POLITIEKE ONRUST IN DUITSCHLAND. Kan Amerika de wereld .aar de welvaart terugleiden? Er is herwonnen vertrouwen. Herstel moet komen van hoogere handelspri jzen. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 25 AUCUSTUS 1932 TWEEDE BLAD Arrestaties in Opper-Silezië S.A. leiders in Beuthen. Heines mag de gevangenen niet bezoeken. De „Angriff" voor een week ver boden. Anti-semitische hetze van Dr. Coebbels. Besprekingen fusschen Centrum en Nazileiders over de Pruisische regeeringsvorming. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Nadat de onrust in Beuthen Dinsdag bijna geheel verdwenen was, is het in den loop van Woensdag weer zeer onrustig geworden. In de straten bewoog zich een groote" menschen menigte. De politie zag zich in verband hier mede genoodzaakt den patrouilledienst aan zienlijk te versterken. Op verschillende plaat sen kwam het tot botsingen en samenscho lingen. In enkele cafés en zake'n werden ven sterruiten ingeworpen, in verband waarmede verschillende arrestaties werden verricht. Tegen middernacht werd een vrachtauto met 6 nat.-soc. aangehouden, welke laatsten op grond van het demonstratieverbod en we gens ordeverstorend rumoer werden gearres teerd. In totaal hadden 9 arrestaties plaats. De regeeringspresident van Opper-Silezië heeft een tweede noodverordening uitgevaar digd waarbij in Beuthen alle samenscholin gen, of volksverzamelingen van groepen of afzonderlijke personen op straat wordt ver boden. Ook het berijden der straten met vrachtauto's ter vervoer van personen is ver boden. De verordening wordt onmiddellijk van kracht. Voor het overige blijft de eerste noodverordening inzake demonstratieverbod onveranderd geldig. Des middags arriveerden te Beuthen de chef van de S.A. Roehm, de advocaat dr. Lütgebrune. de S.A.-leider en Rijksdagafge vaardigde Heines en nog andere S.A.-leiders. Dr. Lütgebrune trachtte toestemming te verkrijgen, dat Roehm en Heines de gevan genen bezoeken mochten. Roehm kreeg toe stemming hiervoor, terwijl het Heines gewei gerd werd. Roehm stelde de veroordeelden in opdracht van de rijksleiding der N.S.D.A.P. er van in kennis, welke stappen zijn ondernomen ten einde een hernieuwd onderzoek te bewerkstel ligen en het vonnis niet te doen voltrekken. Volgens een mededeeling van den politie- president te Berlijn is het Nationaal-Sicialis- tische orgaan .,Der Angriff" tot en met 31 Augustus a.s. verboden. H Dr. Goebbels. Het verbod zou gegrond zijn op een artikel in het Woensdagnummer, waarin de rijks kanselier beschimpt wordt en opzettelijk ver achtelijk wordt voorgesteld. Voort-s zou het blad aangespoord hebben tot ongehoorzaam heid en verzet tegen den staat, een en an der in de nummers van heden en giste ren. Het verhod va nde „Angriff" slaat mede op een fel artikel van dr. Josef Goebbels, dat als het ware blaakt van anti-semitlsme. Het Algemeen Handelsblad geeft o.m. de volgende passages weer: „Hoort het, S. A.-kameraden, hoort het, partijgenooten! Denkt er aan en vergeet nooit, nimmer, gij veertien millioen men schen. die vóór Hitier hebt gestemd, zulke brutaliteiten. Er gebieden in Duitsdhland nog dezelfde joden, die veilig en dcor politie cordons beschermd in hun redactiebureaux zitten en Duitsöhe arbeiders tegen Duitsche arbeiders ophitsen. Dezelfde joden, uit wier gelederen de Sklarz's, de Barmats en de Sklareks zijn voortgekomen, die de Duitsche arbeiders het brood uit den mond stootten, dezelfde joden, die Duitschland veertien jaar lang openlijk en in het geheim hebben ge regeerd, die onze volksmoraal vergiftigden, die hun presidenten van politie tot gummi knuppel-aanvallen en vervolgingen tegen het nationale Duitschland ophitsten, dezelfde joden, die door hun schreeuwerige hemel tergende taal er in hoofdzaak toe bijdroegen dat ons volk opnieuw ontwaakte en diei he den, ten aanhcore van veertien millioen nat.- socialisten en dus anti-semietisch voelende Duitsche menschen. hun driestheid zóó ver drijven, dat ten slotte de zachtzinnigste een verscheurende wolf wordt". Goebbels valt dan de rijksregeering aan. die nog niet den moed heeft gevonden het vonnis van Beuthen op te heffen en eindigt met de volgende bedreiging: „Nog zitten de ware schuldigen achter de cordons der politie maar het uur zal komen dat de justitie an dere plichten te vervullen krijgt dan be scherming van volksverraders tegen de woede der massa's. Vergeet het nooit kameraden. Herhaalt het honderdmaal per dag, totdal het u in uw diegste droom en vervolgit: de joden zijn de schuldigen en zij zullen het Strafgericht dat zij verdienen niet ontgaan". Het bericht in een Berlijnsch blad, dat aan de besprekingen van de Centrumleiders te Stuttgart ook Nationaal-Socialisten zou den hebben deelgenomen o m. Strasser, wordt van toonaangevende Nationaal-Socialistische zijde niet bevestigd. Daarentegen staat vast, dat nationaal- socialistische leiders o.a. Strasser en Goering naar Zuid-Duitschland zijn gegaan Te Stuttgart heeft een bespreking plaats gehad tusschen leiders van het Centrum, waaraan ook Grass, de leider van het Cen trum in Pruisen deelnam. Voorts was dr. Bruening aanwezig. De besprekingen zouden, naar men aan neemt gegaan zijn over de mogelijkheden in zake samenwerking tusschen het Centrum en de Nationaal-Socialisten. Onderhandelingen tusschen beide partijen inzake de regeerings vorming in Pruisen waren reeds op Dinsdag j.l. vastgesteld geworden, doch deze werden naderhand weer uitgesteld. In welingelichte kringen verluidt, dat een en ander geschied is op wensch van dr. Bruening, daar deze zou wenschen op den zelfden voet een rege ling der verhouding in het rijk aan te gaan. Overigens is het niet aan te nemen dat het hier zou gaan om een werkelijke „coalitie" in het rijk. daar de onderhandelingen inzake samenwerking tusschen beide partijen zon der meer reeds op groote moeilijkheden zou den stuiten. Zelfs de kwestie van de verkiezing van een minister-president van Pruisen zou niet zoo eenvoudig op te lossen zijn. Des te moeilijker zouden de onderhandelingen worden, wan neer deze zouden worden uitgestrekt inzake een program voor het Rijk. V.D. meldt uit Madrid d.d. 24 Aug.: Woensdagmorgen is voor het hoogste Spaansche gerechtshof het proces begonnen tegen den leider van de jongste „putsch" tegen de republikeinsche regeering, generaal San Jurjo en zijn volgelingen. Het proces zal niet onderbroken worden totdat het vonnis zal zijn uitgesproken, wat naar verwachting nog hedenavond zal geschieden. In de rechtszaal zijn slechts ongeveer 100 toeschouwers toegelaten, terwijl een hon derdtal journalisten en tal van Spaansche advocaten aanwezig zijn. Algemeen verwacht men dat San Jurjo ter dood veroordeeld zal worden. Tegelijkertijd is men er echter van overtuigd, dat zoowel het gerechtshof als de regeering bij den president der Republiek een verzoek om gratie zullen indienen. Ver moedelijk zal tegen de drie medeplichtigen van generaal San Jurjo levensjonge vesting straf worden geëischt. De anti-republikeinsche beklaagden pluk ken thans de vruchten van de wetswijziging, die onder het republikeinsche regime is tot stand gekomen. Volgens de oude wetgeving zouden zij 24 uur na hun arrestatie door een krijgsraad zijn berecht, terwijl zij thans te recht staan voor het hoogste burgerlijke ge rechtshof. Nader meldt Reuter: Na voorlezing van de acte van beschuldiging kreeg generaal San Jurjo het woord. Hij betoogde dat een van de redenen, welke hem tot uitvoering van het reeds langer dan een maand door hem opge vatte plan hadden bewogen, de herhaalde be- leediging van het leger was geweest, waar- overwin alle Spaansche garnizoenen, o.a. te Scvilla, groote opwinding heerschte. Van de voorbereiding eener revolutionnaire beweging te Madrid heeft hij toevallig kennis gekre gen en is daarom den 19en Augustus, verge zeld van zijn zoon en zijn adjudant, vertrok ken, Hij loochende elk verband tusschen de opstandige beweging te Madrid en die te Sevilla. Aan het slot der debatten eischte de pro cureur der republiek de doodstraf tegen San Jurjo en levenslange opsluiting tegen de overige drie beschuldigden. BkntseMand. De kabinetsvorming Thuringen. Volgens een W. B. telegram uit Weimar, heeft het presidium van den Thiiringschen landdag den afg. Sauckel, leider der nat.-soc. fractie met de vorming van een kabinet be last. De pogingen van den landbouw om de DuLtschnationalen voor de regeering te inte resseeren hadden geen succes. Engeland. INGEZONDEN- MEDEDEELINGEN a 60 ets. per regel. STOFZUICERHUIS MAERTENS BARTELJORISSTRAAT16 TEL. No. 10756 PHILIPS' RADIOTOESTELLEN Ierland. Een nationale garde op komst. Binnenkort zal in Ierland begonnen wor den met de vorming van een nationale garde overeenkomstig de aangekondigde plannen van den Ierschen minister van defensie, die heeft medegedeeld dat in den geheelen Vrij staat een vrijwilligerscorps zal worden ge vormd op denzelfden grondslag als het be staande reservevrijwilligersleger, doch met een minder streng militair karakter. Frankrijk. Algemeene loonsverlaging voor personeel in Staatsdienst. Volgens een Reuter-telegram uit Parijs wordt heden een decreet gepubliceerd over de verlaging met 5 pCt. van alle loonen en bezoldigingen van personeel in staatsdienst, waartoe de vorige maand door het parlement is besloten. Amerika. Sacket en Norman Davis orga- niseeren de wereldconferentie. Reuter meldt uit Washington dat het de partement van buitenlandsche zaken mede deelt, dat Sackett, de Amerikaansche ambas sadeur te Berlijn, en Norman Davis, bankier te New-York, benoemd zijn tot vertegenwoor digers der Ver. Staten in de commissie, welke is belast met de organisatie der Economische Wereldconferentie. Zuid'Amerika. Tegenstrijdige berichten over den opstand in Brazilië. Uit Rio de Janeiro wordt gemeld, dat de rebellen 16 K.M. zijn teruggedreven tijdens een gevecht in het district Cunha met de re- geeringstroepen De regeering van Sao Paulo daarentegen deelt officieel mede. dat het de regeeringstroepen zijn, die teruggedreven werden. In verschillende streken van Bra zilië zij.n opstandige bewegingen ontstaan. In Rio de Janeiro heeft de politie van ma chinegeweren gebruik moeten maken, waarbij, dooden en gewonden gevallen zijn. Nader meldt Reuter: De veldslag, welke 37 uur duurde, tusschen 10.000 federale soldaten en een sterk deta chement opstandelingen van Sao Paulo, ein digde heden, met de verdrijving der rebellen uit hun versterkte posities in de bergen nabij Victorino Carmillo. De opstandelin gen hadden krachtigen tegenstand geboden. Men verwacht, dat in de buurt van Copao Banito eveneens slag zal worden geleverd, tusschen de opstandelingen en de federale troepen en dat de rebellen verslagen zullen worden. Hongarije. Optimistische rede van Graaf Karolyi. De Hongaarsche premier Graaf Karolyi heeft een rede gehouden over den huldigen politie ken en economischen toestand van het land. De minister verklaarde dat het door groote offers gelukt is de economische en financieele ineenstorting van Hongarije te vermijden en dat men er in geslaagd is door de moeilijkste periode van de crisis heen te komen. Vele teekenen wijzen reeds op een begin van ver betering. Inzake de kwestie der buitenlandsche schul den zeide de premier dat Hongarije er thans in geslaagd is te bereiken, dat men het land voor een goed en eerlijk debiteur aanziet. De regeering blijft streven naar de stabili teit der valuta en vermijding van inflatie. Zuid-Afrika. door LEONARD J. REID. Een nieuw handelsverdrag met Nederland? In gezaghebbende politieke kringen te Kaapstad wordt verklaard dat de overeen komst van Ottowa geen verandering zal brengen in de economische politiek der Zuid- Afrikaansche Unie. Dit wordt gemotiveerd met de overweging dat niets in de gesloten overeenkomst in strijd geacht kan worden met de bestaande handelsverdragen met Ja pan en Duitschland. Niet alleen dat men bij de tenuitvoerlegging der handelsverdragen met genoemde landen geen belemmeringen verwacht, meent men ook, dat binnenkort handelsverdragen met Nederland, Frankrijk en Italië zullen volgen. Minister Fourie zal tijdens zijn bezoek aan Europa besprekingen voeren over de inter nationale diamantindustrie, terwijl hij tevens de algemeene handelsrelaties der Unie met- het continent zal behartigen. Estland. Overeenstemming bij de onder handelingen in Lancashire verwacht. Reuter meldt uit Manchester, dat de con ferentie over de loonquest-ie tusschen de werkgevers en de werknemers in de katoen nijverheid in Lancashire, die gisten is be gonnen, heden zal worden voortgezet. Een draadloos bericht aan het Handels blad voegt er aan toe dat de plaatsver vangende Lord-Mayor van Manchester, die de conferentie presideert, heeft verklaard, dat er reeds verscheidene misstanden uit den weg zijn geruimd. Hij noemde den toestand hoopvol en vertrouwde dat er spoedig over eenstemming zal worden bereikt. Jtaliaansche gezant gemolesteerd De Italiaaneche gezant in Estland graaf Tosti Valminuta werd heden door een zijner ambtenaren in het gezanitscihapsgebouw aangevallen. De aanvaller, zekers Ferraris, bracht den gezant met een scheermes eenige ernstige, doch niet levensgevaarlijke sneden in het gelaat toe. De gezant zou Ferraris ernstig hebben berispt, omdat hij een der vrouwelijke bedienden van het gezantschap een klap om de ooren had gegeven. Tijdens het onderhoud stortte Ferraris zich op den gezant. De dader is Italiaanscih onderdaan, doch behoort niet- tot het corps diplomatique Hij is door de poldtie aangehouden. Cliina. Als deze woorden in druk verschijnen, is het1 misschien mogelijk te beoordeelen of de jong ste golf van activiteit in Wallstreet toege schreven kan worden aan blijvende factoren en. in plaats van weder in het niet te ver dwijnen, zooals de eerdere drie .Vallstreei hausses, die sinds de krach in de herfst van 1929 hebben plaatsgevonden, een beweging zal zijn die sterk genoeg is om te worden be zien als een aankondiging van een opleving in den handel, de productie en het goederen verkeer. Op deze vraag een antwoord te ge ven, is niet het doel van dit artikel. Het is echter wel mijn voornemen om een indruk te geven van den Amerikaanschen achtergrond, waartegen de belangrijke markt gebeurtenissen van thans kunnen worden be keken. Toen ik mijn eigen land erliet, was geheel Europa nog uiterst nerveus over de situatie in Amerika. Groote hoeveelheden goud waren Oostwaarts over den Atlantischen Oceaan vervoerd als gevolg van twee enor me nadeelige saldi delibereerde en aarzelde 't. Congres te Washington over de taak om de rekening van het volgend jaar in evenwicht te brengen; talrijke banken moesten sluiten en men zei. dat de bevolking hoe langer hoe meer ging oppotten; de werkloosheid nam toe; de psychologie was op een laag peil Wanneer zal de dollar den gouden stan daard verlaten? was de algemeene vraag te Londen Toen ik in begin Juli in Amerika aankwam, besefte ik al heel spoedig, dat de wereld buiten de Vereenigde Staten achterop was gekomen in haar beschouwing van de Amerikaansche situatie. Ik heb de gelegenheid gehad tot persoon lijke en intieme gesprekken met velen van Amerika's leidende persoonlij kheaen rn de politiek (den president niet uitgezonderd), de bankwereld (waarbij de presideni van de Fe deral Reserve Board), zaken, financiën, economie en journalistiek. Uit al deze ge sprekken kwam een indruk helder naar voren. De Vereenigde Staten hebben een zeer ge vaarlijk tijdperk doorgemaakt, waarin de be volking het vertrouwen was kwijt geraakt. Maar die periode was tegen het einde van Juni voorbij en met den aanvang van Juli maakte de psychologie der vrees snel plaats voor een herstel van vertrouwen. Men voelde algemeen dat het ergste geleden was, dat de positie der banken gered was en de geheele situatie in zooverre geconsolideerd dat, zelfs als de wereldcrisis nog een jaar of langer duurde, de Vereenigde Staten haar zonder rampen zouden kunnen dragen en er uit te voorschijn treden met de voeten stevig op het pad naar welvaart waar niets haar, in verband niet den enormen omvang van haar welvaartsbronnen, tenslotte van kan terug houden. De pessimisten en optimisten waren het enkel niet eens over den duur van den moei lijken tijd, die nog voor den boeg lag. In de mogelijkheid om den storm het hoofd te bie den, was men echter eensgezind vol vertrou wen. En natuurlijk verwachtten de optimis ten, zooals optimisten over de geheele wereld, dat de verbetering vrij dichtbij was mis schien zoo gauw de presidentsverkiezingen (in dit najaar) achter den rug zijn. In de tegenwoordige prijsstijging gingen de prijzen van varkens voorop en dit, werd als een goed voorteeken beschouwd. „Je kunt noaii we ten", zei een van Amerika's bekendste voor mannen, „waar het zal beginnen. Missihien is het wel bij de varkens begonnen" Werkelijk algemeene herleving moge in Amerika nog niet in zicht zijn. De productie prijzen blijven op een laag peil; er is weinig, zoo eenige getuigenis van toeneming in den distributiehandel; de werkloosheid heeft De regeering blijft aan. Naar officieel gemeld wordt, hebben alle Chineesche ministers, met uitzondering van den minister van verkeer hun ontslagaan vragen teruggetrokken. De minister van li- De heer Leonard J. Rcid, een der persoonlijkheden van het bekende En- gelsche tijdschrift „The Economist" is pas van een bezoek aan de Vereenigde Staten teruggekeerd en w\j hebben cic gelegenheid, om een beschouwing van zijn hand over den toestand in dat be langrijke deel van de wereld te publi- ceeren, niet toillen laten voorbijgaan. De schrijver vertvacht dat het herstel in Amerika zal beginnen met een uit gesproken stijging i>an den prijs van handelsartikelen. zelfs geen seizoenvermindering te zien gege ven. Van deze zijde bekeken ls de depressie nog in vollen omvang aanwezig Maar wan neer, vroeger of later, de werkelijke econo mische opzwaai begint, ben ik overtuigd, da*, hij het eerst van al in Amerika zal komen. Als dit gebeurt, zullen de resultaten snel door de geheele wereld hun Invloed doen gelden. Goedkoop geld. terugkeerend vertrouwen, stijgende handelsprijzen die den handel dwingen tot inslaan van voorraden dat zijn de factoren, die in de naaste toekomst zooal nog niet thans, de onweerstaanbare krachten die de handeLsherleving moeten scheppen, fn werking zullen stellen. Het ls natuurlijk waar dat in Europa deze herle ving begrensd zal moeten zijn, zoo lang daar alle tegenwoordige hinderpalen voor den in ternationalen handel blijven bestaan zooals tarieven, contigenteerfngen. invoerverboden en de geheele vreeselijke categorie van be lemmeringen. Maar wij mogen niet vergeten dat het juist een herleving van den handel ls en een herstel van vertrouwen dfe alleen de voorwaarden kunnen scheppen, waar onder deze restricties gaandeweg kunnen worden verwijdei*d. Kan Amerika de wereld naar de welvaart terugvoeren? Ik heb deze vraag ccnlge we ken geleden slechts tot een der beroemdste Amerikanen gericht en ik geef het antwoord ïn zijn eigen woord; „De terugslag zei hij van de Europeesche crisis op Amerika was grooter dan hij logischerwijs had mo gen zijn. Het Is dus goed mogelijk dat het effect op Europa van de Amerikaansche herleving, als zij komt, even groot zal zijn." De zaken van deze wereld worden tegen woordig voor een groot deel geregeerd door psychologische factoren. Zoo lang de prijzen geen teeken van stijging vertoonden, hebben millioencn handelslieden over de geheele wereld zich ertoe bepaald van de hand in den tand te leven, en het oogenblik van aanvulling hunner voorraden uit te stellen. Maar als de zeer recente stijging zich voort zet, is het oogenblik wellicht niet ver meer, dat deze millloenen overtuigd zullen gera ken, dat de tijd om te koopen ls aangebro ken. Dit stadium in de handelspsychologie zal weldra waarschijnlijk het eerst in Ame rika bereikt worden; maar als het daar komt. zal de opzwaai beginnen met een vaart, die hem ver zal voeren en die zijn in vloed zal doen gelden op alle landen. Er ls dus alle reden voor de rest van de wereld om de ontwikkeling van het oogenblik in Amerika met meer dan gewone belangstel ling te volgen. nanciën heeft zich bereid verklaard het nieu we kabinet te presidceren. De vroegere mi nister president Wang Sin Wei zal voorloopig in Nanking blijven. De erkenning van Mandsjoekwo. De formeele erkenning van Mandsjoeko door Japan zal waarschijnlijk eind Septem ber geschieden. ONGEREGELDHEDEN IN BELGIë EEN MARECHAUSSEE DOODGESCHOTEN ANTWERPEN, 24 Aug. (V.D.) Door de communistische partij is heden een verga dering belegd in een lokaal in de Klooster straat alhier. Daar werd het woord gevoerd door den Nederlandschen communist G. Vanter. Na afloop der vergadering wilde de Ant- werpsche politie inzage nemen van dc pa pieren van den spreker. De aanwezigen ver zetten zich daartegen en Vanter maakte van de gelegenheid gebruik om te verdwijnen. Een achtervolging ontstond, tijdens dewelke door de communisten op de agenten werd geschoten. Een agent werd zeer zwaar ge wond, Vanter slaagde er in te ontkomen. BRUSSEL, 24 Aug. (V.D.) Marechaussees, die ter bewaking van de mijnschachten te Mariemont waren aangesteld, bemerkten op een gegeven oogenblik twee verdachte per sonen. Zij vroegen hun zich te indentificee- ren. Bij het doorkijken der overhandigde papieren trok een der individuen plotseling een revolver en schoot a bout portant een der marechaussees neer. De getroffene was op slag dood. De dader sloeg op de vlucht. De tweede marechaussee loste op den an dezen aanvaller een schot, trof hem in het gelaat, doch slaagde er niet in hem te ar resteeren. Overigens is het in de mijnstreek over het algemeen rustig, DR. SCHOBERS BIJZETTING. WEENEN. 24 Augustus (V. D.) Onder groo te belangstelling vond heden te Perg, de ge boorteplaats van Schober, de plechtige uit vaart plaats van het stoffelijk overschot van den oud-Bondskanselier. Na de kerkelijke plechtigheid werd de kist met het stoffelijk overschot, begeleid door een cercwacht van Weensche politie-agenten naar hot kerkhof gebracht, waar de teraardebestelling plaats vond. Aanwezig waren o.m. Bondspresident Miklas, de Bondskanselier Dolfuss, de Minis ters van Binnenlandse he Zaken en voor Vei ligheid. Een delegatie uit Zuid-Tirol legde een krans aan de groeve. Aan de groeve werd het woord gevoerd door Foppa, als vertegenwoordiger der Groot-Duit schc Volkspartij. AGENDA, DONDERDAG 25 AUGUSTUS Palace: „Afzwaaien". Op het tooneel: Va lentino Gerziadei, het speelkaarten-wonder. 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: uIch bleib' bel Dlr". Op het tooneel: Niotna en partner in hun scène „Het vallende huis". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Vadertje Lang been". Vooraf de revue-film: „Lach... en vergeet". 2.30 en 8.15 uur. Kunstzaal Reeker. Wagenweg 102, Tentoon stelling van werken van Haarlemschc beel dende Kunstenaars. 10—7.30 uur. VRIJDAG 26 AUGUSTUS Bioscopen. Nieuw programma. Kunstzaal Reeker. Wagenweg 102, Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende Kunstenaars. 107.30 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Firma Grijseels en Van Hees, Lange Veer- straat 14. Tel. 11000. L, Schoorl. Frans Halsplein 1. Tel. 11180. Bosch en Vaart-Apotheek, Bosch cn Vaart- straat 26, JteL, 13206,

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5