Wordt de Duitsche Rijksdag ontbonden? Heden 400.000 Engelsche arbeiders in staking? PREMIER-DUPLEX Stofzuigers f165- HOLLAND MOET MEN DOOR EEN RAAM ZIEN. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAC 27 AUGUSTUS 1932 TWEEDE BLAD Maandag een beslissende conferentie Hindenburg- Von Papen te Neudeck. Vermoed wordt, dat de Spanning in het president in ontbinding van het parlement zal Engelsche toestemmen. Een protest van Kerrl bij den Textielgebied. Rijkskanselier. Nieuwe vonnissen tegen politieke misdaden. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. D U ITS C HL AND. Rijkskanselier v. Papen zal zich naar Wolff aan de D. Allg. Ztg. ontleent Maandag naar Neudeck begeven om den rijkspresident ver slag uit te brengen omtrent den politieken toestand en de te verwachten belangrijke be slissingen te bespreken. Dinsdagavond zou hij terugkeeren. Volgens het blad is deze conferentie van groot belang, omdat waarschijnlijk alle met het bijeenkomen van den rijksdag in verband staande quaesties definitief zouden worden opgelost. Het vermoedt, dat v. Papen van den rijkspresident het besluit tot ontbinding van den rijksdag zou vragen en verkrijgen. Tevens moeten de maatregelen voor den tijd na de ontbinding worden voorbereid, zooals vaststelling van den verkiezingsdatum voor een nieuw parlement en kiesrechthervorming. Voorts verneemt genoemd blad dat in ver band met de onderhandelingen tusschen het Centrum en de Nationaal Socialisten over de regeeringskwestie in het rijk een vertrouwens man van het centrum naar den rijkspresident von Hindenburg in Neudeck wordt gezon den. De „Völkische Beobachter" bevat naar het W B mededeelt een van Berlijn afkomstig artikel over de politieke situatie en de ge ruchten over de ontbinding van den Rijks dag. Het blad beweert, dat de regeering deze- geruchten door de haar na staande pers laat verspreiden, in de hoop hierdoor druk op de partijen te kunnen uitoefenen, die geen nieu we verkiezingen wenschen, „waartoe zij", zegt het blad, ..naïef ook de nat.-socialistische partij rekent". Wij kunnen de Rijksregeering, zoo heet het verder, reeds thans verzekeren, dat deze speculatie een misslag is. Zou het dreigement van ontbinding niet het ge- wenschte resultaat opleveren, dan schijnt de regeering inderdaad ook met de gedachte te spelen op een ontbinding van den Rijksdag geen nieuwe verkiezingen te doen volgen, maar de verkiezingen een tijdlang uit te stel len en zonder parlement verder te regeeren. Dat zou, zegt de „Völkische Beobachter", een sprong in de illegaliteit zijn. De eenige werkelijke oplossing van de crisis blijft steeds dezelfde, besluit het blad: „Het afstaan van de leiding in den staat aan Adolf Hitler". De voorzitter van den Pruisischen Land dag, Kerrl. heeft een brief aan rijkskanse lier von Papen gezonden, waarin hij er op wijst, dat elke regoering tegenover den Land dag verantwoordelijk is en volgens de grond wet elke minister voor een Landdag moet verschijnen, indien deze' dat wenscht. De plannen tot wijziging der grondwet, van het huidige Pruisische bewind doen vermoeden dat het behalve herstel van de orde en rust andere doeleinden heeft, waarbij de Landdag zal worden uitgeschakeld. Kerrl protesteert tegen maatregelen, waar van niet vaststaat, zoo betoogt hij. of zij in het belang van Pruisen worden genomen en verzoekt dergelijke maatregelen niet te ne men zonder den Landdag er in te kennen De voorzitter van den Landdag heeft indertijd fiiet om benoeming van een rijkscommissaris voor Pruisen gevraagd, doch om een noodver ordening tot wijziging van het reglement van orde. dat de vorming van een regeeTing in Pruisen belet. Hij verzoekt den rijkskanselier alsnog er voor te zorgen, dat het door de oude regeering veranderde reglement van orde voor nietig wordt verklaard. Voor do speciale rechtbank te Berlijn stond een aantal communisten terecht, verdacht betrokken te zijn geweest bij de ongeregeld heden. welke op 16 Augustus jl. voor een Na- tionaal-Socialistische gebouw in de Weissen- gerstraat in het Noorden van Berlijn heb ben plaats gehad Het- Openbaar Ministerie eischte tegen drie beklaagden elk tien jaar tuchthuisstraf, te gen twee andere verdachten ieder 1 jaar tuchthuisstraf en teven een zesde verdachte een geldboete van 100 Mark. Voor een ver dachte werd vrijspraak gevraagd. Het vonnis is bepaald op heden. Zaterdag. ENGELAND. De onder voorzitterschap van den waar nemen den Lord-Mayor van Manchester ge houden bemiddelingsconferentie tusschen werkgevers en de vertegenwoordigers der Wevers in de katoennijverheid in Lancashire is Vrijdag na urenlange besprekingen, defini tief afgebroken. De conferentie zou mislukt zijn in verband met het feit. dat ondanks verscheidene voor stellen der werkgevers, geen overeenstem ming kon worden verkregen inzake de quaes- tie van den termijn van het weer aannemen der gedurende de loonconflieten ontslagen arbeiders. De werkgevers hadden eerst voor gesteld een termijn van zes maanden te be palen, welke termijn later door hen vermin derd werd tot zes weken. Dit voorstel werd door de vertegenwoordigers der wevers af gewezen. daar deze voor de wevers van twee groote fabrieken te Burnley den eisch stel den van onmiddellijke tewerkstelling. In verband met het afbreken der onder handelingen houdt men er rekening mede, dat Zaterdag een algemeene staking in de katoenindustrie zal uitbreken, waarbij on geveer 4u<>.000 spinners en wevers betrokken zijn, tenzij de vakvereenigingen te elfder ure nog bepaalde stappen doen. Over drie weken vervalt de termijn van één maand, waarbinnen de loonsverlaging in werking treedt. Spanje. Sanjurjo naar Dueso bij Santander. Reuter meldt uit Madrid dat de regeering heeft besloten Sanjurjo naar het militaire bagno van Dueso bij Santander over te brengen in plaats van naar Mahon op de Balearen. Gistermiddag reeds is hij er heen gebracht. Engeland. Financiëele besprekingen te Londen. De Amerikaansche financier Barney Baruch is van zijn vacantieverblijf te Le Touquet voor een kort oponthoud le Londen aangekomen. Ter eere van Barney Baruch bood Winston Churchill hem in het Claridge Hotel een diner aan, waaraan tal van vooraanstaande Engelsche politici en financiers deelnamen, o.a. Lord Reading, MacKenna, Lord Melshett, Lord Leverholme, Sir Henry Strakosh en Lio nel Rothschild. De „Evening Standard" is van meening dat dit diner ongetwijfeld- groote beteeken is moet hebben. Het blad herinnert er aan dat het initiatief voor een internationale conferentie over het valuta- en prijsvraagstuk Ln het En gelsche Lagerhuis voor het eerst door Chur chill is genomen. Men mag aannemen, dat de a.s. Economische Wereldconferentie het voor naamste onderwerp van de tafelgesprekken tijdens het diner is geweest. Ierland. Thomas niet ontevreden over Ottawa. Reuter meldt uit Southampton: Bij aankomst van de Engelsche delegatie uit Ottawa, die door een groote menschen- menigte in de haven werd opgewacht, ver klaarde minister Thomas wat betreft de Ier- sche quaestie: Ik ben er zeker van, dat wij den w-eg hebben voorbereid en dat de be sprekingen die te Ottawa hebben plaats ge had, zeer veel goeds hebben verricht. De deur is stellig niet gesloten voor middelen om tot vrede te komen. Joegoslavië. Felle aanvallen in de pers tegen Italië. De pers richt zich in felle bewoordingen tegen Italië, waarbij beweerd wordt, dat van Fiume uit wapens, munitie en revolution- naire vlugschriftjes naar Joegoslavië ge smokkeld worden. De bladen publiceeren een uit Susak afkomstig gelijkluidend bericht, volgens hetwelk de Joegoslavische grensauto- riteilen twee personen bij het smokkelen van genoemde voorwerpen betrapt hebben. De pers te Belgrado verwijt in verband hiermede de Italiaansche autoriteiten de re- volutionnaire beweging in Joegoslavië met materiaal en op allerlei manieren te steunen. Gewoonlijk zou dat geschieden met het leve ren van bommen, wapens en opruiende vlug schriften, terwijl aan den anderen kant de Italiaansche pers een veldtocht onderneemt met de bedoeling, dat de onrust in Joegosla vië een grooten omvang gaat aannemen. Roemenië. Uiteenzetting over den econo- mischen toestand des lands. De onlangs benoemde Roemeensche mi nister van Handel, Madgearoe. heeft, naar Reuter meldt, een rede gehouden over den economischen toestand des lands De minister verklaarde hierin oa. dat de regeeringspartij de Roemeensche valuta ge stabiliseerd had en maatregelen getroffen had tot steun van den landbouw, welken hij de krachtbron van Roemenië noemde. De regeering zal er thans toe overgaan om zoowel in de industrie als in den landbouw moderne werkwijzen in te voeren, teneinde d.or een groot ere efficiency de opbrengsten te doen stijgen. Uitvoerig wees de minister INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS BARTEL JORIS STRAAT 16 TEL. 10756 verder op de beteekenis van de buitenland- sche adviseurs en legde nadruk op de nood zakelijkheid, den Volkenbond om hulp te verzoeken. Hij besprak voorts de oorzaken van het tekort in de staatsbegrooting en zeide, het van essentieel belang te achten het ver trouwen van het buitenland te herwinnen in de maatregelen der regeeringspartij voor herstel van het landscrediet. Amerika. Hoover opent de crisis conferentie. President Hoover heeft gistermiddag in het nieuwe Ministerie van Handel de Confe rentie. gewijd aan de economische crisis, ge opend met een rede, waarin hij vooral den nadruk legde op de noodzakelijkheid van wederzij dsche hulpverleening en weder- zijdsch vertrouwen, teneinde de huidige op- waartsche beweging te behouden en te be vorderen. De onderstaatssecretaris van Handel Mills deelde mede dat de commissie van voorberei ding het instellen van groote centrale orga nisaties zal voorstellen, teneinde te komen tot een nauwere samenwerking tusschen de openbare en particuliere industrieele en fl- nancieele belangen. Verdere te bereiken doel einden zijn uitbreiding van de credietmoge- lijkheden en werkverschaffing. De arbeids week van vijf dagen werd door Mills niet ge noemd. Het program zou door de industrieele commissies der Federal Reserve banken uit gevoerd moeten worden. Hierdoor hoopt men te verhinderen dat de regeering gewikkeld wordt in zaken van het particuliere bedrijfs leven, terwijl anderzijds het particuliere dis conto den staat kan steunen en ten goede komen. De New-Yorksche „Under ground" onder gerechtelijke controle. De Interborough Rapid Transit Corp.. de maatschappij die de New Yorksche ..Under ground" exploiteert, is niet in staat per 1 September aan haar verplichtingen ten be drage van 31 millioen dollar te voldoen. De maatschappij is in verband hiermede onder gerechtelijke controle geplaatst. De activa wordt geraamd op nominaal 500 millioen dollar. De regeering zal tegen de Japansche politiek protesteren De Amerikaansche ambassadeur te Tokio had een uitvoerige bespreking met minister Oesjida. Naar in politieke kringen verluidt zou de Amerikaansche ambassadeur Oesjida hebben ingelicht omtrent de houding van de Vereenigde Staten ten aanzien van de Ja pansche plannen in Mandsjoerije. zooals die in de rede van den minister van Buitcn- landsche Zaken tot uiting zijn gekomen. De Amerikaansche ambassadeur zou duidelijk hebben gemaakt, dat de Amerikaansche re- veering formeel zal protesteeren tegen de Japansche politiek in Mandsjoerije. Zuid-Amerika. Rebellenopmarsch naar Rio de Janeiro? Volgens berichten uit Sao Paulo zou de vroegere president Bernardes met 5000 man in Rio de Janeiro tegen de regeering zijn op getrokken. Het verluidt dat de regeerings- troepen in de hoofdstraten met machinege weren op de menigte schieten. Australië. Staking van textielarbeiders te Melbourne. Te Melbourne zijn als protest tegen een aangekondigde loonsverlaging van 15 pro cent 3500 textielarbeiders in staking gegaan. Een bemiddelingsvoorstel der werkgevers om de loonen voorloopig met slechts 7 1'2 pet. te verlagen, werd slechts in eenige districten rondom Melbourne aangenomen. TYPHOON EISCHTE 21 SLACHT OFFERS. DRIEDUIZEND HUIZEN VERNIELD. LONDEN. 26 Augustus <V.D.) Volgens de jongste berichten zijn bij de typhoon op het noordelijk deel van het eiland Formosa 21 menschen om het leven gekomen. Bij een treinontsporing werden 12 personen gedood, tengevolge van het instorten van huizen ver loren negen anderen het leven. In totaal zijn door den vloed 3000 huizen vernield en 7000 beschadigd. FRANSCHE MILITAIREN IN DE SAHARA OVERVALLEN Bij den overval op een Fransche mobiele afdeeling bij Nouakchott in het noord-oog lijk deel van de Sahara door een opstandi- gen stam zijn de verliezen aan Fransche zij de grooter geweest, dan aanvankelijk werd gemeld. Een officier werd gedood (het eer ste bericht sprak van twee). Daarentegen sneuvelden vijf onder-officieren en vijftig Inlandsche soldaten. Rezzou. het dissidente stamhoofd, wordt door vliegtuigen en mobiele afdeelingen ach tervolgd. ALGEMEENE STAKING TE BARCELONA? BARCELONA. 26 ug. (Reuter.) Te Barce lona zijn de vakvereenigingen voornemens om Maandag een algemeene staking uit te roepen. RIJKSWEERLUITENANT WEGENS SPIONNAGE VEROORDEELD. BERLIJN. 26 Augustus (V.D.) Het gerecht te Zabern heeft heden den rijksweerluite- nant Kaufmann bij verstek wegens spion- nage veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf en 1000 RM. boete. De reden van onze huiselijkheid. Ons land eentonig! (Van onzen Londenschen correspondent) Een correspondent in de Times geeft onder den titel „Rotterdam in its Frame' (maar het zouden even goed andere steden- in-lijst van ons vaderland kunnen zijn) als volgt zijn indrukken weer van een verblijf in een Hollandsch huis: „Het huis. waarin wij wonen, heeft als alle Nederlandsche huizen, enorme ramen; in dien het een ziekenhuis zou worden zou elke kamer als operatiezaal kunnen dienen. De grootste ruiten zijn 6 bij 8 voet en verschaf fen een magnifieke lijst voor het uitzich' naar buiten, ons verrijkend met een half dozijn lezingen van het kanaallandschap. De Nederlanders bouwen hun huizen zoo. niet in de eerste plaats omdat zij licht en lucht minnen (zij geven er integendeel de voorkeur aan zooveel mogelijk tijd binnens huis door te brengen), maar ornaat de beko ring van het onveranderend landschap van hun vaderland door toevoeging van de lijst onmetelijk wordt verhoogd. Mijn voornaam ste indruk van Holland is die van een uit gestrekt schilderijenmuseum, waarin alle doeken levensgroot zijn. en dat is. stel ik mij voor, de manier om er naar te kijken door een groot raam. Wanneer ge naar bui ten gaat valt de samenstelling van het beeld voor uw oogen uiteen en ziet ge slechts een elndelooze strook behangfries 'van de soort welke eens vaak werd gevonden in kinder en badkamers), waarop een bijna regelma tige volgorde van windmolens, zeilschuiten en melkmeiden zich in vermoeiende hori- zontaliteit herhaalt. De bewoners van Hol land wisten wat zij deden toen zij hun ra men maakten. Zij begrepen hoe zij die groo te bedreiging van de bekoring van hun landschap eentonigheid moesten af wenden. Aanvankelijk was ik geneigd mij er over te verbazen dat iedereen, die vrij was. er de voorkeur aan gaf zooveel tijd in huis door te brengen. Weliswaar hebben vele huizen, het onze er in begrepen, uitzicht op de vaar ten. welke altijd min of minder vol zijn van vaartuigen van allerlei slag, een schouwspel dat een onuitputtelijke bron van belang stelling en amusement verschaft. Sleepboo- ten komen binnensnuiven voor een korte rust en zijn al weer verdwenen voordat wij hebben beseft dat zij er waren; en er zijn treilers en kleine zeevrachtbooten die soms verscheidene maanden blijven en ons gele genheid geven vertrouwd te raken met het dagelijksch leven van de opvarenden. Hun DE EUROPAVLUCHT. SEIDEMANN ALS EERSTE AAN HET EINDPUNT. BERLIJN. 26 Augustus. (V.D.) Om 18.36 is als eerste van de Europa-rondvlucht de Duitsche vlieger Seldemann op het vlieg veld Staaken teruggekeerd. Om 19.18 arri veerde op het vliegveld nabij Berlijn de Duitsche aviateur Marienfeld. Om 19.33 arriveerde op het vliegveld Staaken de Duitsche deelnemer aan de Europa-rondvlucht von Massenbach. Men verwacht heden geen andere vlieger meer te Berlijn. Talrijke vertegenwoordigers uit luchtvaart kringen waren bij de aankomst der drie eer ste deelnemers allen Dultschers aan wezig. Zondag zullen maximumsnelheidsproeven worden gehouden. Volgens een bericht ln de Tel. bleven in Kopenhagen 11 vliegeniers overnachten n.l de 2 Franschen Détré en Nicolle. die no: naar Göteborg toe moeten en de Duitschers Stein, Popt. Cuno. Pasewaldt. Morcik. de Polen Gocdgowd, Karplnski, en Zwirko. be nevens de Zwitser Fretz, die alle op den terugweg zijn. In Hamburg overnachtten 7. in Göteborg 5 vliegeniers. Van den Cech Kleps is. na dat hij om 2.57 uit Kopenhagen naar Göte borg gestart is, geen bericht meer ontvan gen. Dc Duitschcr Stein had pech door bij de landing te Göteborg zijn toestel te bescha digen. zoodat hij gisteren niet meer op kon stygen. PICCARD VERTREKT UIT ZURICH zZURICH. 26 Aug (Reeuter). De gondel van prof. Piccard wordt heden in een vrachtauto naar Brussel getransporteerd. Het omhul sel van de ballon blijft te Schlieren bij Zu rich. voor een volgenden tocht naar de stra tosfeer Piccard zelf zal Zondag van hier vertrekken. ACIIT MILLIOEN LIRE UIT ITALIAANSCHE BANK ONTVREEMD. MILAAN. 26 Aug. (Reuter). Volgens de ..Corriere della Sera" heeft een kassier samen met een medeplichtige van de bank van Si cilië te Rome een bedrag groot acht millioen lire gestolen. De dieven zouden gevlucht zijn in de hoop over de grens te komen. DE GROOTE FRANSCHE LUCHT- MANOEUVRES. PARIJS. 26 Aug. (VJ>.) De Fransche luchtmanoeuvres in de omgeving van Lotha ringen zijn in den afgeloopen nacht voort gezet met aanvallen van bombardements vliegtuigen op de voornaamste steden in het betrokken gebied, dat geheel „verduisterd" was. aangezien de geheele bevolking was aan gezegd, dat alle lichten gedoofd moesten worden In aanwezigheid van den inspec teur-generaal der Luchtafweerorganisatie, Maarschalk Pétain. begonnen de „vijande lijke" vliegtuigen gisteravond laat met dc eerste aanvallen op Metz. dat geheel in het duister was gehuld. Reusachtige schijnwer pers zochten den hemel af en slechts af en toe zag men een lichtkogel, die bij wijze van bommen van vijandelijke vliegtuigen door de lucht suisden. Laat in den nacht kwamen de manoeuvres in hun laatste phase, die wederom gepaard ging met het dooven van alle lichten in het betrokken gebied. GEVAARLIJKE DIEFSTAL. Op de heide onder Nuenen zijn ten na- deele van den imker Th. de L. 48 van den 53 bijenkorven leeggehaald. Uit de wijze, waarop men te werk ging. staat vast, dat vakkur.di- gen de daders moeten zijn. wasch, die hangt aan een lijn van voor- tot achtersteven, gaan wij beschouwen als een decoratieve aanwinst voor het uitzicht, die wij spijtig missen wanneer zo er niet meer is; hun lievelingsdieren (die zij onverander lijk in verscheidenheid bezitten en die zich haasten zich bekend te maken) beschouwen wij als slechts wat minder amusant en in nemend dan hun kleine kinderen, die do uren, waarin zij wakker zijn. aan dek of op de kade en blijkbaar nooit (tot onze verlich ting en verbazing) in het kanaal door brengen. Maar zelfs dan, toegegeven dat de huizen, de armste er in begrepen. goed gebouwd zijn, vaak voorzien van gezellige balkons en dak tuinen, en altijd met de reeds beschreven ra men, cn er bijvoegend de afleiding, welke de uitkijk op een vaart verschaft, zou het niet een beetje vervelend zijn zooveel in huis te zijn? Een paar ochtenden in huis maakten een einde aan mijn twijfel en leerden mij waarom de Nederlandsche huisvrouw zoo weinig geeft om de afleiding van winkelen. Er zijn winkels in de stad voor hen die ze noodig hebben, maar de huisvrouw voelt er in den regel weinig voor buiten rond te do len. Zij geeft er de voorkeur aan gemakke lijk thuis te blijven cn de winkels naar haar toe te laten komen". De schrijver besluit aldus: „Nederlanders meenen blijkbaar dat zij van de meeste dingen het best kunnen genieten ln hun zeer prettige huizen. Zij hebben beseft dat hun land er het best uitziet door een raam en de noodzakelijkheid om naar een winkel te gaan hebben zij vermeden. Zij blijven tevre den in de binnenkamers met haar smettc- looze tegels en haar glanzend koper. Want zijn zij er niet in geslaagd alles binnen hun bereik huiselijk te maken, beginnend met de zee en makend ccn ordelijk bewoonbaar land uit wat overtollig water is geweest? Treurig is het wellicht voor overgevoeligen te bedenken dat die laatste veste van den ouden Neptunus, de Zuiderzee, thans Is ge vallen en dat keurig uitgelegde weiden en ordelievende kanalen de ongebreidelde wa teren, die cr zich vroeger vermaakten, gaan vervangen. Maar de Nederlanders zijn verre van sentimenteel cn zeer spoedig zullen zij hun geliefde huizen bouwen op het pas drooggelegde land en weer nieuwe land schappen maken met hun rivierschuiten cn hun Van Gogh-bruggen, die door menig Nc- derlandsch raam de oogen van menig toe komstig geslacht zullen bekoren". Watkins, de 25-jarige Dritsche expeditielei der, die op Groenland verongelukt is. TWEE BERGEN STROO VERBRAND Vrijdagmiddag werd dc hulp van dc brand weer ingeroepen voor een brand op den Mid denweg in den Grooten IJpolder onder Am sterdam. In het schaftuur had een der stroo- bergen achter de boerderij van den heer J. J. Rijnierse vlam gevat. Weldra brandde de berg als een fakkel en stak de tweede berg aan die onder den wind lag Een groote dorschmachine die den geheelen morgen had gewerkt, heeft men gepoogd nog weg te trek ken. Die poging is mislukt en de nieuwe ma chine is mede ln vlammen opgegaan. Het groote woonhuis en de daarbij behooronde iandbouwsehuren zijn dank zij den gunsti- gen wind behouden gebleven. De brandweer kan hier betrekkelijk weinig doen wegens gebrek aan water. De schade wordt door ver zekering gedekt. AGENDA Hed e n: ZATERDAG 27 AUGUSTUS Schouwburg Jansweg: ,,'n Zomerzotheid". 8.15 uur. Palace: „Voor een week Dollarprinses" Op het tooneelPasco and Dorothy. Come dian Juggling Act. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Het «'ubaansche Liefdeslied" en „Artisten leven". 2.30 cn 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Geld speelt geen rol". Op het tooneel: Glyp. levende porcelein groepen. 230, 7 en 9 15 uur. Rozekruisersgenootschap, Bakenessergracht 13: Genezingsdienst. 8.15 uur. Kunstzaal Reeker. Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende Kunstenaars. 107.30 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags, toegang vrij. ZONDAG 28 AUGUSTUS Gem. Concertgebouw. Bouwmeester^ Re vue: ..Wat doe je ln de kou?" 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Kunstzaal Reeker. Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende Kunstenaars. 24 uur. MAANDAG 29 AUGUSTUS Gem. Concertgebouw. Bouwmeesteres Re vue: „Wat doe je In de kou?" 8 uur. Kunstzaal Reeker. Wagenweg 102. Tentoon stelling van werken van Haarlemsche beel dende Kunstenaars. 10—7.30 uur. Bioscoopvoorstellingen. APOTHEKEN (AVOND- EN NACHTDIENST) Duvm en Keur. Keizerstraat 6. Tel. 10378. Firma H. Remmers en Zoon. Kruisstraat 6 Tel. 10354.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 5