BAND FINANCIEELE KRONIEK. INGEZONDEN MEDEDEELINCEN 60 Ct«. per rrgef. Wat zegt een klein prijsverschil tegenover een GROOT kwaliteitsverschil Koopt Blue Band, Hollands beste standaard- merk, nog altijd 25 cents per half ponds pakje Versch Qe,"_mboter landsche roo«> met 15% allerfijnste Hol. :Vcar°d onder, Rijkscontrö/, De officier van Justitie mr. Paardekoper Overman, merkte in zijn requisitoir op, dat de eene verdachte nu niet meer weet. wa: de ander gedaan heeft cn zinspeelt er op, dat verdachte's verdediger hem tot de voorzich tigheid had gebracht om zijn medeverdachte niet te bezwaren, hetgeen een kleine scher mutseling tusschen den officier en den verde diger mr. de Rijke tengevolge had. De officier eischte 6 maanden voorwaar delijk tegen den man. die nog niet gestraft was en 4 maanden onvoorwaardelijk tegen den ander. Mr. De Rijke voerde aan. dat nu verdachte erkend had twee sigaren te hebben gestolen, hier niet meer van poging tot diefstal, maar van diefstal gesproken moet worden cn dat wat de inbraak van de brar.-dkluis betreft, niemand zal aannemen, dat deze met een ichoevendraaier geopend kan worden, zoodat bij zulk ondeugdelijk middel ook niet van poging tot inbraak kan gesproken worden. Uitspraak 30 Augustus. Oplichting. ken had gesneden om ze te verkoopen, kwair. er met f5 af; de Amsterdamsche bloemcnkoop man die in Aalsmeer de rozen uit het veiling - lokaal pikte en zoodoende de onschuldige of schuldige oorzaak was., dat wc in de warmte hadden te luisteren naar een brcedsprakigen getuige, die begon te zeggen, dat hij van zijn beginsel af zou vertellen, wat gelukkig be- teekende van het begin die bloemenkoop- man kwam er ook mot een tientje af. Men ziet het: met de zwoelte was de wel willendheid neergedaald en wij vragen een zelfde welwillendheid van den krantenlezer, nu de inkt in onze vulpen het kookpunt nabij was, dat wij ons niet verder konden verdie pen in de vraag of het recht was. aat ren man, die op een motorfiets gezeten, tegen een stoomwals opreed, waar een brandende lan taarn aan hing. zich zoo kwaad maakte over de zijns inziens onvoldoende verlichting, nat hij de lantaarn afrukte cn in 't water gcoide. daarmee de straatverlichting en anderen weg berijders geen dienst doende. De man kreeg vijftien gulden boete. WU plonsden ons weer in ae negentig graden. Het einde der crisis? On zekere toestand in Duitsch- land van geen invloed op de beurzen. De groote Engel- sche conversicleening ge slaagd. Amsterdam weer op het emissiepad. Handel op de aandeclenmarkt van geringen omvang. Met eenige spanning kijkt men aan de Amsterdamsche beurs naar de bewegingen op de New Yorksche fondsenmarkt. nu deze na de scherpe hausse der laatste weken op een punt gekomen is dat de kans op een reactie groot maakt. Men is het er algemeen ook in de V.S. wel over eens dat de snelie opgang der koersen niet een zuiver natuur lijk karakter draagt, maar mede aan allerlei kunstmatige factoren te danken is. De vraag komt op: Loopt de beurs op den toestand vooruit of is haar beweging de xegistreering daarvan. Het is uiterst moeilijk de econo mische verschijnselen juist te onderscheiden; in dezen tijd te moeilijker omdat op allerlei manier de normale ontwikkeling van het economisch leven door machten en krachten die daarbuiten staan en die daarbuiten be- hooren te staan wordt beïnvloed. Er is ontegenzeggelijk een algemeene bedrijfsverbetering op de goederenmarkt zichtbaar, maar deze valt In een tijd, die zich kenmerkt door het ingrijpen der regeering in het geld- en credietwezen en een samen werking van producenten tot verlaging der productie. Wij hebben de laatste weken her haaldelijk gewaarschuwd, dat men ten op zichte van wat men in de Unie ,jhet einde der crisis" noemt, ietwat sceptisch moet zijn en wanneer wij de uitlatingen van oude beursrotten nagaan, worden wij in de mee ning bevestigd. Er is. volgens ervaren beur zeniers, nog weinig reden om op een ietwat krachtige wending in de conjunctuur te rekenen. Het bedrijfsleven in de VS. toont thans hier en daar eenige opleving in ver band met de nadering van den herfst, maai de cijfers, welke men ook over de laatste maanden en weken ziet, leveren toch wel he'. bewijs dat de depressie :n het zakenleven nog steeds abnormaal drukt. Daar komt bij wij wezen daarop reeds de vorige week j dat de oprichting van nieuwe financiers instellingen door de regeering nu ook voor goederen de uitwerking van zuiver natuur lijke factoren op de goederenmarkt aan de waarneming onttrekt. Trouwens, gedurende de laatste dagen heeft ook te New York een weifelende stemming de overhand ge kregen en twist men in Amerikaansche beurs kringen over de vraag of het koersavans. dat verkregen werd, zal kunnen worden be houden, dan wel of de baissers op nieuw zich de overmacht op de beurs zullen verwerven. Laat ons hopen, dat het pessi misten, waartoe men ons reeds jaren heeft gerekend en die dusver steeds gelijk hebben kregen, het ditmaal eens aan het verkeerde eind hebben. New York was ook deze week voor de beurzen van Europa doorgaans toonaange vend. De politieke toestand in Duitschland, die nog altijd onzeker is, had weinig invloed De beschouwingen over de renteverlaging der particuliere schulden hebben op Duit- sche fondsen een geheel averechtsche uit werking gehad, want ze liggen nog steeds vast in de markt. De vraag overheerscht of in Duitschland de politieke verhoudingen zich zullen kunnen consolideeren en wan neer dit het geval mocht zijn, bestaat de 1 overtuiging dat de regeling van financieele I aangelegenheden, welke immers noodzakelijk zijn, de beurzen niet opnieuw uit het even wicht zullen brengen. Officieel-# vaststelling van wat in werkelijkheid reeds lang bestond, brengt in onzen tijd geen schokken teweeg Er zijn gelukkig ook deze week verschijn selen aan te wijzen, die bemoedigend mogen worden genoemd. Daaronder behoort wat het buitenland betreft, het welslagen van de groote Engelsche conversieleening, waarvan slechts 50 millioen niet geplaatst werd omdat betaling der aflosbare War Loan- obligaties in contanten verlangd werd. Op een bedrag van 2 milliard is dit cijfer van weinig beteekenis en gelijk te verwachten was heeft het redres van den Pondenkoers reeds een aanvang genomen. Op alle Euro- peesche beurzen heeft deze financieele krachttoer grooten indruk gemaakt en in het algemeen heeft hij ertoe medegewerkt dat het vertrouwen op de geldmarkt ook ten opzichte van leeningen op langeren termijn weer is toegenomen, Zooals men weet hebben ook Hollandsche beleggingsfondsen van dat grootere vertrou wen hun portie gehad en nog altijd blijft op de beleggïrigsmark: een vaste stemming domi- neoren. welke de laatste weken meer en meer ook aan de gem een te-obligaties is ten goede gekomen. Het feit dat de gemeente Amster dam erin geslaagd is een nieuwe 5 pets. lee ning te kunnen plaatsen met een koers van 95 1 2 pet. een emissie, die prachlg ge lukt is bewijst weer eens. hoe snel het on der menschen kan verkeeren. Het ligt voor de hand dat meer gemeenten met bankiers kom enpraten over dc uitgifte van obligaties en wanneer hierbij de noodige voorzichtig heid wordt betracht en met de verminderde draagkracht der bevolking voldoende wordt gerekend, kan dit herstel van het gemeente- crediet aan de verbetering van den alge- meenen toestand bevorderlijk zijn. Men mag echter niet voorbijzien dat de moeilijkheden voor de publieke lichamen nog lang zullen aanhouden. Doordien de be lastingen in allerlei vorm op het inkomen van een vroeger tijdvak gebaseerd zijn, blij ven de inkomsten van staat en gemeenten nog langen tijd dalen, ook al zou in het be drijfsleven een herstel intreden. De staat der Rijksmiddelen over de maand Juli, die een vermindering van f 10 millioen aanwijst, is een ernstige waarschuwing tegen opper vlakkig optimisme. De noodzakelijkheid van verdere inperking der uitgaven blijft bestaan De aandeclenmarkt heef', een zeer kalm ver loop gehad, met name wat de Locale waar den betreft. Blijkbaar voelde de speculatie zich het meest tot de Amerikaansche shares aangetrokken. Over het algemeen is dc fondsenhandel op de Amsterdamsche beurs gering geweest. Het exeptioneel schoonc va- cantieweer spreekt op de beurs ook een woordje mee? LETTINGA. STADSNIEUWS TOEVLUCHT LEGER DES HEILS NAAR HET NIEUWE GEBOUW, SPAARNE 106. Enkele weken geleden werd door ons een artikel opgenomen waarin werd besproken de verhuizing van het Toevlucht voor Man nen van Spaarne 102 rood naar Spaarne 106. In eerstgenoemd perceel was het Toevlucht reeds gedurende ongeveer 18 jaar gevestigd Plaatsruimtegebrek en zich steeds sterker openbarende ongeschikheid van het bestaan de gebouw, noodzaakten tot deze verande ring. Wellioht is het niet ondienstig, bij gelegen heid dezer verandering een klein overzicht te geven van het werk. dat door middel dezer inrichting in Haarlem wordt verricht. In de eerste plaats 2ijn daar 60 a 65 mannen. d:e ten gevolge der tijdsomstandigheden vcor korter of langer tijd in het huis verblijf houden. Daaronder zijn menschen, die nim mer te voren in een inrichting verblijf hiel den, doch door de malaise genoodzaakt, bij het Leger aanklopten en in het huis ver blijf houden, totdat hopelijk, betere tijden zullen aanbreken. In hoofdzaak betreft dit mensohen, die. indien zij werk hebben, in een of ander kosthuis verblijf houden, cn nu. ten gevolgen der werkloosheid. niet bij machte zijn, kostgeld te betalen, en nu. zoo lang geen werk wordt gevonden, een onder komen en alles wat noodig is, in ons tehuis vinden. Gedurende hun verblijf in het Tehuis komt alles, zooals voeding, kleeding. schoeisel, enz. voor rekening van het leger des Heils, ter wijl iedere man, een bedrag aan zakgeld ontvangt. Bovendien worden per week ongeveer 60 a 70 gratis middagmalen verstrekt, benevens een aantal portie's brood en koffie. Verder wordt regelmatig voor rekening v.h. Leger des Heils bons afgegeven voor gratis nachtlogies in de Metropool aan het Spaarne 102 en wordt aan verscheidene gezinnen door bemiddeling van het Leger des Heils vrouwen- en kinderkleedmg uitgereikt. Uit een en ander blijkt duidelijk zoo merkt het. bestuur van het Leger op in een ons gezonden schrijven. dat de inrichting van het Leger des Heils voorziet in een be hoefte voor onze stad. Waar nu de plannen in betrekking tot vergrooting van de bestaan de gelegenheid slechts kunnen worden uitgevoerd met steun van diegenen welke sympathiek staan ten opzichte van het Werk van het Leger in Haarlem, wordt een beroep gedaan op den financieelen steun van hen die daartoe bij machte zijn. ï>e aankoop van het nieuwe gebouw kon het Leger slechts bewerkstelligen met groote bezwaren en daar nu voor de verbouwing een bedrag van f 10.000 noodig is. zou het Leger nog eens een dringend beroep willen doen op de of fervaardigheid van hen, die nog geen ant woord gaven op de door hen ontvangen cir culaire voor dit doel. Er is nog een groot bedrag noodig om de gemaakte plannen uit te voeren, en daar om wordt bij dezen nog een dringend beroep gedaan op de hartelijke medewerking van allen, die den arbeid van het Leger welge zind zijn. Bijdragen kunnen worden gestort op Gironummer 40698 of worden tegen kwitantie aan huis afgehaald. Desgewenscht worden ten allen tijde mondelinge inlichtin gen verstrekt in betrekking tot. den arbeid die in deze door het leger te Haarlem wordt verricht. GEMEENTERAAD. Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Haarlem, gehouden op Woens dag. 24 Augustus 1932 des namiddags ten 1.30 ure. zoo noodig voort te zetten des avonds ten 8 ure in de Statenzaal 'Prinsenhof). Aan de orde zal worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. Eervol ontslag onderwijzeres. Vervolgscursus I mevr M. H VersteegSchouw. Eervol ontslag vakonderwijzer J A. v. d. Boom. 2. Sluiten geldleeningen. 3 Onderzoek geloofsbrief nieuw inkomend lid. 4. Aanvaarding legaat Dr. Frederik van Eeden. 5. Balans, enz. 1931 woningbouwver. Huis ter Cleeff. 6. Wijziging regelingen Voorbereidend On derwijs. 7. Beschikbaarstelling ged. schoolgebouw Nassaulaan 37 a, Vereeniging Oranje Nassau- instituut. 8. Wijziging reglement gem. avondschool voor handelsonderwijs. 9. Verzoekschrift Haarl. Veiling N.V. ver laging huurprijs grond D. Spaarne. 10. Verkoop grond: a Mefcuriusstraat (S. Feenstra); b. v. Dortsiraat «HogervekaL c. Jupiterstraat (J. Russ en J. Buijs); d. Mid denweg (C P. Laan. v 11. Verkoop erfpachtsgrond Verspronck- weg aan H. C. Volmiiller. 12. Intrekking raadsbesluit 22 Juni 1932 no. 17 (meubilair enz. school U.L.O. letter B.) 13. Slooping Brongebouw. 14. Toekenning vergoeding art. 100 L.O. wet aan bijzondere scholen. 15. Wijziging belooning personeel buiten gewone gymr.astiekcursussen. 16. Ingebruikgeving lokalen school Klein Heiligland aan het bestuur R K. Jongens scholen L.O. en U.L.O. Benoemingen a. tijd leerkrachten Middelb. School voor Meisjes: b. 9 tijd, leerkrachten gern. Lyceum; c tijd. leeraar Fransch HBS. B met 5-j. c.; d. 3 tijd. leerkrachten H.B.S. A met 5-j. c. Vragen van den heer: a. L. Peper Inzake verbod openlucht samenkomst anti-oorlogscomité. b. Mr. Dr. F. A. Bijvoet inzake het zingen bij optochten. c. P J. M. van Tetering inzake verminde ring steunbedrag door verdiensten Inwonende kinderen. d. Joh. Visser inzake plaatsing Hilde- brand-monument. e. Mevr. MaarschallKomin inzake niet toelating van leerlingen tot de scholen voor openbaar Voorbereidend Lager Onderwijs. f. L. Peper inzake inhouding periodieke verhoogingen verplegend personeel St. Eli sabeth's of Groote Gasthuis. g. L Peper inzake weigering vergunning openluchtbijeenkomst met enkele attracties aan de Kleverlaan. h. M. H. Groenendaal inzake verplaatsing urinoir Groote Markt. MOTORDIENST. De le Luitenant A. L. W. Seyffard; van de Schoolcompagnie van den Motordienst word' op 12 September gedetacheerd te De'.ft tot het volgen van een cursus hoogere technische vorming aan de Technische Hooge School. ARROND.-RECHTBANK. VANDALISME Maandag stonden drie gebroeders van den Achterburgwal te Amsterdam, een bewoner van Zaandam en twee vrouwen terecht we gens het in het openbaar geweld plegen te gen personen en goederen; zij zouden op 11 April 1.1. te Zaandam in het café van Bos glazen en wat verder voor do hand lag in het buffet hebben geworpen, waardoor eenige flesschen likeur, een achttal gramo- foonplaten, een lamp en een dertigtal gla zen waren vernield. De mannen waren ver schenen, de dames niet. Uit de verklaring van den caféhouder en zijn buffetjuffrouw bleek, dat de drie ge broeders 's middags al op de lat. hadden ge dronken en dit 's avonds weer wilden doen: de buffetjuffrouw plaatste zich voor dc deur cn eischte betaling, waarop zij oen klap kreeg: de drie broeders kregen toen rir/:c omdat zij niet allen met die handtastelijk heid instemden. Toen kwam de Zaandam mer binnen met de twee dames en vroegen een consumptie, welke niet werd gegeven en daarop zou een der dames, zekere Marie, be gonnen zijn met het gooien van oen glas in de richting der buffetjuffrouw. D:t was het sein tot den aanval: de bierglazen en andere projectielen vlogen door de zaal, schrik en scherven veroorzakende De kastelein, die even wog was geweest om politie te waarschuwen, kreeg bij binnen komst een bierglas in het gezjcht, geworpen door den Zaandammer, die toen een krukje opnam om den baas daarmee op het hoofd te tikken, maar een huisgenoot van Bos ving met een ander krukje den slag op. Alleen dit laatste feit was door getuigen mot zeker heid waargenomen: overigens wisten zij wel te vertellen, dat het heelc stol gcuooid had. maar dat Jan met dit en Piet. met dat had gegooid, dat kon men niet precies zeg gen. De beklaagden ontkenden: alleen de Zaandammer wist, dat hij een krukje had opgenomen. De officier achtte het ten laste gelegde be wezen en deelde mee, dat de drie gebroe ders wel ontkennen, doch dat zij al met meer zaakjes voor de rechtbank zijn geweest en altijd hun kracht zoeken in ontkennen; zij beginnen een heibeltje te maken om een mo tief te hebben den boel stuk te slaan. Mr. van Dam. de verdediger van den Zaan dammer. betoogde, dat art. 141 W. v. S hier geen toepassing kan vinden, omdat z.i. iets wat in een café gebeurd, niet gezegd kan worden in het openbaar te zijn geschied, het is hier geen aanval op de openbare orde. waartegen het artikel gericht is. Mocht toepassing gevraagd worden van art. 350 vernieling dan zou ook ontslag van rechtsvervolging moeten volgen, omdat in de dagvaarding het woord wederrechtelijk is weggelaten. Uitspraak 30 Augustus. INBRAAK BIJ DEN RAAD VAN ARBEID In den nacht van 6 7 Februari 1931 hadden personen zich door verbreking van een ruitje en openschuiving van een raam toeeang ver schaft tot het kantoor van den Raad van Arbeid te Zaandam, waar lessenaars werden omgehaald, terwijl krassen waren waargeno men op de deur der brandkruis. Als verdacht van poging tot diefstal stonden twee bewo ners van Zaandam terecht, van wie een voor een te Amersfoort gepleegden diefstal is ge detineerd. Verdachten bekenden, doch de gedeti neerde vertelde bij zijn verhoor, dat zij ook twee sigaren, merk Abonné hadden wegge nomen. Zij zouden met een schroevendraaier de brandkast hebben bewerkt maar zagen dra in, dat hiermee de kluis niet viel le openen. In de namid'dagzitting werd behandeld de zaak tegen een 36-jarig man. beschuldigd van oplichting van f 18. Hij had zich bij een bewoonster van Haarlem vervoegd en in den loop van het gesprek had hij medegedeeld, dressoirs te kunnen leveren tegen zeer lagen prijs. De juffrouw ging er op in en gaf f 18 maar van de levering kwam niets. De psychiaters Dr. Overboek en dr. Burdet hadi.ïen den man onderzocht en waren tot de conclusie gekomen, dat hij psychopaath is, al liepen de meeningen der doctoren over de toerekenbaarheir eenlgszlns uiteen. Het openbaar ministerie wees er op. dat men hier te doen heeft met een beklagens waardig man. dien de Justitie zooveel moge lijk wil helpen. De oplichting acht de offi cier bewezen en in verband met de verkla ring der geneeskundigen cischt hij 10 maan den gevangenisstraf met aftrek preventief en ter beschikkingstelling der regeering. De verdediger Mr. de Hoog acht de oplich ting niet bewezen en vindt dat hier meer sprake is van een civiel-rechtolljke zaak. Overigens acht hij de eisch buitensporig hoog hetgeen hij verklaart door het lange voorar rest. Verdediger vindt het beter dat verdachte niet naar een psychopaten gesticht gaat en vraagt ontslag uit de voorloopige hechtenis. Dit verzoek wordt door de rechtbank afge wezen. Uitspraak 30 Augustus. Voor den Politierechter. ALS T WARM IS. Onbarmhartig sloeg dc zon hittegolven in dc straten, maakte dc Groote Markt tot een oven. waar zelfs den goeden Lourcns Coster zwectöruppelen uit de huid geperst werden, en hulde ook het gerechtsgebouw In haar warmen mantel, 't Is met v/einig geestdrift, dat men zich op zoo'n dag opmaakt om cr ge tuige van to zijn, hoe de weegschaal schom melt vóór de kleine zondaren. Maar in de rechtzaal licerschte een welda dige atmospheer, dank zij open deuren en ramen met neergeklapte jaloezieën, zoodat men zich voelde als in een bosch, wat de lust opwekte on» zich behaaglijk te zetten en oe oogen te sluiten. 't Is begrijpelijk, ja vanzelfsprekend, dat dat soort vacantiegovoel den mensch tot zachtheid moet stommen cn een soort gemoe delijkheid lag over alle aanwezigen, de deur waarder liep rustiger dan anders en zijn stom klonk minder luid; de veldwachter in het zware officieele pak met den helm op. dom melde zoo n beetje, de rechter was mild ln zijn oordeel, de officier in zijn eisch. Het wil me voorkomen, dat 't een boffer is. als je zaak op zoo n dag word: berecht, want dat je nooit op meer toegeeflijkheid kan rekenen. Daar verschijnt een man als verdachte, die op de zen dag. nu 't een onderneming is om van de Houtstraat naar de Jansstraat te trekken., de moeite heeft genomen Om van Purmerend hierheen te reizen, teneinde togen te spreken, dat hij op den openbaren weg dronken was geweest en zich tegen «en veldwachter verzet, had. De man veegde zich het zweet van 't voorhoofd, daarmee aanduidende hoe warm het was en hoe ver. Denk je nu eens in, dat je op een dag. als Je armen slap langs je lijf hangen en je hoofd op Je borst zinkt, je in moet denken, dat iemand rukt cn trekt, schopt en slaat of zich aan een hek vast klampt: dat kan je gewoon niet; als een veldwachter zou zeggen ,.ga mee!" je liet je meenemen, al was je je geen kwaad bewust. Het toppunt was dat die goede man zich nog verbeeldde dat hij gejijk had en dat den rech tor wou doen gelooven. De officier geloofde den veldwachter, de rechter ook. maar belden vonden f25 boet-e een voldoende straf en dat is het dan ook wel voor iemand, aie heel van Purmerend is gekomen. Een andere verdachte, ook uit die buurt gekomen, kwam er met dezelfde boete af. schoon hij iemand met een mes een fiksche por in den arm had gegeven, zulks naar aan leiding van een twist in een café. waarbij bierglazen door de ruiten gingen Er was een beklaagde en er waren getuigen en de een noemde wit. wat de ander zwart noemde en het was in de warmzware atmospheer niet to verlangen, dat iemand zijn hersens zou in spannen om precies uit te zoeken hoe alles gebeurd was. Hij had met een mes gestoken, dat werci wel zoowa; algemeen erk'i-.d en toen vertelde de officier, dat de verdachte uit de binnenlander, van Drente kwam. waar men. evenals in Zuid Limburz en die con- trijen. dadelijk met het mes klaar sisat; de officier, die in Winschoten heeft gestaan, kent de luitjes daar en begrijpt dan ook wel. dat de Drentenaar zijn goede landsgewoonte nog niet direct had afgeleerd. Hij moest ech ter begrijpen, dat in Holland het mes in de scheede moet blijven. Toen kwam er wat bloemengeur in de zaal: 't ging over rozen uit Aalsmeer, seringen uit Hillegom. meldoorntakken uit Bennebroek en omdat de eigenaar van de seringen niet de moeite had gedaan om te verschijnen, maakte de officier zich niet druk; de seringenpluk ker werd vrijgesproken: het mannetje, dat uit den tuin van het St. Luciakloostor de meitak GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug le ontvangen bij: v. d. Dusscn Bre- derodestraat 1. armband: Koelemeyer, Oranjestraat 112. abonnement N.S.: Tollenaar. Tuinstraat 7rd., badpak cn handdoek: Van Es, Hof van Egmbnd 5. idem: Lieshout. Hof van Egmond 1. 2 boorden: Schreurs. LeicischezlJ- straat 4rdboekje coupons douchebaden: Bur. v. Politie. Smedestraat 9. bal; gewlch': muts: Gouwentak, Spaanschevaartstraal 49. badpak met handdoek: de Bruin, Madoera- straat 23. Heemstede, idem: Bom. J. F. Hcl- merstraat 23. bril: Tfomp. A. Dekenstraat 16, badpak: v Woerkom. Byzantiuoistraat 30. ceintuur: de Vries, Spiegelstraat 231. dolk mes; Huyboom. Graaf Willemstraat, motor gereedschap: v. Pel, Popelingstraa' 4. hon denhalsband: Bcenema. A. L. Dyserincksctr. 56. 4 haken m. moer: Oudhof. v. t Hoffstraat 103. hond: Maerten. Burgwal 31. handschoen; Schaap. Rozen prieelstraat 61. idem: Letter. Godfr. v. Bouillonstr. 31rd. handschoenen: Kennel Hacrlem, Regentesselaan 42. hond: 2 katten: Gem Gen Dienst. Kenaupark G. kin derjasje: Mennink. v. Oosten de Bruynstr. 143 colbertjas: Baumont. v. d Hulststraat 17. damesjapon: Hofman. Scheepmakeisd'.jk 18. damesjasje: Nijhuis. Kruistochtstrau 50. ka".: Konings, Klarenbeeksraat 43 zw.. litermaat: Draayer. Omvalspoort 14 rd.. mantel; Goddc. Lombokstraat 22. idem: de Wolf. 7. B Spaarne 31. mast met zeil; v. Nes. Staringstraat 25. portcmonnaie; v Woerkom. Beeksteeg 4. idem: v. d Drift. Eikenstraat 30. pet; Bur. v. Politie, Smedestraat 9. portemonnaïc. Ho*s. Olieslagers!aan 13. idem: v. Deursen. Ged. Oude Gracht 107. regenjas; dc Man. Zaanen- laan 2. heerenrijwiel: Rcnaud. Parkstraat 13. kinderschoentje; Veeninga, Brandtslraat 26, bos sleutels. EEN WRAAKNEMING In Frankrijk werd onlangs een employé van een telefoonkantoor ontslagen omdat hij zijn plicht niet naar behooren vervulde. Deze man heeft op een zeer eigenaardige manier wraak genomen voor dc volgens hem onreaf 6%udige behandeling, hem aange daan. Op zijn laatston dag in functie nam hij paar beambten mede en met behulp van zijn identiteitsbewijs verkreeg hij een extra trein, waarmede hij een groote reeks van tolefoonhokjcs. waarin verbindingen zijn op gesloten. aftrok. Hij opende deze kastjes en veranderde in allen de verbindingen, terwijl hij togen zijn ondergeschikten voorgaf, ze to inspecteercn. Het gevolg was, dat ln het be wuste district alle intorlocalc gesprekken verkeerd liepen. Iemand die met stad A wil de spreken, kreeg stad B en omgekeerd, door het gehccle alfabet. Het vorderde geruimen tijd. om het geheele net weer in orde te maken. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. HET VERGIFTIGEN VAN KATTEN. IJmuiden. 20 Aug. 1932. Beleefd verzoek ik iplaatsing van dit stukje. Bij voorbaat oprechte dank. Het komt den laatston tijd veelvuldig voor dat de bewoners van den Huygenstraat, wier achteruit grenst aan de achterzijde van de Kcnnemerlaan. hun poesen vergiftigd thuis krijgen. Tegen dat vergiftigen van deze beesten, wil :k een woord van protest laten hooren. Degenen, die dat onmensdhelijke werk doen. zou ik willen vragen, weet gij wel, hoe verschrikkelijk deze dieren lijden? Een volle week moeten ze martelen voor ze dood zijn Eigenaars van deze beesten, doen al het mogelijke om ze nog in 't leven te houden. Niets helpt. Hot einde Is toch de dood Wan neer gij vergift neerlegt ton gij doet dat. omdat ?ij meen: las; van deze beesten te hebben) zijn er dan geen betere methodes om ze op te ruimen? Al blijft het dooden van deze dieren onmensohejljk. dit zou cr mee gewonnen zijn. dat het lijden deze dieren bespaard bleef. Maar liever zou ik u toe willen roepen, iaat dit onmcnschelijk werk. Leert ton u bent nooit te oud om dat te leer en) goed voor dieren te zijn, dan kunt u pas den naam van mensoh dragen. Ik hoop van harte dat dit stukje er toe mag bijdragen het gevoel van die menschen (vooral die katten vergiftigen) te verzachten en verblijf met de hooghachting. M. C. VISSER, Etephensoastra&t 8.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 7