ver scheen met zeven spelers. In vier innings wist Haarlem 23 punten bij elkaar te slaan. Z. R. C. daarentegen stond elke innings voor nul aan den kant. Slechts één speler wist in de door hun vijf gespeelde innings het eerste honk te halen. Verschillende keeren gingen ze op drieslag uit, of werd een bal geslagen werd deze gevangen of sneuvelde de speler op het eerste honk. Vooral Wulfhorst, v. d. Put ten en Akkerman vingen de vangballen keu rig. Het honkloopen der Haarlemmers werd niet makkelijk gemaakt, aangezien v. Lecr- suc, de achtervanger van Z. R. C. keurig cn bijzonder snel op het tweede honk speelde. Nadat Z. R. C. vijf innings en Haarlem vier innings hadden gespeeld, gaf Z. R. C. ge wonnen. De stand der Innings was: Haarlem 0 4 1 18, totaal 2C Z. R. C. 0 0 0 0 0 totaal 0. H. H. C. 2—V. V. G. A. 2 (28—19) Deze wedstrijd werd verdiend door H. II. C. II gewonnen. Het bowlen van beide partijen was zeer zwak. Een kleine uitzondering maakte J. Har- tog van H. H. C. en Wever van V. V. G. A., die afwisselend succes met hun werpen had den. De eerste inning brachf voor de thuis club een nul, doch in dc volgende wisten ne gen spelers binnen te komen, deels door slecht veldwerk van V. V. G. A. Dit gebeurde in de derde inning met H. H. C. Acht V. V G. A.'ers kwamen toen binnen. H. H. C. weet haar score regelmatig te verhoogen. Ook V. V. G. A weet nog een paar punten te ver overen. Als na twee uur de speeltijd verstre ken is, zijn cr zeven innings gespeeld. Dc cij fers der innings waren: H. H. C. 0 9 7 0 4 4 4 totaal 28 V. V. G. A. i 3 8 2 1 4 0 totaal 19. Verdere uitslagen. AjaxH. C. C. 6—3 A. M. J. V—BI. Wit 12—26 V. V. G A.—Z. R. C. 18—14 HAARL. ZWEMBOND. GROOT VOLKSZWEMFEEST. Op Zaterdag 20 Augustus des middags twee uur, organiseert de Haarlemsch? Zwem band in de Gemeentelijke Zweminrichting aan de Houtvaart een groot volksawemfrcst uitsluitend voor hen die geen lid zijn van een zwemvereeniging. Leden van een zwem- vereenlging kunnen hieraan dus niet deel nemen. De inschrijvingen voor dit zwemfeest kun nen geschieden bij het badpersonecl van de inrichtingen aan de Houtvaart en Klevrr'.aan tot en me: DSnsdag 16 Augustus a.s. Het programma luidt: 1 25 M vrije zwemwijze jongens 1012 jaar 2. 25 M. vrije zwemwijze meisjes 1012 jaar 3 25 M vrije zwemwijze Jongens 1315 Jaar 4. 25 M. vrije zwemwijze meisjes 13—15 jaar 5. 50 M. vrije zwemwijze dames 16—35 jaar 6. 50 M. vrije zwemwijze heeren 1635 Jaar 7. 50 M. vrije zw.mwljze heeren veteranen boven 35 jaar. 8. Touwtrekken voor heeren. Verder zullen eenige van de best? Haar lemsche zwemmers diverse demonstraties ge ven van de verschillende zwemslagen Tot slot wordt een polo-wedstrijd gespeeld. Reeds nu zijn tientallen inschijvingen binnengekomen Om den Zilveren Westertoren. V .S. V. wint het tournooi. Deze wedstrijden, die door „de Spartaan" georganiseerd worden en welke als een voor bode van de naderende competitie beschouwd kunnen worden, trokken ook nu weer veel be langstelling. De deelnemende vereenigingen waren dit maal E D. O.. Hilversum. De Spartaan en V. S. V. Onze plaatsgenooten wisten op fraaie wijze al hun wedstrijden te winnen, waar door zij voor een jaar beslag legden op de zen door De Spartaan beschikbaar gestelden wisselprijs. Om 1 uur begon onderstaande wedstrijd en stelt V. S. V. zich als volgt op: v. d. Wint. v. Zutphen. v. d. Griend:. Jac. Welj. de Koning. Heijerman. Wolf Jr.. Michel. P. Weij. Wolf Sr.. Hlllekamp. Hilversum treedt het eerst aan vallend op. doch de verdediging van V. S V. weet de Hilversum-voorhoede al spoedig tot staan te brengen. Dan gaat de rood-witte voorhoede tot den aanval over doch Oudenaller brengt, dezen aanval eveneens tot staan. Het wordt spoedig een aantrekkelijke strijd. Beide elftallen geven zich volkomen. Het is Hilversum dat het eerst succes heeft als Kramps zich handig door de V. S. V -ver dediging werkt en met een zuiver schot v. d. Wint geen kans geeft. 01. Dit spoort de spelers van V.S.V. tot harder werken aan en eenige werkelijk goede aan vallen worden op de Hiiversumsche veste ondernomen. Bij een dezer aanvallen veroorzaakt een der backs van Hilversum een strafschop. Wolf moet dezen nemen. Hij plaatst den bal on houdbaar in de touwen (11). Ondanks de uiterste krachtsinspanning komt tot rust geen verandering in den stand. Na de hervatting is V S.V. direct meer in den aanval. Jac Weij, dl? ook nu weer een goede partij kanthalf staat te spelen, geeft eens een langen center naar Koning's jongen plaatsvervanger, die oen waardige plaatsver vanger schijnt t? willen worden. Zijn voor zetten zijn af; ook nu zet hij weer goed voor en Michel plaatst onhoudbaar in (21). Hilversum wordt nu veel sterker, doch al haar aanvallen stranden op de hechte V.S.V.- vordedlglng. Als het einde daar is heeft V.S.V. een zwaar bevochten zege behaald. De tweede overwinning. V. S. V— DE SPARTAAN 2—0. Na een half uur rusten moesten de V.S.V.-ers weer den strijd aanbinden, thans tegen ..de Spartaan". De LJmuidenaren schijnen blijk baar geheel uitgerust in het veld terug te komen. Zij zitten al spoedig op het Spar- taansche doel. Het eerste kwartier is V8V. daarvoor niet vandaan te krijgen. Vele malen ontkomt het doel op de meest gelukkige wijze aan een doorboring. Langzamerhand komt De Spartaan er dan ook beter in en krijgt v. d. Wint ook eenig gevaarlijk werk te verrich ten. Rust komt met blanco stand. Na de hervatting doet bij V.S.V. zich eenige ver moeidheid gelden. De Spartaan kan daar door geruimen tijd het spel gelijk doen op gaan. Eerst na een kwartier ziet Wolf Sr. kans. na den bal tot tweemaal toe in ge schoten te hebben, V.S.V. de leiding te be zorgen (10). De Spartaan geeft nog niet op en eenige malen komen de Amsterdammers benauwend dicht bij het V.S.V.-docl. Wolf maakt echter even voor het einde aan alle onzekerheid een einde door na eerst de geheele Spartaan verdediging gepasseerd te zijn onhoudbaar t? doelpunten. Met dezen stand komt het einde. Deze beide overwinningen, behaald in eenige uren tijds op twee sterke tegenstanders bij ,,de Spartaan" waren de resultaten van de training van Vann Kol zeer goed merk baar onder tropische hitte, doen van V. S. V. het. beste verwachten. Men kan slechts bewondering hebben voor het uithoudings vermogen van deze stoere jongens. En dan nog den Westertoren mee naar huis t? moeten sjouwen! Op den wedstrijd E.D.O.Hilversum (door E.D.O. met 41 gewonnen) komen we nader terug. VOETBALLENDE DAMMERS. D. C.IJ—G. S. (6—5) Onder een tropische hitte en een vrij grootc belangstelling stelde- Zondagmiddag het volgende D.C.IJ.-elftal op het terrein aan den Stationsweg te LJmuiden zich op: Acda, Kramer, Outenaar, Nicwcnhuizen, Vijver. Bais, Vrijhof. Ligthart, Mr. Dukcl, Bralten, Groen. Ruim twee uur laat scheidsrechter Dal- meijer atrappen en de eerste aanval is voor G. S. De linksbuiten lost een hard schot, doch keeper Acda liet z'n kceperstalenten toonen cn stopte fraai. Dan is het Bralten die goed werk gaat verrichten; hij passeert de geheele achterhoede van G. S.. doch z'n schot faalt. Na een kwartier geeft L Groen D.C.IJ. de leiding, waarna van de aftrap daarop Bralten doelpunt. (2—0). Dan is het Neerland's Damkampioen 1931 die den ach terstand verkleint door een fraai en onhoud baar te scoren. Vóór de rust doelpunten beide elftallen nog tweemaal, zoodat de rust aanbreekt met 4—3 voor D.C.IJ. Na de rust komt D.C.IJ. ge weldig opzetten cn het goede werk van den Meestervoetballer Vijver valt op. Nadat de stand o» 5—5 is gebracht verlaten Bralten en Groen het terrein wegens moeheid. DC.IJ. weet met negen man spelend nog fraai te doelpunten door Nlewenhuizen zoodat de einduitslag 6—5 voor D.C.IJ. is. waardoor D.C.IJ. in het bezit, kwam van de fraaie me daille die de voetballende Meester-dammers uit Amsterdam beschikbaar hadden gesteld. H. B. C. Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan, dat H. B. C. te Heemstede op 30 October a.s herdenkt, zijn nederlagenwedstrijden georga niseerd over enkele Zondagen. Voor den eersten Zondag kwamen aller eerst in het veld H. B. C. in—D O.S.S. Am sterdam. Hoewel H. B. C. de leiding neemt, weet D. O S. S. nog voor rust een 31 voor sprong te forceeren. Na rust is H. B C. sterker en weet 2 maal te scoren. Einde 3—3. Vervolgens H. B. C. IDe Meer I. Hoewel H. B C. nogal irfvallers heeft, weet zij een enthousiast spel te ontplooien; zij is iets gevaarlijker. Door Drayer en Beelen is de stand spoedig 20, maar dan komen de Amsterdammers in actie cn scoren twee maal. Rust 2—2. Na rust is H. B. C. sterker en brengt den stand op 4—2. Jubileum bij „Schoten' Men schrijft ons: Het is thans reeds vijftien jaar gele den, dat de heer W. v. d. Eijkhof het pennlngmecstcr- schap der V.V. Scho ten op zich nam. HU heeft zich In die lange reeks van ja ren uitmuntend van die taak gekwe ten. Daze functie, die al veel tijd van hem vergt is blijk baar me: omvangrUk genoeg voor hem. want hU verricht nog zeer veel ander werk voor ..Schoten". De andere bestuursleden Ivcb- ben het dank zU den heer v. d. EUkhof. heel gemakkciUk. De functie van penning meester is hem ten volle toevertrouwd: de werkzaamheden geschieden onberispelijk Op de eerstvolgende vergadering hoopt men hem te bedanken; het zal hem dan nic: aan be langstelling ontbreken. Gehoopt wordt dat deze onvermoolde wer ker nog jaren lang voor „Schoten" gespaard moge blijven. Opening terrein „Swastika". Door de grootc toeneming van het ledental van „Swastika" werd sterk de noodzakelijkheid van een eigen terrein gevoeld. Het ijverige bestuur spande zich er voor. met het gevolg dat beslag werd gelegd op een ruim veld aan den Vergierdcweg bij den Slaperdijk. Met medewerking van dc leden werd een keurig kleedhuis gebouwd, xoodat „Swastika" het a.s. seizoen haar gasten naar behooren kan ont vangen. Zondagmiddag drie uur had dc officicclc opening plaats Nadat door de Postharmonie. onder leiding van den heer Rcijnicr van 't Hof. die dezen mid dag tnct opwekkende muziek opluisterde, een pit tige nursch was uitgevoerd, richtte dc voorzitter van .Swastika", dc heer F. W. Kdk. het woord tot de leden cn een groot aantal belangstellenden, waarbij hij dank bracht aan allen die medegewerkt hadden aan de tot stand koniing van een eigen voetbalgclegenheidhij uitte zijn vreugde over h» t feit dat „Swastika" reeds \icr elftallen in het veld kan brengen cn waarschijnlijk nog een adspiran- ten-elftal. Vervolgens sprak dc heer A. van der Aart. voor zitter van den Haarl. Voetbalbond, die zei het cn prettig idee te vinden, dat vele vereenigingen mo. mcntccl zoo hard aan het werk zijn voor het stich ten van een eigen terrein. Hij wenschtc ..Swastika", wier naam in den H V .B. een goeden klank heeft, geluk met haar nieuwe aanwinst en verklaarde hier mede onder applaus het terrein voor geopend. Hierna voerden nog enkele afgevaardigden van bevriende vereenigingen, onder het aanbieden van bloemstukken, het woord. Dc heer J. Rotbach bood aan het bestuur namens de leden een fraaie bloemenmand aan. waarin een nieuwe bal opgehan gen was. Op het gezicht hiervan waren de spelers niet meer te houden; onder de vroolijke tonen van de Postharmonie werd een begin gemaakt met den wedstrijd Swastika—T. W. M.. welke wedstrijd >n gelijk spel eindigde. N'a loting won Swastika de uitgeloofde medaille, 's Morgens waren nog gespeeld: Swastika II T. W. M. II en Swastika III— Bloemcndaal welke resp. met 3—2 en 6—1 door Swastika werd gewonnen, welke elftallen daardoor eveneens in het bezit van een medaille kwamen. Zoodat Swastika aan dezen openingsdag nog lang zal terugdenken. D. W. R. 3—V. Z. V. 1 (1—1) De Velsenaren zijn het eerst bij den bal; als Van Vlersen zijn man vrij laat liggen, weet Velsen reeds ln dn eerste minuut met een ver schot te doelpunten (0—1). De Wa terratten zijn over het algemeen iets sneller dan hun tegenstanders, doch zij weten hier van niet voldoende gebruik te maken. Als bij een aanval van de Waterratten Van Vierscn zich binnen de twee meter opstelt wordt hij het water uitgestuurd. Met zes tegen zeven blijven de Waterrat ten flink volhouden; wanneer Veenstra op- zwemt weet hij de partijen op gelijken voet te brengen (1—1). Ook na de rust zijn de Waterratten in de meerderheid, maar de spelers missen ver scheidene kansen Er volgt nog een corner op het doel der gasten, welke echter niets op levert. Dan is het tijd. PROMOTIE-DEGRADATIEWEDSTRIJD. GorkumD. W. R. (2—2) Hoewel de waterratten sterker waren dan hun tegenstanders hebben zU het toch niet verder dan tot een geUJk spel kunnen bren- gCDe Waterratten zijn het eerst bij den bal en al gauw lost Van Konlngsbrugge het eer ste schot, dat dc keeper stopt. Als N. de Vries na goed samenspel den bal krijgt, geeft hij met een goed schot aan dc Waterratten dc leiding (01). Bij Gorkum moet het vooral van den mid denvoor komen, die dan ook werkelijk uiterst gevaarlijk is. Weer krijgt Dc Vries den bal goed aangegeven; met een mooi schot ver groot hij den voorsprong (02). Eindelijk gelukt het de middenvoor van Gorkum om te doelpunten (1—2). Na het uitzwemmen is Gorkum het eerst bij den bal; v. d. Broek weet een hard schot mooi te stoppen. Een ver schot van dc Bruyn gaat naast. Dan Is het weer de beurt aan Gorkum. Bij een aanval moet v. d. Broek voor ccn hard schot zwichten <22). Even later wordt v. Konlngsbrugge het, water uitgestuurd. Dc Waterratten houden echter moedig vol. Wanneer De Vries tegen den paal schiet, is het einde De Dageraad. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van bovengenoemd college, werd Zondagmor gen voor de vereenigingen, aangesloten bij den „Bond van Hengelsportlicfhobbers Haar lem en Omstreken" een Jubileum-wedstrijd gehouden in de Ringvaart, achter het fort Dc Liedc, Er werd gevischt op witvisch; de vangst was niet slecht. Na afloop begaf men zich naar het clublo kaal aan de Botermarkt, waar de voorzitter, de heer B. Larsson. de prezen bekend maak te. Deze werden als volgt behaald: le prijs 't Baarsje, met held van den dag. van deze Vereenlging de heer Smit Jongbloed met 45 stuks; 2e prijs De Grundel met held van deze vereenlging B. DuiU;. 41 stuks. 3e prijs De Ruischvoorn, met held van d? Vereenl ging J. Stoof, met 30 stuks. 4e prijs D V V met held van deze vereenlging J. J. Traksel. De prijzen z .illen worden uitgereikt op den feestavond op 28 Augustus a.s.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9