Haagsch nachtleven. Kardinaal Van Rossum overleden. Het Belangrijkste. 50e Jaargang No. 15085 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Dinsdag 30 Augustus 1932 HAARLEM S DAGBLAD Directie P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENT ENper wcck 0-25, per maand 1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3-55, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad per weck ƒ0.05, per maand ƒ0.22, per 3 mnd. 0.65. franco per post 0.72j£. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 4 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: 5 regels ƒ1.75, élke regel meer ƒ0.35. Reclames fOoO per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels ƒ0.60; elke regel meer ƒ0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes (iedcrcn dag) 13 regels ƒ030, elke regel meer ƒ0.10. uitsluitend a contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés. Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f 400.-, Duim f 250.-, Wijsvinger f 150-, Elke andere vinger f 150.-, Arm- of Beenbreuk f 100.-. Idem voor Abonnés op het Geïll. Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid f2000—. Overlijden f 600-, Verlies van Hand, Voet of Oog f400-. Verlies Duim f75.-. Verlies Wijsvinger f75-. Verlies andere vinger f30.-. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. HAARLEM, 30 Augustus. De Orang Wegdek. Aan een collega in het Handelsblad komt de eer toe, het eerst de mogelijkheden van de benaming Orang Pendek doorvoeld te heb ben. Hij is er op doorgegaan en heeft den Orang Zendbek in het leven geroepen, dat is iemand, die per radio ruzie maakt. Ook den Orang Strandbek, iemand die aanmer king maakt op uw strandcostuum, „zelfs als gij het ni&t aan hebt". En den Orang Pengek, waarmee zekere woedende ingezonden stuk ken-schrijvers werden bedoeld. Het zij mij veroorloofd hieraan den Orang Wegdek toe te voegen. Het klinkt rustiger dan „verkeers- vlegel" het woord dat H. G. Cannegieter in de Groene op deze menschensoort toepast, het is niet afgezaagd zooals „kilometervreter" en „snelheidsmaniak". Het heeft ook het voordeel, dat uit dit woord geen opgewon denheid van den schrijver spreekt. H. G Cannegieter in de Groene is nogal opgewon den in zijn boosheid. Clinge Doorenbos. die een paar dagen geleden over de radio stond te „zendbekken" tegen roekelooze automobi listen. te zendbekken-op-rijm nog wel, was het ook. Overigens ben ik het volmaakt met deze heeren eens. dat het steeds erger wordt met het automobielgevaar, door wilde Orangs Wegdek veroorzaakt, dat de slachtoffers in steeds grooter aantal vallen, en dat de Orang onschadelijk gemaakt moet worden. Maar hoe? Doorenbos gaf geen middel aan. Cannegieter belooft een volgend artikel, waarin hij uiteen zal zetten hoe de strijd gevoerd moet worden die den Orang Wegdek zal rangschikken in de opinie van zijn medemenschen onder de misdadigers. En dan nog wel een misdadiger, die geen enkel betrekkelijk-aanvaardbare verklaring (zooals hartstocht, minnenijd, honger, politiek fana tisme e.d.) voor zijn daad kan aanvoeren. Als ik Cannegieter goed begrijp, wil hij haat tegen den Orang gaan zaaien tot deze met algemeene maatschappelijke verachting be laden wordt. Dat lijkt mij een lange en moeilijke weg. De schuld ligt. zooals meestal, bij de open bare meening, die in dit boeiend maar ont stellend tijdperk der wereldgeschiedenis dooi- een zekere snelheids-aanbidding be vangen is. Elk volk heeft de regeering die het verdient, zegt een oud spreekwoord. Maar niet alleen de regeering! Het heeft ook de Kamerleden die het. verdient, en de gemeenteraden, en de kranten, en de ambte naren, en het onderwijs, en de radio (met ruzies compleet)en nog veel meer. Ook de Orangs Wegdek die het verdient! Het is niet anders. De Orang Wegdek wordt niet alleen gedreven door de lust een soortgenoot in te halen, of om het hardst te rijden met den electrischen trein, maar bo venal door het besef dat hard rijden in de mode is en door het wanbegrip, dat er iets heroïeks in zou zitten. Als hij weer eens heelhuids gearriveerd is zegt hij„ik heb 110 gereden" dat is tegenwoordig zoowat de tax; tien jaar geleden maakte 90 nog in druk, maar dat doet niets meer en dit wekt bewondering. Terwijl er toch maar zeer weinig stille i-echte eindjes in ons land zijn, waarop men 110 of zelfs maar een armzalige 90 kan rijden, zonder de kans, anderen in levensgevaar te brengen, en er geen enkel recht eindje is waarop men het doen kan zonder zelf te sneven, .als er een voorband mocht springen. De Orang Wegdek, die binnen het uur van Den Haag naar Amsterdam rijdt (om een enkel bekend voorbeeld te geven) leeft te midden van de bewondering van vrienden en familieleden die dit niet durven en zich hoogstens door hem mee laten sleuren in huiverende benauwenis. Zelfs die angst ver duren zij, in het vreemde bewustzijn dat hun Tijd, de Mode, het Leven-anno-1932, dit van hen vergen. Dat dit niet zoo blijven zal is vrij zeker, al zal het vermoedelijk alleen beëindigd kunnen worden door de popularisatie van het vlieg tuig. De voorspelling, dat de voetganger ver dwijnen zou. blijkt- overigens al onjuist, want hij herleeft in tallooze moderne jongelieden die op de oorspronkelijke gedachte zijn ge komen, dat er onderweg het een en ander te zien is. Ik heb pas nog gehoord van twee jonge Hollanders, die op het oogenblik bezig zijn van Deventer naar Marseille te wande len. Zij zijn pas eenige weken onderweg, en volgens het laatste bericht Lyon al voorbij. In Engeland bloeit de hypermoderne wandel sport nog veel meer dan bij ons, en heeft men er een nieuw woord voor bedarht ook. Zij heet nu „hiking". Dat nieuwe woord ont neemt er alle ouderwetsche verdenking aan. De tijden veranderen dus reeds. Niette min gaat de Orang Wegdek voorloopig nog lustig voort, de doodenlijst te verlengen. Hem .beschouwend als triest tijdsverschijn sel en als een van de dingen, die wij zelf aangemoedigd en dus verdiend hebben, zou ik geen haatzaaierij tegen hem op touw willen zetten. Wij moeten onszelf tegen onze eigen modes weten te beschermen, en hoe sneller hoe beter. Hoe eerder de wetswijzi ging ingevoerd zal zijn. waarbij het mogelijk wordt het veroorzaken van verkeersonge lukken-door-schuld te bestraffen met in trekking van rijbewijs voor het leven, hoe beter het zal wezen. Een ietwat drastische toepassing van dezen maatregel zal voor treffelijk werken. Ik geloof wel. met de verontwaardigde mannen hierboven genoemd, dat het hoogtijd is dat er zeer streng wordt- opgetreden. Nu iedere veroordeeling van dezen aard zal ons voorgoed van een Orang Wegdek bevrij den. En aangezien hun aantal niet zoo groot is. want verreweg de meeste automobilisten rijden behoorlijk, zal éen jaar toepassing al wonderen uitwerken, en de doodenlijst-van- den-weg sterk inkrimpen. Dat lijkt mij nog steeds de eenvoudigste en snelste oplossing. H. P« STAKING IN HET SCHEEPVAART BEDRIJF AFGEKONDIGD. Van heden af wordt niet meer aangemonsterd. GAGEVERLAGING WORDT NIET AANVAARD. De Bond van Werkgevers in de Koopvaar dij heeft in zijn Maandagmiddag te Den Haag gehouden vergadering besloten aan de Centrale Koopvaardij-officieren te Rotter dam aan den Centralen Bond van Trans portarbeiders. eveneens te Rotterdam te antwoorden, dat door afloop van de col lectieve contracten de leden vrij zijn zelf te handelen ten opzichte van maatregelen, die zij noodig achten in het belang van hun be drijf. Zij zijn ten allen tijde bereid geweest en nog bereid een collectieve overeenkomst aan te gaan. mits op voorwaarden, die de bestaansmogelijkheid der verschillende bedrijfsgroepen niet bij voorbaat uitsluiten. Op grond van dit voor hen onbevredigen de antwoord van de reeders, waarbij het drij ven naar groote gage verlaging voorop staat, hebben, met het doel zulks door middel van directe actie en individueel optreden te ver ijdelen, de besturen der Centrale van Koop vaardij-officieren en van den Centralen Bond van Transportarbeiders besloten met ingang van Dinsdag 30 Agustus de aanmon- •steringen stop te zetten. Dit- besluit, waartoe alle organisaties reeds eerder machtiging van hunne leden hadden bekomen, is gisteravond nogmaals door alle leden met overweldigende meerderheid be krachtigd. De vergadering was zeer druk bezocht. Niet bij de „Nederland" en Rott. Lloyd. De Centrale Bond van Transportarbeiders heeft zich door middel van een manifest tot de zeelieden gewend, waarin het bovenstaan de besluit wordt afgekondigd. Om redenen van tactischen en organisatorischen aard heeft de Centrale van Koopvaardij-off icieren voorshands dit besluit niet van toepassing verklaard voor de schepen van de Stoomvaart Maatschappij Nederland en den Rotterdam- schen "Lloyd. Ter wille van de eenheid in de actie heeft de Centrale Bond van Transport arbeiders zich hierbij aangesloten. Rijksbemiddelaar vraagt inlichtingen. Vermeld kan nog worden, dat de secretaris van den rijksbemiddelaar hedenochtend bij den heer Brautigam. voorzitter van de con tactcommissie van werknemers der koop vaardij heeft geïnformeerd of inderdaad het conflict van dreigenden aard was. De heer Brautigam bevestigde toen. dat dit inder daad het geval was. Genoemde secretaris deelde daarop mede, dat dit voor hem aan leiding was om zich met den rijksbemidde laar te verstaan. Omtrent- het gevolg van zijn optreden hebben de bestuurderen van de werknemers echter niets vernomen. De leiding van het conflict berust bij voor noemde contactcommissie. De Revolutionnaire Vakbewegings-Opposi- tie te Rotterdam heeft tegen heden. Dinsdag, de staking geproclameerd in de Rotterdam- sche haven. De Centrale van Koopvaardij-officieren te Amsterdam nam eveneens het besluit om he den niet meer te monsteren. Het Handelsblad meldt, dat het sa. ..Noord Holland" van de Scheepvaart- en Steenkolen Mij. Maandagmiddag onder Engelsche vlag en met Engelsche bemanning van Rotterdam naar zee' is vertrokken. Zooals men weet was het brengen van de ..Noord-Holland" onder Engelsche vlag mede aanleiding tot het stellen van het ultimatum door de scheepsofficieren en de zeelieden aan den Bond van Werkgevers in de Koopvaardij. De Christelijke Bond van Fabrieks- en Transportarbeiders en de R.K. Bond van Transportbeiders St. Bonifacius. die buiten de z.g.n. contactcommissie staan, waarin de Centrale van Koopvaardijofficieren en de Centrale Bond van Transportarbeiders ver tegenwoordigd zijn. hebben hun leden gead viseerd onder geen enkel beding te monsteren tegen lagere gages dan die, welke golden vol gens het op 16 Aug. verstreken contract. Hier geldt dus niet het verzet tegen vreemde schepelingen. De president van de Rechtbank, die het schuldig uitsprak over de beklaagde-doktoren van het Calinetle-proccs. „Amtsgerichtsrat" WibeI, heeft zeljjnoord gepleegd. De rechter leed tijdens het proces reeds aan een geeste lijke depressie. (Omwonenden van den Haagschen Dierentuin hébben den directeur aangeklaagd, om te bereiken dat een einde wordt gemaakt aan het krijschen der .kraanvogels m de vroege morgenuren 't Zal den lezer nog wel heugen, Dat reeds in een vroeger jaar. Het geen leven was van 't leven Voor den armen Hagenaar. Door het kraaien van de hanen Lag hij wakker in zijn bed. Nu geen haan mag koning kraaien Is zijn nachtrust weer gered. Maar zijn zorg was niet. ten einde. Hierna blaften, 's avonds laat. Horden ..uitgelaten" honden In de stille Haagsche straat Honden mochten niet meer blaffen, Dus ook dat kwam voor elkaar En er was weer voor een tijdje Minder naar in Hagenaar. Maar na 't zoo beknotte leven Van den hond en van den haan. Moet de Hagenaar nu lijden Door het krijschen van de kraan. Bij dit nieuw rumor in casa Zoek ik antwoord op de vraag, Wat de dieren zoo doet- tieren In het deftige den Haag. Er zweeft altijd iets bijzonders. Naar men weet. in Haagsche lucht. Maar 't is vreemd, dat dit moet leiden Tot dit dierlijke gerucht. En toch weet ik een verklaring Waarom juist in stillen nacht 't Haagsche dier zich eens moet uiten Met zoo'n ongewone kracht. Als de Hagenaar in 't. daglicht Vol van deftigheid flaneert-. Zijn de dieren stil van eerbied. Door den aanblik geïmponeerd. P. GASUS. MOEDER VAN VIJF KINDEREN DOODGEREDEN. Auto stoof het voetpad op. KIND IN EEN WAGENTJE ERNSTIG GEWOND. Maandagavond omstreeks half acht is op de Regentessclaan in Den Haag, nabij de Teylerstraat, een verschrikkelijk auto-onge luk gebeurd, waarvan de 30-jarige mevrouw R. M. Ktieieman, moeder van vijf kinderen, uit de Joubertstraat aldaar, het slachtoffer is geworden. Naar ooggetuigen hebben verklaard, liep zij met een z.g. trekwagentje, waarin haar drie-jarig zoontje zat. op het schelpenpad. Zij was vergezeld van haar zuster, die een kinderwagen voortduwde. Toen zij den overweg bij de Teijlerstraat genaderd waren, kwam uit de richting Paul Krugerlaan een personenauto, bestuurd door een inwoner uit Breda, die tijdelijk te Sche- veningen vertoeft, aanrijden. De bestuurder wilde de Teijlerstraat inrijden en moest derhalve links af. Opeens maakte de chauf feur, die geen vaart verminderde, een ma noeuvre. vermoedelijk om voor een ander voertuig uit te wijken, waardoor de auto op het schelpenpad terecht kwam. met. het nood lottige gevolg, dat mevrouw K. en haar kind werden overreden. Beiden werden met ern stige wonden opgenomen en bij den heer Boode binnengebracht. De auto is na de aan rijding eerst tegen een boom gebotst en ver volgens tegen de pui van het perceel be woond door den heer Metz. De zuster van het- slachtoffer ontkwam aan het gevaar. Onmiddellijk werd de geneeskundige dienst gewaarschuwd, die de slachtoffers naar het ziekenhuis aan den Zuidwal ver voerde. Spoedig na aankomst, is mevr. K. aan de bekomen verwondingen bezweken. De auto is vrijwel geheel vernield. De bestuurder beweerde, plotseling van richting te hebben moeten veranderen om een aanrijding met een wielrijder te voor komen. VERPLAATSING VAN HET GERECHTSHOF NAAR HAARLEM? Om ruimte te winnen te Amsterdam. DENKBEELD VAN HOOFDSTEDELIJK RECHTER. De opheffing van een rechtbank in Noord- Holland beschouwt mr. G. T. J. de Jongh. rechter te Amsterdam in aansluiting met 'net gebrek aan ruimte in het Paleis van Justitie aldaar en daarover schrijft hij in het Al gemeen Handelsblad; .,Een blik op de kaart toont reeds aan, dat Alkmaar voor het grootste deel der pro vincie zeer centraal gelegen is. terwijl de bewoners van het kanton Helder enorme rei zen moeten maker., indien, zooals de commis- sie-Welter voorstelt, het arrondissement Alkmaar opgeheven wordt. Daar de bewo ners van den Zaankant en de Haarlemmer meer. die nu tot het arrondissement Haarlem behooren. toch reeds hunne zakenrelaties te Amsterdam hebben en deze stad veel geregel der bezoeken dan Haarlem, is het logisch in plaats van Alkmaar de rechtbank te Haarlem op te heffen en dit arrondissment Voor een deel aan Amsterdam toe te voegen. Daardoor zou dan het groote voordeel ver kregen worden dat hel gebouw van de Haar lemmer rechtbank disponibel wordt voor het Gerechtshof, hetwelk overgeplaatst zou kun nen worden naar de provinciale hoofdstad en dat de Amsterdambsche rechtbank al de lokalen in gebruik kan nemen, die nu door het Hof worden bezet. Met een minimum on kosten waren dan allerlei vraagstukken op- gelast, die nu jarenlang tevergeefs om be vrediging vragen. Natuurlijk zijn hieraan ook bezwaren ver bonden, maar van onoverkomenlijken aard zijn zij niet en de justiciabelen zouden er mee worden gebaat." Te Maastricht plotseling ernstig ziek geworden. Kardinaal van Rossum. die Zondag te Wit te m ln Zuid-Limburg was aangekomen, na de bisschopswijding van Mgr. F. Joosten op Sparrendaal te Vtight nabij 's Hertogenbosch te hebben verricht, is daar ernstig ongesteld geworden en moest Maandagavond worden overgebracht naar het ziekenhuis Calvariën- berg te Maastricht. Hedennacht nog tusschen 2 uur en half 3 is kardinaal Van Rossum overleden. De kerkelijke hoogwaardigheidsbekleder was op doorreis van Kopenhagen, waar hij een congres bezocht had, naar Rome. In Ne derland had hij reeds verscheidene steden bezocht, zooals Utrecht, Nijmegen. Kardinaal W. H. van Rossum was groot ponitentiaris en prefect van de Congregatio de Propaganda Fide. Kardinaal van Rossum. die 76 jaar oud is geworden en een zeer belangrijke kerkelijke loopbaan heeft gehad, is op 20 Maart 1918 door paus Benedictus XV benoemd tot op volger van Kardinaal Serafine als prefect der Propaganda Fide. In deze hooge functie heeft de overledene belangrijk werk verricht voor het missiewerk. Toen hij in 1924 Nederland bezocht ter gelegenheid van het Eucharistisch congres te Amsterdam, werd hij als een vorst ont vangen. De belangstelling voor zijn intocht was ontzaggelijk groot. De plotselinge dood van den kardinaal is behalve een gevolg van uitputting door de vermoeienissen van de reis. waarop hij zich geenszins gespaard heeft ook een gevolg van een aanval van diabetes, aan welke ziekte de geestelijke reeds jaren leed. Kardinaal Van Rossum was geboren te Zwolle op 3 September 1854, hij was al vroeg weeskind en studeerde na het weeshuis ver laten te hebben aan het seminarie te Kuilen burg. In 1873 werd hij novicius in de Re demptoristen-Orde. in 1879 werd hij tot pries ter gewijd. Professor was hij achtereenvol gens te Roermond en Wittem. In 1895 ging hij naar Rome als consultor van de Congregatie van het II. Office. In 1911 werd hij tot. kardinaal verheven door Pius X. In het bijzonder voor de missie na den oor- '.02 heeft de Nederlandse he kardinaal zich verdienstelijk gemaakt. Hij voerde het stelsel der inlandsche geestelijkheid in Hij is ook de stichter van de medische missie-actie. De plichtige uitvaartdiensten voor Kardi naal van .Rossum zullen Vrijdag te Maas tricht in de St. Scrvaaskerk gehouden wor den. Daarna zal het stoffelijk overschot wor den bijgezet in den grafkelder te Wittem. ZIEKTE VAN WEIL TE IJSELMONDE. In de gemeente IJselmondc is thans naar de N.R.C. meldt ook een geval van de ziekte van Wei', vastgesteld. De patiënt is naar een ziekenhuis te Rotterdam overgebracht. Het pleidooi in dc moordzaak Put broek. (2e blad. 2e pag.) Nog geen beslissing over de vorming van ccn nieuwe Duitsche regeering. Onderhoud Hit- IerVon SchleicherVon Papen levert geen resultaat op. (2e blad, lc pag.) De wereldkampioenschappen wielrennen te Rome. (3e blad, 2e pag.) Kardinaal Van Rossum overleden. (le blad. Ie pag.) Staking in het Scheepvaartbedrijf afgekon digd. Gageverlaging wordt niet aanvaard. (le blad. le pag.) Het vredescongres der Communisten. Vn/t een onzer redacteuren. (2e blad. 3e pag.) Twee Haarlemmers in een zeilbootje naar Engeland. (2e blad, 3e pag.) ARTIKELEN. ENZ. R. P.: De Orang Wegdek. (le blad. le pag.) WETTIG BEWIJS IN ZAAK- PUTBROEK NIET GELEVERD? Verdediger blijft bij zijn meening ADVOCAAT-GENERAAL WAS VAN HET BEGIN AF BELANGSTELLEND. (Zie ook elders in dit nummer). In zijn repliek op het pleidooi van mr. Tripels wees de advocaat-generaal bij het Bossche Hof het verwijt van den verdediger af, die het hem zeer kwalijk neemt, dat hij de zittingen in eerste instantie te Roermond heeft bijgewoond. De advocaat-generaal heeft juist de zaak van den beginne af willen volgen, om. in dien zij voor het Hof kwam. deze door en door tc kennen en onbevangen te Kunnen oordeelen. Spr hooft 5 maal verdachten in verhoor genomen en indien er ook maar iets was geweest, dat op onschuld wees, dan zou spr. geen eisch tot veroordeel In a hebben kunnen stellen, maar het is de overtuiging van den advocaat-generaal gebleven, dat ver dachten de schuldigen zijn. De advocaat- generaal bestrijdt mr. Tripels op tal van punten !n zijn pleidooi, vooral her innert spr. aan de schoten en de gevonden hulzen der patronen en den staat waarin de wapenen van verdachten na het misdrijf ziln aangetroffen en waarbij volgens spr. het. be wijs absoluut geleverd is. (de inspanning had vader van den Elzen Inmiddels een hoogen kleur op het. gelaat gelegd, de zoon was ook meer onder den indruk en zat stil te luiste ren met de armen over elkaar geslagen). De advocaat-generaal gaat aan de hand der deskundigen-rapporten opnieuw na dat het bewijs tegen verdachten vaststaat. Spr. neemt niet aan. dat er bij een gevecht in het wilde zou geschoten zijn Spr. toont aan. dat de vader het voorne men had om te dooden en herinnert er nog eens aan. dat vader Van den Elzen gezegd heeft dat hij altijd het eerste schot loste uit den linkerloop van zijn geweer. En de fel'en duiden er op dat het zoo ging bij het drama. Spr persisteert bij zijn requisitoir. Hierna dupliceert mr. Tripels De verde diger vindt de woorden van den advocaat- generaal als altijd keurig gestyleerd. maar zou toch wel eens beter willen weten, hoe de advocaat-generaal aan het construeeren van het bewijs komt. De advocaat-generaal is ge bonden aan de dagvaarding HU wi! het be wijs leveren en stuurt daarom in die richting. Maar de geste van den advocaat-generaal keurt spr. af. PI. meent dat van een onbevooroordeelde be handeling van deze zaak niet gesnroken kan worden en dit was ook het geval bij de be handeling van de zaak-Lans voor dit hof. De advocaat-generaal zegt: „De zaak-Lans was heel iets anders". De advocaat-generaal combineert wel, be toogt mr Tripels vervolgens, maar dat pas klaar maken van schoten, hulzen en het hooren van scholen door getuigen is geen bewijs. Waar staat het. dat het alles ge schied is. zooals de advocaat-generaal com bineert. Daar kan toch een voorstelling, die heel anders is, tegenover komen te slaan. Kan het niet zijn dat er oen derde persoon bij het drama is tegenwoordig geweest? Kan de derde niet de persoon geweest zijn, die op zijn rijwiel uit de richting Posterholf. kwam? Al zou er overtuigend bewUs zijn. wettig be wijs Is er volstrekt niet. en waar dan alles twijfel is. in zoo'n dubieuze zaak. daar mag het gerechtshof niet veroordeelen. Verdachten, gevraagd of zij nog iets te zeg gen hebben, beweren opnieuw onschuldig te zün. De zoon roept nog: „Niets met dc zaak te maken". De president bepaalt de uitspraak op 12 September. Verdachten worden weggeleid en wisselen vriendelijke woorden met den verdediger. TEGEN BEPERKING VAN DEN BOLLENCÜLTUUR. In de druk bezochte, buitengewone ver gadering van de afdeeüng LanzendUk en Omstreken van de A'.g. Vereeniging voor Bloembollencultuur heef: men zich volgens de N.R.C. met algemeene stemmen verklaard tegen het voorstel Sassenheim, inhoudende inkrimping van de productie.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 1