DE BILT HERINGA WUTHRICH GOUD - DOUBLE HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAC 31 AUCUSTUS 1932 PHILIPS1 RADIO-TOESTELLEN (Adv. Ingez. Med.) DE BLOEMISTERIJ IN CRISIS- TIJD. ZEG HET MET BLOEMEN! In hotel Krasnapolski te Amsterdam heeft de heer J Mcnsing, voorzitter dor V:r- eenlglng Groep Bloemisterij" uit den Ned. Tuinbouwraad voor de pers gesproken over den noodtoestand ook in ö.i bedrijf en de middelen om verbetering te brengen. Ru:m 1200 H.A. bloementeelt vormen een factor in onzen tuinbouw. Duizenden in den lande vinden in allerlei vorm hun be slaan in de cultuur en handel van blc -en en planten. In vijf en twintig jaar is de Nederlandsche bloemisterij in Amurikaan- schen stijl gegroeid en is zij van internatio nale beteekenis geworden. Met de ontwikkeling -et. bloemisterij- bedrijf heeft ook de rentabiliteit gelijken tred gehouden, terwijl door het ontstaan van nieuwe veilingen een nieuw tijdperk van bloei werd ingeluid. Een tijdperk, da' *'--ns overproductie. onderconsumptie en velerlei beperkingen is afgesloten. Dc veilingen hebben in hooge mate mede gewerkt tot dc uitbreid oven der culturen, omdat dc verkoop van het product zoo ge makkelijk word, terwijl zij richting gaven aan de wijze, waarop dc kweekerijen zich zouden ontwikkelen. De Nederlandsóhe bloemisterij is aange wezen geweest op 't buitenland. Het zou don Nederland cc'nen kweeker nimmci kt zijn. zijn zaken overal uit :o breiden, ware 't niet. dat van dc hoofdproducten ver -weg het grootste gedeelte in het. buitenland ge plaatst werd De verzending breidde z ch allengs gestadig over het ceheele Duitsche Rijk uit en langzamerhand vonden onze producten hun weg naar Oostenrijk. Hon garije. Zwitserland, Scandinavië. Groct- Brittannlë en Rusland. Toen kwam de oor log en daarna nog cenige moeilijke jaren. Hoewel con ledor de overproductie heeft zien aankomen, scheen deze door geen macht ter wereld tegen to houden 'e zijn, zoolang het product nog een loonende prijs opbracht. Door velerlei handelsbelemmeringen als invoerrechten, Invoerverboden en contin- genteering ondervinden de Nederlandsche blocimsten thans grooe schade. De verkoop kan alleen gehandhaafd blijven ten koste van dc financleele opbrengst der produc ten. Wil de Nederlandsche bloemkweeker en de Nederlandsche bloemenwinkelier zich kunnen blijven handhaven, dan heeft hij daarbij ten zeerste noodig den steun van hei Noderlandsohe publiek. Laat dit zijn kamer? steeds meer en meer sieren met onze bloemen en planten tot zijn eigen genoegen en tot het welzijn van den bloemist. In 1930 werden alleen aan afgesneden bloemen uit gevoerd 3.831.000 K.G. tegen een waarde van f 6.442.000. In 1931 werden geëxporteerd 6.363.000 K.G tegen een waarde van slechts f 7.843.000. Het. uitgevoerde product bracht derhalve ongeveer f 4.030.000 te weinig op Voor 1932 zijn de uitvoercijfers nog ongunstiger. In de eerste 6 maanden van 1031 werden uit gevoerd aan afgesneden bloemen 5.166.000 K.G. tegen een waarde van f 6.322.000 en in dezelfde periode van dit jaar slechts 3.289.000 K.G. tegen een waarde van f 2.978.000. Er zijn meer wegen om die moeilijk heden te verminderen.. Zoo kunnen Re- geeringsbcmoeiïngen van verschillenden aard onzen nooden gunstig beïnvloeden, maar boven al moet het Nederlandsche pu bliek opgewekt worden bloemen te koopen. Bloemen en planten zijn voorwerpen van geur en kleur en een weelde voor de oogen Zij zijn steeds welkom, zoowel bij vreugde als bij smart en niets kan beter de gevoelens vertolken dan juist planten en bloemen. Hel. is dan ook met groot leedwezen, dat onze Vereeniging moet constateeren. dat de organisatie onder den verkeerd klinkenden naam van ..Bloemcnfonds". welke zich ten doei stelt het- gebruik van bloemen te be perken. nog steeds in die richting propa ganda maakt Men gaat hierbij van het standpunt uit. dat wanneer een bloemenhulde in haar om vang buiten bepaalde grenzen treedt, men zich aan een onverantwoordelijke verkwis ting schuldig maakt en het wenschlijk wordt het geld op meer nuttige wijze te besteden ten bate der liefdadigheid. Dit standpunt lijkt aantrekkelijk, maar is onjuist, want men zondigt tegen de bloem als de edelste vertolker onzer gevoelens. Want de bloem of de plant is onder geen omstandigheden als een geschenk te beschouwen, dat een materieele waarde heeft. Indien men het bedrag, dat men aan bloemen besteden wil. aan een fonds afstaat verliest cie gave haar oorspronkelijke hooge beteekenis. terwijl men uit louter goedheid een bepaalde en belangrijke klasse van werkgevers en werknemers in economische zorgen brengt. Men zij liefdadig, doch men gebruike de liefdadigheid niet. als een middel om op ongemotiveerde en onredelijke wijze het geld uit andermans zakken, in dit geval uit de zakken van den bloemist te kloppen, die toch reeds zooveel moeite heeft zijn zaken in gang te houden. De bloemisterij omvat verschillende cata- gorieën. We hebben de handelskiweekers dc kweekers, en de bloemist/winkeliers ter wijl nog rekening te houden valt met den straathandel. Al deze categorieën hebben verschillende belangen. Maar allen hebben tenslotte een zelfde doel en dat is: het product loonend te verkcopen. om daardoor een mensch- waardig' bestaan te erlangen Het. gaat- om de bedrijven van 3000 vader landers in deee moeilijke tijden zoo goed mogelijk gaande te houden opdat ook zij weder arbeid aan vele anderen kunnen bliiven geven. De heer C. Thim. voorzitter van den kring Bloemenwinkeliers. hield een pleidooi voor den bloemwinkelierstand. die groove concurrentie ondervindt van den straathan del, In het buitenland snakt men naar bloemen die hier onverkoopbaar zijn door de zware belemmeringen overal. Vroeger zag hij dc bona fide straathandel als propaganda. Hij is nog voor straathandel, maar tegen de ongebreidelde. Ook de heer D. Admiraal, algemeen secretaris der groep Bloemisterij zegt. aa: ae straathandel niet mor worden bestreden doch :n betere banen geleid. Want hij .s niet zonder beteekenis voor de bloemdistri- butie. Maar hij is sterk bevoorrecht. De heer Mcnsing zei. dat steunver lening van de regeering met iets blijvends is en dat het ook moeilijk is in het bloemis terij bedrijf leder te bevredigen. Men moet het publiek opwekken te koopen In den oorlogtijd ging het immers ook en werd in enkele maanden deNederlandsche omzet vijf maal zoo groot. In Aalsmeer wordt op 7 September een bloemencorso gehouden. Alles wordt gedaan om het publiek het product onder het oog te brengen. Laat de leuze alom zijn: Koopt en schenkt bloemen. Zegt het met bloemen. HET PROVINCIAAL WATER LEIDINGBEDRIJF. VERSLAG OVER 1931. Aan het verslag over het boekjaar 1931 van Prov. Waterleidingbedrijf van Noord-Holland is het volgende ontleend. Gestadige groei van het bedrijf kwam tot uiting, zoowel in de afgeleverde hoeveelheid water als in het aantal aansluitingen, ge paard gaande met een daaraan vrijwel ge- evenredigde vermeerdering van inkomsten. De afgeleverde hoeveelheid water bedroeg 11,632.790 M3. tegen 11.099.520 M3. in 1930 en vertoonde dus een stijging van 533.270 M3 (dus van 4.8 pet.); het aantal aansluitingen steeg van 83.120 tot 87.512 (dus met 4.392 of 5.28 pet.)dc opbrengst Ring vooruit van f 2.173 218,87 tot. f 2.280.795,61 (dus met f 107.576.74 of 4.95 pet.) Dc in den loop van het verslagjaar slechter geworden economische omstandigheden had den zich in 1931 nog niet. althans niet in be- teekenende mate afgeteekend in dc inkom- s;en van het bedrijf. De bestudcerlng van het verzoetingsproces van het toekomstige IJsselmeer werd voortge zet Symptomen, die duiden op een voort schrijding van dit proces, werden geconsta- Omtrent do voorziening van den Wierin- «m-mcerpolder werden met de directie van dien polder cn haar adviseur, den Directeur van het Rijksbureau voor Drinkwaterleiding, onderhandelingen gevoerd. Over de grond slagen was bij het einde van het verslagjaar overeenstemming verkregen. Een concept- overeenkomst werd aan den minister ter goed keuring voorgelegd. Die goedkeuring was einde December nog niet verkregen. In totaal nam de lengte van het hoofdbui zen net in 1931 toe met 163.890 M. (v. j. met 101.159 M.) t Een bedrag van f 200 000 extra werd afge schreven op den post „Uitkeering Gemeen ten". Door een bedrag van f 110.000 toe te voe den aan de reserve voor bijzondere afschrij vingen. werd deze reserve gebracht op een tot.-.al van f 450.168. terwijl het restant a f 36.298.78 ten goede kwam aan de exploxta- tiercservc. die thans bedraagt f 756.43.74. EEN AFSCHEID. Bij Openbare Werken zijn de straatmakers W. Schilpzand en W. Kieviet met .Pensioen »e<raan. de eerste wegens het bereiken van 'cn pensioengerechtigden leeftijd, dc laatste •>m e "zor.dhe ids-redenen - De leden van de Jubileum-Vereeniging van Openbare Werken hebben Dinsdagmiddag in de Doelen afscheid van Schilpzand cn Kieviet genomen. Hartelijke en waardeerende wooi- dPti werden daarbij gesproken. Do heer J. N Lobel. Inspecteur bij Open bare Werken, die op 31 Augustus ook met r>eusiocn 5.. zeeaan. betreurde het dat beu.cn den arne;d bii Openbare Werken moesten neerleggen. Schilpzand en Kieviet, aldus spr. zijn mannen van éen sterk uiteenloopend ka rakter. maar twee dingen hebben zij toch gemeen: hun croot plichtsgevoel en hun uit muntende vakkennis.Als straatmakers hebben 7,ij steeds geloond, uitstekende vaklieden te zijn. En dit. was voor de gemeente zeer veel waard Spr. meende dan ook wel namens de gemeente hen daarvoor te mogen danken en eindigde met den wensch. dat beiden nog iar? van hun pensioen zullen genieten. Hierna voerde de heer Bilderbeek. voorzit ter der Jubileum-Vereeniging. het woord. Spr. vestigde er de aandacht op dat zoowel Kieviet als Schilpzand gewerkt hebben in dienst der gemeenschap. Dat eerstgenoemde als 'nvalide den dienst verlaat, vóór dat zijn 40 dienstjaren „vol" zijn. heeft tot gevolg dat hij nu ook minder pensioen ontvangt, niet voldoende voor zijn levensonderhoud. Spr. noemde dit een leemte in de wet en wensente in 't bijzonder Kieviet de kracht toe. om door de moeilijkheden heen te komen. Namens de Vereeniging bood spr. Kieviet een divan met kleed en Schilpzand een ka chel aan. Alle aanwezigen, werklieden en Inspecteurs bij Openbare Werken, namen hierop met een handdruk van beiden afscheid. Namens Schilpzand dankte diens zoon voor de hartelijke woorden en het geschenk; de heer Bilderbeek sprak namens Kieviet een woord van dank MET PENSIOEN. Dinsdag ging de heer C. Fortgens, baas aan de afdeeling zadelmakerij aan de Centrale Werkplaats der Ned. Spoorwegen met pen sioen, na een diensttijd van ruim 40 jaar. De heer Fortgens kwam als zadelmaker en klom op tot baas in zijn afdeeling. Hij was zeer gezien zoowel bij zijn supleuren. als bij het personeel. HAARI.FMSCHE REDDINGSBRIGADE VOOR DRENKELINGEN. Op de laatstgehouden examens van den Nederlandschen Bond tot het- Redden van Drenkelingen slaagden voor diploma A de -'ames E. C Kollerie. M. E. Bouckaert en H. en de heeren R. de Leeuw. Th. van Konincsbrugge. N. Oudshoorn en J. v. d Vecht. Voor diploma B. klaagden de dames: J. Nagtegeller, H. de Lugt en J. Weers. Op de Zondag 28 Augustus te Schiedam ge houden nationale wedstrijden in het reddend zwemmen, behaalde hel Md der Haarlem- sche Brigade, de heer A. G. Gecrts, het kam- eldt: m Hoogste barometerstand 765.5 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 739,1 m.M. te Vestmanoer. en voorspelt zwakken tot matigen Westelijken tot Zuide lijken wind. gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen weinig verandering in tempera tuur. Barometer Vorige stand 759 m.M. Stand van heden 763 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Groote Houtstraat (raast Luxor) Telefoon No 11640. INGEZONDEN MKDEDEfXINGEN a 60 ets. per regel. GLASBRILMONTUUR f3 25 ALLEEN ZIJLSTRAAT 97 - OPTICIENS W. BRAKEL Jr. BOTERMARKT 17, TEL. 12877. verhuurt een AM EG STOI-ZUIGER voor 60 et per week DE HEER DREES TEGEN WERKLOOZEN- STEUN IN NATURA Naar Het Volk meldt heeft de s. d. wet houder van Den Haag dc heer Drees be dankt als lid van de Commissie voor de ver leening van steun aan werkloozen in natura, daar hij tegen zulke uitkeering is en in de commissie slechts negatief werk zou kunnen verrichten. TOONEELSTTKKEN VAN HENK BAKKER. Van den auteur Henk Bakker, artistiek- leider van dc Kon. Letterlievende Vereeni ging ,.J J, Cremer", zijn voor het komende tooneelseizoen door het gezelschap van den Kon. Vlaamschen Schouwburg te Brussel, ter opvoering aangenomen: ..FUmmaniak- ken". spel van gijn en nonsens in 4 bedrijven en ..Haar laatste wil", blijspel in 3 bedrijven. Voor den heer Bakker een mooi succes! ORGELBESPELING. Programma dv orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk op Donderdag 1 Sep tember 1932, der namiddags van 34 uur, door den heer George Robert. 1. 10de Orgelconcert d kl. t„ Adagio Allegro Aria Allegro (quasi presto) G. F. Handel (1658—1759) 2. a. Pavane. William Byrd (1546—1623) b. Voluntary on the 100th Psalm Tune. Henry Purcell (1658—1695) 3 Evocation, Fr. Lïszt (1811—1886) a. MiserereAllegri b. Ave verum corpus: Mozart 4. Toccata. Adagio et Fuga C gr. t.. J. S. Bach (1685—1750 FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbawk te Haarlem zijn de volgende failissementen uitgesproken op Dinsdag 30 Augustus 1932. 1. G. J. van der Wijden, electrisch lasscher, wonende te Haarlem, van 't Hoffstraat 118. Curator Mr. B. van Tijn, alhier. 2. J. P. Knibbe. tandheelkundig student, wonende te Haarlemmermeer, Sloterweg 384 Rijk. Curatrice mevrouw mr. E. A. J. Scheltema- Conradi, alhier. 3. B. Obink, handelende onder den naam Nederlandsche Prentbriefkaartengroothan del, wonende te Zandvoort, Zeestraat 23. Curator Mr. Silvain Groen alhier. Rechter-commissaris in deze faillisse menten Jlir. mr. E. J. Strick van Linscho- ten. Opgeheven werden de failissementen we gens gebrek aan actief van: 1. H. J. de Jamar, wonende te Zandvoort Curator nu. J. C. IJ. Nieuwenhuijs, al hier. 2. P. Martens, wonende te IJmuiden. Curatrice mevrouw mr. S. M. Kool de Bruyn te IJmuiden. 3. J. J. Heynen, wonende te Haarlem. Curator mr. M. A. van Eek, alhier. 4. W. A. de Jamar, aannemer, wonende te Haarlem. Curator mr. J. C. IJ. Nieuwenhuijs, al hier. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst van: 1. De N.V. Timmerfabriek „Haerlem" ge vestigd te Haarlem. Curator mr F. van der Goot, alhier. 2. Jacob de Jong, wonende te Zaan dam. Curator mr. H. C. M. Dekhuijzen te Zaan dam. 3. De handelsvennootschap onder firma J. de Jong en Zoon. gevestigd te Zaandam. Curator mr. H. C. M. Dekhuijzen te Zaan dam. 4. Jan de Jong, wonende te Zaandam. Curator Mr. H. C. M. Dekhuijzen te Zaan dam. SPORT EN SPEL VOETBAL. OEFENWEDSTRIJD NED. ELFTAL Op Woensdag 5 October speelt in Rotter dam naar de Sportkroniek meldt een voor- loopig Nederlandsch elftal tegen dc Engel - sche profclub Bristol Rovers. ZWEMMEN. II. P. C.-ORG AAN. De Heemsteedsche Polo Club heeft zoojuist een bijzonder nummer van haar officieel orgaan doen verschijnen, dat in tal van arti kelen door bekende deskundigen geschreven, propaganda voert voor de zwemsport. Be halve een voorwoord van Heemsiede's bur gemeester, vinden wij er artikelen in van Ge rard Blitz, over het werk van den N.Z.B., van Dr. J. G. M. v. Walsem, medisch adviseur der club over de noodzakelijkheid van het ge neeskundig onderzoek bij de zwemsport, van Dr. M J. Huizinga over wedstrijdzwemmen A. J. Meyerink over zwemmend reiden, A. J. Braam over waterpolo, enz. Goed uitgevoeid. degelijk en nuttig, aldus kunnen wij dit nummer in samenvatting be oordeelen. VAN HEMSBERGEN TE PARIJS. Onze Haarlemsche zwemmer Jan van Hemsbergen. heeft te Parijs in den klassieken wedstrijd „Dwars door Parijs" een uitsteken de prestatie geleverd door op de tiende plaats te eindigen bij een deelneming van meer dan 170 zwemmers. De afstand van dezen wed strijd is niet minder dan 8,8 K M. in de Seine. Er waren uit het buiten laflta slechts 7 deelnemers aan den start verschenen na melijk vier Duitschers en drie Nederlanders. De Duitscher Deiters was de held van den wedstrijd en slechts doordat hij kort voor de finish door een motorboot werd gehinderd, verloor hij de leiding en de waarschijnlijke zege aan een Franschman Navarre. Onze landgenooten Kuypers en de Man eindigden respectievelijk als no. 15 en no. 40.. H. V. G. B. NAAR TILBURG. Op uitnoodiging van den Haarl. Zwembond nam H.V.G.B. buiten mededinging deel aan de op Zondag gehouden Kringwedstrijden te Tilburg. De prachtige nieuwe inrichting was slechts matig bezet; toch bleken de wedsti-ijden een sportief succes te zijn. Aan de verschillende banen werd door de Haai'lemsche zwemmers met succes medegedaan. De polowedstrijd tusschen een Noord- Brabantsch zevental en H.V.G.B. eindigde in een 2—1 overwinning voor H.V.G.B. De goals werden gescoord door J. Hollander en J. Bouwer. Na afloop der wedstrijden vond een ge meenschappelijke maaltijd plaats. ZWEMWEDSTRIJDEN TE HALFWEG In de Ringvaart bij de suikerfabriek te Halfweg hebben Zaterdagmiddag zwemwed strijden plaats gehad, georganiseerd door de Halfwegsche Zwenivereeniging, Reddingsbri gade en de Poloclub Halfweg. De uitslagen luiden: 1 K.M. vrije slag voor vereenigingen uit Haarlem: heeren 1 P. A. v. d. Meer (Haar lem) 16 min. 52 1 5 sec. 2 C. Zeeman (Haar lem), 3 H. Bannink «Haarlem) en 4 J. Uit- tendaal «H.P.C.); dames: 1 C. Kan (H.P.C.) 18 min. 33 2/5 sec. 2 H. de Carpentier (H. P. C.>, 3 B. Venema (Zignea) en 4 M. Bannink (Zignea). l. K.M. schoolslag voor vereenigingen uit Haarlem: Heeren: 1 A. C. de Bruyn (D.W.R.) 18 min és sec. 2 G. Kaptein (Haarlem». Dames: 1 L. Kollerie «D.W.R.) 20 min. 27 1/5 sec. 2 H. Haase (Zignea1. Veteranen: l W. de Koning (P.S.V.) 22 min. 19 1 5 sec. 2 J. Hentzberger (D. D.). l K.M. vrije slage voor inwoners van Halfweg: Heeren: 1 L. Vrijland 21 min 5 sec. 2 M. Kuiper. Dames: A. Pott 23 min. 13 1/5 sec. 2 K. Stijl. De watcrpolowedstrijd H.V.G.B. 3 (Haar lem)Halfweg eindigde in een 52 over winning voor Haarlem. ZWEMTOCHT NOORDWIJK—ZANDVOORT. AMSTERDAM. Dinsdag werd door F. Vester 'Dolfijn) en N. Kroese (A. Z. 1870) het tra ject NoordwijkZandvoort gezwommen. De a f stand bedraagt 7 K M. en werd door beiden afgelegd in 4 uur 30 minuten. De begeleiding was in handen van dc Noord wij ksche red dingsbrigade onder leiding van Dr. Herma- nides. Als conti-oleur fungeerde Jan van Kan Jr., de zoon van den bekenden Nooi'dwijkschen redder. Door de zwemmers werden uitsluitend wat klontjes en bananen gebruikt. De oogen van de beide zwemers hadden no? al te lijden van het zoute water. Beiden bleken na on derzoek bij aankomst geheel fit te zijn. Eerstdaags zullen zij te zamen een zwem tocht van Scheveningen naar Noordwijk on dernemen. HANDBAL. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND K. N. G. V. Zondag werden te Groningen de handbal kampioenschappen gespeeld, waarbij Vlug heid en Kracht (dames) en Olympia (hee ren) kampioen werden. De uitslagen der dames-wedstrijden luiden Attila (Utrecht)Hercules 'Wormerveer) 23. Vlugheid en KrachtVooi'waarts (bei de uit Groningen) 1—1. Deze laatste wed strijd gold voor V. en K. die vrijgeloot was voor afmattingswedstrijd. In de finale hield Hercules tot rust (21) stand, waarna voer de V. en K. den stand tot 7—1 op. De heeren-wedstrijden hadden het vol- gend^resultaat: Demifinale: Olympia (Groningen)Lynden 71. Bato (Utrecht)Simson 'Amsterdam) 4—3. Hoewel de eerste wedstrijd eexi eenzijdig spelkarakter doet vermoeden, was dit niet waar. In het veld waren beide ploegen goed tegen elkaar opgewassen, maar in de nabij heid der doelen waren de Groningers verre de baas. Door alle voorhoedespelers werd zoo zuiver en onverwachts geworpen op het doel. dat de Lynden-keeper Broertjes meermalen onhoudbare ballen moest doorlaten. Met rust. was de stand 51. De tweede wedstrijd kenmerkte zich door een zeer spannend en sportief karakter, tus schen twee volkomen gelijkwaardige ploe gen. Met rust was hier de stand 22. Finale: OlympiaBato 92. Reeds direct is Olympia in de meerderheid. Zij ontwikkelt een zeer vlug spel. met keurig afgewerkte aanvallen. Hierdoor had zij reeds na 20 minuten met 4—0 de leidixig. De Utrechtenaars komen wel enkele malen voor de andere buitenspellijn, maar het werpen en het combineeren is niet af. Groningen weel in 't geheel negen maal te scoren, terwijl dc Utrechtenaren kans zien 2 maal den Olym pia doelverdediger te passeeren. Einde kwam dus met 92. HAARLEMSCH ELFTALLIJNDEN I Zondag speelt een Haarlemsch elftal, sa mengesteld uit spelers van „Rapiditas '31" en „Concordia" een wedstrijd op het R. C. H.- lex-rein in het. Sportpark te Heemstede tegen Lijnden I. Hel Haarlemsch elftal is als volgt samengesteld: INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 60 Cts. per regel. Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljorisstraat 16 Tel. No. 10756 Alle merken Stofzuigers Doel: K. Hartendorp «Rap. '31 Achter: T. Dijkman 'Concordia'». F. Har tendorp (Rap. '31). Midden: J. v. d. Born «Rap. '31), E Göbel «Rap. '3D, Balder Concordia». Voor: J. Nieuwenburg «Rap. '31>, C. Pater 'Concordia», C. Roest «Rap. '3D, M. Pal (Rap. '31), P. Blokker Concordiai. LAWNTENNIS TOURNAMENT DUINWIJCK. De uitslagen van Dinsdagavond luiden: Damesenkelspel Eerste ronde: Mej. Terheyden slaat mej. Spruit 46, 64, 61. Mej. v. d. Stadt slaat mej. v. Beaumont 6—2, 6—4. Damesaubbelspel Eerste ronde: Mevrouw Giesberts en mej. Hulshoff slaan mevrouw v d. Klashorst en mevrouw Weiter 64. 26, 62. GemengddubbeLspe! Eerste ronde: Mevr. Meijer en Klok slaan mevr. Boerrigter en Putz 61, 61. Mej. Reyenga en Verhagen slaan mevr. v. Beaumont en v. Beaumont 63. 64. Mevr. Kühn en v, d. Stadt slaan mevT. Huystee en cle Ruiter 4—6, 62, 75 Mevrouw Kamerbeek en v. Stederen slaan mej. J. Philippus cn Boeree 62, 64. Tweede ronde: Mevr. Meijer en Klok slaan mevr. Monnikendam en v. Huizen 60 6—2. Heerenenkelspel: Derde ronde: v. d. Ploeg slaat Blom 97, 6—4. Guides slaat G. v. Loben Seis 119, 75, L. de Roqs slaat W. Smit 36, 75, 6—4. HET FESTINA-TOURNOOI Voor het Festina-tournooi dat van 31 Aug. 4 Sept. in het Vondelpark plaats heeft, hebben ingeschreven onder anderen Timmer. „Gewis", H. van Riemsdijk, Leembruggen, Karsten. Maxinkelle, Karsten. Hughan, Koopman. Van de dames o.a. mej. Rollin Couquerque. mevr. Dros-Canters, mej. Belzer, mevr. Jonquiere. HENGELEN RIETVOORN. Bovengenoemd college hield Zondag een ondelingen wedstrijd op witvisch in de Ring vaart tusschen Bennebroek en Hillegom. Er werd gevischt om de grootste. De winnaars waren als volgt: le J. Buijs, 2e T, Frijer, 3e na loting A. J. Beender.s. WATERPOLO. EN GELAND—NEDERLAND (4—3). Het Nederlandsch waterpolo-zevental heeft te Weston super Mare van Engeland verlo ren met 43, Nederland leidde met rust met 31, doch kon daarna de Engelschen niet meer houden. GOLF DE GOLFWEEK TE NOORDWIJK AAN ZEE. NOORDWIJK AAN ZEE. 30 Augustus. De groote Golf week te Noordwijk aan Zee begint Zondag 4 September met de jeugd kampioenschappen. 36 holes middleplay, voor jongelui beneden twintig jaar. Behalve een beker en memento worden nog twee prijzen uitgeloofd voor de beste 18 holes middleplay. Daarna vangen de wedstrijden om den Palace Hotel-wisselbeker voor heeren 18 holes matchplay aan. Greens en banen zijn in zeer goede con ditie. Er wordt groote deelneming ver wacht. KAATSEN WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM Na een stilstand van eenige weken in de kaatswedstrijdenx-eeks, vindt Zondag in de hoofdstad een belangrijke pax-tij plaats. De kaatsvereeniging „Amstex-dam" organiseert ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan een grooten wedstrijd voor de buitenafdee- lingen. Naar wij vernemen bestaat hiervoor van Haarlemzijde groote belangstelling en ver schillende spelers hebben zich reeds als deel nemer doen inschrijven. Tenslotte zij nog vermeld, dat de partij des ochtends plaats vindt op het Amsterdamse he IJsclubterrein. POSTDUIVEN. REISDUIF HAARLEM. De uitslag van de gehouden wedvlucht van Mons op 28 Augustus, afstand 221 K.M. (los 7.25 uur) luidt: C. van 't Enden 1 5 33; Ph. Heinsbergen 2: J. de Bie 3 6 11 13 26; J. Samson 4 9 10 15 22 23 25 31 38 45 46; J. Reeuwijk 7 18; M. Jansen 8 30; H. J. Handgraaf 12 19 20 24; H. de Vries 14 34 44; P. C. de Wilde, 16 37 40 41; J. Ph. Bakker 17 27 48: W. F. Mar tens 21; P. Kroon 28 36; C. Alders 29 37 42; R. P. Balm 32; J. Broekhof 35 49 50; J. de Bie 43; N. Buurman 47. Eerst getoonde vogel 11.25. „COLUMBA". Uitslag "an de wedvlucht gehouden met jonge dui en van Mons (204 K.M.). Th. Donckerwolcke 1 16 18, F. Neuman 2 4 5 8 17 24 25, P. Boeree 3 11 12 15 20 21. L. Gimbrère 6 7 9 13 14 23, G. Mollema 10, C. Hoogedoorn 19 26, W. Kuyk 22. Los 7.25. Aan komst eerste duif 11.19, laatste prijswinner 11.30. DE SNELVLIEGER Wedvlucht van Mons op 28 Aug. Afstand 217 K.M. Eerste duif 11" uur 13 min laatste duif 1 uur 31 min. De prijzen werden be haald als volgt: P. J. van Daalen 1 3 4 6 10 12 13 19 20 24 25 26 34 35; H. V. Roosdorp 2 5 9 15 17 29 31 32 36; W. Petri 7 28; J. de Vries 8 21 30; A. Sweerts 11 23 29 33; D. Wol- ters 14; P. Bannink 16 22; J. Petri 18 27. DE POSTDUIF Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een wedvlucht met jonge en oude duiven van Baarle-Nassau afstand 110 K.M. De prij zen werden behaald als volgt: J. Kleintjes 1, 6 en 7, w. Wijtsma 2, 5. J. J. Lasschuit 3, 4. W. Wijtsma eerste overduif.

Haarlem's Dagblad | 1932 | | pagina 2