DE OPENING VAN HET NIEUWE R.C. H.-TERREIN. HANDBAL WANDELSPORT. POSTDUIVEN WATERPOLO. VOETBAL. Schitterend voethalfeest te Heemstede. R.C.H. wint met 9—4 van Ajax. De Geus scoort hier den eersten goal voor R. C. H. Het is gisteren voor het Gemeentebestuur van Heemstede en vow R.C.H, een histori sche dag geweest: de opening van het nieu we terrein in het bijzonder fraai gelegen Heemsteedsche Sportpark. Dank zij de draaglijke temperatuur heb ben ruim 12.000 menschen gezien, hoe R.C.H. in een tamelijk vlot gespeelden wedstrijd met niet minder dan 9—4 van het sterke Ajax heeft gewonnen, hoe De Geus het ge noegen heeft gesmaakt, het eerste doelpunt voor zijn club op het nieuwe terrein te mo gen scoren en welk een ordelijk verloop alles heeft, gehad. Maar te voren had er eerst een Persconferentie plaats met de commissie voor het Heem steedsche Sportpark en het bestuur van R. C. H. De vertegenwoordigers der pers werden namens deze commissie ontvangen door wet houder Jhr. A. van de Poll en den heer De Tello, die een uitvoerige uiteenzetting gaven van de toestandkoming en inrichting der nieuwe terreinen. Van het complex terreinen van „Het Oude Slot" zijn 12 H.A. door de gemeente als sport terreinen in orde gemaakt. Behalve het R. J C H.-complex zijn er drie hockey-, vijf voetbal- en twee korf bal velden. Uitbreiding Is bovendien nog mogelijk, want er is nog 17.660 M2. grond aan den Noordkant beschik baar. Voorts omvat de Stichting Heemsteedsche 1 Sportparken de exploitatie van de aan de sportvelden grenzende Jachthaven, groot i pl.m. 7000 M2„ alsmede vier tennisbanen in Groenendaal. De schattingswaarde der to tale terreinen is pl.m. f 350.000. De toegang naar het Sportpark is gelegen j aan de 24 Mè breede Sportparklaan. welke een verbinding vormt van den Glipperweg en den Meerweg. De autoparkeerplaats is Ingericht voor 600 auto's. Het aantal fietsen, dat geplaatst kan worden, is minstens 3500 Aan de Sportparklaan. recht tegenover de autostalling, is de hoofdingang van het R. C. H.-terrein Een monumentaal hek. geflan keerd door loketgebouwtjes, waar de verkoop van plaatsbewijzen plaats vindt, geeft hier toegang. •Langs een 5 M. breeden weg met bitumen- dek kunnen de bezoekers hier de staantri- I bunes bereiken. Behalve over het hoofdspeeTveld beschikt R.C.H. nog over drie oefenvelden van max. afmetingen volgens voorschriften van den K N VB. en H.V.B. Voor den bouw van tribunes en café-res- tauraht. met bijkomende werken werd een bedrag van f 63.000 ter beschikking gesteld. De verschillende ontwerpen hiervoor wer den door den Gemeentelijken Dienst van Openbare Werken gemaakt en onder leiding van den directeur, den heer Schelling uitge voerd. Aan de Noordelijke langszijde van het veld zijn twee staantribunes. elk lang 56 Meter en plaats biedende voor 5000 toeschouwers. Aan de oostzijde (achter doell is een staan- tribune van 76 M. lengte, plaats biedend voor 2400 bezoekers. De tribune aan de westzijde van het ter rein is bestemd voor jongens-staanplaatsen, ruimte biedend aan 2400 personen. De geheele zuidzijde van het terrein wordt ingenomen door de tribunes met de zitplaat sen. waarvan de overdekte tribune 55 M. lana is en de onoverdekte tribunes 30 M. elk. Het aantal plaatsen op de overdekte tribune is 1300. op de onoverdekte tribunes elk 600. Zitplaatsen zijn voorts nog aangebracht in rijen direct langs liet speelveld, zoodat het aantal ziplaatsen tot 3000 opgevoerd is. Het totaal aantal bezoekers, dat het R.C.H. complex kan bergen, bedraagt ongeveer 13000 Onder de overdekte tribune zijn links en rechts van den ingang een bestuurskamer, twee scheidsrechterkamers, twee kleedkamers met toilet, twee waschlokalen met vier dou ches, reserve kleedkamer met toilet en een werkplaats met bergruimte voor den terrein knecht. De ijzeren kapconstructie maakt het mo gelijk dat de toeschouwers niet gehinderd worden door pilaren of kolommen. Onder de noordelijke staantribunes zijn de kleedkamers met waschgelcgenheden ge- Na afloop van deze conferentie, die door I een groot aantal journalisten werd bijge- woond, bood het gemeentebestuur van Heem stede in het ruime restaurant in het Sport park aan het gezelschap een lunch aan, dat onder leiding van den heer Slot smakelijk was toebereid. De tafel werd gepresideerd door den burgemeester. Jhr. J. P. W. van Doorn, die een hartelijk welkomstwoord sprak Namens de pers- en propagandacommissie sprak de heer J. P. Smits. Tenslotte werd namens de journalisten door onzen Sportre dacteur aan het gemeentebestuur voor de joviale ontvangst dank betuigd en de beste wenschen voor den groei en bloei van de ge meente Heemstede en van R.C.H. uitgespro ken. De openingsplechtigheid. Te half twee had de openingsplechtigheid plaats. Dit geschiedde op de groote overdek te tribune, die zoetjes-aan al aardig gevuld was met leden, donateurs en genoodigden. De Burgemeester sprak een rede uit. ..Het is mij een voorrecht", aldus spreker. ..u allen op dezen belangrijken dag het eerst te mo gen toespreken om u een hartelijk welkom toe te roepen en u onzen dank te betuigen voor uw aanwezigheid, waarmede gij op on dubbelzinnige wijze blijk hebt gegeven van uw belangstelling en medeleven met het groot gebeuren op dezen dag. De totstandkoming en openstelling van de Heemsteedsche Sport parken is voor vele zijden dan ook van groo te beteekenis. Van groot waarde voor de gemeente, omdat zij met deze terreinen een gelegenheid voor sportbeoefening heeft kun- maakt voor acht elftallen, die op de bijvel- den spelen of oefenen. Om de velden op het Sportpark in prima conditie te houden is een sproei-inrichting ontworpen. Droogte in den zomer behoeft daardoor geen beletsel te worden dat het grasgazon in uitstekenden staat blijft. Een 20 P.K. motor direct gekoppeld aan een zelfaanzuigende centrlfu gaal pomp met een capaciteit van 36 M3. per uur brengt het water onder druk van 3 1/2 atm. door de persleiding in de velden waar drie „waterka nonnen" het water met een straal van 17 M. rondsproeien. Zoowel de electrische schakeling als de sproeiers werken geheel automatisch. Behalve de hoofdtoegangsweg, de reeds ge noemde Sportparklaan van 24 M. breedte met verhoogd fietspad en verhoogd voetpad, worden ook de wegen op de sportparkcom plex voorzien van een gesloten wegdek. Nog eegiige cijfers. De heer Schelling deelde ons mede, dat voor de inrichting van deze terreinen gebruikt waren twee millioen graszoden, 50.000 KG. ijzer, hout tot een gezamenlijke lengte van 70 K.M. nen voegen aan die Gemeentelijke inrichtin gen, waar reeds geruimen tijd het zwemmen en tennissen werd beoefend en die zich mo gen verheugen ook ver buiten onze grenzen over een groote vermaardheid. Een reputa tie. die het gemeentebestuur op grooten prijs stelt omdat het bestuur het tot zijn taak ach bij het modern beheer van een gemeente voortdurend aandacht te schenken aan de lichamelijke oefening van zijne bevolking. Begin 1930 besloot de Raad tot aankoop van meer dan 20 H.A. weiland; in den loop van dat jaar werd besloten, ongeveer de helft daarvan voor sportterreinen geschikt te maken en na ontgravingen een gedeelte daarvan bruikbaar te maken voor jachtha ven, omdat in den loop der jaren was geble ken, dat steeds meer gebruikers van zeil- en motprbooten de groote steden ontvluchtten om 'in het wandelbosch Groenendaal van rust en frissche lucht te genieten. Maar hiermede nog niet tevreden, over tuigd zijnde, dat het noodzakelijk was aan de vele bewonderaars van de sport gelegenheid te geven, die oefeningen goed te kunnen vol gen, werd op den laatsten Maart van dit jaar door den Raad een crediet aan B. en W. ge geven voor den bouw van de tribunes en voor een restauratiegebouw. Gaarne wil ik verklaren, dat het gemeente bestuur dankbaar is. dat het met dit werk in de laatste moeilijke jaren ook een object had voor de uitoefening van zijn socialen zorg om tenslotte een woord van waardeering te richten tot Openbare Werken, die met haar Hoofd van Dienst en diens staf blijk hebben gegeven van groote activiteit en be kwaamheid. Wij zouden niet de vermetelheid hebben gehad u uit te noodigen herwaarts te komen ter bezichtiging van onze jongste gemeen telijke aanwinst alléén, wanneer wij niet tevens u onze vreugde konden betuigen, dat onze wensoh in vervulling is gekomen, dal dit groote voetbalveld, dat zich voor u uit spreidt, bespeeld zal worden door een der grootste Clubs van Kennemerland". Zich richtende tot den voorzitter van R. C. H., den heer H. Scheen, zei spreker: ,,Het verheugt mij. dat ik op deze plaats u en uw vereeiylging nogmaals welkom mag heeten binnen onze gemeente. Ge hebt uw oude home verlaten; wij hopen, dat u zich spoedig hier thuis zult gevoelen. Aan onze medewerking zal het daaraan niet liggen. Met vertrouwen stelt het gemeentebestuur dit sportparkgedeelte ter beschikking van R.C.H omdat de historie van uw vereeniging reeds heeft bewezen, dat de Racing Club aan het hoofd heeft een ter zake kundig en wakker bestuur, dat weet te waken voor een spor tleven geest op de velden en waarbij het ge meentebestuur bij voorbaat overtuigd is dat de talrijke leden er een eer in stellen om hun bestuurders op dezen weg verder te steunen en te helpen. Als blijk van onze belangstelling in de sport in het algemeen en vooral in uw club heb ik namens het ge meentebestuur het genoegen, u dezen zilveren molen, het bekende Molentje in Groenendaal voorstellende, als wisselprijs aan te bieden vcor de door u op dit terrein te houden wed strijden. Als ik dan thans zal overgaan tot het groot gebeuren van dezen dag, de feitelijke ope ning en in gebruik stelling van de Gemeen telijke Sportparken, dan is het mij een voor recht daarbij te ontplooien de vlag van R. C. H.; hopelijk zal tot in lengte van jaren het blauw-zwart dit veld sieren. Maar ik neem de vrijheid, daaraan te paren de keuren van Heemstede als zichtbaar bewijs van den band, gesloten tusschen de vereeniging R. C. H. en de gemeente Heemstede. Uw vlag heeft altijd fier en onbezoedeld gewapperd te midden van sportief Neder land; wanneer ik uwe kleuren op het Heem steedsche Sportpark hijsch. bedenke men zich wel, dat zij. die aan het sportpark raken tevens raken aan uw vlag. Het Gemeentelijk Sportpark van Heem stede verklaar ik voor geopend met den wensch. dat alhier de sport beoefend zal worden tot onwikkelling en veredeling van het Nederlandsche Volk". (Luid applaus en fanfares). Onder luid gejuich heesoh daarop de Bur gemeester beide vlaggen aan den grooten mast vóór de tribune. Je voorzitter van R. C. H. de heer H. Scheen, dankte voor deze vrien delijke woorden. ,Dat R. C. H. oorspronkelijk een beetje sceptisoh tegenover haar derde verhuizing stond, zult u ons niet ten kwade duiden", aldus spreker „Dat echter momen teel alle R.C.H.'ers met trots vervuld zijn op deze nieuwe omge ving behoeft nauwe- welijks gezegd te wor den. Wij verheugen ons in de totstandkoming van dit ineer dan schitterende terreinen complex, dat. getuigenis aflegt vari den bree den en open blik van het gemeentebestuur van Heemstede voor ae sport in het algemeen waarvan R.C.H. ;n het bijzonder aanstonds zal kunnen profiteeren. Als u mij toelaat een wensch te uiten, dan is dat het verlangen r.aar een moderne lichtinstallatie, die het mogelijk zou maken om ook avond wedstrijden te orzanlseercn, waarvan een groote bekoring uitgaat en die groote kans van rentabiliteit zouden hebben. Wij danken u ten zeerste voor he: vertrouwen, dat u in onze vereeni ging stelt; u kunt er van verzekerd zijn. dat door ons alles in het werk gesteld zal worden om dat vertrouwen waardig te maken. Na mens geheel R.C.H. danken wij u en den gemeenteraad voor den fraaicn prijs. We voelen, dat u het goed met R.C.H. vóór hebt Ik geef u de verzekering dat R.C H. zal trachten te toonen. dat zij dit prachtige ter rein waard is en op onze leden doe ik op dit oogenblik een ernstig beroep om onze ver eeniging sportief te brengen op het hoogste pian". (Applaus). Mej. A. Schelings deelde mee. dat een dames-comité onder aanvoering van me vrouw Scheen de noodige gelden bijeen had weten te brengen om aan R, C. H. op dezen dag een waardig geschenk aan te bieden. Op een afgesproken sein werd op onge veer veertig plaatsen een fraaie vlag ge- heschien, door deze dames zelf gemaakt. Deze vlaggentooi gaf aan het geheel een schitterenden aanblik. De heer A. de Haan sprak namens den K. N. V. B. Hij zei groote bewondering te hebben voor de wijze waarop hier alles tot in de puntjes verzorgd is. Spreker merkte op dat het spel van R.C.H. op den K.N.V.B. altijd een goeden indruk van sportiviteit had ge maakt. ..Wij feliciteeren de gemeente en R. C. H.", zei spreker. ..dat zij elkaar gevonden hebben! Dat elke wedstrijd een feest moge zijn!" De heer M. Koolhaas, voorzitter van Ajax merkte op. dat R.C.H. vroeger jaloersch was op de terrein-inrichting van Ajax. maar nu is Ajax jaloersch op dit schitterende complex. „Be heb gehoord", zei spreker, ,-dat men het hier binnen een half jaar heeft klaar gespeeld om deze prachtige inrichting te maken. Ik schaam me om als Amsterdam mer te moeten zeggen, dat men in Amster dam al meer dan tien jaar bezig is om ons aan een nieuw terrein te helpen". Zich tot burgemeester Van Doorn wendend, zei hij: .,ik zou haast zeggen, mijnheer de burge meester, komt u daarvoor even naar Am sterdam!" (Gelach). De heer Koolhaas overhandigde aan den heer Scheen een mooie electrische klok. ,-Ik hoop", aldus eindigde hij, „dat wanneer dit klokje vier uur aanwij_st. nog menige over winning geboekt mag zijn!" De heer A. v. d. Aar t wensohte geluk namens den Haarl. Voetbalbond en de heer Taco Mulder namens de sportverenigin gen, die op dit terreinen-complex mogen spelen. Namens deze clubs bood hij aan R. C. H. twee mooie vlaggen voor den hoofd ingang aan. De Burgemeester dankte voor de vriendelijke woorden, tot hem gericht, maar merkte op. dat hij deze schoone oogenblikken niet had mogen beleven als hij niet den steun van den raad had ontvangen. Spreker deelde tenslotte onder applaus mede. dat hij een zilveren medaille beschikbaar stelde als prijs voor den winnaar van den wedstrijd R.C.H.—Ajax. Adspirantenwedstrijd R. C. H.H. F. C. Na deze plechtigheid kwamen elf R.CH - en elf HJ.C -adspiranten te voorschijn voor het spelen van een vriendschappelijken voor wedstrijd. De eerstgenoemden wonnen met 50. Het Is natuurlijk niet onze gewoonte om namen van adspiranten te melden. Voor dit maal maken we een uitzondering voor de R.C.H.-linksbinnen Jaap Sigerist, die reeds kort na het begin voor R, C. H. den aller- eersten goal in het nieuwe home scoorde. Dit voorbeeld zou even later in den grooten wed strijd door De Geus gevolgd worden. In dc Bestuurskamer. De heer Scheen stelde ons in de gelegenheid een kijkje in de bestuurskamer onder de overdekte tribune te nemen. Hier vonden we verschillende voorwerpen, die ons aan de roemrijke geschiedenis van de Racing her innerden. Maar er was ook iets nieuws. Da: zijn namelijk de nieuwe raambiljetten waar op de wedstrijden van R.C.H. voortaan zullen worden aangekondigd. Het fraaie ontwerp is van den Haarlemschen kunstenaar Kees Koeman, die er veel eer mee ingelegd heeft. R. C. H.—AJAX. Direct nadat de Burgemeester van Heem stede voor het laatst heeft gesproken wordt aangevangen met een demonstratie adspi ranten voetbal tusschen twee adspiranten elftallen van H. F. C. en R. C. H. en met 5—0 door R. C. H.'ers gewonnen. Dan komen onder luid applaus de elftallen van R. C. H. en Ajax benevens hun scheids rechter Vrugt tusschen een haag van R. H. adspiranten in het strijdperk. Er wordt ge kiekt, getosst, de elftallen stellen zich op en inplaats van het uitwerpen van den bal door een vliegmachine, dat te elfder ure door den Minister van Waterstaat verboden bleek te zijn, doet dan de Burgemeester van Heem stede den aftrap. Verkerk onderschept den bal en het spel gaat beginnen. En welk een spel. vooral van R. C. H. zijde! Weliswaar zijn de Amsterdammers vooral in de eerste helft volkomen gelijkwaardig aan de R. C. H.'ers, misschien zelfs wel een tikje gevaarlijker,, na de rust was het R. C. H. elftal superieur aan dat van Ajax en liet dit blijken door een se rie prachtige doelpunten en spelmomenten waarvan het publiek genoot. Al heel spoedig na het begin heeft. Ajax het- eerste succes als linksbinnen Schubert profiteert van een misverstand in de R. C. H. achterhoede door met een goed schot langs den uitvallenden Kos te scoren. R. C. H. voelt blijkbaar meteen dat het dezen mid dag in elk geval niet kan en mag verliezen en onderneemt dan aanval na aanval op het Ajax doel waaruit na een voorzet van Paape. de Geus prachtig inkopt. 1—1. Nog maar nauwelijks rolt de bal weer of het is Verkerk die een keurige pass van Smit benut 21. Het spel golft gelijk op en neer, waarbij van rechts bij Ajax het meeste ge vaar dreigt. Twintig minuten na het begin ziet ten Have kans om met een scherp schot den stand op 22 te brengen. Verkerk o.a. krijgt een heel gemakkelijke kans. doch alleen voor den keeper staande schiet hij nog in diens handen. We denken reeds dat de rust met gelijken stand zal ingaan als plotseling Verkerk een scherp schot inzendt dat Hoeboer te machtig blijkt. '3—2». In de lange rust demonstreert men op het terrein met een paar sproeiapparaten, zoogen. waterkanonnen. Hoog in ac lucht zien we een vliegtuig alle denkbare en on denkbare buitelingen maker.. Totdat de elf tallen weer terugkomen. R. C. H. is nu in te genstelling met dc eerst, helft, toen de spe lers in roode broeken cn gele jerseys ver schenen. in haar gewone costuum gestoken. Waar rood cn geel de kleuren vormen van de Heemsteedsche vlag leek ons dit een aar dige attentie tegenover de Gemeente Heem stede. Er wordt nog beter dan in de eerste helft gespeeld cn reeds na enkele minuten knalt Verkerk het vierde doelpunt langs den Ajax doelman. Het is een ongekende weel de. vier doelpunten tegen Ajax en de R. C. H.'ers spelen met groot enthousiasme ver der. In het veld vlot alles uitstekend het spel is bijwijlen af. er wordt mooi gecombi neerd. Smit maakt mot een boogschot het 5e doelpunt, terwijl kort daarop de Geusnum met zes en Verkerk nummer zeven scoort. Van Reenen is het die nog meermalen ver warring sticht in de Racing defensie en hij smaakt het genoegen het derde doelpunt voor zijn club te maken. Smit maakt dan voor R. C. H. het achtste, van Reenen voor Ajax het vierde doelpunt, waarna Smit uit een voorzet van rechts met een pracht schot den stand op 9—4 bracht. R. C. H. heeft een prachtigen wedstrijd gespeeld en zoo ooit dan waren nu de resul taten van dc intensieve training wel zicht baar. Ajax dat zoowel van Kol als Volkers miste, was niet zoo goed doch zal zich wel bijtijds herstellen, om bij den aanvang van de competitie weer het gevaariijKe geduch te Ajax te zijn. We geven hieronder nog de juiste opstel ling der elftallen. R. C. H.: Kos. Krom. Prevost. Geutskens, Ruis. Muller Hanse, de Geus, Verkerk, Smit, Paape. Ajax: Mulders, Schubert, van Reenen. Jurriaans ten Have. Strijbosch, And er lessen, van Dljck, van Os, Diepenbeek, Hoeboer Na de rust was bij Ajax van Dljck ultgc- len, speelde Jurriaans op diens plaats cn was op de rechtsbinnenplaats Blomvliet opge steld. Voor de tribune reikte de Burgemeester van Heemstede de door hem beschikbaar ge stelde medaille aan den aanvoerder van R. C. H. uit. Daarmede was de eerste sportge beurtenis op het nieuwe terrein achter den rug. R. C. H. kan er volkomen mee tevreden zijn. de dag is volkomen geslaagd, en de naar schatting zeven a acht duizend toeschouwers zullen tevreden kunnen zijn met deze eerste kennismaking. Na afloop vond een intiem diner plaats in Groenendaal tusschen spelers met hun da mes van beide partijen cn enkele genoodig den. waaronder de Burgemeester van Heem stede, de beide wethouders en enkele raads leden. Om elf uur gingen de Amsterdammers per extra dienst weer huiswaarts. StormvogelsZeeburgia (30) Stormvogels verscheen met de volgende „proef "-combinatie; Zeemeeuwen. Do wedstrijden van de voetbaivcrcenigir.g Zeemeeuwen, ter herdenking van het 12 1 2- Jarig bestaan werden Zondag met beter resul taat- voor de thuisclub voortgezet. Zeemeeu wen V won het 43 van Damiatcn II. Zee meeuwen IV verloor met 65 van Heemstede I. terwijl Zeemeeuwen I met 73 won van een VS.V.-combinatie, waarbij niet vergeten mag worden dat de laatste een groot deel van den wedstrijd met 9 man speelde. Opening Xerxes-Stadion. Zondag is te Schiebroek het Xcrxes-sta- dlon officieel geopend door den burgemees ter van Schiebroek. In verband met de hitte is dc openingswedstrijd XerxesFeljenoord om 6 uur 's avonds gespeeld. De uitslag was 4—4. Nieuw terrein V. V. „Beverwijk". Door de Voetbal-Vereeniglng „Beverwijk" zal op 28 Aug. oen tweede terrein op feeste lijke wijze worden in gebruik genomen, tevens zullen dan de tribunes on kleedkamers voor het eerst dienst, doen. Het geheel kan nu met recht oen sportpark genoemd worden. De openingswedstrijd zal gaan tusschen „Be verwijk" cn ,.de Konnemers" en zal worden opgeluisterd door de muziek van do Boverw. Harmoniokapel. Voor dezen wedstrijd is een groote zilveren beker beschikbaar gesteld welke in het Sport magazijn der firma Schuit cn Zoon aan de Schans is tentoongesteld, cn waar tevens foto's van de tribunes enz. tc bezichtigen zijn. Lijnden komt in de kampioens wedstrijden uit. Zondag zou de handbalwedstrijd Lijnder.— Vires et Celerot-as worden gespeeld als voor ronde voor de spelkampioenscthappcn van de K N G V. Vires scheef echter af. waardoor Lijnden nu Sn de demi-finale te Groningen op 28 Augustus uitkomt. Vriendschappelijk speelde Lijnden tegen Concordia en won met 110. Trainingsmarsch 20 K.M. Dc op Zondag gehouden wandeltocht van 20 K M. onder leiding van don hoor A. Vcr- nout. heeft onder een zeer gunstige weers gesteldheid een vlot verloop gehad. Allo deelnemers (sters) hebben den tocht in goede conditie volbracht in den tijd van 3 u. cn 5 min. O.a. namen 5 leden der Haarl. Sportvereeniglrp ..Excelsior" deel. waaronder het dameslid Mej. M. van Oor'. De heer J. H. Coule nam na binnenkomst het woord en sprak eenige hartelijke en waardeorende woorden tót de wandelaars'sters». Daarna reikte hij de diploma's uit, die zeer op prijs gesteld werden. De controle der marsch werd op zeer cor recte wijze uitgeoefend door den Controleur de heer C. F. Klashorst. Er werd deelgenomen door 21 personen. Hollenberg. Haak. Koster. Prins. Van Gelder, Rijkcbocr. v. d. Steen, Plokker, Schoorl, Ketting. Dc Waard. Reeds van stonde af aan was het duidelijk tc zien. dat Zeeburgia niet voornemens was zich als gewillig slachtoffer te laten gebrui ken. Een aantal goed opgezette aanvallen viel tc noteeren. waarbij de snelle, handige rechtsbuiten opviel, doch Haak Prins cn Rijkeboer bleken geduchte struikelblokken. Doordat de Amsterdamsche mid denlinie nogal gemakkelijk passeerbaar bleek, waren de IJmulder aanvallen gevaarlijk. Het duurde maar vrij kort, of Ketting gaf met een kop bal zijn club de leiding, waarna spoedig een doelpunt van v. d. Steen volgde, toen de Am sterdamsche defensie verzuimde aan te val len (2—0). Meer doelpunten werden in de eerste helft niet gemaakt. Over het geheel was Storm vogels sterker, doch Plokker vooral richtte weinig tegen den links-back uit en Ketting was zijn schot kwijt. Een schot van Schoorl, in volle vaart gelost, werd keurig gestopt. De Waard kreeg niet te veel te doen, maar maakte in die gevallen, waarin hem de bal wel werd toegespeeld de fout van óf het leder lang bij zich te houden, óf te scherp voor te zetten. Rust 2—0 Na de rust, was Zeeburgia over het geheel iets sterker. Haar middenlinie zat thans beter achter de voorhoede aan, terwijl daar entegen de IJmuider middenlinie met uit zondering van Prins minder speelde dan voor rust. Speciaal Van Gelder kon op de voor hem vreemde plaats niet op dreef komen, reden, waarom hij later met Rijke boer van plaats verwisselde. Dat Zeeburgia ondanks haar meerderheid het doelman Kol lenberg niet lastig maakte, moet voor het grootste deel op rekening van Haak ge schreven worden, die overal was, waar ge vaar dreigde. Door minder goed „plaatsen" en het hoog spelen van den bal door de middenlinie werd de taak van den Stormvogels-aanval niet vergemakkelijkt. De Waard kreeg te weinig tc doen en Ketting was te langzaam. Plokker zag geen kans zich vrij op tc stellen. Toen hem dat eens gelukte, trok hij er direct snel met v. d. Steen tusschen uit, om daarna hard tegen de lat te schieten. Vlak tegen het einde bracht Haak den bal op en speelde hem hard naar voren. Schoorl kwam juist op tijd en scoorde vla den paai zoodat Stormvogels met 3—0 won Scheidsrechter Twisterling leidde op pret tige wijze. Stormvogels 2Westindischc Combinatie (32) Stormvogels II speelde gisteren een wed strijd tegen een combinatie betsaande uit hier te lande woonachtige Surinamers. De thuisclub won den wedstrijd me: 3—2 De IJmuidenaars hebben dc zaken kalm op gevat. JUBILEUMWEDSTRIJDEN H.B.C. JUNIOREN-TOURNOOI. H. B. C. a St. Louis a 3—1 D. E, H. a—SU Louis b 31 Winners: D E. M. all. B C. Q 2—4 Verliezers: St. Louis a— St. Louis b 2—1 Snclpost. Bovengenoemde vereeniging hield een wedvlucht van Vilvoorden, afstand 162 K.M. De uitslag luidt G. Akoolj 1 8 12 18 34 v. d. Bosch 2 3 15; Eykhof 4 19 33; J. de Goede 5: G. Zaagsma 6 17 22 42 46; v. d. Meer 7 13 14 26; Facé 9 16 21 43; J. v. d. Linden 10 40; Paap 11 45; Schuurman 30: J. Kaperus 23 36: P. Martens 24 28 35 44. J G. Kuperus 25 39; H v. Es 27; T. Lulkel 29 37 41; M. Luijken 30; H. Keerwoif 31 38; J. Zomer dijk 32. Eerst getoonde duif 9 uur 39 min. 5 sec. Laatst getoonde duif 10 u. 10 min. 10 sec. Neptunus 2D. W. R. 2 (00) Zondagmiddag speelden twee zeventallen van de Waterratten tegen die van Neptunus te Zaandam. Begonnen werd met de beide reserve-zeven tallen. De Waterratten gaan als volgt tc water: J Kollcrie. M. Knol, P. Zeeuw. R Blaak. G. v. Rijn, F. Vcenstra, Switters, Reeds direct ontwikkelt zich een vlug cn enthousiast spel. Kollcrie valt op. Dc Waterratten zijn over het algemeen sneller, doch Neptunus geroutineerdcr. Rust komt met blanken stand. Na rust zijn de Waterratten het eerst bij den bal cn een mooi schot van Vcenstra belandt in de veilige handen van den Zaanschen doclver- dediger. Geen van belde partijen weet te doelpun ten zoodat het einde komt met 0—0. Hierna bonden Neptunus 1D. W. R. 1 (31) den strijd aan. Dc Waterratten gaan met het volgende zevental te water. C. M. v d Broek. C. H. Vrugt, J. H. v. d. Booren S. de Vries. J. Seubnng, Ph. v. Koningsbrugge. N. dc Vries. De Waterratten zijn het eerst bij den ba! maar Neptunus neemt direct den aanval over cn doelpunt dadelijk '10). Het samenspel wil bij de Waterratten niet erg vlotten. Dc Vries breekt eenige keeren door maar het beslissende schot ontbreekt. Seubrlng houdt den bal eens te lang bij zich. Neptunus doet het beter, en vergroot den voorsprong. (20) De achterhoede der Waterratten is er ge heel uit Wanneer bij een algemecncn aan val van de Waterratten zelfs dc achterspelers voor liggen, komt een der gastheeren vnj tc liggen en alleen voor van den Broek geelt hij dezen geen kans 30. Na dc rust pakken dc Waterratten wat be ter aan cn de Zaansche doel verdediger krijgt nu verscheidene schoten te verwer ken. De Vries weet bij een aanval te doelpun ten (3—1). De Waterratten komen nu her haaldelijk voor het Zaansche doel, doch tot doelpunten komt het niet meer. H. SCHEEN.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 9